جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5746


برگزاري جشنواره اقوام ايراني و خليج فارس در بندرعباس

مديرعامل آب منطقه‎اي گيلان:
مشکل قطعي آب شهرستان املش، به زودي حل خواهد شد


مدارس تخريبي و کمبود معلم؛ مهم‌ترين مشکلات آموزشي هرمزگان‌

مدير منابع انساني شركت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان:
اهتمام شركت نفت به گسترش ورزش در جامعه


خبــر


در استان


 برگزاري جشنواره اقوام ايراني و خليج فارس در بندرعباس  

 
بندرعباس- شهين صادقي

مدير کل ميراث فرهنگي و گردشگري هرمزگان گفت: جشنواره اقوام ايراني و خليج فارس در بندرعباس برگزار مي‎شود.محسن ضيايي بيان داشت: جشنواره اقوام ايراني و خليج فارس با همکاري شهرداري، استانداري و اداره کل ميراث فرهنگي هرمزگان با برنامه‌هاي متفاوت در بندرعباس برگزار مي‌شود.وي اجراي موسيقي و آيين‌هاي اقوام مختلف از سراسر کشور، نمايش و فروش صنايع‌دستي هنرمندان استان‌هاي مختلف، ايجاد سياه چادر عشاير و اقوام مختلف را از جمله برنامه‌هاي اين جشنواره عنوان کرد و افزود: همچنين معرفي و فروش سوغات استان‌هاي شرکت‌کننده از ديگر برنامه‌هاي اين جشنواره است.

ضيايي افزود: هدف از برگزاري اين نوع جشنواره‌ها آشنايي با آيينها و سنتهاي اقوام ايراني در سطح جامعه و گردشگران است.وي با بيان اينکه 20 استان در بخش نمايشگاه صنايع دستي جشنواره اقوام ايراني در بندرعباس شرکت دارند، افزود: اين جشنواره 20 تا 29 دي ماه به مدت 10 روز با اجراي برنامه‌هاي به يادماندني در بندرعباس پارک دولت زير پرچم برگزار مي‌شود.


 مديرعامل آب منطقه‎اي گيلان:
 مشکل قطعي آب شهرستان املش، به زودي حل خواهد شد 

 رشت -خبرنگار آفرينش

به گزارش روابط عمومي آب منطقه‎اي گيلان، چهارمين جلسه کار گروه شوراي حفاظتي منابع آب با حضور نماينده محترم مردم رودسر و املش حفاظتي منابع آب با حضور نماينده مردم رودسر و املش در مجلس شوراي اسلامي، مهندس لطفي رئيس هيئت مديره و مديرعامل آب منطقه‎اي گيلان و فرمانداران شهرستانهاي املش و رودسر برگزار شد.

مهندس لطفي در چهارمين جلسه کار گروه شوراي حفاظتي منابع آب شهرستان املش در فرمانداري با بيان اينکه با توجه به نزولات آسماني سال جاري سال آبي خوبي در استان نداريم ودر سال آينده درخصوص آب کشاورزي و شرب با چالشهايي مواجه خواهيم شد؛ گفت: در استان گيلان از 54 رودخانه 6/5 ميليارد مکعب آب وارد دريا مي‎شود که از اين ميزان 2 ميليارد مترمکعب توسط سد سفيدرود مديريت مي‎گردد و 4/5 ميليارد آن به تالاب و درياي خزر واريز مي‎شود. وي افزود: سياست کلي وزارت نيرو اين است که از اين 4/5 ميليارد نزديک 1/5 ميليارد توسط سدهاي بلند و کوتاه و لاستيکي و آب‎بندانها و برداشت آبهاي زيرزميني مديريت شود اکنون نياز آب گيلان براي آب کشاورزي و شرب در حدود 3/5 ميليارد مترمکعب است و تا سال 1425نزديک به 5 ميليارد مترمکعب مي‎رسد از توسعه سازه‎هاي فني در استان کمي عقب هستيم در اين فرصت بايد سريعا به احداث سدهاي گيلان بپردازيم.

مدير عامل آب منطقه‎اي استان اظهار داشت: اکنون 11 سد لاستيکي در حال احداث است که تا پايان 96 سه‎تاي آنها وارد مدار بهره‎برداري مي‎شود و 8 سد باقيمانده در سالهاي 97تا98به بهره‎برداري خواهد رسيد؛ براي مديريت کامل آب استان علاوه بر 11 سد قبلي بايد 14 سدکوتاه بصورت خاکي يا بتني در استان احداث کنيم و در کنارش 10 سد لاستيکي که يکي از آنها در املش با تامين اعتبار احداث خواهد شد.

وي با اشاره به اينکه درخصوص مديريت آب شهرستان طرح ساماندهي رودخانه‏ها ارائه و عمليات اجرايي‌اش به زودي شروع خواهد شد خطاب به کشاورزان استان و منطقه گفت: سال 97-96سال خاصي است چون با کم‎آبي مواجهيم و بايد از هم‌اکنون آب وارد مزارع شود مزارعي که بصورت سنتي آبخور هستند بايد از اين پتانسيل استفاده کنند چون فصل داشت و کاشتشان مي‎تواند نسبت به سال گذشته متفاوت باشد لذا نمي‎توانيم صبر کنيم تا پايان اسفند ماه سردهنه‎سازي‎ها را شروع کنيم و از آن جايي که سردهنه‎سازي‎ها بخشي در حوزه آب گيلان و بخشي در حوزه جهاد کشاورزي است با اين کار مزارع آبهاي زيرزميني و چاههاي داخل مزارع بايد غني شوند؛ همچنين بايد کشت را با توجه به شرايط پيشرو مديريت کرده و از همه پتانسيل آبي شهرستان آب‎بندانها رودخانه‎ها و سردهنه‎ها و آبهاي زيرزميني بهره‎‏مند شويم در سال آبي 97-96 بايد بسيج عمومي در شهرستان و استان صورت گيرد اگر اين اتفاق نيفتد ضرر خواهيم کرد.


 مدارس تخريبي و کمبود معلم؛ مهم‌ترين مشکلات آموزشي هرمزگان‌ 

 بندرعباس- شهين صادقي

استاندار هرمزگان در نشستي با اعضاي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مباحث آموزشي و علمي در هرمزگان، تصريح کرد: ميزان کمي دانشگاه‌ها در هرمزگان قابل‌قبول است اما به لحاظ کيفي مشکلاتي داريم و آمايش آموزشي يکي از ضروريات براي هرمزگان است که بايد موردتوجه قرار گيرد.

فريدون همتي با تأکيد بر اينکه بايد شاهد تقويت و ارتقاء کيفيت آموزشي و علمي در استان هرمزگان باشيم، بيان کرد: بايد خروجي دانشگاه‌هاي هرمزگان توان رقابت در آزمون‌هاي سراسري علمي را داشته باشند.

وي وجود مدارس تخريبي و کمبود معلم را ازجمله مشکلات آموزش‌وپرورش هرمزگان برشمرد و اظهار کرد: اميدواريم اعضاي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با توجه به بازديدي که از هرمزگان داشته‌اند تصميمات خوبي را جهت رفع مشکلات آموزشي اين استان اتخاذ کنند.


 مدير منابع انساني شركت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان:
 اهتمام شركت نفت به گسترش ورزش در جامعه 

 اهواز-خبرنگار آفرينش

مدير منابع انساني شركت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان از اهتمام جدي اين شركت به گسترش فرهنگ ورزش در سطح جامعه خبر داد.

مهران نصيريان دوست با اعلام اين خبر اظهار داشت: هم‎اكنون بيش از 6200 نفر در رشته‌ها و تيمهاي مختلف ورزشي اين شركت فعاليت مي‏كنند كه بيشتر آنها را شهروندان و افراد غيرشركتي تشكيل مي‎دهند.

وي با بيان اينكه اكنون 28 رشته فعال ورزشي در اين شركت وجود دارد افزود: از اين تعداد، آقايان در 17 رشته ورزشي و بانوان نيز در 11 رشته ورزشي فعاليت مي‏‎نمايند.وي تصريح كرد: اين فعاليتها در رده‎هاي سني مختلف از نونهالان تا بزرگسالان و رشته‎هاي مختلف ورزش همگاني و قهرماني و حضور در ليگهاي مختلف استاني، منطقه‎اي و كشوري انجام مي‎شود.

نصيريان دوست ادامه داد: با توجه به تأكيد مهندس عالي‎‏پور مديرعامل شركت ملي مناطق نفت‎خيز جنوب و مهندس ناصري مديرعامل شركت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان درخصوص گسترش فرهنگ ورزش و ترويج روحيه نشاط و شادابي در سطح جامعه و همچنين عمل به مسئوليتهاي اجتماعي عموم شهروندان مي‎توانند از سالنها، اماكن و تجهيزات ورزشي اين شركت استفاده نمايند.

اين مقام مسئول در حوزه منابع انساني شركت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان درخصوص حمايت از ساير تيم هاي غيرنفتي نيز اظهار داشت: در چارچوب خط‎مشي عنوان شده، در مواردي كه به عمليات توليد و فعاليتهاي صنعتي اين شركت خللي وارد نكند از تيمهاي غيرشركتي نيز با واگذاري سرويسهاي رفت و برگشت درون استاني- زمين تمرين و مسابقه - تجهيزات اماني و غيره حمايت كامل داشته و خواهيم داشت تا همه با هم بتوانيم درخصوص جذب نوجوانان و جوانان بسمت ورزش كه موجب نشاط و شادابي جامعه و پرهيز از انحرافات مي‏گردد نقشي موثر و مفيد ايفا نماييم.


 خبــر 

 مجري طرح‎هاي مديريت پست برق منطقه‎اي:

افزايش ظرفيت پست 132 کيلو ولت دهدشت در آينده نزديک

اهواز-خبرنگار آفرينش‏

مجري طرحهاي مديريت پست معاونت طرحهاي توسعه شرکت برق منطقه‎اي خوزستان گفت: ظرفيت پست 132 کيلوولت دهدشت در استان کهگيلويه و بويراحمد با نصب يک ترانس جديد ( T3 ) افزايش يافت.

عليرضا مهرعلي نجفيزاده اظهار کرد: هدف از انجام اين پروژه افزايش پايداري شبکه، ايجاد ظرفيت مناسب، کاهش خاموشي مشترکان خانگي و صنايع در نواحي تحت پوشش است.

وي ادامه داد: اين پروژه با ارزش سرمايه‎گذاري 35 ميليارد ريال از محل اعتبارات شرکت برق منطقه‎اي خوزستان در ابتداي بهمن ماه سال گذشته توسط متخصصان داخلي شروع و در فروردين 97 به پايان ميرسد.

صدور رواديد براي اتباع بيش از 180 کشور جهان در جزيره قشم

بندرعباس- شهين صادقي

معاون وزير خارجه در آيين افتتاح بخش صدور رواديد الکترونيک در فرودگاه بين‎المللي قشم گفت: با راه‌اندازي اين دفتر از اين پس در جزيره قشم براي اتباع بيش از 180 کشور جهان، رواديد صادر مي‌شود و اتباع خارجي ديگر نيازي به طي فرايند وقت‌گير مراجعه به سفارتخانه‌هاي ايران در خارج از کشور نخواهند داشت.

حسن قشقاوي با بيان اينکه اتباع خارجه به محض ورود به اين فرودگاه با ارائه گذرنامه معتبر در کمتر از يک دقيقه رواديد خود را دريافت خواهند کرد، افزود: هر چند که ورود اتباع خارجه به منطقه آزاد قشم نياز به اخذ رواديد ندارد ولي با استقرار اين دفتر در فرودگاه بين‌المللي قشم، اتباع خارجه مي‌توانند براي ورود به سرزمين اصلي رواديد خود را اخذ و تا 90 روز در کشور تردد و تا 6 ماه نيز قابل تمديد مي‌باشد.

معاون کنسولي، مجلس و امور ايرانيان وزارت امور خارجه با بيان اينکه جزيره قشم همانند بندرعباس و کيش از زيرساخت رواديد الکترونيکي برخوردار شده است، تصريح کرد: اميدواريم با وجود طرح توسعه فرودگاه قشم و مهيا بودن زيرساخت‌ رواديد در اين فرودگاه، پروازهاي قشم توسعه و صنعت گردشگري استان هرمزگان رونق و تقويت شود.

ضرورت تبادل تجربيات بين آبفاي استان‎ اصفهان و لرستان

اصفهان-راعي

در نشست مشترك معاونان خدمات مشتركين و درآمد شركتهاي آبفاي استانهاي اصفهان و لرستان بر همكاري و تبادل تجربيات تخصصي دو شركت تاكيد شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در اين جلسه معاون خدمات مشتركين و درآمد آبفاي استان اصفهان گفت: شركت آب و فاضلاب استان اصفهان با تكيه بر توان كارشناسان خود موفق به اجراي طرحهاي بسياري همچون راه‎اندازي سامانه‎هاي خدمات غيرحضوري مشتركين 1522 و امداد و حوادث 122 شده است.

رضا رضايي گفت: برون‎سپاري بسياري از فعاليتها، حركت به سمت خصوصي‎سازي كامل، برگزاري دوره‎هاي آموزشي مختلف و جانشين‏پروري از جمله كارهايي است كه در سالهاي اخير با بهره‎گيري از ظرفيتهاي داخلي در بخش خدمات مشتركين انجام شده است.

معاون خدمات مشتركين و درآمد آبفاي استان لرستان نيز در اين نشست خواستار استفاده از تجربيات مديران و كارشناسان آبفاي استان اصفهان در در راه‎اندازي درگاههاي خدمات غيرحضوري شد.

محمدحسين ساكي نوروزي با اشاره به اين كه راه‏اندازي سامانه 1522 باعث كاهش مراجعه حضوري متقاضيان و مشتركين به ادارات آبفا كاسته شده و ارزيابان شركت با مراجعه به منازل شهروندان، اطلاعات و مدارك موردنياز را دريافت مي‎كنند گفت: اين خدمات زماني كاملتر خواهد شد كه با آموزشهاي لازم به شهروندان به سمت خوداظهاري حركت كنيم.

شركت‎كنندگان در اين نشست سپس با حضور در محل سامانه‎هاي 1522 و 122 از نزديك با نحوه پاسخگويي و ارائه خدمات به مشتركين به صورت غيرحضوري و رسيدگي به حوادث شبكه‎هاي آب و فاضلاب به صورت شبانه‎روزي آشنا شدند.

گفتني است در جريان اين بازديد، معاون درآمد و امور مشتركين آبفاي بروجرد، مدير امور آبفاي خرم‎آباد، رئيس گروه پياده‎سازي تعرفه‎ها و مدير دفتر فن‎آوري اطلاعات آبفاي استان لرستان نيز حضور داشتند.

‏ مديرعامل شركت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان:

احداث 10 قطعه زمين چمن مصنوعي در جهت گسترش ورزش

اهواز-خبرنگار آفرينش

‏ مديرعامل شركت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان از احداث 10 قطعه زمين چمن مصنوعي در جهت گسترش ورزش خبر داد.

مهندس قباد ناصري گفت: اين اقدام درراستاي گسترش اماكن ورزشي و جذب نوجوانان و جوانان به سمت فعاليتهاي ورزشي و افزايش روحيه نشاط و شادابي در شهرهاي واقع در حوزه عملياتي اين شركت ايجاد مي‎شود.

وي ادامه داد: طي اين اقدام كه درراستاي عمل به مسئوليتهاي اجتماعي و فعاليتهاي عام‎المنفعه اين شركت صورت مي‏گيرد تعداد 10 قطعه زمين چمن مصنوعي احداث و در اختيار مجموعه‎‏هاي ورزش شهرستانهاي مذكور قرار خواهد گرفت.

مهندس ناصري تصريح كرد: اين پروژه در مدت زمان 10 ماه توسط همكاران اداره خدمات مهندسي شركت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان اجرا مي‎شود.شركت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان يكي از 5 شركت تابع شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب است كه در گستره‏اي به وسعت 27000 كيلومتر مربع و حوزه جغرافيايي 13 شهرستان در زمينه توليد نفت ، گاز و ميعانات گازي فعاليت مي‎كند.

ابلاغ حکم سرپرست مديريت سرمايه‌گذاري و مشارکت مردمي شهرداري ملارد

ملارد- برزگر

فرشيد عرب بعنوان سرپرست مديريت سرمايه‌گذاري و مشارکتهاي مردمي شهرداري ملارد منصوب شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل ازاداره روابط عمومي شهرداري ملارد طي حکمي از سوي علي سلگي شهردار ملارد فرشيد عرب بعنوان سرپرست مديريت سرمايه‌گذاري و مشارکتهاي مردمي شهرداري ملارد منصوب گرديد.


 در استان 

 در شرکت برق منطقه‎اي خوزستان‏؛

بهينه‎سازي تجهيزات فرسوده پست قديمي سادلمي

اهواز-خبرنگار آفرينش

مدير امور بهره‎برداري ناحيه جنوب شرق معاونت بهره‎برداري شرکت برق منطقه‎اي خوزستان گفت: تجهيزات فرسوده پست سادلمي که از سال 1346 تاکنون در مدار است، بهينه‎سازي شدند.

حميدرضا زرين‎جويي اظهار کرد: بهينه‎سازي تجهيزات در ايستگاههاي برق از عوامل مهم در پايداري شبکه مي‎باشد، لذا با همکاري امور بهينه سازي و امور پشتيباني فني معاونت بهره‎برداري اقدام به بهينه‎‏سازي تجهيزات فرسوده پست سادلمي که از سال 1346 تاکنون در مدار است، کرده‎ايم.

وي ادامه داد: در اين خصوص اورهال ترانس 67/5 مگاواتي که داراي نشتي شديد روغن بوده به همراه تعويض کامل بوشينگ هاي H.V و ساخت قطعه جهت بوشينگهاي L.V انجام شده است.

مدير امور بهره‏برداري ناحيه جنوب شرق معاونت بهره‎برداري شرکت برق منطقه‎اي خوزستان خاموشي باس‎ها را از جمله معضلات و سختيهاي انجام کار دانست و افزود: به علت تعدد مشترکان صنعتي ايستگاه سادلمي، خاموشي باس‎هاي مربوطه از معضلات و سختيهاي انجام اين کار بوده است.

بازسازي فضاي شهري خط چهارحصار و توانمندسازي ساکنان محله

کرج - خاکپور

درراستاي بازآفريني فضاي شهري خط چهارحصار و توانمندسازي ساکنان محله حصار جلسه‏اي در دفتر اداري معاونت خدمات شهري با حضور جانشين معاونت خدمات شهري، رئيس اداره عمران و بهسازي اداره کل راه و شهرسازي، مدير اجرائي خط چهارحصار، رئيس سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي کشاورزي، معاون سيما، منظر و فضاهاي سبز شهري، مديرکل پيشگيري و رفع تخلفات شهري، مدير نظارت و توسعه حريم شهري، رئيس گروه مطالعات زيست و توسعه پايدار معاونت خدمات شهري و مسئول املاک منطقه 11 برگزار شد.

دراين جلسه جانشين معاون خدمات شهري با تاکيد بر همکاري تمامي دستگاهها گفت: در برخي موارد عدم هماهنگيهاي بين‎بخشي سبب بروز مشکلات عديده در فرآيندهاي کاري مي‎‏گردد.

اين مسئول با اشاره به رويکرد جديد شهرداري کرج درراستاي بودجه‌نويسي افزود: با توجه به بحث توسعه محلات که اخيراً مطرح گرديده است بودجه اختصاص يافته به مناطق با برنامه‎هاي توسعه محلات مرتبط خواهد بود و تنها بودجه‏هاي با نام محلات پيگيري شده و در دستور کار خواهد بود.

اصغر نصيري جانشين معاون خدمات شهري در ادامه افزود: توزيع ناعادلانه خدمات و بدنبال آن بروز آسيبهاي اجتماعي در خط چهارحصار، سبب آسيب‎پذيري وگله‎مندي ساکنان اين منطقه شده است به نحوي که اثرات سوء تخريب 200 واحد اين محله تا به امروز باقي و لزوم بازآفريني فضاي شهري و توانمندسازي ساکنين را ضروري مي‎نمايد، در چنين مواردي سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي با ارائه بسته‏هاي فرهنگي شامل توانمندسازي افراد، مهارتهاي زندگي، کاهش طلاق، کارگاههاي کوچک اقتصادي و... مي‎تواند نقش بسزايي در توانمندسازي ساکنين ايفا نمايد و نظرسنجي از ساکنين محله خط چهار درراستاي دستيابي به خواسته‎ها و نظرات آنان بسيار مهم مي‏باشد. از اين رو نظرسنجي و ارتباط با ساکنين منطقه بايستي در دستور کار قرار بگيرد تا بتوانيم خروجيهاي فراواني بدست آوريم.

نصيري در ادامه خاطرنشان ساخت: برخي اقدامات صورت گرفته از جمله احداث ديوار حايل به منظور کنترل ساخت و ساز غيرمجاز در اين محله، سبب قطع ارتباط ساکنين با عرصه طبيعي گشته و طبيعت زيباي حصار را نيز محدود مي‏نمايد و علاوه بر آن وجود خاک و نخاله، گل و لاي، آسفالت نامناسب و... از مشکلات ديگر اين محله مي‏باشد که مسئولين را مجاب مي‌نمايد تا در راستاي بازآفريني اين فضاي شهري هر چه زودتر اقدام و درصورت نياز به بودجه، زمان کافي براي طرح و اختصاص آن را در اختيار داشته باشند.

شناسايي محل دپوي کالاهاي قاچاق در غرب استان تهران

شهريار- برزگر

فرمانده انتظامي استان از شناسايي محل دپوي لوازم خانگي و کفش قاچاق به ارزش 2 ميليارد ريال در شهرستان شهريار خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، سردار خانچرلي فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران گفت: مأموران پليس امنيت عمومي در پي دريافت خبري مبني بر دپوي کالاي قاچاق در شهرستان شهريار موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.اين مقام ارشد انتظامي ادامه داد: ماموران پس از چند روز اقدامات اطلاعاتي گسترده موفق به کشف محل دپوي کالاهاي قاچاق شدند.

وي افزود: مأموران پس از هماهنگي قضائي وارد محل شدند و در بازرسي از آنجا ، 92دستگاه چرخ خياطي، 145 دستگاه بخاري برقي و گازي و561 جفت انواع کتاني قاچاق کشف و يک متهم را نيز در اين راستا دستگير کردند.

فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران گفت: متهم دستگير شده پس از تشکيل پرونده، براي انجام مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد.

اجراي طرح ملي توسعه باغات در اراضي شيب‌دار هرمزگان

بندرعباس-شهين صادقي

طرح ملي توسعه باغات در اراضي شيب‌دار براي نخستين بار در هرمزگان اجرا مي‌‎شود.مدير امور باغباني سازمان جهاد کشاورزي هرمزگان گفت: اين طرح با استفاده از اعتبارات ملي در قالب تهيه نهال يارانه‎دار درسطح 70 هکتار از زمينهاي شيب‌دار شهرستان حاجي‎آباد اجرا مي‎شود.

مسعود گرگيج افزود: در اين طرح نهالهاي يارانه‏دار انجير و انگور به صورت رايگان در اختيار باغداران قرار مي‎گيرد.

وي تصريح کرد: پوشش عرصه‎هاي منابع طبيعي، توسعه باغها در اراضي مستعد شيبدار، جلوگيري از فرسايش خاک، استفاده بهينه از منابع آبي و خاکي استان، تحقق اهداف سياست اقتصاد مقاومتي و اشتغالزايي از مهمترين اهداف اجراي اين طرح است.

گرگيج عنوان کرد: با اجراي اين طرح در هر هکتار براي 10 نفر ايجاد شغل مي‎شود.

وي افزود: طرح ملي توسعه باغات در اراضي شيبدار استان از اوايل بهمن ماه شروع و تا پايان اسفند ماه خاتمه مي‎يابد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته