جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5602

شماتيک استقلال ليگ هفدهم
دردسر شيرين منصوريان براي انتخاب ترکيب اصلي

حقيقي:
به خاطر صادرنشدن مجوز کار، به انگليس نرفتم


خبرنامه


خبـــرنامه


 شماتيک استقلال ليگ هفدهم
 دردسر شيرين منصوريان براي انتخاب ترکيب اصلي 

 
آفرينش– حضور مهره هاي پرتعداد و موثر در استقلال، کار سرمربي اين تيم را براي انتخاب ترکيب اصلي سخت کرده است.به گزارش آفرينش، تيم فوتبال استقلال حدود دو هفته‌اي است که اردوي خود را در کشور ارمنستان پيگيري کرد و با پشت سر گذاشتن چند بازي تدارکاتي، مشخص شده که عليرضا منصوريان يکي از پرمهره‌ترين استقلال‌هاي تاريخ را در اختيار دارد؛ تيمي که در هر پست حداقل دو بازيکن مدعي را در اختيار دارد و اين به دردسري شيرين براي منصوريان تبديل شده است.

با توجه به تمرينات انجام شده در اين مدت، به نظر مي‌رسد که سرمربي استقلال ترکيب اوليه خود را پيدا کرده است. البته اين موارد بيشتر گمانه‌زني است و شايد برخي از پست‌ها دچار تغيير شوند.

مطابق انتظار درون دروازه سيد مهدي رحمتي گزينه اول ابي پوشان است. البته ممکن است همچون فصل قبل که رحمتي به دليل افت فني روي نيمکت نشست، سيد حسن حسيني وظيفه حراست از دروازه استقلال را عهده دارد شود.

در خط دفاعي، پژمان منتظري و سيد مجيد حسيني، زوج خط دفاعي استقلال خواهند بود. البته لئوناردو پادواني تهديد بالقوه اي براي اين بازيکنان محسوب مي شود.

همچنين ميلاد زکي‌پور در دفاع چپ و و احتمالا وريا غفوري در پست مدافع راست به ميدان مي‌رود. البته سمت راست دفاع استقلال يکي از علامت سوال هاي اين تيم است. وريا غفوري و خسرو حيدري در ديدارهاي دوستانه براي استقلال به ميدان رفتند و به نظر مي رسد منصوريان هنوز گزينه نهايي خود را انتخاب نکرده است اما خبرها حکايت از تمايل منصوريان براي استفاده از غفوري دارد.در ميانه ميدان، روزبه چشمي و اميد نورافکن در پست هافبک دفاعي خواهند بود. اين دو بازيکن در ديدارهاي دوستانه در کنار يکديگر بازي ها را آغاز کردند و در اکثر دقايق در کنار يکديگر عملکرد خوبي داشتند. داريوش شجاعيان و حسن بيت‌سعيد وينگرهاي چپ و راست خواهند بود. البته نبايد از مدعي بودن جابر انصاري براي حضور در ترکيب اصلي گذشت؛ بازيکني که هر وقت در زمين بوده عملکرد مطلوبي به جا گذاشته است.

در خط حمله هم رقابت اصلي بين سجاد شهباززاده و علي قرباني است. البته هر دو عملکرد بسيار خوبي در ترکيب اصلي استقلال داشتند و براي اين تيم در ديدارهاي دوستانه گلزني کردند تا رقابت نزديکي با يکديگر داشته باشند. با اين وجود اما به نظر مي رسد سجاد شهباززاده گزينه شماره يک منصوريان است و قرباني در اولويت بعدي براي حضور در ترکيب اصلي حضور دارد.

فارغ از اين ترکيب، نام‌هايي چون مجتبي جباري، سرور جباروف، مهدي قائدي، يعقوب کريمي، فرشيد باقري، فرشيد اسماعيلي، و ... روي نيمکت حضور خواهند داشت که اين نشان دهنده جنس جور استقلال براي هفدهمين دوره ليگ برتر است .


 حقيقي:
 به خاطر صادرنشدن مجوز کار، به انگليس نرفتم 

 
دروازه‌بان ايراني تيم اسکيلستونا سوئد مي‌گويد در حالي که از تيم استون ويلا انگليس پيشنهاد داشته، اما به دليل صادر نشدن مجوز کار نتوانست به اين تيم برود.

عليرضا حقيقي پس از پشت سر گذاشتن دوران مصدوميت خود به سوئد بازگشت و دو بازي براي تيم اسکيلستونا انجام داده است. اين تيم سوئدي که در قعر جدول ليگ سطح اول اين کشور قرار دارد، اولين پيروزي خود را در هفته پانزدهم و در ديداري خانگي مقابل کالمار کسب کرد.

دومين حضور حقيقي درون دروازه اسکيلستونا علاوه بر کسب اولين پيروزي، اولين ديدار خانگي اين دروازه‌بان ايراني مقابل هواداران تيمش بود و پيروزي 2 بر يک را تجربه کرد. حقيقي گفت‌وگويي را در خصوص اين اتفاق با يک سايت سوئدي انجام داده است.

*بابت انجام اولين بازي‌ات براي تيم اسکيلستونا تبريک مي‌گوييم. بازي چطور بود؟

بازي خوبي بود، اما بازي را بد شروع کرديم و کالمار توانست خيلي زود اولين گل را به ثمر برساند. با اين حال ما در طول مسابقه تيم بهتري بوديم و موفق شديم نتيجه را تغيير داده و به پيروزي برسيم.

*شرايط تيم را تاکنون چطور ديده‌اي؟

ما بازيکنان جوان و بي‌تجربه زيادي در ترکيب‌مان داريم و حتي در اين بازي ديديد که بازيکناني بودند که اولين بازي‌شان را براي تيم انجام دادند و چنين شرايطي را در بازي‌هاي قبلي هم شاهد بوديم.

*بازي‌ در چمن مصنوعي براي تو بايد غيرعادي باشد. در اين باره چه نظري داري؟ نظر کلي‌ات در مورد ليگ سوئد چيست؟

بله، همينطور است، اما چمن مصنوعي واقعاً کيفيت خوب و بالايي داشت و من واقعاً تحت تأثير قرار گرفتم. بازي کردن در اين چمن هيچ تفاوتي با چمن عادي نداشت و مشکلي ايجاد نکرد. به نظرم ليگ سوئد بسيار خوب است و تيم‌ها و بازيکنان خوبي در اينجا حضور دارند. بازي ما مقابل کالمار يک بازي بين دو تيم انتهاي جدولي بود، اما ديديد که بازي چه سطح بالايي داشت. به نظرم استاندارد اين بازي بالاتر از ليگ ايران بود که در آن بازي کرده‌ام. فکر مي‌کنم اگر ليگ سوئد هم مانند ساير کشورهاي اروپايي و همزمان با فصل ساير ليگ‌ها برگزار شود، بهتر از اين شود.

*به نظر در زمين هم کمي با مشکل مواجه بودي و انگار هنوز آسيب ديدگي‌ات خوب نشده است.

من با بدشانسي‌هاي زيادي مواجه شدم و در چند وقت اخير با سه مصدوميت مواجه شدم. به تازگي در آلمان عمل جراحي کرده‌ام و در واقع اکنون نيز در دوران نقاهت به سر مي‌برم. پزشکان توصيه کرده بودند که چهار ماه استراحت کنم، اما من بعد از دو ماه خودم را به شرايط بازي رساندم. همزمان با دوران نقاهت، تمرينات آماده‌سازي را هم انجام مي‌دهم تا زودتر آماده شوم.

*پيش از پيوستن به اسکيلستونا به تيم پورت واله انگليس خيلي نزديک شدي. چه شد که بازي در سوئد را انتخاب کردي.

متأسفانه به من اجازه کار در اين کشور را ندادند و پورت واله نتوانست اين مجوز را براي من دريافت کند. حتي استون ويلا نسبت به جذب من علاقه‌مند بود، اما به دليل مشابه نتوانستم به آنها ملحق شوم. به اين دليل به سوئد آمدم که پنجره نقل و انتقالات در اين کشور هنوز باز بود و فرصت براي من در اينجا فراهم شد. قرارداد بلندمدت و معتبري با تيم اسکيلستونا دارم، اما فعلاً تا اطلاع ثانوي اينجا هستم تا ببينيم در آينده چه اتفاقي رخ مي‌دهد.

*از تيم ملي ايران کسي با تو در تماس است؟

در حال حاضر نمي‌خواهم در مورد تيم ملي صحبت کنم، چون تمرکزم را در حال حاضر روي تيم اسکيلستونا گذاشته‌ام.

*از ايراني‌هاي حاضر در سوئد که وضعيت تو را دنبال مي‌کنند، درخواستي داري؟

خوشحالم که کشوري جديد فوتبالم را دنبال مي‌کنم. ايراني‌هاي سوئد را هم زماني که با تيم ملي سوئد در سال 2015 بازي کرديم، ايراني‌هاي زيادي براي تماشاي آن بازي به ورزشگاه آمده بودند. اکنون هم خوشحال مي‌شوم اگر ايراني‌هاي بيشتري براي تماشاي بازي‌هاي ما به ورزشگاه بيايند و از ما حمايت کنند. اميدوارم با ارائه بهترين عملکرد افتخار همه ايراني‌ها باشم.


 خبرنامه  

 طارمى کاپيتان سوم پرسپوليس شد

با بازگشت مهدى طارمى به جمع پرسپوليسى ها عنوان کاپيتان سومى سرخپوشان به آقاى گل تعلق گرفت.

در حالى که در روزهاى ابتدايى اردوى سرخپوشان در اوکراين، برانکو ايوانکوويچ کاپيتان هاى اول تا چهارم تيمش را با معرفى سيدجلال حسينى، حسين ماهينى، محسن مسلمان و کمال کاميابى نيا اعلام کرده بود، بازگشت مهدى طارمى معادلات سرمربى کروات را دچار تغيير کرد.

مهدى طارمى که اکنون به دنبال پشت سر گذاشتن چهارمين فصل حضورش در پرسپوليس مي باشد، از سوى برانکو به عنوان کاپيتان سوم اين تيم بعد از سيدجلال حسينى و حسين ماهينى معرفى شد تا آقاى گل دو دوره اخير فوتبال ايران با روحيه و انگيزه بالا در فصل هفدهم با پيراهن شماره 9 اين تيم حضور يابد.

رابطه دوستانه اين بازيکن با محسن مسلمان و کمال کاميابى نيا شرايط اين تصميم گيرى را براى برانکو ايوانکوويچ آسان کرد تا هافبک هاى شماره 77 و 11 سرخپوشان نيز به خوبى اين تصميم را قبول کنند و طارمى را رسما کاپيتان سوم پرسپوليس معرفى کنند.

طارمى دومين بوشهرى با عنوان کاپيتانى پرسپوليس در اين فصل شناخته مى شود و با توجه به ملى پوش بودن و محبوبيت نزد هواداران اکنون در اين فصل کار سخت ترى پيش روى خود خواهد ديد و بايد به عنوان کاپيتان از بروز هر گونه حواشى جلوگيرى کند.

جانواريو به بوآويستا پيوست

مدافع فصل گذشته استقلال تهران به تيم پرتغالي بوآويستا ملحق شد.

رابسون جان‌واريو که فصل گذشته در 33 بازي براي تيم فوتبال استقلال به ميدان رفت با قراردادي سه ساله به تيم بوآويستا از ليگ برتر پرتغال پيوست.

اين مدافع مياني 23 سال برزيلي بازيکن تيم فوتبال باهياي برزيل بود و پس از يک سال بازي قرضي براي کاوازکي فرونتاله در سال 2013، فصل گذشته هم به طور قرضي براي استقلال بازي کرد و در نهايت با جدايي از باهيا راهي بوآويستاي پرتغال شد.

همايش سرمربيان تيم‌هاي برتر آسيا

برانکو و منصوريان دعوت شدند

سرمربيان پرسپوليس و استقلال به همايش سرمربيان تيم‌هاي برتر آسيا دعوت شدند.

همايش سرمربيان تيم هاي برتر آسيا از هشتم تا نهم شهريورماه (30 تا 31 آگوست) در شانگهاي چين برگزار مي شود.

برانکو ايوانکوويچ، سرمربي پرسپوليس و عليرضا منصوريان، سرمربي تيم استقلال از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا به اين همايش دعوت شده‌اند.

براي حضور در تورنمنت اطلس اسپرت

تيم ملي بسکتبال عازم چين شد

تيم ملي بسکتبال ايران براي شرکت در تورنمنت اطلس اسپرت، راهي چين شد.

به گزارش آفرينش و به نقل از سايت فدراسيون بسکتبال، سجاد مشايخي، ميثم ميرزايي، نويد نيک‌تاش، علي الله وردي، وحيد دلير زهان، ارسلان کاظمي، محمد ترابي و امير صديقي، 12 نفري هستند که ترکيب تيم ملي «الف» بسکتبال را تشکيل مي‌دهند.

شاگردان (مهران حاتمي )در اولين بازي خود، سه‌شنبه در مقابل نماينده کشور اوکراين قرارمي‌گيرند. تيم ملي ايران در مجموع پنج بازي را در پنج روز پياپي انجام خواهد داد. ايران خود را براي حضور در رقابت‌هاي کاپ آسيا که مرداد در لبنان برگزار مي‌شود آماده مي‌کند.

پورقاز:

با کرانچار مي‌توانيم به قهرماني فکر کنيم

مدافع تيم فوتبال سپاهان گفت: امسال سال جام جهاني است و کار آساني نداريم اما سپاهان با کرانچار و بازيکنانش مي‌تواند به اهدافش که يکي از آنها قهرماني است، فکر کند.

عزت‌الله پورقاز در گفت‌و‌گو با ميزان، در خصوص مراحل آماده‌سازي سپاهان براي شروع رقابت‌هاي ليگ هفدهم اظهار داشت: شرايط خوب است و تمرينات خيلي خوبي را پشت سر مي‌گذاريم. هرچند که هنوز تيم در بدنسازي به سر مي‌برد و بدن‌ها آماده نشده است.

وي ادامه داد: با اين حال چند بازي دوستانه خوب از جمله بازي مقابل پيکان بود که موقعيت‌هاي زيادي را در اين بازي از سوي هر دو تيم شاهد بوديم. تمرينات خوب است و هر روز بهتر و بهتر کار را پيش مي‌بريم تا بتوانيم به اهدافي که اين فصل داريم دست پيدا کنيم.مدافع ملي‌پوش سپاهان در خصوص شرايط اين تيم براي ليگ هفدهم و اينکه آيا مي‌توانند از مدعيان قهرماني باشند، گفت: سپاهان هميشه تيم بزرگ بوده و به قولي سپاهان هميشه سپاهان است. تيمي که يکي از پرافتخارترين تيم‌هاي ليگ برتر ايران است و از اعتبار بالايي در فوتبال ما برخوردار است.

وي افزود: من خوشحالم که اينجا هستم و اميدوارم در کنار ديگر بازيکنان سپاهان بتوانم مثمرثمر واقع شوم و به اهدافي که باشگاه و خودم دارم، برسم. سپاهان اين فصل تيم خوبي است و قطعا براي يک حضور قدرتمند در ليگ تدارک ديده شده است. سپاهان هميشه مدعي است اما حرفه‌اي نيست از حالا حرفي در اين مورد بزنيم. بايد تلاش کرد چون امسال، سال آساني نيست. کار سختي پيش رو داريم اما شک ندارم با درايت کرانچار و بازيکنان خوب تيم بتوانيم به اهدافي که مدنظر داريم دست پيدا کنيم.

سايپا به مصاف فولاد خوزستان مي رود

تيم فوتبال سايپا طي يک ديدار تدارکاتي ميزبان تيم فولاد خوزستان در تهران است.

نارنجي پوشان تهران که با علي دايي خود را براي حضور در هفدهمين دوره از مسابقات ليگ برتر آماده مي‌کنند، در يک ديدار دوستانه امروز(دوشنبه) ميزبان تيم فولاد خوزستان هستند. شاگردان علي دايي در اولين هفته از رقابت‌هاي ليگ برتر ميهمان تيم سپاهان خواهند بود و تيم فولاد نيز در همين راستا از ساعت 19 روز پنجشنبه 5 مرداد در ورزشگاه آزادي به مصاف تيم پرسپوليس مي‌رود.


 خبـــرنامه 

 دست رد زلاتان به مشتريانش

مهاجم فصل گذشته شياطين سرخ براي ادامه کار در اين تيم پيشنهادي چشمگير را رد کرد.زلاتان ابراهيموويچ که به نظر مي‌رسد زودتر از موعد از پيش‌ تعيين شده يعني ژانويه 2018 به ميادين مسابقه بازگردد، احتمال ماندنش در اين تيم در روزهاي اخير با اظهار نظر اخيري که ژوزه مورينيو در مورد او کرد، بيش از پيش قوت گرفته است.

سرمربي شياطين سرخ مي‌گويد که امکان تمديد قرارداد اين بازيکن 35 ساله براي يک سال ديگر وجود دارد. او چند روز گذشته در اين باره گفته بود: چه دليلي وجود دارد که ما براي بازيکني که خدمات زيادي به ما کرده است، صبر نکنيم.نشريه انگليسي «ديلي‌ميل» در اين راستا گزارش داد ايبرا براي ماندن در منچستريونايتد پيشنهاد 6 ميليون پوند در سال لس‌آنجلس گلکسي را رد کرده است. زلاتان که در اواخر فصل گذشته در بازي مقابل اندرلخت در دور برگشت از مرحله يک‌ چهارم نهايي ليگ اروپا از ناحيه رباط صليبي دچار آسيب‌ديدگي شد، در حال حاضر بازيکن آزاد محسوب مي‌شود.تيم‌هاي لس‌آنجلس اف‌سي و لس‌‌آنجلس گلکسي از مشتريان مهاجم پيشين تيم‌هاي بارسلونا، ميلان، يوونتوس، اينتر و پاري‌سن‌ژرمن هستند.

زلاتان چندروز پيش بود که گفت به زودي خبري بزرگ در مورد آينده حرفه‌اي‌اش اعلام خواهد کرد.

خامس:

زندگي در مونيخ را دوست دارم

خامس رودريگس که از رئال مادريد به بايرن مونيخ پيوسته بعد از انجام اولين بازي با لباس تيم جديدش درباره شرايط در مونيخ گفته است.

تيم فوتبال بايرن مونيخ موفق شد در فينال «تله‎کام کاپ» وردربرمن را 2 بر صفر شکست داده و قهرمان شود. در اين ديدار خامس رودريگس که به طور قرضي از رئال مادريد به بايرن پيوسته اولين ديدارش را انجام داد. او خوشحال است که در بايرن کارش را با بردن جام آغاز کرده و البته مدعي شده جام‎هاي ديگري در راه هستند.

ستاره کلمبيايي بعد از ديدار به خبرنگاران گفت: خيلي خوشحالم. اميدوارم در روزهاي آينده هماهنگ‎تر هم بشوم. اين دقيقا همان چيزي است که من مي‎خواهم چون فقط 4 روز است که در بايرن تمرين مي‎کنم. البته از عملکرد امروزم راضي هستم. احساس خوبي از اين بازي دارم.

خامس در ادامه گفت: فصل براي ما به تازگي آغاز شده است. براي مدت 10 روز به چين مي‏رويم تا آماده شويم. همه چيز روز به روز و قدم به قدم خواهد بود. زندگي در مونيخ آرام است، اين شهر را خيلي دوست دارم. اميدوارم خيلي زود به زندگي جديدم عادت کنم.

6 کشور، خواهان گرفتن ميزباني جام جهاني از قطر

رئيس فدراسيون جهاني فوتبال اعلام کرد کشورهاي مصر، عربستان، امارات، بحرين، يمن و موريتاني خواهان پس گرفتن ميزباني جام جهاني 2022 از قطر شده‌اند.

«جياني اينفانتينيو» در مصاحبه اي اعلام کرد که فيفا اخيرا درخواستي از 6 کشور مصر، امارات، عربستان، بحرين، يمن و موريتاني براي بازپس گيري مسابقات جام جهاني 2022 از قطر، دريافت کرده است.

رئيس فيفا در اين خصوص اعلام کرد: کشورهايي که اين درخواست را داشته اند، به ماده 45 آيين نامه استنداد کرده اند؛ ماده اي که بر اساس آن مي توان در شرايط اضطراري ميزباني را از يک کشور گرفت و به کشور ديگري داد. استناد کشورهاي عربي هم اين است که قطر از تروريسم حمايت مي کند.

دعوت بونوچي از موراتا براي پيوستن به ميلان

يک روزنامه ايتاليايي مدعي شده لئوناردو بونوچي با آلوارو موراتا تماس گرفته تا او را براي پيوستن به تيم فوتبال ميلان متقاعد کند.

گاتزتا دلواسپرت، روزنامه چاپ ميلان، در گزارشي اعلام کرده که لئوناردو بونوچي براي متقاعد کردن موراتا براي پيوستن به ميلان با او تماس گرفته است. بونوچي چندي پيش در انتقالي شوکه‎کننده از يوونتوس به ميلان رفته است.

همچنين آلوارو موراتا ديگر مد نظر تيم فوتبال منچستريونايتد نيست و تيم انگليسي با جذب رولو لوکاکو پرونده جذب مهاجم رئال را بسته است.

اما روزنامه ايتاليايي نوشت بونوچي بعد از پيوستن به ميلان با آلوارو موراتا که زماني با او در يووه هم‎تيمي بوده تماس گرفته و از او درخواست کرده تا به اين تيم بيايد. ميلان مالکان جديد چيني دارد و اين مالکان تصميم دارند با سرمايه‌گذاري حساب‌شده در تيم آن را به روزهاي اوج بازگردانند.

البته گاتزتا مدعي شده در اولين تماس موراتا دعوت بونوچي براي پيوستن به ميلان را رد کرده و براي اين کار چندين دليل داشته که يکي از آن‌ها حضور نداشتن ميلان در رقابت‎هاي فصل آينده ليگ قهرمانان است. يکي ديگر از دليل‌ها هم اين بوده که او بازيکن يووه بوده و با شرايطي خاص از آن تيم جدا شده و حالا نمي‎خواهد هواداران بيانکونري اين تصور را داشته باشند که به آن‌ها خيانت کرده است.

آلبا و فاش کردن اختلاف با لوئيس انريکه

ژوردي آلبا در مصاحبه با موندو دپورتيوو فاش ساخت که لوئيس انريکه اعتقاد چندان زيادي به او نداشت.

لوئيس انريکه پس از سه سال هدايت بارسا از اين تيم جدا شد و جاي خود را به والورده داد. انريکه در ماه هاي انتهايي حضورش در بارسا در عين ناباوري ژوردي آلبا را با تغيير سيستم به يک نيمکت نشين تبديل کرده بود.

اين تصميم انريکه با انتقاد کارشناسان همراه بود ولي سرمربي سابق بارسا در بسياري از بازي ها از آلبا در ترکيب 11 نفره استفاده نمي کرد.

مدافع چپ ملي پوش بارسا در همين رابطه گفت: واضح است که از شرايطم در بارسا راضي نبودم ولي حتي يک لحظه هم به ترک اين تيم فکر نکردم.

بارسا مثل خانه من است و دلبستگي زيادي به اينجا دارم. انريکه در چند ماه انتهايي فصل تصميم به نيمکت نشين کردن من گرفت. شرايط براي من به سختي مي گذشت ولي سکوت کردم چون شخصيتم اينگونه است. هرگز اهل جار و جنجال نبودم و به تصميم انريکه احترام گذاشتم. اختلافاتي بود ولي مربي هميشه تصميم نهايي را مي گيرد.

حالا با مربي جديد بايد دوباره از صفر شروع کرد. از دوستانم آدوريس و اينياکي ويليامز (بازيکنان بيلبائو) در مورد والورده پرسيده ام و هر دو از او تعريف کردند. اطمينان دارم که با والورده اوضاع به سود من خواهد شد. شنيده ام که او ارتباط نزديکي با بازيکنانش در زمين و بيرون زمين فوتبال دارد و اين خصيصه براي يک مربي بارسلونا بسيار حياتي است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته