جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5649

نوبخت:
آمريکا با خروج از برجام ضرر خواهد کرد


کاخ سفيد خشونت عليه مسلمانان روهينگيا را محکوم کرد


خبر


نهمين جشن مستقل سينماي انيميشن ايران


دادگاه وزير سابق توسعه اقتصادي روسيه به اتهام رشوه


سرمقاله

انتقاد شديد رهبر معظم انقلاب از مجامع جهاني و مدعيان حقوق‌بشر؛
دولت‌هاي اسلامي عليه جنايات دولت ميانمار اقدام عملي کنند


روسيه: تنها 15 درصد از خاک سوريه در دست داعش باقي مانده است


با اعلام "وضعيت شبه‌جنگي"، کره شمالي براي جنگ آماده مي‌شود


ميز خبر


يك نكته از هزاران


خبــــر


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


 نوبخت:
 آمريکا با خروج از برجام ضرر خواهد کرد 

 
سخنگوي دولت دوازدهم ، برجام را قراردادي ميان ايران و 6 کشور دانست که آمريکا يکي از آنها محسوب مي شود و گفت: امروز فضاي حقوقي و بين المللي تغيير کرده و اگر کشوري از جمله آمريکا از اين قرارداد خارج شود، ضرر خواهد کرد.به گزارش ايرنا، محمد باقر نوبخت در نشست خبري هفتگي سخنگوي دولت با بيان اين مطلب ادامه داد: اگر آمريکا از اين قرارداد خارج شود خود ايزوله شده و ضرر مي کند. ما در راستاي تامين منافع ملي درباره خروج آمريکا تصميم مي گيريم و قطعا براي انجام تصميمات خود از يک مرجع استعلام نخواهيم کرد بلکه کل نظام درباره آن تصميم مي گيرند.

نوبخت بازنده اصلي اقدام آمريکا را خود آمريکا دانست و گفت سخنان آمانو درباره پايبندي ايران به برجام آنقدر صريح و واضح است که جاي ترديد ندارد که ايران پايبند پيمان برجام بوده و سخنان اخير مقامات آمريکايي درباره بازرسي ها نيز غيرحقوقي است.

نوبخت همچنين درباره اظهار نظر رييس سازمان انرژي اتمي درباره برجام نيز گفت: آقاي صالحي انساني با تجربه، مسئول و مطلع هستند و مطالبي که بيان مي کنند حتي اگر به نيابت از دولت نباشد قابل اعتنا است.وي خاطر نشان کرد: اينکه نظر دولت بيش از سخنان آقاي صالحي باشد از طرف سخنگو دولت يا سخنگوي وزارت خارجه اعلام مي شود و مطالبي که آقايان ظريف و صالحي مي گويند دقيق است چون اطلاع کافي دارند.

سخنگوي دولت ادامه داد: بايد براي دکتر صالحي به عنوان فردي مطلع احترام قايل باشيم که سخنان سنجيده اي را مطرح کرده است و اگر بيش از اين موضوعي بسيار مهم باشد از طريق بيانيه يا اطلاعيه اي از طرف سخنگوي دولت اعلام مي شود.

* سفر رييس جمهوري به نيويورک

سخنگوي دولت درباره سفر رييس جمهوري به نيويورک تصريح کرد: اظهار نظر در اين زمينه بايد با احتياط باشد چون ممکن است دقيقه آخر موضوع ديگري مطرح شود اما تا کنون برنامه ريزي هايي براي سفر رييس جمهوري انجام شده که برنامه سفر رييس جمهوري اعلام مي شود.

وي افزود: سعي مي کنيم سفر رييس جمهوري به نيويورک همراه با دستاورد باشد. مانند سال 92 که در اين سفر آغاز روند برجام کليد خورد و توانستيم در خردادماه سال جاري حدود 3 ميليون و 901 هزار بشکه نفت بفروشيم و اگر آن سفر و مذاکرات نبود، ما از حق مسلم خود يعني چرخه هسته اي باز مي مانديم.

وي درپاسخ به سوال ديگري درباره حقوق شهروندي و حضور زنان در ورزشگاه ها نيز گفت: در زمينه حضور زنان در ورزشگاه ها اقداماتي صورت گرفته و چون موانع هنجاري و شرعي دارد، احتياج به صبر و حوصله بيشتر است.


 کاخ سفيد خشونت عليه مسلمانان روهينگيا را محکوم کرد 

 سخنگوي کاخ سفيد با صدور بيانه اي از رفتار دولت ميانمار با اقليت مسلمان روهينگيا انتقاد کرد.به گزارش مهر به نقل از فرست پست، کاخ سفيد با صدور بيانيه اي از تشديد خشونت دولت ميانمار عليه اقيلت مسلمان روهينگيا انتقاد کرد.در همين راستا، «سارا سندرز» سخنگوي کاخ سفيد گفت: آمريکا از آنچه که در برمه (ميانمار) جريان دارد، عميقا متاسف است.وي افزود: دستکم 300 هزار مسلمان روهينگيا از خانه هاي خود گريخته اند.البته سندرز در تلاش براي کوچک کردن ابعاد ظلمي که به مسلمانان ميانمار روا مي شود، مدعي شد که منشاء خشونت ها حملاتي بوده است که مبارزين مسلمان روز 25 آگوست عليه نيروهاي امنيتي انجام داده اند.

با اين حال، وي اعمال خشونت عليه اقليت روهينگيا را محکوم کرد.


 خبر 

 پيشنهاد جديد به ترامپ براي مقابله با ايران و حفظ برجام

خبرگزاري رويترز به نقل از چند مقام پيشين و فعلي آمريکا گزارش داد: رئيس‌جمهور ترامپ در حال بررسي راهبردي است که خواستار رويکرد خصمانه‌تر در قبال ايران، به ويژه به دليل فعاليت‌هاي اين کشور در منطقه است.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، چند مقام پيشين و فعلي آمريکا گفته‌اند که اين راهبرد را جيمز ماتيس وزير دفاع، رکس تيلرسون وزير امور خارجه، ژنرال مک مستر مشاور امنيت ملي و ديگر مقامات ارشد آمريکايي تهيه کرده‌اند که روز جمعه در نشست شوراي امنيت ملي در اختيار دونالد ترامپ رئيس‌جمهور آمريکا قرار گرفت.

اين مقامات آگاه که خواستند نامشان فاش نشود، گفته‌اند که اين راهبرد ممکن است مورد توافق قرار گيرد و پيش از پايان سپتامبر ( ماه جاري ميلادي) علني شود.

پارلمان عراق به همه پرسي جدايي اقليم کردستان راي منفي داد

پارلمان عراق در جلسه خود به رد همه‌پرسي جدايي اقليم کردستان عراق رأي داد و اين همه پرسي را غير قانوني اعلام کرد.به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه خبري السومريه نيوز، پارلمان عراق در اين جلسه اختيار انجام اقدامات لازم براي توقف همه‌پرسي و حفظ وحدت عراق را به حيدر العبادي نخست وزير اين کشور واگذار کرد.

طبق اين گزارش نمايندگان کرد در اعتراض به اين مصوبه، پارلمان را ترک کردند.گزارش حاکي است: نمايندگان پارلمان عراق از نخست وزير اين کشور خواستند که گفت و گوهاي جدي براي حل مسايل في مابين بغداد و اقليم کردستان را آغاز کند.

شوراي امنيت امروز درباره ميانمار تشکيل جلسه مي‌دهد

اعضاي شوراي امنيت سازمان ملل امروزچهارشنبه نشستي را درباره خشونت‌ها در ميانمار که باعث فرار بيش از 300 هزار تن از اقليت روهينجا به کشور بنگلادش شده برگزار مي‌کنند.به گزارش ايسنا، به نقل از رويترز، اين نشست به درخواست انگليس و سوئد و در پي تشديد نگراني‌هاي بين المللي از افزايش خشونت‌ها در ايالت راخين در غرب ميانمار برگزار مي‌شود.سفير انگليس در سازمان ملل اعلام کرد: اين نشست نشانگر نگراني شديد شوراي امنيت از وضعيت نابسامان بسياري از روهينجايي‌هايي است که براي فرار از ايالت راخين تلاش مي‌کنند.

زيد رعد الحسين، کميسيونر عالي حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه با ابراز نگراني نسبت به اين مساله اعلام کرد مساله اقليت روهينجا در ميانمار نمونه‌اي کلاسيک از عمليات پاکسازي نژادي است.وي مقامات‌ ميانمار را به حملات روشمند به مسلمانان متهم کرد.


 نهمين جشن مستقل سينماي انيميشن ايران 


 دادگاه وزير سابق توسعه اقتصادي روسيه به اتهام رشوه 


 سرمقاله 

«وضع سلامت ايرانيان» در پيچ و خم «سبك نامطلوب زندگي»

زهرا کيان بخت

حدود صد سال پيش از اين، وقتي براي نخستين بار، محصولات غذايي‌اي نظير كالباس و سوسيس به ايران وارد شدند و در حدود دهه سي شمسي، وقتي مغازه‌ها و رستورانهاي عرضه ساندويچ و پيتزا در تهران شروع به فعاليت كردند، تصور نمي‌شد استقبال از اين محصولات، كار را به جايي برساند كه امروز، اين صنايع نوين غذايي، به صنعتي پول‌ساز در ايران بدل شوند؛ به طوري كه طبق تازه‌ترين آمار، ايراني‌ها سالانه حدود 16.3 هزار ميليارد تومان براي فست‌فود هزينه مي‌کنند. گذر از زندگي سنتي به مدرن كه در جامعه ما در حال اتفاق افتادن است و اقتضائات زندگي پرشتاب امروز، موجب شده توليد و عرضه فست‌فود به بازاري پررونق تبديل شود كه به دليل تقاضاي هميشگي‌اي كه در آن وجود دارد، به خصوص در طول دو دهه اخير، يكي از پرسودترين كسب و كارها در كشورمان شمرده شود. مغازه‌ها و رستوران‌هاي عرضه فست‎فود كه با رشدي قارچ‌گونه، هر روز در گوشه و كنار شهر، سربرمي‌آورند و روز به روز بر تعدادشان اضافه مي‌شود، خود، شاهد گويايي بر اين امرند. همين رشد روزافزون موجب شده فعالان اين عرصه، براي ربودن گوي سبقت از رقباي‌شان، به تبليغات بيشتري متوسل شوند تا با هزينه‌هاي سرسام‌آور، برند خود را به مشتريان معرفي كنند. كار به جايي رسيده كه اين صنعت غذايي كه كلانشهرها بهترين بازار مصرف آن هستند، اين روزها به عنوان يكي از ظرفيتها و پتانسيلهاي مهم كشور براي اشتغال‌زايي و كاستن از بار بيكاري، تلقي مي‌شود. همه اينها در حالي اتفاق مي‌افتد كه سكته قلبي، مدت‌هاست در جايگاه متهم رديف يك و نخستين عامل مرگ و مير ايراني‌ها ايستاده است.

مسأله به همين جا ختم نمي‌شود؛ پازل وضعيت سلامت ايرانيان وقتي كامل‌تر مي‌شود كه آمار استفاده سالانه ايراني‌ها از بازار غذايي فست‌فود را در كنار ميزان مصرف سالانه لبنيات در كشور، آمار توجه عموم به ورزش و فعاليت بدني منظم و ميانگين مصرف دخانيات قرار دهيم و آن وقت، نتايج به دست آمده را با همين آمارها در كشورهاي با وضعيت نرمال، مقايسه كنيم. نتايجي كه به دست مي‌آيد از اين حيث جالب توجه است كه نشان مي‌دهد ما به صورت خودخواسته اما تدريجي، به طور دسته‌جمعي با قرباني كردن سلامت جسمي و البته روحي‌مان، در حال خودكشي‌اي آرام و ناملموسيم. در اين ميان، استقبال گسترده از فست‌فودها به عنوان يکي از عوامل تهديدکننده سلامت انسان كه با مواد مصرفي ناسالم و عدم رعايت كافي بهداشت در هنگام تهيه، زمينه ابتلا به انواع بيماري‌ها نظير بيماري‌هاي قلبي - عروقي، ديابت، سرطان، فشارخون، چاقي و... را فراهم كرده و در كوتاه‌مدت منجر به سكته قلبي مي‌شوند، ما را در مسير دست زدن به اين خودكشي آرام، ياري مي‌كنند.

اين وضعيت در شرايطي در كشور ما رقم مي‌خورد كه گراني قيمت‌ها، هر ساله، لبنيات را از سبد غذايي خانوارهاي بيش‌تري حذف مي‌كند و درحالي كه ميانگين جهاني مصرف سرانه يك محصول لبني نظير شير 150 کيلوگرم بوده و در برخي کشورهاي اروپايي حتي به 300 کيلوگرم هم مي‌رسد، اين ميزان در ايران با سقوط مواجه بوده و طبق آماري كه پيش‌تر اعلام شده بود از از 100 تا 90 کيلوگرم به کم‌تر از 70 کيلوگرم هم رسيده است.

همه اين‌ها موجب شده امنيت غذايي كافي در كشور وجود نداشته باشد و اين تغيير نامطلوب ذائقه‌ها و سبك غيراستاندارد زندگي، سلامتي عمومي جامعه را به ميزان زيادي تحت‌الشعاع خود قرار دهد. در اين شرايط، نظارت بهداشتي بيشتر و بيشتر بر مراكز عرضه فست‌فود، تبليغ الگوهاي درست تغذيه‌اي در كنار فراهم آوردن شرايط براي بهره‌مند شدن همه اقشار درآمدي جامعه از محصولات غذايي سالم، شايد بتواند اين تمايل افسارگسيخته به استفاده از الگوهاي نامناسب غذايي را تا حدي كاهش دهد.

zahrakianbakht@yahoo.com


 انتقاد شديد رهبر معظم انقلاب از مجامع جهاني و مدعيان حقوق‌بشر؛
 دولت‌هاي اسلامي عليه جنايات دولت ميانمار اقدام عملي کنند 

 
حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ابتداي جلسه درس خارج فقه با اشاره به حوادث فاجعه‌آميز ميانمار، از سکوت و بي‌عملي مجامع جهاني و مدعيان حقوق بشر در قبال اين فجايع به‌شدت انتقاد کردند و با تأکيد بر اينکه راه حل اين قضيه اقدام عملي کشورهاي مسلمان و فشار سياسي و اقتصادي به دولت بي‌رحم ميانمار است، خاطرنشان کردند: جمهوري اسلامي بايد عليه ظلم در هر نقطه از جهان، صريح و شجاعانه، اعلام موضع کند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري ، حضرت آيت الله خامنه‌اي، تقليل فاجعه ميانمار به يک درگيري مذهبي بين مسلمانان و بودايي‌ها را نادرست خواندند و افزودند: البته ممکن است در اين حادثه تعصب مذهبي تأثير داشته باشد اما اين قضيه، يک قضيه سياسي است، زيرا مجري آن، دولت ميانمار است و در رأس آن دولت نيز زني بي‌رحم قرار دارد که برنده جايزه صلح نوبل بوده و با اين اتفاقات، در واقع، مرگ جايزه صلح نوبل رقم خورد.

ايشان افزودند: اين فجايع در مقابل چشم کشورها و دولتهاي اسلامي و مجامع جهاني و دولتهاي رياکار و دروغگوي مدعي حقوق بشر از سوي دولت بي‌رحم ميانمار، در حال رخ دادن است.رهبر انقلاب اسلامي با انتقاد از اکتفا کردن دبيرکل سازمان ملل به محکوم کردن جنايات در ميانمار افزودند: مدعيان حقوق بشر که گاهي براي مجازات يک مجرم در يک کشور، جنجال و هياهو مي‌کنند، در مقابل کشتار و آواره شدن دهها هزار نفر از مردم ميانمار، هيچ عکس‌العملي نشان نمي‌دهند.حضرت آيت الله خامنه‌اي با تأکيد بر لزوم ورود و اقدام عملي دولتهاي اسلامي، گفتند: البته منظور از اقدام عملي، لشکرکشي نيست بلکه بايد فشار سياسي، اقتصادي و تجاري خود را بر دولت ميانمار افزايش دهند و عليه اين جنايات در مجامع جهاني فرياد بکشند.ايشان تشکيل کنفرانس سازمان همکاري اسلامي با موضوع فجايع ميانمار را ضروري خواندند و خاطرنشان کردند: دنياي امروز، دنياي ظلم است و جمهوري اسلامي بايد اين افتخار را براي خود حفظ کند که عليه ظلم در هر نقطه از جهان، چه در مناطق اشغالي توسط صهيونيست‌ها، چه در يمن و بحرين و چه در ميانمار، موضع صريح و شجاعانه خود را اعلام کند.


 روسيه: تنها 15 درصد از خاک سوريه در دست داعش باقي مانده است 

فرماندهي نيروهاي روس در سوريه اعلام کرد که تنها حدود 15درصد از خاک سوريه در دست داعش مانده است.به گزارش ايسنا، به نقل از سايت شبکه الميادين، ژنرال الکساندر لاپين، رئيس ستاد نيروهاي مسلح روسيه در سوريه تاکيد کرد: ظرف يک هفته، هشت منطقه مسکوني از دست گروه‌هاي داعش در عقيربات در حومه حماة سوريه آزاد شد. اين مقام روس در سوريه اعلام کرد: ارتش سوريه در آستانه نابودي نيروهاي داعش است که شمال دير الزور و جنوب آن را محاصره کرده‌اند.فرماندهي نيروهاي روسيه در ادامه تاکيد کرد، حدود 15 درصد باقي مانده است تا خاک سوريه کاملاً از لوث وجود داعش پاکسازي شود. مي‌توان گفت داعش 27 هزار کيلومتر از خاک سوريه را در دست دارد.


 با اعلام "وضعيت شبه‌جنگي"، کره شمالي براي جنگ آماده مي‌شود 

 رهبر کره شمالي با اعلام شرايط "شبه جنگي" ، اين کشور را در وضعيت قرمز قرار داد.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، گفته مي‌شود اين اقدام کيم جونگ اون، رهبر کره شمالي، باعث گيج شدن شهروندان اين کشور منزوي شده است چرا که پس از اطلاعيه وي مبني بر قرار داشتن کشور در وضعيت قرمز، فرمان ديگري از جانب حکومت اين کشور صادر نشده‌ است.

بر اساس طبقه‌بندي‌هاي تعريف شده در سيستم امنيتي کره شمالي، وضعيت "شبه جنگي" تنها يک پله پايين‌تر از وضعيت "جنگي" قرار دارد و همه شهروندان کشور را ملزم مي‌کند تا اقدامات ويژه را جهت آمادگي براي جنگ از جمله تهيه سلاح‌هاي جنگي و رفتن به پناهگاه‌ها در صورت حمله هسته‌اي، انجام دهند.

اما با گذشت يک هفته از اظهارات کيم جونگ اون درباره اين وضعيت امنيتي، بر اساس گزارش‌ها زندگي در کره شمالي با شرايط طبيعي ادامه دارد.


 ميز خبر 

 در پي تشديد تنش در روابط دو کشور؛

آلمان صادرات تسليحات به ترکيه را تعليق کرد

وزير خارجه آلمان گفت کشورش همه صادرات تسليحاتي مهم به ترکيه را به دليل وخامت وضعيت حقوق بشر در اين کشور و تيره شدن روابط دو طرف به حال تعليق در آورده است.به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري رويترز، زيگمار گابريل، وزير خارجه آلمان در نشستي که از سوي يک نشريه تجاري آلماني به نام "هندلز بلت" سازماندهي شده بود، گفت: ما همه درخواست‌هاي عمده صادرات تسليحات که ترکيه براي ما فرستاده را به حال تعليق در آورده‌ايم و تعداد آنها حقيقتا کم نيست.

گابريل خاطرنشان کرد: برلين مجبور است در صورت درخواست يک هم‌پيمان خود در ناتو براي آن سلاح بفرستد اما در حال حاضر امکان چنين صادراتي نيست و تقريبا همه صادرات تسليحات به ترکيه معلق شده است.

مخالفان سوري در مذاکرات آستانه شرکت مي‌کنند

مخالفان سوري تاکيد کردند که در دور ششم مذاکرات آتي آستانه درباره سوريه شرکت خواهند کرد.

به گزارش ايسنا، يحيي العريضي، سخنگوي هيات مخالفان سوري در مذاکرات آستانه در گفتگو با خبرگزاري تاس روسيه، مشارکت اين هيات در دور ششم مذاکرات آستانه درباره سوريه را که روزهاي چهاردهم و پانزدهم سپتامبر جاري برگزار مي‌شود، را تاييد کرد.

العريضي در اين رابطه گفت: بله، هيات ما در نشست‌هاي روزهاي پنج شنبه و جمعه مشارکت خواهد کرد.

پارلمان اروپا درباره ممنوعيت صادرات سلاح به عربستان راي‌گيري مي‌کند

منابع ديپلماتيک اروپايي اعلام کردند: اتحاديه اروپا قصد دارد صادرات سلاح‌ به عربستان را به دليل سوء‌ظن فزآينده مقامات اروپايي مبني بر استفاده از اين سلاح‌ها در جنگ‌هاي سوريه و يمن ممنوع کند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، اين منابع گفتند: پارلمان اروپا قرار است با تسليم قطعنامه‌اي به اتحاديه اروپا تقاضاي ممنوعيت صادرات تسليحات به عربستان را به دليل نگراني از بابت تحويل اين سلاح‌هاي وارداتي به تروريست‌ها در سوريه و استفاده از اين سلاح‌ها در جنگ يمن مطرح کند.

اردوغان: با اسد ديدار نکرده و نمي‌کنم

رئيس جمهوري ترکيه اخبار ضد و نقيض منتشر شده درباره ديدار سري و محرمانه وي با رئيس جمهوري سوريه را رد کرد.

به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه " حريت" ترکيه، رجب طيب اردوغان، رئيس جمهوري ترکيه گفت: "من با بشار اسد، رئيس جمهوري سوريه ديدار نکرده‌ام و قصد ندارم با وي ديدار کنم."

وي اخبار ضد ونقيض منتشر شده در راستاي ديدار سري و محرمانه وي با رئيس جمهوري سوريه را رد کرد.

ترکيه علاوه بر روسيه و ايران درنشست آستانه درخصوص سوريه به عنوان يکي از چهار کشور ضامن آتش بس مشارکت مي‌کند.

مرکل: مجارستان فورا راي دادگاه درباره پناهجويان را اجرا کند

صدراعظم آلمان از مجارستان خواست که سريعا راي دادگاه عالي اتحاديه اروپا مبني بر سهميه پذيرش پناهجويان را اجرا کند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، چند روز گذشته دادگاه عالي اتحاديه اروپا اعتراضات مطرح شده از سوي اسلواکي و مجارستان درباره سهميه پناهجويان اعلام شده در راستاي اسکان مجدد پناهجوياني که وارد يونان و ايتاليا مي‌شوند را رد کرد.

با اين حال نخست‌وزير مجارستان اعلام کرد که دولتش سياست ضدمهاجرت کشورش را تغيير نخواهد داد.

همزمان مرکل در گفت‌وگو با يک روزنامه آلماني اعلام کرد که مجارستان بايد راي دادگاه را اجرا کند. غيرقابل قبول است که دولتي اعلام کند راي دادگاه عالي اتحاديه اروپا در راستاي منافع آنها نيست.


 يك نكته از هزاران 

وزارت بهداشت اعلام كرد طبق بررسي ها و تحقيقات مختلف حدود 23 درصد از جمعيت کشورمان از اختلالات رواني رنج مي برند. همچنين درمورد ميانگين ابتلاء به افسردگي در جمعيت جهان ، بررسي‌ها نشان داده ميانگين مبتلايان در ايران بيشتر از ميانگين استاندارد جهاني است.

اينكه جامعه آماري اين بررسي‌ها تا چه اندازه گسترده بوده، مشخص نيست. اما آنچه مسلم است تعداد مبتلايان به افسردگي و بيماري‌هاي رواني در جامعه ما بيش از آماري است كه اعلام شده. البته ممكن است بسياري از ما در رفتار و برخوردهاي روزانه خود مشكلي نداشته باشيم، اما اين واقعيتي است كه امروز استرس و اضطراب و نگراني از آينده به عنوان اصلي ترين مولفه‌هاي بيماري رواني، درون مردم نهادينه شده است. با اين حال اميدواريم حداقل براساس همين ميزان اعلام شده شرايط كشور به گونه رقم بخورد كه مردم تا حدي از اين آسيب‌ها رها شوند و به آرامش برسند.


 خبــــر 

 بارزاني: همه‌پرسي "حق قانوني" ماست

رئيس اقليم کردستان عراق تأکيد کرد که برگزاري همه پرسي "حق مسلم و قانوني" اين اقليم است و در موعد مشخص برگزار خواهد شد.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري سومريه نيوز، رياست اقليم کردستان عراق در بيانيه‌اي اعلام کرد: مسعود بارزاني، رئيس اقليم کردستان با يان کوبيش، نماينده سازمان ملل در عراق ديدار و درباره اوضاع سياسي داخلي و روابط کنوني و آينده بغداد و اربيل گفتگو کرد.در اين بيانيه آمده است: يان کوبيش درباره ملاحظات سازمان ملل درخصوص همه پرسي در اقليم کردستان عراق و مذاکرات ميان بغداد و اربيل گفتگو کرد.مسعود بارزاني در اين ديدار تأکيد کرد که تصميم برگزاري همه پرسي "تصميم مردم کردستان" است و يک "حق قانوني و طبيعي" است و در موعد مشخص برگزار خواهد شد.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

 هفتادمين اجلاس هيأت مديره

10تا11 اکتبر 2006، تيان جين، چين

د‌كتر عبد‌الله جاسبي سري اول -1

اجلاس اعضاي هيأت مديره انجمن بين المللي دانشگاه ها

دانشگاه سينزمالزيا، پنانگ

اطلاعات مفيد براي اعضاي هيأت مديره

الف اسکان

کارکنان IAU و اعضاي کميته اجرايي قراراست 1 نوامبر وارد پنانگ شوند.

سايراعضا ومعاونين اعضاي هيأت مديره قراراست 2 نوامبر وارد پنانگ شوند.

براي هيأت مديره وکارکنان IAU:

مهمانسراي دانشگاه

Universiti Sains Malaysia

11800,Minden

Penang,Malaysia

Tel: 604-6532050

http://www.usainsgroup.com/guest.html

براي معاونين اعضاي هيأت مديره:

هتل اِيکو اِيشنال

The Equational Hotel

1 Jalan Bukit Jambul

Bayan Lepas,11900

Penang

Tel: 604-6438111

http://equational.com/pen/

نرخ اتاق هاي هتل:

Deluxe Room

RM246++(with breakfast for one)

320++(with breakfast for two)

ب سالن اجلاس

اجلاس کميته اجرايي

Novemer 2nd

USM Guest House 12:00-18:00(lunch Included)

اجلاس هيأت مديره

November 3-4 alldayevents

University Conference Room

Level 6 Chancellory Building

Universiti Sains Malaysia

11800, Penang

Malaysia

ج حمل ونقل

فرودگاه به مهمانسرا يا هتل:

حمل ونقل از فرودگاه به مهمانسرا يا هتل تنظيم شده است. براي سازماندهي اينکار ما نيازمندجزئيات پرواز شما ازطريق ايميل هستيم montazeri.iau@unesco.org يا فکس .+33147347605 ما بايستي اين اطلاعات را دراسرع وقت داشته باشيم تا ترتيب جابجايي شما را بدهيم.

مهمانسرا يا هتل به USM:

حمل و نقل براي مسافرت از هتل به سالن اجلاس و بازگشت آن فراهم مي باشد. مهمانسراي دانشگاه در فاصله پياده روي تا سالن است. اما به خاطر هواي جوي در مالزي سازمان دهنده برنامه حمل ونقل از مهمانسرا تا سالن اجلاس را هم فراهم کرده است.

عزيمت به کوالالامپور براي کنفرانس بين المللي:

براي حضور در کنفرانس بين المللي درکوالالامپور، دو اتوبوس ما را از پنانگ تا کوالالامپور حمل مي نمايد. اين يک راهي بين 4 تا 5 ساعت است. اتوبوس در ساعت 9 حرکت ميکند. براي آنهايي که در تاريخ پنجم نوامبر پنانگ را ترک ميکنند اتوبوس رفت وبرگشت (Shuttle) يا تاکسي را ميتوان از هتل يا مهمانسرا در روز عزيمت انتخاب کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته