جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5648

در تالار ايوان شمس برگزار شد؛
آيين نکوداشت نوزدهمين جشن بزرگ سينماي ايران


علاقه‌ مندان «فرار از زندان» در انتظار اخباري از فصل ششم


اکران «سارا و آيدا» همزمان با ايران در کانادا


تور کنسرت‌هاي «حامد همايون» در 4 کشور خارجي


نمايش «زير سقف دودي» در استراليا


حضور سينمايي ماهايا پطروسيان در «لس آنجلس-تهران»


خبر هنري


ميز خبــــر


 در تالار ايوان شمس برگزار شد؛
 آيين نکوداشت نوزدهمين جشن بزرگ سينماي ايران  

 
آيين نکوداشت نوزدهمين جشن بزرگ سينماي ايران در تالارايوان شمس تهران برگزار شد.به گزارش ميزان،سيروس ابراهيم زاده، کيانوش عياري و حسين عليزاده سه چهره شاخص سينما و موسيقي بودند که در اين مراسم از آنها تجليل به عمل آمد.در اين مراسم هنرمندان بسياري همچون امين تارخ، فريدون جيراني، پرويز پورحسيني، عليرضا داودنژاد، سيروس الوند، اصغر همت، مجيد مظفري، کمال تبريزي، فرزاد موتمن و سروش صحت حضور يافته بودند.

"سيروس ابراهيم زاده" اولين هنرمندي بود که در اين مراسم مورد تقدير قرار گرفت.سيروس الوند پس از حضور روي سن ابراهيم زاده را اينگونه وصف کرد: سيروس ابراهيم زاده براي نسلي است که باسواد بودند. نه اينکه نسل الان باسواد نباشند اما آن نسل حس مي کردند سواد احتياج است. اين موضوع در همه زمينه ها وجود داشت و ابراهيم زاده در همه زمينه ها فعال بود، او خيلي در کار رفيق است و انرژي زيادي در طول کار مي دهد.

ابراهيم زاده پس از حضور روي سن و دريافت لوح و نشان گفت: از همه شما تشکر مي کنم البته تواضع نمي کنم که بگويم شايسته الطاف شما نيستم چون مي گويند پشت تواضع زياد، تفرعن زيادي وجود دارد، بنابراين واژه هاي لازم را پيدا نمي کنم که بگويم چقدر خوشحالم. اين شادي ها ارزشمند است چون نسل جواني که خواهد آمد و در حال حاضر حضور دارند مطمئن مي شوند اين راه سخت بي اجر و مواجب نمي ماند. همچنين اين تجليل ها براي کسي که تجليل مي شود فرصتي مي دهد به گذشته خود و افت و خيزهاي زندگي اش نگاه کند و درس هاي واپسين زندگي را فرا بگيرد.

در ادامه مراسم و بعد از اجراي قطعه‌اي از گروه موسيقي پالت نوبت به تجليل از "محمدحسن خوشنويس" مدير پيشين فيلمخانه ملي رسيد. خوشنويس امسال جايزه ويژه سيف الله داد را از آن خود کرد. "کيانوش عياري" سومين فردي بود که در اين مراسم مورد تجليل و سپاس قرار گرفت و به همين سبب عليرضا داوودنژاد، حسن فتحي، مرتضي رزاق کريمي و فرشته طائرپور براي اين مراسم روي صحنه حاضر شدند.

عياري پس از حضور روي صحنه و مورد استقبال قرارگرفتن از سوي حضار گفت: وارد دوران تواضع نمي شوم چون از صحبت هاي دوستان درباره خودم کيف کردم. در کل روز ملي سينما را به دوستداران سينما تبريک مي گويم.

"حسين عليزاده" آخرين فردي بود که در اين مراسم مورد تجليل قرار گرفت. همايون اسعديان، محمد سرير، امين تارخ و ابراهيم حقيقي افرادي بودند که براي اين آيين روي صحنه آمدند.حسين عليزاده پس از تشويق شديد حضار روي صحنه آمده و گفت: خوب است وقتي دوستان اين همه لطف دارند از آنها تشکر کنم. انجام فعاليت موسيقايي در ايران سخت است اما من سختي نکشيدم زيرا من عاشقي بودم که دنبال گمشده خود بود. البته من در هيچ شرايطي اميد خود را از دست ندادم و در پيچ و خم هاي زياد سينماي ايران ياد گرفتم از مسايل مختلف مانند عشق، کمک به همنوع و انسانيت غافل نباشم. من افتخار مي کنم با سينماي ايران همکاري داشته ام.


 علاقه‌ مندان «فرار از زندان» در انتظار اخباري از فصل ششم 

 در حالي که فصل پنجم سريال «فرار از ندان» چندي پيش روي آنتن رفت، علاقه‌مندان دو برادر فراري همچنان در انتظار شنيدن اخباري درباره ساخته شدن فصل ششم اين سريال هستند.به گزارش مهر به نقل از ديجيتال اسپاي، در حالي که نمايش فصل پنجم سريال مشهور شبکه فاکس با ابراز علاقه بسيار طرفدارانش به پايان رسيد، اکنون اين سوال دوباره مطرح شده که آيا واقعا در پايان اين فصل «فرار از زندان» بايد با مايکل اسکوفيلد و برادرش خداحافظي کرد؟

اين در حالي است که اين طرفداران معتقدند ظرفيت‌هاي زيادي وجود دارد که بتوانند اميدوار باشند، فصل ششمي نيز از راه برسد.

در حالي که درباره ساخته شدن فصل پنجم اين سريال صحبت‌هايي مطرح بود "سارا وين کاليز " بازيگر نقش سارا ابراز خوشحالي کرده بود که فصل جديد در 9 اپيزود به پايان مي‌رسد اما "ونتورث ميلر "بازيگر نقش مايکل گفته بود اين سريال هميشه از اين ظرفيت برخوردار است که بخواهد بار ديگر روي آنتن برود. وي گفته بود:تا وقتي داستاني که ارزش روايت کردن داشته باشد، وجود داشته باشد و تا وقتي که بتواند عالي و منصفانه باشد، اين سريال مي‌تواند ادامه پيدا کند.

در حالي که مايکل و سارا اکنون پسري به نام مايک دارند، به نظر مي‌رسد اين شخصيت مي‌تواند نقطه کليدي فصل بعدي باشد.

"دامينيک پرسول" بازيگر نقش لينکلن باروز برادر بزرگ‌تر مايکل نيز اوايل امسال خيلي واضح گفته بود براي اين سريال سال‌ها کار کرده و عاشق اين است که فصل ششمي هم در کار باشد.

با اين حال "پل شيورينگ" خالق اين مجموعه گفته بود با وجود اشتياق طرفداران و نيز برخي از بازيگران، به نظر او اين داستان به پايان خودش رسيده است. وي تاکيد کرده بود که نمي‌خواهد کيفيت پايين‌تري در ادامه وجود داشته باشد.

اما خود وي در ماه مارس امسال يادآوري کرده بود تا وقتي داستاني پيدا شود که ارزش گفتن داشته باشد، اين سريال مي‌تواند ادامه يابد.

وي افزوده بود: همه چيز به تصميم شبکه فاکس بستگي دارد. هيچ اتفاقي نخواهد افتاد مگر اين که آنها بخواهند.

ماه پيش (مرداد 2017) ديويد ميدن رييس شبکه فاکس تاکيد کرده بود که فعلا چيزي براي ادامه اين سريال وجود ندارد. وي گفته بود: اگر به جايي برسيم که امکان گسترش اين داستان وجود داشته باشد، حتما با طرفداران در اين باره صحبت مي‌کنيم.

در فصل پنج «فرار از زندان» همه شخصيت‌هاي آشناي سريال بازگشتند و داستان چنين شروع شد که تئودور بگول ملقب به «تي بگ» با نقش‌آفريني رابرت نپر به لينکلن با بازي دامينيک پرسل، برادر بزرگتر اسکوفيلد اطلاع مي‌دهد مايکل زنده و در زندان است. بعد از کمک گرفتن از بيوه مايکل يعني سارا تانکردي، همان پزشک سابق زندان فاکس ريور که در فصل اول وارد قصه شد، نقشه هايي ترتيب داده مي‌شود تا مايکل از زندان فراري شود.

فصل پنج پاياني خوش داشت و مايکل از همه اتهاماتي که سيا به وي زده بود، مبرا شد و کنار همسر و پسرش بازگشت.

اين فصل در 9 اپيزود از 4 آوريل 2017 روي آنتن رفت و 30 ماه مي آخرين قسمت آن پخش شد. با اين حال شمار تماشاگران اين فصل از چهار فصل پيشين کمتر بود.

فصل نخست اين سريال آگوست 2005 شروع شد و با نمايش 22 اپيزود ، 15 ماه مه 2006 به پايان رسيد. موفقيت اين فصل موجب شد تا فصل دوم نيز با 22 اپيزود روي آنتن برود و با مخاطب بيشتري هم روبه رو شود.

فصل سوم «فرار از زندان» سال 2007 تا 2008 و فصل چهارم از سپتامبر 2008 تا ماه مي 2009 پخش شده بود و در انتهاي آن شخصيت مايکل مرده بود.


 اکران «سارا و آيدا» همزمان با ايران در کانادا 

 ايسنا:فيلم سينمايي «سارا و آيدا» به کارگرداني مازيار ميري همزمان با اکران در ايران در شهرها و ايالت‌هاي آمريکا با همکاري موسسه توزيع، تهيه و پخش «شيد فيلم» نمايش داده مي‌شود.

‎اين فيلم اولين نمايش خود را در لس آنجلس روز پنج‌شنبه جاري خواهد داشت و پس از آن به شهرهاي دالاس، سانفرانسيسکو، سن ديگو و چندين شهر ديگر آمريکا مي‌رود.

غزل شاکري، پگاه آهنگراني و مصطفي زماني از بازيگران اين فيلم سينمايي هستند.


 تور کنسرت‌هاي «حامد همايون» در 4 کشور خارجي  

 رسانه نوا :حامد همايون در ادامه تور کنسرت‌هايش قرار است اجراهايي را در 4 کشور ديگر برگزار کند.

حامد همايون (خواننده موسيقي پاپ) قرار است در ترکيه (استانبول)، امارات (دبي)، استراليا و کانادا کنسرت‌هايي را روي صحنه ببرد.

اين خواننده پيش از اين نيز اجراهايي را در انگلستان، آلمان، هلند و سوئد داشته است. حامد همايون تنها با انتشار يک آلبوم بيش از 230 کنسرت را در 5 ماه گذشته برگزار کرده است.


 نمايش «زير سقف دودي» در استراليا 

 روابط عمومي:فيلم سينمايي «زير سقف دودي» به کارگرداني پوران درخشنده در ششمين دوره جشنواره جهاني فيلم «پارسي» استراليا به نمايش درآمد.

به غير از ايران، فيلمسازاني از افغانستان و تاجيکستان نيز در اين جشنواره حضور داشتند و علاوه بر نمايش فيلم، کلاس‌هاي پيشرفته و رويدادهاي فرهنگي مرتبط برگزار گرديد.

ششمين دوره جشنواره جهاني فيلم «پارسي» از 16 تا 19 شهريور در شهر سيدني کشور استراليا برگزار شد.در فيلم سينمايي «زير سقف دودي» فرهاد اصلاني، مريلا زارعي، بهنوش طباطبايي، هوشنگ توکلي، مريم بوباني، هادي مرزبان، فريبا متخصص، شهرام حقيقت دوست و...به ايفاي نقش مي‌پردازند.


 حضور سينمايي ماهايا پطروسيان در «لس آنجلس-تهران» 

 مهر:ماهايا پطروسيان در فيلم سينمايي «لس آنجلس-تهران» به کارگرداني تينا پاکروان بازي مي کند.

پرويز پرستويي، مهناز افشار، ماهايا پطروسيان، ژوبين رهبر، شيرين يزدان‌بخش، زهير ياري، باني‌پال شومون و گوهر خيرانديش بازيگران اين فيلم سينمايي هستند.

اين فيلم سينمايي در ژانر کمدي- فانتزي ساخته مي‌شود.

آخرين نقش آفريني ماهايا پطروسيان در فيلم سينمايي «خفگي» به کارگرداني فريدون جيراني بوده است.


 خبر هنري 

 شهريورماه،

آخرين مهلت ارسال اثر به سي و پنجمين دوره جايزه کتاب سال

آخرين مهلت ارسال آثار به سي و پنجمين دوره جايزه کتاب سال جمهوري اسلامي ايران تا پايان شهريورماه سال جاري اعلام شد.

دبيرخانه جايزه کتاب سال جمهوري اسلامي ايران از پديدآورندگان، مترجمان، مصححان و ناشران دعوت مي ‌کند با ثبت‌نام در تارنماي اينترنتي www.ketabsal.ir کتاب يا کتاب‌ هاي پيشنهادي خود را تا پايان شهريور ماه به دبيرخانه اين جايزه معرفي کنند.گفتني است، آثار ارسالي بايد براي نخستين بار در سال 1395 منتشر شده باشند و جزو کتاب‌هاي کمک درسي و افست نباشد. علاوه بر اين، کتاب بايد داراي برگه اعلام وصول باشد. تنها آثاري در اين جايزه مورد داوري و ارزيابي قرار مي‌گيرند که پديد آورنده يا ناشر کتاب، کاربرگ ثبت نام را در تارنماي جايزه تکميل و به همراه دو نسخه از کتاب ارسال کند. همچنين، ارسال لوح فشرده متن اصلي آثار ترجمه شده الزامي است و آثار دريافت شده باز گردانده نخواهد شد.

لازم به ذکر است که کتاب هاي داستان بزرگسال، تاريخ و نقد ادبي(تاليف)، مستند نگاري، شعر بزرگسال و کودک و نوجوان، به دليل هم پوشاني با جايزه جلال آل احمد و جايزه شعر فجر در کتاب سال بررسي نمي شوند.

جايزه کتاب سال با هدف حمايت و تشويق مولفان، مترجمان، مصححان و ناشران و حفظ استقلال و هويت فرهنگي هر ساله در بهمن ماه برگزار مي ‌شود.

به دليل تقاضاي مخاطبان مجموعه؛

بازگشت «ماترويشکا» به تماشاخانه ايرانشهر

نمايش «ماتريوشکا» به کارگرداني پارسا پيروزفر که پيش‌ازاين در تماشاخانه ايرانشهر به صحنه رفته بود، به دليل تقاضاي مخاطبان مجموعه بار ديگر در سالن دکتر ناظرزاده کرماني به صحنه مي‌رود.

نمايش «ماتريوشکا» از تاريخ 26 شهريور تا 6 مهرماه در سالن دکتر ناظرزاده کرماني به صحنه مي‌رود.

در حال حاضر سالن دکتر ناظرزاده کرماني مجموعه ميزبان دو نمايش «فروغ ساراپينا» به کارگرداني محسن حسيني و «هزار شلاق» به کارگرداني احسان ملکي است که نمايش «فروغ ساراپينا» فردا چهارشنبه 22 شهريور به اجراي عمومي خود در اين سالن خاتمه مي‌دهد و نمايش «ماترويشکا» از 26 شهريور به صحنه مي‌رود.

کنسرت موسيقي " غوغا" در ارسباران

گروه موسيقي ايراني"غوغا "فردا چهارشنبه 22 شهريور ساعت 20/30 با اجراي قطعاتي از ساخته هاي خسرو مقصودي و آوازهاي بيات ترک در فرهنگسراي ارسباران به روي صحنه مي رود .سيد مهدي صياد جهانگردي (سرپرست و نوازنده تمبک) ، ياسر نصيري فر (خواننده)، سعيد نيکوکلام (سنتور) ، آرمين اميري(تار)، سحرجوادي (کمانچه) و مهربد يوسفي(عود) اعضاي گروه موسيقي "غوغا" در اين کنسرت هستند و چهار مضراب رويش، ضربي فيلي و تصنيف هاي زبان نگاه، جويبار لحظه ها، خمار و.... قطعاتي است که با هنرمندي اين گروه نواخته مي شود .

علاقه مندان براي حضور در اين نشست مي توانند به فرهنگسراي ارسباران به نشاني خيابان شريعي ، بالاتر ازسيدخندان، خ جلفا مراجعه نمايند.

اجراي مجدد "پچپچه هاي پشت خط نبرد" در پرديس تئاتر شهرزاد

نمايش "پچپچه هاي پشت خط نبرد" اجراي خود را از سر مي‌گيرد.

اين نمايش پس از وقفه‌اي کوتاه از امروز سه شنبه 21 شهريور ماه 96 ساعت 20 به اجراهاي خود ادامه خواهد داد.

"پچپچه هاي پشت خط نبرد" يکي از بهترين آثار نمايشي درحوزه جنگ و دفاع مقدس است که عليرضا نادري نوشته و اشکان خيل‌نژاد آن را کارگرداني کرده است.

نويد محمدزاده، حميدرحيمي، مهدي فريضه، سينا بالاهنگ، اميراحمد قزويني، محمدهادي عطايي،کيوان ساکت‌اف و محمد اشکان‌فر در اين نمايش ايفاي نقش مي‌کنند.


 ميز خبــــر 

 اعلام نامزدهاي نهمين جشن مستقل سينماي انيميشن

نامزدهاي بخش هاي مختلف نهمين جشن مستقل سينماي انيميشن اعلام شد.

جوايز اين دوره به اسم هنرمندان فقيد عرصه انيميشن، زنده ياد اسفنديار احمديه، نفيسه رياحي، پرويز نادري، وجيه الله فردمقدم، مهدي سماکار و وحيد نصيريان نامگذاري شده است.

اسامي نامزدها در بخش هاي مختلف به شرح زير است:

*نامزدهاي بهترين موسيقي:

جمشيد مرثيه اي بر يک اسطوره (ميلاد موحدي)

داش اکل (مريم چالش)

رهايي از بهشت (محمدرضا عليقلي)

فهرست مقدس (بهزاد عبدي)

سياه و سفيد (ميلاد موحدي)

*نامزدهاي بهترين صداگذاري:

آدم خانگي (بهروز شهامت)

داش اکل (مرتضي احرابي، پيمان واحدي)

رهايي از بهشت (ارش قاسمي)

فهرست مقدس (فرشيد جليلي)

روبي و جوجه ها (بابک نکويي، آرمين بهاري)

*نامزدهاي بخش بهترين سبک بصري:

جمشيد مرثيه اي بر يک اسطوره (معين صمدي، فراز شانيار)

داش اکل (مرتضي نائيجي)

رهايي از بهشت (علي نوري اسکويي)

هزار افسان (امير معين)

يال و کوپال (شيوا صادق اسدي)

*نامزدهاي بخش بهترين متحرک سازي (انيميت):

پيشخدمت (فرنوش عابدي و نگاه فرديار)

جمشيد مرثيه اي بر يک اسطوره (هادي طبسي و گروه متحرک سازي)

داش اکل (زهرا آيت الهي، سيامک تکلو، حجت اعظم پور، لاله ضيايي)

روبي و جوجه ها (احسان انصاري، اشکان نعيمي، مريم رياضي، مجيد شيرعلي، عهديه مدرسي)

رهايي از بهشت (آرش احسان و ابوالفضل برومندي)

*نامزدهاي بخش بهترين فيلمنامه:

آدم خانگي (مرضيه ابرار پايدار)

پيشخدمت (محمدرضا عابدي)

جمشيد مرثيه اي بر يک اسطوره (معين صمدي)

داش اکل (هاجر مهراني و مريم چالش)

يال و کوپال (شيوا صادق اسدي)

*نامزدهاي بهترين کارگرداني:

پيشخدمت (فرنوش عابدي)

جمشيد مرثيه اي بر يک اسطوره (معين صمدي)

داش اکل (هاجر مهراني)

رهايي از بهشت (علي نوري اسکويي)

هزار افسان (عباس جلالي يکتا- اصغر صفار)

*نامزدهاي بهترين فيلم کوتاه انيميشن:

پيشخدمت (فرنوش عابدي و مرکز گسترش سينماي تجربي)

جمشيد مرثيه اي بر يک اسطوره (معين صمدي و مرکز گسترش سينماي تجربي)

داش اکل (هاجر مهراني و مرکز گسترش سينماي تجربي)

هزار افسان (اصغر صفار)

يال و کوپال (شيوا صادق اسدي)

*نامزدهاي بهترين فيلم بلند انيميشن:

رهايي از بهشت (علي نوري اسکويي)

فهرست مقدس (محمدامين همداني).


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته