جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5602

استاندار يزد:
ثبت جهاني بافت تاريخي يزد؛ يکي از دستاوردهاي بزرگ در تاريخ استان

به‌ منظور ترويج فرهنگ مصرف بهينه آب؛
جشنواره تابستاني «آب، نعمت خوب الهي» به ميزباني رودهن برگزار شد


لزوم آشنايي مشترکين با جرايم و تخلفات احتمالي در بخش آب


در استان


خبــر


 استاندار يزد:
 ثبت جهاني بافت تاريخي يزد؛ يکي از دستاوردهاي بزرگ در تاريخ استان 

 يزد-اکبر خيرخواه

استاندار يزد با اشاره به اهميت و نقش رسانه‌ها در جذب مشارکت‌هاي عمومي درراستاي توسعه بيش از پيش کشور در حوزه‌هاي مختلف گفت: ثبت جهاني بافت تاريخي يزد يکي از دستاوردهاي بزرگ و گرانقدر در تاريخ استان است.

«سيدمحمد ميرمحمدي» در نشست خبري که به مناسبت جهاني شدن يزد برگزار شد، با بيان اين که حراست از بافت تاريخي در حقيقت حراست از ارزشهاي فرهنگي و اجتماعي مردم استان است، افزود: ثبت جهاني يزد نقش مهمي در تبديل کردن استان به کانون بزرگ تبادل فرهنگي بين‌ ملل ايفا کرده است.

وي با بيان اين که ما اميدواريم بتوانيم با هوشمندي، درايت و درک ارزش‌هاي بزرگ فرهنگي، تاريخي، معماري، هنري و مذهبي، اين ظرفيت‌ها را کانون بزرگ تبادل فرهنگي بين ملل مختلف قرار بدهيم، اظهار داشت: استان يزد از جمله استان‌هاي برخوردار در بحث نيروي انساني توانمند و مديريتي است.

ميرمحمدي با اشاره به ظرفيت‌هاي گردشگري استان يزد گفت: ثبت جهاني بيش از پيش ابنيه‌ تاريخي و ارزش‌هاي فرهنگي و تاريخي استان يزد را به جهاني معرفي کرده است. اين مقام مسئول در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين که دستاوردهاي امروز استان يزد نتيجه انتخاب و منصوب کردن مديران مدبر، آگاه و کارآمد است، تصريح کرد: خوشبختانه بين مسئولان و مديران اجرايي استان در حوزه‌هاي مختلف صميميت و همکاري مطلوبي حاکم است. استاندار يزد تلاش براي توسعه بيش از پيش استان و کشور در عرصه‌هاي مختلف را از جمله مهمترين ويژگي‌هاي مديران استان از استاندار تا ديگر مديران دانست و بيان کرد: هر وقت و در هر مکان که نياز باشد مديران آماده خدمت به مردم استان يزد و ملت ايران هستند. وي در مورد ثبت تاريخي يزد خاطرنشان کرد: بافت تاريخي شهر يزد، ششمين بافت تاريخي جهان است که به ثبت جهاني رسيده است.

ميرمحمدي در ادامه با بيان اين که پرونده بافت تاريخي شهر يزد در بهمن 94 پرونده تکميل و از طريق سازمان ميراث فرهنگي به يونسکو ارسال شده است، افزود: 9 کميته بررسي در اين خصوص تشکيل شد و بافت تاريخي يزد توسط نمايندگان يونسکو مورد بررسي حضوري قرار گرفته است. استاندار يزد گفت: ثبت جهاني بافت تاريخي يزد فرصتي مناسب از نظر سياسي، اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي است که اگر دير به آن توجه شود ممکن است از دست برود. اين مقام مسئول بافت تاريخي يزد را داراي ارزشهاي متنوع و متعدد دانست و بيان کرد: اين بافت واجد ارزش‌هايي است که نماينده سازمان جهاني به آن معطوف شده و اين اعتراف براي ملت و دولت ايران اسلامي بسيار ارزشمند است. وي تأکيد کرد: روند جهاني شدن يزد از سال 84 تاکنون در دستور کار مديران و مسئولان استان بوده و همه مديران و مسئولان بايد خود را در کسب اين دستاورد جهاني شريک و براي حفظ آن احساس مسئوليت کنند.

ميرمحمدي در ادامه با اشاره به نقش رسانه در قبال ثبت جهاني بافت تاريخي، گفت: ترويج فرهنگ نگهداري از بافت تاريخي و همچنين معرفي اين ارزش فرهنگي و اجتماعي از جمله مهمترين رسالت رسانه ها از اين پس است.

وي درمورد زيرساختهاي گردشگري استان يزد خاطرنشان کرد: توسعه فرودگاه يزد با واگذاري 250 هکتار زمين، دوبانده کردن باند فرودگاه، دو خطه کردن خط ريلي استان با پيشرفت 80 درصد، توجه به رفع آلودگي هوا، ساماندهي و ارتقاي هتلينگ استان با افزايش يک هزار تخت و احداث پنج هتل جديد از جمله برنامه‌هاي انجام شده و در دستور کار استان يزد براي افزايش و ارتقاي ظرفيت‌هاي گردشگري است.

استاندار يزد با بيان اين که جهاني شدن بافت تاريخي آغازي براي فعاليت‌هاي مختلف است، اظهار کرد: ايجاد دسترسي‌هاي مختلف در بافت تاريخي و ديگر اقدامات ايمني و خدماتي از جلمه اولويت‌هاي اجرايي درراستاي حراست از بافت تاريخي يزد است.

وي تعهد درراستاي ارتقاي امنيت بين‏المللي بافت تاريخي را يکي ديگر از دستاوردهاي جهاني شدن يزد دانست و تأکيد کرد: ايجاد راهکارهاي مختلف درراستاي توسعه ظرفيت‌هاي گردشگري استان ضروري است.

ميرمحمدي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين که سرعت انتقال آب به استان يزد مي‌تواند يکي از مسائل مطرح شده در ادامه جهاني شدن يزد باشد، تصريح کرد: اين دستاورد ارزشمند نقش مهمي در اختصاص يک سري امتيازات به استان يزد ايفا مي‌کند.

اين مقام مسئول تدوين راهکارهايي راهبردي به منظور مقابله تهديدات پيش روي بافت تاريخي را از ديگر اولويت‌هاي اجرايي در اين حوزه دانست و بيان کرد: استفاده از شيوه‌هاي مختلف براي ارائه خدمات مختلف در بافت تاريخي ضروري است.

وي با بيان اين که افزايش و استانداردسازي ارائه خدمات به اقشار مختلف جامعه قبل از ثبت جهاني هم در دستور کار مسئولان و دست‌اندرکاران بوده است، افزود: جهاني شدن اين هدف را مهمتر و عزم مسئولان در اين راستا را جدي‌تر کرده است.

استاندار يزد در ادامه با اشاره به اين که يزد در حال حاضر توان مديريت شهري در مقياس جهاني را ندارد، افزود: پلان مديريت جهاني شهر يزد بعد از ثبت جهاني اين شهر تهيه شده و در اختيار مديران مختلف شهر و استان قرار مي‌گيرد.

ميرمحمدي اطلاع رساني در مورد قوانين و ضوابط محدود بافت تاريخي، اطلاع رساني در مورد ارزش‌هاي ملي و جهاني بافت، برنامه‌ريزي جلب مشارکت و همکاري داوطلبانه مردم در مورد حفظ و احياي بافت تاريخي، فرهنگ‌سازي در زمينه‌هاي گردشگري و پاسداري از ارزش‌هاي فرهنگي در بافت تاريخي، تدوين برنامه‌هاي کوتاه، ميان و بلند مدت، فراهم‌آوري شرايط زندگي، پايش و نظارت دقيق در بافت تاريخي و تدوين برنامه‌هاي آموزشي براي ساکنين بافت تاريخي، از جمله برنامه‌هاي در دستور کار استانداري در راستاي جهاني شدن يزد است.

وي در مورد ساخت و سازهاي خشتي در شهر يزد، تصريح کرد: تصويب استانداردهاي لازم در مورد ساخت و سازهاي خشتي در شهر و استان يزد در دستور کار وزارت مسکن و شهرسازي و استانداري قرار گرفته است.

اين مقام مسئول در ادامه با بيان اين که جهاني شدن يزد مسير دستيابي به فوايد متعددي را هموار کرده است، گفت: ثبت جهاني يزد تعهد و مسئوليت نگهداري از بافت تاريخي را بيشتر کرده است.


 به‌ منظور ترويج فرهنگ مصرف بهينه آب؛
 جشنواره تابستاني «آب، نعمت خوب الهي» به ميزباني رودهن برگزار شد 

 رودهن - صادقعلي

جشنواره تابستاني «آب، نعمت خوب الهي» به منظور آموزش و فرهنگسازي مصرف بهينه آب، به همت روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران در سالن آمفي‌تئاتر وصال شهر رودهن واقع در شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، حسين رضايي، مدير روابط عمومي آبفاي شرق در گفتگويي اظهار کرد: اين جشنواره به مناسبت هفته صرفه‌جويي و همزمان با روزهاي گرم فصل تابستان با همکاري مسئولان ادارات آموزش و پرورش و همچنين مدارس شهرهاي تحت پوشش برگزار شد.

وي با بيان اينکه به منظور دستيابي به اهداف ترويج فرهنگ مصرف بهينه آب برگزاري اين جشنواره در ساير فصل‌هاي سال با نام و عنوان‌هاي مختلف ادامه خواهد داشت، افزود: در روز برگزاري اين جشنواره که در قالب يک جشن آب و همچنين برپايي هشتمين نمايشگاه نقاشي کودک و نوجوان با موضوع «آب، فاضلاب و طبيعت» بود، حدود 150 دانش‌آموز دبستان به همراه معلمان در فضايي شاد و کودکانه با روش‌هاي صرفه‌جويي آشنا شدند و راهکارهاي بهينه‌سازي مصرف آب را فرا گرفتند.

وي در ادامه جلب مشارکت دانش‌آموزان به ويژه جذب حاميان آب در جهت ترويج فرهنگ مصرف بهينه آب را مهم‌ترين هدف برگزاري اين جشنواره و نمايشگاه عنوان داشته و در زمينه برنامه‌هاي در نظر گرفته شده در اين جشنواره گفت: اجراي برنامه‌هاي مختلف فرهنگي و آموزشي شامل نمايش شاد و آهنگين مصرف بهينه آب، برگزاري مسابقه و اهداي جايزه همراه با توزيع هداياي تبليغي و آموزشي به کودکان و دانش آموزان و اهداي تنديس برگزيدگان مسابقه نقاشي به دانش‌آموزان از برنامه‌هاي در نظر گرفته شده در اين جشنواره بود که توسط کارشناسان روابط عمومي و گروه هنري «ماه باران» اجرا
شد.

گفتني است در مراسم اهداء جوايز به برگزيدگان مسابقه نقاشي و افتتاحيه هشتمين نمايشگاه نقاشي کودکان و نوجوانان با موضوع «آب، فاضلاب و طبيعت» مديران دفتر حراست و امور محرمانه، دفتر حقوقي، امور بهره‌برداري آبفاي بومهن و مدير دفتر نظارت بر خدمات مشترکين شرکت حضور داشتند.


 لزوم آشنايي مشترکين با جرايم و تخلفات احتمالي در بخش آب 

 ساري –رقيه سامع

معاون خدمات مشترکين درآمد آبفاي شهري مازندران با بيان اينکه آخرين روز هفته صرفه‎جويي در مصرف آب به نام "آب، قانون و حقوق شهروندي" نامگذاري شده بود، گفت: مشترکين بايد با برخي قوانين مطلع باشند تا از بروز جرايم و تخلفات احتمالي در بخش آب جلوگيري شود.

مهندس لطفي به تعريف مشترک غيرمجاز پرداخت و افزود: مشترک غيرمجاز به فردي اطلاق مي‎شود که بدون پرداخت حق انشعاب آب و فاضلاب و يا با داشتن لوازم اندازه‎گيري مبادرت به استفاده غيرمجاز يا اقدام به از کار انداختن يا هر نوع تصرف و تغييري در وضعيت وسايل اندازه‎گيري آب و فاضلاب نمايد و منجر به اخلال در کارکرد صحيح و ثبت ارقام کنتور مصرفي شود.

وي با بيان اينکه به مصارفي که قبل از کنتور مشترک، توسط همان مشترک يا افراد ديگر برداشت شود انشعاب و مصرف غيرقانوني گفته مي‎شود، ادامه داد: مشترک، مجاز به مصرف آب برابر ظرفيت قراردادي و الگوي ماهانه است و چنانچه شرکت تشخيص دهد مشترک در مصرف آب صرفه‏جويي نمي‏نمايد، مي‏تواند با ارسال اخطار براي مشترک خواهان صرفه‏جويي در مصرف شود و در صورت بي‏توجهي مشترک در مصرف آب نسبت به قطع آب اقدام مي‏نمايد.


 در استان 

 آزادسازي 100 هزار متر مربع از اراضي کشاورزي شهريار

شهريار - برزگر

مدير جهاد کشاورزي شهريار از تخريب 41 مورد تغيير کاربري در اين شهرستان خبر داد

به گزارش خبرنگار ما، محمد علي شاکري مدير جهاد کشاورزي شهريار اظهار کرد: درراستاي اجراي حکم قلع و قمع صادره و همچنين اجراي تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربري اراضي زراعي و باغي و با هماهنگي فرماندار محترم شهرستان، دادستان محترم وهمراهييگان ويژه نيروي انتظامي شهرستان، 41 مورد بناي ديوارکشيوتفکيک غير مجاز تخريب که منجر به آزاد سازي 100هزار مترمربع از اراضي کشاورزي شهرستان گرديد.

شاکري با تاکيد بر حفظ کاربري اراضي زراعي و باغها خاطرنشان کرد: با تمام توان با ساخت و سازهاي غيرمجاز مقابله مي‎کنيم و در اين راستا پيگير اجراي احکام تخريب صادر شده هستيم.

وي در پايان تصريح کرد: اجراي احکام صادره از سوي مراجع قضايي نيازمند پيگيري و هماهنگيهاي بسياري است که کارشناسان حقوقي و نيز کارشناسان امور اراضي شهرستان شهريار مجدانه درصدد انجام آن هستند.

رئيس شوراي اسلامي شهر انديشه:

عملکرد مطلوب مديريت شهرانديشه در ايجاد آسايش و آرامش شهروندان

شهريار - برزگر

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومي شورا و شهرداري انديشه؛ رئيس شوراي اسلامي، ضمن اشاره به فعاليتهاي شهرداري و شورا در حوزه عمراني اظهار داشت: در حوزه عمراني، از سال 95 شش بازار روز احداث شد که تعدادي به بهره برداري رسيده و تعدادي هم در آستانه بهره‎‌برداري مي‎باشد و اين مهم تأثير بسزايي در ايجاد و توسعه درآمدهاي پايدار شهرداري دارد.

بدلي همچنين به پيگيري مسائل مربوط به تعمير جاده جعفر قلي خاني، پروژه زيرگذر فاز 4 و ميدان توحيد فاز 4، اشاره کرد و از بهره‎برداري فاز اول تقاطع سه سطح ميدان صياد شيرازي تا بيست روز آينده که نقش و تأثير بسزايي در کاهش ترافيک شهر انديشه دارند، خبر داد.

وي در ادامه سخنان خود به پيشرفت قابل توجه عمليات ساخت سراي محله فاز 2، راه اندازي مجموعه ورزشي ولايت و استقبال شهروندان، فعاليت گسترده و فراشهري مجموعه هاي ورزشي ايثار فاز 3 و جوانمردان فاز 5، زمين تنيس فاز 3 و در آخر زمين واليبال و فوتبال ساحلي فاز 5 اشاره کرد.

علي بدلي گفت: در حوزه ارائه خدمات ايمني نيز اقدامات مؤثري صورت گرفته که از جمله اين اقدامات، خريد دو دستگاه خودرو براي سازمان آتش‎نشاني و از آن مهمتر، راه‎اندازي و بهره‏برداري ايستگاه آتش نشاني فاز 5 تا دو يا سه ماه آتي مي‎باشد و البته در موضوع امنيت خاطر و احساس آرامش شهروندان بايد با افتخار گفت که مديريت شهري انديشه در ايجاد آسايش و آرامش شهروندان، مطلوب عمل کرده است و تمام دغدغه شورا و شهرداري ايجاد آسايش شهروندان توأم با رضايت آنهاست. وي در ادامه با اشاره به طرح ساماندهي ناوگان حمل و نقل گفت: با پيگيريهاي شهردار و اعضاي شوراي اسلامي، اولين تاکسي اتومات آريو وارد ناوگان حمل و نقل سازمان تاکسيراني شد و ورود اين نوع تاکسي در طول سال جاري ادامه خواهد داشت.بدلي با اشاره به ساماندهي ايستگاههاي تاکسي نيز افزود: در جهت آسايش و راحتي شهروندان در گرماي فصل تابستان و نيز بارندگي و سرماي فصل زمستان، سايه بانها و بدنه ايستگاههاي تاکسي فاز 3 در حال ساماندهي مي‎باشند.

رئيس شوراي اسلامي همچنين خاطرنشان کرد: در حوزه اتوبوسراني نيز بخشي از اتوبوسها نوسازي شده‎اند ولي در حال حاضر حدود 25 الي 30 خودرو فاقد کولر مي‎باشند و دليلش اين است که شهر انديشه از اولين شهرهايي مي‏باشد که ناوگان اتوبوسراني در آن راه‎اندازي شد ولي به هر ترتيب، تا دو ماه آينده، اتوبوسهاي کولردار جايگزين اين اتوبوسها
مي‎شود.

حمله ضربتي پليس به خانه تيمي مرموز در ملارد

ملارد- برزگر

رئيس پليس شهرستان ملارد از دستگيري باند حرفه اي سارقان خودرو و خانه و کشف 27 مورد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، سرهنگ برزو همتي، رئيس پليس شهرستان ملارد با اعلام اين خبر گفت: در پي شکايت يکي از شهروندان مبني برسرقت لوازم خانه، پيگيري موضوع در دستور کار ماموران پليس قرار گرفت.

رئيس پليس شهرستان ملارد افزود: ماموران پليس آگاهي پس از انجام اقدامات اطلاعاتي شبانه‎روزي موفق به شناسايي يکي از افراد باند فوق و پاتوق وي در ملارد شدند.وي خاطرنشان کرد: ماموران انتظامي با تشکيل تيم ويژه، در عملياتي ضربتي موفق به دستگيري هر سه نفر در ملارد شده و در بازرسي از محل فعاليت متهمان 42قلم اموال سرقتي به ارزش تقريبي 220 ميليون ريال کشف شد.همتي بيان کرد: متهمان در بازجوييهاي صورت گرفته به 27 فقره سرقت خانه و خودرو اعتراف کرده و پس از تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شدند.اين مقام انتظامي با اشاره به ضرورت استفاده از ابزار و لوازم ايمني نظير دوربينهاي مدار بسته، از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک با شماره‌گيري تلفن 110 موضوع را به پليس اطلاع دهند.


 خبــر 

 مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‏شرقي:

بيش از 80 درصد خانوار شهرستان کليبر از نعمت گاز طبيعي بهره‏مند هستند

تبريز - توفيقي

96 روستاي شهرستان کليبر با بيش از 7 هزار خانوار از نعمت گاز طبيعي بهره‏مند هستند. مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‏شرقي گفت: برابر سياست‏هاي وزارت نفت و شرکت ملي گاز ايران مبني بر گازرساني به مناطق روستايي، جنگلي و سردسير شهرستان کليبر با دارا بودن شرايط فوق در اولويت گازرساني به مناطق روستايي قرار دارد.

ولي‏اله ديني افزود: در همين راستا هم‏اکنون عمليات گازرساني به 17 روستاي شهرستان کليبر در دست اجرا مي‏باشد. وي با بيان اينکه هم‏اکنون 96 روستاي کليبر از نعمت گاز طبيعي بهره‏مند هستند افزود: با پايان عمليات گازرساني به 17 روستاي در دست اجرا قريب به 1000 خانوار جديد روستايي شهرستان کليبر از نعمت گاز طبيعي بهره‏مند خواهند شد. مهندس ديني اظهار داشت: در راستاي حفاظت از جنگل‏ها به تدريج تمامي روستاهاي بالاي 20 خانوار و يا بيش از 100 نفر جمعيت و همچنين روستاهاي زير 20 خانوار در مسير گازرساني از نعمت گاز طبيعي بهره‏مند خواهند شد. وي افزود: علاوه بر پروژه گازرساني به 17 روستاي شهرستان کليبر 4 پروژه احداث شبکه توزيع گاز در 25 روستاي آبش‏احمد، احداث شبکه توزيع و تغذيه و انشعاب گاز حفره‏هاي خالي شهرستان کليبر، پروژه انشعاب 6 اينچ ايستگاه C.G.S سيلين و پروژه ساخت و نصب انشعابات شهرستان کليبر و روستاهاي تابعه با اعتباري بالغ بر 203 هزار ميليون ريال در شهرستان کليبر در حال اجرا مي‏باشد.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي آذربايجان‌غربي:

50 دستگاه آمبولانس پيشرفته براي نخستين مرتبه در کشور وارد آذربايجان‌غربي مي‌شود

اروميه- يزدان پناه

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي آذربايجان‌غربي گفت: 50 دستگاه آمبولانس پيشرفته براي نخستين بار در سطح کشور، در چند روز آينده وارد آذربايجان غربي مي‌شود.

باقر بهرامي ، با اشاره به ورود 50 دستگاه آمبولانس پيشرفته براي نخستين مرتبه در سطح کشور به استان اظهار داشت: اين خودروها از کشور آلمان وارد شده و هم اينک در گمرک ماکو در انتظار ترخيص هستند.

وي افزود: در اين رابطه پنج دستگاه از آمبولانس‌ها براي استفاده در منطقه آزاد و شهرستان‌هاي ماکو، شوط و پلدشت ترخيص شده است.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي آذربايجان‌غربي با اشاره به اينکه طرح امداد تابستاني از اول تير ماه آغاز شده و تا يک مهر ماه ادامه مي‌يابد گفت: در اين رابطه بيش از 500 نفر از همکاران فوريت‌هاي پزشکي فعال بوده و 100 دستگاه آمبولانس و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس، فعال هستند.وي بيان کرد: از سوي ديگر 73 پايگاه فعال در استان وجود داشته که نسبت به مشابه سال گذشته، پنج پايگاه افزايش داشته است.

بهرامي با اشاره به اينکه در سه ماهه نخست امسال 15 هزار و 427 مورد آمبولانس به ماموريت اعزام شده‌اند تصريح کرد: اين آمار در مقايسه با مشابه سال گذشته از افزايش 10 تا 15 درصدي برخوردار است.

وي با بيان تعداد مصدومان امسال استان اظهار داشت: در اين زمينه نيز متاسفانه در فصل بهار، شاهد 9 مورد غرق شدگي بوده و 48 مورد خفگي با گاز بوده است.رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي آذربايجان‌غربي افزود: از تعداد 15 هزار و 427 مورد ماموريت، تعداد 9 هزار و 901 مورد به بيمارستان منتقل و سه هزار و 321 نفر نيز در محل درمان شدند.بهرامي با اشاره به آمار حوادث ترافيکي گفت: امسال تعداد سه هزار و 857 مورد حادثه ترافيکي در سراسر آذربايجان‌غربي به وقوع پيوست که تعداد سه هزار و 850 نفر به بيمارستان منتقل شدند.

وي با ابراز تاسف از اينکه متاسفانه در سال گذشته، آذربايجان‌غربي در تعداد فوتي هاي حوادث ترافيکي به رتبه چهارم کشوري رسيد بيان کرد: متاسفانه امسال نيز تعداد حوادث ترافيکي در استان فراوان است و مردم بايد قوانين راهنمايي و رانندگي را به درستي رعايت کرده و با آرامش رانندگي کنند تا شاهد تصادفات در جاده‌هاي مواصلاتي آذربايجان‌غربي نباشيم.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي:

تأمين 20 درصد برق نهادهاي دولتي با انرژي‌هاي تجديدپذير الزامي شد

اروميه- صديقي

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي با اعلام اين خبر گفت: طبق نامه معاون اول رئيس جمهوري، تمامي وزارتخانه‌ها، موسسه‌ها و شرکتهاي دولتي و نهادهاي غيردولتي موظف هستند در دو سال آينده حداقل 20 درصد برق مصرفي ساختمان هاي خود را از طريق انرژيهاي نو تامين کنند. اکبر حسن بکلو افزود: در صورت عدم اجراي اين طرح، وزارت نيرو ناگزير خواهد بود تعرفه برق مصرفي اين مشترکين را براساس نرخ خريد تضميني برق از نيروگاههاي تجديدپذير محاسبه و اعمال کند. وي تاکيد کرد: انرژي خورشيدي يکي از منابع تجديدپذير و بي‎پايان جهت توليد برق بوده ويکي از پاکترين، بي‎ضررترين و در دسترس‎ترين منابع توليد انرژي برق پاک است.

مديرعامل آبفاي آذربايجان‌ غربي:

فاضلاب تصفيه‌شده به سمت درياچه اروميه هدايت مي‌شود

اروميه- صديقي

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان‌غربي گفت: هم‌اکنون فاضلاب ورودي تصفيه شده و پساب تصفيه‌شده با رعايت استانداردهاي زيست‌محيطي به سمت درياچه اروميه هدايت مي‌شود.

اخيراً نادر قاضي‌پور نماينده اروميه در مجلس شوراي اسلامي عنوان کرده بود که فاضلاب‌هاي تصفيه‌نشده به سمت درياچه اروميه هدايت مي‌شود.در اين راستا رسول اکبري با اشاره به اينکه ارتقاي بهداشت عمومي شهر اروميه، توسعه و احداث تصفيه‌خانه‌هاي فاضلاب از اولويت‌هاي کاري اين شرکت است، اظهار کرد: هم‌اکنون اروميه با پوشش حدود 72 درصدي جمعيت شهري يکي از شهرهاي پيشرو در اين زمينه است.وي افزود: مدول اول و دوم تصفيه‌خانه فاضلاب اروميه با ظرفيت 80 هزار مترمکعب در شبانه‌روز، فاضلاب ورودي تصفيه و پساب تصفيه‌شده با رعايت استانداردهاي زيست‌محيطي، نظارت و پايش آنلاين سازمان حفاظت محيط زيست به سمت درياچه اروميه هدايت مي‌شود.مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان غربي تصريح کرد: با توجه به درخواست‌هاي مردمي و پيگيري نمايندگان و مسؤولان شهر مبني بر توسعه شبکه فاضلاب شهر در راستاي افزايش ظرفيت تصفيه‌خانه فاضلاب اروميه، مدول سوم تصفيه‌خانه با ظرفيت 60 هزار مترمکعب در شبانه‌روز در حال احداث بوده و با پيشرفت فيزيکي حدود 50 درصد در حال اجرا است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته