جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5649

تاج:
بليت‌فروشي بازي سرخابي‌ها به استقلال و پرسپوليس واگذار شد

جام بزرگ قهرمانان جهان 2017 - ژاپن
نايب قهرمان المپيک مقابل ايران زانو زد


خبـــرنامه


خبرنامه


 تاج:
 بليت‌فروشي بازي سرخابي‌ها به استقلال و پرسپوليس واگذار شد 

 
رييس فدراسيون فوتبال از واگذاري بليت فروشي اينترنتي به دو باشگاه استقلال و پرسپوليس خبر داد و گفت: طي نشستي که با مديران اين دو باشگاه داشتيم، قرار شد بليت فروشي اينترنتي رقابت‌هاي ليگ به دو باشگاه استقلال و پرسپوليس واگذار شود و سازمان ليگ سهم سودش را از بليت فروشي دريافت کند.مهدي تاج در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌هاي تيم‌ ‌ملي فوتبال بعد از صعود به جام جهاني 2018 روسيه، اظهار کرد: تا امروز هيچ کشوري در آسيا ديده نشده که بعد از صعود به جام جهاني دو بازي دوستانه انجام دهد. ما براي اين که بتوانيم حضور خوبي در جام جهاني روسيه داشته باشيم، دو بازي دوستانه هماهنگ شده و هشت بازي طي درخواست سرمربي تيم‌ ‌ملي فوتبال پيش‌بيني کرده‌ايم. يک بازي دوستانه با روسيه خواهيم داشت که خود اين کشور هزينه را پرداخت کرده است و يک بازي هم با توگو که يکي از تيم‌هاي آفريقاي جنوبي است که اين هم بنا بر پيشنهاد کارلوس کي‌روش بوده است زيرا وي معتقد است که ما در جام جهاني 2018 روسيه به احتمال زياد با يک تيم آفريقايي مواجه خواهيم بود و بهتر است با انجام ديدار با يک تيم آفريقايي خود را براي جام جهاني آماده کنيم. اين تيم، تيم بسيار خوبي است و 14 بازيکن آن لژيونر هستند. تمام هزينه‌هاي تيم توگو را فدراسيون فوتبال پرداخت مي‌کند اما بازي اولي که با روسيه داريم تمام هزينه‌ها از سوي فدراسيون فوتبال روسيه پرداخت خواهد شد.

تاج در ادامه‌ درباره گلايه‌ها و تبعيضي که بين بازيکنان فوتبال و فوتسال بعد از کسب عنوان سومي جهان توسط فدراسيون فوتبال گذاشته مي‌شود خاطر نشان کرد: حرف‌ بدي است که ما بعضي از اوقات آن را مي‌شنويم. ما با تيم فوتسال که سوم جهان شده بود، در برج ميلاد ضيافتي را برپا کرديم و پاداشي به مبلغ 10 ميليون تومان تا حالا به اين تيم داده‌ايم. اين پاداش يک سکه نبود که عنوان کرده‌اند که بازيکنان فوتسال براي کسب عنوان سومي جهان فدراسيون فوتبال يک سکه را پرداخت کرده است. البته به اين تيم 10 تا 15 ميليون تومان نيز که حق‌شان است از سوي فدراسيون فوتبال پرداخت خواهد شد.

وي ‌اضافه کرد: قبول دارم مراسم تجليل از برترين‌هاي فوتسال که اولين بار سازمان ليگ آن را برگزار مي‌کرد نواقصي داشت و بايد سعي کنيم در سال‌هاي آينده مراسم تجليل را بهتر برگزار کنيم.رييس فدراسيون فوتبال در خصوص پاداش تيم‌ ‌ملي فوتبال بعد از راهيابي به جام جهاني روسيه، اظهار کرد: فوتباليست‌ها بخشي از پاداش خود را دريافت کرده‌اند و تا امروز به جز بازي تيم‌ ‌ملي فوتبال سوريه که به نتيجه‌ مساوي ختم شد، تمام پاداش‌ها که عدد قابل ملاحظه‌اي بود و يکي از اين پاداش‌ها در حدود 8000 دلار بود به بازيکنان فوتبال پرداخت شده است. ما سعي مي‌کنيم پاداش جام جهاني را نيز طي مراسمي به بازيکنان فوتبال پرداخت کنيم.

تاج در ادامه‌ صحبت‌هاي خود همچنين درباره حضور تيم فوتبال نفت که با نام بهنام پيشرو و در حال‌ حاضر به اسم نفت طلاييه شرکت کرده است، خاطر نشان کرد: فروش نفت به شرکت ديگر با دخالت ما نبوده و خودشان بايد از سهميه خود که بهنام پيشرو کيش بود دفاع کند. البته طي صحبتي که با گل محمدي، مدير کل استان تهران داشتم، وي تاکيد داشتند که تيم فوتبال نفت طبق قرارداد به تعهدات خود عمل نکرده است و باشگاه خود را با نام نفت طلاييه به فروش رسانده است.رييس فدراسيون فوتبال همچنين در مورد جام حذفي و حذف شدن ليگ برتري در جام حذفي، اظهار کرد: بايد جام حذفي عين رقابت‌هاي ليگ، استاندارد برگزار شود. بايد در اين زمينه سازمان ليگ به کمک رسانه‌ها سميناري را برگزار کند که چرا هشت تيم ليگ برتر در رقابت‌هاي جام حذفي حذف شدند؟ اين مساله بايد مورد بررسي جدي قرار بگيرد.

تاج همچنين درباره جلسه‌اي که با طاهري و افتخاري درباره بليت فروشي اينترنتي داشت، گفت‌: با مديران عامل اين دو باشگاه در خصوص فروش بليت اينترنتي به تفاهم رسيده‌ايم و قرار بر اين است که بليت فروشي اينترنتي به خود باشگاه‌ها واگذار شود تا سهم خوبي را از اين مساله ببرند. به سازمان ليگ اعلام کرده‌ايم که خود را وارد اين کار نکند و سهم خودش را از بليت فروشي دريافت کند.


 جام بزرگ قهرمانان جهان 2017 - ژاپن
 نايب قهرمان المپيک مقابل ايران زانو زد 

 
تيم‌ملي واليبال ايران موفق شد در نخستين ديدارش از رقابت هاي واليبال جام بزرگ قهرمانان جهان 2017 که در ژاپن برگزار مي‌شود با نتيجه سه بر دو ايتاليا را شکست دهد.

در آغاز هفتمين دوره رقابت‌هاي واليبال جام بزرگ قهرماني قاره‌ها که با حضور شش تيم برتر به ميزباني دو شهر ناگويا و اوساکا در ژاپن برگزار مي‌شود، تيم ملي واليبال ايران موفق شد در نخستين ديدارش با نتيجه سه بر دو ايتاليا را از پيش رو بردارد.

تيم ايران با ترکيب سعيد معروف، ميلاد عبادي پور، سيد محمد موسوي، فرهاد قائمي، امير غفور و سامان فائزي وارد زمين شد.

شاگردان ايگور کولاکويچ با امتيازهاي 25 بر 19، 23 بر 25، 28 بر 26، 29 بر 31 و 15 بر 11 برابر ايتاليا، نائب قهرمان المپيک به پيروزي رسيدند و ضمن کسب دو امتياز شيرين توانستند انتقام شکست اخير در هفته نخست ليگ جهاني را بگيرند.

شاگردان بلنجيني هم در نبود دو ستاره خود، ايوان زايتسف و عثمان خوانترينا نتوانستند عملکرد قابل قبولي را از خود نشان دهند و در اولين‌گام مغلوب بلند قامتان ايران شدند.

همچنين امير غفور پشت خط زن تيم ملي واليبال ايران نيز با 21 امتياز، امتيازآورترين بازيکن تيم ايران بود و ميلاد عبادي پور نيز با کسب 20 امتياز رتبه سوم امتيازآورترين بازيکنان اين مسابقه را به دست آورد.

تيم ايران در دوره قبلي جام بزرگ قهرمانان جهان در سال 2013 هم موفق شده بود، سه بر دو ايتاليا را شکست دهد اما در چهار تقابل قبلي برابر لاجوردي پوشان مغلوب شده بود.ايتاليا با يک مدال طلا و دو مدال برنز سومين تيم پرافتخار جام بزرگ قهرمانان جهان به حساب مي آيد.تيم ملي واليبال ايران امروز (چهارشنبه) در دومين ديدار خود به مصاف آمريکا مي رود که اين مسابقه از ساعت 11 و 10 دقيقه به وقت تهران شروع مي شود.


 خبـــرنامه 

 مشحون:

همه اقدامات لازم در مورد شکايت از باوئرمن را انجام داده‌ايم

رئيس فدراسيون بسکتبال گفت: ما همه اقدامات لازم در مورد شکايت از باوئرمن را انجام داده‌ايم و حالا بايد وجهي را به فدراسيون جهاني پرداخت کنيم.

در حالي که مدت زيادي از رفتن درک باوئرمن، سرمربي پيشين تيم ملي بسکتبال از ايران مي‌گذرد اما هنوز تکليف پرونده او و اينکه آيا حق با طرف ايراني است يا سرمربي آلماني طبق مفاد قراردادش عمل کرده به صورت کامل مشخص نشده است.

محمود مشحون، رئيس فدراسيون بسکتبال ايران معتقد است که باوئرمن، او را دور زده و مرتکب خلاف شده و سرمربي پيشين تيم ملي آلمان نيز خيلي راحت‌تر از چيزي که ممکن به نظر مي‌رسيد و تنها به خاطر فرزند کوچکش از ايران رفت.

مشحون در اين خصوص به تسنيم گفت: ما همه اقدامات لازم را انجام داده‌ايم و حالا در مرحله‌اي هستيم که بايد به خاطر تسريع و قوت شکايتمان، وجهي را به فدراسيون جهاني پرداخت کنيم. فعلاً منتظر اعلام مبلغ مورد نظر از سوي فيبا هستيم.

سرمربي الهلال:

با آرامش به نيمه نهايي رسيديم

اولين بازي دور برگشت مرحله يک‌چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا ميان تيم‌هاي الهلال عربستان و العين امارات برگزار شد. الهلال به‌عنوان ميزبان اين بازي با نتيجه 3 بر صفر از سد حريف اماراتي خود گذشت تا با توجه به نتيجه تساوي بدون گل در بازي رفت به جمع 4 تيم برتر ليگ قهرمانان آسيا راه يابد. کارلوس ادواردو، بازيکن برزيلي تيم الهلال در دقايق 43، 46 و 74 دروازه تيم العين امارات را گشود.

رامون دياز سرمربي الهلال در اين باره گفت: بازي دشواري داشتيم و بايد تحت فشار بازي مي‌کرديم. به همين خاطر از شاگردانم خواست عجله نکنند و با آرامش بازي را پيش ببرند. تيم ما روحيه مبارزه تا پايان فصل را حتي اگر چند بازيکن اصلي هم غايب باشند، دارد.

وي اظهار داشت: الهلال با وجود غيبت چند بازيکن و با حمايت پرشور هوادارانش توانست برابر العين به پيروزي برسد و به نيمه‌نهايي راه‌ يابد.

پورموسوي:

بعضي ها خط مي‌دهند که به فولاد برگردند

سرمربي تيم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اعتراضات فعلي نسبت به تيم، خط گرفته است و آن افراد براي اين کار خود هزينه مي‌کنند تا دوباره به مجموعه فولاد برگردند.

سيد اکبر پورموسوي در گفت‌وگو با ايسنا، در خصوص وضعيت اين تيم پيش از مصاف با سپاهان، اظهارکرد: سه هفته بسيار مهم را در پيش داريم و اميدوارم با نتايجي که به دست مي‌آوريم بتوانيم شکست در جام حذفي را جبران کنيم.

وي بيان کرد:‌ در حال حاضر ما و سپاهان در شرايط يکساني قرار داريم و هر دو تيم از جام حذفي کنار رفته‌اند. همچنين سپاهان با توجه به خريدهايي که در آغاز فصل داشت، هنوز به شرايط ايده‌آل و شکل واقعي خود نرسيده است البته تيم ما از بازي سوم به بعد توانست نتايج هفته‌هاي اول و دوم را جبران کنيم و در حال حاضر با هفت امتياز در جايگاه خوبي قرار داريم.

سرمربي تيم فوتبال فولادخوزستان گفت: من به خاطر اين‌که سپاهان دو روز بيشتر نسبت به تيم ما براي بازي اين هفته استراحت مي‌کند، از فدراسيون گلايه داشتم و اميدوار بودم که جواب قانع‌کننده‌اي دريافت کنم و آن‌ها ما را از نگراني خارج کنند. به هر حال با تمام انرژي و وجود به مصاف سپاهان خواهيم رفت.

وي در ادامه عنوان کرد:‌ در حالي‌که جام حذفي مي‌توانست به ما کمک کند، متاسفانه با يک بازي کم‌تحرک بازنده شديم، البته بايد جام حذفي را فراموش کنيم و به ليگ برتر فکر کنيم. ما ايرادهايي را که در اين ديدار داشتيم مدنظر داريم و با تمرين در تلاشيم که مشکلات را برطرف کنيم. به هر حال اين‌که در اهواز و در حضور هواداران شکست خورديم، شکل خوبي نداشت و اميدواريم با برد برابر سپاهان اين شکست را جبران کنيم.

پورموسوي تاکيد کرد: هواداران يادشان نرود که اين فولاد تغييرات بسياري داشته است و همه خوب مي‌دانند تيمي که چنين تغييراتي داشته باشد براي هماهنگي به فرصت نياز دارد ولي اکنون که نوبت ما شده است، همه اين موضوع را فراموش مي‌کنند، البته هواداران اصلي فولاد باهوش هستند و اين موضوع را درک مي‌کنند. به هر حال من مسئوليت تيم را پذيرفته‌ام و تلاش مي‌کنم که تيم در ادامه نتايج خوبي کسب کند.

وي ادامه داد: اين نکته را هم بايد مدنظر داشت که در تمام اين سال‌ها فولاد در جام حذفي موفق نبوده و حذف شده است ولي امسال آن تعداد خاص ناگهان يادشان افتاده که فولاد ضعف تاکتيکي دارد، هر چند آن‌هايي که فوتبالي‌ هستند بعد از ديدار ما برابر سياه‌جامگان، از عملکرد فني‌ خوب‌ ما تمجيد کردند و حتي پس از اين که برابر پيکان شکست خورديم، جلالي گفت که تاکنون تيمش اين‌قدر تحت فشار نبود. در حال حاضر هشت تيم از جام حذفي کنار رفتند اما اين اعتراضات نسبت به تيم ما خط گرفته است و آن تعداد براي اين کار خود هزينه مي‌کنند تا دوباره به مجموعه فولاد برگردند.

لوئيس:

رونالدو شايسته توپ طلا نبود!

مدافع اتلتيکومادريد شايستگي کريستيانو رونالدو براي کسب توپ طلا را زير سوال برد.

کريستيانو رونالدو پارسال توانست چهارمين توپ طلاي خود را به دست بياورد. قهرماني در لاليگا و ليگ قهرمانان و زدن 10 گل در مرحله حذفي ليگ قهرمانان از جمله دلايلي بود که رونالدو را به اين جايزه ارزشمند رساند.

فيليپه لوئيس مدافع اتلتيکومادريد درباره برنده شدن رونالدو در توپ طلا گفت: توپ طلا يک جايزه بر مبناي نظر شخصي است. رونالدو پارسال تا دو ماه آخر کار خاصي نکرده بود ولي در نهايت به اين عنوان رسيد. فکر نمي‌کنم او شايسته اين جايزه بود.

او در پايان صحبت‌هاي خود گفت: من مسي را ستايش مي‌کنم. او در هيچ کدام از ديدارهايي که برابر ما داشت گله و شکايت نمي‌کند و فقط کار خود را انجام مي‌دهد. با اين حال من هيچوقت پيراهن او را نگرفتم و نخواهم گرفت. من فوتبال بازي مي‌کنم تا برنده شوم نه اين که برابر مسي بازي کنم.


 خبرنامه  

 ناظم الشريعه:

توانايي درخشش در مسابقات ترکمنستان را داريم

سرمربي تيم فوتسال ايران گفت: تلاش مي‌کنيم تا بهترين نتيجه را در بازي‌هاي آسيايي ترکمنستان بگيريم.به گزارش ميزان، محمد ناظم‌الشريعه در حاشيه مراسم بدرقه تيم‌هاي ملي فوتسال آقايان و بانوان به مسابقات داخل سالن آسيا که قرار است به ميزباني عشق‌آباد ترکمنستان برگزار شود، با اشاره به برگزاري مراسم بهترين‌هاي فوتسال کشور اظهار داشت: با برگزاري اين مراسم‌ها موافقيم و دوست داريم اين اتفاق‌ها بيفتد. جامعه فوتسال ما حدود 20 سال است که زحمت مي‌کشد.

وي در بخش ديگري از صحبت‌هايش خاطرنشان کرد: تمرينات پرفشاري را پشت سر گذاشتيم و البته تلاش کرديم بهترين‌ها و آماده‌ترين‌ها را به تيم ملي دعوت کنيم. 3 اردوي يک روزه داشتيم و مي‌خواستيم بازيکنان مشخص شوند. کار خود را از 18 شهريور آغاز کرديم و درست است که تا زمان آغاز مسابقات تنها 4 روز زمان داشتيم اما تلاش مي‌کنيم بهترين نتيجه را بگيريم. اکنون روي هماهنگي بازيکنان کار مي‌کنيم. اين بازيکنان که توانستند در جام جهاني به موفقيت برسند مطمئناً توانايي درخشش در آسيا را هم دارند.

سرمربي تيم ملي فوتسال کشورمان با اشاره به سرعت پيشرفت کشورهاي آسيايي در فوتسال، گفت: با اين حال بايد توجه کنيم که توقعات از ايران بالاست، همين الان تورنمنتي در کشور تايلند و با حضور آرژانتين برگزار مي‌شود و نشان مي‌دهد همه کشورها در حال پيشرفت هستند.

تاهيتي حريفي ناشناخته براي ما است، اردن و قرقيزستان هم در گروه ما هستند و مي‌توان گفت که با 3 سبک متفاوت فوتسال روبه‌رو هستيم، با اين حال تلاش مي‌کنيم توانايي‌هاي خود را ثابت کنيم.ناظم‌الشريعه در پاسخ به اين پرسش که «آيا در صورت صعود ايران از گروه خود، شاگردان اين مربي در مرحله بعد با تايلند يا ژاپن روبه‌رو خواهند شد يا خير؟» تصريح کرد: بله اگر از گروه خود صعود کنيم با يکي از اين دو تيم بازي خواهيم کرد.

وي در اين باره که چرا تنها يک سکه براي بهترين‌هاي فوتسال در نظر گرفته شده است، تصريح کرد: نمي‌دانم اما انگار تنها يک سکه داده شده است. اين مراسم براي اولين بار برگزار شد و ما هم با اين مراسم موافقيم. حرف و حديث‌هاي زيادي درباره اين مراسم وجود داشت.فوتسال بايد ساز و کار جدا و مشخصي داشته باشد و اين کار به برطرف شدن حرف و حديث‌ها و ايرادهاي موجود کمک خواهد کرد.

سرمربي تيم ملي فوتسال در اين باره که به نظر مي‌رسد برگزاري مراسم برترين‌هاي فوتسال بيشتر تبليغاتي بوده است و چرا اين مراسم پس از 11 هفته از شروع ليگ جديد برگزار شد، اظهار داشت: من با صحبت شما موافقم و معتقدم اين مراسم بايد زودتر از اينها مانند فوتبال برگزار مي‌شد، اما همين که افراد فوتسالي دور هم جمع شدند به رشد فوتسال کمک مي‌کند و فدراسيون فوتبال موظف مي‌شود کارهايي بهتر و با برنامه‌ريزي بهتري داشته باشد.

جردن باروس رئيس کميسيون کشتي کاران شد

جردن باروس آمريکايي دارنده مدال‌هاي طلاي جهان و المپيک به عنوان رئيس کميسيون ورزشکاران اتحاديه جهاني کشتي انتخاب شد.

باروس جايگزين کارل هيون کشتي گير زن کانادايي در اين سمت شده است. کميسيون ورزشکاران در سال 2013 ميلادي و براي استفاده از نظرات کشتي‌گيران در اتحاديه جهاني تشکيل شده است و باروز در هيئت رئيسه اتحاديه جهاني داراي حق رأي است.

کميسيون ورزشکاران در دوره جديد با حضور کميل قاسمي دارنده مدال نقره و برنز المپيک و نقره جهان، اودونايو آدکوورويه دارنده مدال برنز رقابت هاي جهاني 2015 و نقره رقابت‌هاي جهاني 2017 در کشتي زنان از نيجريه ، جردن باروس (رئيس کميسيون) دارنده مدال طلاي المپيک و چهار مدال طلاي جهان از آمريکا، آرسن جلفالکيان دارنده مدال نقره المپيک و چند مدال طلا، نقره و برنز جهان در کشتي فرنگي از ارمنستان، سوفيا ماتسون دارنده مدال برنز المپيک و چند مدال طلا، نقره و برنز جهان در کشتي زنان از سوئد، ملونين نومونوي دارنده مدال‌هاي طلا و نقره جهان در کشتي فرنگي از فرانسه، يانان سان دارنده مدال برنز المپيک و طلا و نقره جهان در کشتي زنان از چين فعاليت خود را آغاز کرده است.

شفاف‌سازي کريمي در مورد اخراجي‌هاي نفت

سرمربي تيم فوتبال نفت طلاييه در خصوص کنار گذاشتن برخي بازيکنان لز اين تيم واکنش نشان داد.

اخراج 8 بازيکن از نفت تهران بعد از بازگشت علي کريمي به اين تيم باعث شد اين ذهنيت ايجاد شود که سرمربي نفتي‌ها به خاطر اختلافش با حميد درخشان بازيکنان مدنظر او را کنار گذاشته است. در چند روز اخير صحبت‌هاي زيادي هم در اين زمينه در رسانه‌ها مطرح شد و با توجه به اين قضيه کريمي در صحبت با شاگردانش آنها را از تصميمات اخيرش آگاه کرد.سرمربي نفت در صحبت‌هايي که با بازيکنان تيمش داشته در مورد دليل اخراج 8 بازيکن گفته که کنار گذاشتن اين نفرات برخلاف آنچه عنوان شده به خاطر اين نبوده که سرمربي قبلي آنها را انتخاب کرده بلکه اين موضوع به دليل مسائل فني بود.

کريمي همچنين تاکيد کرده قصد تقويت تيم در نيم فصل را دارد از اين‌رو بهتر ديده از همين الان ليست تيم را خالي کند تا جا براي جذب بازيکن جديد باشد ضمن اينکه تا نيم فصل به بازيکنان جوان فرصت خواهد داد تا خود را نشان دهند.

نکته قابل توجه اينکه در بين بازيکنان جوان نفت نفراتي از جمله رضا عليزاده، پويا اميني و ميلاد احمدي هستند که در زمان درخشان به نفت آمدند و کريمي بعد از زير نظر گرفتن عملکرد آنها در تمرينات تصميم گرفت اين نفرات را در تيمش حفظ کند و اين مسئله باعث شد ديگر بازيکنان نفت به اين نتيجه برسند سرمربي تيم‌شان به دنبال تسويه حساب با حميد درخشان نيست.

دادکان از دانشگاه آزاد رفتني شد

استعفاي معاون ورزش دانشگاه آزاد مورد موافقت مسئولان اين دانشگاه قرار گرفت.

به دنبال تغييرات صورت گرفته در مديريت دانشگاه آزاد اسلامي، معاونت ورزش در معاونت دانشجويي فرهنگي تجميع شد و امور تربيت بدني دانشگاه در حوزه معاونت دانشجويي فرهنگي اداره مي‌شود.

پس از اين تغييرات، محمد دادکان که در سال‌هاي گذشته به عنوان معاون ورزش فعاليت مي‌کرد، از سمت خود استعفا کرد که اين استعفا مورد موافقت فرهاد رهبر، رئيس دانشگاه آزاد قرار گرفت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته