جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5707

گمانه‌زني در خصوص تيم حذف شده از آسيا
غافلگيري بزرگ در راه است؟

پيگيري هفته سيزدهم ليگ برتر
نبرد براي صدرنشيني


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 گمانه‌زني در خصوص تيم حذف شده از آسيا
 غافلگيري بزرگ در راه است؟ 

 گمانه زني ها در خصوص حذف يکي از نمايندگان فوتبال باشگاهي ايران در آسيا، حکايت از خداحافظي قريب الوقوع استقلال با ليگ قهرمانان دارد.خبر حذف قطعي يکي از نمايندگان ايران از ليگ قهرمانان آسيا توسط AFC تبديل به بمب خبري فوتبال ايران شده است. اين خبر البته توسط چند مسئول تکذيب شده اما سهيل مهدي رئيس کميته صدور مجوز حرفه‌‎اي آن را تاييد يا تکذيب نکرده است و اعلام کرده صحت و سقم اين خبر احتمالا تا امروز مشخص خواهد شد.

با توجه به اتفاقاتي که در هفته‌هاي اخير براي حل مشکلات نمايندگان ايران براي حضور در ليگ قهرمانان آسيا افتاده، اصلا بعيد نيست که اين خبر درست باشد و در فضاي مجازي بحث و گفت و گوهايي براي حدس زدن نام نماينده حذف شده ايران صورت گرفته است. بررسي اوضاع تک‌تک نمايندگان معرفي شده به AFC مي‌تواند تا حدودي به اين سوال پاسخ دهد.

استقلال، نزديک‎ترين گزينه

بيشترين شکايت‌ها به AFC از سوي بازيکنان سابق استقلال صورت گرفته است. آبي‌ها با کمک وزارت ورزش و اداره ماليات بخش زيادي از بدهي‎هاي خود را با دادن سفته به طلبکاران خود حل کرده‌اند که ممکن است مورد موافقت کنفدراسيون فوتبال آسيا قرار نگيرد.

البته استقلال مشکلات مديريتي هم دارد. AFC هنوز علي فتح‌الله‌زاده را به عنوان مديرعامل اين باشگاه مي‌شناسد و امضاي افتخاري را قبول ندارد. مشکل ديگر استقلال شايعه گزارش‌هاي غيرواقعي اين باشگاه به AFC در سال‌هاي گذشته است که ظاهرا مسئولان کنفدراسيون فوتبال آسيا به اين گزارشات خلاف واقع پي برده‌اند و با راستي‌آزمايي گزارش‌هاي جديد به نتايج عجيبي رسيده‌اند. همه اين موارد باعث شده تا بخش بزرگي از افکار عمومي، از استقلال به عنوان تيمي که از آسيا حذف شده نام ببرند.

پرسپوليس، کمي بهتر از استقلال

اوضاع پرسپوليس کمي بهتر از استقلال است. ظاهرا اين تيم مثل آبي‌ها شاکي داخلي ندارد و بازيکنانش به AFC گزارشي نداده‌اند. اما ماجراي دادن سفته به طلبکاران در پرسپوليس هم رخ داده و ممکن است AFC با اين موضوع مشکل داشته باشد. ضمن اينکه اگر قرار به راستي‌آزمايي گزارشات درباره چگونگي پرداخت بدهي‌ها باشد، ممکن است پرسپوليسي‌ها هم مثل استقلال به دردسر بيفتند.

تراکتورسازي و شکايات ناگهاني

گفته مي‌شود تراکتورسازي با طلبکاران خود به توافق رسيده و بدهي‌هاي قطعي خود را پرداخت کرده است. به نظر مي‌رسد اين تيم مشکلي براي حضور در ليگ قهرمانان نداشته باشد اما رونمايي از يکي دو شکايت ناگهاني و گزارش به AFC توسط چند بازيکن سابق اين تيم در روزهاي اخير شايد همه چيز را تغييردهد.اگر اين گمانه زني ها صحت داشته باشد، يک شوک و غافلگيري بزرگ براي فوتبال ايران در راه است و اگريکي از دو تيم پايتخت به سرنوشت حذف دچار شوند، بدون شک وارد بحران بزرگي خواهند شد.


 پيگيري هفته سيزدهم ليگ برتر
 نبرد براي صدرنشيني 

 
مهم‌ترين ديدار نيم فصل ليگ برتر بين تيم‌هاي پرسپوليس و پارس جنوبي برگزار خواهد شد که در صورت پيروزي هر يک از دو تيم تا حدودي قهرمان نيم فصل مشخص خواهد شد.

در ادامه‌ هفته‌ سيزدهم ليگ برتر فوتبال ايران، امروز چهار ديدار برگزار خواهد شد که مهم‌ترين ديدار نيم فصل را تيم‌هاي پارس جنوبي جم و پرسپوليس برگزار خواهند کرد.

ذوب آهن – فولاد، ساعت 15 ورزشگاه نقش جهان

نخستين ديدار روز شنبه را ذوب آهن اصفهان و فولاد برگزار خواهند کرد که هر دو تيم با پيروزي در هفته‌ قبل پا به ميدان اين مسابقه خواهند گذاشت. شاگردان امير قلعه‌نويي که هفته‌ گذشته توانستند بعد از مدت ها ناکامي سپيد رود در رشت را شکست دهند، بايد مقابل فولادي قرار بگيرند که توانست بعد از 12 هفته‌ شکست را به صدرنشين ليگ برتر يعني پارس جنوبي تحميل کند. ذوبي‌ها پس از گذشت 12 هفته‌ و کسب 16 امتياز در رتبه هفتم قرار دارند. در آن سوي ميدان نيز شاگردان پورموسوي که عملکرد خوبي را در اين فصل پشت سر گذاشته‌اند توانسته اند جزو چهار تيم بالاي جدول رده‌بندي باشند و با 20 امتياز در رده چهارم قرار بگيرند.فولادي‌ها انگيزه زيادي دارند و با پيروزي برابر ذوب آهن مي‌توانند خود را به جمع مدعيان قهرماني نيم فصل ‌اضافه کنند.

پارس جنوبي جم – پرسپوليس، ساعت 15، ورزشگاه تختي جم

مهم‌ترين ديدار نيم فصل نخست ليگ برتر فوتبال ايران، بدون شک بين تيم‌هاي پارس جنوبي جم و پرسپوليس برگزار خواهد شد. شاگردان تارتار که در اين فصل موفق به صعود به ليگ برتر فوتبال شدند شگفتي ساز بزرگ ليگ برتر نام گرفتند و توانستند بعد از گذشت 12 هفته‌ با 25 امتياز صدرنشين اين ليگ باشند. شاگردان تارتار هفته‌ گذشته پس از مدت‌ها شکست ناپذيري نخستين شکست فصل خود را مقابل فولاد تجربه کردند، اما آنها براي جبران اين شکست با انگيزه کافي مقابل شاگردان برانکو ايوانکوويچ قرار خواهند گرفت.در سوي ديگر ميدان اما پرسپوليسي قرار دارد که حواشي زيادي در اطراف اين تيم وجود دارد. تغييرات مديريتي، محروميت آقاي گل دو فصل اخير سرخپوشان و همچنين حواشي موجود بين عليرضا بيرانوند و هواداران اين تيم باعث شده است که پرسپوليس روزهاي آرامي را در ليگ برتر پشت سر نگذارد. پرسپوليسي ها که در اين فصل روياي تکرار قهرماني سال پيش خود را در سر مي پرورانند، با 11 بازي و 24 امتياز و تنها يک امتياز کمتر نسبت به پارس جنوبي جم در جايگاه دوم قرار دارند. پرسپوليسي‌ها مي‌توانند در صورت پيروزي مقابل پارس جنوبي جم و کسب 3 امتياز ديدار معوقه خود نام خود را از همين هفته‌ به عنوان قهرمان نيم فصل بر سر زبان‌ها بيندازد. برنده اين ديدار به احتمال زياد معادله قهرماني نيم فصل را حل خواهد کرد.

سايپا – مشکي پوشان، ساعت 15:15، ورزشگاه دستگردي

شاگردان علي دايي در يکي از ديدارهاي هفته‌ سيزدهم ليگ برتر فوتبال ايران ميزبان مشکي پوشان ديار خراسان خواهند بود. مشکي پوشان اين روزها حال و اوضاع خوشي ندارد و آنها نتوانسته اند نتايج خوبي را در اين فصل کسب کنند. آنها هفته‌ گذشته و پس از مدت ها ناکامي توانستند يک امتياز را از جنگ استقلال وينفرد شفر در بياورند و انگيزه زيادي براي کسب امتياز مقابل شاگردان علي دايي دارند. البته کميته‌ اخلاق نيز بازي کردن شاگردان مرزبان را منوط به تغيير مديرعامل اين تيم کرده است. همچنين مشکي پوشان نيز خيال تغيير مديرعامل خود را ندارند و مالک اين باشگاه در مصاحبه‌اي گفته است که حاضر به تغيير علي عباسي نيست و اگر فدراسيون بخواهد چنين اجباري به او و باشگاهش اعمال کند، اين تيم از مسابقات ليگ برتر انصراف خواهد داد!

در سوي ديگر ميدان نيز شاگردان دايي توانستند پس از چند هفته‌ ناکامي و عدم کسب پيروزي مقابل نفت تهران با يک گل به برتري برسند. سايپايي‌ها مي‌خواهند دوباره به روزهاي خوب خود برگشته و دومين پيروزي متوالي خود را مقابل مشکي پوشان به دست بياورند. شاگردان علي دايي تا اين جاي فصل توانسته‌اند از 12 بازي 17 امتياز را کسب کنند و در جايگاه ششم ليگ برتر فوتبال ايران قرار بگيرند.

استقلال – گسترش فولاد، ساعت 17:30، ورزشگاه آزادي

در آخرين ديدار هفته‌ سيزدهم ليگ برتر فوتبال ايران، شاگردان وينفرد شفر و فيروز کريمي مقابل هم صف آرايي خواهند کرد. اين دو تيم که همسايه هم در جدول رده‌بندي هستند، مي‌توانند در صورت پيروزي برابر حريف خود تا رتبه‌هاي ششم يا هفتم جدول رده‌بندي بالا بيايند. شاگردان شفر هفته‌ گذشته در مشهد نتوانستند از سد مشکي پوشان بگذرند و تنها با يک امتياز از مشهد باز گشتند. استقلال که علي‌رغم تغيير سرمربي خود هنوز مشکل گلزني دارد، قصد اين را دارد که با پيروزي پر گل برابر گسترش فولاد تبريز به انتقادات منتقدان و کارشناسان پايان دهد و ضعف خط حمله خود را بپوشاند.

در سوي ديگر ميدان نيز فيروز کريمي مقابل تيم سابق خود قرار خواهد گرفت. گسترش فولاد تبريز پس از برکناري لوکا بوناچيچ و به کار آمدن فيروز کريمي توانسته است نتايج خوبي بگيرد و خود را از انتهاي جدول رده‌بندي به رتبه دهم برساند. گسترشي‌ها اين روزها با درخشش بازيکنان جوان خود توانسته اند با 14 امتياز و يک امتياز بيشتر از استقلال در رتبه دهم قرار بگيرند. آنها مي‌توانند با پيروزي برابر آبي پوشان پايتخت به جمع تيم‌هاي بالا نشين جدول بپيوندند و البته کار سختي در ورزشگاه آزادي و مقابل هواداران آبي ها دارند.


 خبـــرنامه 

 رودکي بدون جودوکار فراري به ايران بازگشت

مديرتيم‌هاي ملي جودو که چندروزي را در هلند به دنبال جودوکار تيم ملي سپري مي‌کرد سرانجام نتوانست اين جودوکار را پيدا کند و دست خالي به ايران بازگشت.

محمد رشنونژاد جودوکار وزن 60- کيلوگرم ايران که چند روز پيش عازم رقابت‌هاي گرندپري هلند شده بود پس از پايان اين رقابت‌ها به يکباره اقدام به ترک اردوي تيم ملي کرد و به همراه اين تيم به ايران بازنگشت.

پس از اين اتفاق و تلاش‌هاي بي فايده براي پيدا کردن ردي از اين جودوکار،تيم ملي به ايران بازگشت اما محمدرضا رودکي مدير تيم ملي که در اين سفر هم مسئوليت سرپرستي و هم در اقدامي عجيب مسئوليت مامور حراست وزارت ورزش را بر عهده داشت، در کشور هلند ماند تا رشنونژاد را پيدا کرده و به همراه خود به ايران بازگرداند.

اما تلاش چند روزه رودکي براي پيدا کردن رشنونژاد در هلند و يا ديگر کشورهاي اروپايي بي‌فايده بوده و شنيده مي‌شود وي بدون جودوکار فراري و با دست خالي به ايران بازگشته است.

شايعه شده رشنونژاد به اتفاق و کمک يکي دو جودوکار سابق ايران که آن‌ها نيز به آلمان پناهنده شده‌اند، راهي کشور آلمان شده است و قصد وي براي عدم بازگشت به ايران با برنامه ريزي قبلي بوده است.

محمدرشنونژاد يکي از جودوکاران جوان ايران، 6 ماه پيش موفق به کسب مدال نقره آسيا در رده بزرگسالان شد. وي سال گذشته با انتقاد از وضعيت نابسامان خود و عدم توجه کافي مسئولان فدراسيون و ورزش ايران، از قصد خود براي حراج مدال‌هايش خبر داده بود!

برانکو و بيليچ گزينه هاي هدايت ازبکستان

سايت فدراسيون فوتبال ازبکستان از برانکو ايوانکويچ به عنوان يکي از گزينه هاي سرمربي گري اين تيم ياد کرد.

تيم ملي ازبکستان اکنون در رده 80 رده بندي فيفا قرار دارد و نتوانست به جام جهاني راه يابد.

فدراسيون فوتبال ازبکستان به دنبال جذب يک مربي کروات است و به همين خاطر برانکو ايوانکويچ سرمربي پرسپوليس و اسلوان بيليچ سرمربي سابق وستهام را به عنوان گزينه هاي خود معرفي کرده است.

انتقاد دايي از مالک نفت؛

جهانيان از کجا آمده؟

علي دايي و علي کريمي اگرچه اختلافات نسبتا شديدي با هم دارند اما معمولا در اتفاقات فوتبالي از يکديگر حمايت مي‌کنند. علي دايي در نشست خبري قبل از بازي تيمش با سياه جامگان درباره اتفاقات باشگاه نفت گفت: «خوشبختانه يا متاسفانه من در فضاي مجازي نيستم و آن را دنبال نمي‌کنم اما براي جامعه ورزش و خودمان متاسفم که شخصي که معلوم نيست از کجا آمده و چه چيزي دارد در مورد فوتبالي‌ها صحبت مي‌کند. وظيفه تمام فوتبالي‌ها اين است که پشت سر هم باشيم و هواي همديگر را داشته باشيم. آدم‌هايي که معلوم نيست از کجا مي‌آيند در مورد ما فوتبالي‌ها صحبت مي‌کنند. متاسفانه اين آدم‌ها را شما رسانه‌ها بزرگ کرده‌ايد. فوتباليست‌ها حداقل زحمت کشيده و در فوتبال کار کرده‌اند.»

يک هلندي نامزد هدايت کانگوروها

برت فن مارويک، سرمربي سابق تيم ملي فوتبال عربستان نامزد هدايت استرالياي راه‌يافته به جام جهاني 2018 روسيه شد.

جامعه فوتبال استراليا از کناره‌گيري آنگه پوستک‌اوغلو از سمت سرمربيگري تيم ملي اين کشور با وجود صعود به جام جهاني 2018 روسيه متعجب و شگفت‌زده است. با اين حال سرمربي سابق تيم ملي فوتبال عربستان خيلي زود پيشنهاد کار در تيم ملي استراليا را دريافت کرده.

پوستک‌اوغلو در مصاحبه‌اي بسيار کوتاه با رسانه‌ها بدون اشاره به دلايلي، کناره‌گيري خود را از هدايت تيم ملي فوتبال استراليا در 7 ماه باقي‌مانده به آغاز جام جهاني 2018 روسيه اعلام کرد. در اين ميان برت فن‌مارويک، سرمربي هلندي که پس از صعود با عربستان به جام جهاني 2018 روسيه در تصميمي عجيب از سمت خود استعفا کرده بود، گزينه اصلي هدايت استراليا محسوب مي‌شود.

احتمال حذف پرو از جام جهاني و بازگشت ايتاليا!

روزنامه "ليبرو" چاپ پرو ادعا کرده است که دخالت مقامات سياسي پرو در امور فوتبال اين کشور شايد به حذف آنها از جام جهاني منجر شود.

پالوما نوسدا، يکي از نمايندگان مجلس پرو لايحه اي ارائه کرده که بر اساس آن، سازمان هاي دولتي کنترل فوتبال در اين کشور را به عهده خواهند گرفت و اين طرح مانع از برگزاري انتخابات آزاد در فدراسيون فوتبال اين کشور خواهد شد.فيفا با هر گونه دخالت دولت ها در امور فدراسيون ها مخالف است و در صورتي که اين سازمان تشخيص بدهد، احتمال حذف پرو از تمامي رقابت هاي اين سازمان شامل جام جهاني 2018 وجود دارد.

ليبرو همچنين گزارش داده است که در صورت حذف پرو، خود فيفا مي تواند تصميم بگيرد که کدام کشور جانشين آنها شود. در حال حاضر مطبوعات ايتاليا ادعا کرده اند که در صورتي که اين اتفاق رخ بدهد، تيم ملي کشورشان با توجه به سابقه و گذشته خود مي تواند روانه جام جهاني شود. شيلي، قهرمان آمريکاي جنوبي هم يکي ديگر از گزينه هاست.

سرانجام مشحون رفتني شد

رئيس فدراسيون بسکتبال به دليل بازنشستگي از سمت خود کناره گيري کرد.

محمود مشحون بعد از 14 سال حضور در سمت رياست فدراسيون بسكتبال، استعفاي خودش را اعلام كرد. دليل اين اقدام، تاكيد سازمان بازرسي كل كشور به عدم حضور بازنشسته ها در نهادهاي دولتي بود. وزارت ورزش قرار است به زودي سرپرست جديد فدراسيون بسكتبال را مشخص كند.علي توفيق، احمد گواري و برانوش نيک بين به عنوان گزينه‌هاي اصلي سرپرستي فدراسيون بسکتبال هستند.

ادعاي رسانه هاي ايتاليايي

توافق کاپيتان اينتر با رئالي‌ها

احتمال دارد کاپيتان تيم اينتر ميلان فصل آتي راهي برنابئو شود.

طبق ادعاي رسانه‌هاي ايتاليايي مائوري ايکاردي کاپيتان 24 ساله اينتر ميلان ايتاليا مد نظر مسئولان رئال مادريد قرار گرفته است.

در همين راستا خبر‌هايي هم مبني بر توافق ايکاردي با مسئولان رئال‌مادريد براي حضور در اين تيم به گوش مي‌رسد.

البته با توجه به اين تفاسير دور از ذهن نيست تا اين مهاجم آرژانتيني را فصل آتي با لباس رئال مادريد ديد.


 خبـــرنامه 

 گلر تيم ملي بلژيک، گزينه جانشيني بوفون

گلر تيم ملي فوتبال بلژيک گزينه شماره يک جانشيني جيان لوييجي بوفون است.

بعد از آنکه ايتاليايي‌ها از راه يابي به مرحله پاياني مسابقات جام جهاني 2018 روسيه بازماندند،‌اخبار زيادي در مورد آينده گلر با سابقه يوونتوس انتشاريافت.

براساس آخرين گمانه‌زني‌هاي صورت گرفته توسط رسانه‌هاي محلي، دروازه‌بان 39 ساله تيم توريني در پايان فصل جاري به فعاليت خود به عنوان بازيکن پايان خواهد داد و از تيبو کورتوا به عنوان جانشين بوفون در يوونتوس ياد مي شود.

هفته سيزدهم ليگ برتر

از برد مهاجري تا لغو بازي تراکتور

ليگ برتر فوتبال کشور روز گذشته با برگزاري ديدارهايي وارد هفته سيزدهم شد که مهم ترين اتفاق اين بازي ها، لغو بازي تراکتورسازي و سپيدرود در تبريز به دليل بارش برف و آماده نبودن زمين چمن ورزشگاه يادگار امام بود. نتايج ديدارهاي برگزار شده به شرح زير است:

پديده 3- 1 نفت تهران

نفت آبادان 3 – 2 سپاهان

استقلال خوزستان 1 - 0 پيکان

تورنمنت انتخابي گرنداسلم؛

پايان کار تکواندوکاران ايران با کسب 5 سهميه

پرونده تيم 19 نفره ايران در رقابتهاي انتخابي گرند اسلم با کسب 5 سهميه و حذف 14 تکواندوکار در چين بسته شد.اين دوره از مسابقات با حضور 248 تکواندوکار در شهر «ووشي» آغاز شد و تيم ملي کشورمان که با 19 تکواندوکار در اين رقابتها شرکت کرده بود تنها موفق به کسب 5 سهميه شد. نکته مهم اينکه تيم کشورمان همانند تورنمنت هاي قبلي موفق به کسب مدال طلا نشد.در روز دوم و پاياني اين رقابتها تيم کشورمان 10 نماينده داشت که 9 تکواندوکار از دور رقابتها حذف شدند و تنها ابراهيم صفري در وزن 58- کيلوگرم با صعود به ديدار نهايي، موفق به کسب سهميه حضور در رقابتهاي گرند اسلم شد. اين تکواندوکار جوان کشورمان «جينگهانگ تانگ» از چين، «پولاتو نياز» از ازبکستان و دو تکواندوکار ديگر از چين را شکست داد و راهي ديدار نهايي شد و فينال را واگذار کرد.مهدي خدابخش تکواندوکار وزن 80- کيلوگرم کشورمان که بعد از 9 ماه دوري در يک تورنمنت بين المللي شرکت کرده بود، بعد از برتري مقابل «جينفنگ ليو» از چين، «ماکسيم رافائولييچ» از ازبکستان و «رن» از چين، 11 بر 10 نتيجه را به «ريچارد آردمان» از نروژ باخت و از دور رقابتها کنار رفت.

در پايان اين رقابتها تيم کشورمان موفق به کسب 5 سهميه حضور در گرنداسلم شد. ابراهيم صفري در وزن 58-، ابوالفضل يعقوبي و ميرهاشم حسيني در وزن 68- کيلوگرم، زهرا کياني در وزن 49- کيلوگرم و زهراپوراسماعيل در وزن 67+ کيلوگرم زنان تکواندوکاراني بودند که نزديک به يک ماه ديگر براي حضور در نخستين دوره رقابتهاي گرنداسلم دوباره به «ووشي» چين بازخواهند گشت.

حميدرضا هاديان، هادي تيران ولي پور، سروش احمدي، مهدي خدابخشي، عرفان ناظمي و احمد محمدي در بخش مردان، سودابه پورصادقي، پريسا جوادي، مهسا پورميرزا ، مبينا بابالو و فاطمه مصطفايي نيز تکواندوکاراني بودند که از دور رقابتها حذف شدند.

رونالدو، بهترين بازيکن هفته پنجم ليگ قهرمانان اروپا

ستاره پرتغالي رئال مادريد بهترين بازيکن هفته پنجم مرحله گروهي رقابت‌هاي ليگ قهرمانان اروپا لقب گرفت.اتحاديه فوتبال اروپا، کريستيانو رونالدو را به عنوان بهترين بازيکن 16 ديدار برگزار شده در دور پنجم بازي‌هاي مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا معرفي کرد.

رونالدو در پيروزي 6 بر صفر تيمش در خانه آپوئل نيکوزياي قبرس که منجر به صعود کهکشاني‌ها به عنوان تيم دوم گروه H شد، دو گل به ثمر رساند.

به همين دليل او به کسب 43 درصد آرا کاربراني که در نظرسنجي سايت يوفا براي انتخاب بهترين بازيکن هفته پنجم ليگ قهرمانان شرکت کردند، در جايگاه نخست قرار گرفت.

پس از رونالدو که در 5 بازي‌اش در اين فصل رئال مادريد در ليگ قهرمانان اروپا 8 گل زده، نيمار ستاره برزيل پاري‌سن‌ژرمن با کسب 28 درصد، روبرت لواندوفسکي از بايرن مونيخ و ادن ازار از چلسي هر کدام با 8 درصد، تيمو ورنر از لايپزيگ با 5 درصد، هري کين از تاتنهام و لورنزو اينسينيه با 3 درصد و يانيک کاراسکو با يک درصد در رده‌هاي بعدي قرار گرفتند.

احتمال حضور پوتين در مراسم قرعه‌کشي جام جهاني

رئيس جمهوري روسيه شايد در مراسم قرعه‌کشي جام جهاني 2018 در کرملين شرکت کند.ديميتري پيسکوف، سخنگوي رياست جمهوري روسيه در يک نشست خبري از احتمال حضور ولاديمير پوتين در مراسم قرعه‌کشي جام جهاني 2018 در کاخ کرملين خبر داد؛ مراسمي که 10 آذر ماه سال جاري با مجري‌گري گري‌ لينه‌کر و شرکت اسطوره‌هايي مانند مارادونا، کافو، پويول و ... برگزار خواهد شد.پيسکوف در اين مورد اظهار داشت: ما امکان شرکت پوتين در مراسم قرعه‌کشي جام جهاني 2018 روسيه را رد نمي‌کنيم و اميدوار هستيم آقاي رئيس جمهور زمان کافي براي اين مراسم داشته باشد. مراسم قرعه‌کشي جام جهاني اتفاق بسيار مهمي است و آماده‌سازي براي جام جهاني 2018 در مسير بسيار خوبي قرار دارد.

دومين پيروزي فوتسال بانوان ايران برابر ايتاليا

دومين ديدار دوستانه تيم ملي فوتسال بانوان ايران و ايتاليا با پيروزي ملي پوشان بانوان ايران به پايان رسيد.تيم ملي فوتسال بانوان ايران روز گذشته در سالن پيامبر اعظم در دومين ديدار دوستانه خود مقابل تيم ملي ايتاليا قرار گرفت و به پيروزي 2 بر يک رسيد.ايران در بازي قبلي خود نيز 3 بر يک پيروز شده بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته