جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/10/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5748

رئيس مرکز تحقيقات راه، مسکن و شهرسازي:
بيشتر سازه‌هايي که در زلزله کرمانشاه تخريب شدند مهندس ناظر داشتند


واريز سود سهام عدالت 33 ميليون مشمول تائيد شد


نهادهاي مالي


تريبون


 رئيس مرکز تحقيقات راه، مسکن و شهرسازي:
 بيشتر سازه‌هايي که در زلزله کرمانشاه تخريب شدند مهندس ناظر داشتند 

 
رئيس مرکز تحقيقات راه، مسکن و شهرسازي، از آغاز فعاليت شرکت‌هاي توسعه‌گر در بافت‌هاي فرسوده پايتخت و ساير شهرها خبر داد و گفت: شرکت‌هاي بيمه، خود را مکلف به تضمين کيفيت ساختمان نمي دانند.

به گزارش وزارت راه و شهرسازي، محمد شکرچي‌زاده گفت: بافت فرسوده، 20 درصد از مساحت کل مناطق شهري کشور را به خود اختصاص داده و برنامه جدي دولت دوازدهم اين بود تا هم پروژه‌هاي متعددي را در بافت فرسوده توسط شرکت عمران و بهسازي شهري ايران به بهره‌برداري برساند و هم تسهيلاتي را براي افرادي که متقاضي فعاليت و سرمايه‌گذاري در بافت‌هاي فرسوده براي تامين مسکن و تحت‌عنوان شرکت‌هاي توسعه‌گر مشغول به فعاليت هستند، در نظر بگيرد تا به کاهش خطرپذيري ساختمان‌ها که جزء برنامه‌هاي جدي وزارتخانه است، جامه عمل بپوشاند.

وي با يادآوري اين مطلب که ايران يکي از کشورهاي زلزله‌خيز دنيا به شمار مي‌رود، خاطرنشان کرد: آسيب‌پذيرترين نقاط کشور ما در رويارويي با زلزله‌هاي بزرگ، بافت‌هاي ناکارآمد شهرها هستند و به همين دليل نيز برنامه جدي وزارتخانه، اجراي راهکاري کاهش آسيب‌پذيري در نقاط مختلف شهري و روستايي است.رئيس مرکز تحقيقات راه مسکن و شهرسازي، از ديگر اقداماتي که علاوه بر اجراي راهکارهاي کاهش آسيب‌پذيري در نقاط مختلف شهري و روستايي بايد مورد توجه جدي قرار بگيرد، بهره‌مندي از ظرفيت‌هاي بيمه دانست و گفت: ضرورت دارد تا به منظور استحکام بخشيدن به ساختمان‌هاي موجود و جديدالاحداث، به غير از ظرفيت نظارت و مجري از ظرفيت مهمي به عنوان بيمه، استفاده بهينه‌تري داشته باشيم. زيرا، تضمين کيفيت محصول نهايي ما يعني ساختمان‌ها است که مي‌تواند به ميزان قابل‌توجهي ضعف ما را در نظارت، بهبود بدهد.

وي با اشاره به زلزله کرمانشاه و تجاربي که از آن حادثه کسب شد، يادآور شد: در زلزله کرمانشاه که متاسفانه تعدادي از هموطنان ما جان خود را از دست دادند، عموم پروژه‌هايي که دچار مشکل شدند و آسيب‌هاي جدي سازه‌اي و غيرسازه‌اي ديدند، داراي سيستم‌هاي نظارت بودند که طي روند آزمايش‌هاي مصالح ساختماني و مجري ذي صلاح قرار داشتند؛ اما شاهد بوديم که نهايتا محصول نهايي که همان ساختمان‌ها بودند، از کيفيت مناسبي در برابر زلزله برخوردار نبودند.

شکرچي‌زاده يکي از اشکالات عمده را نبود مجري در زمان اجراي پروژه عنوان کرد و گفت: عموما شاهد هستيم که افرادي که مسئوليت اجراي ساختماني را برعهده دارند، در زمان اجراي عمليات، حضور ندارند. به عنوان نمونه، در زمان بتن‌ريزي، مهندس ناظر و مجري عموما حاضر نيستند و همين عدم حضور در زمان اجراي برخي از عمليات ساختماني بوده که مشکلات عمده اي را ايجاد کرده است.

وي ادامه داد: اين عدم‌حضور مهندس ناظر و مجري ذي‌صلاح، بخشي به نداشتن تعهدکاري مرتبط است و بخش ديگر به پايان کار شهرداري ارتباط دارد؛ همچنين متاسفانه در انتخاب زمين براي تعدادي از پروژه‌ها شاهد آن هستيم که مطالعات ساختاري مناسبي انجام نشده است و بر روي زمين‌هاي نامناسب، بدون آنکه بهسازي مناسبي بر روي آنها صورت گرفته ، ساختمان‌ها احداث شده‌اند که همين امر مشکلاتي را در آينده براي ساختمان‌ها ايجاد خواهد کرد.


 واريز سود سهام عدالت 33 ميليون مشمول تائيد شد 

 مشاور رئيس کل سازمان خصوصي‌سازي گفت: از سه شنبه هفته گذشته تاکنون، براي 33 ميليون نفر از مشمولان سهام عدالت، سود مرحله نخست واريز شده است.به گزارش سازمان خصوصي سازي، سيد جعفر سبحاني با اشاره به آخرين بررسي‌هاي انجام شده براي واريز سود سهام عدالت گفت:‌ از سه‌شنبه هفته گذشته که کار واريز سود مشمولان آغاز شده تا کنون 33 ميليون نفر سود مرحله نخست سهام عدالت خود را دريافت کرده اند.

مشاور رييس کل سازمان خصوصي‌سازي افزود: تمامي مشمولان سهام عدالت که ثبت نام‌ خود را به درستي انجام داده و کد شباي خود را در سامانه اين سهام اعلام کرده اند سود سهام خود را دريافت کرده اند و اخباري که مبني بر عدم واريز سود وجود دارد، صحت ندارد.سبحاني خاطرنشان کرد:‌ کار واريز سود به بانک‌هاي مختلف سپرده شده است؛ اما ممکن است بانکها مطابق با روشي که خود براي اعلام واريز دارند اين موضوع را به مشتري اعلام نکرده باشند.

وي تاکيد کرد: به طور مثال برخي از بانک ها واريز ارقام کمتر از مبلغي معين را به صورت پيامکي به مشتري اعلام نمي کنند يا آنکه در برخي بانکها مانند بانک ملت، تنها پيامک برداشت از حساب براي مشتري ارسال مي شود؛ مگر آنکه مشتري به بانک تقاضا داده باشد که تمامي برداشت و واريزها به اطلاع اوبرسد.

وي از صاحبان سهام عدالت مشمول درخواست کرد تا هرگونه انتقادي در زمينه واريز سود دارند به سازمان خصوصي سازي اعلام کنند.


 نهادهاي مالي 

 تنها يک هفته تا «کپچر» بانک ملي فاصله داريد

بانک ملي - دومين دوره جشنواره بام با عنوان«ماشين بابام» که از ابتداي آبان ماه آغاز شده است، هفت روز ديگر به پايان مي رسد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ملي ايران، اين جشنواره ويژه کاربران سامانه بانکداري الکترونيکي بانک ملي ايران (بام) و جايزه ويژه آن يک دستگاه خودروي «رنو کپچر» است.

بانک سپه بهترين بانک در فعاليت هاي ارزي بعد از اجراي برجام شناخته شد

بانک سپه - عضو هيئت مديره بانک سپه گفت: براساس آمار دريافتي از بانک مرکزي در دوره پسا برجام، بانک سپه با 8 ميليارد و 276 ميليون دلار، بهترين عملکرد ارزي را در سيستم بانکي کشور طي سال 1395 و 9 ماهه اول سال 1396 داشته است.

به گزارش آفرينش به نقل ازپايگاه اطلاع رساني بانک سپه،مصطفي پرتوافکنان اظهار داشت: عملکرد ارزي بانک سپه در دوره پسا برجام شامل اعتبار اسنادي، برات اسنادي، حوالجات ارزي به لحاظ مبلغ و تعداد بوده است.

عضو هيات مديره بانک گفت: عملکرد ارزي بانک سپه در سال 95 و 9 ماهه اول سالجاري با 22 هزار و 442 فقره، 8 ميليارد و 276 ميليون و 760 هزار دلار بوده است.

پرتوافکنان افزود: سهم بانک سپه از شبکه بانکي کشور در حوزه عمليات ارزي در سال گذشته 12.58 درصد و 9 ماهه ابتداي سالجاري 14.39 درصد است.

مديرعامل بانک پارسيان :

تسهيلات مالي براي صادرات بيش از تقاضا است

بانک پارسيان - مديرعامل بانک پارسيان در دومين جلسه کميسيون بانک، بيمه و ماليات گفت: تسهيلات براي صادرات بيشتر از حد نياز بوده و مشکل امروز کمبود تقاضا براي صادرات است.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک پارسيان ،در اين جلسه که با محوريت مشکلات نقل و انتقال پول صادرات در محل انجمن برگزار شد، کورش پرويزيان با اشاره به اينکه بازار کشور اهميت بسياري دارد، اظهارداشت: کشورهاي ديگر به سادگي بازار خود را در اختيار ما نمي گذارند، درحاليکه تعامل اقتصادي بايد دو سويه باشد.

وي افزود: براي صادرات نهادهايي همچون سازمان توسعه تجارت، صندوق ضمانت صادرات و بانک توسعه صادرات ايجاد شده ، اما بخش خصوصي و صادرکنندگان با مطالبات خود بايد اين ساختارها را به سمت خود حرکت دهد.

يک مقام بانک توسعه صادرات اعلام کرد:

9207 ميليارد ريال تسهيلات براي صادرات در 14 ماه

بانک صادرات - به گفته عليرضا مرادي رئيس گروه کارشناسي خطوط اعتباري بانک توسعه صادرات ايران، درحال حاضر بانک توسعه صادرات از هشتم آبانماه 95 تاکنون طبق قراردادهاي فعال، مبلغ 9207 ميلياردريال تسهيلات با نرخ سود ترجيحي پرداخت کرده است.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک توسعه صادرات ، مرادي پيرامون جزييات تخصيص منابع سپرده‌گذاري ريالي صندوق توسعه ملي نزد بانک توسعه صادرات به صادرکنندگان بخش صنعت و معدن گفت: درحال حاضر بانک توسعه صادرات از تاريخ 8 آبان 95 تا امروز طبق قراردادهاي فعال، مبلغ 9207ميليارد ريال تسهيلات با نرخ سود ترجيحي پرداخت کرده است.

رئيس گروه کارشناسي خطوط اعتباري بانک توسعه صادرات در ادامه افزود: در حال حاضر منابع ريالي صندوق توسعه ملي نزد بانک توسعه صادرات در قراردادهاي فعال به ميزان 14700 ميليارد ريال است که عمده اين منابع به جز 500 ميليارد ريال آن (منابع غيرصادراتي با نرخ سود 16 درصدي) و مابقي با نرخ سود 11 و 12 درصد در حوزه صادرات مصرف مي‌شود.

با همراه بانک سينا جايزه بگيريد

بانک سينا - بانک سينا به منظور ترويج فرهنگ بانکداري الکترونيک، مسابقه عکاسي «بانک همراه من» را برگزار مي کند.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک سينا، عموم هموطنان مي توانند با نصب و فعالسازي آخرين نسخه همراه بانک سينا تا تاريخ 12 بهمن ماه در مسابقه عکاسي «بانک همراه من» شرکت کرده و برنده يک دستگاه تلفن همراه هوشمند آيفون و جوايز ارزنده ديگر شوند.

"احمدي آذر" رييس جديد اداره روابط عمومي بانک تجارت

بانک تجارت - در جلسه اي با حضور رضا دولت آبادي مدير عامل بانک تجارت ، محمد احمدي آذر به عنوان رييس جديد اداره روابط عمومي اين بانک معرفي شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت ، مدير عامل بانک تجارت با اشاره به حساسيت هاي حرفه روابط عمومي افزود: روابط عمومي جبهه اول هر سازمان است و عملکرد آن در سريعترين زمان ممکن مورد ارزيابي قرار مي گيرد. وي افزود: شرايط جديد بانک تجارت مي طلبيد تا براي دستيابي به اهداف کوتاه مدت و با جابجايي افراد از توانمندي و پتانسيل نيروها در مسوليت هاي مختلف استفاده کنيم.

دولت آبادي از زحمات کاظم پور در دوران تصدي مسئوليت اداره روابط عمومي بانک تقدير و خاطر نشان کرد: وي در اين مدت عملکرد درخشاني را از خود بر جاي گذاشت و انشالله از توانمندي ايشان در مسئوليت جديد و در حوزه بازاريابي بانک بهره خواهيم برد.اطمينان داريم آقاي احمدي آذر نيز با قبول اين مسئوليت ، برنامه هاي بانک در اين حوزه را با انرژي بيشتر راهبري خواهد کرد.

کاظم پور نيز در اين مراسم با ارائه گزارش مختصري از عملکرد 10 ساله خود در حوزه روابط عمومي بانک تجارت در سمت معاونت و رييس اين اداره گفت: روابط عمومي يعني قدرت رويارويي با فراز و نشيب هاي مختلف . براي فعاليت در روابط عمومي بايد عاشق بود و اين احساس را در بين پرسنل روابط عمومي بانک به خوبي مشاهده کردم.

احمدي آذر رييس جديد روابط عمومي بانک تجارت نيز با تقدير از زحمات کاظم پور و تشکر از اعتماد مديريت ارشد بانک يادآور شد: هيچ فعاليتي در سازمان بدون بهره گيري از يک روابط عمومي قوي به نتيجه مطلوب منجر نمي شود و انشالله با تدوام همراهي پرسنل، جايگاه روابط عمومي بانک تجارت را ارتقا دهيم.


 تريبون 

 زمان پرداخت حقوق و عيدي بازنشستگان پيش از موعد

مديرعامل صندوق بيمه‌اي روستايي و عشاير گفت: متأسفانه معوقه سه ماهه در پرداخت حقوق بازنشستگي پيش از موعد داشتيم اما قرار شده حقوق 9 هزار نفر از اين مستمري‌بگيران همزمان با حقوق دي ماه پرداخت شود.به گزارش ايلنا ،مديرعامل صندوق بيمه‌اي روستايي و عشاير گفت: متأسفانه معوقه سه ماهه در پرداخت حقوق بازنشستگي پيش از موعد داشتيم اما قرار شده حقوق 9 هزار نفر از اين مستمري‌بگيران همزمان با حقوق دي ماه پرداخت شود. محمدرضا رستمي در حاشيه امضاي تفاهم‌نامه همکاري با اتحاديه زنبورداران، گفت: هفته گذشته به دستور وزير رفاه ادامه صدور احکام بازنشستگي پيش از موعد را دنبال مي‌کنيم به طوري که 3 هزار پرونده ارسال شده که از دي ماه حقوق آنها را پرداخت خواهيم کرد.

وي ادامه داد: 6500 پرونده نيز در دستور اقدام است که تا پايان سال پيش‌بيني مي‌شود 30 هزار نفر در بازنشستگي پيش از موعد از مستمري آن بهره‌مند شوند.

مجوز مجلس به دولت براي دسترسي به حساب‌هاي بانکي

عضو کميسيون تلفيق بودجه مجلس گفت: دولت موظف است سال 97 دهک‌هاي پردرآمد را بر اساس حساب‌هاي بانکي شناسايي و آنها را حذف کند.

به گزارش مهر،جبار کوچکي‌نژاد با اشاره به مصوبات کميسيون تلفيق بودجه اظهار داشت: نمايندگان در مورد تبصره 14 و يارانه اقشار مختلف بحث و بررسي کردند. بر اين اساس مصوب شد، دولت مي‌تواند 37 هزار ميليارد تومان از محل هدفمندي يارانه‌ها درآمد کسب کند. همچنين موضوع افزايش قيمت حامل‌ها در تبصره 18 حذف شده بود.

عضو کميسيون تلفيق بودجه با بيان اينکه دولت معتقد است که دولت مي‌خواهد حدود 30 ميليون نفر از يارانه‌بگيران را حذف کند، تصريح کرد: نمايندگان به مجلس اجازه دادند تا يارانه دهک‌هاي پردرآمد را حذف کند، اين حکم براي سال 96 هم وجود دارد، همچنين مجوزي داده شده تا بتواند حساب دهک‌هاي پردرآمد را بررسي کند.

اين نماينده مجلس عنوان کرد: طبق متن اين مصوبه دولت موظف است در سال 97 دهک‌هاي پردرآمد را شناسايي و بر اساس دسترسي به حساب‌هاي بانکي حذف کند، آن‌هايي که يارانه‌شان حذف شده مي‌توانند به وزارت کار مراجعه و اعتراض خود را ثبت کنند.

وي با اشاره به اينکه دولت بايد پردرآمد‌ها را تعريف و در دستورالعمل اجرايي آن را تدوين و ابلاغ کند، گفت: همچنين روز گذشته مصوبه‌اي در مورد افزايش حقوق کارکنان دولت وجود داشت آن‌هايي که بالاي 5 ميليون حقوق دارند، از افزايش 10 درصدي حقوق حذف مي‌شوند و پايين‌تر از آن از 10 تا 18 درصد افزايش حقوق پيدا خواهند کرد، اين افزايش يا محل منابع اين افزايش از طريق حذف يارانه پردرآمد‌ها خواهد بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته