جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5747

پايان ليگ براي آبي پوشان؛
استقلال در فکر حذفي، دربي و آسيا


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 پايان ليگ براي آبي پوشان؛
 استقلال در فکر حذفي، دربي و آسيا 

 با توقف استقلال مقابل سايپا، اختلاف امتياز اين تيم با پرسپوليس به 16 امتياز رسيد. اگر تا دو هفته پيش به واسطه پيروزي‎هاي پياپي و پر گل استقلال، کورسوي اميدي به نزديک شدن اين تيم به پرسپوليس و حضور در کورس قهرماني ديده مي‌شد اما امروز و با نگاهي واقع‌بينانه، استقلال شانسي براي قهرماني در ليگ برتر ندارد. مي‌شود گفت ليگ برتر براي استقلال به پايان رسيده و مديران و کادر فني اين تيم بايد اهداف ديگري را در ادامه فصل دنبال کنند. موفقيت در 3 رويداد مهم پيش رو، مي‌تواند ناکامي استقلال در ليگ برتر را قابل هضم کند.

حالا که استقلال شانسي براي قهرماني در ليگ برتر ندارد، بهتر است اولويت خود را به نتيجه گرفتن در رويدادهاي ديگري اختصاص دهد. اولين و البته در دسترس‌ترين موفقيتي که براي استقلال وجود دارد، جام حذفي است. آبي‌ها به مرحله نيمه‌نهايي اين مسابقات رسيده‌اند و فقط دو بازي تا قهرماني و البته گرفتن سهميه باارزش مستقيم ليگ قهرمانان آسيا در فصل آينده فاصله دارند. صنعت نفت آبادان اولين حريف آنهاست و در صورت پيروزي بر اين تيم، برنده خونه‌به‎خونه و استقلال خوزستان در فينال منتظر آبي‌ها خواهند بود. با هر متر و معياري، جام حذفي بايد اولويت اصلي استقلال باشد. قهرماني در اين جام، آن هم در فصلي که قهرماني پرسپوليس در ليگ برتر از الان قابل پيش‌بيني است، دلخوشي بزرگي براي اين باشگاه و هوادارانش خواهد بود.

دومين رويدادي که استقلال مي‌تواند روي آن تمرکز کند، دربي برگشت است. اين بازي در هفته بيست و پنجم برگزار مي‌شود و از روي تصادف، تبديل به بازي‌اي شده که مي‌تواند قهرماني پرسپوليس در ليگ برتر را قطعي کند. شاگردان برانکو با ادامه روند فعلي مي‌توانند با پيروزي در شهرآورد برگشت، در فاصله 5 هفته به پايان ليگ برتر قهرماني خود را جشن بگيرند اما پيروزي استقلال در اين بازي، علاوه بر به تعويق انداختن قهرماني پرسپوليس، برگ برنده‌اي براي اين تيم و هوادارانش در ليگ هفدهم خواهد بود.

اما هدف بلندمدت‌تر استقلال بايد ليگ قهرمانان آسيا باشد. آبي‌ها از اواخر بهمن ماه وارد اين رقابت‌ها مي‌شوند و در سخت‌ترين گروه ممکن به دنبال موفقيت و صعود هستند. صعود از گروهي که غول‌هاي فعلي غرب آسيا يعني الهلال عربستان، العين امارات و تا حدودي الريان قطر حضور دارند براي استقلال يک موفقيت بزرگ به شمار مي‌آيد که البته بعيد است با «استقلالِ اين روزها» اتفاق بيفتد. آبي‌ها قطعا براي حضوري موفق در آسيا نياز به تقويت دارند و جذب يکي دو مهاجم خوب و گلزن بزرگ‌ترين نياز اين تيم در حال حاضر است و مي‌تواند اميد آنها براي صعود از مرحله گروهي را افزايش دهد.


 خبـــرنامه 

 ونگر آب پاكي را ريخت؛

تا 2019 هستم!

ونگر که از سال 1996 هدايت آرسنال را برعهده دارد، در سال‌هاي اخير نتايج درخشاني کسب نکرده و به شدت مورد انتقاد هواداران است. او و شاگردانش در رده ششم جدول قرار گرفته اند و 5 امتياز با تيم رده چهارم يعني ليورپول فاصله دارند.

حال پيش از ديدار با بورنموث، ونگر تاييد کرد که قصد ندارد پيش از اتمام قراردادش از آرسنال جدا شود. او گفت: « آيا من تا به حال کنار کشيده ام؟ هيچگاه. چرا بايد تغيير کنم؟ من هميشه متعهد هستم. 21 سال است که در اين باشگاه حضور دارم و در هر تصميمي که گرفته ام، نفع باشگاه را در نظر مي‌گيرم.

اگر يک سال يا ده سال بمانم، هيچ فرقي نمي‌کند. اگر من سرمربي باشم يا کس ديگري، تنها به آنچه که به نفع باشگاه بوده فکر مي‌کنم. اين موضوع با مسائل شخصي من ارتباطي ندارد.»

رامين طباطبايي سکاندار فدراسيون بسکتبال شد

رامين طباطبايي با کسب اکثريت آرا در مجمع انتخاباتي فدراسيون بسکتبال به عنوان رئيس اين فدراسيون انتخاب شد.مجمع انتخاباتي فدراسيون بسکتبال، روز گذشته به رياست محمدرضا داورزني معاون وزير ورزش، شاهرخ شهنازي دبيرکل کميته ملي المپيک و شروين اسبقيان در آکادمي ملي المپيک برگزار و در نهايت رامين طباطبايي براي 4 سال به عنوان رئيس اين فدراسيون انتخاب شد.

رضا مهندسي، جواد داوري، بهروز منتقمي، سيد مهرداد هاشمي، رمضانعلي دولو، مهرداد آگين، مازيار ناظمي، سيد حسن طباطبايي، کرم الله عليمرادي، رضا درويش، رامين طباطبايي، حسن ميرزا آقابيک، داريوش سليمي، محمد عليپور و محمد رضاعلي نامزدهاي احراز پست رياست فدراسيون بسکتبال بودند که 7 نفر انصراف دادند و راي‌گيري با حضور آگين، رامين طباطبايي، داوري، دولو، حسن طباطبايي، رضاعلي، مهندسي و ميرزاآقابيک برگزار شد.

رامين طباطبايي در نهايت از 41 راي ماخوذه با 23 راي به عنوان رئيس جديد فدراسيون بسکتبال انتخاب شد. رضا مهندسي 8 راي کسب کرد، حسن طباطبايي صاحب 6 راي شد، داوري 3 راي کسب کرد و ميرزاآقابيک فقط يک راي به دست آورد.

مخالفت المپياکوس با پيشنهاد چيني انصاري‌فرد

باشگاه المپياکوس آتن مخالف انتقال ملي‌پوش ايراني‌اش به سوپر ليگ چين است.

سايت Gazetta يونان نوشت: کريم انصاري‌فرد يکي از اهداف باشگاه‌هاي چيني است و به دليل بازي در پانيونيوس و حضور در تيم منتخب سال قاره آسيا مورد توجه چيني‌ها قرار گرفته است.

اين رسانه يوناني در ادامه خبرش آورده است: البته به نظر مي‌رسد المپياکوس مخالف انتقال کريم انصاري‌فرد به چين است و به او اجازه جدايي نخواهد داد. باشگاه چيني نيز مهياي ارائه پيشنهاد رسمي به المپياکوس است اما اين باشگاه تمايلي براي فروش انصاري‌فرد ندارد.

کريم انصاري‌فرد با به ثمر رساندن 8 گل در فصل جاري سوپر ليگ يونان بهترين گلزن المپياکوس است و در صدر جدول برترين گلزنان اين رقابت‌ها نيز قرار دارد.

قيمت قدوس تيم‌هاي اروپايي را مي‌ترساند

قيمت بالاي ملي‌پوش ايراني تيم اوسترشوندس سوئد باعث شده تا تيم‌هاي اروپايي به ويژه در سري A ايتاليا از ارائه پيشنهاد رسمي هراس داشته باشند.

باشگاه اوسترشوندس براي فروش سامان قدوس قيمت 50 ميليون کرون (معادل 5 ميليون يورو) را تعيين کرده است؛ قيمتي که بسياري از تيم‌هاي اروپايي را به ويژه از سري A ايتاليا وادار به عقب‌نشيني کرده است.

اين قيمت اعلام‌شده از سوي باشگاه اوسترشوندس مي‌تواند به اندازه کافي برچسب عجيبي براي سامان قدوس باشد، زيرا در تاريخ فوتبال سوئد فقط 2 بازيکن به نام‌هاي زلاتان ابراهيموويچ و الکساندر ايساک با مبالغ بالاي 45 ميليون کرون به تيم‌هاي ديگري انتقال يافتند.

دانيل کيندبرخ، مدير باشگاه اوسترشوندس در اين رابطه مي‌گويد: اگر بخواهيم درباره سامان قدوس صحبت کنيم مذاکره فروش از 50 ميليون کرون آغاز خواهد شد، البته هنوز از بابت فروش اين بازيکن اطمينان کامل نداريم.

ماجراي درگيري خونبار کورس سوارکاري گنبد چه بود؟

درگيري خونبار در کورس سوارکاري گنبد باعث مجروح و زخمي شدن شش نفر شد؛ اتفاقاتي که هيچ شخص و نهادي مسئوليت آن را بر عهده نگرفته است.

به گزارش ايسنا، روز پنج‌شنبه 21 دي ماه مسابقات اسب سواري کورس گنبد برگزار شد. اين کورس با حواشي زيادي همراه بود. با وجودي که بارها فدراسيون سوارکاري و هيات سوارکاري گنبد به مسئولان اين مسابقه‌ها اعلام کرده بودند که اين مسابقه‌ها غير قانوني است و نبايد برگزار شود، اما کورس گنبد باز هم به صورت بومي و محلي هر هفته برگزار مي‌شود.

مسئولان اين مسابقه‌ها مجموعه سوارکاري گنبد را از شرکت توسعه و تجهيز استان گلستان اجاره کرده‌اند و مسابقه‌هاي کورس را خودشان برگزار مي‌کنند. اين مسابقه‌ها که قبلا به صورت ملي و با حضور سوارکاراني از تمام کشور برگزار مي‌شد اکنون به کورس بومي و محلي تغيير ماهيت داده است و در نتيجه شاهد اتفاقات ناگوار در اين کورس هستيم.

در هفته‌اي که گذشت چند فردي که بر روي مسابقات شرط‌بندي مي‌کردند با هم درگير شدند. آن‌ها ادعاي مالکيت در اين مسابقه‌ها را داشتند و وقتي به نتيجه نرسيدند با سلاح سرد و گرم (تفنگ شکاري، چماق، چاقو) با هم درگير شده‌اند که در نتيجه آن دو شرط ‌بند از هر دو سمت و مجموعا چهار نفر و همچنين دو نفر از نيروهاي انتظامي در نتيجه اين درگيري‌ها راهي بيمارستان شده‌اند.عليفر، رييس نيروي انتظامي استان گلستان حال عمومي اين افراد را مساعد عنوان کرده است.

اين اتفاقات شرم‌آور در کورس اسب سواري و در حين مسابقه‌ها، بايد بررسي شود و فدراسيون سوارکاري هرچه سريع‌تر بايد به اين موضوع ورود کرده تا اين مشکلات يک براي هميشه برطرف شود.


 خبـــرنامه 

 کنايه برانکو؛

از اين همه برد خسته شده‌ايم

روز گذشته در باشگاه پرسپوليس کنفرانس خبري مفصلي برگزار شد؛ کنفرانسي که از اعضاي هيات مديره باشگاه گرفته تا کادر فني و سرپرست تيم همه در آن حضور داشتند. در اين نشست برانکو صحبت هايي را مطرح کرد که مهم ترين بخش هاي آن بدين ترتيب است:

*نتايجي که تا به حال داشتيم به هيچ عنوان ما را به خواب نخواهد برد بلکه انگيزه مضاعفي براي بيشتر کار کردن است. به بازيکنانم تبريک مي‌گويم که با تلاش زياد، پرسپوليس را به اين‌جا رساندند. همه ما مهم هستيم اما بازيکناني که پرسپوليس را به اين‌جا رسانده‌اند مهم‌تر هستند چون آن‌ها در زمين زحمت کشيدند و حداکثر توانشان را مي‌گذارند. هيچ کدام از ما از انتقاد فرار نمي‌کنيم و انتقاد در تمام دنيا وجود دارد. اين نشست خبري هم نشان مي‌دهد هميشه به دنبال همکاري با رسانه‌ها هستيم. شايد مقداري با بردهاي پشت سر همي که آورديم خسته شده باشيم اما انتظار دارم همکاري دوستانه و ورزشي با يکديگر داشته باشيم.

*من از تيم هاي ملي ديگر پيشنهاد داشتم اما اولويتم پرسپوليس بود. بايد بگويم آن قدر برنامه‌هاي ما فشرده بود که اصلا وقت نمي‌شد براي تمديد قرارداد مذاکره کنيم. آقاي گرشاسبي حدود يک ماه پيش تشريف آوردند و مقداري زمان نياز بود تا او وضعيت باشگاه را سبک سنگين کند. ريتم بازي‌ها نيز طوري بود که هر سه چهار روز بايد يک بازي انجام مي‌داديم. اصلا وقت نبود که مذاکرات را شروع کنيم. البته پيشنهادهايي که داشتم دليلي براي عقب انداختن مذاکرات با پرسپوليس نبود.

اختلاف عربي؛

ليگ قهرمانان آسيا تعطيل مي‌شود؟

ليگ قهرمانان آسيا معتبرترين رقابت باشگاهي در قاره آسيا است اما اختلافات بين سه کشور عربي که در راس آن عربستان قرار دارد باعث شده تا ليگ قهرمانان آسيا دستخوش تغييرات زيادي شود و حتي احتمال لغو آن هم مطرح شود. همه چيز از درخواست عربستان براي بازي کردن با ايران در زمين بي طرف آغاز شد و کنفدراسيون فوتبال آسيا هم به راحتي مطيع سعودي‌ها شد و با اين درخواست موافقت کرد.اختلاف سياسي عربستان و امارات با قطر نيز باعث شد تا سعودي‌ها و البته اماراتي‌ها اين بار درخواست بازي کردن با قطر در زمين بي طرف را هم بدهند با اين تفاوت که قطري‌ها مانند ايران حاضر نيستند که تن به چنين خواسته‌اي بدهند و اصرار دارند که تنها در خانه خود از تيم‌هاي عربستاني و اماراتي پذيرايي خواهند کرد.

با وجود اين که کنفدراسيون فوتبال آسيا با فرستادن هياتي بلند پايه به قطر و عربستان تلاش دارد تا بين اين دو کشور آشتي برقرار کند و با اين توجيه که فوتبال جداي از سياست است آنها را به بازي کردن در خانه همديگر ملزم کند اما اماراتي‌ها و سعودي‌ها راه ديگري را در پيش گرفته‌اند.محمد الرميثي، رئيس هيات ورزش امارات در اين باره گفت‌: «هيچ کسي نمي‌تواند ما را به بازي کردن در کشوري که آن را دوست نداريم وادار کند. با وجود اين که ما به رقابت در ليگ قهرمانان آسيا سخت نياز داريم اما در قطر به ميدان نمي‌رويم و کسي هم نمي‌تواند ما را مجبور به چنين کاري کند. حتي اگر قرار باشد که از اين رقابت کنار گذاشته شويم و يا در قاره ديگري رقابت کنيم بازهم به چنين خواسته‌اي تن در نمي‌دهيم يا بازي در زمين بي طرف و يا خداحافظ ليگ قهرمانان آسيا.»عادل عزت، رئيس فدراسيون فوتبال عربستان هم چنين خواسته‌اي دارد. او گفت: «به هيات کنفدراسيون فوتبال آسيا اعلام کرديم که سلامت بازيکنان خود را به خطر نمي‌اندازيم و اصلا در قطر بازي نخواهيم کرد. قرار است که کنفدراسيون فوتبال آسيا در فوريه جواب بدهد. اگر ما را به مجبور به بازي کردن در قطر کنند ما انصراف خواهيم داد. انصراف 6 تيم اماراتي و عربستاني باعث خواهد شد تا ليگ قهرمانان هم لغو شود.»اين درخواست‌هاي عجيب امارات و عربستان، در حالي است که فدراسيون فوتبال قطر هم تاکيد کرد که به هيچ وجه حاضر نيست در زمين بي طرف به مصاف عربستان و امارات برود و به اين ترتيب احتمال لغو ليگ قهرمانان آسيا بسيار زياد است.

انتقال عجيب؛

محمد نوري در جم

محمد نوري که به صورت يکطرفه قرارداد خود را با تراکتورسازي فسخ کرده بود با عقد قراردادي به پارس جنوبي جم پيوست. باشگاه تراکتورسازي اين انتقال را غير قانوني مي‌داند و قصد دارد به کميته انضباطي فدراسيون فوتبال شکايت کند. اين باشگاه مدعي است بيش از 50 درصد مبلغ قرارداد نوري را به او پرداخت کرده و به همين دليل اين بازيکن حق فسخ قرارداد را نداشته. بايد ديد مدارک نوري براي دفاع از خودش چيست.

شارلوا:

کاوه را با 10ميليون يورو هم نمي‌فروشيم

کاوه رضايي در اين فصل با درخشش خود در شارلوا باعث شد که اين تيم نتايج خوبي را در ليگ بلژيک به دست بياورد. اين درخشش سبب شده او پيشنهاداتي از ساير تيم‌هاي بلژيکي و حتي تيم‌هايي از ديگر کشورهاي اروپايي داشته باشد. اما مهدي بيات، مدير ايراني باشگاه شارلوا درباره بازيکن ايراني خود گفت‌: «ما از حضور کاوه رضايي کاملا رضايت داريم و بايد اعلام کنم که به هيچ قيمت حاضر به فروش او نيستيم، حتي 10 ميليون يورو. رضايي عنصر بسيار مهمي در تيم ما محسوب مي‌شود و ما دوست داريم بازيکنان بزرگمان را نگه داريم تا به اهدافمان برسيم تا ببينيم تابستان آينده چه اتفاقي مي‌افتد. در ژانويه به هيچ عنوان بازيکني را نخواهيم فروخت.ما امسال بايد حتما جام بگيريم به همين خاطر اين قهرماني در جام حذفي بلژيک هدف نخست ما است. در ليگ هم بايد نتايج خوبي کسب کنيم. رضايي الگوي کاملي براي هر مهاجم محسوب مي‌شود. او مهاجمي سختکوش و باهوش است که شم بالايي براي گلزني دارد و باعث موفقيت تيم شده است. ما مطمئنيم که او مي‌تواند در ادامه‌ فصل ما را به موفقيت نزديک‌تر کند.»

خبر خوش براي قرمزها؛

نوراللهي آزاد شد

با هماهنگي و تعامل بين باشگاه پرسپوليس و سازمان نظام وظيفه، مشکل کارت پايان خدمت احمد نوراللهي حل شد و به زودي کارت پايان خدمت اين بازيکن به دستش خواهد رسيد. افشين پيرواني مدير ورزشي تيم پرسپوليس در همين رابطه در روزهاي اخير جلسات متعددي را با مسئولان نظام وظيفه برگزار کرد و در نهايت اين موضوع هم حل شد. نوراللهي بعد از چند روز غيبت، در تمرين پرسپوليس حاضر شد و به احتمال فراوان در بازي با گسترش فولاد براي پرسپوليس به زمين خواهد رفت. اگر اين اتفاق بيفتد بايد گفت پرسپوليس و برانکو بسيار خوش شانس هستند. چرا که کمال کاميابي نيا و محسن ربيع خواه هر دو 3 اخطاره هستند و نمي‌توانند در مقابل گسترش فولاد بازي کنند. اما حالا حداقل نوراللهي مي‌تواند جاي کاميابي نيا را پر کند!


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته