جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5707

بر اساس نامه خزانه‌داري کل کشور؛
دريافت کارمزد بانک ها از حساب‌هاي دولتي،غيرقانوني است


پيامک بانک‌ها درباره حساب‌هاي راکد

براي تشريح مشکلات برخي موسسات مالي:
سيف به مجلس مي رود


تريبون


نهادهاي مالي


 بر اساس نامه خزانه‌داري کل کشور؛
 دريافت کارمزد بانک ها از حساب‌هاي دولتي،غيرقانوني است  

 بر اساس نامه معاونت نظارت مالي و خزانه‌داري کل کشور، دريافت هرگونه کارمزد خدمات بانکي از حساب‌هاي دولتي (قابل برداشت و غير قابل برداشت) توسط شبکه بانکي کشور، فاقد وجاهت قانوني است.به گزارش مهر، بر اساس نامه معاونت نظارت مالي و خزانه‌داري کل کشور، دريافت هرگونه کارمزد خدمات بانکي از حساب‌هاي دولتي (قابل برداشت و غير قابل برداشت) توسط شبکه بانکي کشور، فاقد وجاهت قانوني است.

در نامه معاونت نظارت مالي و خزانه داري کل کشور به جعفر مهرجو، مديرکل دفتر نوسازي و تحول اداري آمده است:

بازگشت به نامه شماره 241.10501.ص مورخ 5.7.1396 در خصوص اخذ کارمزد خدمات بانکي از حساب‌هاي دولتي توسط بانک هاي عامل، همان گونه که قبلاً طي نامه شماره 55.40298 مورخ 1396.3.6 (تصوير پيوست) به معاون توسعه مديريت و منابع آن سازمان اعلام گرديد؛ در اجراي مقررات قانوني مربوط به نمايندگي بانک‌هاي عامل از طرف بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران موضوع بند (الف) ماده (12) قانون پولي و بانکي کشور، کارمزد هرگونه خدمات بانکي ارائه شده توسط بانک‌هاي ياد شده، مي‌بايست از بانک مرکزي دريافت گردد.

از طرفي با توجه به تهيه و تدوين دستورالعمل موضوع ماده (17) قانون برنامه‌ پنج‌ساله ششم توسعه جمهوري اسلامي ايران و ماده (20) قانون احکام دايمي برنامه‌هاي توسعه کشور، ماده‌اي تحت عنوان (تعيين نرخ، نحوه محاسبه و پرداخت کارمزد خدمات بانکي مربوط به حساب‌هاي دولتي و حساب‌هاي بانکي نزد بانک مرکزي برعهده بانک مزبور خواهد بود؛ در پيش‌نويس دستورالعمل ياد شده پيش‌بيني گرديده که در صورت تصويب در شوراي محترم پول و اعتبار به تمامي دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ خواهد شد.


 پيامک بانک‌ها درباره حساب‌هاي راکد  

 
با اجرايي شدن مصوبه تعيين تکليف حساب‌هاي راکد در بانک‌ها از اول آذرماه سال‌جاري، برخي بانک‌ها اطلاع رساني به مشتريان خود را از طريق ارسال پيامک آغاز کرده‌اند.

به گزارش پژوهشکده پولي و بانکي؛ 17 مردادماه امسال شوراي پول و اعتبار تعيين تکليف حساب هاي راکد بانکي را تصويب و ابلاغ کرد. بانک مرکزي در خصوص اين مصوبه اعلام کرده بود: طي ساليان متمادي تعداد حساب‌هاي سپرده افتتاح شده نزد بانک‌ها و مؤسسات اعتباري غيربانکي با افزايش نامتعارفي مواجه شده است. در اين ميان، حجم قابل توجهي از اين حساب‌ها به عللي چون کاهش ارزش در مانده موجودي ناشي از تورم و افزايش سطح عمومي قيمت‌ها، فراموشي صاحبان سپرده، فوت آنها، عدم اطلاع وراث و قائم‌مقام قانوني سپرده‌گذاران يا عدم شناسايي و مراجعه آنها، راکد و بدون تراکنش مانده است.

اين موضوع، مشکلاتي از قبيل تحميل هزينه‌هاي دفترداري و نگهداري اطلاعات و آمار اينگونه حساب‌ها براي بانک‌ها و افزايش احتمال وقوع تخلفات و جرائم را در پي داشته است. البته اين مسئله در خصوص برخي از اقلام بدهي‌هاي بانک‌ها و مؤسسات اعتباري غيربانکي که تحت سرفصل بستانکاران موقت ثبت مي‌شوند و بابت آنها قراردادي منعـقد نشده و يا اسناد و اوراق بهاداري تنظيم نگرديده نيز صدق مي‌کند.

علاوه بر اين، حساب‌هاي راکد و غيرفعال همواره از چالش‌هاي فراروي نظام بانکي کشور در سال‌هاي متمادي بوده، ليکن تاکنون ضوابط و سازوکاري جامع در خصوص چگونگي برخورد با اين وجوه و حساب ها که تمامي ابعاد موضوع را به صورت جامع‌الاطراف مدنظر قرار دهد، وجود نداشته است.

از اين رو، بانک مرکزي با توجه به اهميت موضوع و با هدف صيانت از حقوق صاحبان وجوه، کاهش احتمال سوء استفاده‌ از اين وجوه، ارتقاي شفافيت‌هاي مالي بانک‌ها، ايجاد رويه‌ واحد حسابداري در ثبت و نگهداري اين وجوه در بانک‌ها و امکان و بهبود قابليت مقايسه ارقام مندرج در سرفصل حساب‌هاي موجود در بانک‌ها، ‌ دستورالعمل اجرايي شناسايي و تعيين‌تکليف حساب‌هاي مطالبه‌نشده و مازاد ريالي را تدوين کرد.

در عين حال، براي بانک ها نيز از روز اول آذر ماه با ارسال پيامکي به مشتريان خود اعلام کرده اند: مشتري گرامي؛ در راستاي دستور بانک مرکزي ج. ا. ا و با عنايت به عدم کارکرد حساب جنابعالي در بانک قرض الحسنه مهر ايران به مدت بيش از 2 سال، ضرورت دارد به منظور بهره مندي از تسهيلات و خدمات جديد بانک، نسبت به فعال سازي حساب مذکور اقدام فرماييد.

پيش از اين، عبدالمهدي ارجمندنژاد؛ مدير کل مقررات، مجوزهاي بانکي و مبارزه با پولشويي بانک مرکزي اعلام کرده بود: دستورالعمل بستن حساب هاي راکد در بانک ها از اول آذر اجرايي مي شود. وي افزود: مبلغ حساب هاي راکد در کل شبکه بانکي 8 هزار ميليارد ريال است که البته در برخي از بانک ها صفر و در برخي هم حساب هاي راکد زياد است.

وي ادامه داد: حساب راکد به حساب سپرده اي گفته مي شود که نزد يکي از بانک ها يا موسسات حدود دو سال بدون گردش باقي مانده و مبلغ آن دو ميليون تومان يا کمتر است. مدير کل مقررات، مجوزهاي بانکي و مبارزه با پولشويي بانک مرکزي گفت: خارج کردن اين مبالغ از شبکه بانکي، خارج کردن آنها از بلاتکليفي است چون اين وجوه منشاء پرسش هاي زيادي است و امکان بروز فساد يا ضايع شدن حقوق افراد يا پولشويي وجود دارد.

اين مقام مسئول در بانک مرکزي ادامه داد : بانک مرکزي با ابلاغ اين دستورالعمل تلاش کرده علاوه بر اينکه حساب ها را از بلاتکليفي خارج مي کند، وحدت رويه اي نيز بين بانک ها برقرار کند. ارجمندنژاد افزود: نگهداري اين حساب هاي راکد براي بانک ها هزينه دارد و بانک نمي داند اين پول ها را تحت چه عناويني بايد نگهداري کند.

مديرکل مقررات، مجوزهاي بانکي و مبارزه با پولشويي بانک مرکزي ادامه داد: اين اقدام براي ارتقاي شفافيت در بانکهاست که 17 مرداد در شوراي پول و اعتبار تصويب و 30 مرداد به بانک ها ابلاغ شده و از اول آذر در بانک ها اجرايي مي شود و هيچ مشکلي براي مردم ايجاد نمي کند.

وي افزود: طبق اين دستورالعمل هر شعبه بايد هر شش ماه يک بار حساب هاي سپرده راکد را گزارش دهد که شامل حساب سپرده قرض الحسنه پس انداز راکد با موجودي 10 هزار تومان، حساب قرض الحسنه جاري راکد با موجودي 40 هزار تومان و حساب سپرده سرمايه گذاري کوتاه مدت راکد با موجودي 20 هزار تومان است و بر اساس ضوابط در اين دستورالعمل بانک ها موظف اند بعد از شناسايي اين حساب هاي راکد به صاحب حساب از طريق تلفن، پيامک يا هر وسيله ديگر اطلاع دهند تا حساب هاي خود را تعيين تکليف کند.

ارجمندنژاد تاکيد کرد: اگر فرد مورد نظر به بانک مراجعه نکند وجوه او به سرفصل وجوه تعيين تکليف نشده يا بلاتکليف منتقل مي شود.


 براي تشريح مشکلات برخي موسسات مالي:
 سيف به مجلس مي رود 

 ولي الله سيف رييس کل بانک مرکزي براي ارائه گزارش در مورد مسائل و مشکلات برخي موسسات مالي و اعتباري هفته آينده در مجلس شوراي اسلامي حضور مي يابد.

به گزارش ايرنا، مجلس شوراي اسلامي هفته آينده روزهاي يکشنبه و چهارشنبه جلسه علني دارد.

ولي الله سيف رييس کل بانک مرکزي قرار است در يکي از جلسات هفته آينده مجلس گزارشي در مورد مسائل و مشکلات مربوط به برخي موسسات مالي و اعتباري به نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ارائه کند.

تعيين تکليف سپرده هاي يک ميليارد ريالي افضل توس

بانک آينده روز جمعه در اطلاعيه اي اعلام کرد: تعيين تکليف سپرده هاي تعاوني منحله افضل توس تا سقف يک ميليارد ريال چهارم آذر در شعب اين تعاوني آغاز مي شود.

در اين اطلاعيه آمده است: پيرو اطلاعيه‌ هاي قبلي‌ اين بانک در باره مصوبه شوراي پول و اعتبار و ابلاغ بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران براي واگذاري مديريت دارايي‌ها و بدهي‌هاي تعاوني اعتبار افضل توس (درحال تسويه) به بانک آينده، بدين‌وسيله، به اطلاع‌ سپرده ‌گذاران تعاوني پيش‌ گفته مي‌رساند؛ حسب تصميم سران سه قوه، مجوز پرداخت سپرده هاي اشخاصي که مجموع مانده سپرده هاي صاحب حساب، بيش از مبلغ 30 ميليون ريال تا سقف مبلغ يک ميليارد ريال است، از سوي مراجع ذي صلاح ابلاغ شده است.

از اين گروه از سپرده ‌گذاران دعوت مي‌شود طبق برنامه زمان‌ بندي به ‌همراه اصل شناسنامه، کارت ملي و دفترچه يا گواهي سپرده، به شعب افتتاح ‌کننده حساب خود مراجعه کنند.بانک آينده تاکيد کرده است؛ پس از شناسايي، ارزيابي و انتقال مابقي دارايي هاي تعاوني مذکور و دريافت مجوزهاي لازم ازمراجع ذي ‌صلاح، درباره نحوه تعيين تکليف موجودي ساير سپرده گذاران، اطلاع‌ رساني لازم صورت مي گيرد.

شوراي پول و اعتبار مرداد ماه امسال، مديريت دارايي و بدهي هاي تعاوني منحله افضل توس را به بانک آينده محول کرد. اين بانک مهر ماه گذشته از محل منابع خود حساب هايي با موجودي کمتر از 30 ميليون ريال را تعيين تکليف کرده بود.به دنبال تشکيل جلسه سران سه قوه در آبان ماه و تعيين کميته ويژه براي تسريع در تعيين تکليف سپرده گذاران موسسات غيرمجاز، اکنون مجوزهاي لازم از سوي نهادهاي ذي صلاح براي تعيين تکليف حساب هايي با موجودي کمتر از يک ميليارد ريال در تعاوني افضل توس فراهم شده است.


 تريبون  

 بافت‌هاي فرسوده، دغدغه‌ مديران حوزه هاي شهري

مشکلات و چشم انداز بافت‌هاي فرسوده در شهرهاي بزرگ وکلان شهرها همواره به عنوان يکي از دغدغه‌هاي مديران حوزه هاي شهري و بوميان اين اماکن مورد توجه بوده است. صرف نظر از بناهاي ارزشمند و معماري تاريخي ساختمان ها که به عنوان دستاوردي از اعصار گذشته به يادگار مانده است، مرمت و بازسازي اين بناها از اهميت شاياني برخوردار است. در اين راستا نهادهاي دولتي و شهري در صدد ايمن سازي موازي با نوسازي اين بافت ها طرح ها و لايحه هايي را به تصويب رسانده اند.به گزارش آفرينش ،داريوش حافظي در اين باره گفت: امکان دسترسي به يک برنامه مدون و دانش محور با استفاده از مصالح استاندارد مي تواند نقش موثري در ساخت و ساز وطولاني نمودن دوره عمر مفيد بناها داشته باشد. اين کارشناس ساختمان افزود: در حال حاضر کناف به عنوان يکي از توليدکنندگان محصول با کيفيت، ايمن و مقاوم در برابر آسيب هاي احتمالي ناشي از بلايا و حوادث طبيعي اين امکان را به سازندگان مي دهد علاوه بر موارد ذکر شده ، بتوانند عمر مفيد بنا را به حداکثر برسانند.

وي در خصوص موضوع ارائه راه کارهاي تخصصي ساخت و ساز که به عنوان مبحث جديد در اين حوزه اخيرا مورد بررسي قرار گرفته است گفت، ما در صدد اين هستيم تا با ارائه راه کارهاي اجرايي و عملياتي از طراحي تا اجرا ، علاوه بر محصول، مشاوره متناسب با فضا ، بودجه و ساير متعلقات وابسته را ارائه دهيم .

وي در پايان خاطر نشان کرد، اگر اين تفکر را بتوانيم به صورت يک فرهنگ پياده سازي کنيم که استفاده از راه کار هاي تخصصي و دانش محور قبل از آغاز پروژه به اندازه استفاده از مصالح مناسب تاثير گذار است، گام بزرگي در راستاي بهينه سازي و ايمن سازي ساخت و ساز داخلي برداشته ايم .

افزايش قيمت نان از دوشنبه در کشوراجرايي مي شود

رئيس اتحاديه نانوايان گفت:افزايش قيمت از امروز در تهران و حدود دو روز بعد از آن، در سراسر کشور اجرايي خواهد شد.به گزارش مهر، قاسم زراعتکار در مراسم افتتاحيه يازدهمين نمايشگاه بين المللي صنعت آرد و نان در جمع خبرنگاران گفت: اجرايي شدن طرح افزايش قيمت نان در تهران به اتاق اصناف ايران واگذار شده و براين اساس اين طرح از شنبه در تهران اجرايي مي شود.وي اضافه کرد: همچنين افزايش قيمت در استانها با يک الي دو روز تاخير و با اعلام به استانداران و فرمانداران اجرايي مي شود.

زراعتکار افزود: براين اساس قيمت جديد نان بربري 750 تومان، سنگگ 920 تومان و تافتون 460 تومان است.

مداخله دولت در حوزه گندم و نان کمتر مي شود

وزير صنعت، از کاهش مداخله دولت در صنعت گندم، آرد و نان خبر داد و گفت: وزارت جهاد کشاورزي در توليد محصولات استراتژيک، بايد
قيمت ها را به نرخ هاي جهاني نزديک کند.

محمد شريعتمداري در افتتاحيه مراسم يازدهمين نمايشگاه بين المللي صنعت آرد و نان در جمع خبرنگاران گفت: يکي از مهمترين مواد غذايي بشر نان است و اين محصول در انرژي زايي و تامين پروتئين يک عنصربي بديل به شمار مي آيد.

وزير صنعت با بيان اينکه در چهار سال گذشته و نيز در ماه هاي اخير دولت دوازدهم تلاش کرديم يک حرکت جديد در توسعه گندم، آرد و نان داشته باشيم، گفت: تلاش ما اين بوده که ميزان مداخله دولت در اين امر را کاهش دهيم و فراهم کنيم.

شريعتمداري اضافه کرد: هر چند که نان يک عنصر مغذي و مورد استفاده عامه مردم است و بخشي از آن بايد حتما به قيمت هاي مناسب در اختيار طبقه اي از جامعه ما قرار بگيرد که با محدوديت هايي مواجه هستند، اما مجموعه توليد نان بايد به سمت توليد انبوه، توليد صنعتي و توليدي که با حداقل قيمت در اختيار مردم قرار بگيرد، حرکت کنند، بنابراين اين امر نيازمند کاهش مداخله دولت در موضوع گندم، آرد و نان است.

وي تصريح کرد: زمينه هاي اين کار از دولت يازدهم آغاز شده و تصميم گيري در حوزه مسائل مربوط به گندم، آرد و نان تا جايي که مقدور بود از سوي دولت به فرمانداري ها و اتحاديه هاي صنفي ذيربط در هر استان واگذار شد تا اختيارات بيشتري براي تصميم گيري در زمينه مسائل مربوط به اين صنعت داشته باشند و من فکر مي کنم اين حرکت راه حلي براي توسعه همه جانبه صنعت مذکور خواهد بود.

وزير راه:

بازسازي مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ازامروز شروع مي‌شود

وزير راه و شهرسازي با اشاره به شروع پرداخت کمک‌هاي بلاعوض جهت اسکان موقت و نيز پرداخت تسهيلات به زلزله‌زدگان از چهارم آذر، گفت: از امروزعملا کار بازسازي مناطق زلزله‌زده شروع مي‌شود.

به گزارش ايسنا، عباس آخوندي در جلسه ستاد مديريت بحران استان که در شهرستان ثلاث باباجاني برگزار شد، با اشاره به زلزله اخير در استان، گفت: قدرت زلزله اخير در استان کرمانشاه 7.3 ريشتر بوده که عدد بسيار بزرگي است و در ساير استان‌ها نيز زلزله احساس شده است.

وي به خرابي 30 هزار و 500 واحد مسکوني در اين زلزله اشاره کرد و افزود: اين رقم بزرگي است و بايد همه براي بازسازي اين واحدها کار کرده و پيش برويم.

مذاکره با عراقي‌ها براي بازگرداندن تعرفه صادرات لبنيات ادامه دارد

معاون وزير جهاد کشاورزي اعلام کرد که مذاکرات با عراقي ها براي بازگرداندن تعرفه صادرات محصولات لبني ايراني به حالت سابق همچنان ادامه دارد اما اگر به هر دليلي اين مذاکرات به نتيجه نرسد بايد کشورها و مشتريان ديگر را هم دريابيم و بازار خود را در آن کشورها نيز توسعه دهيم.

حسن رکني در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: در زمينه صادرات لبنيات و انواع محصولات لبني که رشد خوبي طي سال هاي اخير داشته ايم، به هيچ وجه نبايد در مذاکرات خود با کشوري مانند عراق که يکي از بزرگترين مشتريان اين محصولات به شمار مي‌رود، نااميد شويم و عقب‌نشيني کنيم.

وي با بيان اينکه در مذاکرات با طرف عراقي بايد بر مزيت‌هاي نسبي خود تاکيد کنيم تا بتوانيم حرف خود را به کرسي بنشانيم، افزود: انتفاع ايران در اين است که ارتباط خود با عراق را حفظ کند اما در هر حال نبايد همه تخم مرغ هاي خود را در يک سبد بچينيم و بايد با کشورهاي ديگر نيز چنين تعاملاتي برقرار کنيم که اگر احياناً نتوانستيم بازار خود را در عراق حفظ کنيم يا گسترش دهيم، کشورهاي ديگر را جايگزين کنيم.


 نهادهاي مالي 

 در ديدار مدير عامل بانک شهر و استاندار کرمانشاه تاکيد شد:

تسريع در رسيدگي به مشکلات مناطق زلزله‌زده با حمايت بانک‌ها

در ديدار مديرعامل بانک شهر با استاندار کرمانشاه که طي بازديد وي به نمايندگي از شبکه بانکي، از مناطق زلزله زده غرب کشور صورت گرفت، نقش بانکها در رسيدگي به مشکلات اين مناطق و تسريع در روند آن مورد بررسي قرار گرفت.به گزارش آفرينش به نقل ازمرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، حسين محمد پورزرندي در اين ديدار، با بيان اين مطلب گفت: در جلسه‌اي که با مديران سيستم بانکي انجام شده، در نظر است ضمن تشکيل کميته‌اي، برنامه‌هاي بانک ها يکپارچه شده و با اولويت ساخت مدارس و مراکز بهداشتي و درماني اقدام گسترده و منسجم از سوي سيستم بانکي محقق شود.وي با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوي برخي بانک ها در خصوص کمک به حل مشکلات مردم در مناطق زلزله زده تصريح کرد: در کنار اين موارد اقدامات ديگري نيز از سوي بانک‌ها مانند حذف انتشار تقويم و سالنامه هاي پايان سال و يا اختصاص بخشي از حقوق کارکنان و مديران نيز به اين موضوع، پيش بيني شده است.

پرداخت نخستين مرحله از تسهيلات کنسرسيوم بانکي با عامليت بانک صادرات

نخستين مرحله اعطاي تسهيلات ريالي کنسرسيوم بانک‌ها به پروژه "پديده شانديز مشهد" با عامليت بانک صادرات ايران پرداخت شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ايران، با تلاش هاي بي وقفه مديريت و کارکنان بانک و پس از برگزاري جلسات متعدد کنسرسيومي و هماهنگي هاي لازم با سازمان ها و نهادهاي مرتبط، چرخه بزرگ صنعتي و اقتصادي "شانديز" با محوريت اين بانک به حرکت درآمد که ضمن ايجاد دلگرمي براي سهامداران اين مجموعه، صدها نفر را از بيکاري نجات داد.

روابط عمومي بانک کشاورزي «برتر» شد

لوح سپاس «روابط عمومي برتر» در رشته «اطلاع رساني» به روابط عمومي بانک کشاورزي اهدا شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک کشاورزي، در سيزدهمين دوره سمپوزيوم بين المللي روابط عمومي و بر اساس راي هيات داوران چهاردهمين دوره جشنواره برترين هاي روابط عمومي ايران ، روابط عمومي بانک کشاورزي به دليل رعايت استانداردهاي حرفه اي، خلاقيت در کار و داشتن کيفيت و کميت مناسب فعاليت ها، موفق به کسب رتبه برترشد.

هموطني که جايزه يک ميلياردي بانک سپه را به ايتام زلزله زده کرمانشاه اهدا کرد

هموطن شهر اوز از استان فارس جايزه يک ميليارد ريالي قرض الحسنه بانک سپه خود را براي بازسازي خانه ايتام زلزله زده استان کرمانشاه اهدا کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازپايگاه اطلاع رساني بانک سپه، محمد علي کمالي اوزي يکي از مشتريان قديمي بانک سپه يک حساب قرض الحسنه عابر بانک در آذر ماه سال 1389 نزد شعبه اوز استان فارس افتتاح کرده و در سي و نهمين مرحله قرعه کشي حساب هاي قرض الحسنه اين بانک در سال جاري برنده جايزه يک ميليارد ريالي شد.

مديرعامل بانک توسعه صادرات:

اگزيم بانک ايران درکانون عزم ملي براي حمايت ازصادرات غيرنفتي است

مديرعامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد: جذب منابع از صندوق توسعه ملي و خطوط اعتباري بيانگر عزم ملي براي حمايت ازصادرات غيرنفتي است که در کانون آن اگزيم بانک ايران قرار دارد.

به گزارش آفرينش به نقل از،دکتر علي صالح آبادي درهمايش سراسري مديران، افزود: سياست هاي در پيش گرفته شده در سالهاي اخير به علاوه جذب منابع از خطوط اعتباري و صندوق توسعه ملي، توان تسهيلات دهي بانک رابراي کمک به صادرات غيرنفتي افزايش داده است.

وي بااشاره به روند رشد نقدينگي بانک از سال 93 تا 96 افزود: منابع ريالي وارزي بانک توسعه صادرات در طول اين سالها هر سال بهتر از سال گذشته بوده و پيش بيني اين است که سال آينده نيز نسبت به امسال بهتر باشد.مديرعامل بانک توسعه صادرات گفت: در دوهفته گذشته در مجموع در قالب دو قرارداد شش هزار ميليارد ريال ازصندوق توسعه ملي دريافت کرده ايم و در آينده نزديک مبلغ پنج هزار ميليارد ريال در قالب خط اعتباري جديد، دريافت مي شود.

آغاز ‎حراج سکه بهار آزادي در بانک کارگشايي

مديرعامل بانک کارگشايي از حراج سکه هاي تمام بهار و نيم بهار آزادي در اين بانک، از روز شنبه چهارم آذرماه خبر داد.سليماني در گفت و گو با روابط عمومي بانک ملي ايران با بيان اينکه اين حراج بر حسب دستور بانک مرکزي و براي جلوگيري از حبابي شدن بازار سکه از طريق بانک کارگشايي انجام مي شود، گفت: سکه ها در بسته هاي 20 تايي و بدون محدوديت خريد به متقاضيان عرضه خواهد شد. وي با تاکيد بر اينکه در مرحله نخست عرضه، ربع سکه بهار آزادي حراج نمي شود، افزود: حراج سکه هاي نيم و تمام بهار آزادي تا زمان اعلام بانک مرکزي ادامه خواهد داشت و در مرحله بعدي عرضه نيز، سکه ربع بهار آزادي به حراج اضافه مي شود.

تقدير از تيم بانک پارسيان در آيين تجليل از برگزيدگان نخستين المپياد بين بانکي

در مراسمي که در سالن اجتماعات بانک مرکزي، با حضور دکتر سيف، مدير کل بانک مرکزي، دکتر پرويزيان مدير عامل بانک پارسيان و رييس کانون بانک ها و موسسات اعتباري خصوصي، دکتر جمشيدي، دبير کل کانون بانک ها،همچنين جمعي از مقامات بانکي و دانشگاهي و نيز تيم هاي منتخب برگزار شد ، از اعضاي تيم بانک پارسيان، تقدير شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک پارسيان ،در اين گردهمايي، نخست دکتر جمشيدي، دبير کانون بانک ها و موسسات اعتباري خصوصي ضمن ايراد گزارشي در خصوص شيوه برگزاري اين المپياد گفت: اين المپياد پس از تشکيل شدن جلسات و کارگروه هاي متعدد مردادماه سال جاري ، برگزار شدو از ميان 18 بانک خصوصي، 140 نفردر قالب تيم هاي 12 نفره در اين رويداد علمي شرکت کردند که در نهايت موسسه اعتباري کوثر رتبه اول ، بانک دي رتبه دوم، بانک هاي انصار و پارسيان به طور مشترک رتبه سوم را از آن خود کردند. وي ابراز اميدواري کرد، زمينه هاي ارتقاي شغلي برگزيدگان اين دوره، در بانک ها فراهم آيد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته