جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5602

برگزاري آزمون در 20 رشته؛
جزئيات آزمون‌هاي المپياد علمي دانشجويي اعلام شد


زمان توزيع كارت و برگزاري آزمون قضاوت ويژه شوراهاي حل اختلاف


اصلاح مواد آزمون برخي كدهاي شغلي چهارمين آزمون استخدامي


جزئيات اعطاي بورسيه و فرصت مطالعاتي موسسه تبادلات آکادميک آلمان به ايراني‎ها


خبرنامه


يادداشت


ميز خبر


 برگزاري آزمون در 20 رشته؛
 جزئيات آزمون‌هاي المپياد علمي دانشجويي اعلام شد 

 
مرحله نهايي بيست و دومين المپياد علمي دانشجويي کشور در روزهاي پنجشنبه 29 و جمعه 30 تير برگزار مي‌شود و داوطلبان مي‌توانند کارت ورود به جلسه را به صورت حضوري دريافت کنند.به گزارش خبرنگار مهر، مرحله نهايي بيست و دومين المپياد علمي دانشجويي کشور در روزهاي 29 و 30 تير در پرديس فني و مهندسي شهيد عباسپور دانشگاه شهيد بهشتي با حضور منتخبين المپياد (متمرکز و غيرمتمرکز) برگزار مي‌شود.کارت ورود به جلسه آزمونها با ارائه کارت ملي يا شناسنامه عکس‏دار در ساعت 7 صبح روز پنجشنبه 29 تيرماه 96 در محل برگزاري آزمونها ارائه مي‎شود و شروع فرآيند برگزاري آزمون 7:30 صبح است.اسامي منتخبين المپياد از طريق سايت المپياد دانشجويي کشور به آدرس http://Olympiad.sanjesh.org قابل دريافت است.ضمنا داوطلباني که تمايل به استفاده از خوابگاه دارند از بعد ازظهر چهارشنبه 28 تيرماه 96 مي‌توانند به پرديس مذکور مراجعه کنند.با توجه به تصويب کميته علمي المپياد مهندسي کامپيوتر ، هر يک از داوطلبان محترم مجاز به انتخاب و شرکت در آزمون چهار ماده امتحاني از پنج ماده فوق‌الذکر هستند. لازم به ذکر است که در صورت عدم تمايل به شرکت در هر کدام از مواد امتحاني بايد تصميم خود را قبل از حضور در جلسه بگيرند و اگر در جلسه ماده امتحاني شرکت کرده و اعلام انصراف کنند براي آنان نمره صفر در نظر گرفته مي شود.بيست و دومين المپياد علمي دانشجويي کشور در رشته هاي آمار، الهيات و معارف، حقوق، رياضي، زبان و ادبيات فارسي، زيست شناسي، شيمي، طراحي صنعتي، علوم اقتصادي، علوم تربيتي، علوم جغرافيايي، علوم زمين، فيزيک، مهندسي شيمي، مهندسي مواد و متالورژي، مهندسي کامپيوتر، مهندسي کشاورزي، مهندسي برق و مهندسي عمران برگزار مي‌شود.

محل برگزاري آزمون و خوابگاه واقع در تهران، تهرانپارس، فلکه چهارم، بلوار وفادار شرقي (بلوار بهار)، بلوار شهيد عباسپور، پرديس فني و مهندسي شهيد عباسپور است.


 زمان توزيع كارت و برگزاري آزمون قضاوت ويژه شوراهاي حل اختلاف 

 
اطلاعيه معاونت نيروي انساني قوه قضائيه درباره‌ تاريخ پرينت كارت، محل رفع نقص كارت و زمان‌ برگزاري آزمون قضاوت ويژه شوراهاي حل اختلاف سال 1396 منتشر شد.در قسمتي از اين اطلاعيه آمده است؛

بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي شركت در آزمون قضاوت ويژه شوراهاي حل اختلاف در سال 1396 مي‌رساند كه آزمون مذكور در صبح روز جمعه مورخ 96/4/30 در 22 شهرستان به شرح جدول شماره 1 مندرج در اين اطلاعيه (قابل مشاهده در سايت سازمان سنجش) برگزار مي‌شود.

فرآيند برگزاري آزمون از ساعت 8:30 صبح آغاز و درهاي ورود به جلسه امتحان نيم ساعت قبل از شروع فرآيند بسته خواهد شد، لذا كليه داوطلبان مي‌بايست قبل از بسته شدن درهاي ورودي در محل حوزه امتحاني خود حاضر باشند.

لينك مربوط به كارت و برگ راهنماي شركت در آزمون از روز سه‌شنبه مورخ 96/4/27 بر روي سايت اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد و متقاضيان مي‌توانند با وارد كردن اطلاعات ثبت نامي (شماره پرونده، نام، نام‌خانوادگي، شماره ملي، سال تولد و ...) خود نسبت به مشاهده و تهيه پرينت کارت شركت در آزمون اقدام و براساس آدرس تعيين شده بر روي کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه نمايند. بديهي است براي شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت کارت شرکت در آزمون و همچنين اصل کارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس‌دار و ارائه آن الزامي است.

در صورت بروز اشكال در تهيه پرينت از کارت شركت در آزمون و يا مشاهده هرگونه مغايرت در اطلاعات ثبت‌نامي، داوطلبان مي‌توانند در روز اي چهارشنبه مورخ 96/4/28 و پنجشنبه مورخ 96/4/29 صبح از ساعت 8:30 الي 12:00 و بعد از ظهر از ساعت 14:00 الي 18:00 با در دست داشتن کارت شناسايي معتبر و 2 قطعه عکس شخصاً به نماينده مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (جدول شماره 2) مراجعه و نسبت به اصلاح و رفع اشكال احتمالي کارت خود اقدام نمايند.


 اصلاح مواد آزمون برخي كدهاي شغلي چهارمين آزمون استخدامي 

 اطلاعيه‌ سازمان اداري و استخدامي كشور درخصوص اصلاح مواد آزموني كدشغلي 3258 با عنوان شغلي كارشناس امور دريايي 1 و كد شغلي 3295 با عنوان شغلي كارشناس توسعه سواحل و بنادر و سازه‌هاي دريايي 2 سازمان بنادر و دريانوردي در چهارمين آزمون استخدامي متمركز دستگاههاي اجرايي كشور شهريورماه سال 1396 منتشر شد.

در بخشي از اين اطلاعيه آمده است؛

پيرو اطلاعيه‎هاي منتشره مورخ 2/26، 3/24 و 1396/4/4، بدين وسيله به اطلاع تمام داوطلبان متقاضي شركت در چهارمين آزمون استخدامي متمركز دستگاههاي اجرايي كشور كه در شهريورماه سال جاري برگزار مي‌گردد، مي‌رساند كه مواد آزموني كدشغلي 3258 با عنوان شغلي كارشناس امور دريايي 1 و كد شغلي 3295 با عنوان شغلي كارشناس توسعه سواحل و بنادر و سازه‌هاي دريايي 2 مربوط به سازمان بنادر و دريانوردي به شرح ذيل اصلاح مي‌گردد:

1- عنوان شغلي کارشناس امور دريايي 1 (کد شغلي 3258):

مدارهاي الکتريکي 1 و 2 ـ الکترونيک 1، 2 و 3 ـ مخابرات 1 و 2 ـ شبکه‌هاي مخابراتي

2- در عنوان شغلي کارشناس توسعه سواحل و بنادر و سازه‌هاي دريايي 2 (کد شغلي 3295)، ساخت و توليد از مواد آزمون اين کد شغلي حذف مي‎گردد.


 جزئيات اعطاي بورسيه و فرصت مطالعاتي موسسه تبادلات آکادميک آلمان به ايراني‎ها 

 موسسه تبادلات آکادميک آلمان (DAAD) تعدادي بورسيه تحصيلي و فرصت مطالعاتي در همه رشته‌هاي تحصيلي به دانشجويان ايراني اعطا مي‌کند.

به گزارش دانشگاه شهيد بهشتي، موسسه تبادلات آکادميک آلمان(DAAD) تعدادي بورسيه تحصيلي و فرصت مطالعاتي در همه رشته‌هاي تحصيلي به دانشجويان ايراني اعطا مي‌کند.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بيشتر بخصوص در مورد زمان ثبت نام به سايت موسسه DAAD در تهران و يا بخش اعلانات مديريت همکاري‌هاي علمي بين‌المللي دانشگاه شهيد بهشتي مراجعه کنند.


 خبرنامه 

 بورسيه‎ها و متقاضيان هيات علمي بلاتکليف فراخوانده شدند

دبيرخانه هيات عالي جذب شوراي عالي انقلاب فرهنگي، اعلام کرد: بارگذاري فرم بورسيه‌ها و متقاضيان جذب نشده بلاتکليف 28 تيرماه از طريق پرتال هيأت عالي جذب قابل دسترسي است.به گزارش خبرنگار مهر، دبيرخانه هيات عالي جذب شوراي عالي انقلاب فرهنگي، اعلام کرد: بارگذاري فرم بورسيه‎ها و متقاضيان جذب نشده بلاتکليف در تاريخ 28 تير 96 از طريق زيرپرتال هيأت عالي جذب قابل دسترسي است.

به گزارش مهر، محمدعلي کي‎نژاد اخيرا در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: متقاضيان جذب هيات علمي دانشگاه‌ها که داراي مدرک دکتري بوده و همچنين در فراخوانهاي جذب هيات علمي وزارت علوم شرکت کرده و داراي مصوبات هيات عالي جذب از جمله سن، معدل و دانشگاه معتبر هستند ولي توسط دانشگاهها جذب نشده‎اند، همچنين بورسيه‎هايي که ضوابط مصوب هيات عالي جذب را داشته يعني در فراخوان جذب شرکت کرده، معدل ليسانس آنها مطابق فراخوان 14 بوده، معدل کارشناسي ارشد آنها 17 و مدرک دکتري آنها از دانشگاه معتبر بوده، مي‌توانند به سايت دبيرخانه هيات عالي جذب اعضاي هيات علمي مراجعه کرده و فرمي که در اين سايت قرار داده شده را تکميل کنند تا در خواست آنها بررسي شود. دبيرخانه هيات عالي جذب شوراي عالي انقلاب فرهنگي اعلام کرد: بارگذاري فرم بورسيه‏ها و متقاضيان جذب نشده بلاتکليف در تاريخ 28 تير 96 از طريق زيرپرتال هيأت عالي جذب قابل دسترسي است.

همچنين درخواست متقاضياني که داراي شرايط اعلام شده نباشند بررسي نمي‌شود، اين افراد در صورتي که شرايط لازم را داشته باشند پس از بررسي براساس نياز آمايش به دانشگاهها معرفي مي‎شوند.

درصورتي که دانشگاه‌ها براساس نياز آمايش درپذيرش اين افراد مقاومت کنند در فراخوان شهريورماه سال جاري که پيش رو قرار دارد، اسم اين دانشگاهها از پذيرش نيرو حذف خواهد شد.

درحال حاضر فراخوانهاي سال 95 در دست اجرا است متقاضيان شامل افرادي مي‎شوند که در فراخوانهاي قبل از شهريور 95 شرکت کرده‎اند.

به منظور ايجاد هماهنگي در ارائه دروس؛

جدول و سرفصل دروس عمومي دانشگاه‌ها اعلام شد

جدول و سرفصل دروس عمومي در دانشگاهها به منظور ايجاد هماهنگي همه دانشگاهها توسط مديرکل برنامه‏ريزي وزارت علوم به دانشگاهها و موسسات آموزش عالي دولتي و غيردولتي اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، باتوجه به ناهماهنگي در ارائه دروس عمومي مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي از سوي مديرکل برنامه‎ريزي وزارت علوم جدول و سرفصل دروس عمومي به دانشگاهها اعلام شد.

رعايت سقف 22 واحد عمومي در دوره کارشناسي در تمامي رشته‎ها الزامي است.

درس اخلاق خانواده براساس مصوبه جلسه شماره 226، يکم آذرماه سال 90 شوراي اسلامي شدن دانشگاهها در رديف عناوين دروس گرايش اخلاق اسلامي قرار گرفته است.

تربيت بدني ويژه و ورزش ويژه خاص ناتوانان ذهني و حرکتي (اجباري) هرکدام به ارزش يک واحد ( جايگزين تربيت بدني 1 و ورزش 1) است.

سامانه کارآموزي دانشجويان معرفي شد

سامانه کارآموزي دانشجويان که مي‎تواند مورد استفاده واحدهاي توليدي، معدن و تجاري باشد در وزارت صنعت معرفي شد.

به گزارش خبرنگار مهر، با حضور معاون آموزش، پژوهش و فناوري وزارت صنعت، معدن و تجارت سامانه کارآموزي دانشجويان در حوزه صنعتي،معدني و تجاري معرفي شد.

براساس آيين‎نامه کار آموزي ابلاغي وزارت صمت و پيرو هماهنگيهاي به عمل آمده با شورايعالي عتف و با عنايت به اهميت توانمندسازي حرفه‎اي دانشجويان کشور سامانه پذيرش و جابجايي کارآموزي در واحدهاي بخش صنعت، معدن و تجارت که متعلق به سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران معرفي خواهد شد.

ظرفيتهاي کليه واحدهاي توليدي، معدني و تجاري در جذب کارآموز در اين سامانه ثبت و به متقاضيان ارائه مي‎شود.

اين جلسه با حضور دکتر برات قباديان معاون آموزش ،پژوهش و فناوري وزارت صمت، دکتر خان محمدي مشاور وزير و مديرکل آموزش و پژوهش وزارت صمت، دکتر مظفري معاون نوآوري و تجاريسازي سازمان پژوهشهاي علمي صنعتي ايران، دکتر اميري مديرکل ارتباط صنعت و دانشگاه سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در ساختمان معاونت آموزش ،پژوهش و فناوري وزارت صمت برگزار شد.

بيانيه دانشگاه «استنفورد» به مناسبت فقدان «مريم ميرزاخاني»

پايگاه اينترنتي دانشگاه "استنفورد" آمريکا در پي درگذشت مريم ميرزاخاني که در اين دانشگاه تدريس مي‌کرد، از دست دادن اين نابغه رياضي را يک فقدان بزرگ خواند.

به گزارش ايسنا، پروفسور ميرزاخاني در ساليان اخير به عنوان استاد رياضيات در دانشگاه "استنفورد" آمريکا به تدريس مشغول بود. به همين مناسبت وبسايت دانشگاه "استنفورد" نسبت به اين موضوع اين گونه واکنش نشان داد:

"مريم ميرزاخاني رياضيدان دانشگاه استنفورد و دارنده مدال «فيلدز» از ميان ما رفت. وي پس از مبارزه‌اي طولاني با بيماري سرطان، در 40 سالگي درگذشت."

در بيانيه‌اي که دانشگاه استنفورد به مناسبت درگذشت پروفسور ميرزاخاني روي خروجي خود قرار داده جملاتي از "مارک تسير لاوين"، رييس دانشگاه "استنفورد" نقل شده است.

وي پروفسور ميرزاخاني را اين گونه توصيف مي‌کند: "او يک رياضيدان، نظريه‌پرداز درخشان و در عين حال متواضع بود که جوايز را فقط به اين دليل دريافت مي‌کرد تا براي ديگر زنان الهام‌بخش باشد. تا مسير وي را در پيش بگيرند. "مريم" خيلي زود از ميان ما رفت اما تاثير وي روي هزاران زني که ميرزاخاني منبع الهام‌شان براي در پيش گرفتن مسير علم بوده، زنده خواهد بود."

وي افزود: "سهم او به عنوان يک دانشمند و نقش اساسي وي مهم و پايدار است و جاي او در اين‌جا، دانشگاه استنفورد و در سراسر دنيا، عزيز و خالي خواهد بود."


 يادداشت 

 دو شخصيت «عامل» و «واكنشي» و نقش آن در موفقيت

زهرا كيان‌بخت

افراد «عامل» افرادي هستند كه مسئوليت امور را به عهده مي‌گيرند. اوضاع و شرايط و اشخاص را مورد ملامت قرار نمي‌دهند. درحالي كه افراد واكنشي، كاملا برعكس اين هستند. آنها همواره خود را محكوم و مجبور شرايط و اوضاع مي‌دانند و قاطعيتي كه لازم است در مسير موفقيت از آن برخوردار باشند را ندارند.

براي موفق شدن و رسيدن به هدفها، هرچه شخصيت ما بيشتر نزديك به شخصيت عامل بوده و از شخصيت واكنشي دورتر باشيم، احتمال رسيدنمان به موفقيت هر چه بيشتر مي‌شود.

يكي از مواردي كه شخصيت انسان و عامل يا واكنشي بودن آن را نشان مي‌دهد، نوع سخن گفتن اوست.

طرز صحبت كردن ما مي‌تواند تا حد زيادي، نشانگر نوع ذهنيت و نگرش‌مان باشد. در همين ارتباط، استفان كاوي، نويسنده كتاب هفت عادت مردمان موثر در مقايسه‌اي كه در اين كتاب، بين افراد «واكنشي» و افراد «عامل» انجام داده، زبان اين دو گروه را مورد مقايسه قرار داده است. در ادامه به چندمثال در اين خصوص كه در همين كتاب ذكر شده، اشاره مي‌كنيم؛

-فرد واكنشي: كاري از دستم ساخته نيست!

فرد عامل: اكنون راه‎ها و چاره‌هاي ديگري پيدا مي‌كنم.

-فرد واكنشي: من اين طور هستم!

فرد عامل: مي‌توانم نگرش متفاوتي را انتخاب كنم!

-فرد واكنشي: آنها با اين كار موافقت نخواهند كرد.

فرد عامل: مي‌توانم اين برنامه را به طرز موثري معرفي كنم.

-فرد واكنشي: اگر مي‌شد اين كار را كرد...

فرد عامل: من اين كار را خواهم كرد.

با انديشيدن در اين زمينه و فكر كردن به خودمان، مي‌توانيم به اين نتيجه برسيم كه ما كداميك از اين دو شخصيت را دارا هستيم؟ شخصيت عامل يا واكنشي؟ اگر صاحب شخصيتي عامل هستيم، خوب است در جهت تقويت هر چه بيشتر ويژگيهايي كه شخصيت عامل را در ما موكد و محكم مي‌سازند، حركت كنيم. و اگر جزء افرادي هستيم كه اغلب، ديگران را موثر در نوع زندگي خود مي‌دانيم و وضعيتي كه در آن به سر مي‌بريم را محصول شرايط مي‌دانيم، لازم است كمي از اين نوع نگرش فاصله گرفته و به سمت كسب شخصيتي مسئول حركت كنيم.


 ميز خبر 

 نتايج آزمون ورودي مقطع عالي حوزه‌هاي علميه خواهران اعلام شد

نتايج آزمون ورودي داوطلبان تحصيل در مقطع عالي(سطح سه) سال تحصيلي 97-96 حوزه‌هاي علميه خواهران اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نتايج آزمون ورودي داوطلبان تحصيل در مقطع عالي(سطح سه) سال تحصيلي 97-96 حوزه‌هاي علميه خواهران در سامانه پذيرش مرکز حوزه‎‌هاي علميه خواهران به نشانيhttp://paziresh.whc.ir/ منتشر شد.داوطلبان مي‌توانند با ورود کدرهگيري يا شماره پرونده، شماره شناسنامه و شماره ملي نسبت به دريافت نتايج اين آزمون اقدام کنند.

پذيرفته‌شدگان اين مرحله از ميان داوطلباني که حد نصاب لازم را کسب کرده‌اند، براساس بالاترين امتياز علمي به مصاحبه علمي- رفتاري دعوت خواهند شد چراکه پذيرفته‎شدگان بايد علاوه بر دانش و توانايي ذهني لازم از شايستگيهاي اخلاقي، فکري و رفتاري نيز برخوردار باشند.

داوطلبان معرفي شده به مصاحبه بايد از 28 تا 30 تيرماه با در اختيار داشتن کد رهگيري نسبت به ثبت نوبت مصاحبه خود از طريق وبگاه سنجش و پذيرش مرکز مديريت حوزه‎هاي علميه خواهران اقدام کنند.

مصاحبه علمي- رفتاري داوطلبان مقطع عالي(سطح سه) نيز 31 تيرماه تا 9 مردادماه برگزار مي‌شود و اين زمان تمديد نخواهد شد.

حضور در جلسه مصاحبه طبق زمان انتخابي الزامي بوده و عدم مراجعه داوطلبان در مصاحبه به منزله انصراف تلقي مي‌شود.

نتايج قرعه‌کشي هفدهمين دوره عتبات دانشگاهيان اعلام شد

در هفدهمين دوره از عتبات دانشگاهيان که از 15 مرداد آغاز و تا آبان انجام خواهد شد 14 هزار نفر از دانشگاهيان سراسر کشور کربلايي مي‌شوند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري آنا از لبيک، قرعه‌کشي متقاضيان هفدهمين دوره عتبات دانشگاهيان که به صورت اينترنتي انجام شد و نتايج آن در سامانه عتبات به نشاني www.labbayk.ir اعلام شده است.

متقاضيان مي‌توانند با مراجعه به سايت لبيک و با استفاده از کد ملي و شماره شناسنامه خود از نتايج قرعه کشي با خبر شده و وضعيت خود را مشاهده کنند. ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان با تبريک به نفرات برگزيده، براي متقاضياني که نامشان به عنوان زائر اصلي يا ذخيره اعلام نشده است، آرزوي توفيق سفر به عتبات عاليات در دوره‌هاي بعدي اعزام را دارد.

کساني که به عنوان زائر اصلي يا ذخيره اعلام شده‌اند بايد اقدام به نهايي کردن ثبت‎نام در سامانه عتبات کنند. بديهي است نهايي نشدن ثبت‎نام تا اين تاريخ به معناي انصراف است و زائران ذخيره جايگزين خواهند شد. آن دسته از ثبت‎نام‎کنندگاني که نامشان به عنوان زائر اصلي يا ذخيره انتخاب نشده، نااميد نباشند و با شرکت در برنامه‌ها و مسابقات مختلف ستاد به ويژه مسابقات کانال تلگرامي لبيک که در اين ايام برگزار مي‌شود، همراه ستاد باشند.ثبت‌نام از متقاضيان تشرف به عتبات دانشگاهيان از 10تير در سايت لبيک آغاز و تا 24 تير ادامه داشت و در اين مدت بيش از 96 هزار نفر از دانشگاهيان براي اعزام به عتبات در سايت لبيک ثبت‎نام کردند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته