جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5715

با اعلام آمار نهايي داوطلبان؛
جزئيات توزيع كارت و انتشار كارنامه آزمون دكتري 97


زمان ثبت‌نام نقل و انتقال دانشگاه آزاد اعلام شد


خبرنامه


ميز خبر


 با اعلام آمار نهايي داوطلبان؛
 جزئيات توزيع كارت و انتشار كارنامه آزمون دكتري 97 

 آزمون دكتري 97 روز جمعه 4 اسفند ماه برگزار مي‌شود. ثبت‌نام براي شرکت در اين آزمون در 7 گروه و 246 کدرشته امتحاني براي پذيرش دانشجو در دوره‌هاي روزانه، شبانه، دانشگاهها و موسسات آموزش عالي دولتي و غير دولتي از جمله دانشگاه آزاد اسلامي، دانشگاه پيام نور و پرديسهاي خودگردان شنبه 11 آذرماه 96 پايان يافت.

آمار داوطلبان ثبت‌نام‌كننده

براساس اعلام مسئولان عالي سازمان سنجش آموزش كشور، 233 هزار و 391 نفر نفر در آزمون دکتري نيمه متمرکز سال 97 ثبت‌نام کرده‌اند.

آزمون دکتري سال 97 در گروه علوم انساني 63 کدرشته، در گروه علوم پايه 46 کدرشته، در گروه فني و مهندسي 40 کدرشته، در گروه کشاورزي و منابع طبيعي 35 کدرشته، در گروه هنر 7 کدرشته، در گروه دامپزشکي 26 کدرشته و در گروه هنر 9 کدرشته برگزار مي‌شود.

زمان توزيع كارت

برگ راهنما و کارت ورود به جلسه آزمون از روز سه‎شنبه اول اسفند 96 در سايت سازمان سنجش قابل دسترسي است.

زمان انتشار كارنامه

پس از برگزاري آزمون کارنامه‎اي شامل نمرات خام و تراز و ساير موارد موردنياز براي داوطلب در هفته آخر فروردين ماه 97 براي داوطلبان صادر مي‎شود که داوطلبان با توجه به ضوابط و مندرجات کارنامه مي‎توانند در صورت واجد شرايط بودن در نيمه اول ارديبهشت ماه 97 نسبت به انتخاب کدرشته محلهاي انتخابي اقدام کنند.فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان آزمون ورودي دوره دکتري نيمه متمرکز سال 97 در دهه اول شهريورماه 97 بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد.


 زمان ثبت‌نام نقل و انتقال دانشگاه آزاد اعلام شد 

 مديرکل دانشجويي دانشگاه آزاد گفت: ثبت‌نام براي نقل و انتقال و ميهماني دانشجويان اين دانشگاه براي نيمسال دوم تحصيلي 96-97 از 25 آذرماه آغاز مي‎شود.

عليرضا صامت در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مهلت ثبت‌نام متقاضيان نقل و انتقال و ميهماني دانشگاه آزاد براي نيمسال دوم تحصيلي 96-97 تا 10 دي ماه ادامه دارد.وي افزود: متقاضيان بايد براي ثبت‌نام به سامانه منادا به نشاني www.monada.iau.ir مراجعه کرده و ثبت‌نام خود را کامل کنند.مديرکل دانشجويي دانشگاه آزاد عنوان کرد: تنها به درخواستهايي که از طريق سامانه منادا ارسال شود رسيدگي خواهد شد.صامت اظهار داشت: درخواست متقاضيان براساس شيوه‎نامه نقل و انتقال دانشجويان دانشگاه آزاد بررسي خواهد شد.


 خبرنامه 

 45 هزار نفر ثبت‌نام کردند؛

امروز؛ آخرين مهلت انتخاب رشته تکميل ظرفيت کنکور 96

داوطلبان انتخاب رشته در رشته‎هاي با آزمون و بدون آزمون مرحله تکميل ظرفيت کنکور 96 تا ساعت 24 امروز سه‎شنبه 14 آذر فرصت دارند رشته‎هاي مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

دكتر حسين توکلي؛ مشاور عالي سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به درخواست دانشگاهها و موسسات آموزش عالي براي پذيرش در ظرفيتهاي جديد و يا تکميل ظرفيت برخي از رشته‎هاي دوره‎هاي روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازي، پرديسهاي دانشگاه فرهنگيان و همچنين پرديسهاي خودگردان و ظرفيت مازاد دانشگاههاي علوم پزشکي در آزمون سراسري سال 96، مرحله تکميل ظرفيت کنکور 96 اجرا مي‎شود.

وي افزود: تمامي داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسري سال 96 با نمره کل مساوي و يا بيشتر از يک (با توجه به کارنامه نتايج علمي اوليه) مي‌توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش کشور به نشانيhttp://www.sanjesh.org/ و مطالعه جدول رشته‎هاي تحصيلي و ظرفيت هر يک از آنها نسبت به ثبت‌نام در اين رشته‎ها اقدام کنند.

دكتر توکلي خاطرنشان کرد: همچنين براساس درخواست برخي از دانشگاهها و موسسات آموزش عالي در برخي از کدرشته‎هاي تحصيلي پذيرش صرفا براساس سوابق تحصيلي صورت مي‎گيرد (به جز دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي که پيش از اين تکميل ظرفيت برگزار کرده‎اند).

وي گفت: به همين منظور داوطلباني که علاقمند به شرکت در اين قبيل رشته‎هاي تحصيلي هستند اعم از اينکه در آزمون سراسري شرکت کرده يا نکرده‎اند، مي‎توانند با مراجعه به دفترچه راهنماي اين گونه رشته‎ها که به صورت جداگانه در سايت سازمان سنجش منتشر شده است نسبت به ثبت‌نام در اين کدرشته‎ها اقدام کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش اظهار داشت: در مرحله تکميل ظرفيت دوره‎هاي روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازي، پرديسهاي دانشگاههاي فرهنگيان و پرديس خودگردان و ظرفيتهاي مازاد علوم پزشکي در کنکور 96 تعداد 13 هزار و 707 نفر براي 1359 کدرشته محل پذيرفته مي‎شوند که تاکنون تعداد 43 هزار و 561 نفر در اين مرحله انتخاب رشته کرده‎اند.

وي يادآور شد: ظرفيت پذيرش در رشته‎هاي صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي نيز 7 هزار و 998 نفر اعلام شده است که تاکنون 1 هزار و 195 نفر در اين دوره ها انتخاب رشته کرده‎اند.

توکلي افزود: ثبت‌نام و انتخاب رشته منحصراً از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org انجام مي‎پذيرد و داوطلبان تا ساعت 24 امروز سه‎شنبه 14 آذر فرصت دارند رشته‎هاي مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

نتيجه آزمون زبان توليمو اعلام شد

نتايج آزمون توليمو توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

به گزارش خبرگزاري آنا، نتايج آزمون توليمو توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد. شرکت‌کنندگان در اين آزمون مي‌توانند نتايج آزمون را بر روي سايت سازمان سنجش مشاهده کنند.

آزمون توليمو آزموني است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحي و اجرا مي‌شود و در واقع آزموني استاندارد براي تعيين سطح دانش زبان انگليسي است.

تاکيد وزيرعلوم بر روزآمدسازي برنامه‎هاي درسي دانشگاه‎ها

وزيرعلوم در بازديد از حوزه معاونت آموزشي وزارت علوم برضرورت روزآمدسازي برنامه‎هاي درسي دانشگاهها مبتني بر نيازهاي جديد تاکيد کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از وزارت علوم، منصورغلامي، ضمن بازديد از بخشهاي مختلف معاونت آموزشي با کارمندان و مديران واحدهاي آموزشي وزارت علوم ديدار و گفتگو کرد.

وي ضمن بازديد از اداره کل دفتر گسترش آموزش عالي، اداره کل دفتر برنامه‎ريزي آموزش عالي، اداره کل دفتر آموزش عالي غير دولتي و نيز مرکز هماهنگي و توسعه پژوهش و آموزش عالي قرآني کشور، با نحوه فعاليت اين واحدها از نزديک آشنا شد و رهنمودهاي لازم را درخصوص ارائه بهترخدمات به جامعه علمي و دانشگاهي ارائه کرد.

وزيرعلوم بر ضرورت روزآمدسازي برنامه‎هاي درسي دانشگاهها مبتني بر نيازهاي جديد تاکيد کرد.

مجتبي شريعتي نياسر، معاون آموزشي، دکتر مسعود شمس بخش، مشاور وزير و مديرکل دفتر وزارتي و جمعي از مديران حوزه معاونت آموزشي، وزيرعلوم، تحقيقات و فناوري را در اين بازديد همراهي مي‎کردند.

شرايط اعطاي «جايزه دكتر عليمحمدي» به رساله‌هاي برتر فيزيک و رياضيات

هشتمين جايزه عليمحمدي در فيزيک و دومين جايزه عليمحمدي در رياضيات سال 97 براي تقدير از رساله‌هاي برتر دکتري در اين حوزه آغاز به کار کرد.به گزارش ايسنا، پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي با همکاري انجمن فيزيک ايران از سال 1390 به رساله‌هاي برتر دکتري فيزيک که در داخل کشور تهيه شده باشند، جايزه‌اي به نام «جايزه عليمحمدي» اعطا مي‌کند.

اين جايزه به پاس خدمات علمي و دانشگاهي شهيد دکتر مسعود عليمحمدي، استاد فقيد دانشگاه تهران و اولين دانش‌آموخته دکتري فيزيک داخل کشور است که نقش مؤثري در ايجاد زيرساخت‌هاي علمي پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي داشته است.با توجه به اثر مثبتي که اعطاي اين جايزه در رشته فيزيک در ميان محققان جوان و مستعد داشته، اعطاي اين جايزه از سال 95 به رشته رياضي نيز تسري يافت تا انگيزه‌اي براي ارائه رساله‌هاي دکتري ارزشمندتر در رياضيات ايجاد شود.هشتمين دوره جايزه عليمحمدي در فيزيک و دومين جايزه عليمحمدي در رياضيات سال 97 براي تقدير از رساله‌هاي برتر دکتري در اين دوره حوزه آغاز به کار کرد.

اين دوره از جايزه به رساله‌هاي دکتري برگزيده که در داخل کشور تهيه شده و در سال‌هاي 1394 تا 1396 مرحله دفاع را گذرانده باشند، اعطا خواهد شد.براي ورود رساله‌هاي دکتري به مرحله داوري لازم است طرح‌هاي پژوهشي انجام شده در دوره دکتري و رساله حاصل از آن به تشخيص حداقل 3 عضو هيات علمي استاديار به بالا به عنوان "رساله ممتاز" شناخته شود.از ميان اين 3 عضو هيات علمي بايد يکي از آنها استاد راهنماي رساله دکتري باشد.علاوه بر آن نامزدي هر فرد شرکت‌کننده بايد به صورت کتبي از سوي استاد راهنما با ذکر اطلاعات مربوط به متقاضي، دلايل مستندات و مقالات استخراج شده از رساله به همراه نام و نشاني حداقل دو عضو هيات علمي ديگر که بتوانند مؤيد نامزدي رساله مربوط باشند، اعلام شود.مدارک و مستندات متقاضيان بايد تا 30 بهمن ماه امسال از طريق پايگاه اينترنتي http://ipm.ir/alimohammadi97 ارسال شود.


 ميز خبر 

 دانشگاه الزهرا، مسئول برگزاري آزمون‌هاي استاندارد زبان روسي شد

همايش علمي بين‌المللي استادان زبان روسي دانشگاه‌هاي ايران و روسيه به مناسبت افتتاح مرکز آموزش و آزمون زبان روسي انستيتو زبان روسي پوشکين در دانشگاه الزهرا، در مرکز همايش‌هاي بين‎المللي دانشگاه الزهرا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري آنا، در مراسم افتتاحيه اين همايش، دکتر ويکتوريا ميخايلونا کوستوا، مشاور و نماينده رييس انستيتو پوشکين، دکتر ايرنيا آرخوا مدير گروه ارتقاي مهارت متخصصان خارجي، دکتر تاتينا الدونا کارپانوا متخصص ارشد مرکز زبانشناسي و آزمون موسسه پوشکين، دکتر کريمي مطهر رييس انجمن ايراني زبان و ادبيات روسي، نيکلاي کنستانتينويچ کوزنتسوف نماينده سفارت روسيه در تهران و جمع کثيري از اساتيد و دانشجويان زبان و ادبيات روسي ساير دانشگاه‌هاي کشور حضور داشتند.

دکتر ملانظري سرپرست دانشگاه الزهرا در اين مراسم با اشاره به اهميت روابط ايران و روسيه با توجه به همسايگي دو کشور، و اعلام آمادگي دانشگاه الزهرا براي توسعه همکاري‌هاي دانشگاهي با روسيه برگزاري اين رويداد مهم را نشانه خوبي براي پيشرفت گروه نوپاي زبان و ادبيات روسي در اين دانشگاه دانست و گفت: با توجه به اراده مسئولان دو کشور براي توسعه سياسي و گسترش روابط و مناسبات علمي، فناوري و دانشگاهي دو کشور لازم است تا تصميم‌هاي جدي براي پيشبرد اين انديشه‌هاي راهبردي صورت گيرد و در صورت شناخت موانع نسبت به رفع آن کوشش شود.

در مراسم افتتاحيه همايش توافق‌نامه تاسيس مرکز آموزش و آزمون زبان روسي در دانشگاه الزهرا به امضاي سرپرست دانشگاه الزهرا و نماينده رييس انستيتو پوشکين رسيد.

با راه‌اندازي دفتر اين موسسه در دانشگاه الزهرا(س)، برگزاري آزمون‌هاي تستي استاندارد زبان روسي به عنوان زبان خارجي و نيز آزمون‌هاي سنجش کودکان دوزبانه و دوره‌هاي ارتقاي مهارت استادان زبان روسي با استفاده از خدمات پرتال «آموزش به روسي» که شمار کاربران آن بيش از چهار ميليون نفر از 178 کشور جهان است، از اين پس در ايران به دانشگاه الزهرا(س) واگذار شد.

بورسيه وزارت علوم روسيه براي دوره کارشناسي ارشد

وزارت علوم روسيه براي دوره کارشناسي ارشد در دانشگاههاي برتر آن کشور تعداد معيني دانشجو بورسيه مي‎کند.

به گزارش خبرنگار مهر، وزارت علوم و تحصيلات کشور روسيه در نظر دارد براي سال 2018 ميلادي از ميان افراد واجد شرايط در مقاطع تحصيلي کارشناسي ارشد تعداد معيني دانشجو را بورسيه کند.

علاقه‎مندان به شرکت در اين دوره مي‎توانند جهت کسب اطلاعات بيشتر به لينک «اعلام بورسيه وزارت علوم روسيه براي دوره کارشناسي ارشد در دانشگاههاي برتر آن کشور» مراجعه کنند.

با صدور احکامي جداگانه‌؛

وزير علوم، 2 رئيس دانشگاه را ابقا کرد

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، وزير علوم با صدور احکام جداگانه‎اي محمود مدرس هاشمي و حميد محمدزاده را به مدت چهار سال در سمت رياست دانشگاههاي صنعتي اصفهان و علم و فناوري مازندران ابقا کرد.

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي:

برگزاري سه آزمون علوم پزشکي در روز 30 آذر

رييس مرکز سنجش آموزشي پزشکي از برگزاري سه آزمون علوم پزشکي در 30 آذر خبرداد و گفت: سه‎شنبه 28 آذر کارت ورود به جلسه اين آزمونها صادر خواهد شد.

دکتر حسن پورکاظمي در گفت و گو با ايسنا با اشاره به برگزاري آزمونهاي "جايابي دندانپزشکي" و "داروسازي" گفت: ثبت‎نام اين آزمونها که از 5 آذر از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي به آدرسwww.sanjeshp.ir آغاز شده بود، در تاريخ 9 آذر پايان يافت.

وي ادامه داد: در آزمون جايابي دندانپزشکي که دوره آخر خود را مي‌گذراند 45 نفر، در آزمون ملي دندانپزشکي 326 نفر و در ارزشيابي داروسازي نيز 147 نفر ثبت‎نام کرده‌اند.

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي گفت: اين آزمون نيز 30 آذر برگزار مي‌شود و در مجموع سه‎شنبه 28 آذر کارت ورود به جلسه اين آزمون‌ها توزيع خواهد شد.

برگزاري کنفرانس کارآفريني در دانشگاه شريف

کنفرانس کارآفريني با رويکرد الزامات دانشگاه کارآفرين، 21 و 22 آذر ماه جاري به همت مرکز کارآفريني دانشگاه صنعتي شريف برگزار مي‌شود.به گزارش ايسنا اين کنفرانس محلي براي تبادل نظرات و آرا و بررسي الزامات دانشگاه کارآفرين و توسعه نقش دانشجويان و اساتيد در تحقق اين مهم است.

توسعه و ترويج فرهنگ کارآفريني در ميان دانشجويان و اساتيد، توانمندسازي دانشجويان و ارتقاي مهارت‌ها و قابليت‌هاي کارآفرينانه آنها، نحوه استفاده و تعامل با بخش خصوصي در جهت توسعه کسب‌وکارهاي دانش‌بنيان و بررسي الگوها و مدل‌هاي بين‌المللي در ارتباط با توسعه نوآوري و کارآفريني از مهمترين اهداف اين کنفرانس است.

همچنين کارگاه‌هاي تخصصي با عناوين "کارگاه شبکه‌سازي؛ مهارت فرصت‎آفرين و قدرت‎بخش کارآفرينان"، "کارگاه تکنيک‌هاي خلاقيت" و "کارگاه فرآيند تجاري‌سازي" در حاشيه اين کنفرانس به ترتيب با مدرسي مهندس فرزين فرديس، دکتر عليرضا فيض‌بخش و دکتر مصطفي کريميان اقبال برگزار خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
اقتصادي
انرژي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته