جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5707


مروري بر درخشش بازيگران ايراني در «آسياپاسيفيک»


آمار فروش فيلم هاي در حال اكران

به منظور انرژي بخشيدن به جشنواره؛
تغييردر تاريخ برگزاري کن 2018


شقايق فراهاني به «پاسيو» پيوست


توزيع «عاليجناب» از سيزدهم آذرماه


آغاز اکران «وقتي برگشتم» از هشتم آذرماه


افتتاح يك نمايش با حضور«ايرج طهماسب»


خبر هنري


ميز خبــــر


 مروري بر درخشش بازيگران ايراني در «آسياپاسيفيک» 

 نويد محمدزاده در حالي در مراسم جوايز سينمايي آسياپاسيفيک 2017 جايزه ويژه هيئت داوران را گرفت که هم در اين دوره و هم سه سال قبل براي بهترين بازيگر مرد نامزد دريافت جايزه شده بود.به گزارش ايسنا، دوم آذرماه مراسم پاياني يازدهمين دوره جوايز سينمايي آسياپاسيفيک در شهر بريزبان استراليا برگزار شد و نويد محمدزاده که براي بازي در فيلم «بدون تاريخ بدون امضا» وحيد جليلوند نامزد دريافت جايزه بهترين بازيگر مرد بود از سوي هيئت داوران به صورت ويژه با اهداي يک جايزه مورد تقدير قرار گرفت.

اين بازيگر که امسال براي همين فيلم، جايزه بهترين بازيگر مرد بخش افق‌هاي جشنواره ونيز را هم گرفته است، در سال 93 نيز براي فيلم «عصباني نيستم» رضا درميشيان در جوايز سينمايي آسياپاسيفيک نامزد شده بود.

سينماي ايران در دوره‌هاي قبلي اين رويداد سينمايي بازيگراني را داشته که يا نامزد يا موفق به کسب جايزه شده‌اند.در دوره دهم برپايي اين جايزه سينمايي فرهاد اصلاني براي بازي در فيلم «دختر» نامزد دريافت جايزه بهترين بازيگر مرد شده بود. سال 94 هم فاطمه معتمدآريا براي بازي در فيلم «بهمن» نامزد بود که در آن دوره مورد تقدير ويژه قرار گرفت.

در سال 93 نيز که سينماي ايران در بخش داوران و آثار سينمايي حضور پررنگي داشت، دو نامزد در بخش بهترين بازيگر زن (مريلا زارعي) و مرد (نويد محمدزاده) داشت که مريلا زارعي براي فيلم «شيار 143» تقديرنامه هيات داوران را دريافت کرد.

در دوره هفتم اين رويداد که سال 92 برگزار شد نگار جواهريان براي بازي در فيلم «حوض نقاشي» نامزد دريافت جايزه بود.اما در سال 90 ايران در 9 بخش نامزد دريافت جوايز آسيا پاسيفيک بود که پيمان معادي براي بازي در فيلم «جدايي نادر از سيمين» و شايسته ايراني براي فيلم «آيينه‌هاي روبرو» نامزد دريافت جايزه بازيگري بودند. همچنين در همان سال در بخش بازيگري ليلا زارع با فيلم «به اميد ديدار» محمد رسول‌اف نامزد جايزه شد.در دومين دوره نيز رضا ناجي براي فيلم «آواز گنجشک‌ها» جايزه گرفت و عليرضا آقاخاني هم براي فيلم «تنها دو بار زندگي مي‌کنيم» نامزد دريافت جايزه بهترين بازيگر مرد شده بود.


 آمار فروش فيلم هاي در حال اكران 

 در ميان آثار اکران شده از صبح چهارشنبه (1 آذر) فيلم سينمايي «قاتل اهلي» مورد توجه مخاطب قرار گرفت و در تهران و اکران محدود شهرستان به فروش 225 ميليون ظرف 2 روز رسيد.

به گزارش فارس، احمد مختاري مديردفتر پخش هدايت فيلم درباره فروش فيلم‌هاي اين دفتر گفت: فيلم «ثبت با سند برابر است» در تهران ظرف دو روز چهارشنبه و پنج شنبه به فروش 120 ميليون تومان رسيدو در شهرستان به صورت محدود و تنها در 10 سالن به نمايش در آمد که فروش آن به 30 ميليون تومان رسيد و در کل فروش فيلم به 150 ميليون تومان رسيد. وي ادامه داد: فيلم «خانه دختر» در تهران به فروش 1 ميلياردو 854 ميليون و در شهرستان به فروش 930 ميليون تومان دست يافت که فروش کل فيلم تاکنون به رقم 2 ميلياردو 784 ميليون تومان رسيد.فيلم «ملي و راه هاي نرفته اش» در تهران به فروش 1 ميلياردو 520 ميليون تومان و در شهرستان به فروش 560 ميليون تومان رسيد که در کل فروش فيلم به رقم 2 ميليارد و 80ميليون تومان رسيد.

حبيب اسماعيلي مدير عامل دفتر پخش رسانه فيلمسازان مولود درباره فروش فيلم «غيرمجاز» گفت : فيلم هم اينک به فروش 210 ميليون تومان در تهران و شهرستان رسيده است.

علي سرتيپي مديرعامل دفتر پخش فيلميران درباره فروش فيلم هاي اين دفتر گفت: فيلم سينمايي «قاتل اهلي» در تهران و شهرهاي اصفهان، شيراز و مشهد اکران شد که با توجه به اکران محدود در شهرستان ها فيلم ظرف دو روز به رقم فروش 225 ميليون تومان رسيد و از امروز صبح شنبه در شهرهاي خوزستان، گيلان، مازندران و... اکران خواهد شد.

وي ادامه داد: فيلم سينمايي «زرد» همچنان با اقبال مخاطب روبرو است و هم اينک فروش فيلم به 5 ميليارد و220ميليون تومان رسيد.

منوچهر زبردست مديرعامل دفتر پخش سبحان گستر درباره فروش فيلم «خفه گي» گفت: همچنان فيلم با اقبال مخاطب مواجه است و فروش فيلم به رقم 3 ميليارد و 770 ميليون تومان رسيد.


 به منظور انرژي بخشيدن به جشنواره؛
 تغييردر تاريخ برگزاري کن 2018  

 جشنواره فيلم کن اعلام کرد در سال 2018 در تاريخي متفاوت با هميشه شروع به کار مي‌کند تا روحي تازه به اين فستيوال ببخشد.

به گزارش مهر به نقل از اسکرين ديلي، جشنواره فيلم کن در سال 2018 يک روز زودتر از هميشه شروع به کار مي‌کند.

هفتاد و يکمين دوره جشنواره فيلم کن سه‌شنبه 8 ماه مي شروع به کار مي‌کند و جشنواره با حفظ طول معمول خود، مراسم اختتاميه و اهداي جوايز را شنبه 19 مي برگزار مي‌کند.

پي‌ير لسکور رييس جشنواره گفت اميدوار است اين جابه‌جايي بتواند به توازن مجدد جشنواره کمک کند و انرژي بيشتري به آن ببخشد.

وي گفت: با برگزاري هفتادمين سالگرد اين جشنواره در سال 2017، دوره جديدي در تاريخ اين جشنواره شروع شده است. ما علاقه داريم تا مقررات خودمان را تجديد کنيم و در عين حال همچنان به طرح سوال درباره سينماي عصر خودمان بپردازيم.

مدير جشنواره افزود: علاوه بر اين شروع جشنواره در روز سه‌شنبه به ما اجازه مي‌دهد تا يک جشن عصرانه پيش از شروع آخر هفته، داشته باشيم و مروري بر سينماي فرانسه انجام دهيم. در نهايت، اعلام اسامي برندگان يک روز جلوتر، و در عصر شنبه، اعتبار آن را بيشتر مي‌کند و در همان زمان فيلم اختتاميه بهتر ديده مي‌شود.


 شقايق فراهاني به «پاسيو» پيوست 

 فارس:پس از پايان بازي پوريا پورسرخ در فيلم «پاسيو»، شقايق فراهاني به مجموعه بازيگران اين فيلم اضافه شد.

«پاسيو» که قصه‌اى زنانه را در بستر شهر روايت مى‌کند، اولين تجربه بلند مريم بحرالعلومى در مقام کارگردان است.

بهناز جعفرى، محدثه حيرت، کريم امينى، ياسمن ترابى، حسين ملکى، بهروز قادرى، سحر غمخوار، محمدرسول صفرى، على يعقوبى، عليرضا ديلمى، اميد سعيدى و بابک انصاري از ديگر بازيگران «پاسيو» هستند.


 توزيع «عاليجناب» از سيزدهم آذرماه 

 روابط عمومي:اولين قسمت از مجموعه «عاليجناب» به کارگرداني سام قريبيان از سيزدهم آذرماه وارد شبکه نمايش خانگي خواهد شد.

اين سريال با تم سياسي پيش‌تر قرار بود خردادماه و همزمان با انتخابات رياست جمهوري در دسترس مخاطبان قرار گيرد که در نهايت توزيع آن چند ماه به تعويق افتاد.بازيگران اصلي اين مجموعه به ترتيب حروف الفبا عبارتند از امير آقايي، سعيد آقاخاني، ليلا اوتادي، پرويز پورحسيني، حسين پاکدل، بابک حميديان، سحر دولتشاهي، اميد روحاني، حسين سليماني، آزاده صمدي، حسين عرفاني، احسان کرمي، نازنين کريمي، حامد مدرس، صالح ميرزاآقايي، پريوش نظريه، مهتاج نجومي و حسين ياري.


 آغاز اکران «وقتي برگشتم» از هشتم آذرماه 

 روابط عمومي:فيلم سينمايي «وقتي برگشتم...» به کارگرداني وحيد موسائيان از هشتم آذر در سينماهاي سراسر کشور اکران مي‌شود.

فيلم «وقتي برگشتم...» با حضور رضا کيانيان، افشين هاشمي، لادن مستوفي، رعنا آزادي ور، بيتا فرهي، سروش صحت، منظر لشگري، اميد روحاني، حسين محب اهري، نورالدين جواديان، و با حضور احترام برومند، در ايران، دبي و پاريس فيلمبرداري شده است.

«وقتي برگشتم... » يک فيلم عاشقانه و در عين حال خانوادگي است که قصه آن مي‌تواند بخشي از زندگي هر يک از ما باشد.


 افتتاح يك نمايش با حضور«ايرج طهماسب» 

 ايلنا:ايرج طهماسب نمايش آبجي را در سالن سايه تئاتر شهر افتتاح کرد.طهماسب، نويسنده و کارگردان مجموعه خاطره انگيز کلاه قرمزي و پسرخاله، در مراسم افتتاح اين نمايش، علت حضور در افتتاحيه آبجي را حضور عروسک در اين اثر و موفقيت‌هاي پيشين گروه بيدل، عنوان کرد. طهماسب با امضاي پوستر آبجي براي گروه بيدل آرزوي موفقيت کرد.

آبجي به تهيه کنندگي مهران نائل، نويسندگي فرهاد اميني و مشاوره محمد بحراني، کار گرداني مهدي شاه پيري هرشب ساعت20 به مدت 18 شب در سالن سايه تئاتر شهر به روي صحنه مي‌رود.


 خبر هنري 

 آغاز پخش «ليسانسه‌ها» از امشب

پخش فصل دوم مجموعه تلويزيوني «ليسانسه‌ها» به کارگرداني «سروش صحت» ازامشب ، شنبه (چهارم آذر ماه) ساعت 20:45، از شبکه سه سيما آغاز مي‌شود.

به گزارش ايسنا، فصل اول سريال «ليسانسه‌ها» به کارگرداني سروش صحت و تهيه‌کنندگي رضا جودي در 28 قسمت از 4 دي 95 از شبکه سه پخش شد.

فصل دوم اين مجموعه تلويزيوني نيز در 40 قسمت 40 دقيقه اي که به قلم سروش صحت و ايمان صفايي به نگارش درآمده است که هر شب از شنبه تا پنجشنبه از شبکه سه سيما پخش خواهد شد.

قرار است فصل سوم اين سريال نيز در 30 قسمت براي سال آينده توليد شود.

اميرحسين رستمي، هوتن شکيبا، امير کاظمي، متين ستوده، رويا ميرعلمي، کاظم سياحي، سياوش چراغي پور، عزت الله مهرآوران، افشين سنگ چاپ، تبسم هاشمي، مريم سرمدي، پريسا مقتدي، فرخنده فرماني زاده، فريد اخباري، مهدي ربيعي، نيلوفر هوشمند، مرتضي علي آبادي از بازيگران اين سريال هستند. هنرمند خردسال اين سريال عرفان برزين است.

سريال مفرح و طنز «ليسانسه‌ها» با موضوع جوانان به احوالات و اتفاقات آنان مي پردازد.

کنسرت «رستاک» به نفع زلزله زدگان

گروه موسيقي سنتي رستاک، نخستين کنسرت خود در استانبول را براي کمک به زلزله‌زدگان غرب ايران برگزار کرد.

نخستين کنسرت گروه موسيقي رستاک ايران در استانبول، 23 نوامبر در سالن بوستانجي اين شهر و با حضور علاقه‌مندان موسيقي برگزار شد.

اعضاي رستاک در اين کنسرت که قرار است در آمد آن به زلزله‌زدگان غرب ايران اعطا شود، قطعاتي به زبان‌هاي فارسي، ترکي آذربايجاني و کردي اجرا کردند.

نوازندگان در اين کنسرت که اکثر تماشاگران آن را ايرانيان مقيم استانبول تشکيل مي‌دادند، ترانه معروف ترکيه‌اي «قره اوزوم حبه‌سي» و چند ترانه ديگر از ديار آناتولي را نواختند.

اين گروه که ترانه‌هاي بومي مناطق گوناگون ايران را به شکل مدرن تنظيم و اجرا مي‌کند، دومين کنسرت خود در چارچوب کمک به مردم زلزله‌زده غرب ايران را 25 نوامبر در شهر دياربکر ترکيه برگزار خواهد کرد.

همکاري بازيگر سياره ميمون ها با «شارليز ترون»

"اندي سرکيس" بازيگر سينماي هاليوود که پيش از اين به خاطر فعاليت هاي موفقيت آميزش در بخش جلوه هاي ويژه مطرح شده است به فيلم سينمايي "فلارسکاي" پيوست.

به گزارش ميزان، "فلارسکي" فيلمي در ژانر کمدي است که "جاناتان ليواين" کارگرداني آن را بر عهده گرفته و نگارش فيلمنامه آن توسط "دان استرلينگ" انجام شده است.

پيش از اعلام حضور "اندي سرکيس" در اين فيلم حضور بازيگراني همچون "شارليز ترون"، "ست روگان"، "راوي پاتل"، "دايان رافائل"، "تريستان لالا" و "اشي جکسون" قطعي شده بود.

در اين فيلم يک روزنامه نگار قديمي به پرستار بچه اش علاقه مند شده و مي خواهد از او خواستگاري کند اما در اين ماجرا اتفاقات عجيبي افتاده و کار را براي او بسيار سخت مي کند.

به تازگي فيلم سينمايي "جنگ در سياره ميمون ها" که اندي سرکيس در تمامي نسخه هاي آن حاضر بوده فروش موفقي را ثبت کرده است. سرکيس در اين فيلم نيز به جاي سزار نقش اول سياره ميمون ها به ايفاي نقش پرداخته است.


 ميز خبــــر 

 از سوي دبيرخانه بيست و چهارمين جشنواره بين المللي تئاتر کودک و نوجوان؛

نمايش هاي بخش مسابقه تئاتر ايران اعلام شد

نمايش هاي راه يافته به بخش مسابقه تئاتر ايران در بيست و چهارمين جشنواره بين المللي تئاتر کودک و نوجوان معرفي شدند.

9 نمايش در فهرست آثار نهايي بخش مسابقه تئاتر ايران قرار گرفتند:

نمايش "سفر شادي" نوشته سحر صبا با کارگرداني محمد رضا مالکي از تهران

نمايش "پسرها تنهايند" نوشته حميد قلعه اي با کارگرداني سيد جواد رحيم زاده از مشهد

نمايش "عقل صورتي" نوشته و کارگرداني مهدي فرشيدي سپهر از تهران

نمايش "آهاي تو ديگه کي هستي" نوشته و کارگرداني اسداله اسدي از اصفهان

نمايش "جيک جيکو در مزرعه" نوشته و کارگرداني حسين مزيناني از تهران

نمايش "ديواکولا" نوشته عماد نصرآبادي با کارگرداني محمد جهان پا از مشهد

نمايش "روزگار يک سگ" نوشته حميدرضا نعيمي با کارگرداني مهدي قلعه از تهران

نمايش "شب اسرار آميز" نوشته عبد آتشاني-فريبا برجي فلاح با کارگرداني عبدآتشاني از تهران

نمايش "پينوکيو" نوشته و کارگرداني امير شيخ جبلي از اصفهان

بيست و چهارمين جشنواره بين المللي تئاتر کودک و نوجوان با دبيري مريم کاظمي از 10 تا 15 آذرماه در شهر تاريخي همدان برگزار مي شود.

احتمال ازدواج دوباره «برد پيت و آنجلينا جولي»

با نزديک شدن به کريسمس احتمال هر اتفاق جالب و غيرمنتظره نيز بيشتر مي شود. بعضي از شواهد نشان مي دهد که ممکن است آنجلينا جولي و برد پيت که زماني زوج افسانه اي هاليوود بودند و با جدايي از يکديگر همه را شوکه کردند بعد از گذشت حدود يک سال دوباره به خاطر فرزندانشان با هم آشتي کنند.

به گزارش افکارنيوز، ماجرا از آنجا شروع شد که آنجلينا جولي اعلام کرد که فرزندانش هالووين را در کنار پدرشان براد پيت گذرانده اند و اين زوج سابق از آن به بعد به فکر برنامه ريزي براي گذراندن عيد شکرگزاري و کريسمس در کنار فرزندانشان هستند. با وجود شايعاتي درباره روابط سرد آنجلينا و برد پيت، خيلي ها مي گويند که آنها در آستانه آشتي با يکديگر هستند.

يک منبع نزديک به اين بازيگر به سايت Hollywood Life گفته است که آنجلينا جولي مي گويد تمايل دارد با بچه هايش تعطيلات آخر سال را خارج از ايالات متحده و احتمالا در کامبوج بگذراند. ولي با اين حال شوهر سابقش با آن موافق نيست و دوست دارد که ساعاتي را با بچه هايشان بگذراند و از آنجلينا خواهش کرده که در شهر بمانند. همچنين اين منبع تأييد کرده است که آنها تلاش مي کنند تا به توافق برسند که مانند يک خانواده واقعي همچون سابق تعطيلات را در کنار هم بگذرانند.

پرديس سينمايي چارسو؛ ميزبان جشنواره «سينماحقيقت»

براي دومين سال متوالي، پرديس سينمايي چارسو ميزبان جشنواره بين‌المللي فيلم مستند ايران «سينماحقيقت» شد.

نظر به تجربه‌ي سال گذشته و رضايت نسبي فيلمسازان و مخاطبان حاضر در جشنواره، يازدهمين دوره‌ي اين رويداد بزرگ سينماي مستند ايران هم در 5 سالن متمرکز پرديس سينمايي چارسو برگزار خواهد شد؛ هرچند که گنجايش کم سالن‌هاي اين مجموعه، چالش اصلي سينماحقيقت در ميزباني همه‌ي عوامل و دوستداران سينماي مستند ايران است.

برپايه‌ي اين گزارش، کارگاه‌هاي آموزشي جشنواره سينماحقيقت در سالن شماره 2 چارسو و بازار فيلم مستند نيز در انتهاي طبقه ششم اين مجموعه برپا خواهد شد. اتاق VIP و غرفه‌‌ي بخش‌هاي مختلف جشنواره اعم از دبيرخانه، روابط عمومي، وب‌سايت، ستاد خبري، نشريه روزانه، پژوهش، بازرگاني، بين‌الملل و اداري- مالي هم در طبقه ششم پرديس چارسو مستقر خواهند شد تا به شکل متمرکز پاسخگوي مراجعان محترم باشند.

مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي سازمان امور سينمايي، يازدهمين دوره جشنواره بين‌المللي فيلم مستند ايران «سينماحقيقت» را طي روزهاي 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقيقت بهترين راهنماست» که از فرمايشات حضرت علي(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته