جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/04/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - سه شنبه نسخه شماره 2794

دکتر جاسبي:
شهادت دکتر بهشتي بيش از ميليون ها مقاله و کتاب تاثيرگذار بود
حادثه هفتم تير، خودکشي مخالفان نظام بود
تجمع دانشجويان در اعتراض به محدوديت اعطاي خوابگاه تابستانه;
معاون دانشجويي دانشگاه تهران: خوابگاه دانشجويي، هتل نيست

در دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد;
تمامي کلاس هاي دانشگاه به هنگام نماز اول وقت تعطيل است


وزير علوم با سفير اتريش در تهران ديدار کرد

توسط جهاد دانشگاهي در چهاردهمين جشنواره کتاب سال دانشجويي صورت مي گيرد;
تقدير از تاليفات دانشجويان با موضوع «اتحاد ملي و انسجام اسلامي»


يادداشت


کوتاه و خواندني


زنگ آفرينش


 دکتر جاسبي:
 شهادت دکتر بهشتي بيش از ميليون ها مقاله و کتاب تاثيرگذار بود 
 حادثه هفتم تير، خودکشي مخالفان نظام بود

آفرينش: رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به سالروز حادثه هفتم تير و شهادت دکتر بهشتي و اعضاي حزب جمهوري اسلامي گفت; حادثه هفتم تير اوج مظلوميت جناحي بود که براي دفاع از نظام جمهوري اسلامي و آرمان هاي انقلاب تا پاي جان ايستاده بود.
دکتر عبدا... جاسبي ظهر دوشنبه در جمع نمازگزاران سازمان مرکزي با بيان اين که حادثه هفتم تير باعث خودکشي مخالفين نظام شد، اظهار داشت: تا قبل از حادثه هفتم تير مخالفين امام (ره) تلاش گسترده اي را براي مخدوش کردن چهره شهيد بهشتي و يارانش صورت داده بودند که شهادت آنان تمام نقشه ها را برملا کرد و وحدت، اتحاد و انسجام انقلابيون را در پي داشت.
جانشين وقت دبير کل حزب جمهوري اسلامي، از حادثه هفتم تير به عنوان انقلاب سوم ياد کرد و بيان داشت: اگر ميليون ها مقاله و کتاب در راستاي تحکيم مباني انقلاب به چاپ مي رسيد تاثيرش به اندازه شهادت شهيد بهشتي و يارانش نبود.
عضو منتخب حضرت امام (ره) در شوراي عالي انقلاب فرهنگي خاطرنشان کرد: در آن زمان مخالفان نظام تلاش هاي مذبوحانه اي مانند ترور حضرت آيت ا... خامنه اي را قبل از حادثه هفتم تير انجام داده بودند و امام (ره) نيز با عزل بني صدر  مخالفين و منافقين را درمانده کرده بود.
مسوول وقت واحد تحقيقات اقتصادي و اجتماعي حزب جمهوري اسلامي ادامه داد: شهادت شهيد بهشتي باعث جوشش مردمي و انقلابي دوباره عليه ليبرال ها و منافقين شد و بار ديگر وفاداران به نظام و امام (ره) را متحد کرد و تاثير ژرف و عميقي در پيشبرد اهداف انقلاب در آن مقطع حساس داشت.
وي با اشاره به اينکه بايد مظلوميت و حقانيت شهيد بهشتي براي نسل هاي آينده تبيين شود گفت: يکي از وظايف فرهنگي ما شناساندن نقش و خدمات شهداي هفتم تير به جوانان و نسل سوم انقلاب است.
جاسبي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي بايد به سهم خود در تبيين خدمات شهداي هفتم تير و به خصوص شهيد بهشتي به جوانان و دانشجويان گام هاي مهمي را بردارد.


  تجمع دانشجويان در اعتراض به محدوديت اعطاي خوابگاه تابستانه;
 معاون دانشجويي دانشگاه تهران: خوابگاه دانشجويي، هتل نيست 

آفرينش: تصميم مسئولان دانشگاهي در تخليه خوابگاه هاي دانشجويي در ايام تابستان چون سال هاي ديگر موجب بروز اعتراضات و انتقادات فراواني شد.
بر اساس خبري که روز گذشته مخابره شد، مسئولين کوي دانشگاه تهران طي اطلاعيه اي دانشجويان ساکن اين مجموعه خوابگاهي را ملزم کرده اند تا 10 تير ماه به تخليه اتاق ها و تحويل وسايل به انبار کوي دانشگاه اقدام کنند.
به گزارش ايسنا، سخنگوي شوراي صنفي دانشجويان دانشگاه تهران با بيان اين خبر افزود: دانشجويان عدم رضايت خود در خصوص اطلاعيه تخليه کوي تا 10 تير را به اعضاي شوراي صنفي اعلام کرده و خواستار انعکاس آن به مسئولين شده اند.
اسلام ياري اظهار داشت: در صورتي که رايزني شوراي صنفي کوي دانشگاه با مسئولين به نتيجه نرسد شوراي صنفي مرکزي دانشگاه به انعکاس مسائل خوابگاهي دانشجويان به معاون و رئيس دانشگاه دانشگاه اقدام خواهد کرد.
عضو شوراي صنفي دانشگاه تهران برخي اخبار مبني بر محدوديت در اعطاي خوابگاه تابستانه را رد نکرد و گفت: مشخص نيست که محدوديت در اعطاي خوابگاه تابستانه بر طبق ضوابطي براي کليه دانشگاهها است و يا اينکه بر طبق تصميمات خاصي که در داخل دانشگاه گرفته مي شود.
ياري خاطر نشان کرد: شوراي صنفي در خصوص ضوابط اعطاي خوابگاه تابستانه به دانشجويان بايد با مسئولين دانشگاه صحبت مي کند.
همچنين جمعي از دانشجويان مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري دانشگاه تهران در اعتراض به ايجاد محدوديت براي اسکان تابستانه در خوابگاههاي دانشجويي در مقابل سازمان مرکزي اين دانشگاه تجمع کردند.
به گزارش مهر، دانشجويان تجمع کننده خواستار رفع محدوديت هايي هستند که در آيين نامه اسکان تابستانه دانشگاه تهران تصويب شده است.
همچنين جمعي از اين دانشجويان که در دوره هاي شبانه کارشناسي ارشد تحصيل مي کنند و امکان پرداخت اجاره بهاي اسکان در نيمسال گذشته را ندارند، خواستار عدم محروميت در استفاده از امکانات خوابگاهي شدند.
يادآوري مي شود، مسئولين دانشگاه تهران چندي پيش اعلام کردند دانشجويان شبانه کارشناسي ارشد موظف به پرداخت اجاره بهاي خوابگاه در نيمسال گذشته حداکثر تا روزهاي آغازين تيرماه هستند و در غير اين صورت اين دانشجويان از امکانات رفاهي خوابگاه محروم خواهند شد.
در اين ميان معاون دانشجويي دانشگاه تهران درباره  اعتراض دانشجويان به تخليه خوابگاه در تابستان گفت: دانشجويان با ارايه معرفي نامه از سوي معاونت آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه مي توانند در طول تابستان از خوابگاه استفاده کنند.
دکتر قمصري در گفتگو با ايسنا افزود: خوابگاه دانشجويي، هتل و يا مهمانسرا نيست بلکه وجاهت وجود آن به خاطر ارتباط آموزشي دانشجويان با دانشگاه است،  بنابراين در طول تابستان تنها دانشجوياني مي توانند از خوابگاه استفاده کنند که ضرورت حضور آنها در دانشگاه به تاييد مسئولان آموزشي و دانشجويي رسيده باشد.
وي با بيان اينکه دانشگاه در طول تابستان حداقل فضاي مورد نياز خوابگاهي را فعال نگه مي دارد، تصريح کرد: بر اساس اعلام ظرفيت از سوي دانشگاه در مورد افرادي که ضرورت حضور آنها به خوابگاه از سوي دانشگاه رسما اعلام شده است، ساختماني در نظر گرفته خواهد شد.
دکتر قمصري همچنين درباره اعتراض دانشجويان تحصيلات تکميلي شبانه دانشگاه نيز خاطرنشان کرد: موضوع پرداخت بدهي خوابگاهي اين دانشجويان پس از فارغ التحصيلي منتفي است،  چرا که با تصويب هيات امناي صندوق رفاه دانشجويان از سال آينده کليه دانشجويان حتي دانشجويان روزانه نيز بايد هزينه خوابگاهي خود را نقدا بپردازند، بنابراين اين دسته از دانشجويان شبانه نيز پس از پرداخت بدهي 240 هزار توماني خود مي توانند از تسهيلات خوابگاهي بهره مند شوند.
معاون دانشجويي دانشگاه تهران در خاتمه گفت: البته دانشگاه با اين دسته از دانشجويان همکاري کرده است به گونه اي که اين افراد مي توانند با پرداخت چندين قسط بدهي خود را حداکثر تا بهمن 86 تسويه کنند و واگذاري اتاق به اين دانشجويان از مهرماه منوط به واگذاري برگه هاي معتبر مالي مبني بر پرداخت اين بدهي تا بهمن ماه است.
بر اساس اين گزارش علاوه بر پسران، جمعي از دانشجويان دختر خوابگاه کيانوري که مختص دانشجويان دکترا و کارشناسي ارشد دانشگاه تهران است نيز ضمن تماس با ايسنا به اطلاعيه دانشگاه مبني بر تخليه اتاقها تا 10 تير اعتراض کردند.


 در دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد;
 تمامي کلاس هاي دانشگاه به هنگام نماز اول وقت تعطيل است  

آفرينش: جلسه هماهنگي امتحانات پايان ترم دوم و شروع و ترم تابستان دانشگاه آزاد اسلامي يزد با حضور دکتر سلطاني رياست واحد، معاونين، مديران اجرايي و مديران گروههاي آموزشي برگزار شد.
اين جلسه رياست واحد و مسئولين دانشگاه به ايراد نظرات و پيشنهادات خود در رابطه با چگونگي برگزاري امتحانات به بهترين شکل ممکن پرداختند.
در اين جلسه دکتر سلطاني رياست واحد هدف از برگزاري اين جلسه را تقدير از زحمات همکاران و آماده سازي براي فعاليتهاي جديد براي خدمت به دانشجويان عنوان کرد.
وي جذب دانشجو در هر دانشگاهي را منوط به امنيت و آرامش امکانات رفاهي و وجود اساتيد و کارکنان هر واحد عنوان کرد و اظهار اميدواري نمود: در سالهاي آينده با رشد اعضاي هيات علمي، رشته هاي متنوع و فعاليت مسئولين و کارکنان دانشگاه اين امر محقق تر شود.
وي امکانات آموزشي، پژوهشي، درماني، مدارس و ... دانشگاه را در حد مناسب ارزيابي نمود و به نقل از مسئولين سازمان مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي يزد را از 10 دانشگاه آزاد برتر کشور برشمرد.
وي با اشاره به جذب اعضاي هيات علمي بيشتر گفت: واحد يزد در حال حاضر در رتبه بندي جز» واحدهاي بسيار بزرگ است که ان شا»ا... با جذب 200 عضو هيات علمي به واحد جامع تبديل خواهد شد که تا رسيدن به اين آمار راه چنداني نداريم.
وي در پايان با تاکيد بر فعاليت هاي پژوهشي در دانشگاه به تقويت و ايجاد رشته هاي ارشد و دکتري تاکيد نمود.
همچنين در ادامه دکتر ميرجليلي معاون آموزشي دانشگاه با تشکر از مديران آموزشي، تشکيل کميته هاي جذب هيات علمي و کميته ترفيعات را از فعاليتهاي اين حوزه برشمرد.
وي همچنين از اساتيد خواست تا با حضور در سر جلسات و ارسال نمرات درسي دانشجويان در فاصله زماني معين، آموزش را در ارائه خدمات به دانشجويان ياري دهند.
دکتر ميرجليلي در پايان با اشاره به تغييرات انجام شده در ساعات کلاسهاي درسي گفت: در دين اسلام اهميت زيادي به برگزاري نماز اول وقت داده شده است که کلاسهاي آموزشي دانشگاه بر اساس برگزاري نماز اول وقت تعيين شده و در هنگام نماز ظهر و عصر کليه کلاسها تعطيل است.
همچنين در ادامه جلسه نيز مسئولين و مديران گروهها به ارائه نظر در مورد چگونگي برگزاري امتحانات و کلاسها پرداختند.


  وزير علوم با سفير اتريش در تهران ديدار کرد 

 مهر: وزير علوم، تحقيقات و فناوري در ديدار با ميشائيل پوستل سفير اتريش در تهران بسط تعاملات علمي و فرهنگي را مبناي صلح جهاني دانست.
محمد مهدي زاهدي در اين ديدار افزود: قرن بيست و يکم، قرن مبادلات فرهنگي است و اتريش که داراي موقعيت ويژه اي در جهان است، مي تواند نقطه اتصال شرق و غرب باشد.
وي اضافه کرد: ما مصمم هستيم تا سال آينده قله هاي رفيع توليد علم را فتح کنيم و اراده کرده ايم که از موقعيت بالاي علمي خود در جهت گسترش اخلاق و معنويت استفاده کنيم; زيرا ما علم را در خدمت به صلح جهاني مي خواهيم و بر اين باوريم که با ايجاد گفتمان هاي علمي، فرهنگي، اعتقادي و تاريخي، جهان متشنج روي صلح و آرامش را به خود خواهد ديد.
وزير علوم به سابقه طولاني توليد علم در ايران اشاره کرد و گسترش همکاري هاي علمي ميان ايران و اتريش را به نفع هر دو کشور دانست.
سفير اتريش در تهران نيز روابط علمي ميان دو کشور را داراي سابقه بسيار طولاني دانست و تاکيد کرد که موسسه فرهنگي وابسته به سفارت اتريش در تهران بيش از 50 سال است که به کار آموزش زبان آلماني و تعاملات علمي و هنري ميان ايران و اتريش مي پردازد.
ميشائيل پوستل همچنين، آمادگي خود را براي پيگيري تاسيس و ايجاد کرسي زبان و ادبيات فارسي در دانشگاههاي اتريش بخصوص دانشگاه وين اعلام کرد.
در پايان اين ديدار، وزير علوم از همتاي اتريشي خود دعوت کرد تا در سفر به ايران تفاهمنامه همکاريهاي علمي را به امضا برسانند.


 توسط جهاد دانشگاهي در چهاردهمين جشنواره کتاب سال دانشجويي صورت مي گيرد;
 تقدير از تاليفات دانشجويان با موضوع «اتحاد ملي و انسجام اسلامي»  

آفرينش: چهاردهمين دوره جشنواره کتاب سال دانشجويي با هدف بهره مندي از توانمنديهاي علمي دانشجويان و تجليل و ارج نهادن به کوششهاي علمي مولفان جوان دانشجو از سوي سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي برگزار مي شود.
در بخش اصلي اين جشنواره آثار برتر دانشجويان در گروه هاي علوم پزشکي، علوم انساني،  علوم پايه، علوم فني - مهندسي،  علوم کشاورزي و هنر - معماري معرفي خواهد شد، ضمن اينکه جايزه بخش ويژه اين جشنواره در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي به آثار دانشجويي برگزيده با موضوع اتحاد و انسجام حوزه تمدن اسلامي ايراني تعلق مي گيرد.
بر اساس اين گزارش، نفرات برگزيده چهاردهمين جشنواره کتاب سال دانشجويي که با همکاري وزارتخانه هاي علوم، تحقيقات و فناوري،  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها برگزار مي شود، طي مراسمي در هفته کتاب مورد تقدير قرار مي گيرند. گفتني است، دانشجويان علاقه مند مي توانند براي کسب اطلاعات بيشتر به پايگاه اينترنتي سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي به آدرس   ir.isda.www و يا نشاني تهران، خيابان انقلاب، خيابان فخر رازي، خيابان شهداي ژاندارمري، شماره 153 مراجعه نمايند.


 يادداشت 


نشريه دانشجويي، مطبوعه اي با پرستيژ بالا

دکتر علي اصغر حکمي
قسمت دوم
در قسمت اول برخي مشخصات نشريات دانشجويي مورد بحث و بررسي قرار گرفت. و در اين قسمت به ادامه بحث مي پردازيم:
از نظر زبان و سرعت انتشار، نشريه دانشجويي را مي توان حد وسط نشريات علمي - تخصصي دانشگاهي و نشريات مردم پسند دانست. در حالي که نشريات علمي - تخصصي دانشگاهي، زبان و بياني سنگين دارند، توسعه مباني علمي را دنبال مي کنند و فرايند توليدشان بسيار طولاني است، نشريات مردم پسند زباني بسيار ساده دارند و فرايند توليدشان هم بسيار کوتاه است.
اما زبان نشريات دانشجويي نه آن قدر ثقيل است که ارتباط گيري با آن خاص نخبگان طراز بالا باشد و نه آن قدر ساده که در شان دانشجوي مقاطع تحصيلي بالا نباشد. ضمن اين که با مسايل اجتماعي و سياسي روز در ارتباط نزديک است اما فقط به نقل رويداد روز بسنده نمي کند و هر چند فرايند نگري موجب کندي روند کار مطبوعاتي شود، هرگز دقت و تامل را فداي سرعت بخشيدن به کار نمي کند. با وجود اين زمان لازم براي توليد، در نشريات دانشجويي کوتاه تر از نشريات علمي - تخصصي دانشگاهي است.
از آن جا که پيام آفرين نشريات دانشجويي، خود دانشجويان هستند، از نظر زبان و مفاهيم، اين نشريات به راحتي با مخاطب خود ارتباط مي گيرند و ميزان درک بسيار بالا است.
مي دانيم که نشريات زرد تمايل زيادي به تقليل گرايي و سياه يا سفيد نشان دادن چيزها دارند، حال آن که نشريات دانشجويي به جاي آن که صورت مسئله را ساده کند و افراد را در دو طيف سياه و سفيد يا مخالف و موافق قرار دهد، به شرايط و ديدگاه هاي ميانه و دور از افراط و تفريط هم توجه نشان مي دهد.  در مطبوعات خبري و سرگرم ساز، آگهي ها و عناوين ثابت و بخش اخبار، قالب کلي کار را تشکيل مي دهند، اما نشريه دانشجويي اين انعطاف را دارد که تفسير و تحليل و اظهار نظر هاي کارشناسانه مرتبط با مسايل روز را بنابه مورد توسعه دهد و در بند قالب هاي از پيش بسته گرفتار نيايد.
محافظه کاري معمول در بسياري از نشريات، کمتر در نشريات دانشجويي ملاحظه مي شود و اساسا مخاطب اين نشريات چنين انتظاري را از نشريه خود ندارند.
نشريات دانشجويي پاسخگوي نياز مخاطباني هستند که فرايند نگاه عقلاني به امور و پديده ها را در دانشگاه تجربه مي کنند و مي آموزند که بين منطق و احساسات، بين حساسيت عقلاني و شيطنت، و بين روشنگري و تخريب تفاوت وجود دارد.
اشخاص، سازمان ها، نهادها، دولت ها و گروه هاي سياسي، نوعا امکانات وسيعي را به کار مي گيرند براي اين که بگويند ما خوبيم، درست و نزديک به مطلوب عمل مي کنيم، و اقداماتي که عليه قدرت يا اقتدار ما صورت مي گيرند نادرست و اشتباهند. نشريات دانشجويي بعضا متهم مي شوند که چنين هيمنه اي را مي شکنند و لذا مورد انتقاد قرار مي گيرند. اما بايد دانست که اين نشريات فرصتي براي جامعه هستند که فراتر از تفوق جويي نهادهاي صاحب قدرت، بر مبنايي منطقي و به دور از معامله گري، مي توانند منافع عمومي را تعقيب کنند و مانع از نهادينه شدن اين تفکر شوند که معتقد است همواره وضع موجود بهترين وضعيت است!
نشريات دانشجويي به ويژه در آن جوامعي رسالت سنگين دارند که سازوکارهاي نظام اجتماعي نمي توانند مانع از رشد کاذب و موفقيت هاي مبتني بر زد و بند برخي اشخاص شوند. در چنين جوامعي، اين نشريات دانشجويي هستند که منافذ «رشد ناسالم» (يا در حالت خوشبينانه «رشد شانس گونه») را برملا مي کنند و ريسک اين نوع شبه پيشرفت ها را بالا مي برند.
در شرايطي که در يک نظام اجتماعي ممکن است رسانه ها به سمت تثبيت وضع موجود پيش روند و آرمان ها مهجور بمانند و نقش و کارکرد رسانه صرفا سو پاپ اطمينان يا تقويت انگاره کارآمدي نهادهاي حاکم باشد، نشريات دانشجويي تلنگري جدي به اين شيوه عمل هستند و مي توانند منشا» اثر هم واقع شوند. بنابراين طبيعي است که از نشريه دانشجويي به عنوان رسانه مقاومت، رسانه مردمي، رسانه آرمان گرا و رسانه نقاد ياد شود. اين رسانه توفيق خود را مرهون نزديک بودن زبان خود به زبان مخاطب اش، انديشه خود به منافع عمومي، و در تعامل نزديک بودن با محيط، پديده ها و رويدادهاي نزديک به زندگي واقعي، با نگاهي متعهد و عالمانه مي داند.
نشريه اي که در دام عامه گرايي نمي افتد و در عين حال برج عاج نشين نيست. برچسب طبقاتي بودن يا سوداگر بودن زيبنده آن نيست و از اشاعه بنجل و سرگرم سازي به هر بها پرهيز دارد.
بنابراين اگر با نگاهي هنجاري (ولو ايده آل) بخواهيم از نشريات دانشجويي ارزيابي داشته باشيم، ملاک هاي پيشنهادي به طور خلاصه چنين اند:
از نظر قطع و شکل و زبان، مشترکات زيادي بين توليد کننده و مصرف کننده نشريات دانشجويي وجود دارد. جذابيت هاي تکنيکي بر جاذبه هاي محتوايي غالب نيستند. به ويژه در حوزه هاي فرهنگي، اجتماعي مسئولانه گام بر مي دارند، چالش برانگيزند، نسبت آن ها با ساخت قدرت موجود، منصفانه اما نقادانه و معطوف به آرمان ها و اهداف است. نشريات دانشجويي تعاملي و فعال اند، بيشتر توليد کننده اند تا مصرف کننده، و توليد آنها معطوف به نيازهاي واقعي جامعه هدف است. نشريات دانشجويي توليد رويا مي کنند اما روياي آنها تخيل صرف نيست و ريشه در شناخت واقعيت و نگاه عالمانه به قضايا دارد. اينان چون ورود در حريم شخصي را مجاز نمي شمارند، ايجاد رويا را در سطح آرمان هاي جمعي و مشترک دنبال مي کنند، آرمان هايي که قابل دستيابي اند و از تامل، انديشه و تفکر منطقي ناشي شده اند.
مقتضيات نظام سوداگر و اقتصاد نشر کمتر بر اين نشريات مترتب است و همين امر تا اندازه زيادي مي تواند تضمين استقلال و عمل آنان به رسالت شان باشد.


 کوتاه و خواندني 


انتخاب استاد دانشگاه آزاد اسلامي کرج به عنوان پژوهشگر برگزيده منطقه 8

آفرينش: از سوي معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي، پنج نفر از استادان واحدهاي منطقه هشت دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان استادان پژوهشگر موفق و پرتلاش سال 86 برگزيده شدند.
دکتر عباس احمدي عضو هيات علمي واحد کرج يکي از استادان پژوهشگر برگزيده منطقه هشت دانشگاه آزاد اسلامي است.وي داراي مدرک دکتراي شيمي کاربردي است که تاکنون چهار اثر علمي را اختراع و ثبت کرده است.وي بين سال هاي 2005 تا 2007، 11 مقاله علمي را در مجلات بين المللي ISI به چاپ رسانده است و با ارائه مقالات مختلف به نام دانشگاه آزاد اسلامي، حضوري فعال در هشت کنفرانس بين المللي بين سال هاي 2004 و 2007 داشته است.زمينه هاي پژوهشي و تحقيقاتي وي، سنتز ترکيبات دارويي، بررسي خوردگي فلزات توسط روش هاي الکتروشيميايي، سنتز حد واسط هاي شيميايي و سموم کشاورزي بوده است.

 با حضور نماينده مجلس;
کلنگ احداث ساختمان آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمي به زمين زده شد

آنا: کلنگ احداث ساختمان آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمي با حضور مهندس نصيري نماينده شهرستان گرمي، فرماندار، رئيس واحد گرمي و جمعي از مسوولان منطقه به زمين زده شد.
نصيري در سخناني از زحمات رئيس واحد در جهت توسعه اهداف دانشگاه تقدير کرد. همچنين مهندس ابراهيمي رئيس واحد گرمي، گزارشي از وضعيت دانشگاه و مجتمع به ميهمانان ارايه کرد.


 زنگ آفرينش 

   زنگ  آفرينش با شماره تلفن        88909727
    آماده دريافت و انعکاس نظرات ، پيشنهادات و انتقادات    شما عزيزان ميباشد .

  اي کاش!

گفت: روزنامه  هاي ديروز و امروز را خوانده ايد؟
پرسيدم: چه خبر است؟
گفت: قرار شده هزينه هاي آب و برق تلفن و ... افزايش يابد و در روزنامه اي هم نوشته شده است بنزين تا چهار سال آينده با قيمت جهاني  در کشور عرضه مي شود.
گفتم: اي کاش حقوق کارمندان و بازنشستگان نيز با معيارهاي جهاني پرداخت شود.
تهران - کسمايي

جوابيه شبکه بهداشت و درمان رباط کريم

احتراما با توجه به مطلب مندرج در روزنامه آفرينش مورخ 24 خرداد ماه 86 تحت عنوان "شهرستان رباط کريم در تب نبود بيمارستان مي سوزد" به اطلاع مي رساند که تاکنون زميني از ناحيه بخشداري و شهرداري نسيم شهر و گلستان تحويل اين شبکه نگرديده است. لازم به توضيح است عليرغم پيگيري هاي مکرر و مکاتبات متعدد با فرمانداري، شهرداري گلستان و با توجه به تصويب و تاکيد شوراي اسلامي وقت گلستان مبني بر تحويل زميني جهت احداث بيمارستان دوم تاکنون اين مهم اتفاق نيفتاده است و از طرفي با توجه به مصوبه هيات وزيران مبني بر اجراي فاز مطالعاتي بيمارستان دوم  بوستان و گلستان پس از اجراي ماده 32 به اطلاع مي رساند که اجراي اين مصوبه منوط به تحويل زمين بوده که پس از تحقق اين مهم اقدام بايسته صورت مي پذيرد.

شهرک گل هاي اسلامشهر فاقد گل و گياه است

بسياري از شهرک هاي اسلامشهر به ويژه شهرک گل ها فاقد فضاي سبز و پارک است. عليرغم اينکه چند قطعه زمين بزرگ به عنوان فضاي سبز و فضاي فرهنگي در نقشه تفصيلي اين شهرک پيش بيني شده، شهرداري اسلامشهر حاضر به ايجاد فضاي سبز و پارک در اين زمين ها نيست و اين محل ها، محل جمع آوري زباله شده است.
اسلامشهر - ريزبين

ضرورت افزايش شعبه بانک رفاه در اسلامشهر

هر ماهه براي پرداخت فيش بيمه تامين اجتماعي، افراد تحت پوشش سازمان تامين اجتماعي با مشکل مواجه هستند. تعداد شعب بانک رفاه در اسلامشهر اندک است. از سه شعبه موجود بانک رفاه در اين شهر تنها يک شعبه اقدام به دريافت فيش حق بيمه مي کند در اين بانک نيز از دريافت قبوض آب و برق و... خودداري مي شود. از مسئولان محترم بانک رفاه و شوراي بانک هاي شهرستان اسلامشهر تقاضاي رسيدگي به اين امر را داريم.
اسلامشهر - ريزبين

يارانه مسکن چه شد؟

سال گذشته و همين امسال يارانه مسکن ما فرهنگيان پرداخت نشده و هر بار که مراجعه مي کنيم بحث عدم تامين اعتبار است با توجه به محدوديت دريافتي ما تنها راه پرداخت اقساط وام با استفاده از اين يارانه هاست. از مسئولان سازمان بازنشستگي و وزارت آموزش و پرورش درخواست مي شود اين بودجه را تامين کنند تا مشکل ما حل شود.
تهران - مقدم

هر روز شاهد گراني جديدي هستيم!

طي چند روز اخير لبنيات و گوشت در اين گرماي تابستان گران شد. درست عکس اتفاق در زمان هاي گذشته که تابستان گوشت ارزان مي شد، سئوال اينجاست که آيا کنترلي روي مواد خوراکي وجود دارد يا خير؟ به نظر مي رسد که هيچ کنترلي نباشد چرا که هر روز شاهد نوعي ديگر از گراني هستيم. مگر اوائل بهار لبنيات گران نشد چرا دوباره مجوز گراني داده شد.
تهران - پاياب

سازمان سنجش اطلاع  رساني به موقع نمايد

از داوطلبان آزمون سراسري هستيم براي توزيع کارت چند روزي در به در به دنبال روزنامه بوديم تا بدانيم که کجا و کي بايد کارت خود را بگيريم، بالاخره سازمان سنجش روز قبل از توزيع کارت به صورت مصاحبه اعلام کرد که فردا کارت توزيع مي شود و ما هر چه گشتيم نتوانستيم جدول هاي توزيع کارت را به دست آوريم. چه خوبست که سازمان سنجش همکاري روزنامه هاي ديگر را براي اطلاع رساني جلب کند چون پيک سنجش نمي تواند پاسخگوي اين همه داوطلب باشد. اين نکته ايست که طي سال هاي گذشته انجام مي شد. اميد است که در مراحل بعدي از رسانه هاي ديگر استفاده و طلب همکاري کند تا اين مشکل به وجود نيايد.
تهران - چند تن از داوطلبان آزموان سراسري دانشگاه ها


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته