جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5753


نقش مواد غذايي زرد رنگ در بهبود بيماري هاي عصبي

پيشگيري از چاقي؛
باتعادل بين انرژي دريافتي و مصرفي


خبرپزشكي


خبر


 نقش مواد غذايي زرد رنگ در بهبود بيماري هاي عصبي 

 در پاره اي مواقع صداهاي مناسب و پر انرژي هم مي توانند در تنهايي و ضعف کاربرد داشته و بسياري از بيماري ها با آن درمان مي شوند و حتي بوي بعضي از گل ها وگياهان که داراي انرژي مي باشند پاره اي از بيماري ها را درمان کرد. و بسياري از ميکروب ها و ذرات موذي را عطر گل از محل دور مي نمايند و بعضي از حشرات وپرندگان مفيد به سوي بوي مناسب گلها جلب شده و از آنها بهره مي گيرند. زنبور عسل از بوي گل ها بهره گرفته و در مناطق پر انرژي و آفتابي که داراي گلهاي خوش بو مي باشد از شيره گل عسل تهيه مي نمايد.عسل طبيعي داراي انرژي خورشيدي و بوي مناسب حاوي استرول هاي طبيعي از زنبور و گل مي باشد.و بر روي اعمال جنسي داراي تاثير قابل توجه دارد و محصولات زرد مانند نخود و لپه وگلهاي زرد و شيره زرد زنبور و گياهان زرد داراي اثرات جنسي مي باشند.

اغلب ترکيبات گياهي و حيواني زرد رنگ مانند عسل و ترشحات زنبور زرده تخم مرغ و دانه هاي گياهان و پوست درختان داراي رنگ زرد و يا قهوه اي دارچين و زردچوبه که پوست ريشه گياه کورکوما مي باشدو ديگر ترکيبات گل ها و گياهان داراي استرولهايي مي باشند که داراي خاصيت زايندگي و توليد مثل مي باشند و محصولات زرد قهوه اي و قرمز مانند خرما عسل موز دارچين وغيره انرژي زا بوده و مي توان از آنان براي توليد انرژي بهره گرفت و افرادي که از کمبود نيرو وانرژي رنج مي برند و با انواع بيماري هاي عصبي مغزي و ناتواني ها دچار شده اند.مي توانند از اين محصولات بهره گرفته و بيماري هاي خود را درمان نمايند و افرادي که در سنين بالاتر بيشتر از خرما و عسل و انرژي زا ها بهره مي گيرند مي توانند عمل خود را طولاني کرده و از اين طبيعت زيبا بهره گيرند که طبيعت براي افراد پر انرژي و نيرو زيبا و دوست داشتني بوده وبراي افراد ضعيف و ناتوان جهنمي بيش نمي باشد که اين افراد نمي توانند خود را از چنگ انواع بيماري ها خلاص نمايند که به نيرو و قدرت خود توجه ندارند و شفا را از انواع غذاها و داروها و وسايل ديگر مي جويند.

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


 پيشگيري از چاقي؛
 باتعادل بين انرژي دريافتي و مصرفي 

 يک متخصص تغذيه و رژيم درماني گفت: با آرامش غذا خوردن، عاملي است براي جلوگيري از افزايش دريافت انرژي و اگر سريع غذا بخوريد بيشتر چاق مي شويد .

دکتر سيدضياءالدين مظهري، متخصص تغذيه و رژيم درماني در گفتگو با شبکه راديويي سلامت در خصوص استعداد چاقي در برخي از افراد افزود: اغلب خانم ها و آقايان درباره اضافه وزنشان مي گويند: ما کلا استعداد چاقي داريم؛ آب هم مي خوريم چاق مي شويم. ولي اين موضوع، صحت ندارد. وي ادامه داد: آنچه مسلم است افرادي که دچار چاقي يا اضافه وزن مي شوند اگر جنبه مرضي نداشته باشند يعني کم کاري تيروئيد، کيست تخمدان و بيماري هايي که منجر به چاقي مي شوند در اکثريت قريب به اتفاق اين افراد، بين انرژي دريافتي و مصرف آن تعادل برقرار نمي کنند يا غذاي خود را در چند دقيقه و سريع ميل مي کنند.

اين متخصص تغذيه و رژيم درماني تصريح کرد: وقتي که غذاها را به علت افت قند خون و يا گرسنگي شديد تناول مي کنيد زمان لازم است که اين غذا جويده و بليعده و هضم شود و به مرحله اي برسد که مرکز سيري و گرسنگي اعلام بکند که به اندازه نياز، انرژي و مواد مختلف را دريافت کرده ايد. وي با بيان اينکه اين زمان بين 25 تا 30 دقيقه طول مي کشد، ادامه داد: از اينرو، با آرامش غذا خوردن، عاملي است براي جلوگيري از افزايش دريافت انرژي و اگر سريع غذا بخوريد بيشتر چاق مي شويد. مظهري در پايان با بيان اينکه با ورزش مي توانيد وزن خود را کنترل کنيد، اظهارداشت: براي جلوگيري از چاقي بايد نخست، سرعت غذاخوردن را کم سپس به سرعت فعاليت بدني خود اضافه کنيد.


 خبرپزشكي 

 طراحي و ساخت نانوذرات ضد ويروس

محققان موفق به ساخت نانوذرات ضد ويروسي شدند که نه تنها مانع از عفوني شدن سلول با ويروس مي‌شوند، بلکه آن را نيز از بين مي‌برند.

به گزارش ستاد ويژه توسعه فناوري نانو،يک گروه تحقيقاتي از دانشگاه ايلينويز موفق به طراحي نانوذرات ضدويروسي شد که قادراند با ويروس‌هاي مختلف برهم‌کنش داشته باشند. پيش از اين نيز ترکيبات ضدويروس ساخته شده بود که تنها مانع از آلودگي سلولي با ويروس مي‌شد. اين نانوذرات جديد نه تنها مانع از آلودگي مي‌شود، بلکه ويروس را نيز از بين مي‌برد.

محققان اين پروژه در مقاله خود نوشته‌اند: «ويروس‌ها هر ساله ميليون‌ها نفر را به کام مرگ مي‌کشند. داروهاي ضدويروس موجود در بازار نيز با محدوديت‌هايي روبرو هستند.

مواد مختلفي وجود دارند که مرحله اول آلودگي ويروسي را متوقف مي‌کنند. اين کار با استفاده از شبيه‌سازي رفتار پروتئوگليکان سولفات هپارين (HSPG) انجام مي‌شود؛ ترکيبي که معمولاً مورد هدف ليگندهاي ويروسي قرار مي‌گيرد.

ساز و کار معکوس کردن اتصال مي‌تواند به‌عنوان دارو براي مقابله با عفونت ويروسي استفاده شود.

رايج‌ترين ليگندهاي اتصال ويروسي از واحدهاي تکراري متراکم تشکيل مي‌شوند، اما تنها برخي مواد مي‌توانند به اين ليگندها متصل شوند. ما موفق به ساخت نانوذرات ويروسي شديم که به تقليد از HSPG ساخته شده‌است. با استفاده از اين نانوذرات مي‌توان با واحدهاي تکراري ليگندهاي اتصال ويروسي برهم‌کنش ايجاد کرد و نيرويي در حد 190 پيکونيوتن به‌وجود آورد. با اين نيرو مي‌توان تغيير شکل برگشت‌ناپذيري را در اتصال ميان ويروس ايجاد کرد.»

تصاوير ميکروسکوپ الکتروني و شبيه‌سازي‌هاي ديناميک مولکولي از ساز و کار ارائه شده در اين پروژه پشتيباني مي‌کند. اين نانوذرات هيچ نشانه‌اي از سميت نشان نمي‌دهند.

برخي از ويروس‌ها نظير HIV با اتصال به HSPG سطح سلول به آن متصل شده و سلول را عفوني مي‌کنند.

داروهاي فعلي که مانع از اين اتصال مي‌شوند، قدرت اتصال ضعيفي با HSPG دارند. اين داروها نمي‌توانند ويروس را از بين ببرند؛ بنابراين با کاهش غلظت دارو، ويروس دوباره فعال مي‌شود.اين نانوذرات جديد قدرت اتصال بالايي داشته و علاوه بر اتصال با سلول، ويروس را نيز از بين مي‌برند.


 خبر 

 کاهش علايم آسم با درمان اگزما

مطالعات جديد نشان مي‌دهد درمان اگزما با استفاده از روش‌هاي جديد، علايم آسم را نيز کاهش مي‌دهد.به گزارش ايرنا از پايگاه خبري ساينس ديلي، مطالعات نشان مي‌دهد دو بيماري التهابي اگزما و آسم تا حدودي مرتبط هستند و معمولا افراد مبتلا به اگزما، از درجات مختلف آسم رنج مي‌برند. محققان از مدت‌ها قبل به دنبال روشي بودند که با استفاده از آن بتوانند علايم دو بيماري را کاهش دهند.مطالعات محققان موسسه VIB-UGent در بلژيک نشان مي‌دهد گرد و خاک موجود در محيط خانه، يکي از مهمترين عوامل تشديد اگزما و آسم است. محققان براي بررسي اين دو بيماري از مدل حيواني استفاده کردند. اين مطالعات نشان داد گرد و خاک موجود در فضاي داخلي خانه منجر به التهاب پوستي و افزايش التهاب آلرژيک مجاري تنفسي مي‌شود.اين گروه تحقيقاتي تصميم گرفت نقش تسکين التهاب پوستي براي کاهش علايم آسم و تنگي نفس را بررسي کند. در اين راستا از ترکيب دو خانواده دارويي ضد التهابي کورتيکواستروئيدها و PPAR agonists درموش‌هاي آزمايشگاهي استفاده شد. نتايج نشان داد اين ترکيب قادر به درمان اگزماست و شدت آسم را توسط مقابله با پاسخ ايمني بدن کنترل مي‌کند؛ با اين حال هنوز هم براي جلوگيري از واکنش‌هاي آلرژيک آسم در ريه کافي نيست. محققان معتقدند با استفاده از روش هاي ترکيبي جديد مي‌توان علايم اين دو بيماري را به طور همزمان کاهش داد و اين طرح نيازمند مطالعات بيشتر و همکاري شرکاي تجاري است. اين يافته گام مهمي در درمان موثر اين دو بيماري التهابي است.اگزما به التهاب پوست گفته مي شود که معمولا با قرمزي، پوسته پوسته شدن و ضخيم شدن پوست همراه است. عوامل محيطي مانند عدم وجود رطوبت در بروز و تشديد اگزما موثر است. تماس پوست با صابون هاي عطري، مواد تحريک کننده مانند الکل و لباس هاي پشمي و تنگ نيز باعث افزايش علايم اگزما مي شوند.

به گزارش انجمن ملي اگزما، علايم اين بيماري عبارتند از :

• خشکي و حساسيت پوست

• التهاب و قرمزي پوست

• خارش شديد

• ايجاد تاول و تراوش آب از آنان

• تورم

• ايجاد لکه هاي تيره رنگ روي پوست

علايم اگزما در صورت مواجه شدن با موارد زير شديدتر مي شوند:

• آلرژن ها از جمله گرده، موي حيوانات خانگي، تخم مرخ، آجيل و فرآورده هاي لبني

• مواد محرک پوست از جمله عطر، صابون هاي عطري، مواد شيميايي، محصولات پوستي حاوي الکل

• آب داغ

• استرس

• سرماخوردگي و آنفلوآنزا

• شرايط آب و هوايي مانند گرما يا خشکي هوا


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
گزارش
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته