جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5623

فرصت طلبي از محروميت شجاعي و حاج صفي
درخواست کره جنوبي براي حذف ايران از جام جهاني

جهانبخش:
صعود به دور دوم جام جهاني شدني است


خبرنامه


خبـــرنامه


 فرصت طلبي از محروميت شجاعي و حاج صفي
 درخواست کره جنوبي براي حذف ايران از جام جهاني 

 
يک سايت کره‌اي ابراز اميدواري کرد، فيفا تيم‌ ‌ملي ايران را به خاطر آنچه که دخالت دولت در امور فدراسيون و تيم ملي خوانده شده را تعليق کند تا بر اين اساس کره بتواند به عنوان تيم نخست به جام جهاني برود.بعد از اين که با اعلام معاون وزارت ورزش و جوانان(محمدرضا داورزني)، احسان حاج صفي و مسعود شجاعي از حضور در تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران محروم شدند، اين موضوع بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي مختلف خبري داشته است.

يک سايت کره‌اي hankookilbo با اشاره به اين موضوع، نوشت: دولتي‌ها در فوتبال ايران دخالت کرده‌اند و اين مي‌تواند سرنوشت انتخابي جام جهاني را تغيير دهد. بعد از اين که دو بازيکن ايراني شاغل در ليگ يونان و در باشگاه پانيونيوس در بازي برابر مکابي تل آويو بازي کردند، سران ورزش ايران به شدت عليه اين موضوع واکنش نشان دادند و در نهايت شاهد محروميت اين دو بازيکن از حضور در تيم‌ ‌ملي فوتبال بوديم.

اين خبر خوبي براي فوتبال کره جنوبي است تا به راحتي بتواند نهمين صعود پياپي به جام جهاني را تجربه کند. به‌ هر حال دو تيم ايران و کره بايد چندي ديگر به مصاف هم بروند و غيبت حاج صفي و شجاعي که دو بازيکن سابق ايران محسوب مي‌شوند خود به سود کره است.اکنون سوال اصلي به رعايت اساسنامه فيفا بر مي‌گردد که کاملا و صراحتا هر گونه دخالت سياست و مذهب را در فوتبال ممنوع کرده و به همين خاطر بود که فيفا در ماه آوريل فوتبال کويت را به دليل دخالت دولت در امور خود به حالت تعليق در آورد و به همين خاطر کويت در انتخابي جام جهاني حاضر نبود و به همين خاطر کره جنوبي توانست بدون بازي برابر کويت سه بر صفر برنده شود. ديداري که در دور دوم انتخابي جام جهاني بود.

اکنون در موضوع ايران دخالت واضح سياست در امور فدراسيون ديده مي‌شود و انتظار مي‌رود که جريمه‌اي به مراتب سنگين‌تر از آن چيزي که براي کويت در نظر گرفته شده است را فيفا براي ايران در نظربگيرد.

انتظار مي‌رود فيفا به زودي راي خود را درباره اين موضوع و قبل از پايان انتخابي جام جهاني در قاره آسيا اعلام کند.

بازتاب محروميت شجاعي و حاج صفي در رسانه‌هاي جهان

محروميت مسعود شجاعي و احسان حاج صفي از تيم ملي بازتاب بسيار گسترده‌اي در رسانه‌هاي برتر جهان داشته است.

بعد از اين که مسعود شجاعي و احسان حاج صفي تصميم گرفتند تا تيم باشگاهي‌شان يعني پانيونيوس را در رقابت‌هاي ليگ اروپا برابر نماينده رژيم اشغالگر قدس همراهي کنند، مسوولان ورزشي ايران و فدراسيون فوتبال اين اقدام را محکوم کردند و در نهايت تصميم گرفته شد تا فعلا اين دو بازيکن از حضور در تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران محروم شوند.

خبر محروميت دو بازيکن ايراني به سرعت در سايت‌ها و روزنامه‌هاي برتر جهان بازتاب داشت و حتي به تيتر يک اين سايت‌ها تبديل شد. هرچند در اين بين خيلي از سايت‌هاي بيگانه سعي کردند از اين شرايط براي خودشان بهره‌برداري سياسي کنند.

روزنامه‌ اينديپندنت و يک شبکه تلويزيوني در آلمان معتقدند در مساله محروميت دو بازيکن ايراني دخالت سياست در ورزش رخ داده و به همين دليل فوتبال ايران بايد تعليق شود و هيچ تيمي از ايران چه باشگاهي و چه ملي حق شرکت در رقابت‌هاي بين‌المللي را نخواهد داشت.

در سال 2006 نيز چنين اتفاقي مشابه رخ داد و در آن جا نيز برخي لابي‌ها در آلمان تلاش زيادي کردند تا ايران حق شرکت در جام جهاني آلمان را نداشته باشد، ولي آنها به هدف‌شان نرسيدند.

همچنين سايت هاي معتبر ديگر نظير فرانکفورتر، بيلد، اکيپ، بي بي سي و واشنگتن پست نيز به بازتاب اين خبر پرداختند.


 جهانبخش:
 صعود به دور دوم جام جهاني شدني است 

 
بازيکن ايراني شاغل در ليگ هلند درباره حضور موفق در جام جهاني و دو بازي باقي مانده ايران به صحبت پرداخت.

عليرضا جهانبخش، لژيونر موفق ايران در فوتبال هلند قرار است اين فصل هم در تيم آلکمار بازي کند. اين بازيکن که فصل گذشته يکي از موثرترين بازيکنان ليگ هلند لقب گرفت، درباره شرايط خود و تيمش با يک خبرنگار آزاد انگليسي‌زبان در توييتر به صحبت پرداخت که مصاحبه او را در زير مي‌خوانيد.

* عليرضا تو در سن کمي به فوتبال هلند رفتي. از شرايط حضور در ليگ هلند و تفاوت آن با ايران بگو.

من از وقتي به فوتبال هلند آمدم چيزهاي زيادي از فوتبال ياد گرفتم که مهم‌ترين آن نظم بود. هلندي‌ها فوتبال را در سنين پايه به بازيکنان نوجوان ياد مي‌دهند. خوشبختانه من در 18 سالگي به هلند آمدم که سال خوبي محسوب مي‌شود. قبل از آن در ليگ ايران بازي کردم و بايد بگويم از نظر امکانات، فرق بسيار زيادي بين ايران و هلند است. اين‌جا تمرين‌ها منظم است و شرايط خيلي خوبي براي بازيکنان براي پيشرفت وجود دارد. علاوه بر آن از نظر تاکتيکي هم طبيعتا تفاوت‌هايي وجود دارد. ما در ايران براي چيزهاي ساده مثل توپ، مشکل داريم و اينجا چنين چيزهايي نيست.

* آلکمار سال قبل نتوانست سهميه اروپايي به دست بياورد. هدف و جاه‌طلبي تو و تيمت براي اين فصل چيست؟

بله متاسفانه نتوانستيم صعود کنيم ولي فصل خوبي داشتيم. به نظر مي‌توانست بهتر هم شود. برابر ليون 7 بر يک شکست خورديم و در فينال جام حذفي هم نتوانستيم موفق شويم و باختيم. امسال تمرين‌دهنده جديدي و البته تاکتيک جديدي در تيم ما وجود دارد و من اميدوار و خوش‌بينم که سال خوبي نسبت به قبل داشته باشيم. در نهايت طبيعي است که به قهرماني حداقل در يک جام فکر کنيم. براي خود من هم امسال سال جام جهاني است. مي‌خواهم توانايي‌هايم را نشان دهم و بتوانم بهتر از قبل خودم را نشان دهم تا به تيم ملي برسم.

* درباره صعود به جام جهاني همراه تيم ملي ايران بگو.

مردم فکر مي‌کنند ما صعود خيلي آساني به جام جهاني داشتيم ولي واقعا اين طور نبود. ما با کار گروهي و البته رابطه خوب بين بازيکن و مربي توانستيم به اين موفقيت دست يابيم تا صعود ما به جام جهاني آسان جلوه کند. مي‌خواستيم هر روز و هر بازي بهتر و بهتر شويم و سطح فوتبال ايران را بالا ببريم. ما در دو بازي آينده هم 6 امتياز را مي‌خواهيم تا با بهترين نتيجه ممکن به جام جهاني برسيم. ان‌شاءالله بتوانيم بازي دوستانه بزرگ داشته باشيم تا حضور موفقي هم در جام جهاني داشته باشيم.

* آيا فکر مي‌کنيد اکنون صعود به دور دوم جام جهاني براي شما امکان‌پذير باشد؟

انتظارات از تيم ملي خيلي بالا رفته است. اين کار اصلا آسان نيست. صعود به دور دوم کار دشواري است. با اين حال فکر مي‌کنم بازي‌هاي دوستانه بزرگ و آمادگي مناسب عوامل مهمي براي بالا بردن کيفيت تيم باشند. تيم‌هاي جام جهاني با انتخابي فرق مي‌کند. ما در دوره قبل (جام جهاني 2014) عملکرد خوبي داشتيم ولي براي صعود کافي نبود. حالا ان‌شاءالله بازي‌هاي دوستانه خوبي داشته باشيم تا بتوانيم به دور دوم جام جهاني هم برسيم.

* به نظر شما دليل لژيونرهاي زياد فوتبال ايران در اين سال‌ها چه بوده است؟

به نظر من اولين دليل به خاطر کارلوس کي‌روش بوده. ببينيد امکانات اروپا با ايران فرق مي‌کند و بازيکن وقتي بخواهد پيشرفت کند بايد محدوديت‌ها را کنار بگذارد. دليل دوم از نظر من جام جهاني است که بيش‌تر بازيکنان مي‌دانند کادر فني بازيکنان لژيونر را مد نظر قرار مي‌دهد و به نظرم همين عوامل باعث شدند که ما لژيونرهاي زيادي در اين سال‌ها داشته باشيم.

* نظرت درباره دو بازي با کره جنوبي و سوريه چيست؟

ما با 100 درصد توان براي اين دو بازي به ميدان خواهيم رفت تا 6 امتياز را کسب کنيم. بازي با کره در سئول اصلا آسان نيست و براي آن‌ها بازي خاصي است چون مي‌خواهند بعد از مدت‌ها ايران را شکست دهند. در بازي برابر سوريه هم انگيزه‌هاي زيادي داريم چون آن‌ها در کوالالامپور اصلا برخورد خوبي با ما نداشتند و ما مي‌خواهيم تلافي کنيم.


 خبرنامه  

 رحمان:

مي‌خواهم بار ديگر رکورد جهان را بشکنم

قوي‌ترين پارالمپين جهان گفت: هدف اصلي من اين است که مدال طلا را از آن خود کنم و به لطف خدا بار ديگر بتوانم رکورد جهان را بهبود ببخشم.

سيامند رحمان در رقابت‌هاي جهاني در دسته به اضافه 107 کيلوگرم به ميدان خواهد رفت و با حريفاني چون «آمر مسعد» از مصر و «جميل الشبلي» از اردن رقابت خواهد کرد.

سيامند رحمان در گفت و گو با سايت کميته بين المللي پارالمپيک در خصوص اين رقابت‌ها اظهار داشت: هدف اصلي من اين است که مدال طلا را ببرم و به لطف خدا بار ديگر بتوانم رکورد جهان را بهبود بخشم. هدف من بالا بردن پرچم عزيز کشورم است.

رحمان در بازي‌هاي پارالمپيک 2016 ريو موفق شد وزنه 310 کيلوگرمي را روي سينه ببرد و دومين مدال طلاي پياپي خود را به گردن آويزد. در همين مسابقات، مسعد مصري با 235 کيلوگرم موفق به کسب مدال نقره شد.

وي گفت: احساس خوبي داشتم. حقيقت اين است که همه منتظر رکوردشکني من در آن مسابقات بودند و من سخت تمرين کرده بودم تا بتوانم به قولي که داده بودم عل کنم. خيلي خوشحال و راضي هستم که توانستم پرچم کشورم را در چنين رقابت مهمي به اهتزاز درآورم و مردم کشورم را شاد کنم. ورزشکاران ما ثابت کردند که مي‌توانند بدرخشند و به افتخارآفريني به خود ببالند.

رحمان ادامه داد: کساني که کنارم بودند تشويقم کردند؛ به ويژه پدر و مادرم. آنها بزرگ ترين نقش را در تشويق من براي روي آوردن به پاورليفتينگ داشتند. مردم کشورم نيز با مهرباني و احترام خود باعث شدند به اين راه ادامه دهم و با وجود مشکلاتي که در اين راه وجود داشت، سعي کردم در همه اين سال‌ها به اهدافم برسم.

بشار رسن از امروز در تمرين پرسپوليس

هافبک عراقي سرخپوشان امروز بعد از حضور در تهران در تمرين پرسپوليس حاضر خواهد شد.

پس از اتمام ليگ عراق و قهرماني تيم نيروي هوايي در اين مسابقات، بشار رسن هافبک عراقي که با پرسپوليس قرارداد امضا کرده، امروز (يکشنبه) با پرواز ساعت 12 به سمت تهران خواهد آمد.

اين هافبک ملي‌پوش عراقي پس از حضور تهران در محل تمرين پرسپوليس حضور پيدا خواهد کرد.

صيد جديد سپاهان از عراق

مهاجم عراقي تيم فوتبال سپاهان قرارداد خود را با اين تيم رسما ثبت کرد.

مروان حسين، مهاجم عراقي تيم فوتبال سپاهان، ديروز(شنبه) به صورت رسمي قرارداد دو ساله خود را با سپاهان امضا کرد تا در ادامه هفدهمين دوره ليگ برتر اين تيم را همراهي کند.

مسئولان سپاهان در تلاش هستند از مهاجم جديد خود در دربي اصفهان استفاده کنند.

ديدار تيم‌هاي ذوب‌آهن و سپاهان پنجشنبه 26 مردادماه برگزار مي‌شود.

بازگشت علي عسگري به سياه‌جامگان

بازيکن فصل گذشته تيم ماشين‌سازي تبريز دوباره راهي سياه‌جامگان شد.

حميد علي عسگر که فصل گذشته در نيم فصل دوم از سياه‌جامگان به ماشين‌سازي تبريز پيوست، بار ديگر راهي اين تيم شد. اين در حالي است که علي عسگر بارها عليه مسئولان سياه‌جامگان در قبال پرداخت نشدن مطالباتش موضع گرفته بود.

يزداني:

در پاريس بهترين کشتي‌ها را به نمايش مي‌گذارم

دارنده مدال طلاي المپيک با بيان اينکه از آمادگي خوبي براي حضور در رقابت‌هاي جهاني پاريس برخوردار است، گفت: سعي مي‌کنم بهترين کشتي‌ها را به نمايش بگذارم تا مردم از ديدن آنها لذت ببرند.

حسن يزداني درباره آخرين وضعيت خود در آستانه حضور در مسابقات جهاني 2017 پاريس و مصاف مقابل بهترين‌هاي جهان در وزن جديد، اظهار کرد: همه تمرکزم معطوف به اين است که در اين وزن نيز بهترين نتايج را کسب کنم و مقابل حريفان جهاني بهترين نمايش را داشته باشم. اميدوارم با دعاي خير مردم بتوانم کشتي‌هاي خوبي بگيرم و دل آنها را شاد کنم.

دارنده مدال طلاي المپيک با بيان اينکه از آمادگي خوبي براي حضور در اين رقابت‌ها برخوردار است، گفت: انتظار از من بالاست و ان‌شاءالله بتوانم اين انتظارات را برآورده کنم. بعد از جام جهاني تمرينات خوبي را براي حضور در بازيهاي کشورهاي اسلامي پشت سر گذاشتم و توانستم در اين رقابت‌ها مقابل کشتي‌گيران صاحب نام دنيا کشتي‌هاي خوبي را به نمايش بگذارم. در رقابت‌هاي انتخابي تيم ملي نيز مقابل حريفان داخلي نمايش خوبي داشتم و ان‌شاءالله در ادامه اين روند بتوانم در مسابقات جهاني پاريس نيز عملکرد قابل قبولي داشته باشم.

وي درباره سخت‌ترين رقيب خود در مسابقات جهاني، گفت: همه رقبايم خوب هستند و نبايد هيچ کدام از آنها را دست کم گرفت چرا که همه براي برد به ميدان مي آيند و من نيز سعي مي‌کنم بهترين کشتي‌ها را ارائه دهم تا مردم از ديدن کشتي‌هايم لذت ببرند.

مصاف شاگردان کي روش با ميزبان جام جهاني

دو تيم ملي ايران و روسيه 18 مهرماه در ديداري دوستانه برابر هم به ميدان خواهند رفت.

فدراسيون فوتبال روسيه اعلام کرد اين تيم روز 18 مهرماه در ديداري دوستانه در کشور روسيه به مصاف تيم‌ ‌ملي ايران خواهد رفت. اين خبر را يکي از مسوولان ارشد فدراسيون فوتبال روسيه اعلام کرد و در تاييد آن عنوان کرد که تمام توافقات صورت گرفته است و اين ديدار در تاريخ مذکور قطعا برگزار خواهد شد.

محل برگزاري اين ديدار هنوز مشخص نشده است و فدراسيون فوتبال روسيه گزينه‌هايي را در اختيار ايران قرار داده است تا بتواند نظر نهايي ايران را براي مکان اين ديدار دوستانه تعيين کند.

تيم‌ ‌ملي روسيه در آخرين رده‌بندي فيفا در رده 62 قرار گرفت. تيم‌ ‌ملي ايران نيز صعودش را به جام جهاني توانسته قطعي کند و اين ديدار يکي از ديدارهاي دوستانه شاگردان کارلوس کي‌روش قبل از جام جهاني خواهد بود.


 خبـــرنامه 

 واليبال انتخابي جهان - اردبيل

داورزني: به دنبال ميزباني ليگ جهاني در شهرهاي مختلف هستيم

سرپرست فدراسيون واليبال گفت: به دنبال فراهم کردن شرايط ميزباني و برگزاري ليگ جهاني در شهرهاي مختلفي مانند اردبيل، اروميه و مازندران هستيم.

به گزارش آفرينش و به نقل از سايت فدراسيون واليبال، محمدرضا داورزني پس از بازديد از شرايط برگزاري رقابت هاي انتخابي قهرماني جهان در اردبيل، اظهار داشت: ايران به دليل سابقه و جايگاهي که در سطح جهان دارد، از اهميت ويژه اي براي فدراسيون بين المللي واليبال و کنفدراسيون واليبال آسيا برخوردار است. خوشبختانه امکاناتي که در شهر اردبيل ساخته شده است به ما کمک کرد که علاوه بر تهران، در اردبيل هم ميزبان مسابقات باشيم.

وي ادامه داد: اردبيل امکانات لازم براي ميزباني مسابقات در سطح جهاني را دارد. مسئولين استاني هم کمک کردند که امکانات استاندارد در اين شهر فراهم شود. به اردبيلي ها قول مي دهيم که از اين به بعد يکي از گزينه هايي که براي ميزباني ها به آن فکر مي کنيم، شهر اردبيل باشد.

داورزني خاطرنشان کرد: تلاش ما اين است که در آينده شرايطي فراهم شود که مانند ايتاليا و لهستان که مسابقات ليگ جهاني را در شهرهاي مختلف برگزار مي کنند، ما هم به جايي برسيم که علاوه بر تهران، مسابقات يک هفته ليگ جهاني را در اردبيل، اروميه و مازندران هم ميزباني کنيم.

وي افزود: مسابقات ليگ جهاني معمولا در ماه هاي گرم سال برگزار مي شود اما اردبيل نشان داد حتي مي توان در ميانه هاي مرداد هم مسابقاتي را برگزار کرد بدون اينکه گرماي هوا آزاردهنده باشد.

سرپرست فدراسيون واليبال در پايان گفت: فدراسيون واليبال آمادگي دارد که از اردبيل به عنوان يکي از قطب هاي گردشگري و ميزباني نام ببرد. حتي اگر درخواست ميزباني مسابقات جهاني رده هاي سني مختلف را هم بدهيم، اردبيل امکان ميزباني اين رقابت ها را دارد.

گفتني است ايران در بازي اول خود در اين رقابت ها 0-3 کره جنوبي را از پيش رو برداشت.

گالاتاسراي توران را مي‌خواهد

تيم فوتبال گالاتاسراي خواهان به خدمت‌گيري هافبک بارسلونا است.

به عقيده سران تيم فوتبال بارسلونا، آردا توران، هافبک اين تيم يکي از خريدهاي ناموفق بلوگرانا قلمداد مي‌شود و توران در تفکرات والورده جايي ندارد. به همين دليل اين بازيکن به دنبال تيم ديگري براي ادامه فوتبالش است.

گفته مي‌شود گالاتاسراي يکي از تيم‌هايي است که به جذب اين بازيکن فکر مي‌کند اما توران نمي‌خواهد از سطح يک فوتبال جدا شود.

زيدان:

رونالدو آماده بازي در ال‌کلاسيکو است

سرمربي کهکشاني‌ها با اعلام آمادگي ستاره پرتغالي‌اش براي بازي برابر آبي‌و‌اناري‌ها، اعتراف کرد که دوست داشت تکليف سوپر جام اسپانيا در يک بازي مشخص مي‌شد.

زين‌الدين زيدان در کنفرانس خبري پيش از ديدار رفت سوپر جام اسپانيا که بامداد دوشنبه در ورزشگاه نوکمپ برگزار مي‌شود، به خبرنگاران از آمادگي کريستيانو رونالدو براي حضور در اين بازي خبر داد و گفت که دوست داشت سوپر جام اسپانيا به جاي دو بازي رفت و برگشت، تک بازي بود.

زيدان درباره تفاوت اين بازي با ديگر ال‌کلاسيکو‌ها گفت: تفاوت اين ال‌کلاسيکو اين است که ما بايد دو بازي انجام دهيم، نه هيچ چيز ديگر. بايد دو بازي انجام دهيم تا جام را ببريم. من دوست داشتم که سوپر جام تک بازي بود.

زيزو ادامه داد: وضعيت همه بازيکنان ما خوب است. مصدوم نداريم و از نظر فيزيکي در شرايطي ايده‌آل قرار داريم. همه بازيکنان ما مي‌‌خواهند بازي کنند و اين خيلي خوب است اما ما مجبوريم که از ميان بازيکنان‌مان 11 نفر را انتخاب کنيم. کريستيانو هم آماده است. وضعيت او بسيار خوب است. او تعطيلاتش را سپري کرده و 5 روزي است که ما به ما ملحق شده اما در اين مدت تمرينات فراواني انجام داده و براي بازي کنار ساير بازيکنان آماده است.سرمربي فرانسوي کهکشاني‌ها درباره تأثير خروج نيمار بر عملکرد بارسلونا هم تأکيد کرد: نمي‌دانم رفتن او چه تأثير مي‌گذارد اما هر کدام از بازيکنان که بازي کنند کارشان را خوب انجام خواهند داد با اين حال هيچ کدام آنها نمي‌توانند کاري که نيمار براي بارسا انجام مي‌داد را انجام دهند چون نيمار، نيمار است و او واقعاً بازيکن سطح بالايي است. در دنيا تعداد بازيکناني که شبيه نيمار بازي مي‌کنند، زياد نيست.

زيدان در پاسخ به اين سؤال که بازيکني مانند او در بازار نقل و انتقالات امروز دنياي فوتبال چقدر مي‌ارزيد، پاسخ جالبي داد و گفت: خيلي کم.

بازي رفت سوپر جام اسپانيا از 30 دقيقه بامداد دوشنبه در ورزشگاه نوکمپ برگزار مي‌شود.

ونگر:

نااميد نشديم و مزد تلاشمان را گرفتيم

سرمربي آرسنال از کسب پيروزي برابر لسترسيتي در دقايق پاياني مسابقه ابراز خوشحالي کرد و عملکرد شاگردانش را ستود.

آرسنال در اولين ديدار فصل جديد ليگ برتر انگليس در خانه به ديدار لسترسيتي رفت و اين‌ در حالي است که تا دقايق پاياني با نتيجه‌ 3 بر 2 از اين تيم عقب بود، توانست با زدن دو گل دير هنگام، 4 بر 3 پيروز شود و اولين بازي خود را با برد به پايان برساند.

آرسن ونگر بعد از اين پيروزي در نشست خبري، گفت‌: تمام بازيکنانم خصوصا بازيکناني که به عنوان يار تعويضي به زمين مسابقه آمدند درخشيدند و حتي من را غافلگير کردند. بازيکنانم تا لحظه سوت پايان مسابقه دست از تلاش نکشيدند و اعتقادشان را حفظ کردند و همين باعث شد که در پايان اين مسابقه مزد اين اعتقاد و بازي خوبمان را بگيريم. کسب اين پيروزي بسيار دلچسب بود و روحيه ما را بالا برد.سرمربي فرانسوي در پايان سخنان خود، ‌اضافه کرد: به نظر من نکته منفي اين بازي سه گلي بود که دريافت کرديم. بايد روي اين مساله کار کنيم. سه گل خيلي بد از حريف دريافت کرديم که دو گل آن از روي ضربه کرنر بود. پارسال روز ضربات کرنر خيلي خوب عمل مي‌کرديم. فکر مي‌کنم که با اندکي تمرين بتوانيم اين نقص را بر طرف کنيم و شرايط خوبي داشته باشيم. براي شروع اين برد، خوب بود. ليگ برتر بهترين ليگ دنيا است و به خاطر چنين بازي‌هايي است که بهترين ليگ دنيا شده است. کسي انتظار نداشت که ما سه گل از لسترسيتي بخوريم يا چهار گل به حريف بزنيم؛ اين نشان دهنده کيفيت بالاي بازي در ليگ برتر است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته