جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/04/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - سه شنبه نسخه شماره 2794


آگهي صفحه 2


آگهي صفحه 3


آگهي صفحه 5


آگهي صفحه 7


آگهي صفحه اول


آگهي صفحه 9


آگهي صفحه 6


آگهي صفحه 11


 آگهي صفحه 2 


 آگهي صفحه 3 


 آگهي صفحه 5 


 آگهي صفحه 7 


 آگهي صفحه اول 


 آگهي صفحه 9 


 آگهي صفحه 6 

همايش منطقه اي جغرافيا ، گردشگري و توسعه پايدار در واحد اسلامشهر

اولين همايش منطقه اي جغرافيا ، گردشگري و توسعه پايدار با حضور پروفسور رحيم مشيري بزرگمرد علم جغرافيا ، چهره ماندگار و استاد نمونه کشور و ديگر متخصصان و پژوهشگران عرصه علم جغرافيا در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر برگزار شد.
پروفسور رحيم مشيري در اين همايش گفت:
علم جغرافيا امروزه مورد علاقه همه ما ايرانيان مي باشد زيرا که اگر بخواهيم برگرديم به تاريخ علم جغرافيا مي بينيم بزرگمرداني در قرن سوم تا هفتم زندگي مي کرده اند که جغرافيا را در شرق به اوج عظمت خود رسانده اند از آن جمله ياقوت حموي که در قرن ششم مي زيست . وي کسي بود که قله تاريخي دماوند را با پاي پياده طي نمود و يک جمله تاريخي دارد که مي گويد : جغرافيا علمي است که حتي مورد علاقه خداوند مي باشد . وي گفت :
علت حضور من در همايش جغرافيا، گردشگري و توسعه پايدار اين است که قصد دارم چند خبر خوشحال کننده را براي علاقه مندان رشته جغرافيا اطلاع دهم. پروفسور مشيري خاطر نشان کرد :
در کميته برنامه ريزي وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري تصميمات مهمي گرفته شد و به تصويب رسيد که مي تواند براي همه مشتاقان علم جغرافيا خبر بسيار خوشحال کننده اي باشد که در اين جلسه به خلاصه اي از آنان اشاره مي کنم:
اول اينکه : تمام کساني که از رشته جغرافيا فارغ التحصيل شده اند اعم از کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکترا مي توانند موسسه گردشگري تاسيس کنند و مسلفران را به تمام اقصي نقاط جهان هدايت نمايند.
دوم: انتشار مجله اي است با موضوع رشته جغرافيا که براي اولين بار به تصويب رسيده است و سر دبيري اين مجله بر عهده دکتر عزتي که از سرشناسان رشته جغرافيا  و ژئو استراتژيک مي باشد و اعضاي تحريريه آن تماما از بزرگان رشته جغرافيا هستند.  سوم : رشته جغرافيا به عنوان يک رشته فني شناخته شد و من بعد فارغ التحصيلان اين رشته اگر در جايي استخدام شدند حق فني دريافت خواهند نمود.
چهارم : در حال حاضر رشته جغرافيا و برنامه ريزي توريسم فقط در مقطع کارشناسي ارشد دانشجو دارد که در آينده اي نزديک مقطع کارشناسي و دکترا که اين مقطع نيز توسط اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي برنامه ريزي شده و ان شا ا... دکتراي اين رشته به تصويب خواهد رسيد. پنجم: هم اکنون رشته جغرافياي سياسي در مقطع کارشناسي ارشد و دکترا تدريس مي شود و به ياري خداوند مقطع کارشناسي نيز مورد بررسي قرار گرفته و فهرست دروس آن مشخص گرديده و به زودي مورد تصويب قرار خواهد گرفت .
 رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر در همايش جغرافيا ، گردشگري و توسعه پايدار گفت: يکي از بارزترين ويژگي هاي جغرافيايي و طبيعي ايران تعدد ، تنوع قدمت آثار فرهنگي ، اجتماعي و تاريخي آن و تنوع آب و هوايي و داشتن چهارفصل در يک زمان از اين لحاظ کشور ما بسيار غني و مستعد داراي جهانگردي بوده و در مقايسه با بسياري از کشور ها منطقه اي و فرامنطقه اي از اعتبار خاصي برخوردار مي باشد . جاذبه هاي فرهنگي و اجتماعي شکوفاترين دست آورد هاي پر بار نياکان ما است . در واقع اثري است از ميراث چند هزار ساله ايران اسلامي با هويت ملي ، فرهنگي ، اجتماعي ، تاريخي و هنري کشورمان که همواره نه تنها براي ايرانيان بلکه براي جهانيان نيز جالب توجه مي باشد . دکتر شفايي ضمن بيان اين مطلب که ايران در حالي که جز»10 کشور مهم توريستي جهان محسوب مي شود افزود: در جهان بيش از يک سوم در آمد کشورها حاصل صنعت توريسم است اما متاسفانه سهم ايران از اين بخش بسيار کم است ولي مي توان با آغاز حرکت و ترويج و جذب توريسم از منابع ملي خدادادي در جهت ايجاد منافع ملي و فرصت هاي شغلي درآمد ارزي ، کاهش و خنثي کردن اثر سو» تبليغات و نشان دادن واقعيت کشور اسلامي ايران استفاده بهينه به عمل آورد . دکتر امير عضدي ، دبير همايش جغرافيا ، گردشگري و توسعه پايدار نيز به ارائه گزارش مبسوطي در اين رابطه پرداخت و گفت : با برپايي اولين همايش جغرافيا ، گردشگري و توسعه پايدار در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر اميدواريم بتوانيم گامي هرچند کوچک در جهت تعالي بخشيدن به علم و ارج نهادن به فعاليت هاي پژوهشي انديشمندان و محققان ارجمند و سختکوش کشور عزيزمان ايران برداريم . گروه جغرافيا و برنامه ريزي شهري واحد اسلامشهر با برپايي اين همايش سعي دارد تا با ايجاد زمينه در جهت روشن ساختن اذهان عمومي ، علم جغرافيا را از حالت توصيفي ، سفر نامه اي و دائره المعارفي خارج ساخته و در جايگاه واقعي خود که همانا بررسي و تبيين روابط علي بين انسان و محيط است معرفي نمايد و اين دانش را از مظلوميتي که هم اکنون دارد به سهم خود خارج نمايد .دکتر امير عضدي کفت:  جغرافي دانان به نقشي که صنعت گردشگري مي تواند به عنوان يک راهکار اساسي به توسعه پايدار باشد ، مي نگرد چه در کشور ما ايران وجود توانمندي هاي فراوان توريستي اعم از طبيعي و فرهنگي موجب شده است که از نظر برخورداري از جاذبه ها بع عنوان يکي از جذاب ترين نواحي گردشگري جهان مبدل گردد هرچند ايران از نظر ميزان جذب درآمد توريسم در پايين ترين سطر جدول کشورهاي توريست پذير قرار دارد . دبير همايش اظهار داشت :
عدم توجه به اين صنعت همه ساله ما را از رسيدن به ميلياردها دلار ارز محروم مي نمايد . اميد است دست اندرکاران برنامه هاي توسعه اي کشور با رويکردي نو ، استفاده از نقطه نظرات جغرافي دانان و ساير دانشمندان در رابطه با صنعت توريسم بتوانند راه رسيدن به توسعه پايدار را هموار سازند . وي تعداد مقاله هاي رسيده به دبير خانه اين همايش را 260 مقاله عنوان نمود که از اين تعداد 75 مقاله براي ارائه در اين همايش پذيرش شد که از تعداد نيز 15 مقاله به صورت سخنراني و 60 مقاله به صورت پوستر ارائه گرديد و در روز دوم همايش نيز شرکت کنندگان در اين همايش در تور يک روزه جاذبه هاي گردشگري تهران شرکت نمودند.
اولين همايش منطقه اي جغرافيا ، گردشگري وتوسعه پايدار توسط معاونت پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر با همکاري سازمان ميراث فرهنگي - صنايع دستي و گردشگري - دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن - واحد تهران مرکزي- واحد فيروزکوه - واحد شهرري- سازمان توسعه روستا و انجمن علمي جغرافياي واحد اسلامشهر با معرفي نفرات برترارائه دهندگان مقاله پايان يافت .                                                                       
اداره روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر
 
پذيرش مقاله عضو هيئت علمي واحد اسلامشهر در کنفرانس بين المللي ترکيه
مقاله عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر در کنفرانس بين المللي ترکيه پذيرفته شد.
در اين کنفرانس بين المللي که به مدت دو روز برگزار شد سالومه رستم پور مقاله خود را تحت عنوان (بررسي متن اوستايي زامياد يشت با ترجمه انگليسي آن ) به صورت سخنراني ارائه نمود که مورد توجه شرکت کنندگان در کنفرانس قرار گرفت .
 
در چهارمين همايش سراسري مديران فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي
مسول فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهربه عنوان مدير فرهنگي نمونه در سطح دانشگاه آزاد اسلامي برگزيده شد
مسول فرهنگي واحد اسلامشهر در چهارمين همايش سراسري مديران فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي در مشهد مقدس به عنوان مدير فرهنگي نمونه انتخاب شد.
در اين همايش مسيب داوري مسول فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر با توجه به عملکرد و فعاليت فرهنگي صورت گرفته حوزه مربوطه خود از سوي دکتر جاسبي رييس دانشگاه آزاد اسلامي  در ميان ديگر نمايندگان دفاتر فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي به اين عنوان دست يافت.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي در اين مراسم گفت: به منظور تقويت فضاي فرهنگي دانشگاه ها و بر اساس برنامه اي که تهيه شده است ، تمامي واحد هاي دانشگاهي در مدت سه سال بايد به مسجد مجهز شوند و براي اين منظور در تمام واحد ها از وام هاي بلند مدت ، ميان مدت از صندوق مشترک و سيستم هاي بانکي استفاده مي شود.
عضو منتخب امام راحل(ره) در شوراي انقلاب فرهنگي در ادامه با بيان اينکه در تعدادي از واحد ها مقبره شهدا ايجاد شده است ، تصريح کرد : در واحد هايي که داراي امکاناتي چون : ساختمان و امکانات آموزشي هستند بايد مقبره شهدا ايجاد شود.رييس شوراي اجرايي اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام با بيان اينکه امسال بايد الگو سازي در عرصه سياست گذاري و فعاليت هاي فرهنگي تقويت و فعال شود از نهادينه سازي امر پژوهش در برنامه هاي فرهنگي خبر داد و افزود : کار فرهنگي بدون پژوهش معنا و مضموني ندارد. وي تصريح کرد : همه مسولان و مديران فرهنگي موظفند در سال آينده با استفاده از نام پيامبر اعظم (ص) فعاليت هاي فرهنگي را تشديد بخشند.عضو منتخب امام (ره ) در شوراي عالي انقلاب فرهنگي ، لازمه حفظ نظام ، انقلاب و دانشگاه را تحقق آزادي و دفاع از فرهنگ و ارزشهاي انقلاب اسلامي دانست و ياد آور شد: تا زماني که عشق، ايمان و عقيده خود را حفظ کنيم و تفکر انقلابي را در تربيت جوانان به خصوص قشر دانشجو به کار بريم در اين عرصه موفق خواهيم شد. وي با اظهار اين مطلب که با گذشت ربع قرن از فعاليت هاي دانشگاه آزاد اسلامي کار عظيمي در کشور صورت گرفته است ، گفت: اين توفيق الهي است که در بين همه مجموعه هاي آموزش عالي کشور در بخش خصوصي تنها دانشگاه آزاد اسلامي موفق بوده است.
 
پذيرش مقاله عضو هيئت علمي واحد اسلامشهر در کشور ژاپن
مقاله عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر در کنفرانس بين المللي ژاپن پذيرفته شد .
مقاله مژگان حسيني با عنوان (مرگ در سلولهاي عصبي ) به صورت پوستر در اين کنفرانس بين المللي که به مدت پنج روز برگزار شد ، ارائه گرديد که مورد توجه شرکت کنندگان در کنفرانس قرار گرفت.
 
سومين عصر شعر از عشق تا عطش
سومين عصر شعر از عشق تا عطش به مناسبت پاسداشت فرهنگ عظيم عاشورا با حضور شاعران فرهيخته کشوري توسط بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر در سالن اجتماعات اين واحد دانشگاهي برگزار شد .
در اين مراسم که فيروزي معاونت فرهنگي بسيج دانشجويي استان تهران و اعضاي انجمن ادبي حافظ شهرستان اسلامشهر نيز حضور داشتند از صد اثر ارسالي به دبير خانه اين مراسم سي اثر براي ارائه برگزيده شد که پس از بررسي توسط هيات داوران به نفرات برتر جوايز ارزنده اي اهداشد
سومين عصر شعر از عشق تا عطش با پخش نماهنگي با عنوان (عطش عشق ) به کار خود پايان داد.

عملکرد کانون قرآن و عترت واحد اسلامشهر
کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر در سال 1386 که به نام اتحاد ملي و انسجام اسلامي مزين شده است فعاليت هاي متنوع آموزشي و فرهنگي انجام داده است که اهم آن به شرح زير مي باشد :
1-برگزاري کارگاه آموزشي مدرسان قرآن کريم در تاريخ 27 ارديبهشت ماه با موضوع (قاريان و حافظان قرآن و بررسي آموزش قرآن کريم )
2-برگزاري کلاسهاي تجويد ، حفظ قرآن کريم ويژه دانشجويان.
3-تجهيز کتابخانه ، نوارخانه و بانک نرم افزاري قرآن و عترت .
4-ارائه درس يک واحدي آشنايي با قرآن کريم در نيمسال تحصيلي .
5-برگزاري سيزدهمين دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجويان و هشتمين جشنواره اعضاي هيئت علمي دانشگاهها در سه بخش کتبي ، شفاهي و جشنواره هنر و ادبيات ديني.
6-استفاده از سايت تسنيم ويژه قرآن پژوهان
7-طراحي مسابقات منطقه اي ثقلين در سطح منطقه 8 در چهار رشته مختلف .


 آگهي صفحه 11 


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته