جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5773


زمان ثبت‌نام پذيرفته‎شدگان جايابي دندانپزشکي خارج از کشور

رئيس سازمان امور دانشجويان:
کاهش درخواست نقل و انتقال دانشجويي


زمان حذف و اضافه نيمسال دوم دانشگاه آزاد


ادامه ثبت‌نام پذيرفته‎شدگان کارشناسي ارشد فراگير تا 30 بهمن


خبرنامه


يادداشت


ميز خبر


 زمان ثبت‌نام پذيرفته‎شدگان جايابي دندانپزشکي خارج از کشور 

 
زمان پذيرفته‎شدگان آزمون جايابي دندانپزشکي خارج از کشور در دانشگاههاي علوم پزشکي کشور 28 بهمن اعلام مي‎شود.پذيرفته‎شدگان سي و يکمين دوره آزمون جايابي دندانپزشکي دانش‌آموختگان مي‌توانند جهت اطلاع از تاريخ و نحوه ثبت‌نام از روز شنبه 28 بهمن 96 به سايت اينترنتي يا معاونت آموزشي دانشگاه محل پذيرش مراجعه کنند.کارنامه علمي شرکت‌کنندگان در سي و يکمين دوره آزمون جايابي دانش‌آموختگان دندانپزشکي خارج از کشور محتوي نمره، رتبه و مجاز بودن داوطلب به ادامه تحصيل در سالهاي چهارم يا پنجم دندانپزشکي يا گذراندن واحدهاي تکميلي (طبق فهرست مرکز خدمات آموزشي) از يکشنبه اول بهمن 96 در سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي منتشر شده است.


 رئيس سازمان امور دانشجويان:
 کاهش درخواست نقل و انتقال دانشجويي 

 رئيس سازمان امور دانشجويان گفت: طي چهار سال گذشته تعداد درخواست هاي نقل و انتقال توسط دانشجويان از 62 هزار درخواست به 9 هزار درخواست کاهش يافته است.به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مجتبي صديقي رئيس سازمان امور دانشجويان صبح امروز در شصت و يکمين نشست معاونين دانشجويي سراسر کشور گفت: يکي از مباحثي که در اين دوره پيگيري شد بحث نقل و انتقال و ميهماني دانشجويان بود که اين مساله در شرايط اضطراري دنبال شد به طوري که روند درخواست دانشجويان براي انتقال طي سال 92 تا 96 از 62 هزار درخواست به 9 هزار درخواست کاهش يافت.

رئيس سازمان امور دانشجويان ادامه داد: همچنين روند تاييد مدارک تحصيلي براي ادامه تحصيل در خارج از کشور طي چهار سال گذشته روند صعودي داشته است و 20 هزار مدرک طي سالهاي عنوان شده تاييد شده است.

وي ادامه داد: انتقال دانشجويان از خارج به داخل ثابت بوده و همچنين روند برگزاري جشنواره دانشجويان نمونه نيز روند ثابتي را پيگيري کرده است.

صديقي گفت: ما براي شوراهاي صنفي دانشجويي اهميت قائل هستيم و اين امر همچنان در دانشگاهها پيگيري مي‌شود. شوراي انضباطي دانشجويي بايد ساماندهي شود و هماهنگي مناسبي بين دانشگاهها در خصوص اقدامات شوراهاي انضباطي بايد ايجاد شود. وي ادامه داد: در طول چهار سال گذشته تعداد محدودي پرونده به شوراي مرکزي انضباطي ارائه شده و بيشتر مباحثي که در آن مطرح شده تخلفات آموزشي و برخي تخلفات اخلاقي بوده است. رئيس سازمان امور دانشجويان در ادامه به کميسيون موارد خاص اشاره کرد و گفت: چالش اصلي ما در اين خصوص در دوره تحصيلات تکميلي است که قرار است با اصلاح و تجديدنظر در آيين‎نامه‎ها تا حدي اختيارات به دانشگاهها ارائه شود تا تعداد اين پرونده‎ها کاهش يابد. وي افزود: جشنواره دانشجويان نمونه 9 اسفند ماه برگزاري مي‎شود و همچنين سامانه الکترونيکي دانشجويان به زودي به بهره‎برداري مي‎رسد.


 زمان حذف و اضافه نيمسال دوم دانشگاه آزاد  

 معاونت آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي، زمان حذف و اضافه نيمسال دوم سال تحصيلي 97-96 را مشخص و ابلاغ کرد.

براساس بخشنامه معاونت آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي و پيرو بخشنامه تقويم آموزشي سال تحصيلي 97-96 دانشگاه، زمان حذف و اضافه نيمسال دوم از تاريخ 28 بهمن تا 3 اسفند 96 است.

تمامي دانشجويان يا پذيرفته‎شدگاني که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، در مدت زمان مذکور و با رعايت ضوابط و مقررات آموزشي مي‌توانند نسبت به ثبت‌نام و حذف و اضافه اقدام کنند.

براساس بخشنامه معاونت آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي، واحدهاي دانشگاهي بايد تمهيدات لازم جهت ثبت‌نام در محل را فراهم کنند.


 ادامه ثبت‌نام پذيرفته‎شدگان کارشناسي ارشد فراگير تا 30 بهمن  

ثبت‌نام غيرحضوري پذيرفته‎شدگان هجدهمين دوره کارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور تا 30 بهمن 96 ادامه دارد.به گزارش خبرنگار مهر، ثبت‌نام غيرحضوري و انتخاب واحد پذيرفته‎شدگان نهايي کارشناسي ارشد فراگير نوبت هجدهم دانشگاه پيام نور، از 24 بهمن 96 آغاز شده و تا 30 بهمن ماه به صورت غير حضوري براي نيمسال دوم 97-96 از طريق سايت اين دانشگاه به نشاني http://www.pnu.ac.ir انجام مي‎پذيرد.پذيرفته‎شدگان براي ثبت‌نام غيرحضوري بايد مدارک موردنياز از جمله، تصوير صفحه اول و صفحه توضيحات شناسنامه، پشت و روي کارت ملي، عکس 4×3 با زمينه روشن، اصل مدرک کارشناسي و اصل مدرک کارداني درصورتي که پذيرفته‎شدگان داراي مدرک کارشناسي ناپيوسته باشند، را ارائه کنند.مدرک مشخص‎کننده نظام وظيفه (ويژه آقايان) و تاييديه سهميه فقط براي استفاده‎کنندگان از سهميه نيز بايد توسط پذيرفته‎شدگان ارائه شود.براي تسريع در ثبت‎نام، پذيرفته‎شدگان بايد تصوير مدارک مذکور را با فرم jpg يا jpeg و حجم هر تصوير حداکثر 250 کيلوبايت آماده کنند، تا در هنگام ثبت‌نام در سامانه آموزشي (گلستان) به آدرس اينترنتي (www .reg.pnu.ac.ir) بارگذاري شود.


 خبرنامه 

 زمان توزيع كارت و برگزاري آزمون تصدي منصب قضا

اطلاعيه معاونت منابع انساني قوه قضائيه درباره تاريخ پرينت كارت و زمان‌ برگزاري آزمون مرحله دوم ( آزمون تشريحي) تصدي منصب قضاء قوه قضائيه- سال 1396 منتشر شد.

در بخشي از اين اطلاعيه آمده است؛

بدين وسيله به اطلاع داوطلبان متقاضي شركت در مرحله دوم (آزمون تشريحي) آزمون تصدي منصب قضا در سال 1396 مي‌رساند كه آزمون مذكور صبح روز جمعه مورخ 27 بهمن 96 منحصراً در شهر تهران برگزار مي‌شود.

شروع فرآيند برگزاري آزمون از ساعت 8:30 صبح آغاز و دربهاي ورود به جلسه امتحان در ساعت 8:00 صبح بسته خواهد شد، لذا كليه داوطلبان مي‌بايست قبل از بسته شدن دربهاي ورودي در محل حوزه امتحاني خود حاضر باشند.

لينك مربوط به پرينت كارت و برگ راهنماي شركت در آزمون از روز چهار‌‌شنبه 25 بهمن 96 بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org قرار گرفته و متقاضيان مي‌توانند با وارد كردن اطلاعات خود شامل: شماره پرونده، كد پيگيري يا نام و نام‌خانوادگي، سال تولد، شماره ملي وشماره سريال کارت اعتباري نسبت به پرينت آن اقدام نمايند.

بديهي است كه هر داوطلب براي شرکت در جلسه آزمون بايد علاوه بر پرينت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملي يا اصل شناسنامه عکسدار خود را ارائه نمايد.

جزئيات رفع نقص كارت

چنانچه داوطلبان مغايرتي در اطلاعات مندرج دركارت شركت در آزمون مشاهده نمودند لازم است امروز پنجشنبه مورخ 26 بهمن 96 از ساعت 8:30 الي12:00 و 14:00 الي17:00 با شماره تلفن 36182160-026 تماس حاصل فرمايند.

رئيس مرکز جذب وزارت علوم:

دلايل تعويق ثبت‌نام فراخوان جذب اعضاي هيئت علمي

رئيس مرکز جذب وزارت علوم با اشاره به دلايل تعويق ثبت‌نام نوزدهمين فراخوان نيمه متمرکز جذب اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌هاگفت: اين فراخوان قبل از پايان سال جاري برگزار مي‎شود.

محمدرضا رضوان‎طلب در گفتگو با خبرنگار مهر درباره دلايل تعويق ثبت‌نام فراخوان بهمن ماه اعضاي هيئت علمي گفت: دليل تعويق ثبت‌نام فراخوان بهمن ماه اعضاي هيئت علمي، سياستهاي جديدي است که مقررشده در اين بخش وضع شود.

رئيس مرکز جذب وزارت علوم افزود: در اين سياستهاي جديد، قرار است، درباره موسسات آموزشي که مجوز دارند، دقت بيشتري شده و مجوزها کنترل و نظارت شوند. وي ادامه داد: موسسات آموزشي که مجوز ندارند و مي‌خواهند مجوز بگيرند، بررسي مي‎شوند تا اگر با سياستهاي آمايشي وزارت علوم همخواني دارند، اين کار صورت گيرد.رضوان‎طلب افزود: در اين سياستها، به توسعه واحدهاي غيردولتي توجه مي‎شود چرا که آنها به عنوان تنظيم شيبي براي انتقال آموزش عالي به سمت خصوصي‌سازي هستند. البته اين موارد به صورت قطعي اعلام نشده و در حال بررسي است.

وي ادامه داد: قرار است ليست نهايي را به زودي به مرکز جذب ارائه کنند، که در اين ليست هم مجوزها، هم سياستها و هم اعتبارات بخش غيردولتي لحاظ شده، تا بعدها اين دانشگاهها براي جذب با مشکل رديف استخدام مواجه نشوند.

وي درباره اينکه ظرفيت پذيرش اساتيد دراين فراخوان چه تعداد است گفت: هنوز روشن نيست که چه تعداد در اين دوره پذيرش خواهيم داشت اما پيش‌بيني ما اين است که حدود 700 تا 800 نفر در اين دوره جذب کنيم که هنوز قطعي اعلام نشده است. نوزدهمين فراخوان نيمه متمرکز جذب اعضاي هيئت علمي (پيماني و طرح سربازي) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي کشور، مربوط به بهمن 96، پس از سه بار تغيير با دستور وزير علوم به تعويق افتاد.

ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان کارشناسي دانشگاه آزاد آغاز شد

جزئيات ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان نهايي مقاطع کارشناسي پيوسته و ناپيوسته براساس سوابق تحصيلي در نيمسال دوم سال تحصيلي 97-96 دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد. به گزارش خبرگزاري آنا، شرکت‌کنندگان در دوره‌هاي کارشناسي پيوسته و ناپيوسته براساس سوابق تحصيلي مي‌توانند با مراجعه به سايت مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه به نشاني www.azmoon.net از نتايج خود مطلع شوند.پذيرفته‌شدگان همه رشته‌ها بايد شخصاً در روزهاي چهارشنبه 25 بهمن، پنج‌شنبه 26 بهمن و شنبه 28 بهمن با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت‌نام به واحدهاي مربوطه که نشاني و تلفن آنها در سامانه اينترنتي مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه به نشاني www.sanjesh.iau.ac.ir و همچنين سامانه دانشگاه آزاد اسلامي به نشاني www.iau.ac.ir درج شده است، مراجعه کنند.

پذيرفته‌شدگان واحدهاي علوم و تحقيقات، تهران مرکزي، تهران جنوب، تهران شمال، پزشکي تهران، الکترونيکي، تهران شرق، بروجرد، سنندج، نجف‌آباد، تبريز، کرج، قم، شيراز، پرند، مشهد، همدان و اراک جهت اطلاع از چگونگي و زمان ثبت‌نام بايد به سايت واحدهاي مذکور مراجعه کنند.

بديهي است عدم مراجعه پذيرفته‌شدگان در روز و ساعت مقرر به منزله انصراف از ثبت‌نام تلقي شده و هيچ‌گونه اعتراضي پذيرفته نخواهد شد.

پذيرفته‌شدگان مقطع کارشناسي پيوسته لازم است اصل ديپلم کامل متوسطه يا اصل گواهي قبولي پايان تحصيلات نظام قديم متوسطه و يا اصل گواهي اتمام دوره پيش دانشگاهي نظام جديد متوسطه، به همراه تصوير آنها و پذيرفته‌شدگان مقطع کارشناسي ناپيوسته نيز لازم است اصل مدرک کارداني مورد تاييد موسسات آموزش عالي معتبر و يک برگ تصوير آن و يا گواهي اتمام دوره کارداني مورد تاييد موسسات آموزش عالي معتبر و يا اداره کل تربيت معلم وزارت آموزش و پرورش و ريزنمرات دوره کارداني به منظور معادل‌سازي واحدهاي درسي به همراه داشته باشند.

همچنين اصل شناسنامه عکس‌دار و دو برگ تصوير از تمام صفحات آن، اصل و يک برگ کپي کارت ملي، 6 قطعه عکس 4*3 تمام‌رخ، اصل و دو برگ تصوير مدرک مشخص‌کننده وضعيت خدمت وظيفه عمومي پذيرفته‌شدگان مرد، تکميل و ارائه فرم درخواست ثبت‌نام، فرم‌هاي مربوط به تعهدات و ساير فرم‌هايي که از طرف واحد يا مرکز دانشگاهي در اختيار هر يک از پذيرفته‌شدگان متقاضي ثبت‌نام قرار خواهد گرفت، از مدارک لازم براي ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان است.


 يادداشت 

 دانشجويان و معضل تدريس منابع درجه دو

زهرا كيان‌بخت

يكي از مسائلي كه در آغاز ترم تحصيلي، براي دانشجويان از اهميت خاصي برخوردار است، منابعي است كه اساتيد به عنوان منبع درس و امتحان پايان‌ترم به دانشجويان معرفي مي‌كنند. چرا كه حتي اگر به دلايل مختلف، دانشجويان در طول ترم هم سري به منابع مزبور نزده و آنها را ورقي هم نزنند، شب امتحان ناچار به مطالعه آنها مي‌باشند. در كنار توضيحات استاد در كلاس، بخشي از آنچه مي‌تواند به عنوان دستاوردها و آموخته‌هاي دانشجويان در طول يك ترم تحصيلي تلقي شود، همان مطالبي است كه از كتابهايي كه به آنها معرفي شده، فرامي‌گيرد. با توجه به اين مسأله، يكي از تفاوتهاي اساتيد برجسته و ماندگار با ديگر همكاران خود، در اين است كه آنها به منبعي كه به دانشجويان معرفي مي‌كنند، اهميت خاصي مي‌دهند. براي آنها انتخاب و معرفي منبع درسي، به معناي اين نيست كه لزوماً كتابي را كه تاليف يا ترجمه خودشان است به دانشجو معرفي كرده و از او بخواهند آن را خريداري كرده و مطالعه كند. بلكه آنچه براي آنها مهم است معرفي بهترين منبعي است كه هم دربردارنده بهترين و به‌روزترين مطالب در آن زمينه باشد، و هم زبان كتاب و نوع بيان مطالب به گونه‌اي باشد كه دانشجويان بتوانند به راحتي با آن ارتباط برقرار كنند و چنين كتابي، الزاماً كتابي كه خود آنها نوشته‌اند نيست.

خوب است در جايگاه استاد، به اين مسأْله توجه داشته باشيم و تا زماني كه منابع و كتابهايي بهتر از آنچه خود نوشته‌ايم يا درنظر داريم به دانشجويان معرفي كنيم، وجود دارد، از انتخاب كتابهاي درجه دو و سه به دانشجويان خودداري كنيم.


 ميز خبر 

 ويژه دانشگاه‌هاي علوم پزشکي؛

تمديد مهلت شرکت در جشنواره فرهنگي وزارت بهداشت

دبيرخانه دائمي نهمين جشنواره فرهنگي وزارت بهداشت با نام «سيمرغ» مهلت ثبت‌نام در سامانه اين جشنواره را براي دومين بار تمديد کرد.

به گزارش معاونت دانشجويي و فرهنگي وزارت بهداشت (مفدا)، دبيرخانه جشنواره به منظور ايجاد فرصت براي شرکت مخاطبيني که تا کنون موفق به ثبت‌نام در «جشنواره بين‌المللي سيمرغ» نشدند، مهلت شرکت در اين جشنواره را تا پايان بهمن ماه تمديد کرد.دانشجويان، کارکنان و اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي حداکثر تا 27 بهمن ماه سال جاري فرصت دارند تا در اين جشنواره ثبت‌نام و تا 28 بهمن ماه فرصت دارند آثار خود را به دبيرخانه‌هاي دانشگاهي جشنواره تحويل دهند.

دانشجويان دانشگاه‌هاي غير علوم پزشکي (سراسر کشور) حداکثر تا 27 بهمن فرصت ثبت‌نام دارند و بايد تا تاريخ 30 بهمن بايد آثار خود را به دبيرخانه دائم جشنواره در تهران ارسال کنند.

به آثاري که بعد از مهلت مذکور ثبت‌نام شود ترتيب اثر داده نخواهد شد. اين جشنواره در بخش آزاد ويژه دانشجويان، کارکنان، اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي و جامعه پزشکي کشور، بخش فرهنگ سلامت ويژه دانشجويان تمام دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات آموزش عالي کشور و بخش بين الملل با موضوع فرهنگ سلامت ويژه دانشجويان سراسر دنيا برگزار خواهد شد.علاقه‌مندان براي کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به سايت جشنواره www.festivalf.ir مراجعه کنند.

جشنواره بين‌المللي سيمرغ که نامش برگرفته از سيمرغ افسانه‌اي در ادبيات ايران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جديد جامعه پزشکي است در پنج بخش تئاتر،‌ فيلم، ادبي، ‌هنرهاي تجسمي و موسيقي، بهار 1397در شهر تهران برگزار خواهد شد.

معاون آموزشي وزارت علوم:

نيمي از دانشگاه‎ها فاقد استاندارد هستند

معاون آموزشي وزارت علوم گفت: بيش از 50 درصد مراکز آموزش دولتي ما فاقد استانداردهاي لازم هستند و به همين دليل جلوي افزايش جمعيت دانشجويي را گرفته‎ايم.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبي شريعتي نياسر، در شصت و يکمين گردهمايي معاونان دانشجويي دانشگاههاي سراسر کشور که در دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد، گفت: تمام رشته‎ها در تمام مقاطع تحصيلي را ما در دانشگاههاي کشور داريم اين نشان‎دهنده اين است که در زمينه آموزش عالي رشد خوبي داشتيم و به ندرت نياز به اعزام دانشجو به خارج از کشور داريم.

وضعيت ما در آموزش عالي بسيار مطلوب است و حرفي براي گفتن در دنيا داريم و مي‎توانيم با پيشرفته‎ترين کشورها تعامل داشته باشيم.

وي با اشاره به تاکيد تعامل معاونان دانشجويي و آموزشي گفت: بايد ميان معاونان آموزشي و دانشجويي در دانشگاه ها تعامل داشته باشيم و اين ضرورتي است که احساس مي‏شود.

اگر اين دو معاونت تعامل خوبي با هم داشته باشند نتيجه اين تعامل به دانشگاهها نيز منتقل مي‎شود.

وي ادامه داد: از مرحله شناسايي چالشها عبور کرديم اما اينکه ادعا کنيم مشکلات مرتفع شده درست نيست در اين چهار سال اخير توانستيم رشد جمعيت دانشجويي را مهار کنيم و بايد در ادامه سياستهاي اعتدالي را براي رفع اين چالش ها به کار بگيريم و بين زيرنظامها هم‎‏افزايي داشته باشيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته