جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5675

مهندس حسين هاتف رئيس آب و فاضلاب روستايي آستانه اشرفيه:
براي اولين بار در کشور طرح احداث تصفيه خانه فاضلاب بهداشتي مسکن مهر به روش SBR


آگهي صفحه 1


آگهي صفحه 2


آگهي صفحه 7


آگهي صفحه 9


 مهندس حسين هاتف رئيس آب و فاضلاب روستايي آستانه اشرفيه:
 براي اولين بار در کشور طرح احداث تصفيه خانه فاضلاب بهداشتي مسکن مهر به روش SBR 

 شهرستان آستانه اشرفيه به دليل وجود آرامگاه آقا سيد جلال الدين اشرف (ع) برادر عزيز امام هشتم(ص) از اعتبارات خاصي برخوردار است گفتني است که سالانه نزديک 900 هزار نفر از اقصي نقاط ايران از اين مکان مقدس بازديد ميکنند و بارگاه ملکوتي حضرت را زيارت خواهند کرد.شايان ذکرست که نام سابق اين شهر کوچان بود. شهرستان آستانه اشرفيه به دليل شرايط جلگه اي و مرغوبيت خاک با کيفيت بالايي در توليدات کشاورزي در سطح دنيا مطرح است حتي سالانه بيش از يکصد هزار تن شلتوک در اين منطقه برداشت مي شود و برنج آستانه اشرفيه بعنوان برنج درجه يک معروف مي باشد چون از کيفيت بالايي برخوردار است همچنين در کنار برنج مرغوب 90 درصد از کل بادام زميني در کشور نيز مختص به آستانه اشرفيه مي باشد که با دوهزار و پانصد هکتار زمين زير کشت بادام و با بيش از 10 هزار تن بادام زميني نقش فرا منطقه اي در توليد کشاورزي ايفا مي کند.

مهندس حسين هاتف رئيس آب و فاضلاب روستايي آستانه اشرفيه با بيش از 15 سال سابقه کاري در آستانه اشرفيه کاري کرده است کارستان.

وي نردبان ترقي را پله به پله طي نمود و توانست با ارائه عملکرد صادقانه در جلب رضايت مردم قدم هاي بزرگي بردارد .مهندس هاتف مديري نجيب و کار بلد و مردمي است درب اتاقش هميشه بر روي مردم باز است او هر روز ملاقات عمومي دارد مهندس ميگويد رضايتمندي مردم از اولويت کاري من است چون اين مورد يکي از تاکيدات هميشگي مهندس رنجور مدير عامل مردمي آب و فاضلاب استان است.

مهندس هاتف در ادامه ميگويد اين شهرستان از موقعيتهاي بسيار مهمي برخوردار است و به همين دليل هر زماني به سوي مدير عامل استان رفتيم دست مارا گرفت و هر کمکي بود انجام داد .

شايان ذکرست اين شهرستان داراي 3 حلقه چاه فلمن با ظرفيت توليد آب 550 ليتر در ثانيه مي باشد که با انجام افق طرح بيش از 180 روستا در شهرستان آستانه اشرفيه و لنگرود از نعمت آب شرب سالم برخوردار هستند .

مهندس هاتف افزود در سال 93 حدود 12 روستا آستانه اشرفيه از نعمت آب شرب بهداشتي محروم بودند که خوشبختانه با پيگيريهاي مداوم و حمايتهاي بي دريغ مديران ذيربط علي الخصوص مهندس رنجور از طريق بخش خصوصي اقدام و بزودي تمامي روستاهاي اين شهرستان از آب شرب بهداشتي بهره مند مي شوند ضمنا" قرار داد اين طرح به صورت BOT به مبلغ8 ميليارد تومان با طول شبکه بيش از 100 کيلومتر و جمعيتي نزديک به ده هزار نفر را تحت پوشش دارد.

با اجراي اين طرح شاخص بهره مندي 59/9 دهم درصد افزايش مي يابد از مهندس هاتف سوال کرديم که چه مسئله اي موجب نگراني شما در پيشرفت امور است؟

گفت متاسفانه بيش از 30 درصد شبکه هاي توزيع آب در بخش مرکزي ما فرسوده است البته سعي داريم با تخصيص اعتبارات لازم بزودي ترميم کنيم در حال حاضر بجزطرح BOT تعداد روستا هاي بهرمند اين شهرستان به 86 روستا رسيده است که تلاش داريم تا بزودي همه روستاييان زحمتکش اين شهرستان از نعمت آب شرب سالم برخوردار باشند.

رئيس آب و فاضلاب روستايي شهرستان آستانه اشرفيه همچنين گفت براي اولين بار در کشور طرح احداث تصفيه خانه فاضلاب بهداشتي مسکن مهر به روش SBR با همکاري يک شرکت کره اي بنام ديليم وکي تو با اعتباري بالغ بر يک ميليارد و چهارصد و پنجاه ميليون تومان بصورت رايگان براي ما انجام دادند .

گفتني است اين شرکت کره اي حتي تجهيزات آزمايشگاهي مجهزي را نيز بصورت رايگان اهداء کرده اند که واقعا قابل تقدير است البته تمامي اين خدمات فقط بخاطر دوستي با طبيعت بوده است .البته براي اجراي شبکه و تصفيه خانه فاضلاب دهستان کيسم که با همکاري بانک توسعه اسلامي نزديک به 9 ميليارد تومان در حال اجرا مي باشد که زمين محل آن را مشخص کرده ايم و بيش از 4000 هزار متر مي باشد .

مهندس هاتف همچنين گفت شبکه توزيع نقشه برداري هم انجام شده حتي پيمانکار آنرا هم وزارت نيرو انتخاب کرد که انشاالله بزودي شروع بکار خواهيم کرد.

مهندس هاتف همچنان گفت ما در شهرستان 21000 مشترک داريم جمعيتي بالغ بر 50 هزار نفر هستند که از نعمت آب شرب سالم برخوردار هستند البته تعداد زيادي زوار از اقصي نقاط ايران حتي جهان به اين ديار سفر ميکنند و از آب شرب استفاده خواهند کرد و شهر استانه اشرفيه بعنوان شهر سبز معروف است و همچنين قرار داد طرح BOT براي اولين بار در کشور در آب و فاضلاب روستايي آستانه اشرفيه منعقد و به بخش خصوصي واگذار شد.

مهندس حسين هاتف رئيس آب و فاضلاب روستايي شهرستان آستانه اشرفيه در پايان مصاحبه از همه دست اندر کاران ذيربط خصوصا" مهندس رنجور مدير عامل مردمي که ساليان درازي در وزارت نيرو عملکرد مطلوبي داشته است تشکر کرد و گفت هميشه به نداي ما لبيک مي گويد و از هيچ خدمات دهي کوتاهي نکرده است سپاسگزارم .

و همچنين از مردم با وفاي اين ديار تقدير ميکنم چون در پرداخت آ ب بها با ما همکاري دارند و ما را تنها نمي گذارند.

رشت:سيد اکبر خوشحال


 آگهي صفحه 1 


 آگهي صفحه 2 


 آگهي صفحه 7 


 آگهي صفحه 9 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پرشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته