جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5650


منابع آزمون‌هاي جامع، پيش‎کارورزي و دستياري پزشکي اعلام شد

مرکز امور هيات علمي وزارت بهداشت اعلام كرد؛
امروز؛ آخرين فرصت ثبت‌نام بورسيه هيات علمي وزارت بهداشت

با انتشار اصلاحات؛
امروز؛ آخرين مهلت ثبت‌نام در دوره كارداني علمي کاربردي


آخرين تغييرات نحوه برگزاري آزمون دکتراي پزشکي


نتايج نهايي کنکور سراسري 96 شنبه اعلام مي‌شود


خبرنامه


ميز خبر


 منابع آزمون‌هاي جامع، پيش‎کارورزي و دستياري پزشکي اعلام شد 

 
منابع آزمون‎هاي جامع علوم پايه، پيش کارورزي که در اسفند 96، بهار و شهريور 97 برگزار مي‌شود به همراه منابع آزمون پذيرش دستيار تخصصي سال 97 منتشر شد.آزمونهاي جامع علوم پايه و پيش‌کارورزي براي دوره‌هاي سال سوم و سال ششم رشته پزشکي برگزار مي‌شود.دبيرخانه‎هاي شوراي آموزش پزشکي عمومي و شوراي آموزش پزشکي و تخصصي منابع اين آزمونها را اعلام کرده‌اند. کتب و فصولي که آزمون از آنها انتخاب مي‌شود در اين منابع ذکر شده است.منابع تکميلي آزمون پذيرش دستيار تخصصي سال 97 به همراه منابع مشترک آزمونهاي پيش کارورزي اسفند 96 و بهار و شهريور 97 و پذيرش دستيار تخصصي سال 97 و منابع آزمون جامع علوم پايه از اسفند 96 تا پايان شهريور 97 اعلام شده است.

دانشجويان مي‌توانند با مراجعه به پايگاه اطلاع‎رساني دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي عمومي از اين منابع آگاهي يابند.


 مرکز امور هيات علمي وزارت بهداشت اعلام كرد؛
 امروز؛ آخرين فرصت ثبت‌نام بورسيه هيات علمي وزارت بهداشت  

 
مرکز امور هيات علمي وزارت بهداشت از پايان فرصت ثبت‌نام بورسيه هيات علمي وزارت بهداشت در روز پنجشنبه 23 شهريور ماه خبر داد.براين اساس، مهلت ثبت‌نام در اين فراخوان از ابتدا حدود يک ماه بود که امروز اين فرصت به پايان خواهد رسيد.لازم به ذكر است اين فراخوان به منظور جذب 100 تا 115 نفر از دانشجويان دکتري تخصصي در هيات علمي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي به شکل بورسيه اعلام شده است.

دانشجويان دکتري تخصصي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي که شرايط لازم را دارند، مي‌توانند برحسب نياز اعلام شده از سوي دانشگاه‌ها در اين فراخوان شرکت کنند.ثبت‌نام به صورت متمرکز و اينترنتي در آدرسhttp://edd.behdasht.gov.ir انجام مي‌شود و ملاک ثبت‌نام متقاضيان در فراخوان، گرفتن کد رهگيري است.


 با انتشار اصلاحات؛
 امروز؛ آخرين مهلت ثبت‌نام در دوره كارداني علمي کاربردي 

 اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درخصوص اصلاحات، حذف و کدرشته‌‎محل‌هاي جديد علاوه بر كدرشته محل‌هاي مندرج در دفترچه راهنماي پذيرش دوره‌ کارداني فني و کارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي کاربردي مهرماه 1396 و تمديد مجدد مهلت ثبت‌نام در پذيرش دوره‌هاي مذكور منتشر شد.

در بخشي از اين اطلاعيه آمده است؛

پيرو انتشار دفترچه راهنماي پذيرش دوره کارداني فني و کارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي ـ کاربردي مهر ماه سال 1396 ضمن اعلام اصلاحات جديد ذيل در دفترچه راهنماي مذكور، بدين‌وسيله به اطلاع كليه متقاضيان مي‌رساند به منظور فراهم نمودن تسهيلات بيشتر براي آن دسته از داوطلباني كه تاكنون براي ثبت‌نام و انتخاب كدرشته محل‌هاي تحصيلي اقدام ننموده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده است كه متقاضيان بتوانند تا پايان امروز پنج‌شنبه مورخ 23 شهريور نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند. لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما و مندرجات اين اطلاعيه و اطلاعيه‌هاي قبلي، به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذكور اقدام نمايند.

ضمناً آن دسته از داوطلباني كه قبلاً نسبت به ثبت‌نام و انتخاب كدرشته محل‌هاي تحصيلي اقدام نموده‌اند، مي‌توانند درصورت تمايل تا تاريخ فوق، نسبت به مشاهده و يا ويرايش كدرشته محل‌هاي انتخابي خود اقدام نمايند.

داوطلبان مي‌توانند فايل اصلاحيه آزمون کارداني دانشگاه جامع علمي - كاربردي سال1396 را در متن همين اطلاعيه بر روي سايت سازمان سنجش دريافت كنند.


 آخرين تغييرات نحوه برگزاري آزمون دکتراي پزشکي 

 براساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکي، از اين پس آزمون‌هاي کتبي دکتري تخصصي و دکتري پژوهشي به سبک G.R.E موضوعي(Graduate Record Examinations) برگزار مي‌شوند.به گزارش ايسنا،‌ با توجه به تصميم اتخاذ شده در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در مورد مواد آزمون دکتري تخصصي و دکتري پژوهشي سال 97، مقرر شد آزمون‌هاي کتبي به سبک G.R.E موضوعي (Graduate Record Examinations) برگزار شوند.براساس اين گزارش،‌ دبيرخانه‎هاي علوم پايه، بهداشت و تخصصي، داروسازي و دندانپزشکي سؤالات آزمون‌ها را بر اين اساس تدوين کرده که پس از تصويب در شوراي سنجش و پذيرش دوره هاي تحصيلات تکميلي اعلام رسمي مي‌شود. مواد امتحاني آزمون دکتراي پزشکي شامل اين موارد مي‌باشد:

1-دروس تخصصي (براي رشته هاي مختلف با ضرايب معين) و 2-درس استعداد تحصيلي شامل 30 سؤال براي همه رشته‎ها با ضريب يک. (نمونه سوالات اين درس بر روي سايت سنجش آموزش پزشکي قابل دريافت است.)


 نتايج نهايي کنکور سراسري 96 شنبه اعلام مي‌شود 

مشاور عالي سازمان سنجش گفت: نتايج نهايي آزمون سراسري سال 96 قبل از ظهر روز شنبه 25 شهريور ماه اعلام مي‎شود.دکتر حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: براساس برنامه زماني اعلام شده نتايج نهايي آزمون سراسري سال 96، 25 شهريور ماه جاري از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org اعلام مي‎شود.آزمون سراسري سال 96 به منظور پذيرش دانشجو براي دوره‎هاي روزانه، شبانه (نوبت دوم)، نيمه حضوري، مجازي، پرديس خودگردان دانشگاهها و موسسات آموزش عالي، دانشگاه پيام نور، موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غير دولتي، پرديسهاي دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي و کدرشته‎هاي باآزمون دانشگاه آزاد اسلامي در روزهاي پنجشنبه و جمعه 15 و 16 تيرماه در 372 شهرستان و 478 حوزه امتحاني در کشور و 27 حوزه در 23 کشور دنيا با حضور 930 هزار و 208 داوطلب برگزار شد.نتايج اوليه کنکور 15 مرداد ماه جاري اعلام شد و براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور تمامي داوطلبان شرکت‎کننده در آزمون سراسري مجاز به انتخاب رشته شدند.


 خبرنامه 

 نتيجه نهايي کنکور کارشناسي دانشگاه آزاد امروز اعلام مي‌شود

نتايج نهايي آزمون کارشناسي دانشگاه آزاد امروز اعلام مي‌شود.به گزارش مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد، نتايج کنکور داوطلبان کارشناسي دانشگاه آزاد امروز پنج‌شنبه 23 شهريورماه اعلام مي‌شود.

اختتاميه المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي برگزار ‌شد

مراسم اختتاميه نهمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي کشور امروز در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي برگزار ‎شد.به گزارش خبرگزاري مهر، دکتر محمدابراهيم کلانتر دبير اجرايي المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي کشور از شرکت حدود 2 هزار نفر از دانشجويان علوم پزشکي در اين المپياد علمي خبر داد و گفت: نفرات برتر اين المپياد روز چهارشنبه 22 شهريور معرفي شدند.

دبير اجرايي نهمين المپياد علمي دانشجويان دانشگاههاي علوم پزشکي کشور گفت: مرحله گروهي اين المپياد از تاريخ 17 شهريور 96 تا 22 شهريور 96 برگزار شد.

در مرحله اول اين المپياد که به صورت انفرادي و در خردادماه برگزار شد حدود 2 هزار نفر شرکت داشتند که از نفرات برگزيده مرحله اول دعوت به عمل آمد تا در مرحله دوم که به صورت گروهي برگزار ‌شد کارگروهي خود را در 5 حيطه در نظر گرفته شده انجام دهند.

کلانتر افزود: در هر حيطه دو گروه انتخاب شدند که حدود 450 نفر را شامل مي‌شود که در اين راستا آزمون گروهي اين گروههاي منتخب در حال برگزاري است و در اختتاميه همايش از هر حيطه به نفرات برتر انفرادي و تيمهاي گروهي جوايزي به رسم يادبود تقديم ‎شد.

نهمين المپياد علمي دانشجويان دانشگاههاي علوم پزشکي کشور در حيطه‌هاي استدلال باليني، تفکر علمي در علوم پايه، مديريت نظام سلامت، فلسفه پزشکي، آموزش پزشکي برگزار شد.

پايش سلامت دانشجويان ، الکترونيکي شد

مدير کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم از الکترونيکي شدن طرح پايش سلامت جسم و روان دانشجويان ورودي جديد خبر داد.

دکتر حميد يعقوبي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئيات طرح پايش سلامت جسم و روان در سال تحصيلي جديد گفت: طرح پايش سلامت جسم و روان، بيش از يک دهه است که توسط دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم و از طريق مراکز مشاوره و مراکز بهداشت و درمان دانشگاهها اجرا مي‎شود.

وي ادامه داد: طي اين يک دهه، تغييراتي در روند اجراي طرح مذکور ايجاد شده است، از جمله اينکه ابزار آن چهار بار بازنگري شده و روش اجرا تغييراتي داشته و تعداد دانشجويان تحت پوشش اين طرح گسترش يافته‏اند.

مديرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم افزود: در ابتدا دانشجويان ورودي جديد مقطع کارشناسي تحت پوشش اين طرح قرار داشتند که به تدريج دانشجويان ورودي جديد کارشناسي ارشد، دکتري، و دانشجويان شبانه نيز به آن افزوده شد.

وي يادآور شد: آخرين تغييري که در روند اجراي طرح پايش سلامت جسم و روان ايجاد شده مربوط به سال جاري است که براساس آن طرح پايش سلامت جسم و روان دانشجويان جديدالورود به صورت الکترونيکي انجام مي‎شود.

يعقوبي افزود: در اين طرح دانشجو در زمان ثبت‌‌نام به سامانه پايش سلامت روان وارد شده و پرسشنامه ارائه شده را تکميل مي‏کند، خروجي اين پرسشنامه روي برگه دوقسمتي جهت پرينت آماده مي‌شود و دانشجو با خروجي کارنامه سلامت روان به مرکز مشاوره دانشگاه و با خروجي کارنامه سلامت جسم به مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مراجعه مي‎کند.

وي ادامه داد: دراين مرحله در مرکز بهداشت دانشگاه، معاينات تخصصي براي دانشجوياني که نياز به ارزيابي و معاينات بيشتري داشته باشند انجام مي‎شود.

مديرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم افزود: اين فرايند در مرحله اول الکترونيکي و در مرحله دوم حضوري است و متخصصان مرکز مشاوره و پزشکان مرکز بهداشت درمان دانشگاهها آمادگي دارند تا به تمام دانشجوياني که نياز به معاينات و آزمايشات خاص داشته باشند به صورت رايگان خدمات ارائه کنند.

از سوي معاونت آموزشي وزارت علوم؛

الزامات ارائه دروس عمومي در دوره کارشناسي اعلام شد

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به ناهماهنگي دانشگاهها در ارائه دروس عمومي مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي، معاونت آموزشي وزارت علوم اعلام کرد: رعايت سقف 22 واحد در دوره کارشناسي در تمامي رشته‎ها الزامي است و جدول مذکور در سامانه رشته‎هاي تحصيلي تحت عنوان جدول و سرفصلهاي دروس عمومي به آدرس https://prog.msrt.ir/fa/grid بارگذاري شده و قابل دسترس است.

در ادامه جدول دروس عمومي آمده است: دو درس به ارزش 4 واحد از مجموعه دروس مباني نظري اسلام، يک درس به ارزش 2 واحد از مجموعه دروس اخلاق اسلامي، درس اخلاق خانواده که براساس مصوبه شماره 226 مورخ يک آذر 90 شوراي اسلامي شدن دانشگاهها در رديف عناوين دروس گرايش اخلاق اسلامي قرار گرفته است.

يک درس به ارزش 2 واحد از مجموعه دروس انقلاب اسلامي، يک درس به ارزش 2 واحد از مجموعه دروس تاريخ تمدن اسلامي، يک درس به ارزش 2 واحد از مجموعه دروس آشنايي با منابع اسلامي، ورزش 2 و 3 (اختياري) هرکدام به ارزش يک واحد و تربيت بدني ويژه و ورزش ويژه خاص ناتوانان ذهني و حرکتي (اجباري) هرکدام به ارزش يک واحد (جايگزين تربيت بدني 1 و ورزش 1).


 ميز خبر 

 کارنامه کنکور سراسري 28 شهريورمنتشر مي‌شود

مشاور عالي سازمان سنجش گفت: کارنامه نتيجه نهايي گزينش تمام داوطلبان انتخاب رشته‌کننده روز سه‌شنبه 28 شهريورماه 96 بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار مي‌گيرد.

حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده کارنامه نتيجه نهايي گزينش تمام داوطلبان انتخاب رشته‌کننده روز سه‌شنبه 28 شهريورماه 96 برروي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار مي‌گيرد.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور افزود: تمام پذيرفته‌شدگان براي اطلاع از نحوه تاريخ و مدارک لازم براي ثبت‌نام (علاوه برمدارک مندرج در اطلاعيه‌اي که به همراه فهرست اسامي آنان بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد) ضرورت دارد ابتدا به پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاه يا موسسه آموزش عالي محل قبولي خود مراجعه کنند.

وي ادامه داد: بديهي است درصورتي که دانشگاه يا موسسه محل قبولي برنامه زماني مشخصي را براي ثبت‌نام در سايت خود درج نکرده باشد، پذيرفته‌شدگان اين قبيل موسسات لازم است مطابق جدول شماره 2 مندرج در اطلاعيه منتشره که به همراه اسامي آنان برروي سايت سازمان قرار گرفته براي ثبت‌نام به محل قبولي مراجعه کنند، لذا دراين صورت پذيرفته‌شدگان بايد براساس مندرجات جدول ارائه شده براساس حرف اول نام خانوادگي خود براي ثبت‌نام اقدام کنند.

وي افزود: پذيرفته‌شدگان بايد روز سه‌شنبه 28 شهريورماه 96 از حرف الف تا پايان حرف چ، روز چهارشنبه 29 شهريورماه 96 از حرف ح تا پايان حرف س، روز شنبه اول مهر ماه 96 از حرف ش تا پايان حرف ک، و روز يکشنبه دوم مهرماه 96 از گ تا پايان حرف ي مراجعه کنند.

فهرست جديد دانشگاه‌هاي برتر دنيا منتشر شد

به رسم هرسال، پايگاه "آموزش عالي تايمز" فهرستي از 1000 دانشگاه برتر دنيا را با در نظر گرفتن همه جوانب منتشر کرده است. به گزارش ايسنا و به نقل از يو.دبليو نيوز، دانشگاه‌هاي بريتانيايي براي اولين بار در 14 سال گذشته دو رتبه نخست را در رتبه‌بندي جهاني دانشگاهي "آموزش عالي تايمز" (Times Higher Education) به خود اختصاص داده‌اند. دانشگاه "آکسفورد" در رتبه بالاتري قرار دارد و دانشگاه "کمبريج" از مقام چهارم به جايگاه دوم صعود کرده است.به طور کلي، آمريکا همچنان در رتبه‌بندي دانشگاهها، با داشتن 62 نماينده در 200 دانشگاه برتر دنيا دو برابر بيشتر از انگليس با 31 نماينده حائز رتبه است. آلمان با 20 دانشگاه، هلند 13 و استراليا هم با 8 دانشگاه در جمع 200 دانشگاه برتر حضور دارند. اما اين پيشرفت ادامه‎دار دانشگاههاي چيني است که همچنان به چشم مي‌خورد، و براي اولين بار دو نماينده در 30 رتبه نخست دارد. ضمن اينکه دانشگاههاي داراي رتبه پايين چين نيز دستاوردهاي بزرگي کسب کرده‌اند. تقريبا تمام دانشگاههاي چيني موقعيت خود را بهبود بخشيده‌اند، که نشان مي‌دهد که تعهد اين کشور به سرمايه‌گذاري در بخش آموزش عالي نتايج سال گذشته را تقويت کرده است.

سالي سخت براي آمريکا

در ميان دانشگاههاي آمريکا، پيشرفت‌هاي قابل توجه شامل صعود سه پله‌اي دانشگاه "پنسيلوانيا" و رسيدن به مقام مشترک دهم و صعود 4 پله‌اي دانشگاه "جان هاپکينز" و رسيدن به رتبه سيزدهم مشاهده مي‌شود.بزرگترين اتفاق فهرست سال گذشته، دانشگاه "کاليفرنيا برکلي" بود که پس از اعلام کاهش بودجه دولتي با کسري بودجه 150 ميليون دلاري مواجه شد و سقوطي 8 پله‌اي از رتبه 10 به 18 داشت.دو پنجم از موسسات آموزشي آمريکا در 200 رتبه برتر، يعني 29 موسسه از 62 موسسه با تنزل رتبه مواجه شده‌اند، چرا که بودجه تحقيقاتي آنها نسبت به سال گذشته کاهش يافته است.در مقابل، پنج موسسه از هفت نماينده برتر چين درآمد تحقيقاتي خود را افزايش دادند. اين بدان معني است که رتبه برخي از دانشگاههاي پيشرو در آمريکا اکنون توسط موسسات آسيايي تصاحب شده است.

"دانشگاه ملي سنگاپور" از دانشگاه "کارنگي ملون" عبور کرده است. دانشگاه "تسينگهوا" در حال حاضر بالاتر از موسسه فناوري "جورجيا" است و رتبه دانشگاه "علم و صنعت هنگ کنگ" از دانشگاه "کاليفرنيا سانتا باربارا" بهتر است. در همين حال، دانشگاه "پکن" در حال حاضر با دانشگاه "نيويورک" همرتبه هستند.

علاوه بر اين، نشانه‌هايي وجود دارد که دانشگاههاي آمريکا در حال حاضر تحت تاثير سياست‌هاي ضد مهاجرتي هستند، زيرا دانشجويان بين‌المللي کمتر به دانشگاههاي آمريکا وارد مي‌شوند.

کانادا بهتر از آمريکا

اما کانادا به طور کلي بهتر از آمريکا بوده است. اين کشور به طور کلي حفظ عملکرد و ثبات در فهرست داشه است، به استثناي صعود قابل توجه دانشگاه "مک‌مستر" (McMaster)، که با جهشي 35 پله‌اي از رتبه 113 به جايگاه 78 رسيده است.

انگليس تحت تاثير برگزيت

با اين حال، نتايج نشان مي‌دهد تاثيرات "برگزيت" ممکن است به عملکرد جهاني دانشگاههاي برجسته در انگليس آسيب بزند. تقريبا يک چهارم هزينه‌هاي تحقيقاتي و کمک‌ها به دانشگاه "کمبريج" از اتحاديه اروپا تامين مي‌شود، در حالي که اين ميزان در دانشگاه "آکسفورد" حدود يک پنجم است. علاوه بر اين، نشانه‌هايي وجود دارد که دانشگاههاي انگلستان از هم‌اکنون از "برگزيت" رنج مي‌برند. شمار متقاضيان براي تحصيل در دوره‌هاي تمام وقت کارشناسي در انگليس، از سال گذشته 5 درصد کاهش يافته است. همچنين کالج "امپريال لندن" در رتبه هشتم باقي مانده، دانشگاه "کالج لندن" تنها با يک پله تنزل، مکان شانزدهم را به خود اختصاص داده و دانشکده "اقتصاد و علوم سياسي لندن" در رتبه 25 باقي مانده است. به طور کلي، بيش از نيمي از نمايندگان انگليس، يعني 16 موسسه از 31 موسسه، کاهش رتبه داشته‌اند.

اروپا پيشگام است

اين اولين بار است که دو موسسه اروپايي دو جايگاه نخست را تصاحب کرده‌اند و موسسه فناوري فدرال سوئيس نيز در 10 دانشگاه برتر قرار گرفته است. دو دانشگاه ايتاليا و اسپانيا هم با صعود قابل توجهي مواجه شده‌اند.

نتايج متناقض استراليا

هشت دانشگاه برتر استراليا نتايجي متفاوت داشتند. دانشگاه "ملبورن" با يک پله صعود به جايگاه 32 نقل مکان کرد. دانشگاههاي "سيدني" و "ملي استراليا" هر کدام با يک رتبه تنزل به ترتيب در جايگاه 61 و 48 قرار گرفتند. همچنين دانشگاههاي "کوئينزلند"، "موناش" و "نيو ساوت ولز" با کاهش رتبه و دانشگاههاي "وسترن استراليا" و "آدلايد" با افزايش رتبه مواجه شدند.

آمريکاي لاتين انتظارها را برآورده نکرده است

با افزايش رقابت جهاني، آمريکاي لاتين در رتبه‎بندي امسال انتظارها را برآورده نکرده است. کشور برزيل که هميشه در زمينه آموزش عالي پيشرو بوده، امسال بر خلاف 27 سال گذشته تنها 21 نماينده در فهرست دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته