جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5649


وابستگي شديد به کار ، موجب دردسر خانواده مي‌شود

معاون بهزيستي کشور:
کودک آزاري نياز به شاکي خصوصي ندارد


خبرها


يادداشت


ميز خبر


 وابستگي شديد به کار ، موجب دردسر خانواده مي‌شود 

 
افرادي که احساس تعهد و علاقه شديدي به شغل خود دارند، وابستگي بيش از حد آن‌ها فقط با سعه صدر اعضاي خانواده برطرف مي‌شود.پژمان بابايي روان‌شناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به وابسته شدن برخي افراد به شغل خود اظهار داشت: امکان وابسته شدن يکي از توانمندي‌هاي مغز انسان است که مقدار متعادل آن در زندگي انسان مفيد است و به خاطر اين توانمندي است که بسياري از روابط انساني با وجود اين همه سختي ادامه پيدا مي‌کند و به خاطر همين ويژگي، بسياري از افراد نسبت به شغل خود احساس تعهد و علاقه مي‌کنند و کارهاي بزرگي در زندگي شغلي خود انجام مي‌دهند يا گاهي ممکن است به حالت بدخيم تبديل شود.

وي افزود: افراد ممکن است در طول زندگي خود، نسبت به مواردي وابستگي بدخيم پيدا کنند، در مواردي ممکن است اين وابستگي شديد در مورد شغل باشد.

اين روان‌شناس با اشاره به نشانه هاي بدخيم اين وابستگي گفت: وقتي فردي نسبت به کار وابستگي بدخيم پيدا مي‌کند، تمايل شديد نسبت به بيشتر کار کردن در او به وجود مي‌آيد. اين ميل و خواستن ممکن است به‌قدري شديد شود که فرد حاضر باشد از تمام لذت‌هاي زندگي خود، براي انجام کار بيشتر چشم‌پوشي کند.

بابايي با اشاره به اينکه گاهي ممکن است تمايل و خواستني در کار نباشد و فرد براي انجام کار بيشتر احساس اجبار کند، گفت: فرد ممکن است حتي براي سفرها يا مهماني‌هاي خود هم کلي کار آماده کند و به همراه خود داشته باشد که در صورت پيدا کردن کوچک‌ترين وقت خالي‌ به آن‌ها بپردازد، در واقع شايد از اين کار خود خوشحال نباشد، اما گويي يک احساس اجبار دروني او را به اين کار وادار مي‌کند.

وي با اشاره به توجيهاتي که ممکن است اين افراد براي وابستگي به شغلشان داشته باشند، گفت: اين مورد درباره وابستگي به کار، بيشتر از هر مورد ديگري صدق مي‌کند. افراد مختلف به ويژه مردان، توجيه فرهنگي خوبي براي وابستگي خود به کار در ذهن دارند. آن‌ها بر اين باورند که براي بهبود اوضاع اقتصادي و رفاه مالي خانواده خود تلاش مي‌کنند و حتي بايد مورد تقدير و تشکر اعضاي خانواده هم قرار بگيرند.

اين روان‌شناس بيان کرد: بسياري از همسران افراد وابسته به کار، خود را سرزنش مي‌کنند و در مورد اينکه همسرشان زمان زيادي را به کار اختصاص مي‌دهد، احساس گناه مي‌کنند. آن‌ها فکر مي‌کنند که حتما در مورد وظايف همسري خود کوتاهي کرده‌اند و به همين دليل او از خانه فراري است، اما واقعيت اين است که اين احساس گناه هيچ کمکي به حل مسئله نمي‌کند.

بابايي با بيان راه حلي که براي اين افراد ممکن است کارساز باشد، اظهار کرد: يکي از بهترين راه‌حل‌ها براي بهبود وابستگي بدخيم، اصلاح محيط است، محيط شامل محيط فيزيکي و اجتماعي زندگي افراد است. گاهي اوقات برخي محيط‌ها وابستگي فرد به کار را افزايش داده و آن را تقويت مي‌کند. براي اصلاح محيط بايد نشانه‌هاي محرک را از محيط خود دور کنيد.

وي افزود: از همسرتان بخواهيد تلفن همراه خود را در روزهاي تعطيل خاموش کند يا اينکه وقتي وارد خانه شد، لپ‌تاپ را داخل کمد قرار دهد تا با ديدنش به کار کردن تحريک نشود. سعي کنيد ارتباطات خود را با افرادي که حالت نرمال دارند، بيشتر کنيد و تا جاي ممکن در روزهاي تعطيل از ارتباط با همکاران وابسته به کار همسرتان اجتناب کنيد.

اين روان‌شناس در پايان اظهار کرد: افراد وابسته به کار از اينکه بيکار در خانه بچرخند و يا اينکه روي مبل لم بدهند و بي‌هدف تلويزيون تماشا کنند، بيزارند. اين کار به آن‌ها اضطراب وارد مي‌کند. آن‌ها فکر مي‌کنند که وقت طلايي‌شان را از دست‌ داده‌اند. براي اينکه بتوانيد آن‌ها را از کارشان دور نگهداريد بايد برنامه دقيق و منظمي از تفريح داشته باشيد. اين افراد عاشق اين هستند که يک کار (به نظر خودشان مهمي) را انجام دهند، بنابراين از قبل، براي روزهاي تعطيل برنامه‌ريزي کنيد و از آن‌ها بخواهيد که مثلا در يک برنامه مهم صعود کوه، شما را همراهي کند.


  معاون بهزيستي کشور:
 کودک آزاري نياز به شاکي خصوصي ندارد 

 
معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي کشور با بيان اينکه کودک آزاري يک جرم عمومي است و نياز به شاکي خصوصي ندارد گفت:رسانه ها در پيشگيري از تکرار کودک آزاري و افزايش حساسيت افراد نسبت به فاکتورهاي کودک آزاري بسيار موثرند.به گزارش ايرنا، حبيب الله مسعودي فريد در جمع اصحاب رسانه استان همدان افزود: مردم ايران از کنار کودک آزاري به راحتي نمي گذرند و امروزه همه اقشار جامعه نسبت به تنبيه کودکان يا کودک آزاري واکنش نشان مي دهند.

وي اضافه کرد: هم اکنون ميزان حساسيت و استانداردهاي افراد در موارد کودک آزاري بالا رفته است و فعاليت مراکز اورژانس اجتماعي در کاهش موارد کودک آزاري کمک شاياني داشته است.مسعودي فريد با بيان اينکه سال گذشته 700 هزار تماس با اورژانس اجتماعي در کشور برقرار شده است گفت: 13 هزار مورد از اين تماس ها در مورد اعلام کودک آزاري بوده و اعلام کودک آزاري به معناي انجام کودک آزاري نيست و در حدود نيمي از اين 13 هزار تماس تاييد شد که کودک آزاري رخ داده است.

وي تصريح کرد: مردم بايد هر جا کودک آزاري را مشاهده کردند به 123 اطلاع دهند و آگاه سازي به والدين کودکان در مهدکودک و دانش آموزان در مدرسه و حضور نيروي انتظامي و همکاري قوه قضاييه و سازمان هاي مردم نهاد مي توانند به کاهش آمار کودک آزاري در کشور کمک کند.

معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي کشور درباره برنامه هاي حوزه اورژانس اجتماعي گفت: طبق هدفگذاري ها مراکز اورژانس اجتماعي بايد در تمامي شهرهاي بالاي 50 هزار نفر راه اندازي مي شد تا خدمات مددکاري و روانشناسي اورژانسي را به مردم ارائه دهند.

وي با بيان اينکه تا پايان سال 95 ، 197 مرکز اورژانس اجتماعي در کشور فعال بود گفت: امسال به عنوان اولين سال برنامه ششم توسعه راه اندازي 140مرکز اورژانس اجتماعي هدفگذاري شده است که از ابتداي سال جاري تاکنون 80 مرکز اورژانس اجتماعي راه اندازي شده و مابقي آنها تا پايان سال جاري راه اندازي مي شود.

مسعودي فريد در خصوص نرخ خودکشي در ايران نيز گفت: ايران در نرخ خودکشي رتبه 108 را در بين کشورها دارد و با توسعه اورژانس اجتماعي مداخلات موثري انجام شده به طوريکه در سال 95 در پنج هزار و 200 مورد خودکشي مداخله شد.وي با بيان اينکه 18 کارگروه براي موضوع آسيب هاي اجتماعي در کشور تشکيل شده که بهزيستي در 15 کارگروه آن عضو است افزود: يکي از آن کارگروه زنان سرپرست خانوار است که برنامه هايي را براي اين قشر از جامعه تدوين کرده است.

مسعودي فريد گفت: 180هزار خانواده در کشور داراي زن سرپرست هستند که با احتساب اعضاي اين خانواده ها بالغ بر 500 هزار نفر در اين بخش زير پوشش بهزيستي هستند که از اين تعداد 14 هزار خانوار داراي زن سرپرست در سال گذشته توانمند و از چرخه حمايتي بهزيستي خارج شدند.

وي بيان کرد: در راستاي کاهش نرخ طلاق نيز سامانه مداخله در کاهش طلاق توسط بهزيستي طراحي شد و با همکاري دادگستري قبل از ثبت درخواست طلاق در سامانه دادگستري، زوج هاي در آستانه طلاق توسط قاضي به مراکز بهزيستي ارجاع داده مي شوند و خدمات مشاوره روانشناختي دريافت مي کنند و تمامي مداخلات در اين سيستم ثبت مي شود.

وي اظهار کرد: با اجراي اين طرح در چهارماهه اول سال 96 نرخ طلاق نسبت به مدت مشابه سال 95 حدود 14 درصد در استان خراسان رضوي که به عنوان نمونه اين طرح را اجرا کرد کاهش داشته است.

وي تصريح کرد: به زودي سامانه مداخله در کاهش طلاق در تمامي استان ها راه اندازي خواهد شد تا موجب کاهش نرخ طلاق در کشور شود.

معاون امور اجتماعي بهزيستي کشور بيان کرد: حدود 50 درصد طلاق ها هم اکنون در پنج سال اول زندگي زوجين رخ مي دهد و با گسترش دوره هاي آموزشي براي زوجين مي توان از اين امر پيشگيري کرد.مسعودي فريد اظهار کرد: سال گذشته يک هزار و 200 کودک که در خانواده هاي معتاد زندگي مي کردند و حدود 600 نوزادي که از پدر يا مادر معتاد متولد شده بودند شناسايي و وارد سيستم بهزيستي شدند و نيمي از اين بچه ها با مداخلات بهزيستي به دامان خانواده ها بازگشتند.

وي با بيان اينکه 11 دستگاه علاوه بر بهزيستي در خصوص ساماندهي کودکان خياباني مکلف هستند گفت: بيش از 95 درصد کودکان خياباني با خانواده هاي خود زندگي مي کنند لذا مراکزي به نام مراکز حمايتي آموزشي کودک و خانواده راه اندازي شد تا بتوانيم اين کودکان را شناسايي و جذب کنيم و با خانواده هاي آنها ارتباط بگيريم و مداخلات لازم را انجام دهيم.

معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي کشور اضافه کرد : در سال 94 ، 6 هزار کودک خياباني شناسايي شده بودند و با رويکرد خانواده محور بهزيستي حدود 9 هزارو 280 کودک خياباني در سال 95 زير پوشش قرار گرفتند.

وي افزود:در حال حاضر 22 خانه امن در کشور فعال است که اقامت زنان در معرض خشونت را برعهده دارند.


 خبرها 

 مديرعامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران:

شهروندان عامل اصلي بروز پديده کودکان زباله‌گرد در تهران

مديرعامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران گفت: خانواده‌هاي کودکان زباله‌گرد بايد مورد توجه دستگاه‌هاي حمايتي از جمله بهزيستي و امداد قرار گيرند.به گزارش مهر، رضا قديمي در حاشيه رونمايي از پورتال و نشان مسئوليت اجتماعي در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در خصوص کودکان زباله‌گرد بايد به دنبال علت و معلول باشيم.

وي تصريح کرد: دو مسئله موجب به وجود آمدن کودکان زباله‌گرد که از آن جمله مي‌توان به موضوع فقر و حاشيه‌نشيني شهر تهران و همچنين عدم همکاري مردم در تفکيک زباله از مبداء اشاره کرد.قديمي تصريح کرد: موضوع تفکيک زباله از مبدا موضوعي است که طي سال‌هاي گذشته مورد توجه شهرداري تهران بوده و در اين زمينه اقدامات لازم را انجام داده است که از آن جمله مي‌توان به راه‌اندازي غرفه‌هاي بازيافت در مناطق و بوستان‌ها اشاره کرد.

وي گفت: نگاه سلبي به کودکان زباله‌گرد غلط است و بايد به سمت توانمندسازي خانواده‌هاي آنها برويم که اين کار وظيفه دستگاه‌هاي حمايتي از جمله کميته امداد و سازمان بهزيستي است.مديرعامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران تصريح کرد: طي دو سال گذشته مقام معظم رهبري فرمايشات متعددي را در خصوص مسئله فقرزدايي عنوان کردند و مي‌طلبد هم اينک مشخص شود که چه دستگاه‌هايي در اين زمينه عملکرد مناسبي را داشته و چه دستگاه‌هايي ناموفق بوده‌اند.قديمي با اشاره به اين که رفع آسيب‌هاي اجتماعي در يک فرايند طولاني مدت انجام مي‌پذيرد گفت: قطعاً با اقدامات به موقع شاهد کاهش کودکان زباله‌گرد، متکدي و خياباني در شهر تهران خواهيم بود.

وي با اشاره به شناسنامه‌دار کردن کودکان بي‌هويت در شهر تهران، گفت: اين موضوع حدود 2 سال است که در دستور کار وزارت کشور قرار گرفته است و اقداماتي را نيز در اين راستا انجام داده است.مديرعامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري تهران گفت: در اين بخش استانداري تهران و سازمان ثبت‌احوال نيز همکاري نزديکي را با وزارت کشور در بحث صدور شناسنامه براي کودکان بي‌هويت دارند.

جانشين سازمان وظيفه عمومي

«تتو و خالکوبي» منجر به معافيت سربازي نمي‌شود

جانشين سازمان وظيفه عمومي با رد شايعه معافيت سربازي به دليل داشتن تتو بر روي نيمي از بدن، گفت: هيچيک از مشمولان خدمت وظيفه، به خاطر داشتن خالکوبي و تتو نيمي از بدن يا تمام بدن، از خدمت وظيفه عمومي معاف نمي‌شوند.

سردار ابراهيم کريمي در گفت‌وگو با تسنيم، با اشاره به شايعات مطرح شده در خصوص معافيت از سربازي به دنبال خالکوبي و تتو بدن با رد اين شايعات اظهار کرد: بر اساس قانون سازمان وظيفه عمومي، خالکوبي و تتو باعث معافيت از خدمت سربازي نمي‌شود.جانشين سازمان وظيفه عمومي گفت: آنچه در اين بخش باعث معافيت فرد از خدمت سربازي مي‌شود مشکلات و اختلالات رواني است

وي خاطرنشان کرد: بر اساس قوانين سازمان وظيفه عمومي، معافيت‌ها داراي ضوابط و مقررات خاصي است و هيچيک از مشمولان خدمت وظيفه، به خاطر داشتن خالکوبي و تتو نيمي از بدن يا تمام بدن، از خدمت وظيفه عمومي معاف نمي‌شوند.به گزارش تسنيم، سابقه مراجعات پزشکي و پرونده‌هاي رواني, سابقه بستري مرتبط با اختلالات رواني, سابقه خودکشي, سابقه تتو و خالکوبي و سابقه مصرف داروهاي اعصاب و روان از جمله ملاک‌هاي تشخيص بيماري‌ و اختلال رواني است که در صورت تشخيص پزشکان و بر اساس ماده 33 قانون خدمت وظيفه عمومي، معافيت‌هايي براي اين مشمولان در نظر گرفته مي‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران

اسنپ و تپسي بايد زير نظر تاکسيراني کار کنند

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با تاکيد بر اينکه اپليکيشن‌هاي جديد در حوزه حمل‌و‌نقل از حجم ترافيک کاسته‌اند، گفت: اسنپ و تپسي بايد زير نظر تاکسيراني قرار
گيرند.محسن پورسيدآقايي، معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران در گفت‌وگو با ايلنا، درباره رويکرد خود نسبت به فعاليت اسنپ، تپسي و روش‌هاي جديد حمل و نقل گفت: اين سرويس‌هاي جديد حمل‌ونقل داراي کيفيتي خوبي است و جا دارد از آنها استقبال کنيم، اما به نظرم بايد تحت نظارت قرار گيرند.معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با تاکيد بر اينکه بايد نظارت بر اين اپليکيشن‌ها صورت گيرد، افزود: اينکه عده‌اي استدلال مي‌کنند، اين سرويس‌هاي حمل و نقل جزو تاکسيراني نبوده و فقط يک اپليکيشن هستند، يک نگرش اشتباه و ساده‌انگارانه است.

پورسيدآقايي با اشاره به اهميت روش‌هاي حمل‌و‌نقل جديد در زندگي روزمره مردم ادامه داد: اين اپليکيشن‌ها امروز تبديل به بزرگترين آژانس‌هاي سرويسي تاکسي شده‌اند و در همين راستا بايد توسعه يابند و ضوابط تاکسيراني روي آنها اعمال شود.معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با تاکيد بر اينکه سيستم حمل و نقل عمومي جديد بايد تشويق شوند، ادامه داد: اين سيستم‌ها موجب کاهش ترافيک مي‌شوند، چرا که ميزان تردد ماشين‌هاي خالي در شهر را کم مي‌کنند، منتهي بايد زير نظر تاکسيراني قرار گيرند.


 يادداشت 

 توسعه پايداري شهري، مهمترين چالش فراروي بشريت

نعمت الله انوري

(قسمت دوم)

شهرهاي قديمي را بايد حفظ و صيانت كرد ؛ از يک طرف به دليل داشتن ارزش‌هاي فضايي و از طرف ديگر به دليل داشتن همبستگي و همگني خاص‌شان در برابر عدم تعادل و تأثيرات ناشي از آن . هم‌چنين مي‌توان گفت محدوده‌هايي از شهر در اثر توسعه‌ي سريع و بي‌برنامه از توسعه جامانده و دچار فرسودگي‌هاي گوناگون شده‌اند و درنتيجه از لحاظ اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي نيز به بيماري مبتلا شده‌اند.

علي‌رغم اين‌كه در اکثر شهرهاي ماندگار جهان روند پيوسته‌ي تغيير و توسعه‌ي پايدار شهري و نوشدن شهرها در گذر از دوران کهن به دوره‌ي معاصر با حفظ اصول و ارزش‌هاي گذشته انجام مي‌شود، کشور ايران با داشتن سابقه‌اي طولاني و تجربه‌هاي فراوان تاريخي و قدمت بسيار در پديده‌ي شهر و شهرنشيني از اين جريان دور مانده است. اقداماتي که براي نجات اين پيكره‌ي شهري بيمار در دوره‌ي معاصر و به شكلي شتاب‌زده انجام شده گاه روند اين حرکت را تسهيل كرده و گاه به صورت مسکني موضعي اين روند را به تعويق انداخته است.

بنابراين بايد براي ايجاد تعادل و رفع مشکلات چاره‌اي انديشيد. يکي از مسيرهاي سريع و صحيح استفاده از تجربه‌هاي موفق جهاني است که مي‌تواند کمک‌رسان تصميم‌گيران و تصميم‌سازان شهري در ايران باشد تا بتوانند براي مداخله در بافت‌هاي شهري برنامه‌ريزي كنند.


 ميز خبر 

 11 کشته و 27 مجروح؛ حاصل سقوط اتوبوس به دره دماوند

سخنگوي آتش‌نشاني تهران گفت: بر اثر سقوط يک اتوبوس بين‌شهري به دره‌ در جاده دماوند 11 نفر کشته و 27 نفر به شدت مصدوم شدند.سيدجلال ملکي در گفت‌وگو با تسنيم ؛ با اعلام خبر سقوط مرگبار اتوبوس به دره در جاده دماوند درباره جزئيات اين حادثه اظهار کرد: ساعت 2:10 بامداد حادثه سقوط خودرو به دره در جاده دماوند، قبل از پل جاجرود به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان چهار ايستگاه آتش‌نشاني همراه با دو دستگاه جرثقيل سنگين سازماني به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني تهران با بيان اينکه محل حادثه خارج از حوزه استحفاظي آتش‌نشاني تهران بود، خاطرنشان کرد: با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد يک دستگاه اتوبوس بين‌شهري با 38 مسافر که به مقصد يکي از شهرهاي شمالي در حال حرکت بود به دلايل نامعلومي از مسير اصلي منحرف شده و به دره سقوط کرده، شيب 100 متري دره را پايين رفته و به صورت واژگون در کف دره متوقف شده است.

وي خاطرنشان کرد: شدت حادثه به حدي بود که سقف اتوبوس کاملاً جدا شده بود و از لحظه ورود آتش‌نشانان به دره، آنها با مسافراني که به اطراف پرتاب شده بودند، مواجه شدند، برخي از مسافران چندين متر آنطرف‌تر از اتوبوس پرتاب شده يا زير اجسام سنگين قرار گرفته و محبوس بودند که آتش‌نشانان به سرعت عمليات نجات را آغاز کرده و با جست‌وجو تمامي 38 مسافر را به سطح جاده منتقل کردند.

ملکي تصريح کرد: پس از بررسي و معاينات اوليه مشخص شد متأسفانه در اين حادثه 11 نفر جان خود را از دست داده و 27 نفر به‌شدت مصدوم شدند که آتش‌نشانان مصدومان را براي انتقال به مراکز درماني به عوامل اورژانس تحويل دادند، همچنين محل حادثه در ساعت 5:42 بامداد براي بررسي بيشتر تحول عوامل پليس راهور شد و آتش‌نشانان به عمليات پايان دادند.

توفان صدها هزار چيني را فراري داد

توفاني سهمگين موسوم به 'تاليم' که بادهاي خشن به حد توفان ايرما در فلوريدا آمريکا دارد در حال نزديک شدن به چين است و صدها هزار نفر در حال ترک خانه هايشان هستند.

به گزارش ايرنا، توفان تاليم مي تواند تندترين توفاني باشد که در سال جاري ميلادي چين را در مي نوردد و کار تخليه نيم ميليون نفر از ساکنان مناطق وزش آن شروع شده است.اداره هواشناسي استان فوجيان در جنوب شرق چين اعلام کرد که شهرهاي مرکزي و ساحلي در معرض وزش توفاني هستند که از اواخر هفته، شدت بيشتري به خود مي گيرد.بر اساس اعلام اين اداره،با برنامه ريزي هاي صورت گرفته کار تخليه منازل از ساکنان در نواحي ساحلي اين استان آغاز شده و نزديک به 500 هزار نفر بايد جابجا شوند.همچنين تارنماي مورنينگ پست از هنگ کنگ نوشت:به مردم هشدار داده شده است بايد مناطق ساحلي را تخليه کنند زيرا آنها به هيچوجه قدرت مقابله با اين توفان سنگين را که باعث ريزش باران و جاري شدن سيل و رانش زمين مي شود نخواهند داشت.اداره هواشناسي استان در گزارش خود آورده است که براي جلوگيري از مصايب بيشتر قرار است مدارس و ورزشگاه ها به پناهگاه هاي عمومي تبديل شود.

توفان 'تاليم' نزديک به 4 تا 5 درجه خواهد بود که بالاترين وزش باد براي يک توفان محسوب مي شود و از روز شنبه گذشته در فيليپين شکل گرفته است و جزيره تايوان و استان فوجيان در جنوب شرق چين را در هم خواهد کوبيد.دولت اعلام کرده است که هر کسي در برابر تخليه منازل مقاومت نشان دهد و يا نخواهد خانه را ترک کند به دستور مسئولان به اجبار به مکاني امن منتقل خواهد شد.

سازمان هواشناسي چين تاکيد کرده است که تاليم شديدترين توفاني است که امسال مي وزد و تاکنون چنين توفاني در سال 2017 ميلادي ثبت نشده است.پيش از اين توفاني قوي موسوم به 'هاتو' در بخش هايي از جنوب چين جان دهها نفر را گرفت و شماري زخمي برجا گذاشت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته