جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5650

آيين جشن بزرگ سينماي ايران برگزار شد؛
از صحبت هاي مريلا زارعي تا درو کردن جوايز توسط فيلم فروشنده

رييس سازمان سينمايي خبر داد:
معرفي نماينده ايران در اسکار تا هفته آينده


حضور بنديکت کامبربچ در «پسر کولي»


نقش متفاوت مهرانه مهين ترابي در «پاهاي بي قرار»


راه يابي «نقش نگار» به فستيوال «ابردين» اسكاتلند


اكران «هاري» در آذرماه


قاب سينما


خبر هنري


 آيين جشن بزرگ سينماي ايران برگزار شد؛
 از صحبت هاي مريلا زارعي تا درو کردن جوايز توسط فيلم فروشنده 

 
جشن بزرگ سينماي ايران در حالي برگزار شد که مريلا زارعي از بي تفاوت نبودن سينماگران نسبت به فاجعه ميانمار سخن گفت و فيلم فروشنده نيز جوايز را درو کرد.

به گزارش ايسکانيوز، جشن بزرگ سينماي ايران ، در باشگاه فرهنگي ورزشي پيام با حضور اهالي سينما و نيز رييس سازمان سينمايي برگزار شد.مريلا زارعي در اين مراسم با تبريک‌ جايزه‌هاي نويد محمدزاده و وحيد جليلوند در سخناني گفت: سال گذشته در همين جشن وقتي جايزه پيمان معادي را مي‌خواستيم اهدا کنيم به فاجعه منا اشاره شد و الان هم فاجعه اي ديگر اتفاق افتاده و سکوتي از سوي سفيران صلح‌براي آنچه در ميانمار رخ مي‌دهد ديده مي‌شود که از همه آنها مي‌خواهم به اين سکوت پايان دهند. ضمن اينکه ما سينماگران نمي‌توانيم در مقابل چنين مسائلي بي تفاوت باشيم.

*تنديس شايستگي به شرح زير به برگزيدگان اهدا شد:

بهترين بازيگر نقش مکمل مرد به «فريد سجادي حسيني» براي فيلم «فروشنده»

بهترين بازيگر نقش مکمل زن به «پانته آ پناهي ها» براي فيلم «لاک قرمز»

بهترين بازيگر نقش اول مرد به «شهاب حسيني» براي فيلم «فروشنده»

بهترين بازيگر نقش اول زن به «ليلاحاتمي» براي فيلم «رگ خواب»

بهترين فيلمنامه به «اصغر فرهادي» براي فيلم «فروشنده»

بهترين کارگرداني به «اصغر فرهادي» براي فيلم «فروشنده»

بهترين فيلم به «اصغر فرهادي» براي فيلم «فروشنده»

بهترين انيميشن به فرنوش عابدي براي فيلم «پيش خدمت»

بهترين فيلم داستاني به بهمن و بهرام ارک براي ساخت فيلم «حيوان»

بهترين فيلم مستند به محسن استاد علي براي فيلم «زنانگي»

بهترين کارگرداني مستند به مهدي قنواتي براي مستند «همجا»

تنديس شايستگي بهترين جلوه هاي ويژه ميداني به ايمان کرميان براي فيلم سينمايي «ويلايي ها»

بهترين جلوه هاي بصري به سينا قويدل براي فيلم «رگ خواب»

بهترين چهره پردازي به عبدالله اسکندري و مهرداد ميرکياني براي فيلم «لانتوري»

بهترين طراحي لباس به عباس بلوندي براي فيلم «يتيم خانه ايران»

بهترين طراحي صحنه به کيوان مقدم براي فيلم «فروشنده»

بهترين صدابرداري به بابک اردلان براي فيلم «رگ خواب»

بهترين صداگذاري به بهمن اردلان براي فيلم «رگ خواب»

بهترين فيلمبرداري به فرشاد محمدي براي فيلم «رگ خواب»

بهترين موسيقي به کارن همايونفر براي فيلم «اروند»

بهترين تدوين به هايده صفي ياري براي فيلم «فروشنده»

در اين مراسم هنرمنداني چون باران کوثري، نيکي مظفري، مرتضي رزاق کريمي، جواد عزتي، ستاره اسکندري، تورج منصوري، رخشان بني اعتماد، فرشته طائرپور، فرهاد توحيدي، هارون يشايايي، غلامرضا موسوي، ابوالحسن داودي، هومن سيدي، مهران غفوريان، منوچهر شاهسواري، کامران ملکي، فرشته طائرپور، علي دهکردي، محمد مهدي حيدريان، جواد عزتي، فاطمه گودرزي، ايرج طهماسب، ايرج رامين فر، فرهاد توحيدي، مازيار ميري، محمد سرير، همايون اسعديان، فاطمه معتمد آريا، کورش تهامي و... حضور دارند.


 رييس سازمان سينمايي خبر داد:
 معرفي نماينده ايران در اسکار تا هفته آينده  

 رييس سازمان سينمايي در حاشيه نوزدهمين جشن خانه سينما در جمع خبرنگاران درباره نماينده ايران در نودامين مراسم اسکار سخن گفت.محمد مهدي حيدريان رييس سازمان سينمايي در حاشيه برگزاري نوزدهمين جشن بزرگ سينماي ايران در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوال آنا در خصوص اعلام نماينده ايران در آکادمى اسکار بيان کرد: اولين جلسه انتخاب نماينده ايران در اسکار در بنياد سينمايى فارابى برگزار شد و آقاى تابش هم اعلام کرده که تا هفته آينده فيلم مورد نظر را به آکادمى اسکار معرفى خواهند کرد.

وى ادامه داد: به هر حال آنچه که در اين راستا به عهده سازمان سينمايى بود انتخاب سه نماينده از ميان دست اندرکاران به هيات انتخاب بود که چند روز گذشته اين سه نفر را به هيات معرفى کرديم. انشاالله هيات انتخاب هم در اين خصوص به يک انتخاب جامع و کاملترى برسد تا بهترين و شايسته ترين نماينده را از کشور ايران به آکادمى اسکار بفرستيم.

وى درباره اعلام فراخوان سي و ششمين جشنواره فيلم فجر و امکان حذف فيلم کوتاه و مستند از اين رويداد هنري گفت: اين طبيعت سينما است که درباره آن گپ و گفت زياد است و مردم و برخي از دست اندرکاران درباره آن بر اساس حدسيات خود صحبت مي کنند. جشنواره دبير دارد و او شوراي سياستگذاري خواهد داشت و درباره تک تک اين موضوعات، شيوه برگزاري، شيوه داوري و ... بحث و تصميم گيري مي کند.

رييس سازمان سينمايى درباره تغييرات سازمان سينمايي نيز گفت: با آقاى صالحي درباره تغييرات سازمان سينمايي صحبت کرده ايم و قرار نيست تغييري در رياست سازمان سينمايي انجام شود. اولين چيزي که تعيين کننده است برنامه است و بر اساس آن کار مي کنيم ما تغييرات را انجام داده ايم اگر تغييري باشد بسيار کوچک است.


 حضور بنديکت کامبربچ در «پسر کولي» 

آي ‌سينما:بنديکت کامبربچ بازيگر 41 ساله انگليسي که در سال 2015 با ايفاي نقش «آلن تورينگ» رياضيدان در فيلم زندگينامه‌اي «بازي تقليد» نامزد دريافت جايزه اسکار شد، به زودي در نقش يک شخصيت حقيقي ديگر مقابل دوربين خواهد رفت.پروژه سينمايي «پسر کولي» بر اساس مجموعه خاطرات مايکي والش و با سرمايه‌گذاري کمپاني «بي بي سي فيلمز» ساخته مي‌شود. ستاره سريال «شرلوک» قرار است نقش پدر سخت‌گير والش متعلق به آخرين نسل کولي‌ها را بازي کند که روحيه مبارزه‌طلبي از قابليت‌هاي مشهورشان است. مشت‌زني براي طايفه والش در حکم مذهب‌شان است، تا جايي‌که وقتي مايکي متولد مي‌شود زنجيري طلا مزين به يک جفت دستکش طلايي به گردنش مي‌بندند. فشاري که به مايکي وارد مي‌شود تا مشت‌زني حرفه‌اي را پيشه کند، در نهايت به از هم پاشيدن خانواده‌اش منجر مي‌شود و... .


 نقش متفاوت مهرانه مهين ترابي در «پاهاي بي قرار» 

 ميزان:بازيگر سريال "خانه سبز" گفت: قرار است از اواسط مهر ماه به اين مجموعه تلويزيوني بپيوندم و در خصوص نقشم در اين مجموعه مي توانم بگويم با کارهاي قبلي ام متفاوت است اما به دليل اينکه قصه پيچيده اي دارد فعلا نمي توانم نظر قطعي در مورد ايفاي نقشي که دارم بدهم.

مهرانه مهين ترابي ادامه داد: در حال حاضر براي حضور در سريال "پاهاي بي قرار" به کارگرداني منوچهر هادي خود را آماده مي کنم که از رسانه ملي پخش خواهد شد.

مهين ترابي در خصوص روز ملي سينما اظهار کرد: به تمام سينماگران و فعالان اين حوزه تبريک مي گويم و به اميد روزهاي بهتر براي اين عزيزان.


 راه يابي «نقش نگار» به فستيوال «ابردين» اسكاتلند 

 مهر:فيلم سينمايي «نقش نگار» به کارگرداني علي عطشاني به فستيوال «ابردين» راه يافت.اين جشنواره از 4 تا 12 اکتبر دراسكاتلند برگزار مي شود.

در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: فرزاد بدون هماهنگي پدرش قصد ازدواج با نگار را دارد. رضايت موقت پدر همه چيز را براي مراسم خواستگاري محيا مي کند اما گذشته نگار همه شرايط را دچار تغيير مي‌کند.

بهرام رادان، الهه حصاري، آتيلا پسياني، سعيد چنگيزيان، گوهر خيرانديش و ناصر ملک مطيعي در اين فيلم به ايفاي نقش مي‌پردازند.


 اكران «هاري» در آذرماه  

 فارس:امير احمد انصاري گفت: فيلم سينمايي «هاري» در آذر ماه به اکران عمومي در مي‌آيد.

امير احمد انصاري کارگردان فيلم سينمايي «هاري» گفت: فيلم سينمايي هاري طبق صحبت‌هايي که با مهدي صباغ‌زاده پخش کننده فيلم داشتم بنا بر اين شد که به اميد خدا فيلم ما بعد از ماه محرم و صفر در آذرماه به اکران عمومي در بيايد.

عليرضا کمالي، مينا ساداتي، حسين سليماني، مجيد واشقاني، اکبر معززي، ماريه ماشاالهي، اصغر طبسي، علي گلبهاران، اشکان مهري، سمانه افتخاري و ميلاد کي مرام با هنرمندي هنگامه قاضياني و نقش آفريني جمشيد هاشم پور گروه بازيگران «هاري» را تشکيل مي دهند.


 قاب سينما 

 فيلمهاي روز

«ملي و راه هاي نرفته اش»

بازيگران:

ميلاد کي مرام، ماهور الوند، السا فيروزآذر، جمشيد هاشم‌پور، افسراسدي، جمشيد جهانزاده، فرزانه نشاط‌خواه، ستاره اسکندري، سارا خوييني‌ها، مسعود فروتن و فلور نظري.

خلاصه داستان:

مليحه، دختر جوان و کم‌تجربه عاشق جواني به نام سيامک مي‌شود و بر خلاف ميل خانواده، با او ازدواج مي‌کند و به زودي تفاوت ديدگاه و اختلاف فرهنگي بين اين دو آشکار مي‌شود.

«درياچه ماهي»

بازيگران:

نادر فلاح، ستاره اسکندري، افشين هاشمي، حديثه تهراني، صحرا اسدالهي، لاله اسکندري، حسين باشه آهنگر و مجتبي پيرزاده.

خلاصه داستان:

«درياچه ماهي» به قلم مصطفي رستگاري با مضمون دفاع مقدس نگاهي به وقايع پس از جنگ دارد و داستان چند خانواده را روايت مي کند که در نقطه مشترکي به يکديگر مي رسند و در اين ميان عشق گمشده اي پيدا مي شود.

«نگار»

بازيگران:

نگار جواهريان، محمدرضا فروتن، ماني حقيقي، آتيلا پسياني، فريبا کامران، عليرضا شجاع نوري، افسانه بايگان، اشکان خطيبي، عليرضا آقاخاني، محمود کريمي، ايليا کيوان،شايان کامروز، عيسي حسيني.

خلاصه داستان:

ما به اين ته سيگار رژ لبي مشکوکيم. اما اين به ما کمکي نمي‌کنه!

«تابستان داغ»

بازيگران:

پريناز ايزديار، علي مصفا، مينا ساداتي، يسنا مير طهماسب و صابر ابر، بازيگران خردسال: مانيا عليجاني، پرهام محمدي.

خلاصه داستان:

نسرين که نمي تواند بخاطر دختر شش ساله اش طلاق بگيرد، زندگي اش را جمع کرده، بي اطلاع شوهرش به گوشه اي از شهر پناه مي برد و در مهدکودک بيمارستاني مشغول به کار مي شود او مجبور است دخترش را در خانه تنها بگذارد، اما شوهرش آنها را پيدا مي کند.


 خبر هنري 

 4100 فيلم مستند متقاضي حضور در جشنواره «سينماحقيقت»

بيش از 4100 فيلم مستند از 100 کشور جهان متقاضي شرکت در جشنواره «سينما حقيقت» شدند.

به گزارش مهر، سازندگان 4102 فيلم مستند کوتاه، نيمه‌بلند و بلند از 100 کشور دنيا، متقاضي شرکت در يازدهمين دوره جشنواره بين‌المللي فيلم مستند ايران «سينماحقيقت» شدند.

در اين دوره مستندسازان کشورهاي هند، آمريکا، آلمان، انگلستان، ايتاليا، فرانسه، اسپانيا، کانادا و برزيل بيشترين آثار را به دبيرخانه جشنواره «سينما حقيقت» ارايه کرده‌اند.مهمترين شرکت‌هاي توليد و پخش فيلم‌هاي مستند در جهان، تهيه‌کننده و پخش‌کننده‌ برخي از اين آثار مستند هستند.مستندهاي برگزيده و تحسين شده در مهمترين جشنواره‌هاي سينمايي و مستند جهان نظير کن، برلين، ونيز، لوکارنو، ايدفا، هات‌داکس، کارلوويواري، ويزيون دورئل و... نيز در بخش‌هاي مختلف يازدهمين دوره جشنواره بين‌المللي «سينماحقيقت» از جمله نمايش‌هاي ويژه، نگاه نو، روزگار ما (مستندهاي سياسي) انتخاب و به نمايش گذاشته مي‌شوند.

هيات انتخاب بخش بين‌الملل جشنواره از حدود دو ماه پيش، بازبيني اين فيلم‌ها را آغاز کرده و به زودي فهرست فيلم‌هاي انتخابي در بخش‌هاي مختلف بين‌المللي اعلام خواهد شد.يازدهمين دوره جشنواره بين‌المللي فيلم مستند ايران «سينماحقيقت» طي روزهاي 19 تا 26 آذرماه 1396 در شهر تهران برگزار خواهد شد.

آغاز پانزدهمين اجلاس بين‌المللي تجليل از پيرغلامان

پانزدهمين اجلاس بين‌المللي تجليل از پيرغلامان و خادمان حسيني با حضور مقامات لشکري و کشوري آغاز به کار کرد.

به گزارش فارس، پانزدهمين اجلاس بين المللي تجليل از پيرغلامان و خادمان حسيني با حضور مقامات لشکري و کشوري از جمله فرمانده ارتش استان اصفهان، فرمانده سپاه استان اصفهان، رييس سازمان بسيج صداوسيما و رييس اجلاس، استاندار اصفهان، نمايندگان استان اصفهان در مجلس شوراي اسلامي، رييس مجمع جهاني اهل بيت، رئيس کانون مداحان کشور و ديگر مسئولان اجرايي اجلاس آغاز شد.

در ابتداي اين مراسم جمعي از پيرغلامان با اجراي سرود جمعي کجاييد اي شهيدان خدايي حال و هواي معنوي خاصي به اجلاس بخشيدند.

در انتهاي مراسم نيز از مستندات راديويي و تلويزيوني مسابقه مستند پيرغلامان رونمايي و از برگزيدگان تجليل مي شود.

همچنين در مراسم رسمي استقبال از هزار نفر از پيرغلامان حسيني حاضر در اجلاس بين المللي تجليل از پيرغلامان و خادمان حسيني که در گلستان شهداي اصفهان برگزار شد، پرچم ابا عبدالله الحسين با ذکر «يا حسين مددي» پيرغلامان حسيني برافراشته شد.

روايت زندگي نويسنده مطرح جهان در سينماي هاليوود

فيلم "شورش در راي" به کارگرداني "دني استرانگ" اکران بين‌المللي خود را در سينماهاي امريکاي شمالي آغاز کرد.به گزارش ميزان، اين فيلم زندگينامه يک سرباز امريکايي و اتفاقاتي است که او در جنگ جهاني دوم پشت سر مي گذارد. اين فيلم بر اساس زندگي از جي.دي سلينجر نويسنده مطرح رمان ناتور دشت به فيلمنامه تبديل شده است.

اطلاعات اندکي درباره زندگي سالينجر منتشر شده‌است، او، با توجه به شخصيت گوشه‌گير خود، همواره تلاش مي‌کرد ديگران را به حريم زندگي‌اش راه ندهد.

رمانهاي پرطرفدار وي، مانند ناتور دشت در نقد جامعه مدرن غرب و خصوصاً آمريکا نوشته شده‌اند.

کوين اسپيسي، نيکولاس هالت، سارا پالسون، ويکتور گاربر و هوپ ديويس در اين فيلم به ايفاي نقش خواهند پرداخت.

اين آخرين فيلمي است که اسپيسي پس از بازي در نقش نيکسون در آن بازي کرده است. وي در حال حاضر چند سال است که مشغول بازي در سريال خانه پوشالي است و بارها براي ايفاي آن نقش جوايز متعددي همچون امي را برده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته