جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5675

سرمربي آلماني ميخش را محکم کوبيد
اصولگرايي به سبک شفر


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 سرمربي آلماني ميخش را محکم کوبيد
 اصولگرايي به سبک شفر 

 سرمربي آلماني استقلال در ماجراي مهدي قائدي نشان داد که در همين ابتداي کار ميخ خود را محکم کوبيده است.خبر اخراج مهدي قائدي، بازيکن جوان و تکنيکي استقلال، طرفداران اين تيم را شوکه کرده و بسياري هنوز از دليل اخراج اين بازيکن بي خبر هستند؛ آن هم در آستانه ديدار حساسي چون دربي.

باشگاه استقلال هم هنوز به طور رسمي دليل اخراج قائدي را اعلام نکرده و تنها نصرالله عبداللهي سرپرست استقلال گفته که شفر او را به جهت تنبيه، به تيم اميد استقلال مي فرستد.اما دليل اخراج قائدي چه بوده است؟ ظاهرا مهدي قائدي در بازي با فولاد توقع داشته که در ترکيب استقلال قرار بگيرد. البته اينکه توقع او اين بوده که فيکس باشد يا به عنوان بازيکن ذخيره وارد زمين شود، چندان مهم نيست اما او به هر ترتيب مي خواسته در ترکيب استقلال قرار بگيرد و بازي کند.

پس از بازي زماني که شفر وارد رختکن مي شود، به بازيکنان خسته نباشيد مي گويد و شروع مي کند به دست دادن با تک تک بازيکنان. زماني که به قائدي مي رسد، در کمال ناباوري او دست شفر را پس مي زند و با او دست نمي دهد. اين اتفاق مقابل چشم بازيکنان مي افتد و البته شفر خيلي زود سراغ بازيکن ديگري مي رود و با او دست مي دهد.

به همين دليل، شفر در جلسه بعدي اجازه تمرين کردن به قائدي را نمي دهد و البته او را به تيم اميد استقلال تبعيد مي کند تا تنبيه شود. ظاهرا بايد از اين به بعد، قائدي را بازيکن تيم اميد استقلال بناميم و او زير نظر محمد نوازي با تيم اميد استقلال تمرين کند.

قائدي: 101 درصد حق با شفر است

پس از اين اتفاق، قائدي به خود آمد و از کرده اش پيشمان شد. اين بازيکن جوان ادعا کرده که از اين به بعد به هر تصميمي که شفر بگيرد، احترام مي گذارد. * حق 101 درصد با شفر است. من اگر نيم درصد هم حق داشته باشم بايد به تصميم سرمربي تيم احترام بگذارم و اين کار را با جان و دل انجام مي‌دهم. از شفر و باشگاه استقلال و همه بازيکنان بابت سوء تفاهم به وجود آمده عذرخواهي مي‌کنم و امروز هم همان طور که شفر تصميم گرفته بر سر تمرين اميدها حاضر مي‌شوم.

*من از اينکه بازي نکرده بودم ناراحت بودم و فکر مي‌کنم اين ناراحتي طبيعي بود چون استقلال را دوست دارم و دوست دارم در اين شرايط به تيم کمک کنم. متاسفانه در رختکن ناراحتي‌ام را به گونه‌اي بروز دادم که سوء تفاهم به وجود آمد. من اصلا نيت دفاع از خود ندارم و تکرار مي‌کنم حق 101 درصد با شفر است و دوباره از او و همه استقلالي‌ها عذرخواهي مي‌کنم. اما اين طور نبوده که پيراهن استقلال را به زمين بکوبم و بخواهم به پيراهن استقلال توهين کنم.

ورود کميته فني به ماجرا

محمد نوري و اکبرکارگر جم دو عضو کميته فني استقلال بوند که در تمرين اين تيم حضور پيدا کردند و درباره ماجراي مهدي قائدي جلسه سرپايي برگزار کردند.

خروجي جلسه اين بود که اعضاي کميته فني از شفر خواستند که او قائدي را در اختيار کميته فني قرار بدهد تا شرح وظايف قائدي را به او توضيح دهند و بداند که در استقلال بازي کردن و عضو اين تيم بودن چه قواعدي دارد. البته اعضاي کميته فني تاکيد کردند که نظر نهايي را شفر درباره قائدي بدهد.شفر هم جمله کوتاه وجالبي را بر زبان آورده که نشان مي دهد دوست ندارد قائدي از استقلال اخراج شود. او گفته تشخيص بازگشت قائدي با من است اما نبايد چکشي با قائدي برخورد شود. فقط او را توجيه کنيد که اينجا استقلال است.اين برخورد وينفرد شفر در ابتداي کار نشان داد که نتيجه گرفتن به هر قيمتي براي اين مربي آلماني ارزش ندارد و اقتدار سرمربي است که شرايط تيم را بهبود مي بخشد و اين نشان از اصولگرايي سبک کاري شفراست.


 خبـــرنامه 

 هر بازي درنقش جهان، 100 ميليون براي ذوبي ها آب مي خورد

فولاد مبارکه سپاهان در نامه‌اي رسمي آخرين مبلغ اعلام شده جهت استفاده تيم فوتبال ذوب آهن از ورزشگاه نقش جهان را براي هر بازي 100 ميليون تومان اعلام کرد! به اين ترتيب به نظر مي‌رسد ذوبي‌ها قيد استفاده از اين ورزشگاه را در بازي‌هاي خانگي بزنند. قرار است زمين چمن ورزشگاه فولاد شهر که ورزشگاه اختصاصي ذوب آهن است زير کشت برود و به همين دليل مديران اين باشگاه به دنبال پيدا کردن ورزشگاه مناسبي براي ميزباني از تيم‌هاي ليگ برتري هستند. ذوب آهن پيش از اين ورزشگاه يادگار امام قم را جهت ميزباني خود در مدت زير کشت رفتن ورزشگاه فولادشهر اعلام کرده بود.

پادواني، گزينه جديد خروج از استقلال

وينفرد شفر، سرمربي آلماني استقلال بعد از حضور در اين تيم در حال بررسي شرايط بازيکنان اين تيم است تا در نيم‌فصل دوم تغييراتي را در ترکيب آبي‌پوشان ايجاد کند. قرار است بهنام برزاي به ليست استقلال اضافه شود و اين موضوع در مورد محسن کريمي هم صدق مي‌کند. اين بازيکن دوران مصدوميت را پشت سر گذاشته و قرار است در نيم‌فصل دوم به فهرست استقلال اضافه شود.

استقلال براي نيم‌فصل دوم با تغييرات ديگري هم مواجه خواهد شد و گفته مي‌شود اين احتمال وجود دارد که لئوناردو پادواني، مدافع برزيلي استقلال از اين تيم جدا شود. او بازيکني است که توسط عليرضا منصوريان به استقلال آمد و خبرهايي در خصوص احتمال جدايي‌اش در نيم‌فصل شنيده مي‌شود. بايد منتظر ماند و ديد در نهايت چه اتفاقاتي براي پادواني رخ خواهد داد.

فدرر، برنده دوئل جذاب در فينال شانگهاي

مرد شماره 2 تنيس جهان موفق شد با شکست دادن تنيسور اسپانيايي به عنوان قهرماني تنيس مسترز شانگهاي برسد.

در فينال جذاب رقابت هاي تنيس مسترز شانگهاي چين که ظهر ديروز بين رافائل نادال و راجرر فدرر برگزار شد، اين مرد سوييسي بود که توانست مقتدرانه برنده شود.

جدال پرافتخارترين هاي تنيس جهان در شرايطي برگزار شد که نادال مرد شماره يک و فدرر مرد شماره 2 تنيس در آخرين رده بندي جهاني هستند.

اين جدال جذاب با آمادگي بالاي تنيسور سوييسي همراه بود و او ست اول را با نتيجه 6 بر 4 توانست با برتري پشت سر بگذارد.

با اينکه انتظار مي رفت تنيسور اسپانيايي بتواند در ست دوم به بازي برگردد، فدرر در ست دوم هم با امتياز 6 بر 3 به برتري رسيد تا بتواند قهرماني مسترز شانگهاي را از آن خود کند.

اين رقابت ها 1000 امتيازي بود و فدرر به امتيازات خود در رنکينگ جهاني اضافه کرد. البته به دليل اختلاف زياد تنيسور سوييسي با نادال، او همچنان بايد براي بازگشت به صدر جدول رده بندي برترين تنيسورهاي جهان، تلاش کند و در واقع فعلا جايگاه دومي خود را تثبيت کرده است.

زاکروني روي نيمکت امارات

سرمربي پيشين تيم ملي ژاپن به عنوان گزينه جديد هدايت تيم ملي فوتبال امارات انتخاب شد.

گروهي از رسانه‌هاي ايتاليايي از پرواز آلبرتو زاکروني، سرمربي ايتاليايي پيشين تيم ملي ژاپن به امارات براي عقد قرارداد با فدارسيون فوتبال اين کشور خبر داده‌اند.

زاکروني که سال 2011 با ژاپن قهرمان جام ملت‌هاي آسيا شد، در کادر فني تيم ملي امارات جانشين ادگاردو بائوسايي مي‌شود که تنها سه بازي رسمي هدايت اين تيم را برعهده داشت. بائوسا ماه گذشته از سمت خود استعفا کرد که تا هدايت تيم ملي عربستان سعودي را برعهده بگيرد.

آخرين تيمي که زاکروني 64 ساله در آن سرمربيگري مي‌کرد، بيجينگ گوان چين بود که 5 ماه در آن حضور داشت.

قيمت مهاجم پرسپوليس ارزيابي شد؛

4 ميليارد و 790 ميليون تومان!

قيمت فروش گادوين منشا مهاجم نيجريه اي تيم فوتبال پرسپوليس از سوي يک روزنامه عربستاني اعلام شد.

روزنامه الرياضيه عربستان در گزارشي به بازيکنان کليدي چهار تيم صعود کننده به مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا پرداخت و آمار و جزئياتي از اين بازيکنان منتشر کرد.

اين روزنامه، گادوين منشا را از تيم پرسپوليس انتخاب کرده و در گزارشش ضمن اشاره به نقش وي در پيروزي مقابل الاهلي عربستان، آورده است که منشا به واسطه حکم فيفا عليه پرسپوليس و محروميت مهدي طارمي، اين فرصت را دارد تا براي پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا به طور فيکس بازي کند.

اين روزنامه ارزش گذاري منشا در سايت ترانسفرمارکت را هم 1 ميليون يورو ( 4 ميليارد و 790 ميليون تومان ) ذکر کرد.

مجيدي تهران را ترک کرد؛

پايان روياي نيمکت استقلال؟

پرسپوليسي ها که براي بازي برگشت با الهلال عازم عمان بودند، در فرودگاه امام خميني ميهمان ويژه‌اي داشتند.

فرهاد مجيدي که قصد سفر به دبي را داشت با کاروان پرسپوليس همراه شد. او دقايقي با کريم باقري و سپس با برانکو خوش و بش کرد. ترک کردن تهران توسط فرهاد مجيدي که بي‌سروصدا آمده بود شايد نشانه‌اي باشد از اين که حضور بازيکن محبوب آبي‌ها در کادرفني استقلال کاملا منتفي شده است. تا پيش از اين هواداران استقلال اميدوار بودند که با فشار وارد کردن به مديران استقلال بتوانند مجيدي را روي نيمکت استقلال ببينند.اما ظاهرا همه چيز منتفي شده است که مجيدي تهران را ترک مي‌کند. اگرچه حضور او در تهران شايد ارتباطي به حضورش روي نيمکت استقلال نداشته باشد اما قطعا ترک کردن او مي‌تواند نشانه‌اي از منتفي شدن اين قضيه باشد.

پس از مطرح شدن نام مجيدي به عنوان دستيار شفر، بعضي از پيشکسوتان اين باشگاه نسبت به اين انتخاب موضع‌گيري کردند و شفر هم گفت اطلاعي از اينکه مجيدي کجاست و ارتباطي با او ندارد. در نهايت، مجيدي پيش از انتخاب دستيار شفر ايران را ترک کرده تا پرونده حضور او روي نيمکت استقلال، به زمان ديگري موکول شود.


 خبـــرنامه 

 انصاري، دفاع چپ پرسپوليس در عمان

يکي از دغدغه‌هاي اصلي کادر فني پرسپوليس، سمت چپ خط دفاع در بازي مقابل الهلال عربستان است. اخطاري که حسين ماهيني در بازي رفت مقابل الهلال دريافت کرد، باعث شد اين بازيکن شانس بازي در دور برگشت را از دست بدهد. از اين رو، برانکو بايد به دنبال يک مدافع چپ مي‌گشت.در تمرينات اخير سرخپوشان اتفاقاتي رخ داد که مي‌توان آن را به چينش ترکيب اصلي ربط داد. حضور همزمان شجاع خليل زاده و سيدجلال حسيني در زمان انجام تمرينات تاکتيکي باعث شد همگان به اين نتيجه برسند که بازگشت کاپيتان به ترکيب اصلي سرخپوشان قطعي شده است.

از اين رو، جا براي محمد انصاري تنگ مي‌شود و او به پست سابق خود يعني دفاع چپ برمي‌گردد. پستي که به خاطر درخشش در آن، در فصل پانزدهم بارها مورد تحسين اهالي فوتبال قرار گرفت. با اين حساب سمت چپ خط دفاع پرسپوليس را محمد انصاري بازيکن با اخلاق و بي حاشيه سرخ‌ها به نام خود سند زده و در اين پست مقابل الهلال به ميدان مي‌رود. در سمت راست خط دفاع نيز احتمالا صادق محرمي بازي کند.

ياغيان سرخابي،غايبان قطعي دربي

پس از پايان هفته نهم ليگ برتر، خيلي‌ها منتظر شروع هفته دهم و بازي بزرگ اين هفته بين تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال هستند. بازي‌اي که ساعت 15 روز پنج شنبه 4 آبان در ورزشگاه آزادي برگزار خواهد شد.10 روز تا اين بازي مانده است اما از الان مشخص است که دو بازيکن از دو تيم قطعا در اين مسابقه غايب خواهند بود. از پرسپوليس فرشاد احمدزاده به دليل مصدوميت به اين بازي نخواهد رسيد. او صبح ديروز جراحي کرد و قطعا در دربي 85 غايب است. از استقلال هم مهدي قائدي به دليل تنبيه انضباطي به اردوي تيم اميد استقلال فرستاده شده و وينفرد شفر از او در بازي بزرگ هفته دهم استفاده نخواهد کرد.فعلا غيبت اين دو نفر در دربي قطعي است. بعيد است در روزهاي باقي مانده تا دربي بازيکني به غايبان اين بازي اضافه شود. چون دو تيم بازيکن محروم يا سه اخطاره ندارند. مگر اينکه در جريان تمرينات تا روز دربي يا در جريان بازي هاي جام حذفي، دو تيم مصدوم بدهند.

ماموريت به مرزبان؛

قراردادن سياه‌جامگان در بين 8 تيم!

با اعلام باشگاه سياه‌جامگان مشهد، عليرضا مرزبان به عنوان سرمربي اين تيم معرفي شد و غلامرضا عنايتي هم دستيار او شد. ضمنا اکبر ميثاقيان به عنوان مدير فني در اين تيم به کار خود ادامه خواهد داد.

در صورت جلسه‌اي که از سوي مديران اين باشگاه منتشر شده، دليل برکناري ميثاقيان، عدم کسب نتايج قابل قبول عنوان شده و هدف‌گذاري مسئولان اين باشگاه هم رسيدن سياه‌جامگان به جمع 8 تيم برتر جدول است و مرزبان هم براي رسيدن به همين هدف سرمربي تيم شده است! البته با توجه به بضاعت سياه‌جامگان از نظر بازيکن، به نظر مي‌رسد مديران اين باشگاه در هدف‌گذاري خود دقيق عمل نکرده‌اند و توقع بيش از حدي از ميثاقيان داشته‌اند.

با اين بضاعت بعيد است مرزبان هم بتواند به هدف موردنظر مسئولان سياه‌جامگان برسد. در واقع او اگر بتواند اين تيم را از منطقه خطر دور کند يک نمره خوب در کارنامه خود ثبت خواهد کرد.

حسرت روز؛

غيبت کريم در ليگ قهرمانان اروپا

بسنيک هاسي، سرمربي پيشين و اخراجي المپياکوس نام‌ کريم انصاري‌فرد و آبو را از فهرست ليگ قهرمانان اروپا خط زده و معتقد بود آنها نمي‌توانند به قهرمان يونان در اين رقابت‌ها کمکي کنند. تصميمي که حالا بايد تاکيس لمونيس جورش را بکشد و تغييرات زيادي در خطوط دفاعي و حمله المپياکوس ايجاد کند.

سايت راديو ورزش يونان در اين باره نوشت: «تيم المپياکوس با پيروزي 4 بر 3 برابر پانيونيوس به نتايج ضعيف خود پايان داد تا مهياي بازي بسيار مهم در ليگ قهرمانان اروپا برابر بارسلونا شود. در اين ميان چه کاري بايد با غيبت کريم انصاري‌فرد و پاپه آبو در نوکمپ شود؛ 2 بازيکن ايراني و سنگالي المپياکوس که در بازي اين هفته برابر پانيونيوس خوش درخشيدند.»

اين رسانه يوناني در ادامه از امانوئل امنيکه و مهاجم صربستاني المپياکوس به عنوان جايگزين‌هاي انصاري‌فرد در بازي با بارسلونا ياد کرد. اين بازي چهارشنبه هفته جاري در ورزشگاه نوکمپ شهر بارسلونا برگزار خواهد شد. تيم المپياکوس در 2 بازي گذشته خود در ليگ قهرمانان اروپا برابر تيم‌هاي اسپورتينگ پرتغال و يوونتوس ايتاليا شکست خورده بود و قعرنشين جدول رده‌بندي گروه D است.

سکانس جديد بي اخلاقي در فوتبال ايران؛

پخش شماره«لک» براي فحاشي!

يکي از اتفاقات حاشيه‌‌اي بازي استقلال و فولاد ماجراهاي مربوط به حامد لک بود. لک در چند صحنه اقدام به اتلاف وقت بازي کرد و اين مساله اصلا به مذاق هواداران استقلال خوش نيامد. به همين دليل شروع به فحاشي عليه دروازه‌‌بان فولاد کردند. حتي پورموسوي سرمربي فولاد هم در نشست خبري بعد از اين بازي به اين مساله اذعان کرد. اما ماجرا فقط به اينجا ختم نشده و اتفاقات عجيب‌تري هم افتاده است.

گويا شماره تلفن همراه حامد لک در فضاي مجازي پخش شده و عده زيادي از هواداران استقلال به او پيام‌هايي حاوي ناسزا و توهين فرستاده‌اند. مديربرنامه‌هاي حامد لک در اين باره گفته است: «متاسفانه تماشاگران استقلال اين عمل را تا به امروز هم ادامه داده‌اند و شماره همراه لک را پخش کرده‌اند و بيش از هزار پيام ناسزا براي او فرستاده‌اند. بازي داور دارد و آقاي زرگر هم در مسابقه يک کارت زرد به گلر فولاد نشان داد. اما قرار نيست چون استقلال نياز به برد دارد و لک مي‌خواهد از منافع تيمش دفاع کند تماشاگر استقلال چنين رفتار زشتي از خودش نشان دهد و اين رفتار را از استاديوم تا به امروز روي پيام‌هاي شخصي و صفحات مجازي اين بازيکن ادامه دهد.»

مديربرنامه‌هاي لک گفت: «با اين حال لک با اين همه رفتار زشت که استقلالي‌ها انجام دادند و هنوز هم ادامه مي‌دهند، تمايلي به محروميتي براي استقلال ندارد و اعتقاد دارد فوتبال با تماشاگر زيباست و در اين زمينه گلايه‌اي نکرده است که در مصاحبه آخر بازي هم روي اين موضوع تاکيد کرد. اما اميدواريم اين فرهنگ غلط در فوتبال ايران باب نشود.»


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته