جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5650


احداث راه‌آهن مراغه- اروميه در مراحل نهايي

رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان دماوند خبر داد؛
برگزاري جشنواره سيب درختي؛ همزمان با فصل برداشت در دماوند


تهيه سند بالادستي کيفيت ، براي تمام فعاليت‏هاي موسسه رازي


در استان


خبــر


 احداث راه‌آهن مراغه- اروميه در مراحل نهايي 

 اروميه- يزدان پناه

کارهاي اجرايي ساختمان اصلي ايستگاه راه‌آهن اروميه، 85 درصد و ايستگاه راه‌آهن نقده 90 درصد پيشرفت اجرايي دارد.مشاور و دستيار ويژه وزير راه و شهرسازي در بازديد از مراحل اجرايي طرح ملي احداث راه‌آهن مراغه- اروميه با اعلام اين خبر گفت: عمليات ريل‌گذاري ايستگاه راه‌آهن نقده به سمت اروميه در چهار بخش ريلي اجرا شده و در يک ماه آينده به اتمام مي‌رسد.مرتضي باقري با تاکيد براينکه اتمام طرح ساخت راه‌آهن مراغه- اروميه از اولويتهاي وزارت راه و شهرسازي است، ادامه داد: اتصال آذربايجان غربي به عنوان دروازه ورودي کشور، به شبکه سراسري حمل و نقل ريلي از برنامه‌هاي مهم وزارت راه و شهرسازي به شمار مي‌رود.

وي، وجود پنج پايانه مرزي و قرارگيري در کريدور 10 کشور را از مزيتهاي برجسته آذربايجان غربي دانست و يادآور شد: توسعه حمل و نقل ريلي از نيازهاي با اهميت استان است.مشاور و دستيار ويژه وزير راه و شهرسازي بر بهره‎گيري بهينه از ظرفيتهاي شبکه حمل و نقل ريلي در آذربايجان غربي تاکيد کرد و گفت: توسعه حمل و نقل ريلي منطقه تنها هدف ما نيست بلکه زمينه‎‏ساز گسترش ترانزيت بين‏المللي کالا از طريق خطوط راه‌آهن در آذربايجان غربي هستيم.باقري از امکان‏سنجي اتصال شبکه ريلي ايران به ترکيه از طريق مرزهاي آذربايجان غربي خبر داد و گفت: بازديد ميداني براي مطالعه و امکان‏سنجي اين پروژه انجام شد.

بازديد ميداني و امکان‏سنجي احياي مسيرقطار منطقه آزاد جلفا به منطقه آزاد ماکو و نيز بازديد از عمليات اجرايي ايستگاه راه‌آهن نقده، همراه با مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي از مهمترين برنامه‌هاي سفر چندروزه مشاور و دستيار ويژه وزير راه و شهرسازي به آذربايجان غربي بود.


 رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان دماوند خبر داد؛
 برگزاري جشنواره سيب درختي؛ همزمان با فصل برداشت در دماوند 

 دماوند-صادقعلي

رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان دماوند از پيش‌بيني برداشت 220 هزار تن محصول سيب درختي در اين شهرستان خبر داد و گفت: جشنواره سيب درختي همزمان با فصل برداشت اين محصول در شهرستان دماوند برگزار مي‌شود.هادي طهراني‌پور در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: در شهرستان دماوند بالغ بر 9 هزار و 112 هکتار باغهاي ميوه مثمر وجود دارد که از اين ميزان 6 هزار و 800 هکتار زير کشت محصول سيب درختي مي‌باشد که از اين باغ‌ها بالغ‌بر 20 نوع سيب تجاري با کيفيت بسيار خوب که شهرت ملي و جهاني دارند برداشت مي‌شود.

وي افزود: از اين ميزان مقدار عنوان شده، حدود يک هزار هکتار آن از انواع محصول سيب درختي به روش پايه رويشي کشت مي‌شود که تراکم کشت بالاتري نسبت به محصول سيب سنتي دارد.رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان دماوند با اشاره به توجيه اقتصادي روش پايه رويشي محصول سيب درختي گفت: اين روش داراي محصول بيشتر و توجيه اقتصادي بهتر براي بهره‌برداران مي‌باشد و بر اين اساس پيش‌بيني مي‌شود که در سال جاري 220 هزار تن محصول سيب درختي از باغ‌هاي شهرستان دماوند که برابر با هشت درصد از توليد کشور است، برداشت شود.

طهراني‎پور ادامه داد: به طور کلي برداشت محصول سيب درختي در شهرستان دماوند به ازاي هر هکتار بيش از ميانگين کشوري و استاني مي‌باشد که از لحاظ آماري در سطح کشور 16 تن در هکتار، در استان تهران 30 تن در هکتار و در شهرستان دماوند 35 تن در هکتار است.

وي گفت: با توجه به اينکه در سال‌هاي گذشته حدود 150 تن محصول سيب درختي از هر هکتار در شهرستان دماوند برداشت شده است، اين ميزان جمع‌آوري محصول رکورد کشوري را براي اين شهرستان به ثبت رسانيد.

رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان دماوند بيان کرد: همچنين اين رکورد برداشت محصول سيب درختي باعث شد تا از بهره‌برداران اين شهرستان سه دوره به عنوان توليدکنندگان نمونه کشوري در زمينه محصولات کشاورزي تقدير به عمل آمد.

رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان دماوند يکي از علل‌ توليد محصولات با کيفيت خوب کشاورزي در اين شهرستان را ارتباط کارشناسان فني اين نهاد با بهره‌برداران عنوان کرد.

طهراني‏پور با بيان اينکه کليه باغ‌هاي شهرستان دماوند تحت شبکه مراقبت پيش آگاهي آفات قرنطينه و غيرقرنطينه‌اي قرار دارند، گفت: حدود 50 درصد از اراضي باغ‌هاي تحت کشت محصول سيب درختي در شهرستان دماوند تحت بيمه محصولات کشاورزي قرار دارند و بهره‌برداران مي‌توانند درصورت بروز خسارت احتمالي از بيمه خسارت خود را دريافت کرده و جبران خسارت کنند.

وي از برگزاري جشنواره سيب درختي همزمان با فصل برداشت اين محصول در شهرستان دماوند خبر داد و افزود: اين جشنواره با هدف معرفي قابليتها و توانمنديهاي کشاورزي شهرستان دماوند به ويژه در زمينه توليد محصول سيب برگزار خواهد شد.

رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان دماوند در ادامه تاکيد کرد: شهرستان دماوند يکي از قطبهاي مهم توليد سيب کشور است که برگزاري اين جشنواره مي‎تواند زمينه عرضه گسترده سيب توليدي در اين شهرستان را به بازارهاي داخلي و خارجي فراهم کند.طهراني‌پور ادامه داد: همچنين درراستاي برگزاري اين جشنواره، تصويري با موضوعي ويژه از شهرستان دماوند در کارت‌هاي دعوتنامه ارسالي ترسيم شده که بهره‌برداران و مردم مي‌توانند نظرات و پيشنهادات خود را از اين تصوير عنوان کرده و به دبيرخانه اين جشنواره واقع در اداره جهاد کشاورزي اين شهرستان ارسال نمايند.

رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان دماوند اضافه کرد: کليه نظرات از تصوير کارت‌هاي دعوتنامه اين جشنواره، در دبيرخانه اداره جهاد کشاورزي شهرستان دماوند بررسي شده و به بهترين نظردهي جوايزي اهدا مي‌گردد؛ حتي در صورت لزوم از فرد منتخب به جهت نوشتن مقاله در اين خصوص دعوت به عمل مي‌آيد.طهراني‌پور در ادامه تصريح کرد: اين دعوتنامه به سراسر کشور ارسال مي‌شود و ما در اين راستا از ساير استان‌ها به خصوص مناطق توليدکننده محصول سيب درختي انتظار داريم ما را در اين زمينه کمک کنند و با شرکت در اين جشنواره دستاوردهاي خود را ارائه کنند.گفتني است جشنواره سيب درختي همزمان با فصل برداشت اين محصول در شهرستان دماوند از 25 مهرماه سال جاري آغاز مي‌شود و تا پايان مهرماه ادامه خواهد داشت.


 تهيه سند بالادستي کيفيت ، براي تمام فعاليت‏هاي موسسه رازي 

 کرج - خاکپور

معاون تضمين کيفيت موسسه تحقيقات واکسن و سرم‏سازي رازي از تهيه سند خط مشي کيفيت در اين موسسه خبر داد و گفت: اين سند به عنوان سندي بالادستي، تمام فعاليتهاي موسسه را دربرمي‏گيرد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي موسسه رازي، دکتر مهرداد راسخي با اشاره به اهميت فرآيند تضمين کيفيت در موسسه رازي اظهار کرد: با توجه به توليدات موسسه رازي که در ارتباط مستقيم با سلامت انسان و دام است، مراحل تضمين کيفيت در اين موسسه به دقت اجرا مي‏شود.

وي گفت: محدوديت منابع بشري، الزاماتي را در دنيا براي سيستم تضمين کيفيت و جلوگيري از دورريز مواد اوليه به وجود آورده که دست‌کم در چهار بخش شامل برنامه‎‏ريزي کيفيت، تضمين کيفيت، کنترل کيفيت و بهبود مستمر کيفيت تعريف شده است.دکتر راسخي افزود: براين اساس در موسسه رازي، دستورالعملها و بسترهايي براي رعايت اصول اساسي کيفيت طراحي شده که ضمن تضمين کيفيت فرآورده‏هاي بيولوژيک اين مرکز، خواسته‏هاي مصرف‎کنندگان را هم تامين مي‎کند.

معاون تضمين کيفيت موسسه رازي با اشاره به تهيه خط‏‎مشي کيفيت در موسسه گفت: در اين سند که به عنوان سندي بالا دستي براي تمامي فعاليتهاي موسسه تهيه شده، تمام الزامات کيفيت تعريف شده و واکسن و ساير فرآورده‎ها مطابق با دستورالعملهاي اين سند توليد مي‏شود.

وي افزود: همچنين سندي تحت عنوان نظام‏نامه موسسه رازي و سند ديگري نيز تهيه شده که در آن روابط متقابل در ساختار سازماني موسسه و خدماتي که هر واحد مي‏تواند به واحد ديگر ارائه دهد، را پيش‏بيني مي‎کند.


 در استان 

 شهردار دماوند خبر داد؛

اتخاذ تمهيدات لازم براي کاهش بار ترافيکي در دماوند

دماوند- صادقعلي

شهردار دماوند از اتخاذ تمهيدات لازم براي کاهش بار ترافيک در اين شهر خبر داد و گفت: ايستگاه‌هاي تاکسي درون‌شهري و برون‌شهري دماوند ساماندهي مي‌شود.

به گزارش خبرنگارآفرينش، عباس صفري در حاشيه برگزاري نشست شوراي ترافيک شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به وجود ترافيک در شهر دماوند اظهار کرد: با توجه به افزايش جمعيت و ساخت وسازها با معضل ترافيک در شهر دماوند مواجه هستيم.

وي با بيان اينکه با مرور زمان معضل ترافيک افزايش پيدا مي‌کند، افزود: بلوارهاي شهيدبهشتي و آيت‌ا... خامنه‌اي از نقاط ترافيکي شهر دماوند است که پارک خودروها به صورت نامنظم صورت مي‌گيرد و اين موضوع باعث ايجاد گره‌هاي ترافيکي در اين نقاط شده است.

شهردار دماوند با بيان اينکه اقدامات خوبي براي توسعه شبکه معابر در دماوند انجام شده است، گفت: در اين زمينه، معابر بلوار بعثت، يادگار امام در مهک، بلوار شورا و خيابان‌هاي دسترسي جيلارد طراحي شده‌اند تا بار ترافيکي بلوار آيت‌ا... خامنه‌اي و شهيد بهشتي را کاهش دهند.

صفري با اشاره به لزوم ساماندهي ايستگاه‌هاي تاکسي در ميدان امام رضا(ع) گيلاوند تصريح کرد: بعضي از ايستگاه‌هاي تاکسي را در پايانه مسافربري جديد دماوند جانمايي کرده‌ايم که به‌زودي جابه‌جايي آنها صورت مي‌گيرد.

وي ادامه داد: بعضي ديگر از ايستگاه‌هاي تاکسي در قطعه زمين پايين‌تر از پمب بنزين مستقر هستند که براي اين موضوع نيز شهرداري در حال تملک اين زمين است تا طرح احداث پايانه مسافربري درون‌شهري با مشارکت بخش خصوصي اجرايي شود؛ با اجراي اين طرح، هم ايستگاه‌هاي تاکسي ساماندهي مي‌شوند و هم تعداد 350 واحد پارکينگ در اين طرح پيش‌بيني شده است.

افتتاح تقاطع غيرهمسطح در محور خوي- قطور- رازي

اروميه- صديقي

تقاطع غيرهمسطح محور خوي- قطور – رازي با هدف کاهش تصادفات و ايمن‏سازي مسير دسترسي به پايانه مرزي رازي به بهره‎برداري رسيد.مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي در مراسم بهره‎برداري از تقاطع غيرهمسطح محور خوي- قطور- رازي گفت: اين تقاطع به طول يک هزار و 100 متر و با اعتبار 36 ميليارد ريال افتتاح شد.

ابراهيم مبارک قدم، حذف يکي از نقاط حادثه‏خيز محور خوي- قطور – رازي راز از بارزترين تاثيرات مثبت اجراي طرح ساخت تقاطع غيرهمسطح برشمرد و ادامه داد: تردد آسان ساکنان روستاهاي اطراف و ايمن‎سازي مسير عبور و مرور خودروهاي سنگين را از ديگر مزاياي ساخت اين طرح راهسازي است.

وي افزود: چهار تقاطع غيرهمسطح در محور خوي- قطور- رازي با هدف ايمن‎سازي محلهاي تقاطع راه‌آهن با محور اصلي خوي- قطور ساخته مي‎شود.

مبارک‎قدم يادآور شد: در حال حاضر پروژه بهسازي راه اصلي خوي- قطور- رازي داراي رديف اعتبار ملي است.

مراسم بهره‏برداري از تقاطع غيرهمسطح در محور خوي- قطور- رازي با حضور معاون سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان غربي، فرماندار شهرستان خوي، مديرکل راه و شهرسازي استان و جمعي از مسئولان شهرستاني برگزار شد.

محور خوي- قطور- رازي؛ مسير دسترسي به پايانه مرزي رازي؛ يکي از پايانه‌هاي مهم مرزي ايران با ترکيه و به عنوان سومين مرز رسمي ايران و ترکيه در آذربايجان غربي است که ايمن سازي اين محور نقش بسزايي در توسعه و رونق تجارت بين دو کشور ايفا مي‌کند.

پس از بازديد سرپرست شهرداري اهواز صورت گرفت؛

آغاز فعاليت‌هاي خدماتي شهرداري اهواز در کوي آل صافي

اهواز – خبرنگار آفرينش

اقدامات شهرداري اهواز با تمرکز بر خدمات شهري و زيباسازي پس از بازديد سرپرست شهرداري اهواز از کوي آل صافي و چهارصد دستگاه در اين منطقه آغاز شد.

فرزين حاتمي کاکش؛ مديرکل ارتباطات و امور بين‎الملل شهرداري اهواز با اعلام اين خبر به مشکلات زيباسازي در کوي آل‌صافي اشاره کرد و گفت: در اين بخش يکي از مشکلات محل وضعيت روشنايي زمينهاي ورزشي و زمين بازي کودکان محل بود که در اين راستا، تعداد 9پروژکتور، 18 لامپ، ترانس، استارت و کابلهاي برق در محلهاي مذکور تعويض شد.

وي درخصوص وضعيت فضاي سبز اين منطقه نيز اظهار داشت: جهت ساماندهي وضعيت فضاي سبز، عمليات گسترده هرس درخت به ميزان 60 اصله، فرم دهي در 30 اصله، چمن‏زني به متراژ 5هزار مترمربع، آماده‏سازي زمين به متراژ 200 مترمربع، حذف پاجوش در 40 اصله درخت، اصلاح نشتي آب خام و حمل 20 سرويس مازاد هرس انجام شد كه از جمله اقدامات شهرداري اهواز در اين منطقه مي‌باشد.


 خبــر 

 ديدار مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي با نماينده محترم ولي فقيه

تبريز-توفيقي

دکتر توحيدي پس از انتصاب به مديريت شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي در نخستين ديدار خود با مسئولان استان با حضور در بيت نماينده ولي فقيه در استان با حضرت حجت‌الاسلام والمسلمين آل‌هاشم امام جمعه محبوب تبريز ديدار و گفتکو کرد.

امام جمعه معزز تبريز دراين ديدار با قدرداني از تلاشگران عرصه صنعت گاز استان و تبريک انتصاب و آرزوي توفيق و موفقيت در مسئوليت جديد به دکتر توحيدي افزود: خدمت به مردم توفيق الهي است تا مشکلات مردم توسط مديران با مسئوليت حل شود.

وي ضمن قدرداني از تلاش‌هاي مهندس ديني مديرعامل اسبق شرکت گاز استان افزود: خوشبختانه شرکت گاز استان با گسترش گازرساني که يکي از نعمت‌هاي خداوند است به سرتاسر استان مشکلات تأمين سوخت پايدار و پاک را حل کرده است و از اين جهت عموم مردم از تأمين گاز آسوده‌خاطر بوده و نسبت به شرکت گاز استان خوش‌بين هستند.

در اين ديدار مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي با تشريح دستاوردهاي شرکت گاز استان گفت: گاز طبيعي از ثمرات انقلاب اسلامي است که بعد از پيروزي انقلاب شکوهمند در سرتاسر کشور گسترش يافت.

وي افزود: هم‌اکنون تمام شهرها و بيش از 1770 روستاي استان از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند بوده و با برنامه‌ريزي‌هاي انجام گرفته تا يک سال آينده اين رقم به بيش از 2000 روستا خواهد رسيد و تمام روستاهاي داراي بيش از 20 خانوار از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند خواهند شد.

وي خدمت به مردم را سرلوحه کار کارکنان شرکت گاز استان دانست و افزود: شرکت گاز استان يک شرکت خدماتي بوده و تلاش خواهيم کرد با تداوم گازرساني مستمر، پايدار و ايمن به مشترکين و با بهره‌برداري صحيح و نگهداري ايمن از تأسيسات نسبت به بسط و گسترش ارائه خدمات بهينه به مردم فهيم استان اقدام كنيم.

بهره‌برداري از فاز اول تقاطع غيرهمسطح شادچاي

شهريار- برزگر

به گزارش خبرنگار ما، با حضور ناجي فرماندار شهرستان شهريار، رياست و اعضاي شوراي اسلامي شهر شهريار، درخشان‎نسب سرپرست شهرداري شهريار، معاونين شهردار، مديران مناطق و نواحي، مديران عامل سازمانها و ساير مسئولين فاز اول تقاطع غيرهمسطح شادچاي (مسير تهران به شهريار) مورد بهره‎برداري قرار گرفت و در چند روز آينده نيز مسير شهريار به تهران بازگشايي مي‎گردد.

مدير آبفاي شهرستان سميرم خبر داد؛

تأمين پايدار آب شرب شهر حنا از توابع شهرستان سميرم

اصفهان-راعي

مدير آبفاي شهرستان سميرم با بيان اينکه شهر حنا در جنوب اصفهان و در بخش مرکزي شهرستان سميرم قرار دارد گفت: شهر حنا به دليل اينکه تحت پوشش طرح آبرساني اصفهان بزرگ قرار ندارد در سالهاي اخير به جهت وقوع خشکساليهاي پياپي تأمين آب شرب آن دستخوش تحولاتي گرديد که خوشبختانه در سال جاري با شناسايي منبع جديدي آب شرب اين شهر براي سالهاي متمادي پايدار تأمين مي‎شود.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، محمدعلي عباسي گفت: در سالهايي که بارندگي نرمال بوده متوسط بارندگي در اين منطقه حدود 450 ميليمتر برآورد گرديد در حالي که در سالهاي اخير به دليل وقوع خشکسالي متوسط بارندگي در شهر حنا به 150 ميليمتر کاهش يافت که اين رويداد مشکلات عديده‏اي براي مردم اين شهرستان که حرفه اصلي آنها کشاورزي و دامداري بوده است به همراه داشت.وي افزود: آب شرب مردم شهرحنا از طريق منابع آب محلي همانند حفر چاهها تأمين مي‏شود اين درحاليست که پديده خشکسالي که تأثير بسزايي در کاهش آبهاي زيرزميني داشته منجر به بيلان منفي آب اين منابع گرديد و در اين سالها گاهاً مردم اين شهر با افت فشار آب روبرو شدند.عباسي گفت: با مطالعاتي که در 4 سال قبل انجام گرفت پيش‏بيني شده بود که در سال جاري اگر منبع جديدي براي تأمين آب شرب شهر حنا کشف نمي‎شد براي تأمين آب شرب اين منطقه با مشکلات جدي روبرو مي‎شديم اين درحاليست که شهر حنا فاقد هرگونه چشمه و يا قنات مي‎باشد. بنابراين انتقال آب به اين شهر بسيار حائز اهميت بوده است. وي اعلام کرد: مطالعات کشف منبع جديد آبي پايدار با استفاده از دانش متخصصان خبره در دستور کار قرار گرفت و پس از شناسايي منبع جديد آبي به دليل سنگلاخي بودن بستر زمين در اين منطقه و ريزش سنگ حفر اين چاه بيش از 6 ماه به طول انجاميد که سختي زمين يکي از دلايل عمده زمانبر شدن حفر چاه به عمق 250 متر بوده است.

عباسي گفت: در مردادماه سال جاري به دليل کاهش شديد آبدهي چاهي که آب شرب مردم شهرحنا از طريق آن تأمين مي‎شد دسترسي مردم به آب شرب با مشکلاتي روبرو شد بر اين اساس با تأکيد مديرعامل مبني بر تأمين پايدار آب شرب و نيز رفع افت فشار آب شهر حنا با حمايتهاي مهندس اميني از لحاظ فراهم نمودن زمينه‎هاي جذب اعتبارات و بکارگيري نيروي متخصص عمليات آبرساني به شهرحنا به طور شبانه‎روزي در دستور کار قرار گرفت.مدير آبفاي سميرم با اشاره به حفر 5 حلقه چاه در سالهاي گذشته گفت: در 12سال گذشته به منظور تأمين آب شرب حنا، 5 حلقه چاه حفر گرديد که عواملي ازجمله وقوع خشکسالي پياپي، مشخصات ژئوفيزيک و سازندهاي زمين و حفر چاههاي غيرمجاز، منجر به کاهش آبدهي چاههاي آب شرب در اين بازه زماني شده به طوريکه از مدار بهره‎برداري خارج شدند که خوشبختانه با حفر چاه جديد مشکل آبرساني به شهر حنا برطرف شد.

مديرعامل شركت توزيع برق شهرستان اصفهان:

نوسازي و هوشمندسازي زيرساخت‎هاي صنعت توزيع برق اصفهان

اصفهان-راعي

مديرعامل شركت توزيع برق شهرستان اصفهان با اشاره به اينکه همزمان با هفته دولت 474 پروژه کوچک و بزرگ برق‎رساني، ايجاد روشنايي معابر و بازسازي شبكه‎هاي برق شهري و روستايي با اعتباري بالغ بر 538 ميليارد ريال در شهرستان اصفهان افتتاح و در مدار قرار گرفت، تاکيد کرد: زيرساختهاي صنعت توزيع برق اصفهان نوسازي و هوشمند شده است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس حميدرضا پيرپيران اظهار داشت: ايجاد ظرفيت براي برقراري انشعابات جديد در شهرها و روستاهاي شهرستان،تبديل شبكه‏هاي هوايي به زميني كه به دنبال آن زيباسازي مبلمان شهري و كاهش خاموشيها و كاهش تلفات برق را به دنبال خواهد داشت در هفته دولت اجرايي و عملياتي شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته