جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5707

در نشست حقوق شهروندي مطرح شد؛
لزوم توجه به ساخت و سازهاي اصولي در شهرستان دماوند


انعقاد اولين قرارداد انتقال فناوري از كره جنوبي در استان گلستان


برگزاري نشست تامين آب شهرهاي گرگان، گنبد و علي‎آبادکتول


2 انتصاب جديد در نفت و گاز مسجدسليمان


خبــر


در استان


 در نشست حقوق شهروندي مطرح شد؛
 لزوم توجه به ساخت و سازهاي اصولي در شهرستان دماوند 

 
دماوند- صادقعلي

معاون سياسي و انتظامي فرماندار شهرستان دماوند با توجه به ضرورت توجه به ساخت و سازها در شهرستان دماوند گفت: انجام ساخت و سازها بايد بر اساس قوانين و منطبق با شرايط فني صورت گيرد و از ساخت و ساز در جاهاي نامناسب جلوگيري شود.به گزارش خبرنگارآفرينش، شاهرخ جهانشاهي در نشست کارگروه حقوق شهروندي شهرستان دماوند اظهار کرد: بحث حقوق شهروندي يکي از موضوعات مهم است که پايه آن براساس سياست‌هاي دولت و منشور حقوق شهروندي است.

وي افزود: هدف اصلي از برگزاري اين نشست خدمت به آحاد مردم است و دستگاه‌ها بايد با شناسايي حق افراد حقوق آنها را بپردازند.

معاون سياسي و انتظامي فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: در نشست‌هاي مختلف موضوعاتي در اين خصوص مطرح شد و وظايف نهادها اعلام گرديد تا دستگاه‌هاي دولتي منشور حقوق شهروندي را در معرض ديد مردم قرار دهند.

جهانشاهي خاطرنشان کرد: منشور حقوق شهروندي مبتني بر قانون اساسي جمهوري اسلامي است و مهمترين موضوع در فصل سوم قانون اساسي حقوق ملت است.

وي تصريح کرد: در نشست‌هاي پيشين موضوعاتي مطرح شد و مصوباتي تعيين گرديد اما متاسفانه بسياري از اين مصوبات اجرايي نشده و کمتر به آن توجه شده است؛ در حالي که ادارات بايد مطابق دستورالعملها و سرفصلهاي اعلام شده به وظايف خود عمل کنند.

معاون سياسي و انتظامي فرماندار شهرستان دماوند ضمن تسليت به بازماندگان حادثه زلزله غرب کشور بيان کرد: با توجه به وقوع اين حادثه، وظيفه شهرداري‌ها بسيار سنگين‌تر شده است و بايد نظارت بيشتري در ساخت و سازها صورت گيرد.جهانشاهي اضافه کرد: انجام ساخت و سازها بايد براساس قوانين و منطبق با شرايط فني صورت گيرد و از ساخت و ساز در جاهاي نامناسب جلوگيري شود؛ البته اين حساسيت بايد در مراکزي که به ارائه خدمات عمومي مي‌پردازند نيز بيشتر باشد.

وي از سد معبر فروشندگان در معابر عمومي و پياده‌روها، لزوم تکريم ارباب رجوع و شفاف سازي اطلاعات در ادارات و مباحث مربوط به مسکن و اشتغال به عنوان حقوق مردم نام برد که بايد به آن پرداخت.معاون سياسي و انتظامي فرماندار شهرستان دماوند تاکيد کرد: تمامي موارد مربوط به حقوق شهروندي بايد با اولويت‌بندي مورد بررسي قرار گرفته و با همکاري ادارات از ظرفيت‌هاي موجود در شهرستان استفاده شود.همچنين در اين نشست محمود پورديوان‏بيگي مقدم، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دماوند از سهيم کردن مردم در فعاليت‌هاي فرهنگي به عنوان يکي از مصاديق حقوق شهروندي نام برد و اظهار داشت: اين موضوع نياز به زيرساخت‌هاي ويژه‌اي دارد و در اين خصوص بايد تمهيداتي انديشيد.

وي افزود: با وجود هزينه‌بردار بودن برخي موضوعات در اين زمينه، بسياري از مصاديق حقوق شهروندي در حال اجرا است و ما در اين خصوص نقش تسهيل‏کننده داريم.


 انعقاد اولين قرارداد انتقال فناوري از كره جنوبي در استان گلستان 

 گرگان-قهرمان

مديرعامل شرکت شهرکهاي صنعتي استان گلستان از انعقاد اولين قرارداد انتقال فناوري از كشور كره جنوبي در استان گلستان بين ايران و كشور كره جنوبي خبر داد.حجت‎ا… خليل‎زاده اظهار داشت: اين قرارداد پيرو اجرايي نمودن تفاهمنامه همكاري فيمابين سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران و سازمان صنايع كوچك كره جنوبي (SMBA) و با هدف كمك به ارتقاي فناوري بنگاههاي كوچك و متوسط ايران منعقد شد.وي افزود: شناسايي نيازهاي فناورانه بنگاههاي كوچك و متوسط ايران، مستندسازي نيازها و ارسال به طرف مقابل، كمك به انجام مبادله فناوري بين بنگاههاي كوچك و متوسط ايران و كره، برگزاري جلسات B2B، بازديدها، خدمات حمايتي وو زمينه‎سازي برقراري ارتباط و همكاريهاي كاري بين بنگاههاي كوچك و متوسط دو كشور از مهمترين اهداف انعقاد اين قرارداد است.

خليل‎زاده يادآور شد: در استان گلستان يكي از واحدهاي صنعتي كه نياز فناورانه خود را به اين شركت اعلام کرده بود با هماهنگيهاي انجام شده موفق به ارتباط با يك شركت كره‏اي جهت رفع نياز خود شد كه در نهايت اين مذاكرات منجر به عقد قرارداد خريد فناوري از شركت مذكور شده كه عمليات اجرايي آن در يك فرايند 9 ماهه انجام خواهد شد.


 برگزاري نشست تامين آب شهرهاي گرگان، گنبد و علي‎آبادکتول  

 گرگان-قهرمان

شانزدهمين نشست کميته بحران شهرهاي گرگان، گنبد و علي‎آبادکتول با حضور معاون بهره‎برداري آبفا گلستان، مديران مناطق گرگان، گنبد، علي‎آبادکتول و جمعي از کارشناسان شرکت برگزار شد.مهيار خسروي در گفتگو با پايگاه خبري اين شرکت افزود: اين نشست با هدف بررسي مسائل و مشکلات آبرساني شهرهاي مذکور و به منظور برنامه‎ريزي درراستاي مديريت تامين آب در اين شهرها برگزار شده است.

خسروي با تاکيد بر اينکه به لحاظ برداشتهاي بي‏رويه از سوي بخش کشاورزي، عملاً ظرفيت چنداني براي توسعه ميادين بهره‎برداري باقي نمانده است اعلام داشت: بهترين و موثرترين راهکار براي جبران کمبود آب موردنياز در شهرهاي ياد شده مطالعات و ارائه راهکارهاي اجرايي جهت کاستن از مقادير هدررفت آب مي‏باشد که يکي از مهمترين آنها حذف شبکه‏هاي فرسوده فلزي توزيع آب در بافت قديم شهر و اصلاح و بازسازي آنهاست و همچنين اصلاح انشعابات فرسوده قديمي بايد در دستور کار مناطق قرار گيرد.

وي همچنين از مديران شهرهاي ياد شده درخواست کرد درراستاي پايش هرچه دقيقتر و کاهش ريسک سرقت آب، نسبت به تجهيز ورودي و خروجي خطوط انتقال آب طولاني موجود در خارج از شهرها به کنتورهاي الکترومغناطيس اقدام نمايند.

خسروي عنوان نمود: از اين پس بايست بررسي روند تغييرات آبدهي چاهها و پايش منابع تامين در شهرهاي گرگان، گنبد و علي‎آباد بصورت روزانه انجام شود.


 2 انتصاب جديد در نفت و گاز مسجدسليمان 

 اهواز-خبرنگار آفرينش

با حکم مدير عامل شرکت بهره‏برداري نفت و گاز 2 انتصاب جديد در اين شرکت انجام شد.مهندس قباد ناصري مديرعامل اين شرکت طي احکام جداگانه‎اي داريوش نجفي را به سمت رييس دفتر مديرعامل و دبيرهيأت مديره و مهندس مهرداد آقابيگي را به سمت سرپرست مهندسي و ساختمان اين شرکت منصوب کرد.داريوش نجفي با43 سال سن و 26 سال سابقه خدمت در شرکت بهره‏برداري نفت و گاز مسجدسليمان، داراي مدرک تحصيلي کارشناسي ارشد مديريت دولتي و دانشجوي دکتراي همين رشته است و پيش از در مديريت منابع انساني بعنوان کارشناس ارشد تأمين و تخصيص نيروي انساني و مسئول تأمين و تخصيص نيروي انساني انجام وظيفه نموده است.

مهندس مهرداد آقابيگي سرپرست مديريت مهندسي و ساختمان نيز که کارشناسي ارشد مکانيک مي‎باشد 16 سال در شرکت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان خدمت کرده و پيش از اين در سمتهايي از قبيل سرپرست پروژه‏هاي راه و تأسيسات نفت و گاز – عضو کميته تعميرات منازل – عضو نظام مشارکت – سرپرست اداره مهندسي و ساختمان – رييس پروژه‏هاي راه و ساختمان شرکت بهره‏برداري نفت و گاز مسجدسليمان عهده‏دار امور بوده است.وي همچنين عضو سازمان نظام مهندسي شهرستان و عضو علي‏البدل هيأت رييسه اين سازمان و مدرس دانشگاه آزاد مسجدسليمان نيزمي‏باشد.


 خبــر 

 رئيس پژوهشکده مطالعات درياچه اروميه:

احياي درياچه اروميه، بدون مشارکت مردم، امکان ندارد

اروميه- صديقي

رئيس پژوهشکده مطالعات درياچه اروميه گفت: بدون مشارکت مردم و تنها با استفاده از اقدامات علمي و فني درياچه اروميه زنده نمي‌شود.

نخستين نشست تخصصي کارگروه فرهنگي و اجتماعي احياي درياچه اروميه که در پژوهشکده مطالعات درياچه اروميه با حضور مهدي طالب از اساتيد جامعه‌شناسي دانشگاه تهران، کامران زينال‌زاده رئيس پژوهشکده مطالعات درياچه اروميه و جمعي ديگر از اساتيد دانشگا‌ه‌هاي استان در اروميه برگزار شد.

زينال‌زاده در اين نشست اظهار کرد: در اين پژوهشکده چهار کارگروه اصلي آبياري و کشاورزي، سازه آبي، منابع آب و محيط زيست و اکولوژي فعاليت دارند که در اين ميان جاي کارگروه فرهنگي و اجتماعي خالي است در حالي که اين موضوع براي احياي درياچه اروميه نقش اساسي دارد.

وي با بيان اينکه خشکي درياچه اروميه بيشتر به دليل عدم آگاهي و همراهي مردم رخ داده است، ادامه داد: براي اينکه درياچه اروميه احيا شود در اين مسير نبايد از اقدامات فرهنگي و اجتماعي غافل بود بلکه بايد مردم را در اين مسير با خود همراه کرد.

رئيس پژوهشکده مطالعات درياچه اروميه با اشاره به اينکه براي توسعه پايدار در کشور يک سري الزامات و آمارها بايد صورت بگيرد، اضافه کرد: يکي از اين معيارها استفاده از منابع آب است که بر اين اساس، استفاده از منابع آب به ميزان 20 درصد ايمن، 40 درصد قابل قبول و بيش از 40 درصد بسيار پرخطر محسوب مي‌شود.

وي با بيان اينکه ميزان استفاده از منابع آب در آذربايجان غربي 70 درصد است، تصريح کرد: اين ميزان استفاده از آب درمقايسه با کشورهايي مانند اسپانيا، مصر و... که شرايط مشابه ما را دارند بسيار زياد است ولي درمقايسه با برخي از استان‌هاي کشور خوب به نظر مي‌رسد چراکه آنها به طور 100 درصدي از منابع آب استفاده مي‌کنند.

زينال‌زاده در ارتباط با عوامل خشک شدن درياچه اروميه عنوان کرد: کاهش بارش، تغيير الگوي کشت، توسعه سريع و ناپايدار، برداشت‌هاي غيرمجاز، بهره‌‌وري پايين، حکمراني ضعيف آب و عدم رعايت الگوي کشت نوين از جمله اين عوامل هستند که البته ساختن سدها، پل شهيد کلانتري و... از ديگر دلايل انساني خشک شدن درياچه محسوب مي‌شوند.

وي با بيان اينکه اگر اصلاح زيست‌محيطي صورت بگيرد همه مشکلات طبيعي حل مي‌شود، ابراز کرد: روند احياي درياچه اروميه يک دوره 20 ساله را مي‌طلبد و برگزاري اين نشست يک شروع و سلسله‌مراتب براي انجام فعاليت‌هاي فرهنگي و اجتماعي است؛ چراکه در انجام پروژه‌هاي ملي مردم نقش اساسي را دارند.

اعزام 14 اکيپ عملياتي شرکت آبفاي اصفهان به منطقه زلزله‎زده غرب کشور

اصفهان-راعي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: شرکت آبفاي استان اصفهان 14 اکيپ عملياتي و تعميرات به همراه تمامي تجهيزات و اتصالات مربوطه به منظور اصلاح خطوط انتقال، شبکه‏هاي توزيع و انشعابات آب به منطقه زلزله‎زده غرب کشور اعزام نمود.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس هاشم اميني اعلام کرد: با توجه به اهميت موضوع، مدير بهره‎برداري از تأسيسات تأمين و توزيع آب و مدير کنترل کيفي شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به دليل تسريع در اجراي عمليات تعميرات و احتمال گل‎آلود شدن آب شرب غرب کشور به همراه مواد ضدعفوني‏کننده به مقدار لازم شامل پلي الکتروليت و پرکلرين جهت رفع کدورت و سالم‏سازي آب شرب به اين منطقه اعزام گرديد.

مدير عامل شرکت آبفاي استان اصفهان گفت: علاوه بر اعزام اکيپهاي عملياتي که با همراهي متخصصين و مهندسين اصلاح شبکه آب و خطوط انتقال و انشعابات مي‌باشد اکيپهايي هم جهت پشتيباني به اين منطقه اعزام شد.

مديرعامل آب و فاضلاب کرمانشاه:

آب در هيچ‌يک از مناطق زلزله‌زده، قطع نيست

کرمانشاه - نوروزي

مديرعامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: آب هيچکدام از مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه از جمله سرپل‌ذهاب، قصرشيرين و گيلانغرب قطع نيست

عليرضا تخت‌شاهي با اشاره به اينکه آب شهرستان سرپل‌ذهاب وصل است اظهار داشت: اکنون آب قابل شرب در شبکه جاري است و کارشناسان به طور مستمر وضعيت را رصد و نمونه‌گيري مي‌کنند.

وي با بيان اينکه گاهي اوقات در برخي مناطق قصرشيرين به دليل تعميرات به صورت کوتاه‌مدت قطعي آب رخ مي‌دهد؛ گفت: در مسکن مهر سرپل‌ذهاب به دليل عدم سکونت و شکستگي شبکه آب و به منظور جاري نشدن آب در محوطه آب در شبکه جاري نيست اما در ساير نقاط شهر، آب وصل است.

تخت‌شاهي عنوان کرد: علاوه بر جاري بودن آب در شبکه‌ها تانکرهاي آبرساني با وجود عدم استقبال در مناطق زلزله‌زده مستقر هستند و آب بسته‌بندي شده نيز توزيع مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه چشمه آب سراب گرم تأمين‌کننده آب شرب شهرهاي سرپل‌ذهاب، قصرشيرين و روستاهاي مسير است گفت: در نخستين روز حادثه تأسيسات سراب گرم از جمله تأسيسات برقي، ابنيه دچار آسيب و چشمه آب دچار کدورت شده بود که با اقدامات اوليه و پيگيري‌هاي انجام شده سيستم برق درهمان روز اول وصل شد.

تخت‌شاهي افزود: به دنبال آن براي رفع کدورت آب با تمام تجهيزات کامل و استفاده از نظر کارشناسان و همکاران در اين زمينه با استقرار سيستم‌هاي پيش تصفيه کدورت به حداقل رسيده و آب شفاف وارد شبکه توزيع شد.وي گفت: علاوه بر پيگيري براي رفع مشکل آب در شهرهاي گيلان‌غرب و کرندغرب و تازه‌آباد هم به موقع اقدام شده است و ا‌کنون تمام شهرهاي مناطق زلزله‌زده از آب پايدار در شبکه برخوردار هستند.


 در استان 

 معاون بهبود توليدات گياهي جهاد کشاورزي آذربايجان‌غربي:

پيش‏بيني برداشت 35 کيلوگرم زعفران در آذربايجان غربي

اروميه- صديقي

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان‌غربي گفت: امسال 11 هکتار از اراضي زراعي استان زير کشت زعفران رفته است که ميزان توليد آن 35 کيلوگرم پيش‌بيني مي‌شود.

عبداله فتح‏اله‏زاده اظهارکرد: هزينه لازم براي کشت يک هکتار زعفران 300 ميليون ريال است اما در سال‌هاي بعدي هزينه‌ها بيشتر شامل هزينه‌هاي نگهداري از جمله کنترل علف‌هاي هرز و آبياري در حد يک يا دو نوبت بوده و حدود 10 ميليون ريال به هزينه برداشت اضافه مي‌شود که با توجه به ميزان محصولات اين ميزان متفاوت خواهد بود.

وي با اشاره به اينکه کشت زعفران در استان به صورت دستي انجام مي‌گيرد ادامه داد: زعفران در شهرستان‌هاي مياندوآب، سردشت، پيرانشهر، خوي، چالدران، اروميه، نقده و شاهين ‌دژ کشت مي‌شود و بيشترين سطح زير کشت مربوط به اروميه در حدود چهار هکتار است.

وي تصريح کرد: با توجه به اينکه مناطق کشت زعفران به صورت منطقه اي از سوي مرکز تحقيقات کشاورزي استان اعلام نشده است، بنابراين به دليل هزينه اوليه بالا و به احتمال ريسک فعلا تسهيلاتي از سوي جهاد کشاورزي به کشاورزان پرداخت نشده است و بيشتر راهنمايي‌هاي فني در زمينه کشت و بررسي‌هاي سازگاري است.

فتح‎اله‎زاده با بيان اينکه علاوه بر شهرستان‌هاي نام‌برده در ساير شهرستان‌هاي آذربايجان‌غربي هم ظرفيت کشت زعفران وجود دارد، بيان کرد: در حال حاضر در اروميه، اشنويه، مياندوآب، مهاباد، بوکان، پيرانشهر و نقده امکان کشت زعفران وجود داشته و در ساير شهرستان‌ها ميکروکليماهايي براي اين کار وجود خواهد داشت.

وي با اشاره به نحوه خريد و فروش زعفران در استان، تصريح کرد: جهاد کشاورزي هيچ گونه دخالتي در خريد و فروش محصول توليدي زعفران نداشته و توليدکنندگان خود به صورت مستقيم نسبت به عرضه محصول اقدام مي‌کنند اما در زمينه کشت راهنمايي‌هاي لازم براي تهيه پياز سالم هماهنگي لازم با استان‌هاي عمده توليد پياز انجام مي‌گيرد.

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي در ارتباط با کيفيت زعفران توليدي استان يادآور شد: با توجه به اينکه ميزان توليد زعفران در استان در حد پاييني بوده بنابراين آزمايش‌هاي کيفي بر روي آنها صورت نگرفته است ولي با توجه به شرايط موجود به نظر مي‌رسد از شرايط مطلوبي برخوردار باشد. وي با بيان اينکه گياه و پياز زعفران داراي آفت‌هايي است تصريح کرد: نوعي زنبور که از گل‌هاي زعفران استفاده مي‌کند و انواع جوندگان که از پياز زعفران استفاده مي‌کنند از آفات زعفران در اين منطقه هستند و با توجه به اينکه پياز زعفران عمدتا از استان خراسان به اين استان انتقال مي‌يابد بايد پيازهاي سالم و عاري از آفات و بيماري‌ها با هماهنگي حفظ نباتات خريداري شود. فتح‎اله‎زاده با بيان اينکه به غير از کلاله و خامه زعفران استفاده از ساير بخش‌هاي اين گياه مرسوم نيست، ابراز کرد: کشت زعفران از پنج سال پيش در استان رواج يافته و اغلب در قطعات کوچک صد متري تا 1 هزارمتري کشت شده و طبق آمارها روند کشت زعفران در استان روبه‏رشد است. وي با اشاره به هدفگذاري براي کشت وسيع زعفران در آذربايجان‌غربي، تصريح کرد: در حال حاضر توسعه اين محصول در حد بررسي سازگاري بوده و در صورت تائيد کشت در سطح وسيع در مناطق مختلف قابل توسعه خواهد بود و از طرفي با توجه به کم‌آب بودن؛ اين گياه يگي از گونه‌هاي اميدبخش براي توسعه در استان و موثر در حفظ و احياي درياچه اروميه خواهد بود.

بازديد مديرعامل شرکت گاز كردستان از مناطق زلزله‏زده کرمانشاه

سنندج-اسرين مقصودي

مدير عامل شرکت گاز كردستان به همراه تعدادي از مسئولين ستادي از مناطق زلزله‏زده شهرستان سرپل ذهاب و روستاهاي اطراف اين شهرستان بازديد کرد. مهندس احمد فعله‏گري با بيان اين که زلزله در اين مناطق، داغي سنگيني بر دل همه گذاشت؛ گفت: هدف از اين بازديد، بررسي وضعيت شبکه‎ها و انشعابات بعد از وقوع زلزله در اين مناطق بوده و اينکه حوادث غيرمترقبه مثل زلزله چه تاثيري بر آنها داشته و ميزان آسيبهاي وارده چه مقدار مي‏باشد.وي اظهار داشت: پس از وقوع حوادث طبيعي وضعيت خدمت‏رساني به آسيب‏ديدگان با مشکلات عديده‏اي روبرو مي‏شود و امدادرساني در لحظات اوليه باعت مي‏گردد ميزان تلفات انساني به حداقل برسد و بايست با مديريت بحران از تشديد آسيبهاي وارده جلوگيري کرد.

فعله‏گري با تاکيد بر اين که در اين موارد بايست در مصرف بهينه انرژي دقت نموده و شرايط را براي ديگران نيز فراهم نمود، تصريح کرد: در شرايط بروز بحران يکي از اساسي ترين نيازها تامين سوخت براي مردم است و در صورت رعايت کردن استانداردها در اجراي شبکه‏هاي گازرساني ميزان صدمه وارده به اين شبکه‏ها به حداقل رسيده و شرايط وصل مجدد گاز طبيعي براي مشترکين را در اسرع وقت و پس از بازديدهاي ميداني از شبکه‏ها فراهم مي‏سازد.

مديرعامل شرکت گاز استان کردستان اقدامات لازم در مواقع بحران را برشمرد و گفت: در مواقع بروز بحران، مهمترين اصل اين است که آرامش را به جامعه و نيروهاي امدادي تزريق کنيم و پس از آن رعايت نکات ايمني در بهره‏برداري مجدد از شبکه‏هاي توزيع را اجرايي نموده و به علت حساسيت شبکه‏هاي گازرساني و قطع گاز طبيعي، براي سوخت جايگزين تمهيدات لازم انديشده شود.وي يادآور شد: در چنين مواقعي اطلاع‏رساني به مردم از حساسيت ويژه‌اي برخوردار بوده و مي‎توان ميزان صدمات را به ميزان قابل توجهي کاهش داد.

معاون خدمات شهري شهرداري اهواز:

40 منزل مسکوني نا امن در اهواز، تخليه و تخريب شد

اهواز-خبرنگار آفرينش

معاون خدمات شهري شهرداري اهواز گفت: تاکنون بيش از 40 واحد مسکوني در خيابان چهار خالدي اين کلانشهر تخليه شده که عمليات تخريب آنها نيز آغاز شده است.عليرضا عاليپور درخصوص وظايف شهرداري در مواجهه با سکونتگاههاي غيررسمي افزود: باتوجه به قرار گرفتن در آستانه بارندگيهاي پاييزي اخطارهاي لازم به ساکنين داده شده است. ظرفيتهاي قانوني شهرداري، اجازه فعاليتهاي قهري را نمي‏دهد و درواقع مسئوليت اصلي ما پس از تخليه سکونتگاههاي غير رسمي آغاز مي‏شود.

وي افزود: بارها هشدارهاي لازم درخصوص خطر ريزش کوه و تخريب منازل مجاور تپه کارون در محدوده انتهاي خيابان سه حصيرآباد، منبع آب و کوي رمضان به صورت تذکر شفاهي و کتبي و صدور اخطاريه درب منازل و راي کميسيون ماده سه داده شده است.وي تصريح کرد: طبق مصوبه ستاد توانمندسازي و ساماندهي سکونتگاههاي غيررسمي وظيفه شهرداري تخريب اين منازل و ايجاد کاربري مناسب مطابق طرح جامع تفصيلي است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته