جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5713

هفته‌اي پربار براي توليدات سينمايي؛
از «متري شيش و نيم» تا «مصادره»


«سلمان فارسي» در چند قدمي پيش‌توليد


«جيمز فرانکو» در نقش «عمو شلبي»


علي مصفا نقش مقابل هديه تهراني در «واسطه»


احتمال حضور حميد فرخ‌نژاد در «لاتاري»


«هت تريک» متقاضي حضور در جشنواره فيلم فجر


آغاز اکران «آپانديس» از 22 آذر


خبر هنري


يادداشت


ميز خبــــر


 هفته‌اي پربار براي توليدات سينمايي؛
 از «متري شيش و نيم» تا «مصادره» 

 توليدات سينمايي در اين هفته شلوغ و پربار بود و بيشتر سينماگران در تلاش براي رسيدن به جشنواره فيلم فجر هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ توليدات سينمايي در اين هفته شلوغ بود و بيشتر سينماگران در تلاش هستند که نسخه نهايي فيلمشان را هرچه سريعتر براي حضور در سي و ششمين جشنواره فيلم فجر آماده کنند. فيلمبرداري «متري شيش و نيم» سعيد روستايي اواخر اسفند به پايان مي رسد.
تهيه کنندگي اين اثر بر عهده سيد جمال ساداتيان است. فيلمبرداري جديدترين اثر بلند سينمايي اصغر فرهادي به پايان رسيد. مجيد صالحي «سه زن در ماه عسل» را با تهيه کنندگي رامبد جوان مي سازد و رضا عطاران به عنوان مشاور کارگردان در اين فيلم حضور دارد.

سياوش اسعدي که در حال ساخت «درخونگاه»است، به زودي «صلات ظهر مرداد» را با تهيه کنندگي سهيل کامکار جلوي دوربين مي برد.

«جاده قديم» به کارگرداني منيژه حکمت در مراحل پاياني فني قرار دارد.

فيلمبرداري «خوک» ماني حقيقي به پايان رسيد.حسن معجوني، ليلا حاتمي، سيامک انصاري و پريناز ايزديار بازيگران اين فيلم هستند.

فيلمبرداري «آقاي سانسور» به کارگرداني علي جبارزاده به پايان رسيد.

پروانه ساخت «بي وزني» مهدي فرد قادري با تهيه کنندگي مرتضي شايسته صادر شد.

فيلمبرداري «زنگاري» به کارگرداني مونا زندي در آمل ادامه دارد. فاطمه معتمد آريا و سعيد آقاخاني بازيگران اين فيلم هستند.

بهزاد عبدي موسيقي «هايلايت» به کارگرداني اصغر نعيمي را مي سازد.

بهنوش بختياري به دليل تداخل برنامه هاي کاري از همکاري با «پاسيو» باز ماند.به تازگي مراحل اصلاح رنگ فيلم سينمايي «آستيگمات» مجيد رضا مصطفوي به پايان رسيد و صداگذاري آن تا اواخر آذر ادامه دارد.

تهيه‌کننده فيلم سينمايي «کروکوديل»، از ساخت موسيقي آن توسط ستار اورکي خبر داد.

عليرضا داودنژاد «مصائب شيرين 2» را مي سازد.

فيلمبرداري «مصادره» مهران احمدي به پايان رسيد.

مهران احمدي و عليرضا استادي به «واسطه» آرش لاهوتي اضافه شدند.

مراحل فني «لابي» به کارگرداني محمد پرويزي به پايان رسيد و آماده نمايش شد.

فيلمبرداري «سراسر شب» فرزاد موتمن به پايان رسيد.

فردين خلعتبري موسيقي «جشن دلتنگي» پوريا آذربايجاني را مي سازد.

تدوين فيلم سينمايي «دوباره زندگي» رضا فهيمي توسط حميدرضا قرباني به پايان رسيد.

«دارکوب» بهروز شعيبي در مرحله صداگذاري قرار دارد.

پس از ويشکا آسايش، حامد بهداد، آزاده صمدي، رضا ناجي و رامبد جوان به جمع بازيگران «خودسر» کمال تبريزي پيوستند.


 «سلمان فارسي» در چند قدمي پيش‌توليد  

 ميرباقري معاون سيماي رسانه ملي از جزييات لوکيشن هاي سريال «سلمان فارسي» گفت و اينکه اين مجموعه در چه بخش هايي ساخته مي شود.مرتضي ميرباقري معاون سيما با اشاره به اهتمام معاونت سيما در توليد سريال‌هاي الف ويژه گفت: هم‌اکنون دو سريال الف ويژه «حضرت موسي‌(ع)» و «سلمان فارسي» در فهرست توليد اين دسته از سريال‌هاست که سريال «سلمان فارسي» به کارگرداني داوود ميرباقري به مرحله پيش‌توليد نزديک‌تر است.

معاون سيما با اشاره به توانمندي داوود ميرباقري در توليد سريال‌هاي تاريخي بيان کرد: آشنايي کامل اين کارگردان با ظرفيت‌هاي هنري تاريخ ايران و اسلام و اشتياق وي براي به ثمر رساندن اين پروژه بزرگ تاريخي، رسانه ملي را به توليد اين اثر ماندگار هنري ترغيب کرده است و اميدواريم هرچه زودتر مراحل پيش‌توليد اين پروژه آغاز شود.

معاون سيما ادامه داد: هم‌اکنون سريال «سلمان فارسي» روند انتخاب لوکيشن را پشت سر گذاشته و با بررسي مراحل نهايي نگارش فيلمنامه و طراحي‌هاي هنري و گستره جغرافيايي، پروژه وارد مرحله پيش‌توليد شده است.ميرباقري با اشاره به اتمام نگارش 20 قسمت اوليه از اين سريال تأکيد کرد: سريال «سلمان فارسي» در دو بخش کودکي سلمان تا رحلت پيامبر(ص) و بازگشت سلمان به مدائن طراحي شده است و در 40 قسمت روي آنتن خواهد رفت.


 «جيمز فرانکو» در نقش «عمو شلبي»  

 «جيمز فرانکو» فيلمي به نام «پسري به نام شل» را درباره «شل سيلورستاين» ـ شاعر و نويسنده ادبيات کودک ـ مي‌سازد و نقش اصلي‌اش را خود ايفا مي‌کند.

به گزارش ايسنا، «هاليوود ريپورتر» نوشت:«جيمز فرانکو» ـ بازيگر و کارگردان سرشناس هاليوودي فيلمي را درباره «شل سيلورستاين» کارگرداني مي‌کند و خود در آن نقش «عمو شلبي» را بازي مي‌کند.اين اثر براساس کتابي از «ليزا روگاک» با عنوان «پسري به نام شل» ساخته مي‌شود. اين فيلم به زندگي و درگيري‌هاي شخصي و حرفه‌اي «سيلورستاين» در زمان نوشتن کتاب معروف «درخت بخشنده» و مجموعه شعر «جايي که پياده‌رو تمام مي‌شود» مي‌پردازد.«کريس شافر» و «پائول ويکنر» نويسندگي فيلمنامه اين اثر را برعهده گرفته‌اند.


 علي مصفا نقش مقابل هديه تهراني در «واسطه»  

 فارس:علي مصفا در فيلم سينمايي «واسطه» به کارگرداني آرش لاهوتي نقش مقابل هديه تهراني را ايفا مي‌کند.محمدحسين شهباززاده مجري طرح فيلم سينمايي «واسطه» گفت: ما فرم حضور در سي و ششمين جشنواره فيلم فجر را پر کرده‌ايم و اين روزها در تلاش هستيم نسخه نهايي فيلم سينمايي «واسطه» را تا مهلت مقرر آماده کرده و به دبيرخانه جشنواره فيلم فجر تحويل دهيم.

هديه تهراني، علي مصفا، مهران احمدي، عليرضا استادي، ژيلا شاهي، صدف عسگري، رويا حسيني، ليلي فرهادپور، اکرم علمدار، امين گلستانه و سيامک اديب بازيگران فيلم سينمايي «واسطه» هستند.


 احتمال حضور حميد فرخ‌نژاد در «لاتاري» 

 آنا:حميد فرخ نژاد با عوامل فيلم سينمايي «لاتاري» به کارگرداني محمدحسين مهدويان به توافق رسيده است تا يکي از نقش‌هاي اصلي اين فيلم را ايفا کند.

فرخ‌نژاد به زودي در اولين تجربه همکاري اش با محمدحسين مهدويان جلوي دوربين «لاتاري» مي‌رود، اما تنها ابهام اين همکاري تداخل زمان فيلمبرداري اين فيلم با «سمفوني نهم» محمدرضا هنرمند است که در شمال کشور در حال توليد است.

زيبا کرمعلي، ساعد سهيلي، جواد عزتي و هادي حجازي‌فر در «لاتاري» نقش‌آفريني مي‌کنند.


 «هت تريک» متقاضي حضور در جشنواره فيلم فجر 

 فارس:فيلم سينمايي «هت تريک» ساخته رامتين لوافي‌ آماده نمايش شد و فرم حضور در جشنواره فيلم فجر را پر کرد.

فيلم سينمايي «هت تريک» به کارگرداني رامتين لوافي و تهيه‌کنندگي مجيد مطلبي با پايان مراحل فني آماده نمايش شد و متقاضي حضور در جشنواره سي و ششم شد.

امير جديدي، پريناز ايزديار، ماهور الوند و صابر ابر بازيگران اصلي«هت تريک» هستند.

در خلاصه داستان فيلم آمده است:يه عبارت بي‌مزه هست که ميگه آدما يه دفعه تغيير نمي‌کنن، اين ماييم که دير به دير نگاشون مي‌کنيم ... .


 آغاز اکران «آپانديس» از 22 آذر  

 روابط عمومي:فيلم سينمايي «آپانديس» به کارگرداني حسين نمازي و تهيه‌کنندگي مقصود جباري از 22 آذر در سينماهاي تهران و شهرستان‌ها اکران مي‌شود.اين اثر با داستاني متفاوت به زودي اکران خود را در سينماهاي تهران و شهرستان ‌ها آغاز خواهد کرد و در تهران سينما آزادي، پرديس کورش، پرديس مگامال، پرديس زندگي، ارگ تجريش، اريکه ايرانيان، ايران، پرديس چهارسو، سينما جوان، سپيده، عصر جديد، پرديس کيان، پرديس تماشا، پرديس راگا و پرديس ملت سينماهاي نمايش دهنده آن خواهند بود.

آنا نعمتي، اميرعلي دانايي، رضا اکبرپور و...در «آپانديس» به ايفاي نقش پرداخته‌اند.


 خبر هنري 

 به همت سازمان فرهنگي هنري و سفارت ژاپن ؛

کنسرت موسيقي طبل و فلوت در«ماه فرهنگي ژاپن» در ايران

سفارت ژاپن در ايران با همکاري سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران «ماه فرهنگي ژاپن» را همراه با اجراي کنسرت‌ها و مراسم‌هاي سنتي برگزار مي‌کند.

سفارت ژاپن در ايران با همکاري سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران «ماه فرهنگي ژاپن» را تا اواخر دي ماه برگزار مي‌کند. در اين ماه با دعوت از ايچي تارو نوازنده طبل ژاپني و کوجي کيشيدا نوازنده فلوت ژاپني در تهران و کاشان کنسرت‌هايي برگزار مي‌شود.

برنامه‌هاي ديگري مانند کنسرت آکي کورودا پيانيست ژاپني، مراسم چاي ژاپني و برگزاري کارگاه اوريگامي با هدف معرفي فرهنگ ژاپن به شهروندان تهراني اجرا مي‌شود. همچنين نمايشگاهي از عکس‌هاي گردشگري و نمايش اقلامي به منظور معرفي فرهنگ اين کشور آسياي شرقي تدارک ديده شده است.

کنسرت طبل و فلوت ژاپني دوشنبه 13 آذر ماه در کاشان اجرا مي‌شود و روز فرهنگ ژاپن پنجشنبه 16 آذر ماه ساعت 11 تا 16 در فرهنگ‌سراي ملل برپاست. همچنين نمايشگاه عکس‌هاي گردشگري، نقاشي و اقلام معرفي ژاپن از 11 آذر ماه تا 18 آذر ماه از ساعت 9 تا 16 در فرهنگ‌سراي ملل پذيراي علاقه‌مندان است.

فرمان‌آرا به سراغ «داستان جاويد» مي‌رود

بهمن فرمان آرا که به تازگي مراحل فني نهمين ساخته‌ي سينمايي‌اش «حکايت دريا» را به پايان برده است،قصد دارد «داستان جاويد» را بسازد.به گزارش ايسنا، رمان «داستان جاويد» يکي از معروف‌ترين آثار اسماعيل فصيح در حوزه ادبيات داستاني است و فرمان آرا قصد دارد اوايل سال 97 فيلمبرداري‌ اين اثر را براي شبکه نمايش خانگي آغاز کند.

نگارش فيلمنامه‌ي اين مجموعه تاريخي را بهمن فرمان آرا، ماهان حيدري و مجيد حيدري برعهده دارند.مراحل نهايي نگارش و پيش توليد اين مجموعه در ماه‌هاي پاياني سال 96 به اتمام مي‌رسد و فيلمبرداري آن در ابتداي سال 97، آغاز خواهد شد.«داستان جاويد» به تهيه‌کنندگي مشترک بهمن فرمان آرا و ماهان حيدري در 24 قسمت جهت عرضه در شبکه نمايش خانگي توليد مي‌شود.

فيلم سينمايي‌ «دلم مي‌خواد» با بازي رضا کيانيان،مهناز افشار،محمدرضا گلزار به تازگي پروانه نمايش گرفته است و فيلم آخر فرمان آرا با نام «حکايت دريا» هم پيش بيني مي‌شود در جشنواره‌ي جهاني فجر رونمايي شود.

«محمد رسول الله» در شبکه خانگي

نسخه قاچاق فيلم سينمايي «محمد رسول الله» باعث شد پس از دو سال از اکران اين فيلم، نسخه ويدئويي آن در هفته‌هاي آتي با قيمت ده هزار تومان در شبکه نمايش خانگي توزيع شود.به گزارش آنا، نسخه ويدئويي فيلم سينمايي «حضرت محمد رسول الله» به کارگرداني مجيد مجيدي هفته آينده با قيمت ده هزار تومان در شبکه ويدئو رسانه پخش مي شود.

روابط‌عمومي اين فيلم اعلام کرد که از دلايل مهم اين اتفاق قاچاق اين فيلم در کشور لبنان و شبکه يوتوب است.

يادآور مي شود؛ در گذشته نه چندان دور شاهد قاچاق فيلم هاي گشت 2 و نهنگ عنبر 2 بوديم که اين امر باعث شد تهيه کنندگان اين دو اثر نيز تصميم به انتشار آن در شبکه ويدئو رسانه بگيرند.

نسخه کامل فيلم «محمد رسول الله» با کيفيت HD بر روي سايت يوتيوب قرارگرفته است.اين نسخه ها در سايت يوتوپ تا کنون مجموعا يک ميليون بازديدکننده داشته است.


 يادداشت 

 شان پن؛

از بازيگري تا سفر به ايران

"محمد ملاحسيني"

شان پن کارگردان و بازيگر برنده اسکار سال 1960در لس آنجلس در خانواده‌اي هنري متولد شد و پدرش لئو کارگردان و مادرش ايلين بازيگر بودند.

او ابتدا آرزو داشت وکيل شود، اما بازيگري را انتخاب کرد و با بازي در فيلم شيپور خاموشي (1981) در نقش يک دانشجو دانشگاه افسري وارد سينما شد.

اواخر دهه 1980حضور او در فيلم‌هايي مانند کلوزر از دنيس هاپر، 1988به نقش يک پليس جوان و "ضايعات جنگ" ساخته برايان دي پالما 1989در نقش يک گروهبان بسيار خشن در جنگ ويتنام مورد توجه منتقدان قرار گرفت. پن سال 1991با فيلم "دونده سرخپوست" با مضمون جنگ ويتنام براي نخستين بار پشت دوربين کارگرداني قرار گرفت.

پن براي فيلم "اعدامي مي‌آيد" از تيم رابينز، 1995براي نخستين بار نامزد اسکار شد و براي فيلم "دوست‌داشتني و رذل" محصول 1999از وودي آلن او در فهرست نامزدان اسکار قرار داد.

پن که از منتقدان جدي جرج دبليو بوش رئيس جمهور آمريکاست و چند ماه پيش از حمله آمريکا به عراق به اين کشور سفر کرد تا از نزديک شاهد اتفاقاتي باشد که در آنجا روي مي‌دهد. او اوايل امسال نيز به ونزوئلا رفت و با هوگو چاوز ديدار کرد.

شان پن در سال 1384 نيز در کسوت روزنامه نگار و قبل از انتخابات رياست جمهوري به ايران سفر کرد.


 ميز خبــــر 

 انيميشن ايراني، برگزيده جشنواره انگليسي

«چشم‌انداز خالي» جايزه بهترين انيميشن جشنواره ماهانه و آنلاين بريتانيا را از آن خود کرد.به گزارش ايسنا، انيميشن «چشم‌انداز خالي» به نويسندگي و کارگرداني علي زارع قنات نوي، محصول مدرسه کارگاهي سينما و شرکت سينمايي گلبرگ فيلم است که به تازگي پخش بين المللي اش را آغاز کرده است.

جشنواره فيلم ماهانه بريتانيا (The UK Monthly Film Fest) به صورت ماهانه فهرست برگزيدگان را در 10 بخش از جمله بهترين فيلم، مستند، انيميشن، کمدي، فيلم ترسناک و فيلم دانشجويي منتشر مي‌کند و در نهايت فيلم‌هاي برگزيده در ماه‌هاي مختلف در رويدادي يک روزه در آوريل 2018 در سالن سينمايي شهر «نورفک» انگلستان به نمايش گذاشته مي‌شوند.

انيميشن «چشم انداز خالي» به روايتِ چشم انتظاري‌هاي مادر شهيدي مي‌پردازد که اميدوار است پسرش از جنگ بازگردد.

اين اثرطي دو سال و نيم طراحي و ساخته شده است .

اجراي دو نمايش در موسسه فرهنگي اکو

سفارت مکزيک، آيين بزرگداشت روز مردگان را با اجراي دو نمايش و برپايي نمايشگاه عکس در موسسه فرهنگي اکو برگزار کرد.

سفارت مکزيک در تهران با همکاري موسسه فرهنگي اکو، با برپايي نمايشگاه عکس و اجراي دو نمايش، روز پنجشنبه نهم آذرماه 1396 آيين بزرگداشت روز مردگان را با حضور چهره هاي ديپلمات و فرهنگي و هنري برگزار کرد.

اولين نمايش که «چهار شمع و جنازه ام» نام داشت، نوشته توماس اورتوساستجي از نام‌آورترين نويسندگان معاصر مکزيک بود که توسط رامين ناصر نصير به زبان اسپانيايي اجرا شد و دومين اجرا «آنقدر بهم نزديک بود که نتوانستم او را ببينم» نام داشت که نويسندگي و بازي آنرا آمنه.ا.وفايي، کارگرداني را علي مسرور و دستيار کارگرداني را مهديه يزدان پرست عهده دار بود.

در بخش ديگري از اين رويداد که به نمايشگاه عکس اختصاص داشت، تصاويري از آداب و رسوم کشور مکزيک در روز بزرگداشت مردگان در معرض ديد عموم قرار گرفت.بزرگداشت روز مردگان، يک جشن ملي در مکزيک است که هر ساله در ماه نوامبر برگزار مي شود. در اين جشن، افراد به زيارت قبر دوستان و خانواده مي روند و با تميز کردن قبر، گل آرايي، روشن کردن شمع و خواندن دعا ياد آنها را زنده نگه مي دارند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته