جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/04/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - سه شنبه نسخه شماره 2794

فرزاد آشوبي هافبک ملي پوش تيم فوتبال پرسپوليس :
فکر مي کنم خوب بودم

اهداف و وظايف انجمن روانشناسي ورزش ايران اعلام شد
دکتر قديمي : ورزش قهرماني نيازمند روانشناسي و جامعه شناسي است

پرويز مظلومي سرمربي تيم ملي فوتبال ب ايران:
فوتبال ايران متکي به 25 بازيکن نيست

گزارش پايگاه رسمي بوندس ليگا از لژيونر ايراني
مهدوي کيا، بازيکن متعصب فوتبال حرفه اي جهان


هانري به بارسلونا رسيد


كوتاه و خواندني از سوت پايان ودقيقه 90


  فرزاد آشوبي هافبک ملي پوش تيم فوتبال پرسپوليس :
 فکر مي کنم خوب بودم  

فرزاد آشوبي هافبک تيم ملي ب ايران و تيم پرسپوليس که يکي از نفرات حاضر در بازي هاي غرب آسيا بود ، گفت: فکر مي کنم پاسخ اعتماد مربيان تيم ملي را داده باشم و از فرصت به دست آمده نهايت استفاده را کردم.
وي افزود : اتکا» به يک سري جوان در حال کسب تجربه و تلفيق آنها با امثال رودباريان، رجب زاده، مبعلي و حسيني نتيجه اي که کمتر کسي فکرش را مي کرد رقم زد و ايران براي سومين مرتبه قهرمان رقابت هاي آسيا شد.
 وي ادامه داد : در اين فرصت محدودي که کادر فني تيم ملي اعزامي به اردن در اختيار داشت قهرمان کردن تيم يک کار قابل تحسين به شمار مي رود و آنها نشان دادن که اسامي بزرگ تنها عامل موفقي فوتبال ايران نيست.
آشوبي به تجربه بين المللي ملي که خود در اين رقابت ها پيدا کرده اشاره اي داشت و گفت: به شخصه خودم در رقابت هاي غرب آسيا سعي کردم بهترين عملکرد را داشته باشم تا کادر فني تيم ملي با استفاده از همين پيش زمينه مرا در ميادين ديگر ملي هم استفاده کند.


  اهداف و وظايف انجمن روانشناسي ورزش ايران اعلام شد
 دکتر قديمي : ورزش قهرماني نيازمند روانشناسي و جامعه شناسي است 

دکتر بهرام قديمي رييس انجمن روانشناسي ورزش ايران در نشستي با رسانه هاي گروهي در خصوص وظايف انجمن روانشناسي ورزش ايران گفت: امروزه ورزش کشورمان به ويژه در بخش قهرماني نياز به روانشناسي و جامعه شناسي ورزش دارد و کمبود اين علوم به وضوح مشهود است.
وي افزود : اداره  کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي با استفاده از تجارب گروهي از متخصصان و روانشناسان ورزش کشور ، نسبت به تشکيل اولين انجمن روانشناسي ورزش درايران اقدام کرده است.
وي ادامه داد : اين انجمن درراستاي تحقق بيانيه اولين همايش روانشناسي ورزشي دانشگاه هاي جهان اسلام که در روزهاي   10 و  11 ارديبهشت ماه سال جاري درتهران برپا شد، تشکيل شده است.
قديمي گفت: روانشناسي ورزش در ورزش ايران در سطح وسيع و گسترده هنوز به خوبي معرفي و بومي نشده است و نتوانسته تاثير خود را بر ورزشکاران به ويژه در سطح قهرماني نمايان سازد.
وي افزود : روانشناسي ورزش به ورزشکاران و مربيان کمک مي کند تا با ايجاد آمادگي هاي ذهني و رواني به بالاترين سطح عملکرد ورزش خود دست بايد.
قديمي گفت: به دليل گسترش ورزش قهرماني، افزايش فشارهاي روانشناختي در رقابت هاي ورزشي ايجاد چنين انجمني ضروري به نظر مي رسيد.
دکتر شکوه نوابي نژاد نيز در اين نشست در خصوص وظايف اين انجمن گفت :  ارائه خدمات مشاوره اي به ورزشکاران،مربيان ومديران ورزش کشور،ارائه خدمات آموزشي و پژوهشي ، برگزاري همايش هاي ملي و بين المللي ، برپايي کارگاه هاي آموزشي در حوزه روانشناسي ورزش، انتشار فصلنامه روانشناسي ورزش، تهيه و تدوين کتب آموزشي دراين خصوص از جمله وظايفي است که براي اين انجمن درنظر گرفته شده است.
وي هدف از تشکيل انجمن را،توسعه وارتقا» دانش روانشناسي ورزش در کشور، توسعه  آموزش  و پژوهش درزمينه روانشناسي ورزش،ايجاد آمادگي رواني در ورزشکاران و گسترش روانشناسي در ورزش قهرماني عنوان کرد.
نوابي نژاد گفت: توسعه ورزش قهرماني و حرفه اي، آسيب هايي بسياري از جمله پرخاشگري ، خشونت، استفاده از مواد مخدر و مواد نيروزا را به همراه دارد که براي رفع اين مشکلات مي توان از علوم روانشناسي ورزش بهره برد.
اين انجمن زيرنظر دکتر شکوه نوابي نژاد،د کتر مهدي نمازي زاده، دکتر مهدي خبيري، دکتر محمدعلي اصلانخاني، دکتر شهلا حجت و علينامي به رياست بهرام قديمي اداره مي شود .


 پرويز مظلومي سرمربي تيم ملي فوتبال ب ايران:
 فوتبال ايران متکي به 25 بازيکن نيست  

تيم ملي فوتبال ب ايران در جريان مسابقات بازي هاي غرب آسيا با پيروزي برابر تيم ملي عراق عنوان قهرماني اين رقابت ها بدست آورد .
در اين خصوص پرويز مظلومي سرمربي تيم ملي فوتبال ب ايران، گفت: بازيکنان ايران در بازي هاي غرب آسيا زحمت کشيدند و مزد برتري خود را با قهرماني در اين مسابقات گرفتند.
وي افزود: من از روز نخست تاکيد کردم که ما براي فينال و قهرماني آمده ايم و خوشبختانه در ميدان اين مهم را ثابت کرديم.
وي اضافه کرد: ما در نيمه اول، براي زمين گير کردن عراق در زمين خودشان، برنامه داشتيم که با اجراي آن، توانستيم به دو گل برسيم. اين در حالي بود که تيم عراق با اعضاي اصلي خود که مدتها در اردو بودند، به زمين آمده بود.
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران، تاکيد کرد: اگر داوري سوت هاي بي مورد نمي زد و پنالتي بي مورد به سود حريف اعلام نمي کرد، مي توانستيم بيشتر از اين هم به تيم عراق گل بزنيم.
وي تصريح کرد: ما قصد داريم از نحوه قضاوت داور اين بازي شکايت کنيم.
مظلومي در پايان گفت : با موفقيتي که تيم ب بدست آورد مشخص شد که فوتبال ايران متکي به 25 بازيکن نيست .


 گزارش پايگاه رسمي بوندس ليگا از لژيونر ايراني
 مهدوي کيا، بازيکن متعصب فوتبال حرفه اي جهان  

با آن که نام مهدوي کيا در آلمان با هامبورگ عجين شده;  اما تصور مي شود در  اينتراخت فرانکفورت  نيز محبوبيت و موفقيت در انتظارش باشد.
پايگاه رسمي مسابقات باشگاهي آلمان در تعطيلات تابستاني گزارشي از وضعيت مهدي ،  بازيکن ايراني هشت سال اخير هامبورگ و عضو جديد باشگاه اينتراخت منتشر ساخت که در آن به ذکر خصوصياتي از اين بازيکن پرداخته شده است. در ابتداي اين گزارش نگاهي به آخرين حضور مهدوي کيا در پيراهن هامبورگ و بازي اين تيم مقابل آلمانيا آخن در هفته پاياني فصل اخير بوندس ليگا انداخته شده و نوشته شده است: زمانيکه سوت پايان بازي به صدا درآمد، مهدوي کيا در زمين چمن ورزشگاه آئول آره نا ماند. چه کسي مي دانست چه فکري در آن لحظات در فکر او بود; آن هم زمانيکه دوران حضورش در هامبورگ به پايان مي رسيد. بعدا مشخص شد اين ستاره چه وابستگي زيادي به اين تيم دارد چرا که سمبل باشگاه او رادر آغوش گرفت و مي گريست. اين سايت نوشت: اين صحنه به وضوح مشخص ساخت مهدي مهدوي کيا از چه شخصيت قوي برخوردار است. او نشان داد با تمام وجودش به اين تيم وابسته است. او چهره اي نشان داد که نامش با تيم درهم آميخته شده و در قلب هواداران جاي دارد. او بازيکني متعصب در فوتبال تمام حرفه اي است. اين سايت عنوان کرد: زماني هم که مهدي خواست از هواداران خداحافظي کند،  مشخص شد چه چهره با وفايي است. همان هنگام که قطرات اشک در گوشه چشمانش حلقه بست و همان زمان که مشخص شد کنار گذاشتنش از هامبورگ جدي بوده و حالا مي رود تا در  اينتراخت فرانکفورت  ماموريت جديدي را انجام دهد. او اکنون از رفتن به اينتراخت خوشحال است و مي تواند در ورزشگاهي جديد و در حضور تماشاگران تازه اي به ميدان رود.
در ادامه اين گزارش، به اين نکته اشاره شد که مهدي مهدوي کيا،  بازيکني خانواده دوست است که برايش رفاه خانواده اش بيشتر از مسائل مادي اهميت دارد. اين سايت از قول مهدوي کيا مي نويسد: امکان داشت در خارج از آلمان خيلي بيشتر پول دربياورم; اما به خاطر خانواده ام مي خواستم هر جور هست، در آلمان بمانم.


  هانري به بارسلونا رسيد  

 تيه ري هانري مهاجم تيم ملي فوتبال فرانسه براي نهايي کردن قرارداد عضويت خود در باشگاه بارسلونا، وارد اسپانيا شد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از بارسلونا، هانري   29 ساله در بدو ورود به تلويزيون اختصاصي باشگاه گفت: حضور در اينجا افتخار بزرگي است و مطمئن هستم با تمام توان خود در خدمت بارسلونا خواهم بود.
وي افزود: بازي در کنار برخي از بهترين بازيکنان فوتبال جهان، اهميت زيادي دارد. براي بازي در ورزشگاه نيوکمپ و کمک به تيم با هر شيوه اي که در توانم باشد، لحظه شماري مي کنم.
هانري با يک پرواز خصوصي از لندن، وارد بارسلونا شد و پس از مراسم استقبال توسط فران سوريانو نايب رييس باشگاه، بلافاصله به نيوکمپ رفت.
قرار است  آزمايشات پزشکي روي او انجام شده و سپس رسما با پيراهن قرمز و سياه بارسلونا معرفي شود.
نهايي شدن قرارداد چهارساله هانري که گفته مي شود   24 ميليون يورو است، منوط به نتايج آزمايش پزشکي و طي مراحل رسمي است.
بارسلونا در سايت خود نوشت: هنوز برخي جزئيات باقي مانده که بايد بين سه طرف: بارسلونا، آرسنال و تيه ري هانري، نهايي شود.
تيم تحت رهبري فرانک رايکارد سال   2006 را با قهرماني در ليگ اسپانيا و جام قهرمانان باشگاه هاي اروپا به پايان برد اما امسال، به نايب قهرماني رضايت داد.
هانري بهترين گلزن تمام تاريخ باشگاه آرسنال است که در مدت هشت سال عضويت خود،   226 گل در   369 مسابقه به ثمررسانده است. وي هم اکنون دوره درمان آسيب ديدگي پايش را سپري مي کند اما ابراز اميدواري کرد ظرف دو هفته به آمادگي مطلوب رسيده و بارسلونا را در اردوهاي پيش از فصل همراهي کند.
مهاجم سابق آرسنال همچنين اميدوار است در همراهي تيم فرانسه تا مرحله اصلي رقابت هاي جام ملتهاي اروپا (يورو2008) موثر باشد.
 وي   92 بازي ملي انجام داده و   39 گل به ثمررسانده است.


 كوتاه و خواندني از سوت پايان ودقيقه 90 


معرفي اعضا» هيات مديره باشگاه استقلال تهران
فتح الله زاده ، پورحيدري ، خسرو دانشجو، محمد سعيد نفريه و حميد رضا عليان در استقلال

مهندس علي آبادي رييس سازمان تربيت بدني عصر ديروز طي احکامي، اعضاي هيات مديره باشگاه فرهنگي ورزشي استقلال تهران را منصوب کرد.
براساس احکام صادره، علي فتح الله زاده خويي، منصور پورحيدري ، خسرو دانشجو، محمد سعيد نفريه و حميد رضا عليان براي دو سال به سمت هيات مديره باشگاه استقلال منصوب شدند.
گفتني است که در حکم صادره از سوي علي ابادي ، از اعضاي هيات مديره خواسته شده است با بهره گيري از تجربه پيشکسوتان،امکانات وفرصتهاي موجود و تکيه بر هواداران با اتخاذ سياست هاي کاربردي در زمينه توسعه فعاليت هاي باشگاه در رشته هاي مختلف و حضور قدرتمند در آسيا باشگاه را به جايگاه خود رهنمون سازند.
در ترکيب هيات مديره جديد از فتح الله زاده به  عنوان مدير باسابقه ورزشي، منصور پورحيدري از پيشکسوتان و مربيان سابق اين باشگاه، خسرو دانشجو عضو شوراي شهرتهران ومدير اجتماعي شهري،نفريه مديرفني و عمراني و عليان مشاور وزير صنايع و قائم مقام شرکت خودروسازي پارس خوردو نام برده شده است.
 
تمرينات پرسپوليس در دستگردي

بخشي از زمان مجموعه ورزشي دستگردي تهران به تمرينات تيم فوتبال پرسپوليس اختصاص يافت.
گفتني است که حبيب کاشاني، مدير عامل و حسن بيادي عضو هيات مديره باشگاه پرسپوليس صبح ديروز در ديدار با سردار احمدي مقدم، فرمانده نيروي انتظامي کشور در مورد برنامه هاي فرهنگي - ورزشي باشگاه پرسپوليس و چگونگي استفاده از اين پتانسيل در جهت فرهنگ سازي و استفاده درست از ظرفيت ها براي کاهش جرائم اجتماعي به بحث و گفت و گو نشستند که در نهايت نيز به دليل پتانسيل بالاي پرسپوليس وهوداران ميليوني اين تيم در سطح کشور، مقرر شد نيروي انتظامي بخشي از زمان و امکانات ورزشي و زمين چمن مجموعه دستگردي تهران را براي انجام تمرينات تيم فوتبال پرسپوليس در اختيار اين باشگاه قرار دهد.
براساس اين گزارش، توافق انجام شده نهايي است و به زودي تيم فوتبال پرسپوليس براي برگزاري تمريناتش به ورزشگاه دستگردي خواهد رفت.

حسين بادامکي هافبک تيم ملي ب :
همه شايسته هستند

در ديدار پاياني رقابت هاي بازي هاي غرب آسيا تيم ايران موفق شد تيم عراق را با نتيجه 2 بر يک شکست دهد .
در اين ديدار حسين بادامکي هافبک تيم ملي ب ايران اولين گل را براي تيم ايران زد ، وي در اين خصوص گفت : پس از گلي که در ديدار برگشت مرحله مقدماتي مقابل کره جنوبي به ثمر رساندم و باعث شد تيم ملي به مرحله بعدي جام ملت هاي آسيا راه پيدا کند مقابل عراق هم مثمرثمر واقع شدم و در قهرماني که رقم خورد سهم کوچکي داشتم.
وي اضافه کرد: از همان ابتداي چهارمين دوره رقابت هاي غرب آسيا تمام بازيکنان مي خواستند ثابت کنند که تيم ملي ب و الف هيچ معنا و مفهومي براي آنها ندارد و تنها به خاطر موفقيت ايران و ايراني هرچه در چنته خود داشتند را رو کردند.
بادامکي درخصوص رقابت هاي جام ملت هاي آسيا و بازيکناني که قرار است از اردن به اردوي آماده سازي در تهران ملحق شوند عنوان کرد: اکثر نفرات حاضر در اردن و رقابت هاي غرب آسيا شايستگي حضور در اردوي تيم ملي را دارند و فکر مي کنم کادر فني براي متبلور شدن انگيزه هاي آنها تغيير عقيده بدهد و تعداد بيشتري را دعوت کند.

آغاز فصل نقل و انتقالات ليگ 86

از صبح ديروز فصل نقل و انتقالات رقابت هاي ليگ هفتم حرفه اي آغاز شد.
بنا بر اعلام آلبرت گريگوريان مسوول برگزاري رقابت هاي ليگ برتر 18 تيم حاضر در اين رقابت ها از دوشنبه 4 تير تا روز 17 مرداد سال جاري مي توانند نسبت به جذب بازيکنان مد نظر خود اقدام کنند
گفتني است طبق قوانين موجود هر تيم موظف خواهد بود تنها 5 بازيکن از ليگ برتر را جذب کند.
همچنين طبق مصوبه اي که در جلسه روز 26 خردادماه هيات رييسه ليگ برتر به تصويب رسيد کليه تيم ها کما في السابق حق استفاده تنها 3 بازيکن خارجي به غير از دروازه بان را دارند.
وي اضافه کرد: اين رقابت ها فرصتي بود براي بهترين بازيکنان ليگ ششم که خود را در سطحي بالاتر و رقابت هايي بين المللي محک بزنند تا با ارائه بازي هايي خوب در تيم اعزامي به مالزي عضويت پيدا کنند، البته با توجه به محدوديت هايي که وجود داشت کادر فني تنها 30 بازيکن را به کنفدراسيون فوتبال آسيا معرفي کرده و اين مساله دست آنها را براي اضافه کردن فرد جديدي به ليست تا حدود زيادي محدودتر کرده است.
 
مهدي مناجاتي سرپرست تيم ملي فوتبال ب ايران:
تيم ب کار بزرگي انجام داد

مهدي مناجاتي سرپرست تيم ملي فوتبال ب ايران در خصوص قهرماني اين تيم در مسابقات غرب آسيا گفت : بازيکنان در اردن کار بسيار دشواري را انجام دادند و با ارايه بازي هاي خوب توانستند به مقام اررزشمند قهرماني برسند.
وي افزود : عراق و فلسطين دو تيم خوب اين مسابقات بودند که در گروه ما قرار داشتند و بازيکنان ما طي دوبازي خوب با آنها در دور اول بازي ها توانستند به عنوان تيم اول جواز حضور در مرحله نيمه نهايي را بدست آورند.
سرپرست تيم ملي فوتبال ايران تصريح کرد: عراق با تيم اول خود که قرار است در رقابت ها جام ملتهاي آسيا حضور پيداکند، دراين بازي ها حاضربود ، ضمن اينکه فلسطين نيز با تيم اصلي خود آمده بود، اما بازيکنان ما با انگيزه بالا و ارايه بازي هاي خوب توانستند هردو حريف خودرا شکست دهند.
مناجاتي درپايان گفت: به احتمال بسيار به چند تن ازبازيکنان تيم ملي ب که در اردن چهره خوبي از خود به نمايش گذاشتند اين فرصت داده خواهد شد تا درتيم ملي بزرگسالان نيز حضور پيدا کرده و درصورت آمادگي در زمره مسافران جام ملتهاي آسيا قرارگيرند.

با وجود 10 جلسه تمرين با ملوان
نوري بر سر 2 راهي استيل آذين و پرسپوليس

پژمان نوري هافبک فصل گذشته پرسپوليس بعد از چند جلسه شرکت در تمرين ملوان به پرسپوليس بازگشت.
گفتني است ، نوري هافبک مياني تيم فوتبال پرسپوليس که در پايان مسابقات فصل گذشته بعد از اتمام قراردادش با اين تيم تهراني با امضاي قراردادي داخلي به ملوان پيوسته بود و در تمرنيات اين تيم نيز حضور پيدا کرده بود بعد از 10 جلسه تمرين با ملوان مجددا به پرسپوليس بازگشت.
گويا نوري از نظر مالي نتوانست با ملوان به توافق برسد و به همين دليل بعد از مذاکره با مديران و سرمربي ملوان به طور دوستانه از اين تيم جدا شد و به پرسپوليس بازگشت.
گفتني است پژمان طي چند روز آينده با حبيب کاشاني مديرعامل جديد پرسپوليس مذاکرات نهايي خود را آغاز خواهد کرد. البته شنيده مي شود که استيل آذين نيز خواهان جذب پژمان نوري است.


 محمد مايلي کهن سرمربي اسبق تيم ملي فوتبال ايران :
تيم ملي متعلق به فرد خاصي نيست

محمد مايلي کهن سرمربي اسبق تيم ملي فوتبال ايران در خصوص وضعيت تيم ملي ايران و چگونگي حضورش در مسابقات جام ملت هاي آسيا گفت : اميد زيادي به کسب مدال توسط تيم ملي فوتبال دارم و با توجه به شرايطي که تيم ملي دارد مي تواند در اين رقابت ها موفق باشد.
وي افزود: تيم ايران بازيکنان خيلي خوبي دارد و تجربه اين بازيکنان يکي از نقاط قوت اين تيم است.
وي ادامه داد : تمرينات تيم ملي بسيار خوب است و بازيکنان سرحال بوده و کارهاي گروهي شان عالي است .
وي اظهار اميدواري کرد که اين تيم با روحيه خوب بتواند نتيجه کسب کند.
وي در پايان گفت: تيم ملي متعلق به فرد خاصي نيست و به همه مردم ايران تعلق دارد، از اين رو همه مردم بايد از اين تيم حمايت کنند .
 
 سيدرضا افتخاري نايب رييس فدراسيون فوتبال:
فوتبال ايران سه تيم دارد

سيدرضا افتخاري نايب رييس فدراسيون فوتبال ايران، پس از قهرماني ايران در مسابقات غرب آسيا گفت: بازيکنان ايران بسيار زحمت کشيدند و توانستند نتيجه خوبي را هم بگيرند.
وي افزود: بازيکنان ما با کمترين امکانات و بدون حاشيه و با جوي دوستانه و صميمانه به مسابقات آمدند، که خوشبختانه نتيجه بسيار خوبي را نيز بدست آوردند.
وي ادامه داد : اين قهرماني نشانگر قدرت فوتبال ايران است. نايب رييس فدراسيون اضافه کرد: ما همزمان داراي سه تيم ملي هستيم که با هر تيمي که مي آمديم، نتيجه خوبي مي گرفتيم. وي تاکيد کرد: اگر داوري يکطرفه نبود، نتيجه بازي بهتر از اين مي شد.
 
مهدي رجب زاده مهاجم تيم ملي ب :
فوتبال ايران در غرب آسيا حرف اول را مي زند

مهدي رجب زاده مهاجم تيم ملي فوتبال ب ايران، در جريان بازي هاي غرب آسيا چهره خوبي داشت و يکي از عوامل موفقيت تيم ايران بود .
وي در خصوص قهرماني تيم ايران گفت: تيم ايران با انجام بازي هاي خوب و قهرمان شدنش در غرب آسيا، ثابت کرد که حرف اول را در منطقه مي زند.
وي افزود: تيم ايران در مقابل عراق خوب بازي کرد و با توکل بر خدا بر عراق پيروز شديم.
وي که بهترين گلزن اين دوره مسابقات معرفي شد، اضافه کرد: داوري به نفع عراق کار کرد و براي آنها پنالتي گرفت، اما ما با تلاش خود، جواب قضاوت طرفدارانه داور را داديم.

درخشش خورشيد فوتبال ايران در غرب آسيا

پيروزي تيم فوتبال ب ايران برعراق وقهرمان شدن درغرب آسيا در روزنامه هاي اردن بازتاب زيادي داشت.
روزنامه هاي الراي ، الدستور و العرب اليوم  هر کدام با تيتر و عکس خاص خود به تشريح بازي و قهرماني تيم ملي فوتبال ايران پرداختند. روزنامه الراي با عنوان تيم ايران با شکست عراق قهرمان شد، نوشت :
ايران در چهارمين دوره مسابقات فوتبال غرب آسيا ، با پيروزي در برابر عراق از قهرماني خود دفاع کرد . به نوشته اين روزنامه ، تيم ايران در نيمه اول با حملات هجومي خود به دو گل دست يافت و تيم عراق در نيمه دوم هرچه سعي کرد فقط يک گل آن هم از روي نقطه پنالتي زد که اين براي قهرماني او کافي نبود و در نتيجه تيم ايران مدال طلا را گرفت . روزنامه اردني الدستور نيز با عنوان تيم ايران قهرمان غرب آسيا نوشت : خورشيد ايران در غرب آسيا درخشيد.
به نوشته اين روزنامه، ايران قهرماني را با شکست   2 بر يک تيم عراق در ورزشگاه شهر امان بدست آورد . تعويض هاي سرمربي برزيلي عراق در نيمه دوم نتوانست نتيجه رابراي اين تيم عوض کند اما تعويض هاي ايران از برد اين تيم دفاع کرد و در نهايت ايران قهرمان شد .
روزنامه العرب اليوم  نيز با عنوان ايران از قهرماني خود در غرب آسيا حفاظت کرد نوشت : ايران با برد دو بر يک در برابر عراق در بازي پاياني مسابقات غرب آسيا، از قهرماني فوتبال خود در غرب آسيا حفاظت کرد. به نوشته اين روزنامه ، تيم ايران هردو گل اش را در نيمه اول زد و عراق تنها در آخر بازي يک گل با پنالتي به ايران زد. همچنين برخي از اين روزنامه ها با انتقاد از محمود الجوهري  سرمربي تيم ملي فوتبال اردن در بازي نيمه نهايي در برابر ايران که منجر به شکست يک بر صفر اين تيم شد ، گمانه زني هايي درباره جانشيني او کردند.

خبرگزاري فرانسه:
فوتبال ايران سرشار از خلاقيت است

بخش عربي خبرگزاري فرانسه در تحليلي از قهرمان شدن تيم ملي فوتبال ب جمهوري اسلامي در پيکارهاي فوتبال غرب آسيا گزارش داد : فوتبال ايران ثابت کرد که داراي ريشه عميقي از مواهب وخلاقيت هاست.
 اين خبرگزاري افزود: تيم ملي دوم ايران به رغم دراختيارنداشتن بازيکنان نامي امثال مهدوي کيا، علي کريمي، وحيد هاشميان ،رحمان رضايي و... توانست در مقابل تيم هاي قدرتمندي عرض اندام کندوجام قهرماني چهارمين دوره مسابقات فوتبال غرب آسيا را درامان مرکز اردن نصيب خود کند. اين خبرگزاري افزود: بي شک آينده درخشاني در انتظار اين نسل است وچه بسا بازيکنان بزرگي از همين تيم به جهان معرفي شوند. بخش عربي فرانس پرس در اين تحليل افزود:با دوگل زودهنگامي که تيم ايران درنيمه نخست وارد دروازه عراق کرد، ابتکار عمل را در دست گرفت.
اين در حالي است که تيم ملي عراق که ازسوي   10 هزار تماشاگر خودي حمايت مي شد، در نيمه دوم حملات دامنه داري برروي دروازه ايران تدارک ديد که بي دقتي مهاجمان ودرخشش دروازه بان ايران موجب شد تا آنان تنها يکي از گلهاي خورده را آنهم بواسطه يک ضربه پنالتي جبران کنند.
در همين راستا، قهرمان شدن تيم ملي فوتبال ب  ايران درغرب آسيا بازتاب گسترده اي در رسانه هاي ورزشي عرب زبان منطقه درپي داشت . شبکه هاي ورزشي الجزيره اسپورت ، دبي اسپورت ، ابوظبي ، بحرين ،اي آر تي ، سعودي اسپورت، العراقيه ، عمان ، اردن ، الدوري قطر که اين ديدار را بصورت مستقيم پخش کردند تدبير کادرفني وبازيکنان تيم ايران در مهار حملات تيم پر ستاره عراق را ستودند و تيم ب کشورمان را سزاوار دستيابي به اين جام دانستند.
 
ايران 70 هزار دلار جايزه گرفت

تيم ملي فوتبال ب کشورمان پس از قهرماني در رقابت هاي غرب آسيا جايزه نقدي 70 هزار دلاري را صاحب شد.
گفتني است که مسوولين برگزاري چهارمين دوره اين رقابت ها در کشور اردن پس از اهدا» کاپ قهرماني و جايزه نقدي 70 هزار دلار به ايران، براي عراقي ها که نايب قهرمان شدند نيز مبلغ 40 هزار دلار اختصاص دادند.شايان ذکر است از آنجايي که بنا بر تصميم مسوولين اين رقابت ها ديگر ديدار رده بندي انجام نشد جايزه 20 هزار دلاري تيم سوم بين اردن و سوريه تقسيم گرديد.


برگزاري مسابقات قهرماني اسکواش ويژه فرهنگيان

گرگان خبرنگار آفرينش
اولين دوره مسابقات قهرماني اسکواش ويژه فرهنگيان با همکاري سازمان آموزش و پرورش و هيات اسکواش به منظور تجليل از زحمات بي شائبه فرهنگيان برگزار شد .
اين مسابقات با شرکت 8 شهرستان از کلاله ، گرگان ، گميشان ، گاليکش ، آق قلا ، گنبد ، مينودشت و علي آباد به صورت 2 حذفي انفرادي صورت گرفت . اين مسابقات که در دو قسمت بانوان و آقايان به ترتيب در شهرستان هاي گاليکش و آق قلا برگزار شد ، در پايان رقابت ها در بخش بانوان مهين کيابي از گميشان مقام اول ، نفيسه شيخ نژاد از گرگان و زهرا اسدي از آق قلا به ترتيب مقام هاي دوم تا سوم را کسب کردند.
همچنين در بخش آقايان عبدا... شايسته از آق قلا اول ، عباس خسروي از گاليکش مقام دوم و محمد اصلاني ا ز علي آباد کتول مقام سوم اين رقابت ها را از آن خود کردند .
در پايان به نفرات برتر مدال ، حکم و جوايز نفيسي ، به رسم يادبود اهدا شد .

سيدعباسي پس از پيوستن به استيل آذين:
قرارداد سفيد امضا» کردم

گفته مي شود داود سيدعباسي هافبک فصل گذشته تيم فوتبال پرسپوليس با تيم استيل آذين قرارداد داخلي بسته است ، وي در اين خصوص گفت: به خاطر علي پروين استيل آذين را برگزيدم و قرارداد سفيد امضا» کردم.
وي افزود : در يک فضاي کاملا صميمي و دوستانه از پرسپوليس جدا خواهم شد و فصل آينده در تيم استيل آذين خواهم بود. مهم براي من باقي ماندن در سطح اول فوتبال کشور بود که با توجه به حضور علي پروين رقابت هاي ليگ دسته اول را به ليگ برتر ترجيح دادم.وي اضافه کرد: با توجه به حضور علي پروين و حشمت الله مهاجراني در راس باشگاه و تفکرات اروپايي تئودو يونگ که برگرفته از فوتبال هلند است قطعا استيل آذين تنها يک فصل در رقابت هاي ليگ دسته اول حضور خواهد داشت و از ليگ هشتم حرفه اي اين تيم به جمع مدعيان قهرماني مي پيوندد.گفتني است تاکنون حضور ابراهيم ميرزاپور، محمد غلامين، پژمان جمشيدي، داود فنايي، ميلاد نوري، ابراهيم تقي پور و محمد همرنگ در تيم دسته اولي استيل آذين قطعي شده است.
 
 از نقل و انتقالات در روز نخست در تهران خبري نبود
 
مصطفي شهبازي دبير هيات فوتبال استان تهران درخصوص نقل و انتقالات ليگ برتر گفت: در نخستين روز از زمان آغاز نقل و انتقال بازيکنان فوتبال براي ليگ هفتم در تهران خبري نبود.
وي افزود : صبح ديروز (دوشنبه) هيچ بازيکن و تيمي براي قرارداد مراجعه نکرده است. وي اظهارداشت:اجراي نقل وانتقالات قانوني تا   17 مردادماده ادامه دارد. وي ابراز اميدواري کرد که تيم هاي حاضر در ليگ هر زودتر براي اخذ قرارداد اقدام کنند تا به مشکل خاصي برخورد نکنند.
 
در مسابقات انتخابي تيم ملي پينگ پنگ ايران
عمراني و عالميانجواز حضور در مسابقات آسيايي کره جنوبي را گرفتند

در پايان مسابقات انتخابي تيم ملي پينگ پنگ ايران دو نفر جواز حضور در مسابقات آسيايي کره جنوبي را گرفتند.
گفتني است در اين رقابت ها که با نظارت دبير فدراسيون و عليرضا حجازيان، رييس کميته داوران و مسابقات برگزار شد پوريا عمراني با 21 امتياز اول شد و نيما عالميان با 20 امتياز در مکان دوم قرار گرفت. اين دو تن مسافران مسابقات آسيايي کره جنوبي هستند. شاکر شجيراتي با 17 امتياز و امير حسين عباسي با 15 امتياز نفرات سوم و چهارم اين ميدان بودند.
 
حريف ايران به ويتنام باخت

تيم ملي فوتبال جاماييکا در ديداري دوستانه مقابل تيم ملي فوتبال ويتنام مغلوب شد.
گفتني است که اين ديدار در هانوي ويتنام برگزار شد و طي تيم ميهمان با دريافت سه گل مغلوب ميزبان خود شد.
تيم ملي فوتبال ويتنام که يکي از ميزبانان مسابقات فوتبال جام ملتهاي آسياست، خود را براي شرکت در اين مسابقات در تيرماه آماده مي کند. تيم ملي فوتبال جاماييکا قراراست روز   11 تيرماه جاري ديداري دوستانه با تيم ملي فوتبال ايران در تهران انجام دهد.

استراحت تيم ملي

تمرينات ملي پوشان فوتبال ايران که خود را براي شرکت در رقابت هاي جام ملت هاي آسيا آماده مي کنند صبح ديروز انجام نشد تا آنان به استراحت بپردازند.
کادر فني تيم ملي فوتبال ايران  تصميم گرفت صبح ديروز را به بازيکنان استراحت بدهد و بعداز ظهر تمرينات از سر گرفته شود.
با پايان گرفتن تمرينات بدنسازي بازيکنان ، تمرينات تاکتيکي بازيکنان آغاز مي شود.
 
غنا با مردان اصلي خود به ايران مي آيد

تيم ملي فوتبال غنا با ترکيبي کامل بامداد چهارشنبه وارد تهران مي شود تا فرداي آن روز در ديداري تدارکاتي به مصاف تيم ايران برود.
گفتني است تيمي که قرار است به ايران بيايد ، تيمي نيست که   3 بر صفر مغلوب تيم قطر شده است ، بلکه تيم اصلي غناست که به تازگي به مصاف تيم برزيل رفته بود.
تيم ملي فوتبال ايران بعد از بازي با غنا يازدهم تيرماه نيز ديداري در مقابل جامائيکا برگزار خواهد کرد تا با آمادگي هرچه بيشتر روز سيزدهم تيرماه راهي مالزي شود.
شايان ذکر است که هنوز برگزاري بازي روز شانزدهم تيرماه تيم ايران مقابل مالديو در مالزي قطعي نشده  است.از سوي ديگر شنيده مي شود که  هفت نفر از بازيکنان اصلي تيم ملي ب جزو 30 بازيکن تيم ملي بزرگسالان ايران هستند و بايد از عصر امروز در محل تمرينات اين تيم حاضر شوند.
 
ايران از ميزباني جام ملت هاي آسيا 2011 محروم شد

پس از اينکه مسوولان فدراسيون فوتبال ايران در مهلت مقرر مدارک خود را به کنفدراسيون فوتبال آسيا ارسال نکردند، بخت ميزباني اين رقابت ها به قطر رسيد.
گاردين به نقل از رويترز گزارش داد: سه کشور ايران ، قطر و هندوستان نامزد ميزباني رقابت هاي جام ملت هاي آسيا در سال 2011 بودند با اين حال تنها کشور قطر براي ميزباني اين رقابت ها مدارک خود را به کنفدراسيون فوتبال آسيا ارسال کرد.
برپايه اين گزارش، هندوستان از ميزباني اين رقابت ها کنار کشيد و ايران هم تا پايان وقت اداري روز پنج شنبه که آخرين مهلت تعيين شده AFC بود مدارک خود را ارسال نکرد تا عملا قطر به عنوان تنها نامزد ميزباني اين رقابت ها ، بي رقيب بماند.
نام ميزبان رقابت هاي جام ملت هاي آسيا در سال 2011 در تاريخ 29 ژوييه مصادف با روز پاياني رقابت هاي جام ملت هاي آسيا 2007 اعلام خواهد شد. اين دوره از رقابت هاي جام ملت هاي آسيا به ميزباني 4 کشور ويتنام، مالزي، اندونزي و تايلند از هفتم ژوييه آغاز خواهد شد.

پيروزي عربستان مقابل امارات

تيم ملي فوتبال عربستان در ديداري دوستانه با نتيجه 2 برصفر از سد تيم امارات گذشت.
گفتني است که در آستانه مسابقات فوتبال جام ملت هاي آسيا تيم هاي حاضر در اين قاره در بازي هاي تدارکاتي توان خود را مي سنجند، علاوه بر رويارويي ويتنام با جامائيکا دو بازي دوستانه ديگر نيز برگزار شد که به برتري عربستان و عمان انجاميد.
عربستان در دبي به مصاف امارات رفت و توانست با دو گل از سد ميزبان خود بگذرد. براي عربستان در اين بازي سعيد الحارثي (49) و مالک معاذ (59) گل هاي عربستان را به ثمر رساندند.
در ديگر بازي دوستانه ديروز عمان با يک گل بر اندونزي چيره شد. اندونزي در گروه D  مسابقات فوتبال جام ملت هاي آسيا با تيم هاي کره جنوبي، عربستان و بحرين همگروه است و عمان با تيم هاي استراليا، عراق و تايلند درگروه A مسابقات فوتبال جام ملت هاي آسيا رقابت مي کند.


ارتش قهرمان مسابقات پنجگانه دريايي
اولين دوره مسابقات قهرماني و انتخابي نيروهاي مسلح جهت انتخاب تيم نيروهاي مسلح اعزامي به مسابقات نظاميان جهان (سيزم) در فنلاند ، با برتري ارتش به پايان رسيد.
به گزارش روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران (تربيت بدني) ، اين مسابقات با حضور 25 ورزشکار در قالب 4 تيم از تيم هاي ارتش جمهوري اسلامي ايران (الف و ب) ، نيروي دريايي سپاه و نيروي انتظامي بدمت سه روز به ميزباني نيروي دريايي ارتش در رشت ، انزلي و رودسر برگزار شد و ورزشکاران در رشته هاي ميدان موانع ، شناي نجات غريق ، ملواني ، شناي کاربردي و آبي خاکي با هم به رقابت پرداختند که در مجموع تيم ارتش (الف) با کسب بيشترين امتياز در سکوي قهرماني ايستاد و تيم هاي نيروي دريايي سپاه و نيروي انتظامي بترتيب دوم و سوم شدند .
بر اساس اين گزارش ، در مراسم اختتاميه اين مسابقات که با حضور امير دريادار دوم عبدالحسين فولادبند ، سرهنگ زيد ، سرهنگ سلکي ،  سرهنگ عليزاده ، سرهنگ رمضاني و جمعي ديگر از فرماندهان ، جوايز ،  مدال و احکام شرکت کنندگان توزيع گرديد.
لازم بذکر است که 12 نفر برتر اين مسابقات خود را جهت حضور در مرحله دوم انتخابي تيم نيروهاي مسلح جهت اعزام به مسابقات نظاميان جهان آماده مي کنند .
اسامي نفرات برتر در مجموع 5 رشته :
يونس خزايي (سپاه) ، سلمان فتحي نيا (ارتش) ، محمد زارعي (ارتش) ، محمد افشاري (ارتش) ، محمود تمجيدي (ارتش) ، اميرحسين زهرايي (نيروي انتظامي) ، مرتضي ملکي (سپاه) ، مهدي باقري (ارتش) ، خيرا... خدادادي (نيروي انتظامي) ، فرج ا... فرامرزي (سپاه) ، وحيد عباسلو (ارتش) ، ايمان نادري (ارتش) .

دعوت هفت شناگر جانباز ومعلول به اردوي تيم ملي

غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد; فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان از هفت شناگر براي شرکت در اولين اردوي آمادگي تيم ملي شنا جهت حضور در مسابقات بين المللي چين دعوت کرد.
اين اردو از   8 تا   15 تيرماه در شهر مقدس مشهد برگزار خواهد شد.
نفرات دعوت شده به اين اردوي به اين شرح هستند:
حسن غمخوار، محمد محمدي ، محمدرضا رهبري ، سميع سليماني (خراسان رضوي) ، علي اميني (اصفهان) ، مهدي اکبري نژاد (گيلان) ، شاهين ايزديار (کرج).
مهدي ضيايي از خراسان رضوي مربي اين تيم مي باشد.
 
اطلاعيه فدراسيون جانبازان و معلولين
اعزام واليباليست ها ، دووميداني کاران و وزنه برداران مدال آور پارالمپيک آتن به سفر حج

غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد; فدراسيون جانبازان ومعلولين واليباليست ها، دووميداني کاران و وزنه برداران مدال آور پارالمپيک آتن را به سفر حج مي فرستد.
گفتني است که بسيج ورزش کشور و فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان 11 ورزشکار در رشته هاي واليبال نشسته،دووميداني و وزنه برداري را که در بازي هاي پارالمپيک آتن موفق به کسب مدال شده بودند، دهم تير به سفر معنوي حج عمره خواهد فرستاد. خاطرنشان مي شود: کليه مدال اوران پارالمپيک آتن در آذرماه سال گذشته به سفر حج مشرف شده اند و اين تعداد به دليل حضور درمسابقات فسپيک مالزي موفق به حضور نشده بودند که درتاريخ ذکر شده به حج مي روند.

اعضا» تيم اعزامي دووميداني به يونيورسياد دانشجويان معرفي شدند

نفرات اعزامي تيم ملي دووميداني دانشجويان کشور جهت اعزام به مسابقات يونيورسياد تايلند معرفي شدند.
رقابت هاي دووميداني بيست و چهارمين يونيورسياد دانشجويان جهان 17 تا 27 مرداد ماه در تايلند برگزار مي شود که تيم ملي دووميداني دانشجويان ايران نيز با ترکيب 9 دونده به اين مسابقات اعزام مي شود. به گفته دکتر عيدي عليجاني نايب رييس فدراسيون دووميداني و مسوول انجمن دووميداني وزارت علوم در بخش پسران ورزشکاران ذيل جهت اعزام به اين مسابقات معرفي شده اند : احسان مهاجر شجاعي در دوي 800 و 1500 متر، مهدي شاهرخي در پرتاب وزنه، محمد صميمي در پرتاب ديسک،  محمد محسن رباني در پرتاب نيزه،  اميد محرابي  در 5000 متر
روح الله عسگري در 110 متر با مانع،   محمد عاکفيان در 400 متر،  امين حسين زاده رهبر در پرش ارتفاع  و عليرضا حبيبي در پرش سه گام نفرات اعزامي به بيست و چهارمين دوره يونيورسياد دانشجويان جهان( المپيک دانشجويان جهان) را تشکيل مي دهند.
 
ترکيب تيم تکواندو براي حضور در مسابقات يونيورسياد مشخص مي شود

با انجام مرحله نهايي رقابت هاي انتخابي تيم متختب دانشجويان، ترکيب اين تيم براي حضور در يونيورسياد دانشجويان مشخص خواهد شد.
تمرينات تيم منتخب دانشجويان هم اکنون با حضور 16 تکواندوکار در مجموعه ورزشي آزادي پيگيري مي شود که قرار است روز پنجشنبه با برگزاري ديدارهاي انتخابي ترکيب نهايي مشخص و معرفي شود.برهمين اساس در وزن اول شکوري و سجادي ، در وزن دوم احمدي و شيخي ، در وزن سوم هداوند و نويد سجادي ، در وزن چهارم کريمي صابر و معتمد ، در وزن پنجم نصر آزاداني و نادري ، در وزن ششم رجلي و طالبي ، در وزن هفتم  کرمي و تاجيک و در وزن هشتم رستمي و افشار حضور دارند که با انجام مسابقات انتخابي در هر وزن يک نفر براي پوشيدن پيراهن تيم انتخاب خواهد شد.
تيم منتخب دانشجويان ايران خود را براي حضور در رقابت هاي يونيورسياد دانشجويان که مرداد ماه دربانکوک تايلند برگزارمي شود آماده مي شود.
 
تعداد رشته هاي ورزشي در دزفول به 36 رشته افزايش يافت

دزفول - خبرنگار آفرينش
رييس اداره تربيت بدني دزفول از افزايش رشته هاي ورزشي اين شهرستان خبر داد.
غلامرضا فقيهي با اشاره به افزايش 10 رشته ورزشي در چند سال اخير گفت : در حال حاضر جوانان دزفولي در 36 رشته ورزشي فعاليت دارند .
به گفته وي رشته هاي جديد شامل : اتومبيلراني ، قايقراني ، سوارکاري ، تيروکمان ، کونگ فو ، بيليارد ، تنيس خاکي ، ووشو ، اسکيت و ورزش نابينايان و عشايري مي باشد که با استقبال خوب جوانان مواجه گرديده است و در برخي از رشته ها از جمله قايقراني خواهران و کوهنوردي داراي مقام کشوري هستند . به گفته فقيهي در حال حاضر 40 باشگاه خصوصي در دزفول فعاليت دارند و داراي پروانه رسمي مي باشند.


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته