جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5675

معاون وزير جهادکشاورزي:
ضرورت «تغيير الگوي کشت» به دليل کمبود آب در کشور

فرماندار شميرانات:
تراکم‎فروشي، راه اداره شهر نيست


93 درصد صنايع کشور، صنايع خرد و کوچک است


توجه به اقتصاد دريامحور در منطقه آزاد قشم

معاون بهره‎برداري شرکت برق منطقه‎اي خوزستان:
اصلاح سيستم سرمايشي پست‎هاي برق تا پايان سال جاري‏


در استان


خبــر


 معاون وزير جهادکشاورزي:
 ضرورت «تغيير الگوي کشت» به دليل کمبود آب در کشور 

 گرگان-قهرمان

عباس کشاورز؛ معاون وزير جهادکشاورزي در امور زراعت گفت: از اين پس سياستهاي حمايتي دولت در بخش کشاورزي بر مبناي بهره‌وري آب در نظر گرفته مي‎شود.

معاون امور زراعت وزير جهادکشاورزي گفت: کمبود آب و تغيير اقليم در کشور بسيار جدي و تغيير نسخه‎هاي مرسوم کشت بر مبناي ميزان آب مصرفي ضروري است.عباس کشاورز در گرگان در جمع اعضاي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي گلستان افزود: يکي از علتهاي اصلي کمبود آب در ايران، استفاده غير اصولي از منابع آبي مانند کشت محصولات کشاورزي با نياز آبي فراوان است.

کشاورز با بيان اينکه در اين بحران آبي، کشت برنج در ايران به غير از گيلان و مازندران در بقيه استانها از جمله گلستان بصرفه و عقلاني نيست تاکيد کرد؛ بايد با واسنجي و تجديدنظر، کشت محصولات با مصرف آب زياد، در برخي استانها حذف و محصولات کم‎مصرف جايگزين شود. او گفت: از اين پس سياستهاي حمايتي دولت در بخش کشاورزي بر مبناي بهره‎وري آب در نظر گرفته مي‌شود.

معاون وزير جهاد کشاورزي روي آوردن به کشت نشايي که صرفه‎جويي 30 درصدي در مصرف آب را درپي دارد، مکانيزاسيون، توسعه آبياريهاي نوين و گسترش کشت گلخانه‎اي سبزي و سيفي‎جات را از برنامه‎هاي اين وزارتخانه براي صرفه‌جويي بيشتر در مصرف آب بخش کشاورزي برشمرد.


 فرماندار شميرانات:
 تراکم‎فروشي، راه اداره شهر نيست 

 شميرانات- صادقعلي

فرماندار شميرانات در مراسم معارفه شهردار لواسان ضمن تاکيد بر پاک دستي مديران شهري گفت: تراکم‎فروشي راه اداره شهر نيست.به گزارش خبرنگارآفرينش، عزت‎ا... خان‎محمدي در مراسم معارفه علي حيدريان، به عنوان شهردار لواسان، طي سخناني بر خدمت بي‎منت به مردم تاکيد کرد و گفت: امروز در سير تحول تاريخي به جايي رسيديم، که اعضاي شوراي شهر به دست مردم انتخاب شده و شهردار نيز توسط منتخبين مردم انتخاب مي‌شود.

فرماندار شميرانات ضمن تاکيد بر لزوم مردم‎شناسي شوراي شهر و شهرداري گفت: اگر شهردار، مردم را به خوبي نشناسد، نمي‎تواند موفق باشد، بايد نيازهاي مردم، ضرورتها و چشم‎اندازهاي توسعه را بشناسد، نگاه کاسبکارانه محکوم به شکست است، لواسان نگاه مختص به خود را مي‎طلبد و بايد اقليم و مردم را شناخته و يک برنامه‎ريزي 20 ساله براي شهر داشته باشيم.خان‎محمدي ضمن تاکيد بر مطالعه عملکرد شوراي شهر قبلي گفت: نقاط ضعف شوراي شهر قبلي را کنار گذاشته و از نقاط قوت استفاده کنيد، آقاي حيدريان تازه کار نيست و تجربيات خوبي دارد، اميدوارم با تعاملات سازنده در جهت پيشرفت شهر گام برداشته شود، درد دل مردم را بشنويد و برنامه‎محور و فرصت‎محور عمل کنيد، و با معتمدين مردم جلسه بگذاريد.وي با بيان اين که اداره شهر با شهرفروشي صحيح نيست، گفت: راه اداره شهر تراکم‎فروشي نيست، نبايد در عملکرد مديريت شهري يک بعدي عملکرد، بايد بسته‎اي واحد براي مديريت شهري ارائه کرد.

فرماندار شميرانات با تاکيد بر پاک‎دستي مسئولان گفت: اقدامات را کارشناسي انجام دهيد، تا استانداري، دستگاههاي نظارتي و امنيتي و مجلس آن را تاييد کنند، البته ناظر اصلي خداوند است، که بر تمام اعمال ما نظارت دارد.


 93 درصد صنايع کشور، صنايع خرد و کوچک است 

 بندرعباس - شهين صادقي

معاون وزير و مديرعامل شرکت شهرکهاي صنعتي ايران اظهار داشت: 93 درصد صنايع کشور، صنايع خرد و کوچک است.علي يزداني در مراسم توديع و معارفه مديرعامل شرکت شهرکهاي صنعتي استان هرمزگان ، به وضعيت صنايع کوچک در کشور پرداخت و اظهار داشت: قريب به 84 هزار و 700 واحد صنعتي داراي پروانه بهره‎برداري در کشور وجود دارد که از اين تعداد 43 هزار بنگاه، زير 10 نفر اشتغال دارند.

وي واحدهاي صنعتي داراي اشتغال بين 10 تا 50 نفر را 35 هزار واحد اعلام کرد و افزود: 93 درصد صنايع کشور، صنايع خرد و کوچک است.مهندس يزداني، از ويژگيهاي مهم بنگاههاي خرد و کوچک را، پراکندگي آنها، سرمايه کم و همچنين امکان استقرارشان در اقصي نقاط کشور دانست.

وي موفق بودن اين بنگاهها را به نگاه مديريت آن به بازار که اصل بقاي بنگاههاي کوچک و خرد مي‎‏باشد، دانست و افزود: براي موفقيت در اين امر بايد مديران واحدهاي توليدي ابتدا سوله توليد را بنا کنند، سپس به فکر واحد اداري و ديوارکشي آن باشند.معاون وزير و مديرعامل شرکت شهرکهاي صنعتي ايران رسالت مهم سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان را هدايت سرمايه‎‏گذاران به کلينک مشاوره صنعتي اعلام کرد و گفت: براي موفق بودن بايد نگاه ويژه به بازار داخلي و صادراتي کرده و سپس متناسب با کشور و استان جواز را صادر نمود.

مهندس يزداني افزود: در کل کشور حدود 50 هزار و 292 طرح صنعتي در حال ساخت و ساز است که 10 هزار و 990 واحد بالاي 60 درصد مي‏باشند.

وي در پايان به جوازهاي تاسيس در استان هرمزگان اشاره نمود و گفت: در هرمزگان بيش از 400 طرح در شهرکها است در حال ساخت و ساز است.رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان نيز در اين مراسم گفت : 900 واحد صنعتي بزرگ و کوچک در استان فعال هستند که بيش از 700جواز تاسيس، در حال فعاليتند.خليل قاسمي با بيان اينکه استان به سمت صنعتي شدن در حال حرکت است افزود: حدود 24 هزار نفر نيروي مستقيم حوزه صنعت هستند و 26 هزار نفر در جوازها ثبت شده‎‏اند که تا يکي دو سال آينده جمعيت حوزه صنعت چندين برابر خواهد شد.يادآور مي‌شود در اين مراسم سيد امير اميري‏زاد به عنوان مديرعامل شرکت شهرکهاي صنعتي هرمزگان منصوب و از زحمات بهمن غلامپور تجليل به عمل آمد.


 توجه به اقتصاد دريامحور در منطقه آزاد قشم 

 بندرعباس- شهين صادقي

مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اخيرا با همکاري مشاور خارجي دو مزيت اقتصاد دريا محور و گردشگري دريايي در اين منطقه ايجاد کرده‎ايم.

حميدرضا مومني در نشست مديران و مسئولان مناطق آزاد کشور با وزير امور اقتصادي و دارايي افزود: باتوجه به مزيت اي انرژي نفت و گاز که در منطقه آزاد قشم وجود دارد، 4 پتروشيمي و 4 پالايشگاه در منطقه آزاد قشم در حال احداث است، پالايشگاه شماره 1 کارهاي آماده سازي در حال انجام است و پيش‎بيني سالانه 100 ميليون بشکه نفت در دستور کار داريم.مومني منطقه آزاد قشم را يکي از بهترين مناطق براي توليد ميگو در کشور دانست.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: در حوزه گردشگري دو موضوع به صورت جدي در حال پيگيري است، يکي کاهش هزينه‎هاي سفر که مقدمات اوليه راه‎اندازي ايرلاين انجام شده و قرار است 80 درصد کل مبلغ توسط اعتباري که دولت اختصاص داده تامين شود و 20 درصد مابقي توسط سرمايه‎گذاران داخلي؛ و موضوع بعدي تبديل مسافر به گردشگر است.


 معاون بهره‎برداري شرکت برق منطقه‎اي خوزستان:
 اصلاح سيستم سرمايشي پست‎هاي برق تا پايان سال جاري‏ 

 اهواز-خبرنگار آفرينش

معاون بهره‎برداري شرکت برق منطقه‎اي خوزستان گفت: اصلاح سيستم سرمايشي هشت پست از منطقه دشت آزادگان و غرب اهواز شامل پستهاي اصلي سوسنگرد، فرعي سوسنگرد، شمالغرب، لشکر، کيانپارس، گلستان، دانشگاه و کشاورزي به طور کامل انجام شد.مسعود قنواتي اظهار کرد: با توجه به شرايط جوي حاکم برمنطقه، اصلاح سيستم سرمايشي پستهاي برق يکي از دغدغه هاي اصلي و قديمي شرکت برق منطقه‎اي خوزستان براي پايداري شبکه برق بوده است.وي در مورد اقدامات انجام شده در اين زمينه گفت: با حضور معاون وزير نيرو در تير ماه امسال مبلغ 30 ميليارد ريال براي اصلاح اين سيستمها به شرکت برق منطقه‎اي خوزستان اختصاص يافت ‏که در مرحله اول با خريد کولر سيستم سرمايشي هشت پست به طور کامل اصلاح شد و با خريد کولرهاي ديگر که در دست انجام است مشکل سيستمهاي سرمايشي کليه پستها تا پايان سال برطرف مي‌شود.


 در استان 

 شهردار منتخب تبريز:

ضرورت اجراي فازهاي تکميلي مرکز همايش‌ها طبق زمان‌بندي

تبريز-توفيقي

شهردار منتخب تبريز در ادامه بازديدهاي خود از پروژه‌هاي اصلي شهر، در مرکز همايش‌هاي بين‌المللي تبريز حضور يافته و در جريان اجراي فازهاي تکميلي اين پروژه کم‌نظير قرار گرفت.دکتر ايرج شهين‌باهر در اين بازديد، از سالن‌ اصلي، سالن فرعي، پارکينگ، محوطه، بخش‌هاي کارگاهي و امکانات جنبي پروژه بازديد کرد.وي در حاشيه اين بازديد با قدرداني از عوامل مديريتي،اجرايي و فني پروژه اظهار داشت: مرکز همايش‌هاي بين‌المللي، تامين‌کننده اهداف مهم ملي و بين‌المللي گردشگري در شهرمان خواهد بود و چشم‌انداز آن، تاثير ماندگار در ارتقاي جايگاه اجتماعي و فرهنگي شهر خواهد داشت. شهردار منتخب تبريز، بر لزوم زمان‌بندي در اجراي بخش‌هاي باقي‌مانده تاکيد کرد و افزود: تمرکز عوامل فني و اجرايي بر روي فازهاي اولويت‌دار، باعث سرعت گرفتن پروژه با حداکثر کيفيت فني خواهد شد.

شهين‌باهر ادامه داد: پروژه‌اي با اين زيبايي و وسعت، شايد تا سال‌ها و دهه‌هاي متمادي، قابليت اجرا در شهر نداشته باشد؛ بنابراين بايد تمام تلاش خود را براي تکميل پروژه با بهترين شاخص‌هاي فني و تجهيزاتي انجام دهيم.

وي با تاکيد بر اين‌که نبايد کيفيت تجهيزات پروژه، فداي زمان تکميل شود، اظهار داشت: بخش‌هاي تجهيزاتي پروژه بايد مطابق آخرين استانداردها و يافته‌هاي فني و مهندسي، به نقطه مطلوب برسد؛ ممکن است اين رويکرد، نيازمند مدت زمان بيشتري باشد، اما در هر حالت پروژه بايد شامل مجموعه‌اي از بهترين شاخص‌هاي معماري، فني، ايمني و تجهيزاتي شود.

شهين‌باهر با اشاره به اين که طبق تاکيدات اعضاي محترم شورا، سعي خواهد شد سه پروژه اصلي شهر که تاثير مستقيم در مباحث ترافيکي، فرهنگي و گردشگري «تبريز 2018» دارند، با شتاب و تمرکز بيشتر، اجرا و تکميل شود، گفت: بايد تمام قابليت خود را صرف مديريت مطلوب زمان و هزينه کرده و در آستانه فصل سرما، سه پروژه مرکز همايش‌هاي بين‌المللي، ميدان آذربايجان و مقبره‌الشعرا را با شتاب بيشتر اجرا کنيم.

گفتني است شهردار منتخب تبريز، در بازديد خود، با مديران فني و اجرايي پروژه مرکز همايش‌ها ديدار کرده و ضمن بررسي پيشرفت پروژه، در جريان موانع و مشکلات طرح قرار گرفت.

فرماندار شهريار:

تلطيف فضاي جذب سرمايه‎گذار؛ عامل رشد توليد و اشتغال

شهريار- برزگر

فرماندار شهريار گفت: تلطيف فضاي جذب سرمايه‎گذار؛ عامل رشد توليد و اشتغال مي‌شود.

سعيد ناجي فرماندار شهرستان شهريار در جلسه بررسي برنامه ششم توسعه در شهرستان شهريار با حضور مديران ادارات و دستگاههاي اجرايي گفت: توجه به اين موضوع امري اجتناب‎ناپذير در منطقه در مسير افق شهرستان است که بايد ملزومات آن را را پيش‎بيني کنيم.

به گزارش خبرنگار ما، سعيد ناجي فرماندار شهرستان شهريار بيان کرد: لازمه رشد و تعالي يک برنامه، حرکت صحيح و متوازن همه مجموعه‏‎هاي مرتبط است که در همين راستا توسط مجموعه فرمانداري و حوزه برنامه‎‏ريزي با همراهي عموم مسئولان شهرستان اين موضوع را پيگيري مي‎کنيم البته برخي امور مرتبط با موضوعات کشوري است که به همين خاطر بيشتر در کنار موضوعات فرا دستي توجه بسيار بالايي به موضوعات شهرستان داريم.فرماندار شهريار تصريح کرد: مجدانه پيگير هستيم و نظارت دقيق را نيز خواهيم داشت چرا که بايد ويژه اقدامات انجام شود و در اين مسير مباحثي که قابل بحث از سوي مجموعه شهرستان وجود دارد را به گوش جان مي‎شنويم و به نوعي اين جلسه و ديگر جلساتي که برگزار مي‎شود بر همين اساس خواهد بود تا بتوانيم در مسير اهداف با بهترين شرايط و سرعت حرکت کنيم.وي در حوزه موانع صنعت و توليد گفت: امروز در کنار وظايف ذاتي که هر مجموعه چه مدني و چه دولتي دارد اين است که در مسير تحقق شعار سال يعني اقتصاد مقاومتي،توليد و اشتغال حرکت کند و کارها و امور را به نتيجه برسانند که البته اين مهم با برنامه‎ريزي‎هايي انجام مي‎شود و با دقت و تلاش بيشتر و منسجمتر به سمت تحقق حرکت مي‎کند.فرماندار شهريار بيان کرد: يکي از مواردي که در اين موضوع لازم است مورد توجه مجموعه شوراهاي شهر و روستا و شهرداريها باشد اين است كه هر چه بيشتر موجبات و زيرساختهاي جذب سرمايه‏گذار را با تلطيف کردن اين فضا فراهم کند و به واقع نگاه به رشد و توسعه يکي از ملزوماتش توجه به سرمايه‎گذار است که توسعه و رشد توليد و اشتغال را به همراه دارد.

به ميزباني شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان؛

برگزاري مسابقات دو ميداني و آمادگي جسماني خواهران وزارت نيرو در اصفهان

اصفهان-راعي

يازدهمين دوره مسابقات سراسري دوميداني و آمادگي جسماني خواهران وزارت نيرو در سالن باران شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان باحضور 31 تيم از سراسر کشور آغاز شد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در مراسم آغاز اين دوره از مسابقات مهندس مجتبي قباديان معاون منابع انساني و برنامه‏ريزي شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان که از سال 1346 فعاليت خود را آغاز کرده از آن زمان تاکنون به امر ورزش توجه ويژه‏اي داشته و هميشه کارکنان را به ورزش کردن تشويق نموده است. حاصل اين رويکرد کسب موفقيتهاي پياپي کارکنان شرکت آبفاي استان اصفهان در عرصه هاي مختلف مسابقات ورزش وزارت نيرو بوده است.

وي اعلام کرد: از سال 1350 شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان داراي باشگاه ورزشي بوده است اما از سال 1390 با پيگيريهاي مستمر مهندس هاشم اميني مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اين شرکت داراي باشگاه ورزشي رسمي داراي استانداردهاي تعريف شده مي‏باشد به گونه‎اي که اکثر مسابقات رسمي در بعد سراسري در سالن ورزشي باران شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان برگزار مي‌شود. اين باشگاه ورزشي از زيرساختهاي لازم جهت برگزاري رشته‎هاي مختلف ورزشي اعم از شنا، فوتبال، فوتسال، واليبال، بسکتبال، پينگ‏پنگ، تنيس، هندبال، آمادگي جسماني، دوميداني و ديگر رشته هاي ورزشي برخوردار مي‎باشد.

قباديان افزود: انتظار مي‎رود يازدهمين دوره مسابقات سراسري دوميداني و آمادگي جسماني خواهران وزارت نيرو در فضاي کاملاً رقابتي و سالم برگزار شود.

لازم به يادآوري است تيمهاي حاضر در اين دوره مسابقات از صنعت آب و برق کشور بوده که در 31 تيم از هجدهم تا بيست و يکم مهرماه به ميزباني شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به رقابت مي‎پردازند.


 خبــر 

 برگزاري کارگاه سند استراتژي مديريت گازرساني در شرکت گاز آذربايجان‌شرقي

تبريز- توفيقي

کارگاه آموزشي سند استراتژي مديريت گازرساني با حضور نمايندگاني از شرکت‌هاي گاز استاني آذربايجان‌غربي و اردبيل به ميزباني شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي برگزار شد.بهرام حيدري نماينده مديريت گازرساني درخصوص اهداف برگزاري اين کارگاه آموزشي گفت: ارتقاي کارآمدي در حوزه مديريت گازرساني و پياده‌سازي سند استراتژيک از مهم ترين اهداف برگزاري اين اين کارگاه آموزشي محسوب مي‌شود و فرصتي در جهت آشناسازي با تازه‌ترين روش‌هاي استراتژي براي کارشناسان امر است. وي با بيان اينکه شرکت‌هاي گاز استاني براساس پياده‌سازي سند استراتژي مورد ارزيابي قرار خواهند گرفت افزود: کارگاه آموزشي سند ملي استراتژيک در سطح ملي تدوين شده و اين کارگاه آموزشي و توجيهي درراستاي آموزش و رفع ابهامات موجود برگزار شده است.

شايان ذکر است اين کارگاه آموزشي با حضور نمايندگان شرکت‌هاي گاز استاني آذربايجان‌شرقي و غربي و اردبيل برگزار و مباحثي درمورد شاخص‌هاي مديريت گازرساني براساس کارت امتيازي متوازن تشريح و راه کارهاي بروز رساني سند استراتژيک در شرکت ملي گاز ارائه گرديد.

اهميت توسعه و زيباسازي جزاير هرمزگان

استاندار هرمزگان با اشاره به اهميت توسعه و زيباسازي جزاير اين استان، گفت: بايد از ظرفيت دستگاه‌ها از جمله بنياد برکت، وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) براي توسعه‌ جزاير استفاده شود.به گزارش روابط عمومي بنياد برکت، فريدون همتي اظهار داشت: بايد علاوه بر توسعه و پيشرفت همه‌جانبه‌ همه جزاير استان از جمله جزيره‌ي هرمز، به معماري خاص و زيباسازي فضاي محيطي آن‌ها نيز توجه کنيم، تا به جاذبه خوبي براي گردشگران براي سفر به اين استان تبديل شوند.

وي با اشاره به بحث توسعه و پيشرفت جزيره‌ هرمز و تفاهم‌نامه با بنياد برکت، وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در زمينه محروميت‌زدايي و توانمندسازي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي اين جزيره، بيان داشت: مطالعات و بررسي‌هاي لازم در خصوص توسعه و پيشرفت همه‌جانبه‌ جزيره‌ هرمز انجام گرفته که اميدواريم اين مطالعات در خصوص ديگر جزاير نيز به سرعت انجام گيرد و در آينده‌ نزديک شاهد جزاير توسعه‌يافته و زيبا در استان هرمزگان باشيم.

استاندار هرمزگان به دستورالعمل ته‌لنجي اشاره کرد و اظهار داشت: بحث اجراي قانون ته‌لنجي نيز در سفر وزير کشور به استان که به احتمال فراوان نيمه‌ اول آبان ماه انجام شود، پي‌گيري خواهد شد تا مردم استان بتوانند همانند مردم بوشهر از اين دستورالعمل استفاده کنند و بهره‌مند شوند.

همتي با اشاره به نقش بنياد برکت و سرمايه‌گذاري‌هاي اين بنياد در توسعه‌ استان، تصريح کرد: اميدواريم با روحيه‌‌ جهادي که در بنياد برکت وجود دارد و توجهي که مديران استاني به توسعه جزاير دارند و با اقدام خوب دستگاه‌هاي محلي و ملي، روند توسعه جزاير هرمزگان شتاب گيرد.استان هزمزگان با دو هزار و 400 کيلومتر ساحل داراي 14 جزيره است که جزيره هرمز از جمله جزاير زيرمجموعه شهرستان قشم است.

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران:

حمايت از ساخت داخل و تلاش در جهت بومي‌سازي تجهيزات

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل و رئيس هيئت مديره شرکت ملي حفاري ايران گفت: حمايت از ساخت داخل و تلاش در جهت بومي‎سازي هر چه بيشتر قطعات و تجهيزات تخصصي صنعت حفاري از اولويتهاي نخست اين شرکت است.

سپهري در ديدار با قلمبر دزفولي مدير پشتيباني ساخت و تامين کالاي شرکت ملي نفت ايران، افزود: اين شرکت همکاري و هم‎افزايي خوبي با سازندگان و صنعتگران داخلي دارد.

وي اظهار کرد: از سازندگان قطعات و تجهيزات صنعت حفاري انتظار مي‎رود که همسو با کميت توليدات، بحث کيفيت را به جد مدنظر داشته و استانداردهاي مورد قبول شرکت ملي نفت ايران را در ساخت لحاظ نمايند.

سپهري با اشاره به برنامه‌هاي کلان وزارت نفت درراستاي سياستهاي اقتصاد مقاومتي گفت: در ارتباط با استفاده بيش از پيش از توانمنديها و ظرفيتهاي داخلي و توجه به ساخت داخل، اين شرکت اهداف و برنامه‎هاي صنعت نفت را دنبال مي‎کند.

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران به برنامه ساخت 10 گروه کالايي مورد نياز صنعت نفت توسط بخش خصوصي اشاره کرد و گفت: در اين فهرست شماري از قطعات و تجهيزات اساسي که در صنعت حفاري کاربرد دارد نيز لحاظ شده است.

در اين نشست که اعضاي هيئت مديره و شماري از مديران شرکت ملي حفاري و همچنين مديران ارشد پشتيباني ساخت و تامين کالاي شرکت ملي نفت ايران حضور داشتند قلمبر دزفولي درخصوص قرارداد 10 گروه کالايي موردنياز صنعت نفت از سوي بخش خصوصي داخلي توضيح داد.

وي گفت: پروژه ساخت لوله‎هاي حفاري و لوله‎هاي وزنه حفاري و پروژه ساخت ابزارهاي اندازه‎گيري به ترتيب در گروه 5 و 9 اين فهرست کالايي منظور شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته