جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/07/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5670

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي:
صادرات 20 هزارتن انگور آذربايجان غربي به خارج ازکشور

معاون بيمه و درمان اداره کل بيمه سلامت لرستان:
بيمه‌شدگان لرستاني حقوق خود را بشناسند


آشكارسازي نقاط پرحادثه جاده‎هاي استان مازندران


پايان دريابست؛ آغاز فصل صيد ميگو


خبــر


در استان


 رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي:
 صادرات 20 هزارتن انگور آذربايجان غربي به خارج ازکشور  

 اروميه- صديقي

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي از صدور 20 هزار تن انگور توليدي استان به خارج از کشور خبر داد. اسمعيل کريم‎زاده با بيان اينکه امسال 20هزارتن انگور توليدي استان به ارزش 15 ميليون دلار به خارج از کشور صادر مي‎شود؛ افزود: روسيه، آذربايجان، ترکمنستان، افغانستان، اوکراين و عراق کشورهاي مقصد انگورهاي صادراتي استان هستند.

وي با بيان اينکه آذربايجان غربي پنجمين توليدکننده انگور کشور و از نظر کيفيت محصول و سطح باغات داربستي مقام اول کشوري را به خود اختصاص داده است اظهارداشت: انگور دومين محصول باغي استان بوده و بيش از 30 هزار بهره‎بردار به طور مستقيم و 30هزار نفر به صورت غيرمستقيم در امر داشت و برداشت، بسته‌بندي و حمل و نقل انگور فعاليت کرده و از اين راه امرار معاش مي‌کنند.

کريم‎زاده سطح زيرکشت باغات انگور آبي و ديم استان را 21هزار و 266 هکتار اعلام کرد و افزود: امسال 176هزار و 265تن انگور از باغات استان برداشت مي‎شود.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي اضافه کرد: از محصول توليدي بالاي 20 هزارتن در سردخانه‎ها ذخيره‎سازي شده و در خارج از فصل توليد عرضه بازار مصرف داخلي و خارجي مي‎شود.

کريم‎زاده گفت: همچنين حدود 30 هزار تن بصورت تازه‎خوري به بازارهاي خارج از کشورصادرمي‎شود و در حدود 60 هزار تن نيز جذب صنايع تبديلي و تکميلي مي‎شود.رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي عنوان کرد: از اين ميزان انگور توليدي همچنين در حدود 40 هزار تن به کشمش تبديل مي‎شود و مابقي به مصارف خانگي مربوط است که عموما به شيره، کشمش آفتابي وغيره تبديل مي‎شود.


 معاون بيمه و درمان اداره کل بيمه سلامت لرستان:
 بيمه‌شدگان لرستاني حقوق خود را بشناسند 

 خرم‎آباد-پروين بازگير

شاهدخت فتحي بيرانوند معاون بيمه و درمان بيمه سلامت استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه آفرينش در خرم‌آباد، اظهار داشت: در حال حاضر يک ميليون و 100 هزار نفر از مردم لرستان تحت پوشش بيمه سلامت هستند.وي پيشبرد اهداف سازمان بيمه سلامت را مستلزم توانمندسازي بيمه‎شدگان دانست و افزود: سازمان بيمه سلامت، زماني مي‌تواند به هدف خود يعني ارتقا و توسعه‌يافتگي نظام سلامت، دست پيدا کند که به توانمندسازي ذي‌نفعان سازماني اعم از بيمه‎شدگان و مؤسسات تشخيصي درماني طرف قرارداد بپردازد.

فتحي گفت: ما در کل استان خدمات بيمه‌گري خود را به بخش خصوصي واگذار کرده‌ايم و دفاتر پيشخوان وظيفه صدور، تمديد و تعويض دفترچه‎‏هاي بيمه را برعهده دارند. وي عنوان کرد: يکي از مراکز ثقل توانمندسازي بيمه‌شدگان، مي‌تواند همين دفاتر پيشخوان باشد که روزانه با حجم عظيمي از بيمه‌شدگان سر و کار دارند.

وي تصريح کرد: درراستاي اطلاع‌رساني به بيمه‌شدگان شهري، از اين پس از طريق مانيتورهايي که در دفاتر پيشخوان نصب شده، جديدترين و مهمترين اخبار مربوط به بيمه سلامت را به گوش بيمه‌شدگان خواهيم رساند تا مردم از حقوق خود آگاه باشند.

ايشان خاطرنشان کرد: مردم بايد از مواردي نظير ميزان تعرفه‌ خدمات درماني در بخش‌هاي مختلف، خدمات رايگان موجود در تعهد بيمه سلامت، مدارک موردنياز براي چاپ و صدور دفترچه و نيز ليست داروهايي که نياز به تشکيل پرونده دارند، اطلاع داشته باشند.

وي بيان کرد: درراستاي افزايش آگاهي بيمه‌شدگان روستايي نيز مکاتباتي با دانشگاه علوم پزشکي انجام داده‌ايم که رابطين سلامت را در همه مراکز بهداشتي به ما معرفي کند تا از طريق اين رابطين، بيمه‎شدگان روستايي را از حقوق خود آگاه کنيم. معاون بيمه و درمان بيمه سلامت استان لرستان گفت: متأسفانه بسياري از روستائيان نمي‌دانند با دفترچه‌اي که در دست دارند چه خدماتي را مي‌توانند دريافت کنند و ما اطلاع‌رساني اين مهم را از طريق دهياري‌ها، روحانيون محل و بهورزان انجام خواهيم داد. وي افزود: سازمان بيمه سلامت که وابسته به وزارت رفاه بود اخيراً به وزارت بهداشت منتقل شده است که ما اين انتقال را به فال نيک مي‌گيريم و اميد است که بتوانيم از حمايتهاي مسئولان ارشد وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکي بهره‌مند شويم. فتحي با بيان اينکه سازمانهاي بيمه‌گر به تنهايي نمي‌توانند درراستاي اهداف آرماني خود حرکت کنند، عنوان کرد: بنا داريم که با افزايش اين همدلي‌ها و تقويت تعاملات بين‌بخشي، به مديريت بهينه منابع حوزه سلامت در استان کمک کنيم. وي تصريح کرد: ما به دنبال اين هستيم که دسترسي عادلانه به خدمات تشخيصي درماني باکيفيت، براي همه اقشار وجود داشته باشد که اين مهم، جز با پشتوانه دانشگاه علوم پزشکي و همکاري ساير سازمانهايي که دست‌اندرکارند محقق نمي‌شود.

معاون بيمه و درمان بيمه سلامت استان لرستان خاطرنشان کرد: يکي از موضوعات قابل‌توجهي که امسال به‌طور جدي به آن پرداخته شده، بحث راهنماهاي باليني است بدين منظور که پزشکان به سمت تجويزهاي علمي و استاندارد و مطابق با شاخص‌هاي علمي دنيا پيش بروند.


 آشكارسازي نقاط پرحادثه جاده‎هاي استان مازندران  

 ساري-رقيه سامع

رئيس اداره ايمني، ترافيك و حريم راههاي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‎اي استان مازندران از آشكارسازي نقاط پرحادثه در جاده‎هاي اين استان خبر داد. اسماعيل فولادي با بيان اين مطلب گفت: محورهاي ارتباطي مازندران به دليل حجم بالاي ترافيك و تردد وسايل نقليه جزء محورهاي حساس كشور محسوب شده، لذا ايمن‎سازي اين محورها و حذف نقاط پرحادثه به عنوان دو برنامه اصلي اين اداره كل همواره در دستور كار قرار دارد.

وي تصريح نمود:‌ يكي از برنامه‎هاي اين اداره كل در زمينه ايمن‎سازي محورها و رفع نقاط پرحادثه، نصب تابلوهاي جهت‎نماي فسفري جهت آشكارسازي نقاط پرحادثه (از نوع خورشيدي) است كه در محورهاي شرياني استان نصب شد.

فولادي از آشكارسازي نقاط پرحادثه به عنوان يكي از روشهاي كاهش سوانح رانندگي و افزايش ايمني تردد ياد كرد و اظهار داشت: با عنايت به شناسايي نقاط پرحادثه استان از سنوات گذشته اقدامات مؤثري درخصوص رفع اين نقاط صورت گرفته و درهمين راستا نيز نصب انواع علائم به عنوان يك اقدام كم‌‎هزينه زودبازده، توانسته در جهت كاهش تصادفات و سوانح رانندگي نقش بسيار مؤثري ايفا نمايد.


 پايان دريابست؛ آغاز فصل صيد ميگو 

 بندرعباس- شهين صادقي

مدير کل شيلات هرمزگان با بيان اينکه از دهم مهرماه، اجراي طرح دريابست در آبهاي هرمزگان به پايان رسيد؛ گفت: فصل صيد ميگوي هرمزگان نيز از يازدهم مهرماه آغاز شده است.

سيد پرويز محبي گفت:جلسه کميته مديريت صيد ميگو شيلات هرمزگان که با حضور نماينده پژوهشکده اکولوژي خليج فارس و درياي عمان، معاون صيد و بنادر ماهيگيري شيلات هرمزگان، جمعي از روساي شهرستانها و کارکنان شيلات هرمزگان و جمعي از صيادان استان و نمايندگان آنها در اداره کل شيلات هرمزگان برگزار شد و آغاز فصل صيد ميگو هرمزگان از يازدهم مهرماه مشخص گرديد.وي با اشاره به اينکه رعايت قوانين و مقرارات صيد و صيادي با همکاري صيادان نقش مهمي در حفظ منابع آبزيان براي نسل آينده و صيد پايدار خواهد داشت، يادآور شد: با توجه به کارشناسيهاي انجام شده از سوي پژوهشکده اکولوژي خليج فارس و درياي عمان ميزان صيد قابل مجاز حدود هزار و 530 تن است که از اين ميزان حدود هزار و 300 تن ميگوي درشت و حدود 230 تن ميگوي سرتيز پيش‎بيني مي‎شود.

محبي با اشاره به اجراي طرح دريابست در آبهاي هرمزگان گفت: آنچه مسلم است با اجراي طرح ممنوعيت عمومي صيد تمامي گونه‎هاي آبزي (دريابست) شرايط بهتري براي رشد و تکثير و احياي نسل آبزيان در زيستگاههاي طبيعي فراهم شده است.


 خبــر 

 آغاز برداشت خرما از نخلستان‌هاي هرمزگان

بندرعباس- شهين صادقي

مدير امور باغباني سازمان جهاد کشاورزي هرمزگان از آغاز برداشت خرماي پيارم از 2 هزار و 200 هکتار نخلستان‌هاي هرمزگان خبر داد.

خرماي پيارم که به خرماي شکلاتي معروف است به علت خشک و قابل نگهداري بودن در مدت طولاني، طرفداران زيادي در بازارهاي داخلي و خارجي دارد.

مدير امور باغباني سازمان جهاد کشاورزي هرمزگان پيش‌بيني کرد امسال هشت هزار تن محصول برداشت شود که در مقايسه با سال گذشته 10 درصد بيشتر است.

مسعود گرگيج افزود: رعايت اصول فني و بهداشتي باغ‌ها، انجام عمليات به زراعي، مديريت تغذيه و مبارزه با آفات علت افزايش توليد پيارم است.

وي تصريح کرد: 70 درصد خرماي برداشت‌شده به کشورهاي استراليا، کانادا، روسيه و حاشيه خليج‌فارس صادر مي‌شود. مدير امور باغباني سازمان جهاد کشاورزي هرمزگان با اشاره به اينکه برداشت پيارم تا آخر آبان ادامه دارد، اضافه کرد: هر کيلو خرماي پيارم هيجده هزار تومان از کشاورزان خريداري مي‌شود. گرگيج بابيان اينکه شهرستان حاجي‌آباد به علت داشتن آب و هواي گرم و خشک تنها منطقه کشت پيارم در ايران است، خاطرنشان کرد: بيشترين نخلستان‌هاي پيارم در دهستان‌هاي درآگاه و طارم، تزرج، سيروئيه و اطراف شهر حاجي‌آباد است.

مدير امور باغباني سازمان جهاد کشاورزي هرمزگان در پايان با تأکيد بر اينکه هرمزگان با برداشت سالانه 150 هزار تن خرما از 38 هزار هکتار رتبه چهارم توليد و سوم سطح زير کشت خرما را در کشور دارد، افزود: برداشت خرما در هرمزگان با خرماي آل مهتري از اول خرداد آغاز مي‌شود و با برداشت پيارم به پايان مي‌رسد.

جابجايي 440000 تن بار در 6 ماهه نخست سال در راه‎آهن شمال

ساري-رقيه سامع

راه‎آهن شمال در شش ماهه اول سال96 مقدار 440000 تن انواع بار را به مقاصد مختلف حمل کرد.حمل اين ميزان بار در مقايسه با مدت مشابه سال 95 از رشد 60درصدي برخوردار است. مهندس يوسف گران‌پاشا مدير کل راه‎آهن شمال با اعلام اين خبر گفت: بارهايي که توسط راه‎آهن شمال حمل مي‎شود شامل نفت کوره، کودهاي شيميايي، روغن خوراکي، گاز مايع، زغال سنگ، دانه‌هاي روغني، سيمان، ماشين‌آلات و... است که براي حمل هر کدام از انواع بارها از واگنهاي مخصوصي استفاده مي‌شود. گران‌پاشا درمورد حمل بار در راه‎آهن گفت: حمل‌ و نقل‌ ريلي‌ به‌ عنوان‌ يکي‌ از بخش‌هاي‌ مهم‌ سيستم‌ حمل‌ و نقل‌، نقش‌ عمده‌اي‌ را در عرصه‌هاي‌ اقتصادي و صنعتي‌ ايفا مي‌کند و به واسطه مزايايي که در مقايسه با ساير بخش‌هاي حمل و نقلي دارد، توانسته سهم قابل توجهي را در حوزه حمل و نقل به خود اختصاص دهد. راه‌آهن با مزايايي همچون ظرفيت‌ بسيار بالا در حمل بار، مصرف‌ انرژي‌ و آلودگي‌ کم، نرخ‌ کرايهِ‌ پايين‌ و ايمني‌ نسبت‌ به‌ ساير وسيله‌هاي‌ حمل‌ و نقل‌ موجب شده تا به عنوان يک وسيله ايمن و باصرفه شناخته شود.

مدير کل راه‎آهن شمال افزود:در شش ماهه اول امسال قريب به440000 تن از انواع بارهاي مراکز صنعتي، توليدي و تجاري از ايستگاههاي راه‎آهن شمال به مقاصد مختلف حمل شد.

رئيس شوراي اسلامي شهر خرم‌آباد:

شايسته‎‏سالاري؛ از اهداف مهم شوراي شهر خرم‎آباد

خرم‎آباد-پروين بازگير

اردشير دريکوندي در مراسم معارفه شهردار خرم‌آباد با بيان اينکه در شوراي شهر دوره پنجم خرم‌آباد در کوتاه‌ترين زمان شهردار و روساي کميسيون‌هاي شورا مشخص شدند گفت: اين نشان‌دهنده متحد بودن اعضاي شوراي شهر اين دوره براي آباداني شهر است.

دريکوندي با تاکيد بر اينکه شوراي شهر تنها شوراي شهرداري نيست؛ گفت: شوراي شهر شوراي همه مردم است و مطالبه‎گري مردم در همه‎ امور باعث مي‎شود تا نظارت ما بر کارها افزايش يابد و با افزايش نظارت، خيلي از مشکلات رفع خواهد شد. وي تصريح کرد: يکي از برنامه‎هاي مدنظر ما بحث "شفاف‌سازي" در امورات مديريت شهري و اطلاع‎رساني به مردم مي‎باشد.

رئيس شوراي اسلامي شهر خرم‎آباد عنوان کرد: همچنين پاکدستي، امانت‎داري، شايسته‎سالاري در شهرداري، پيگيري مطالات مردم، ساماندهي حوزه نيروي انساني از ديگر برنامه‎هاي مدنظر شوراي پنجم شهر خرم‎آباد است.

وي با اشاره به اينکه شهرداري خرم‎آباد حدود 250 ميليارد تومان بدهي ثبت شده دارد؛ افزود: با توجه به اينکه وضعيت اقتصادي مردم خرم‎آباد تا حدود زيادي رضايت بخش نيست، همين امر بر درآمدهاي شهرداري نيز تاثير گذاشته و عمده درآمد شهرداري نيز حتي براي نظافت شهر کافي نيست که لازم است براي ايجاد يک درآمد پايدار برنامه‌ريزي دقيقي صورت بگيرد.

دريکوندي در پايان به پروژه‏هاي غيرکارشناسي و نيمه‎كاره در سطح شهر خرم‎آباد اشاره نمود و افزود: علي‎رغم تمام کاستي‏هاي شهر از نظر مبلمان شهري، زيرساخت‏ها، سرانه‎ي فضاي سبز، حمل و نقل، بافت‎هاي فرسوده و تمام مشکلات مديريت شهري، زيرگذر بهارستان براي شهر خرم‎آباد به يک تهديد تبديل شده و اين در حاليست که منابع مالي براي اجراي آن نيز وجود ندارد.وحيدرشيدي در آيين معارفه خود بعنوان شهردار جديد خرم‎آباد با اشاره به اينکه در طول يک ماهي که به عنوان سرپرست شهرداري انجام وظيفه کردم، با مشورت صاحبنظران اقدام به نگارش اسناد راهبردي کوتاه‌مدت، ميان‌مدت و بلندمدت کرده‎ايم؛ گفت: اين اسناد راهبردي به صورتي تنظيم شده‌اند که قابل اجرا و توسعه‎زا بوده و افق روشني را فراروي شهر خرم‎آباد قرار مي‎دهند.

وي افزود: بنده از جنس شهرداري هستم و مسائل، مشکلات و ظرفيتهاي اين نهاد را خوب مي‌شناسم و با وضعيتي که همگان تقريبا از آن مطلعند، رسيدن به اهداف موردنظر کار دشواري است اما غير ممکن نيست ولي تمام سعي خود را خواهم کرد که در معارفه شهردار بعدي، کارنامه خوب و قابل دفاعي را از خود ارائه دهم.

در اين مراسم، حکم انتصاب «وحيد رشيدي» به عنوان شهردار خرم‎آباد که به امضاي وزير کشور رسيده بود، از سوي استاندار لرستان به وي اعطا شد.


 در استان 

 با تلاش کارکنان شرکت آبياري کرخه و شاوور؛

ترميم ديواره کانال اصلي شبکه آبياري حميديه

اهواز – خبرنگار آفرينش

عمليات ترميم شکستگي بخشي از پوشش بتني کانال MR در حوزه کرخه‌جنوبي طي يک عمليات فشرده شبانه‌روزي و در کوتاه‌ترين زمان ممکن، با تلاش کارکنان شرکت بهره‌برداري از شبکه‌هاي آبياري کرخه و شاوور انجام شد.

"يعقوب کرمي" مديرعامل شرکت آبياري کرخه و شاوور با اعلام خبر فوق گفت: کانال مذکور در کيلومتر 7 آن، دچار تخريب شده بود که با توجه به ضرورت تأمين آب اراضي زير پوشش در سطحي بالغ بر 1000 هکتار، ترميم ديواره اين کانال در دستور کار قرار گرفت.

وي ادامه داد: با تلاش شبانه‌روزي کارکنان شرکت، عمليات جمع‌آوري بتن تخريبي، شفته‌ريزي و پوشش بتني محل آسيب‌ديده کانال انجام پذيرفت. همچنين آبگير شماره 23 اين کانال در مجاورت محل تخريبي، بازسازي شد.

کانال MR به طول 12 کيلومتر در سمت راست شبکه مدرن حميديه قرار دارد که از محدوده شهرستان حميديه عبور کرده و تا انتهاي روستاي رامسه1، وظيفه تأمين آب اراضي کشاورزان در سطح 5500 هکتار را به عهده دارد.

مديرعامل شرکت آبياري کرخه و شاوور همچنين از برگزاري جلسه با مديريت جهاد کشاورزي شهرستان اهواز به منظور هماهنگي و تعامل بين شرکت بهره‌برداري، کشاورزان و مديريت جهاد کشاورزي شهرستان اهواز خبر داد.

در اين جلسه که مدير و معاون جهادکشاورزي شهرستان اهواز، رئيس مرکز خدمات شهر الهايي حضور داشتند، "يعقوب کرمي" مديرعامل شرکت آبياري کرخه و شاوور، بر لزوم برنامه‌ريزي جهت استفاده بهينه از منابع آبي تأکيد و در اين راستا خواستار هماهنگي لازم و تعامل بين شرکت بهره‌برداري، کشاورزان و مديريت جهاد کشاورزي شهرستان اهواز جهت عقد قرارداد تأمين آب کشت زمستانه سال جاري شد.

جلسه با جهاد کشاورزي شهرستان اهواز به ميزباني و دعوت شرکت آبياري کرخه و شاوور در سالن جلسات اين شرکت برگزار شد.

عضو شوراي شهر بندرعباس:

جاي خالي نمادي از بندرعباس در ورودي شهر

بندرعباس- شهين صادقي

عضو شوراي شهر بندرعباس گفت: وروديهاي شهر يکي از گلايه‎هاي اساسي همه شهروندان است.

" کيانوش جهانبخش" در نطق پيش از دستور هفتمين جلسه علني شوراي اسلامي شهر بندرعباس که با دستور کار نشست هم‎انديشي با اعضاي هيئت مديره خانه مطبوعات استان برگزار شد، بيان کرد: وروديهاي شهر بندرعباس از گلايه‎هاي اساسي همه شهروندان است و نبودن نمادي از بندرعباس در ورودي شهر بطور کامل مشهود است.

جهانبخش گفت: در طول 4 سال گذشته اعضاي شوراي چهارم هيچ انتقادي ازاعضاي شوراي سوم نداشتند و اگر ضعف و مشکلي بود سعي کرديم آن را برطرف کنيم و نبايد برخي با مصاحبه‏هاي تخريبي عملکرد دوره‏هاي قبل شورا را به چالش بکشند.

رييس کميسيون عمران، حمل ونقل و ترافيک شوراي شهر بندرعباس درادامه بيان کرد: در پايان يک ماه مانده به اتمام شوراي سوم قراردادي در جهت ساخت دروازه خليج فارس و دروازه قرآن بسته شده که اين دروازه‎‏ها هيچ سنخيتي با شهر بندرعباس ندارند.

وي گفت: متاسفانه فلسفه احداث اين دو دروازه مشخص نيست و الگو و معماري اين بناها هيچ شباهتي با دروازه و نمادي که قابل ارائه باشد ندارد. همچنين داربستهاي غيرايمن که دور اين بناها وجود دارد نگراني براي شهروندان بوجود آورده است.

جهانبخش افزود: همانطور که شهرداري با پيمانکاران پيمان دارد، پيمان ما هم با مردم است و از شهرداري مجموعه عمراني که ناظر پروژه است درخواست مي‎شود در اين خصوص پاسخگو باشند.

وي تصريح کرد: پيمانکاراني که در کارشان کوتاهي رخ مي‎دهد بايد از چرخه پيمانکاري مجموعه شهرداري خارج شوند تا بيت‎المال حيف وميل نشود.

به مناسبت هفته ايمني و آتش‌نشاني؛

اجراي عمليات مانور اطفاي حريق در سازمان آب و برق خوزستان

اهواز – خبرنگار آفرينش

مانور اطفاي حريق، توسط گروه پدافند غيرعامل و HSE سازمان آب و برق خوزستان با همکاري آتش‎نشاني شهرداري اهواز در سازمان و شرکتهاي طرف قرارداد برگزار شد.

مانور اطفاي حريق، در قالب کارگاه آموزشي و با همکاري سازمان آتش‎نشاني شهرداري اهواز در محوطه روبروي کتابخانه مرکزي سازمان اجرا شد.

رئيس پدافند غيرعامل سازمان آب و برق خوزستان، هدف از اجراي اين مانور را آشنايي کارکنان سازمان با مسائل ايمني، پيشگيري و اطفاي حريق معرفي کرد.

"سيامک عنصري" گفت: در اين کارگاه، مواد آتش‎زا، به انواع جامدات، مايعات قابل اشتغال، گازها، فلزات قابل اشتغال، الکتريسيته (برق) و انفجارات تقسيم و نحوه خاموش کردن هر يک از آنها به تفکيک مورد تشريح قرار گرفت.

عنصري افزود: خاموش کردن سيلندر گاز، مايعات قابل اشتغال و جامدات مانند چوب و لاستيک به صورت عملي به همکاران آموزش داده شد.

در مانور اطفاي حريق، سه دستگاه خودرو اطفاي حريق، يک دستگاه آمبولانس از موسسه پزشکي سازمان، 12 نفر از نيروهاي عملياتي آتش‌نشاني شهرداري اهواز و شش نفر از اداره آتش‎نشاني سازمان آب و برق خوزستان حضور داشتند.

همچنين در هفته ايمني و آتش‎نشاني (هفتم تا سيزدهم مهرماه)، به منظور ارتقاي سطح آمادگي در مقابله با حوادث احتمالي، مانورهاي مشابهي در سطح شرکتهاي توليد و بهره‏‎برداري سد و نيروگاه و بهره‏‎برداري از شبکه‏هاي آبياري استان خوزستان برگزار شد.

کارکنان شرکت‏کننده در اين مانورها و تمرينهاي عملي، با انواع حريق، خاموش‏کننده‏ها و روشهاي واقعي کنترل و اطفاي آنها آشنا شدند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته