جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5753


آغاز ثبت‌نام کنکور سراسري 97 از امروز

جزئيات برگزاري آزمون در ارديبهشت 97؛
آغاز ثبت‌نام آزمون فلوشيپ پزشکي از فردا


خبرنامه


يادداشت


ميز خبر


 آغاز ثبت‌نام کنکور سراسري 97 از امروز 

 
طبق اعلام قبلي سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت‌نام براي شرکت در آزمون سراسري سال 97 از امروز؛ اول بهمن آغاز مي‌‌شود و تا هشتم بهمن ادامه دارد.

آزمون سراسري سال 97 به منظور پذيرش دانشجو براي دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم يا شبانه، نيمه حضوري مجازي و پرديس‌هاي خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي، دانشگاه پيام نور، موسسات آموزش عالي غير انتفاعي و غير دولتي و همچنين کد رشته‌هاي تحصيلي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي برگزار مي‌شود.

جزئيات ثبت‌نام

ثبت‌نام براي شرکت در آزمون سراسري سال 97 از امروز؛ يکشنبه اول بهمن 96 از طريق شبکه اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور آغاز مي‌شود و در روز يکشنبه 8 بهمن 96 پايان مي‌پذيرد.

دفترچه راهنماي ثبت‌نام يا به عبارت ديگر دفترچه شماره 1 آزمون سراسري سال 97 همزمان با آغاز ثبت‌نام بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

هر يک از داوطلبان براي ثبت‌نام در آزمون سراسري سال 97 ضرورت دارد در مهلت تعيين شده به سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org مراجعه کرده و ضمن مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت‌نام يا به عبارت ديگر دفترچه شماره 1 آزمون سراسري سال 97 که بر روي سايت سازمان قرار مي‌گيرد، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

هزينه ثبت‌نام منحصرا اينترنتي پرداخت مي‌شود و داوطلبان لازم است به وسيله کارتهاي عضو شبکه بانکي شتاب که پرداخت الکترونيکي آن‌ها فعال است با مراجعه به سايت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 220 هزارريال به عنوان وجه ثبت نام، براي شرکت در آزمون، نسبت به دريافت اطلاعات کارت اعتباري ثبت‌نام اقدام کنند.

ضمنا با توجه به اينکه در مراحل مختلف فرايند اين آزمون خدماتي از طريق ارسال پيام کوتاه به داوطلبان ارائه مي‌شود لذا داوطلباني که تمايل به استفاده از خدمات پيام کوتاه داشته باشند، مي‌توانند با انتخاب گزينه مربوط و پرداخت مبلغ 5 هزار ريال، به عنوان استفاده از خدمات پيام کوتاه از اين خدمات استفاده کنند.

در آزمون سراسري سال 97 دارندگان ديپلم نظام قديم، بدون توجه به نوع ديپلم و دانش‌آموزان دوره پيش دانشگاهي و يا فارغ‌التحصيل پيش دانشگاهي بدون توجه به نوع مدرک پيش دانشگاهي با توجه به رشته‌هاي تحصيلي مورد علاقه خود که در جداول شماره 2 تا 6 دفترچه راهنماي شماره يک درج شده است، مي‌توانند منحصرا متقاضي يکي ازگروههاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر، و يا زبانهاي خارجي شوند و در تقاضا نامه اينترنتي ثبت‌نام آن را ثبت کنند.

در آزمون سراسري سال 97، همانند آزمون سراسري سال 96 به هر يک از داوطلبان گروه آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني و زبانهاي خارجي، اجازه داده شده است تا در صورتي که علاقمند به شرکت در گروه آزمايشي هنر نيز باشند، علاقمندي خود را در تقاضانامه ثبت‌نام اعلام کنند. بنابراين چنين داوطلباني لازم است نسبت به پرداخت مبلغ 220 هزار ريال ديگر علاوه بر وجه ثبت‌نام اوليه با عنوان علاقه‌مندي به شرکت در گروه هنر از طريق سايت سازمان سنجش اقدام کنند.

به همين ترتيب به داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي، رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني و هنر اجازه داده شده است تا درصورتي که علاقه‌مند به شرکت در گروه زبانهاي خارجي نيز باشند، علاقه‌مندي خود را در تقاضانامه ثبت‌نام اعلام کنند، بنابراين چنين داوطلباني لازم است نسبت به پرداخت مبلغ 220 هزار ريال ديگر علاوه بر وجه ثبت‌نام اوليه با عنوان علاقه‌مندي به شرکت در گروه زبانهاي خارجي از طريق سايت سازمان اقدام کنند.

چنانچه داوطلبي علاقه‌مند به شرکت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غير انتفاعي و غير دولتي باشد لازم است ضمن اعلام علاقه‌مندي در تقاضانامه نسبت به پرداخت مبلغ 110 هزار ريال ديگر از طريق سايت سازمان اقدام و کارت اعتباري مربوط را دريافت کند.

نحوه اعلام علاقه‌مندي به رشته‌هاي پرديس‌ دانشگاه فرهنگيان و تربيت دبير شهيدرجايي

داوطلبان درصورت علاقه‌مندي به رشته‌هاي پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي تهران، در صورت اعلام رسمي وزارت آموزش و پرورش، براي پذيرش دانشجو در دانشگاههاي مذکور مراتب در زمان پرينت کارت شرکت در آزمون و يا زمان انتخاب رشته به اطلاع خواهد رسيد.

داوطلبان پس از تکميل تقاضانامه اينترنتي ثبت‌نام و ارسال عکس و پس از دريافت شماره پرونده و کد پيگيري ثبت‌نام خود، مي‌توانند در قسمت مشاهده و چاپ اطلاعات ثبت‌‌نامي، اطلاعات خود را مشاهده و از آن پرينت تهيه کنند.

زمان توزيع كارت

کارت شرکت درآزمون سراسري سال 97 به تمام داوطلبان گروه هاي آزمايشي پنج گانه، از روز دوشنبه 4 تير 97 برروي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت و لذا داوطلبان بايد از روز دوشنبه 4 تيرماه 97 لغايت روز چهارشنبه 6 تيرماه 97 به سايت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و نسبت به دريافت پرينت کارت شرکت در آزمون سراسري سال 97 و برگ راهنماي مذکور اقدام کنند.

براي داوطلباني که در دو يا سه گروه آزمايشي متقاضي شرکت در آزمون هستند، بايد علاوه بر دريافت پرينت کارت شرکت در آزمون گروه آزمايشي اصلي خود، بر حسب مورد نسبت به دريافت پرينت کارت شرکت در آزمون گروه آزمايشي دوم و يا گروههاي آزمايشي دوم و سوم، خود نيز اقدام کنند.

زمان برگزاري آزمون سراسري 97

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون سراسري سال 97 در روزهاي پنج شنبه، هفتم و جمعه هشتم تيرماه 97 در حوزه‌هاي امتحاني مربوط برگزار مي‌شود.

زمان انتشار نتايج اوليه و كارنامه

نتيجه اوليه آزمون به صورت کارنامه تنظيم و کارنامه مربوط در دهه دوم مرداد ماه 97 بر روي سايت سازمان قرار مي‌گيرد.


 جزئيات برگزاري آزمون در ارديبهشت 97؛
 آغاز ثبت‌نام آزمون فلوشيپ پزشکي از فردا 

 بنا بر اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکي، ثبت‌نام آزمون فلوشيپ (تکميلي تخصصي) پزشکي در روزهاي 2 تا 18 بهمن 96 انجام مي‌شود.

داوطلبان واجد شرايط مي‌توانند از تاريخ 2 تا 18 بهمن 96 با مراجعه به سايت اينترنتي مرکز سنجش آموزش پزشکي و با توجه به رشته تخصصي پيش نياز و در نظر گرفتن وضعيت شرکت در آزمون (عضو هيات علمي، آزاد) صرفا يک رشته و يک دانشگاه را انتخاب و براساس مفاد راهنما ثبت‌نام کنند.

داوطلبان حائز رتبه‌هاي برتر آزمون دانشنامه تخصصي در رشته‌هاي پيش نياز در سال تحصيلي 96 که مشمول خدمات وظيفه عمومي هستند بايد مراتب را در فرم ثبت‌نام اينترنتي اعلام کنند.

ثبت‌نام بيش از يک بار مجاز نبوده و پس از ثبت‌نام و انتخاب رشته، تغيير رشته به هيچ عنوان مجازي نيست.صرفا به مدارک ثبت‌نام که در مهلت مقرر ثبت‌نام و از طريق سايت اينترنتي مرکز سنجش آموزش پزشکي ارسال شود ترتيب اثر داده خواهد شد. مدارک و هزينه ثبت‌نام در سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي اعلام شده است.

زمان توزيع كارت و برگزاري آزمون

کارت ورود به جلسه آزمون در روزهاي سه‎شنبه و چهارشنبه 11 و 12 ارديبهشت ماه 97 از طريق دانشگاههاي متولي برگزاري آزمون توزيع و آزمون همزمان در 13 ارديبهشت 97 برگزار مي‌شود.

آزمون پذيرش دستياران دوره‌هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) سال 1397 وفق مصوبات شوراي آموزش پزشکي و تخصصي به صورت غير متمرکز و توسط دانشگاههاي مجري برنامه آموزشي برگزار مي‌شود.

در اين دوره جهت تسهيل فرآيند ثبت‌نام و جلوگيري از تداخل بين دانشگاههاي مختلف، ثبت‌نام اين آزمون به صورت متمرکز از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي انجام مي‌پذيرد. بررسي مدارک نيز توسط دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي و تخصصي انجام مي‌شود.

در اين دوره محدوديت سني براي شرکت در آزمون وجود ندارد.

شرايط عمومي

شرايط عمومي شامل برخورداري از سلامت و توانايي جسمي به تناسب رشته انتخابي و عدم اعتياد به مواد مخدر، واجد کليه شرايط عمومي متداول در آزمونهاي مختلف کشور، اعتقاد به دين مبين اسلام يا يکي از اديان مندرج در قانون اساسي، پذيرفتن قانون اساسي و عدم مخالفت با نظام جمهوري اسلامي ايران، عدم وابستگي تشکيلاتي به احزاب و گروههاي محارب و ملحد و هواداري از آنها، نداشتن سوء پيشينه کيفري و عدم اشتهار به فساد اخلاقي است.

شرايط اختصاصي

-اعضاي هيات علمي رسمي (قطعي يا آزمايشي) براي تحصيل در دوره‌هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) نياز به گزينش عمومي مجدد ندارند.

-داشتن مدرک دانشنامه تخصصي رشته پيش‌نياز و يا گواهي قبولي آن از دانشگاهها يا مراکز مورد تاييد وزارت بهداشت.

-داشتن برگ پايان خدمت نظام وظيفه يا معافي براي آقايان.

-پزشکان متقاضي، با ارائه گواهي صادره از سوي معاونت درمان وزارت بهداشت مي‌توانند در اين آزمون شرکت کنند و در صورت پذيرفته شدن و جهت شروع دوره بايد حداکثر تا 31 شهريور 97 کليه تعهدات خود را به اتمام رسانده باشند.

-شرکت و قبولي در آزمون پذيرش دستيار.

-عدم اشتغال به تحصيل در يکي از رشته‌هاي فوق تخصصي پزشکي و دوره‌هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) و پي‌اچ‌دي (به جز دستياران دوره پزشک پژوهشگر). براساس موضوع مصوبه هشتاد و چهارمين نشست شوراي آموزش پزشکي و تخصصي در اين دوره داوطلبان شرکت‌کننده واجد شرايط در آزمون پذيرش دستيار دوره‌هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ)، در صورت شرکت در سي و پنجمين دوره آزمون پذيرش دستيار فوق تخصصي حذف خواهند شد.


 خبرنامه 

 معرفي سرپرست دانشگاه صنعت نفت

کريم سلحشور با حکم وزيرنفت، سرپرست دانشگاه صنعت نفت شد.

به گزارش خبرگزاري آنا، بيژن زنگنه وزير نفت وزير نفت در حکمي، کريم سلحشور را با حفظ سمت معاونت توسعه منابع انساني و مديريت وزارت نفت، به سرپرستي دانشگاه صنعت نفت منصوب کرد.

گسترش همکاري پژوهشگاه مواد و انرژي با پژوهشگاه نيرو

تفاهم‌نامه‌اي به منظور هم‌افزايي و همکاري‌هاي مشترک، به امضاي دکتر محمدتقي صالحي رئيس پژوهشگاه مواد و انرژي و دکتر محمدصادق قاضي‌زاده رئيس پژوهشگاه نيرو رسيد.

به گزارش ايسنا، ايجاد زمينه همکاري متقابل بين پژوهشگاه مواد و انرژي و پژوهشگاه نيرو درراستاي وظايف اساسنامه‌اي و در زمينه‌هاي پژوهشي، آموزشي، علمي، مطالعاتي، مهندسي و ترويجي با در نظر گرفتن تمام منابع و امکانات فني، نيروي انساني، اطلاعات و تجربه و تخصص آنان و همچنين حرکت به سمت هم‌افزايي علمي تخصصي در سطح ملي، کمک به توسعه علمي کشور و تحقق اهداف سند چشم‌انداز و نقشه علمي کشور از اهداف اين تفاهم‌نامه است.موضوع اين تفاهم‌نامه، همکاري مشترک براي انجام پروژه‌ها و طرح‌هاي پژوهشي مطابق با فراخوان واگذاري پروژه‌هاي فناورانه در حوزه مواد و انرژي که ليست پروژه‌ها مطابق با نيازهاي اسناد راهبردي پژوهشگاه نيرو و براساس ظرفيت‌هاي پژوهشي و فناوري و همچنين ماموريت هيات امناي پژوهشگاه مواد و انرژي متعاقبا تعيين و اعلام خواهد شد و نيز تبادل اطلاعات و امکانات، استفاده از ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي علمي، فني، پژوهشي، آموزشي، آزمايشگاهي، فرهنگي، کارآفريني، اجرايي و قانوني طرفين است.براساس اعلام روابط عمومي پژوهشگاه مواد و انرژي، اين تفاهم‌نامه که در 2 نسخه و 7 ماده تنظيم شده است، از تاريخ امضاء و مبادله به مدت 3 سال اعتبار دارد که با توافق طرفين قابل تمديد است.

جزئيات برگزاري جشنواره «ابن سينا» در بهمن ماه

نوزدهمين جشنواره «ابن سينا» دانشگاه علوم پزشکي تهران به منظور تقدير از فعاليتها و دستاوردهاي برجسته در زمينه‌هاي آموزشي، پژوهشي و خدمات بهمن ماه برگزار مي‎شود.به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره ابن سينا هر ساله به منظور تقدير از فعاليتها و دستاوردهاي برجسته در زمينه هاي آموزشي، پژوهشي و ارائه خدمات ويژه در حوزه فعاليتهاي دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار مي‎شود.زمان برگزاري جشنواره مقارن با ايام دهه فجر و سالروز تاسيس دانشکده پزشکي (15 بهمن سال 1313 هجري شمسي) است.اين جشنواره با هدف ايجاد انگيزه در ميان اعضاي هيات علمي دانشگاه از طريق شناسايي و قدرداني از فعاليتهاي پژوهشي، آموزشي و ساير فعاليتهاي دانشگاهي برجسته آنان برگزار مي‌شود.

اين جشنواره از سال 1378 کار خود را آغاز کرده است. متقاضيان تا 25 آذرماه 96 فرصت داشتند در اين دوره ثبت‎نام کنند.


 يادداشت 

 ضرورت تغيير نگاه به دوره دكتري

زهرا كيان‌بخت

ديروز برخي دانشجويان دكتري وزارت علوم در مقابل اين وزارتخانه تجمع كرده و خواستار اجراي پژوهانه شدند. واقعيت اين است كه وضعيت دانشجويان دكتري در كشور ما در دانشگاهها و رشته‌هاي مختلف، در سطح مطلوبي نيست. هر چند دانشجويان دكتري زيرمجموعه وزارت بهداشت، از برخي جهات، از جمله دريافت پژوهانه و فعاليت حرفه‌اي و شغلي، درمقايسه با دانشجويان وزارت علوم، تا حدي دچار مشكلات به مراتب كمتري هستند. اما به هر حال و به صورت كلي، سالهاست دوره دكتري در دانشگاههاي ما حال و روز خوبي ندارد.

جالب اين است كه از دانشجويان دكتري در بدو ورود به اين دوره، تعهدي مبني بر عدم اشتغال دانشجو تا پايان تحصيل، اخذ مي‌شود، تعهدنامه‌اي كه دانشجويان مجبور مي‌شوند پاي آن را امضا كنند، حال آن كه به طور منطقي، دانشجويان دكتري معمولا در رده سني قرار دارند كه اشتغال آنها از هر نظر، ضروري است و چنين تعهدنامه‌اي تنها زماني مي‌تواند معنا و مفهوم داشته باشد كه دانشجويان دكتري، از تسهيلاتي كه در دانشگاههاي وزارت بهداشت و برخي پژوهشگاهها برقرار است برخوردار باشند و درواقع، دوره دكتري آنها، مانند دوره دكتري وزارت علوم، صرفا دوره‌اي تحصيلي تلقي نشود، بلكه يك دوره تجربي و حرفه‌اي نيز باشد كه طي آن، دانشجويان ملزم به حضور مستمر در دانشگاه و كار كردن بر روي پروژه‌هاي تحقيقاتي و فعاليتهاي علمي باشند.

اما آنچه در عمل جريان دارد، دوره‌اي صرفا تحصيلي در دانشگاههاي وزارت علوم است كه نه به دانشجويان انگيزه كار حرفه‌اي و علمي در دانشگاه را مي‌دهد و نه در مقابل، آنها را از حمايت مادي و معنوي برخوردار مي‌كند و بسياري از دانشجويان دكتري رشته‌هاي مختلف وزارت علوم، دوره دكتري را نيز مانند دوره كارشناسي و كارشناسي ارشد، تنها به صورت يك دانشجو و نه يك محقق، سپري مي‌كنند.

تازه بعد از اين پروسه است كه دانشجويان مجبور به جستجو براي يافتن شغل و تامين هزينه‌هاي زندگي و... مي‌شوند. گفتن از كم شدن انگيزه‌ها و سرخوردگي‌هاي مختلفي كه در ميان نسل دانشجوي ما به وضوح ديده مي‌شود، تكرار مكررات است و به نظر مي‌رسد براي خارج شدن دانشگاهها و دوره دكتري از انزوا و ركود و سكوني كه در حال حاضر گرفتار آن است، نياز است مسئولان، تجديدنظرهايي را درمورد تعريف و ماهيت دوره دكتري و وظايف دانشگاه در قبال دانشجويان، صورت دهند تا تحريفاتي كه درمورد اين دوره صورت گرفته و آن را به صورت يك دوره آموزشي صرف درآورده، اصلاح شود.


 ميز خبر 

 معاون آموزشي دانشگاه خبر داد؛

حذف کاغذ در فعاليت‌هاي آموزشي دانشگاه علم و صنعت

معاون آموزشي دانشگاه علم و صنعت از حذف کاغذ در فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي دانشگاه خبر داد و گفت: از اين طريق مي‌توان علاوه بر صرفه‌جويي هزينه‌ها گامي در جهت حرکت به سمت دانشگاه سبز برداشت.

دکتر محسن کلانتر در گفت و گو با ايسنا، با اعلام اين مطلب اظهار کرد: خوشبختانه بسياري از فعاليت‌هاي آموزشي در دانشگاه علم و صنعت بدون استفاده از کاغذ و از طريق زيرساخت‌هاي شبکه اينترنتي و نرم‌افزارهاي تکنولوژي صورت مي‌گيرد، در واقع دانشجويان فني اين دانشگاه در فعاليت‌هاي آموزشي خود سمينار و پروژه هاي مختلفي را مي‌گذرانند که در هر دو اين فعاليت‌ها اعم از مرحله تصويب و بعد از تصويب پروژه تبادلات و انجام کار از طريق ايميل انجام مي‌گيرد و اساتيد و داوران نيز نقطه نظرات خود را به صورت ايميلي بيان مي‌کنند.

وي در ادامه از حذف کاغذ در مرحله پايان نامه و کارهاي آموزشي و پژوهشي دانشجويان در دانشگاه علم و صنعت خبر داد و گفت: همانطور که بيان شد، تمامي اين فعاليت‌ها در پايان به صورت CD و فايل در ادمين‌ دانشگاه آپلود مي‌شود و سعي داريم تا حدامکان در اين پروسه از کاغذ استفاده نکنيم.معاون آموزشي دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان کرد: تمامي فعاليت‌هاي دانشجويان در هنگام ثبت‌نام در همه مقاطع تحصيلي دانشگاه (کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري) به صورت اينترنتي انجام مي‌گيرد چرا که استفاده از زيرساخت‌هاي الکترونيکي موجب صرفه‌جويي در هزينه‌هاي دانشگاه شده است.دکتر کلانتر با اشاره به حرکت دانشگاه علم و صنعت به سمت دانشگاه سبز، گفت: دانشگاه علم و صنعت با داشتن 14 هزار و 700 دانشجو در 15 رشته آموزشي، تلاش دارد با حذف کاغذ در فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي خود گامي در جهت حرکت به سمت دانشگاه سبز به منظور صرفه‌جويي در هزينه‌ها و حفظ محيط زيست داشته باشند که البته در اين زمينه نيز به اهداف خود دست يافته‌ است.

قائم مقام معاون آموزشي وزير بهداشت خبر داد؛

بازنگري کامل برنامه‌هاي آموزش علوم پزشکي تا پايان سال

قائم مقام معاون آموزشي وزير بهداشت از احتمال کاهش طول دوره آموزشي رشته پزشکي براساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته خبر داد و گفت: با بازنگري‌هاي انجام شده احتمال کوتاه شدن طول دوره آموزش رشته پزشکي در آينده نزديک وجود دارد.

دکتر اکبري در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به لزوم کوتاه شدن برخي دوره‌ها و مقاطع آموزشي علوم پزشکي، اظهار کرد: در بازنگري برنامه‌هاي آموزشي که طي دو سال گذشته انجام شد، از ميان 330 برنامه آموزشي در دانشگاه‌ها از مقطع کارداني گرفته تا مقطع فلوشيپ، همه مقاطع بازنگري شده است و اميدواريم اين بازنگري تا پايان سال کامل شود تا هم‌زمان با کاهش طول دوره‌ها و ارزان‌تر ارائه شدن آنها بتوان دانش‌آموخته توانمند نيز تربيت کرد. وي با اشاره به لزوم کاهش دوره‌هاي آموزشي برخي رشته‌ها افزود: اين کاهش مدت دوره بايد به ترتيبي صورت پذيرد که در عين حال از کيفيت آموزشي غافل نشويم و دانشجويان در زمينه دانش تئوري و مهارت‌هاي حرفه‌اي توانمند باشند.دکتر اکبري از احتمال کاهش طول دوره آموزشي رشته پزشکي براساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته خبر داد و گفت: با بازنگري‌هاي انجام شده احتمال کوتاه شدن طول دوره آموزش رشته پزشکي در آينده نزديک وجود دارد، البته اين مساله به امکانات و نحوه برنامه‌ريزي دانشگاه‌ها نيز بستگي دارد و در صورتي‌که هيات علمي دانشگاه‌ها کامل باشد و برنامه آموزشي مناسب با فشرده کردن ترم‌هاي تابستاني وجود داشته باشد، مي‌توان اين مساله را عملياتي کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
گزارش
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته