جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5648

نبرد الاهلي و پرسپوليس در ابوظبي
شاگردان برانکو به دنبال تاريخ سازي

کي روش:
بخواهيم مانند گذشته باشيم، در جام جهاني به جايي نمي رسيم


خبرنامه


خبـــرنامه


 نبرد الاهلي و پرسپوليس در ابوظبي
 شاگردان برانکو به دنبال تاريخ سازي 

 آفرينش-شاگردان برانکو ايوانکوويچ به دنبال صعود به جمع 4 تيم برتر آسيا و تاريخ سازي در اين رقابت ها هستند.

تيم هاي الاهلي عربستان و پرسپوليس، امشب در شهرابوظبي کشور امارات در ديدار برگشت مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا مقابل هم صف آرايي مي کنند تا تکليف تيم صعود کننده به مرحله نيمه نهايي مشخص شود.

پرسپوليس تنها نماينده ايران در ليگ قهرمانان آسيا به سختي کشيدن در اين رقابت ها عادت دارد. اين تيم پس از صعود پرزحمت از مرحله گروهي و يک هشتم نهايي حالا مي‌خواهد از مرحله يک چهارم نهايي هم عبور کند.

قهرمان ايران که يکي از بهترين تيم‌هاي تاريخ خود را در اختيار دارد، در اين فصل ليگ قهرمانان آسيا سرانجام طلسم خود را شکست و به جمع هشت تيم برتر قاره رسيد.

قرمزها در بازي رفت خود مقابل الاهلي عربستان چيزي نمانده بود که کاملا از صعود ناميد شوند اما برانکو ايوانکوويچ با تعويض هاي به موقعش، موفق شد بازي دو-صفر عقب افتاده را 2-2مساوي کند.

حالا سرنوشت در دستان خود پرسپوليس است و اين تيم با يک پيروزي مي‌تواند خود را به نيمه نهايي برساند.

پرسپوليس ميزبان بازي رفت بود اما به دليل مشکلات بين ايران و عربستان، آن مسابقه در مسقط عمان برگزار شد. نتيجه 2- 2 در خانه باعث مي شود که يک تساوي 1-1 يا صفر-صفر به معناي حذف پرسپوليس باشد.

برانکو بايد به دنبال شکست دادن حريف خود باشد؛ نتيجه‌اي که با توجه به کيفيت اين روزهاي پرسپوليس اصلا دور از دسترس نيست.

پرسپوليس در اين فصل ليگ برتر عالي کار کرده و به راحتي حريفان را شکست مي دهد و برد روحيه بخش در خانه گسترش فولاد اين تيم را آماده برگزاري جشن صعود کرده است.

قهرمان ايران در اين فصل ليگ قهرمانان، حريفان بسيار قدرتمندي مثل الوحده امارات، الهلال و الاهلي عربستان، الريان و لخوياي قطر داشته و بازي مقابل اين تيم‌ها تجربه خوبي براي بازيکنان اين تيم شده که امشب در ابوظبي بدون اشتباه مقابل الاهلي به ميدان بروند.

دست پر برانکو

امتياز پرسپوليس نسبت به فصل قبل نيمکت قوي اين تيم است. اين نيمکت نشينان تيم بودند که نتيجه بازي رفت را عوض کردند و در بازي گسترش- پرسپوليس هم همين اتفاق تکرار شد.

برانکو در اين فصل دست بازتري دارد و مي تواند هر بازي ترکيب تيمش را عوض کند. سيدجلال حسيني در بازي رفت محروم بود و حالا به جمع نفرات تيم برگشته است. کاپيتان پرسپوليس اما کمي مصدوم است و احتمال بازي کردن او زياد به نظر نمي رسد. برانکو در خط مياني هافبک باکيفيتي مثل بشار رسن را روي نيمکت دارد. گادوين منشا هم مي تواند در خط حمله همانند بازي رفت به کمک تيم بيايد.

پرسپوليس از هر لحاظ شرايط خوبي براي غلبه بر الاهلي دارد و اگر قرار باشد تيمي به ناکامي تيم هاي ايراني در ليگ قهرمانان آسيا پايان دهد آن تيم همين پرسپوليس کنوني است. ايران چهار سال در نيمه نهايي نماينده اي نداشته و تنها سه بار تيم‌هاي ايراني تا نيمه نهايي رسيده‌اند.

العين امارات و الهلال عربستان ديگر تيم هاي حاضر در مرحله يک چهارم نهايي در منطقه غرب آسيا هستند و برنده پرسپوليس و الاهلي بايد به مصاف يکي از اين دو تيم در نيمه نهايي برود.

«الاهلي» تيمي با ستاره‌هاي گران قيمت

الاهلي، نايب قهرمان ليگ عربستان مانند پرسپوليس در گروه بسيار سختي در آسيا حضور داشت. اين تيم ذوب آهن را حذف کرد و پس از العين دوم شد. الاهلي در يک هشتم نهايي از سد تيم قدرتمند الاهلي امارات عبور کرد.

الاهلي براي نتيجه گرفتن در آسيا هزينه زيادي کرده است. اين تيم سرمربي خود را عوض کرد و چند خريد ميلياردي هم داشت.

سرگئي ربروف اوکرايني جانشين کريستين گروس سوئيسي شد. ربروف 43 ساله که سال ها در سطح اول فوتبال دنيا و در تيم هايي مثل تاتنهام توپ زده است پس از حضور موفق روي نيمکت دينامو کيف اوکراين هدايت الاهلي را برعهده گرفت.

او دوبار دينامو را قهرمان ليگ اوکراين کرد و حالا مسوولان عربستاني از او انتظار دارند در ليگ عربستان و آسيا نتايج خوبي بگيرد.

الاهلي چندين و چند بازيکن گران قيمت هم به خدمت گرفته است. اين تيم 6 بازيکن خارجي دارد. عمر السوما سوري و محمد عبد الشافي مصري از فصل قبل همراه الاهلي باقي ماندند.

جنجالي‌ترين و مهم ترين خريد الاهلي، لئوناردو سوزا برزيلي است. الاهلي براي خريد اين بال چپ 4 ميليون يورو هزينه کرد تا ستاره پارتيزان بلگراد را جذب کند. ديگر برزيلي الاهلي کلادمير است که با قيمت 2،7 ميليون يورو از بروژ بلژيک به الاهلي پيوست.

گادفري اوبوآبونا مدافع نيجريه‌اي فصل گذشته ريز اسپور ترکيه ديگر خريد اين تيم به شمار مي‌رود. جيانيس فتفاتزيديس يوناني ديگر خارجي الاهلي است که البته به دليل محدوديت بازيکنان خارجي نام او در فهرست ليگ قهرمانان قرار نگرفته است.

الاهلي با اين همه ريخت و پاش ليگ عربستان را با يک باخت شروع کرد. اين تيم البته در هفته دوم با چهار گل الفتح را شکست داد. الاهلي در بازي رفت نشان داد چه تيم خطرناکي است و بازيکنان خارجي اين تيم کاملا مدافعان پرسپوليس را به دردسر انداختند.

«سوما» در کانون توجهات

در آستانه اين ديدار يک بار ديگر نگاه‌ها به عمر السوما سوري است. سوما برترين گلزن ليگ عربستان در 3 فصل پياپي در 71 بازي در ليگ 73 گل به ثمر رسانده است و بهترين بازيکن الاهلي در سال هاي اخير بوده است. سوما در يک ماه گذشته بدجوري براي عليرضا بيرانوند دردسر ايجاد کرد. او در بازي رفت زننده گل اول الاهلي بود. در بازي ايران-سوريه هم اين بازيکن در دقيقه 92 کار را به تساوي کشاند.

سوما در يک فاصله 21 روزه براي سومين مرتبه مقابل بيرانوند قرارمي گيرد.

ديدار تيم‌هاي الاهلي و پرسپوليس از ساعت 19:45 امشب در ورزشگاه محمد بن زايد واقع در ابوظبي برگزارمي‌شود.


 کي روش:
 بخواهيم مانند گذشته باشيم، در جام جهاني به جايي نمي رسيم 

 سرمربي تيم ملي ايران از مقامات فدراسيون فوتبال خواست که بودجه اردوي‌هاي آماده‌سازي تيم او را براي شرکت در جام جهاني سال آينده افزايش دهند تا شاهد خروج زودهنگام اين تيم از روسيه نباشند.کارلوس کي‌روش مي‌گويد مقامات فدراسيون فوتبال ايران بايد ميزان بودجه اردوهاي آماده‌سازي تيم ملي اين کشور را افزايش دهند، وگرنه ريسک حذفي زودهنگام از جام جهاني را به جان خواهند خريد و همچون چهار سال پيش در برزيل در مرحله گروهي حذفي خواهند شد.

کي‌روش که شاگردان اولين تيم صعود کرده آسيايي به جام جهاني 2018 هستند، در گفت و گو با «رويترز» اظهار داشت: اوضاع ما عملاً مانند گذشته است. ما فدراسيوني داريم که نهايت تلاشش را مي‌کند، اما متأسفانه در ايران و به نظر من در تمام نقاط جهان، زماني که شما به اندازه کافي حمايت مالي نمي‌شويد و هميشه براي پياده‌سازي برنامه‌هاي‌تان مشکل خواهيد داشت. ما سه ماه پيش به جام جهاني راه پيدا کرديم و در اين مقطع هيچ دليلي براي ما وجود ندارد که برنامه‌اي مشخص و يک بودجه ثابت براي تصميم‌گيري در مورد حضورمان در جام جهاني نداشته باشيم. اگر بخواهيم با همان الگوي دوره قبلي به جام جهاني برويم، به هيچ جايي نمي‌رسيم. اين يک نتيجه‌گيري کاملاً ساده است.

سرمربي پرتغالي تيم ملي ايران برنامه‌ اردوهاي آماده‌سازي‌اش قبل از جام جهاني 2018 را بلافاصله پس از صعود به اين رقابت‌ها به مسئولان فدراسيون فوتبال ايران ارائه کرده است، اما تا کنون تنها براي انجام دو بازي دوستانه برنامه‌ريزهايي صورت گرفته است. ايران 29 سپتامبر (هفتم مهر) با توگو و 6 روز بعد از آن با روسيه روبه‌رو مي‌شود.

کي‌روش اما معتقد است که تيم جوان او به بازي‌هاي بيشتري برابر تيم‌هاي بزرگ‌تر دنياي فوتبال نياز دارد تا آمادگي بهتري براي سفر به روسيه کسب کند، اتفاقاتي که تنها با افزايش بودجه تيم رخ خواهد داد.

وي تأکيد کرد: با ارتباطات شخصي خودم، توانستم يک بازي دوستانه برابر روسيه ترتيب دهم. روسيه کشور ميزبان جام جهاني است و پذيرفت که برابر ايران بازي کند. اين اتفاق از نظر تأثير بين‌المللي و اعتبار، مي‌تواند بسيار مهم باشد، اما ما نمي‌توانيم فقط به روابط شخصي من و چنين ارتباطاتي بسنده کنيم. اگر شما مي‌خواهيد بازي‌هاي تدارکاتي خوبي داشته باشيد، بايد پول خرج کنيد و اين واقعيتي است که نمي‌توان آن را ناديده گرفت.

سرمربي سابق رئال مادريد سپس تأکيد کرد که ايراني‌ها بايد با رويکردي حرفه‌اي‌تر به استقبال جام جهاني بروند وگرنه بايد ريسک ناکامي در مهم‌ترين تورنمنت دنياي فوتبال و افزايش فاصله با تيم‌هاي مطرح فوتبال دنيا را به جان بخرند.

کي‌روش خاطر نشان کرد: هدف کوتاه مدت من حصول اطمينان از داشتن يک اردوي آماده‌سازي چالشي، بي‌نظير و فوق‌العاده است و من هميشه سعي خواهم کرد که متفاوت باشم. ايران تاکنون در چند جام جهاني حضور داشته است؟ چهار جام جهاني. اين پنجمين جام جهاني است. چهار جام جهاني قبلي چه درسي به ما دادند؟ اينکه اگر مي‌خواهيد به دور دوم راه پيدا کنيد بايد متفاوت باشيد. متفاوت در اردوي آماده‌سازي، در ميزان جاه‌طلبي، خلاقيت، استفاده از نبوغ براي ديدن اينکه چگونه مي‌‌توان در عرض 10 ماه باعث پيشرفت اين تيم شد.

وي تصريح کرد: براي متفاوت بودن من بايد تمام انرژي‌ام را صرف تحقق هدف اول کنم. ما چطور مي‌توانيم فدراسيون و مسئولان را متقاعد کنيم که از ما براي متفاوت بودن حمايت کنند؟ ما نمي‌توانيم مثلاً انتظار داشته باشيم که مانند پرتغال باشيم، چون آنها اين پروسه را 45 سال پيش آغاز کرده‌اند. ما نمي‌توانيم مانند آلمان باشيم، چون آنها 55 سال پيش شروع کرده‌اند، فرانسه 55 سال پيش شروع کرده است. چطور مي‌توان درعرض 10 ماه اين فاصله را کاهش داد؟ اين هدف اول من است.


 خبرنامه  

 ماهيني:

از دقيقه يک به دروازه الاهلي حمله مي کنيم

مدافع تيم فوتبال پرسپوليس تأکيد کرد برنامه اين تيم در بازي برابر الاهلي سراسر حمله خواهد بود.

حسين ماهيني با حضور در کنفرانس خبري پيش از ديدار پرسپوليس برابر الاهلي با اشاره به تساوي 2 - 2 اين تيم برابر نماينده عربستان آن هم با جبران عقب‌افتادگي 2 بر صفر گفت: حقيقت اين است که انتظارش را نداشتم که بتوانيم نتيجه را در بازي رفت به تساوي بکشانيم، اما به لطف خدا موفق به انجام اين کار شديم.

وي در خصوص اينکه تيم تحت هدايت برانکو ايوانکوويچ با چه سيستمي بازي خواهد کرد، اظهار داشت: ما نبايد بازي را با دفاع کردن شروع کنيم و از همان دقيقه اول به سمت دروازه الاهلي هجوم خواهيم برد.

برانکو:

حمايت هواداران‌ انگيزه ما را افزايش مي‌دهد

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس مي‌گويد حمايت خوبي که هواداران اين تيم از او و شاگردانش در آستانه بازي با الاهلي داشته‌اند، انگيره آنها را دوچندان کرده است.

برانکو ايوانکوويچ در خصوص نبرد برابر الاهلي عربستان در ليگ قهرمانان آسيا گفت: ما حمايت خيلي خوبي از جانب هواداران‌مان پيش از سفر به ابوظبي دريافت کرديم و همين انگيزه ما را براي ارائه بهترين عملکردمان افزايش مي‌دهد. قطعاً بازيکنانم برنامه‌هاي مدنظرمان را در جريان بازي پياده خواهند کرد تا به پيروزي برسيم.

وي افزود: الاهلي حريف آماده و خطرناکي است، اما ما مي‌خواهيم برنده اين مسابقه باشيم و به مرحله بعد برسيم.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس ادامه داد: اطلاع داريم که الاهلي در کنار الهلال و النصر جزو بهترين تيم‌هاي عربستان هستند، اما با هيجان و انگيزه بالا مي‌خواهيم اين بازي بزرگ را ببريم، پس با تمام قدرت و توانايي که داريم، بازي خواهيم کرد.

برانکو تصريح کرد: من همه نکات را به بازيکنان گفته‌ام، اما در نهايت آن ها هستند که در زمين با عملکرد خود، برنده بازي را مشخص مي‌کنند.

وي در خصوص اينکه اگر پرسپوليس مثل بازي رفت عقب بيفتد، اين بار با حريف هوشياري روبه‌روست که شايد اجازه جبران ندهد، خاطرنشان کرد: ما مي‌دانيم که درباره چه حريف و چه بازي صحبت مي‌کنيم. ما هم بازيکنان خطرناک و تأثيرگذار الاهلي را مي‌شناسيم. پرسپوليس هم تيمي است که شش ملي‌پوش دارد و ساير نفراتش هم در حدي هستند که مي‌توانند در تيم ملي بازي کنند. آنهاکاملاً آماده و سرحال هستند و يک فرد بي‌طرف مي‌تواند درباره اين بازي بگويد، همه چيز 50 - 50 است. يعني نتيجه بازي کاملاً باز است و لحظه‌ها تعيين‌کننده هستند.سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس خاطرنشان کرد: البته اين بازي يک جاي افسوس دارد. افسوس از اينکه اگر پرسپوليس در تهران و الاهلي در جده بازي مي‌کردند، با توجه به تماشاگران زياد دو تيم، همه چيز زيباتر و پرهيجان‌تر مي‌شد، چون همه مي‌دانيم ما براي هواداران خودمان فوتبال بازي مي‌کنيم و بدون آنها فوتبال لطف خودش را ندارد.برانکو همچنين اظهار داشت: باز هم تأکيد مي‌کنم بازي سختي براي دو تيم در پيش است. ما حريف قوي داريم و در بازي رفت، وقتي شکست با دو گل را برگردانديم، نشان از انگيزه و توانايي بالاي ما داشت. از طرفي الاهلي هم امکانات و مربي خيلي خوبي دارد، مربي که در ديناموکيف کار کرده است و مربي سرشناسي در سطح بين‌المللي است. به هر حال فوتبال است و در فوتبال غير ممکن وجود ندارد.

شطرنج ايران رفع تعليق شد

فدراسيون جهاني شطرنج با رفع تعليق شطرنج ايران موافقت کرد.

به دنبال تعليق شطرنج ايران از سوي فدراسيون جهاني در هفته گذشته، مسئولان کشورمان مذاکراتي را با فيده داشتند که پيرو اين مذاکرات، شطرنج ايران رفع تعليق شد تا بتواند امور مربوط به خود را ادامه بدهد.

در مذاکرات صورت گرفته، مقرر شد که ايران طي 10 تا 15 روز آينده بدهي 120 هزار دلاري خود به فدراسيون جهاني را پرداخت کند تا پس از آن نيز مشکلي به وجود نيايد.مسئولان فدراسيون ايران در تلاش هستند با کمک اسپانسر و همچنين وزارت ورزش و جوانان، اين مبلغ را براي پرداخت به فيده آماده کنند.مهرداد پهلوان‌زاده، رئيس فدراسيون شطرنج در گفت‌وگو با تسنيم، خبر رفع تعليق شطرنج کشورمان را تاييد کرد.

اعلام اسامي داوران هفته ششم ليگ برتر فوتبال

فغاني براي پرسپوليس سوت مي‌زند، خورشيدي براي استقلال

اسامي داوران قضاوت کننده در هفته ششم ليگ برتر فوتبال مشخص شد.بدين ترتيب عليرضا فغاني قاضي ديدار پرسپوليس و پيکان است و همچنين اشکان خورشيدي ديدار پارس جنوبي و استقلال تهران را سوت خواهد زد.

*پنجشنبه 23 شهريور

نفت تهران – گسترش فولاد / ساعت 19:45 – ورزشگاه تختي تهران

روح اله شريفي – آرمان اسعدي – محمد راهي – کميل غلامي – ناظر: حاتم بک پور - فولاد خوزستان – سپاهان / ساعت 20 – ورزشگاه غدير اهواز - محمدحسين زاهدي فرد – تورج عيوض محمدي – محمد هاشمي نسب – محمدحسين ترابيان – ناظر: رسول فروغي - سپيدرود رشت – نفت آبادان / ساعت 18:45 – ورزشگاه عضدي رشت - موعود بنيادي فر – محمد عطايي – بابک عباسقلي زاده – ناصر جنگي – ناظر: علي خسروي

*جمعه 24 شهريور

پارس جنوبي – استقلال تهران / ساعت 20 – ورزشگاه تختي جم

اشکان خورشيدي – رضا سخندان – حسن ظهيري – محمد ملکي – ناظر: حسين عسکري

تراکتورسازي تبريز – سياه جامگان / ساعت 19 – ورزشگاه يادگار امام تبريز

رضا مهدوي – بابک داوري – اسد حاج محمدي – شاهو اصلاني – ناظر: محمدعلي فروغي

ذوب آهن اصفهان – استقلال خوزستان / ساعت 19:45 – ورزشگاه فولاد شهر اصفهان

جواد رحيم زاده – سعيد علي نژاديان – جعفر مهاجر – علي صفايي – ناظر: محمدعلي فروغي

پديده خراسان – سايپا /ساعت 17 – ورزشگاه ثامن الائمه مشهد

وحيد کاظمي – سجاد طوري – علي اکبر عظيم پور – علي باي – ناظر: سعيد بطحايي

*يکشنبه 26 شهريور

پرسپوليس – پيکان / ساعت 20 – ورزشگاه آزادي تهران

عليرضا فغاني – محمدرضا منصوري – حميد سبحاني – پيمان فرخي مهر – ناظر: مسعود مرادي


 خبـــرنامه 

 واليبال جام قهرمانان بزرگ - ژاپن

غفور: بايد متفاوت با ليگ جهاني باشيم

پشت خط زن تيم ملي واليبال ايران گفت: هدف ايران در جام قهرمانان بزرگ جهان کسب نخستين مدال جهاني است و اميدوارم با شرايط متفاوتي نسبت به ليگ جهاني با ايتاليا بازي کنيم.به گزارش آفرينش و به نقل از فدراسيون واليبال، امير غفور در آستانه آغاز مسابقات جام قهرمانان بزرگ مردان جهان در ژاپن، اظهار داشت: تيم ايران از نظر آمادگي و هماهنگي، شرايط بسيار خوبي دارد و با تمرينات چند ماه اخير به اوج آمادگي رسيده است. اميدوارم بتوانيم در اين رقابت‌ها تاکتيک‌هاي تمريني تيم را به خوبي به نمايش بگذاريم و نتيجه خوبي نيز بگيريم.

پشت خط زن تيم ملي واليبال ايران درباره شرايط تيم ايران نسبت به چهار سال گذشته اين رقابت‌ها گفت: به يقين تيم‌هاي شرکت کننده در جام قهرمانان بزرگ جهان در بهترين شرايط خود در مسابقات حضور مي‌يابند و اين موضوع براي تيم ايران نيز صدق مي‌کند. همه تيم‌ها قهرمان قاره‌هاي خود بوده که نشان مي‌دهد از بهترين‌هاي جهان هستند. ملي پوشان ايران نيز در اين مسابقات تلاش مي‌کنند از دوره قبل نتيجه بهتري بگيرند. هدف ايران کسب نخستين مدال جهاني است و براي اين هدف بايد تلاش زيادي انجام دهيم.

غفور درباره ايتاليا نخستين حريف ايران در اين رقابت‌ها، گفت: مسابقه با ايتاليا براي تيم ايران بسيار مهم است، زيرا هم نخستين مسابقه ايران در اين تورنمنت مهم است و هم ايتاليا يکي از حريفان اصلي در مسير کسب مدال محسوب مي‌شود. در مجموع اميدوارم با شرايط متفاوتي نسبت به ليگ جهاني با اين تيم بازي کنيم.

رقابت‌هاي جام قهرمانان بزرگ قاره‌ها از 21 تا 26 شهريور به ميزباني کشور ژاپن و در دو شهر ناگويا و اوساکا برگزار مي‌شود. تيم ملي واليبال ايران از ساعت 11 و 10 دقيقه امروز (سه شنبه) در نخستين مسابقه خود به مصاف ايتاليا مي‌رود.

ونگر:

به خاطر عشق به آرسنال، به منچستر نرفتم

سرمربي فرانسوي تيم فوتبال آرسنال مي‌گويد به دليل علاقه‌اش به توپچي‌ها چشمان خود را به روي فرصت گرفتن جاي سرالکس فرگوسن در اولدترافورد بست.

باشگاه منچستريونايتد سال 2002 به اطلاع آرسن ونگر رساند که روي او به عنوان جانشيني بالقوه براي سرالکس فرگوسن حساب مي‌کند، اما پاسخ او به اين پيشنهاد منفي بود. حالا او مي‌گويد علاقه‌ بيش از اندازه‌اش به آرسنال اجازه نداد که او 15 سال پيش به رقيب منچستري اين تيم ملحق شود.

ونگر که از سال 1996 سرمربي آرسنال بوده است، گفت: من در آرسنال ماندم چون در اين تيم خوشحال بودم و احساس رضايتم بيشتر از آن رضايتي بود که هواداران از بودن من در آرسنال داشتند. من ارزش‌هاي آرسنال را دوست دارم و به نظر من اهميت يک باشگاه در درجه اول به ارزش‌هاي آن باشگاه مرتبط است. يک روز، خوب خواهد شد که گپي درباره سير تحول دو باشگاه داشته باشيم. من هميشه از خودم مي‌پرسم «بله، البته منچستريونايتد تيم جذابي است اما آيا من از بودن در آرسنال راضي‌ام؟» و بعد به خودم جواب مي‌دهم، بله.

ونگر ادامه داد: هميشه بسيار رازدار بوده‌ام اما يک روز شايد تمام تماس‌هايي که در دوران حضورم در آرسنال داشته‌ام را فاش کنم و فصول جديدي شکل خواهد گرفت. در مورد پيشنهادي که منچستريونايتد به من داد هم بهتر است از مارتين ادواردز - مدير ورزشي سابق منچستريونايتد - سؤال بپرسيد.

گفته مي‌شود که ونگر براي شنيدن پيشنهاد ادواردز دو جلسه با او داشته اما در پايان آنها به اين نتيجه رسيد که بهتر است در لندن بماند و با اين تيم از ورزشگاه هايبري به ورزشگاه امارات نقل مکان کند.

او افزود: زماني که شما درباره من‌يونايتد صحبت مي‌کنيد، تحولي که اين باشگاه طي 20 سال اخير داشته جالب است. خيلي چيزها تغيير کرده است اما زماني که من به آرسنال آمدم در اين تيم ارزش‌هايي وجود داشت که من براي دنياي ورزش آنها را مي‌پسندم. به همين دليل هم من هنوز در اين رقابت‌ها هستم. زماني که من به آرسنال آمدم اين تيم 80 عضو داشت و الان 700 نفر هستند.

نيمار:

باور دارم قهرمان اروپا مي شويم

ستاره برزيلي تيم فوتبال پاري‌سن‌ژرمن دليل جدايي‌اش از آبي‌و ‌اناري‌ها براي پيوستن به PSG را بيشتر بودن شانس موفقيت اين تيم براي فتح مهمترين تورنمنت باشگاهي فوتبال دنيا دانست.نيمار که تابستان امسال با قراردادي 222 ميليون يورويي از بارسلونا به پاري‌سن‌ژرمن پيوست و گران‌قيمت‌ترين بازيکن جهان لقب گرفت، معتقد است که شانس تيم جديدش براي فتح ليگ قهرمانان اروپا در فصل جديد زياد است.

او که هفته‌اي 500 هزار پوند از PSG حقوق مي‌گيرد در 4 سال حضورش در نيوکمپ در کنار ستاره‌هايي مانند ليونل مسي و لوئيس سوارس 8 جام از جمله يک قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا کسب کرد.در آستانه آغاز مأموريت پاري‌سن‌ژرمن در فصل جديد ليگ قهرمانان اروپا با مصاف خارج از خانه برابر سلتيک، نيمار 25 ساله راجع به شانس قهرماني تيمش گفت: يکي از بزرگترين دلايل من براي پيوستن به پاري‌سن‌ژرمن کمک به اين باشگاه براي تاريخ‌سازي بود. ليگ قهرمانان تنها جامي نيست که ما مي‌خواهيم ببريم اما جام بسيار مهمي است. هدفي که ما در اين فصل داريم قهرماني در ليگ قهرمانان است. باشگاه ما الان در سطحي قرار دارد که مي‌تواند قهرمان شود. من واقعاً به توانايي تيمم براي بردن ليگ قهرمانان ايمان دارم.

نيمار ادامه داد: ما نه تنها کيفيت لازم براي رقابت در ليگ قهرمانان را داريم بلکه از تجربه لازم براي رسيدن به هدف‌مان در اين رقابت‌ها برخوردار هستيم. بازيکنان تيم ما مي‌دانند چگونه بايد ليگ قهرمانان را ببرند. من و دني آلوز تجربه قهرماني در اين رقابت‌ها را داريم. دني سه بار قهرمان اين رقابت‌ها شده است. تياگو موتا هم زماني که در بارسلونا و اينتر بود اين جام را برده است، همين‌طور دي‌ماريا در رئال مادريد.

مهاجم سابق بارسلونا در پايان تأکيد کرد که به هيچ عنوان به خاطر بالا بودن رقم قراردادش با پاري‌سن‌ژرمن تحت فشار نيست.

او عنوان کرد: ارقام نقل و انتقالات ربطي به بازيکنان ندارند. تمام چيزي که ما مي‌خواهيم بازي براي باشگاه‌هاي‌مان است که يک چالش فوق‌العاده خواهد بود و مي‌خواهيم موفق باشيم. ماجراي نقل و انتقالات و ارقامي که براي خريد و فروش بازيکنان تعيين مي‌شود به باشگاه‌ها مربوط مي‌شود و وظيفه بازيکن تنها تمرکز روي بازي‌اش است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته