جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5746


پرونده تجميع کارت‌هاي بانکي؛ روي ميز بانک مرکزي


درخواست براي رفع فيلتر تلگرام


تريبون


نهادهاي مالي


 پرونده تجميع کارت‌هاي بانکي؛ روي ميز بانک مرکزي 

 مدير اداره نظام‌هاي پرداخت بانک مرکزي با بيان اينکه پرونده تجميع کارت هاي بانکي روي ميز بانک مرکزي است، گفت: بانک ها در حال آماده سازي براي صدور کارت هاي هوشمند هستند.به گزارش مهر،داود محمدبيگي با اشاره به برگزاري جلسات مشترک بانک مرکزي با بانک‌ها، گفت: يکي از موضوعاتي که هم اکنون در حال بررسي و اجرايي شدن آن هستيم، بحث آماده‌سازي بانک ها براي پياده سازي استانداردهاي امنيتي و صدور کارت هاي هوشمند است.

مدير اداره نظام‌هاي پرداخت بانک مرکزي گفت: در کشور دو سه بارتا کنون به سمت کارت‌هاي هوشمند رفته ايم؛ ولي به دليل اينکه الزام خاصي از نظر داخلي براي استفاده از اين کارت ها، وجود نداشت، زياد از کارت هاي هوشمند استفاده نکرديم.

محمد بيگي، يکي از چالش هاي اصلي در حوزه ارتباطات بين المللي را بهره گيري از کارت هاي هوشمند در نظام بانکي داخلي دانست و تصريح کرد: براي اين مهم بايد دو اقدام انجام شود نخست اينکه زيرساخت هاي بانک ها آماده شود و دوم اينکه قوانين و مقررات اين کارت ها فراهم شود به نحوي که هر بانکي کارت هوشمند صادر مي کند بتواند در خارج از کشور نيز مورد استفاده قرار گيرد.مدير اداره نظام‌هاي پرداخت بانک مرکزي، عملياتي شدن روش مذکور را نيازمند برخي پروتکل هاي ارتباطي عنوان کرد و افزود: پروژه اي را به همين منظور از 6 ماه گذشته آغاز کرده ايم و اميدواريم تا تيرماه سال آينده آن را به اتمام برسانيم تا کشور ما استانداردهاي هوشمند سازي کارت ها را رعايت کنند. وي در پاسخ به اين سوال که آيا بعد از آماده سازي استانداردها، تغييري در کارت هاي بانکي ايجاد خواهد شد؟ تصريح کرد: تغييرات در حوزه کارت يکي از بحث هاي چالشي و جدي است و به همين دليل در کشورهاي ديگرعليرغم اقداماتي که انجام شده اما هنوز نتوانسته اند کارت ها را تجميع کنند.


 درخواست براي رفع فيلتر تلگرام 

 نماينده مردم سميرم در مجلس شوراي اسلامي خواستار رفع فيلتر موقت تلگرام شد و گفت که استفاده از شبکه‌هاي پيام‌رسان داخلي نيازمند اعتمادسازي است.اصغر سليمي در گفت‌وگو با ايسنا اظهار کرد: چند سالي است که مردم از تلگرام و برخي شبکه‌هاي پيام‌رسان ديگر در حوزه فضاي مجازي استفاده مي‌کنند و کسب و کارهاي زيادي نيز در اين فضا ايجاد شده که دولت هم به دنبال تقويت و افزايش آنها بوده است.وي افزود: اينکه ما بگوييم بايد از اينترنت ملي استفاده کنيم يا پيام‌رسان‌هاي داخلي را فعال کنيم به معني اين نيست که دسترسي به پيام‌رسان‌هاي خارجي قطع شود بلکه بايد در کنار فعال بودن آنها، نرم‌افزارهاي داخلي نيز توسعه داده شوند و مردم از طريق رسانه‌ها آگاه شوند که اين خدمات در فضاهاي مجازي داخلي هم ارائه مي‌شود.

اين عضو کميسيون شوراها با تاکيد بر ضرورت اعتمادسازي نسبت به شبکه‌هاي پيام‌رسان داخلي، خاطرنشان کرد: اين موضوع نيازمند فرهنگ‌سازي است و پشتوانه‌اي مي‌خواهد که مردم به اين شبکه‌ها اعتماد کنند که اطلاعات‌شان محفوظ مي‌ماند.سليمي ضرورت باز بودن فضاي انتقادي را مورد اشاره قرار داد و گفت:‌ با بسته شدن شبکه‌ها و نرم‌افزارهاي خارجي ما نمي‌توانيم به خواسته خود دست پيدا کنيم.وي در پايان خواستار رفع فيلترينگ موقت تلگرام شد و در عين حال تاکيد کرد که بايد براي جلب اعتماد مردم به شبکه‌هاي داخلي اقدامات لازم صورت گيرد.

در همين رابطه ،نماينده اصلاح طلب مجلس گفت:‌ بنده نمي‌گويم که حتماً بايد تلگرام رفع فيلتر شود بلکه بايد امکاناتي را در داخل فراهم کنيم تا مردم بتوانند مشکلات خود را حل کنند.مصطفي کواکبيان دبير کل حزب مردم‌سالاري در جمع خبرنگاران درخصوص آخرين وضعيت تلگرام گفت:‌ مردم به ما مراجعه مي‌کنند و مي‌گويند به دليل فيلتر تلگرام چند هزار شغل از دست رفته است البته بنده نمي‌گويم که حتماً بايد تلگرام رفع فيلتر شود بلکه بايد امکاناتي را در داخل فراهم کنيم تا مردم بتوانند مشکلات خود را حل کنند.

وي افزود: ارجاع مردم به چند پيام‌رسان که نمي‌توانند مخاطب جذب کنند، راه حل نيست.نماينده مردم تهران در مجلس تصريح کرد:‌ بايد مسئولان ساخت و ايجاد سرورهاي داخلي را که مدت‌ها به مردم قول‌ داده‌اند عملي کنند و اگر مي‌خواهند رفع فيلتر نکنند حتماً لازم است با همکاري يکديگر ايجاد سرورهاي داخلي را امکان‌پذير کنند.


 تريبون 

 توقف توليد 5 خودروي چيني در ايران

آذر ماه امسال توليد چند مدل سواري به صفر رسيد.

به گزارش ايسنا، در اين مدت توليد وليکس C30 دنده‌اي شرکت خودروسازان راين متوقف شده و از يک دستگاه در آذر ماه سال گذشته به صفر رسيد.

توليد VELA V5 ديگر محصول اين شرکت نيز با کاهش 100 درصدي همراه بوده و از 287 دستگاه در آذر ماه 1395 به صفر کاهش يافت.

آذر ماه امسال توليد ام‌وي‌ام 550 محصول خودروسازي مديران نيز متوقف شده و از 572 دستگاه در آذر ماه سال گذشته به صفر رسيد.

توليد جک J5 محصول کرمان موتور نيز 100 درصد کاهش يافته و از 507 دستگاه در آذر ماه 1395 به صفر کاهش يافت.

در اين مدت توليد ليفان X50 ديگر محصول کرمان موتور نيز متوقف شده و از 1298 دستگاه در آذر ماه سال گذشته به صفر رسيد.

زمان واريز يارانه نقدي دي ماه اعلام شد

هشتاد و سومين مرحله يارانه نقدي، ساعت 24 سه شنبه 26 دي ماه به حساب سرپرستان خانوار واريز مي‌شود.به گزارش ايلنا،مبلغ يارانه نقدي کماکان 45500 تومان است که در ساعت 24 روز سه شنبه هفته آينده، واريز خواهد شد.

دولت مي‌خواهد مردم براي دريافت يارانه در کميته امداد ثبت نام کنند

در همين رابطه ،يک عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت از مجلس مجوز مي خواهد که برخي افراد تحت پوشش کميته امداد، بهزيستي و حاشيه نشينان را جدا کرده و به آن ها يارانه دهد و مابقي مردم اگر يارانه مي خواهند، در کميته امداد و بهزيستي ثبت نام کنند.

حاجي بابايي وظيفه مجلس را در تصويب بودجه اي مفيد، کم ضرر و هم راستا با اسناد بالادستي و در جهت عدالت اجتماعي تعريف کرد و افزود: آنچه در عمل اتفاق مي افتد دولت لايحه بودجه را تقديم مجلس مي کند و مجلس ممکن است به وظايف خطير خود عمل بکند يا خير!

وي افزود: دولت از طرف ديگر به مجلس مي گويد يک چک سفيد بدهيد که 38 ميليون نفر يارانه بگير را حذف کند. دولت از مجلس مجوز مي خواهد که يکسري از تحت پوششان کميته امداد، بهزيستي و حاشيه نشينان را جدا کرده و به آن ها يارانه دهد و مابقي مردم اگر يارانه مي خواهند، در کميته امداد و بهزيستي ثبت نام کنند و ما بعد از بررسي به آن ها يارانه بدهيم.

حاجي بابايي تصريح کرد: بنده اين را توهين به مردم مي دانم و نمي توانم اين بند را مصوب کنم. مجلس وظيفه دارد به دولت کمک کند و در بحث وزرا ديديد که با تمام توان به هر کس دولت معرفي کرد، راي داديم و به اين کار ما نيز ايراد گرفته شد؛ اما بنده مي دانم که بسياري کارمندان ما نيز به يارانه نيازمند هستند و نمي توان گفت اين افراد را حذف کنيد.


 نهادهاي مالي 

 ارائه 70 درصد از خدمات بانکي در پيشخوان‌هاي شهرنت بانک شهر

بانک شهر - مديرعامل بانک شهر از ارائه 70 درصد از خدمات بانکي در پيشخوان‌هاي شهرنت اين بانک خبر داد و گفت: در حال حاضر 358 دستگاه پيشخوان شهرنت در 180 شهر کشور به فعاليت مي‌پردازد.به گزارش آفرينش به نقل ازمرکز ارتباطات و روابط عمومي بانک شهر، دکتر حسين محمد پورزرندي با بيان اين مطلب گفت: با توجه به سياست ها و محدوديت هاي بانك مركزي در خصوص عدم توسعه فيزيكي شعب و همچنين با توجه به فضاي رقابتي شديد و تمايل اقشار جامعه در استفاده از ابزارهاي الكترونيكي و ارائه خدمات مطلوب بانكي به شهرداري ها؛ توسعه بانكداري الكترونيك در دستور كار اين بانك قرار گرفت.

تسهيلات اعطايي بانک رفاه به بخش هاي مختلف اقتصادي

بانک رفاه - بانک رفاه در 9ماهه نخست سال جاري، در بخش هاي کشاورزي، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، بازرگاني، خدمات و متفرقه بالغ بر 225.181 ميليارد ريال تسهيلات اعطا کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک رفاه؛ در 9 ماهه نخست سال جاري، تعداد 5.556 فقره تسهيلات قرض الحسنه مشاغل خانگي، اشتغال زايي و کارفرمايان طرح هاي مدد جويي به مبلغ 663.976 ميليون ريال به معرفي شدگان کميته امداد امام خميني (ره)، سازمان بهزيستي و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي از سوي بانک رفاه پرداخت شده است.

برگزاري مجمع فوق العاده و مجمع عادي به طور فوق العاده بانک گردشگري

بانک گردشگري - مجمع فوق العاده و مجمع عادي به طور فوق العاده بانک گردشگري با حضور مديرعامل، اعضاي هيئت مديره و سهامدارن اين بانک در روز 21 دي ماه 96 برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک گردشگري، در جريان برگزاري مجمع فوق العاده اين بانک، بر اساس راي سهامداران، سال مالي از پايان آذر به پايان اسفند ماه هر سال تغيير يافت.

آغاز اجراي طرح هاي متنوع بانکي در بانک ايران زمين

بانک ايران زمين - طرح‌هاي جذابي در راستاي مشتري مداري و استفاده از تجربيات مشتريان از سوي معاونت عمليات بانکي در تمامي شعب بانک ايران زمين آغاز شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ايران زمين با اجراي 4 طرح جديد از سوي معاونت عمليات بانکي ضمن ارائه خدمات بهتر به مشتريان تلاش شده است که بانک ايران زمين در راستاي اهداف خود خدمات نويني را به مردم ايران زمين ارائه کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته