جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5602

در سومين کنفرانس بين‌المللي انقلاب چهارم صنعتي در اصفهان عنوان شد :
فعالان بخش خصوصي منتظر تحولات بنيادي در اقتصاد باشند


تريبون


نهادهاي مالي


 در سومين کنفرانس بين‌المللي انقلاب چهارم صنعتي در اصفهان عنوان شد :
 فعالان بخش خصوصي منتظر تحولات بنيادي در اقتصاد باشند 

 بهروز راعي

سومين کنفرانس بين‌المللي انقلاب چهارم صنعتي با مشاركت کميسيون تجارت، خدمات و ارتباطات اتاق بازرگاني دراصفهان برگزار شد.به گزارش خبرنگار آفرينش ، آشنايي با الگوهاي کسب و کار نوين، آينده مراکز خريد هوشمند، نقش فن‌آوري‌هاي نوين دراقتصاد پايدار و مديريت بازاريابي نوين از محورهاي اين کنفرانس بود که مورد توجه سخنرانان داخلي و خارجي قرار گرفت.

رئيس کميسيون تجارت، خدمات و ارتباطات اتاق بازرگاني اصفهان به عنوان اولين سخنران اين کنفرانس، با تشريح ابعاد اين انقلاب گفت: روند فزاينده تغييرهاي بنياديني به گونه‌اي است كه مي‌توان از آن به عنوان يك انقلاب نام برد.اين تغييرها در علم، فرهنگ، اجتماع ،اقتصاد و صنعت در حال وقوع است.

گلشيرازي افزود: حدوددو دهه است که نام انقلاب هاي صنعتي اول، دوم و سوم را مي شنويم و امروز چهارمين نوع از اين انقلاب‌ها در راه است. اين انقلاب‌ها با موضوع نساجي آغازشد،سپس انرژي بخار، پس از آن کامپيوتر، ديتا و آي‌.تي و در انقلاب چهارم شاهد ظهور هوش مصنوعي و تاثيرهاي شگرفي که در جهان ايجاد كرده است هستيم.

وي تاكيد كرد:اين انقلاب زندگي ما را زير و زبر خواهد مي كند، حتي علم پزشکي را نيز تحت تاثير خود قرار خواهد داد.رئيس کميسيون تجارت اتاق اصفهان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه اتاق‌هاي بازرگاني بايد در سراسر كشور به پايگاهي براي حضور و بيان مطالبات فعالان اقتصادي تبديل شوند، گفت: اتاق بازرگاني اصفهان در اين زمينه پيشرو بوده و با ايجاد فضاي گفتمان آزاد ، ضمن آموزش هاي كاربردي به اعضاء، زمينه هاي لازم براي رونق كسب و كار و آشنايي با شيوه هاي تجارت نوين را در دستور كار خود قرار داده است. حمايت از برگزاري اين همايش نيز به همين منظور صورت پذيرفت و اميدوارم شركت كنندگان بتوانند از اين كنفرانس بين المللي كه داراي موضوع‌هاي کاربردي و قابل اتکاء مي باشد، حداكثر استفاده را نمايند.

گفتني است سومين کنفرانس بين المللي انقلاب چهارم صنعتي که به منظور ايجاد فرصت براي توسعه پايدار کشور با به کارگيري مديريت فناوري هاي نسل چهارم صنعت وبا حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ، دكتر عبداله جاسبي ، جمعي از صاحبنظران ايراني و خارجي و17 سخنران از كشورهاي مختلف جهان در روزهاي 22 و23 تيرماه در برج ميلاد تهران برگزارشد، به صورت هم زمان در سه شهر اصفهان، اراك و تبريز نيز در روز شنبه 24 تيرماه برگزار گرديد.


 تريبون 

 رئيس سازمان امور مالياتي:

حقوق کمتر از 2 ميليون تومان، ماليات ندارد

رئيس سازمان امور مالياتي مي‌گويد حقوق زير دو ميليون تومان از پرداخت ماليات معاف است و اگر افرادي هستند که کمتر از دو ميليون تومان حقوق مي‌گيرند و تحت عناوين مختلفي از حقوق آن‌ها ماليات کسر مي‌شود حتما اين موضوع را به سازمان امور مالياتي اعلام کنند.

به گزارش ايسنا، سيدکامل تقوي‌نژاد در پاسخ به اين سوال که، بسياري از سازمان‌ها و شرکت‌هاي دولتي و خصوصي از افرادي که زير دو ميليون تومان حقوق مي‌گيرند ماليات کسر مي‌کنند، در حالي‌که اين ماليات به حساب سازمان واريز نمي‌شود گفت: قانون‌گذار تکليف کرده است که هر سال پايه معافيت مالياتي در قانون بودجه مشخص شود. اجازه دهيد به اين نکته اشاره کنم که در اين دولت اتفاق تازه‌اي افتاد.

وي افزود: به اين ترتيب که پيش‌تر در بخش دولتي يک نرخ براي پايه معافيت مالياتي داشتيم و در بخش‌هاي غير دولتي نرخ‌هاي ديگر محاسبه مي‌شد ولي در قانون بودجه رعايت عدالت کرده و همه را يکسان کرديم. در حال حاضر هر کارمندي در بخش دولتي و خصوصي زير دو ميليون تومان دريافتي داشته باشد، هيچ‌گونه مالياتي نبايد پرداخت کند و اگر چنين اقدامي صورت مي‌گيرد فرد بايد به سازمان امور مالياتي اطلاع دهد.رئيس سازمان امور مالياتي گفت: در شرايط کنوني با وصل شدن سامانه به خزانه، اطلاعات حقوق افراد دريافت مي‌شود، به اين ترتيب که اطلاعات ذي‌حسابي‌ها به صورت آن‌لاين بررسي خواهد شد. ولي در مورد حقوق شرکت‌هاي خصوصي بايد بگويم که وضعيت آن‌ها در زمان رسيدگي به دست مي‌آيد. به اين ترتيب که اکنون حقوق کسر مي‌شود و سال آينده که اظهار نامه مي‌آيد اطلاعات آن‌ها بررسي مي‌شود.

با اين حال از همين تريبون اعلام مي‌کنم کسر ماليات زير دو ميليون تومان از حقوق افراد تعدي به حقوق آن‌ها است و آگاه باشيد که اين پول به سازمان پرداخت نمي‌شود. ما از طريق ايسنا اطلاع‌رساني‌ مي‌کنيم هر کارمند يا کارگري که زير دو ميليون تومان حقوق مي‌گيرد و از او ماليات اخذ مي‌شود به سازمان‌ مالياتي اعلام کند.

يارانه تير ماه امشب واريز مي‎شود

هفتاد و هفتمين مرحله يارانه نقدي ساعت 24 دوشنبه 26 تير به حساب سرپرستان خانوار واريز مي شود.

به گزارش ايلنا، "هفتاد و هفتمين" مرحله يارانه نقدي مربوط به تير ماه سال جاري همانند ماه هاي گذشته به ازاي هر نفر 455.000 ريال ساعت 24:00 روز دوشنبه به حساب سرپرستان محترم خانوارها واريز و قابل برداشت خواهد بود.


 نهادهاي مالي 

 مشارکت خيرخواهانه 192 ميليارد ريالي بانک ملي در دولت

بانک ملي ايران طي چهار سال فعاليت دولت در 80 طرح عام المنفعه و خيرخواهانه با صرف مبلغ 192 ميليارد ريال مشارکت کرده است.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ملي ، در ادامه روند حمايت از امور خيريه و عام المنفعه، در سال هاي 1392 تا 1395 نيز حسب مصوبات هيات مديره، مشارکت در اين طرح ها در دستور کار بانک ملي ايران قرار گرفته است.

تحقق 6900 ميليارد ريال سود در گروه مالي ملت

مجمع عادي سالانه شرکت گروه مالي ملت با دستور بررسي عملکرد منتهي به پايان سال 1395 به رياست مدير عامل بانک ملت برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ملت، در اين مجمع بعد از تصويب صورت هاي مالي گروه مالي ملت، مقرر شد از سود محقق شده 6900 ميليارد ريالي، 6000 ميليارد ريال معادل 87 درصد تقسيم شود تا بانک ملت با اين سود و همچنين سود ساير هلدينگ‌هاي خود آماده برگزاري مجمع سالانه خود در 31 تير ماه سال جاري شود.

جشنواره طلايي بانک تجارت به ميلاد نور رسيد

قرعه کشي جشنواره طلايي ويژه پايانه هاي فروشگاهي با همکاري بانک تجارت و شرکت ايران کيش در مجتمع تجاري ميلاد نور شهرک غرب برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت در اين مراسم به پذيرندگان داراي حساب در بانک تجارت براساس ميزان امتياز کسب شده و به قيد قرعه تعداد 8کارت هديه پنج ميليون ريالي اهدا شد.

ايجاد 2 هزار و 400 شغل با تسهيلات 60 هزار ميليارد ريالي بانک صادرات

بانک صادرات ايران؛ طي 15 ماهه گذشته و با پرداخت 60 هزار ميليارد ريال تسهيلات، معادل 2400 شغل در استان خراسان رضوي ايجاد کرد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ايران، اين بانک در راستاي تحقق سياستهاي ابلاغي اقتصاد مقاومتي و همسوئي با سياست هاي دولت محترم و به منظور رشد و شکوفايي اقتصاد استان خراسان رضوي، در طي سال 1395 و سه ماهه اول سال جاري نسبت به تأمين مالي بنگاه هاي اقتصادي مستقر در استان اقدام نموده به نحوي که در طي اين مدت، حدود 60 هزار ميليارد ريال تسهيلات مالي دربخشهاي صنعت و معدن، کشاورزي، خدمات، بازرگاني، مسکن و ساختمان در اختيار فعالان اقتصادي قرار داده و تنها از طريق تأمين مالي بنگاه هاي کوچک و متوسط، موجبات ايجاد اشتغال براي 2400 نفر فراهم شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته