جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5759


نقش پروتئين ها در افزايش توانايي مغز


2سرطان؛ رکورددار شيوع ميان زنان و مردان ايراني


چربي سوزي با خوردن اين ميوه ها


خبرپزشكي


خبر


 نقش پروتئين ها در افزايش توانايي مغز 

 انواع پروتئين‌ها توانايي مغز را افزايش داده و با قندهاي طبيعي كار مغز بيشتر مي‌شود، چربي‌ها براي نرمي نسوج مغز نيز در حد مناسب داراي ارزش مي‌باشد و ويتامين‌ها براي سرزندگي و خوبي و خوشي جان و جسم لازم مي‌باشد. املاح معدني كلسيم و آهن و ساير تركيبات براي استحكام جمجمه و افزايش مقاومت لازم و ضروري است و كسانيكه به كارهاي فكر و مغزي و روحي مشغولند از پروتئين سبك بايد بيشتر بهره گيرند كه مصرف فوق‌العاده گوشت و پروتئين‌هاي حيواني موجب افزايش بي‌اندازه جريان الكتريسيته و ايجاد عصبانيت و حالت تهاجمي مي‌شوند.

مغز انسان‌ها با مصرف غذاها، محيط و انرژي‌هاي آن، آموزش و تعليمات و انواع انرژي‌هاي القايي داراي گوناگوني در افكار رفتار، خاصيت دفاعي و ديگر اعمال مي‌شوند و كسانيكه مغز پاك و بدون مواد زائد دارند بهتر مي‌توانند مسائل را درك كرده عكس‌العمل مناسب از خود بروز دهند.گرچه براي زندگي بهتر تقويت همه اعضاء مهم مي‌‌باشد ولي اهميت مغز بيشتر از اعضاي ديگر بوده و بايد به آن بيشتر اهميت دهيم.

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


 2سرطان؛ رکورددار شيوع ميان زنان و مردان ايراني 

 معاون بهداشت وزير بهداشت، سرطان پستان را شايع‌ترين نوع اين بيماري ميان زنان و سرطان معده را شايع‌ترين نوع ميان مردان اعلام کرد.به گزارش ايسنا، دکتر عليرضا رييسي در همايش ملي مبارزه با سرطان با اشاره به موفقيت وزارت بهداشت در زمينه تدوين گزارش کشوري ثبت سرطان اظهار کرد: وزارت بهداشت موفق شد عدد تقريبا دقيقي از آمار ابتلا به سرطان بر اساس اصلاح فرايندهايي که طي چهار سال گذشته انجام شد، به دست آورد. با توجه به برطرف شدن مشکلات ثبت سرطان، ارائه آمارهاي اين حوزه تا پايان سال 97 به روز خواهد شد. دستورالعمل اين برنامه ملي تدوين و ابلاغ شده است و سامانه يکپارچه مديريت اطلاعات نيز به همين منظور آماده شد و کمک کرد اطلاعات به‌روزي در زمينه ثبت سرطان داشته باشيم.

وي ادامه داد:‌ اين اطلاعات از 27 استان جمع‌آوري و تاييد شده و تنها چهار استان ديگر باقي‌مانده است. بنابر گزارش کشوري ثبت سرطان سال 93، تعداد کل سرطان در کشور در 31 استان، 109 هزار مورد اعلام شده است. تعداد موارد جديد نيز 154 نفر در هر صد هزار نفر در سال 93 گزارش شده است. شايع‌ترين سرطان‌ها در زنان سرطان پستان با 31.3 در هر صد هزار نفر، روده بزرگ 11 در صدهزار نفر، پوست 11در صد هزار نفر، معده 9.8 و تيروييد 7در صد هزار نفر بوده است.معاون بهداشت وزير بهداشت اضافه کرد: اولين سرطان در مردان سرطان معده است که ميزان شيوع آن 22 در هر صد هزار نفر جمعيت اعلام شده است. بعد از آن سرطان پوست با 18.6، ‌پروستات 7 تا 16، روده بزرگ 15 و مثانه 13 در هر صد هزار نفر جمعيت گزارش شده است.


 چربي سوزي با خوردن اين ميوه ها 

 توت فرنگي ميوه اي ايده آل براي کاهش وزن است، زيرا از کالري کمي بهره مي برد. اين ميوه به کاهش احساس گرسنگي نيز کمک مي کند. افزون بر اين، توت فرنگي حاوي آب فراوان و فيبر است، که گوارش را بهبود مي بخشند.

بسياري از مردم از اين مساله آگاه نيستند که مصرف برخي ميوه ها مي تواند به روند چربي سوزي کمک کند. گوارش برخي مواد غذايي به مقدار زيادي کالري نياز دارد. به بيان ديگر، آنها بيش از محتواي کالري که ارائه مي کنند، کالري مي سوزانند. در نتيجه، اين قبيل مواد غذايي به چربي سوزي کمک مي کنند.

به گزارش عصر ايران به نقل از "استپ تو هلث"، ميوه ها بخشي از اين گروه از مواد غذايي چربي سوز را شکل مي دهند. با بهره‌مندي از قند طبيعي، بدن بايد فرآيندي کامل را براي تجزيه اين قبيل ميوه ها پشت سر بگذارد.

اين شرايط به افزايش نرخ سوخت و ساز منجر مي شود، که چربي سوزي را تقويت مي کند. برخي ميوه ها براي تحقق اين شرايط بهتر عمل مي کنند که در ادامه با آنها بيشتر آشنا
مي شويم.

سيب

سيب حاوي ترکيبي به نام پکتين است، که فوايد مختلفي از جمله موارد زير را ارائه مي کند:

پاکسازي بدن

ادرارآور شگفت انگيز

تامين فيبر به مقدار زياد

شگفت انگيزترين نکته اين است که مصرف سيب به از بين بردن چربي ورودي به بدن کمک مي کند. فيبر محلول موجب مي شود تا بدن چربي کمتري جذب کند. افزون بر اين، سيب حاوي اسيد آمينه هايي است که به گوارش کمک مي کنند.

همچنين، مصرف سيب مي تواند به احساس سيري براي مدت زماني طولاني‌تر کمک کند، که اين شرايط از پرخوري جلوگيري مي کند.

ليمو

ليمو يکي ديگر از ميوه هايي است که خواص مختلفي را ارائه مي کند که اثر چربي سوزي يکي از مهم‌ترين آنها است. اين ماده غذايي بايد همواره در رژيم غذايي شما حضور داشته باشد.

آبليمو چربي را تجزيه مي کند، از اين رو چربي سوزي تسهيل مي شود.

به طور همزمان، ليمو گردش خون را بهبود مي بخشد، مايع لنفاوي را افزايش مي دهد، و به کاهش سلوليت کمک مي کند.

آغاز روز با مصرف يک نوشيدني که از ترکيب آبليمو و آب گرم تهيه شده است، ايده خوبي محسوب مي شود. اين نوشيدني ترموژنز را افزايش مي دهد، که به سوزاندن کالري کمک مي کند.

گريپ فروت

گريپ فروت يکي ديگر از ميوه هاي است که به خانواده مرکبات تعلق دارد. اين ميوه از قدرت پاکسازي قابل توجهي که بر کاهش وزن تاثير دارد، برخوردار است.

گريپ فروت به پاکسازي کبد کمک مي کند، که يکي از وظايف اصلي اين اندام پردازش چربي هاست. افزون بر اين، گريپ فروت به بهبود عملکرد کليوي و کاهش فشار خون کمک مي کند.

مصرف يک گريپ فروت در وعده صبحانه انتخاب خوبي است، زيرا از اثر چربي سوزي آن بهره‌مند مي شويد.

گريپ فروت را مي توانيد با آب پرتقال ترکيب کرده تا اثر و عطر و طعم آن هرچه بيشتر تقويت شود.

توت فرنگي

توت فرنگي ميوه اي ايده آل براي کاهش وزن است، زيرا از کالري کمي بهره مي برد. اين ميوه به کاهش احساس گرسنگي نيز کمک مي کند. افزون بر اين، توت فرنگي حاوي آب فراوان و فيبر است، که گوارش را بهبود مي بخشند.

همچنين، توت فرنگي حاوي کلسيم، منيزيم، و پتاسيم است، که اين سه عنصر به کنترل فشار خون کمک مي کنند.

همچنين، آنها اسيد اوريک را متعادل مي سازند که سوخت و ساز و چربي سوزي را بهبود مي بخشد.

هندوانه

هندوانه نه تنها احساس شادابي را در شما افزايش مي دهد، بلکه از اثر چربي سوزي قدرتمندي نيز برخوردار است.

به رغم مزه شيرين، اين ميوه از تراکم انرژي کمي برخوردار است. از اين رو، بدون نگراني از دريافت کالري فراوان مي توانيد آن را مصرف کنيد.

هندوانه حاوي ماده اي به نام آرژينين است. اين اسيد آمينه به اکسيداسيون گلوکز و چربي هايي که در بدن جمع شده اند، کمک مي کند.

همچنين، اين ميوه از اثرتصفيه کنندگي شگفت انگيزي برخوردار است که به از بين بردن و دفع سموم کمک مي کند.

کيوي

تمام ميوه هايي که منبع خوبي براي ويتامين C محسوب مي شوند، براي کمک به چربي سوزي نيز فوق العاده هستند. کيوي نيز از اين مساله مستثنا نيست.

چندين مطالعه نشان داده اند که ويتامين C يکي از اجزا اصلي چربي سوزي محسوب مي شود.

مصرف منظم اين ويتامين ماده اي به نام کارنيتين را فعال مي کند. اين ماده به روند تبديل چربي به انرژي کمک مي کند.

نارگيل

اين ميوه خوشمزه ريتم سوخت و ساز کبدي را افزايش مي دهد. بر همين اساس، دستگاه گوارش عملکرد بهتري ارائه مي کند.

به طور همزمان، اين شرايط به سوزاندن کالري هرچه بيشتر کمک مي کند. براي بهره‌مندي از فوايد چربي سوزي نارگيل مي توانيد مصرف ميوه کامل، پودر نارگيل، شير نارگيل يا روغن اين ميوه را مد نظر قرار دهيد.

به طور ويژه، روغن نارگيل گزينه اي عالي براي تسريع سوخت و ساز است. با اين وجود، اطلاع از چگونگي استفاده از آن براي پيشگيري از اثرات مضر اهميت دارد. همچنين، روغن نارگيل مورد استفاده بايد از بهترين کيفيت برخوردار باشد.


 خبرپزشكي 

 آياشيمي درماني در بارداري مشکلي براي جنين ايجاد مي كند؟

دبير علمي همايش سرطان پستان و باروري، گفت: زنان مبتلا به سرطان پستان در سن باروري مي توانند باردار شوند.

به گزارش روابط عمومي انجمن راديوتراپي وآنکولوژي ايران، ، دکتر پدرام فدوي، در آستانه برگزاري همايش يک روزه سرطان پستان و باروري، اظهار داشت: مباحث علمي در ارتباط با بيماران مبتلا به سرطان پستان قبل از باروري و بعد باروري در اين همايش مورد بحث و گفتگو قرار مي‌گيرد و جديدترين دستاورد ها در اين زمينه ارائه خواهد شد.

اين راديو انکولوژيست ادامه داد: امروزه همه زنان مبتلا به سرطان پستان در سن باروري مي‌توانند باردار شوند و در واقع شيمي درماني به غير از سه ماهه اول بارداري که محدوديت دارد در سه ماهه دوم و سوم مشکلي را براي سلامت جنين به همراه نخواهد داشت.

دبير علمي همايش يک روزه سرطان پستان و باروري ادامه داد: مواد شيمي درماني از جفت عبور نمي‌کند و در واقع سلامت جنين با درمان سرطان مادر به خطر نخواهد افتاد.

وي بيان داشت: در اين همايش متخصص زنان و صاحب نظران و اساتيد برجسته در حوزه‌هاي راديوتراپي و انکولوژي حضور خواهند داشت و جديدترين مباحث مورد براي شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

فدوي ادامه داد: سرطان پستان يکي از سرطان‌هاي شايع در ميان زنان بوده که متأسفانه در ايران سن ابتلا به آن کاهش يافته است در حالي که اين ميزان با آمار جهاني متفاوت است و زنان اصول در سنين بالا مبتلا به اين مشکل مي‌شوند.

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي ايران با اشاره به اينکه علت دقيق کاهش سن ابتلا به سرطان پستان در زنان مشخص نيست، گفت: البته علل ابتلاء در جوانان و افراد در سن بالا تقريباً يکسان بوده و تغيير و تأثيرات هورموني نيز بيشتر به سرطان‌هاي سرکش و بدخيم منجر مي‌شود.

گفتني است؛ همايش يک روزه سرطان پستان و باروري، پنجشنبه دوازدهم بهمن ماه سال جاري در هتل پارسيان اوين تهران باحضور اساتيد و صاحبنظران برجسته برگزار مي‌شود


 خبر 

 رشد 100 برابري تومورها با مصرف غذاهاي پرکلسترول

نتايج يک تحقيق جديد نشان مي دهد که رژيم هاي غذايي پر کلسترول سلول هاي سرطاني را به تحرک بيش از حد وا مي‌دارند و باعث مي شوند که تومورها 100 برابر سريعتر رشد کنند.

به گزارش ايرنا از روزنامه اينديپندنت، کلسترول نوعي چربي (ليپيد) در خون است. سلول هاي بدن به کلسترول نياز دارند و همه اين نياز در بدن توليد مي شود؛ اما بدن کلسترول را از مواد غذايي مصرفي نيز دريافت مي کند.

به واقع کلسترول جزء ضروري غشاي بيروني تمام سلول هاي انساني است و در کبد به عنوان يک بلوک ساختماني ضروري براي ساير مواد مهم توليد مي شود.اما سطوح بالاي کلسترول به ويژه 'کلسترول بد' به شکل ليپوپروتئين با چگالي کم (LDL)، مي تواند عوارضي داشته باشد و از جمله احتمال بروز سکته قلبي و يا مغزي را افزايش دهد.محققان دانشگاه کاليفرنيا در آمريکا در مطالعه روي موش ها موفق شدند براي اولين بار مکانيزمي را توضيح دهند که به کلسترول چرب امکان مي دهد خطر ابتلا به سرطان هاي روده بزرگ را به اندازه قابل توجهي افزايش دهد.اين مطالعه زمينه را براي ساخت داروهاي جديد براي پيشگيري از اين بيماري ها هموار مي سازد.محققان در اين مطالعه دريافتند که کلسترول بر رشد سلول هاي بنيادي در روده ها تاثير مي گذارد و به نوبه خود سرعت تشکيل تومور را بيش از 100 برابر مي سازد.آنها متذکر شدند گرچه ارتباط ميان کلسترول رژيم غذايي و سرطان روده بزرگ به خوبي مشخص شده است اما مکانيسم دخيل در اين روند معلوم نبود.براساس اين گزارش، کارشناسان بهداشت با هشدار درباره تاثير مصرف چربي هاي اشباع شده بر افزايش سطح کلسترول، به بيماران توصيه مي کنند که از مصرف غذاهايي مانند گوشت يا پنير چرب پرهيز کنند و چربي هاي غير اشباع که در مغز خشکبار و آوکادو يافت مي شود، مصرف کنند.محققان در اين مطالعه موش ها را به دو گروه تقسيم کردند و به يک گروه رژيم غذايي پر کلسترول دادند و موش هاي گروه دوم را از لحاظ ژنتيکي به گونه اي اصلاح کردند که بدن آنها به طور طبيعي کلسترول بيشتري توليد کند.محققان متوجه شدند که در هر دو گروه، کلسترول اضافي عاملي قدرتمند براي تکثير سلول هاي بنيادي روده (ISC) بود؛ سلول هاي بنيادي روده مسئول رشد روده هستند.با افزايش سطح کلسترول، اين سلول هاي بنيادي سريعتر تقسيم شدند که باعث شد لايه بافت روده سطح خود را افزايش دهد و روده بلندتر شود.اما اين رشد سريع به اين معني هم بود که رشد سلول هاي تومور به اندازه قابل توجهي افزايش يافته است.محققان هنوز درباره قابليت استفاده از داروهاي ضد کلسترول مانند استاتين ها براي کاهش خطر ابتلا به سرطان هاي روده اختلاف نظر دارند. استاتين ها به طور گسترده براي افرادي که در معرض خطر ابتلا به حملات قلبي يا سکته مغزي قرار دارند، تجويز مي شوند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته