جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5773

در صحن مجلس مطرح شد؛
کاهش 25 درصدي ارزش پول ملي به دليل عدم مديريت بازار ارز


آخر بهمن، پايان تعيين تکليف سپرده‌هاي خرد موسسات غيرمجاز


تريبون


نهادهاي مالي


 در صحن مجلس مطرح شد؛
 کاهش 25 درصدي ارزش پول ملي به دليل عدم مديريت بازار ارز  

 رئيس مجلس درپاسخ به تذکر رئيس کميسيون اقتصادي درباره کاهش 25 درصدي ارزش پول ملي به دليل عدم مديريت بازار ارز، خواستار توضيح بانک مرکزي شد.به گزارش مهر، محمدرضا پورابراهيمي نماينده مردم کرمان و رئيس کميسيون اقتصادي مجلس در نشست علني و در تذکر شفاهي اظهار داشت: وضعيت بازار ارز نگران کننده شده است؛ به طوري که به دليل عدم مديريت بازار توسط دولت، ارزش پول ملي در ماههاي اخير 25 درصد کاهش يافته است.

وي تصريح کرد: به نظر مي رسد بانک مرکزي توان مديريت بازار ارز را ندارد، در حالي که معتقديم اين وضعيت قابل کنترل است و اصلا نرخ ارز اين چيزي نيست که الان وجود دارد.رئيس کميسيون اقتصادي مجلس خواستار تذکر اين موضوع به رئيس جمهور توسط رئيس مجلس شد.علي لاريجاني رئيس مجلس نيز در پاسخ به اين تذکر اظهار داشت: در موضوع نرخ ارز، بانک مرکزي بايد توضيح کافي داده و راهکار ارائه دهد؛ کميسيون اقتصادي نيز حتما اين موضوع را پيگيري کند.

دولت بالاخره براي بازار ارز تصميم گرفت

هيات وزيران به رياست حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رئيس جمهور تشکيل جلسه داد.

در اين جلسه، اعضاي دولت به بررسي مجموعه اقدامات پيشنهادي بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران جهت کنترل بازار ارز پرداخته و تصميمات لازم در اين زمينه اتخاذ گرديد که از سوي بانک مرکزي اعلام خواهد شد.


 آخر بهمن، پايان تعيين تکليف سپرده‌هاي خرد موسسات غيرمجاز  

 معاون نظارتي بانک مرکزي گفت: بر اساس برنامه ريزي ها قرار شده تا ابتدا سپرده هاي خرد موسسات غير مجاز تعيين تکليف شوند که اين امر از ابتداي آذرماه آغاز و تا آخر بهمن ماه، پايان خواهد يافت.به گزارش بانک مرکزي، جمعي از سپرده گذاران برخي تعاوني هاي اعتبار منحل شده، با معاون نظارت بانک مرکزي و مديران اين حوزه و بخش حقوقي بانک مرکزي ديدار کردند.در اين جلسه که با هدف آگاهي از روند تسويه حساب سپرده گذاران تعاوني هاي منحله از جمله وحدت، البرز ، فرشتگان و افضل توس برگزار شد، معاون نظارت بانک مرکزي در ابتدا درباره روند شکل گيري تعاوني‌ها و فعاليت غيرمجاز آنها، نحوه ورود بانک مرکزي به اين مساله و وضعيت کنوني دارايي‌ها و بدهي هاي اين تعاوني ها توضيحاتي ارايه کرد.

حيدري در باره مسايل و مشکلات مطرح شده توسط سپرده گذاران در باره روند تسويه حسابها به ويژه موضوع عدم پرداخت بخشي از سود سپرده ها برمبناي قرارداد هاي اوليه گفت: به دليل کسري دارايي هاي شناسايي شده اين تعاوني ها، پرداخت اصل و سود سپرده ها به صورت کامل در حال حاضر امکان پذير نبود و لازم بود در مورد نحوه تقسيم دارايي هايي که تا کنون شناسايي شده اند، بين طلبکاران تصميم گيري شود.

بر اساس تصميمات اتخاذ شده مقرر شد ابتدا سپرده هاي خرد تعيين تکليف شوند که اين امر از ابتداي آذر ماه آغار و تا آخر بهمن ماه سال جاري پايان خواهد يافت و در ادامه در صورت شناسايي دارايي هاي جديد و ارزيابي آنها، زمينه پرداخت سپرده هاي ساير اشخاص فراهم خواهد شد. براي تحقق اين امر هيات هاي تصفيه فعلي تعاوني ها برکنار و هيات هاي تصفيه جديد از سوي کميته منتخب سران محترم قوا تعيين و مشغول به کار شده اند. بديهي است تعهد تعاوني ها در قبال سپرده گذاران بر اساس قراردادهاي منعقده است و اقدامات صورت گرفته، نافي مسئوليت سهامداران و مديران اين تعاوني ها در قبال قراردادهاي منعقدشده با سپرده گذاران نيست و بايد مسئولين تعاوني هاي منحل شده پاسخگوي ديون خود باشند و مسير قانوني براي پيگيري حقوق مالباختگان هموار است.


 تريبون 

 با راي نمايندگان مجلس:

افزايش قيمت آب، برق و گاز مشروط به تصويب هيئت وزيران

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با افزايش قيمت آب، برق و گاز بر اساس پيشنهاد وزارت مربوطه و تصويب هيئت وزيران موافقت کردند.

به گزارش شانا، نمايندگان در جلسه علني مجلس شوراي اسلامي در جريان بررسي جزئيات لايحه بودجه سال 97 کل کشور با بند الحاقي (6) تبصره 6 اين لايحه موافقت کردند.

در بند الحاقي (6) تبصره 6 آمده است: در مواردي که بر اساس قوانين و مقررات، اختيار افزايش قيمت آب، برق و گاز مصرفي و حق انشعاب آنها به شرکت‌هاي ذيربط داده شده است، اعمال افزايش در سال 97 فقط با پيشنهاد وزارت مربوطه و تصويب هيئت وزيران امکان‌‌پذير است.

وزير جهاد کشاورزي :

آنفولانزاي جديد پرندگان قابل انتقال به انسان است

وزير جهاد کشاورزي با اشاره به قابل انتقال به انسان بودن آنفولانزاي جديد پرندگان از مردم به ويژه ساکنان شمال کشور خواست که از نزديک شدن به پرندگان مهاجر و وحشي جدا خودداري کنند.

به گزارش ايسنا، محمود حجتي وزير جهاد کشاورزي با اشاره به شيوع موج جديد آنفولانزاي مرغي در پرندگان در مناطقي از کشور، ‌ اظهار کرد: حدود يکي دو هفته قبل تعداد زيادي از پرندگان مهاجري که در تالاب بين‌المللي بوجاق در حال تردد بودند، تلف شدند که پس از انجام آزمايش‌هاي لازم مشخص شد ابتلا به سويه جديد آنفولانزا علت تلف شدن اين پرنده‌ها بوده است.

وي با بيان اينکه اين سويه جديد متاسفانه قابل انتقال به انسان نيز است، خاطرنشان کرد: اخيرا يک مورد از اين دست نيز در درياچه خليج‌فارس تهران مشاهده شده است. در اين زمينه کارهاي مقدماتي لازم از جمله سمپاشي، اقدامات ايمني و اعلام اخطارهاي مربوطه انجام شده است و مسئولان دامپزشکي و محيط زيست و نيز استانداران شمالي کشور همه در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند.

وزير جهاد کشاورزي گفت:‌ به هموطنان به ويژه ساکنان شمال کشور و کساني که در معرض محل زندگي پرندگان مهاجر و وحشي قرار دارند درخواست مي‌کنيم که به شدت از هرگونه نزديکي به اين نوع پرندگان بپرهيزند تا سويه H5N6 موجود در آنفولانزاي اين نوع پرندگان آسيبي به آنها وارد نکند.حجتي با تاکيد بر اينکه در حال حاضر در حال مقابله با سويه قبلي آنفولانزاي پرندگان هستيم، افزود: متاسفانه آنفولانزاي قبلي آسيب‌هاي جدي به توليدکنندگان به ويژه توليدکنندگان مرغ تخم‌گذار وارد کرد که اين آسيب‌ها نيز کم و بيش در بازار به دليل عرضه کم در قيمت‌هاي تند قابل مشاهده است.

وي افزود: با تسهيلاتي که دولت در اين زمينه تعيين کرده همکاران ما و همچنين بخش خصوصي اقدام به واردات تخم‌مرغ کرده‌اند و اين واردات روز به روز در حال افزايش است تا بتوانيم نياز بازار را تامين کنيم.


 نهادهاي مالي 

 استقبال بانک ايران زمين از جوانان توانمند و صاحب ايده در حوزه ديجيتال

بانک ايران زمين - عضو هيات مديره بانک ايران زمين گفت: براي من به عنوان يکي از اعضاي هيئت مديره بسيار ارزشمند است که اين پيام را به تمام جوانهاي کشور بدهيم که در نظام بانکي تحولاتي در حال صورت گرفتن است و باب بانک ايران زمين به عنوان يک بانک پيشرو در حوزه ديجيتال بر روي جوان هايي که توانمند و صاحب ايده مي باشند باز است.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک ايران زمين ،دکتر قرباني عضو هيات مديره بانک ايران زمين اظهار کرد: امروزه جامعه بشري در مسيري گام بر مي دارد که تمام ابعاد زندگي اش شکلي از تحول ديجيتال را تجربه مي‌کند و آثارش را در زندگي‌هاي فردي، اجتماعي، فرهنگي، سياسي و ... هريک از ابناء بشر ميتوان مشاهده کرد.

فروش اوراق گواهي سپرده عام در شعب بانک تجارت

بانک تجارت - اوراق گواهي سپرده عام با نرخ سود علي الحساب 16 درصد سالانه تا روز يکشنبه 29 بهمن در شعب بانک تجارت سراسر کشور به فروش مي‌رسد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت ، اين اوراق يکساله، بانام و معاف از ماليات است و فروش آن به مدت شش روز کاري از روز دوشنبه 23 بهمن آغاز شده و تا يکشنبه 29 بهمن ماه در شعب بانک تجارت ادامه خواهد يافت.

اعطاي بيش از 82 هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه ازدواج از سوي بانک رفاه

بانک رفاه - بانک رفاه طي 10 ماهه نخست سال جاري، بالغ بر 82 هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه ازدواج و تهيه جهيزيه پرداخت کرده است.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک رفاه، شعب اين بانک از محل سپرده هاي قرض الحسنه نزد خود و در 10 ماهه نخست سال جاري، تسهيلات قرض الحسنه ازدواج و تهيه جهيزيه به تعداد 82.303 فقره، به مبلغ 8.556.425 ميليون ريال پرداخت کرده است.

گزارش شعب بانک مسکن از افتتاح مسکن مهر

بانک مسکن - مديريت شعب بانک مسکن در 19 استان کشور عملکرد و برنامه افتتاح پروژه هاي مسکن مهر در اين استان ها به مناسبت ايام دهه فجر را منتشر کردند.

به گزارش پايگاه خبري بانک مسکن-هيبنا، بر اساس برنامه اعلام شده از سوي اين شعب، در مجموع 63 هزار و 810 واحد مسکن مهر در ايام دهه فجر در کشور افتتاح خواهد شد که اين افتتاح ها در شهرهاي مختلف و شهرهاي جديد اطراف کلان شهرها در 19 استان کشور صورت خواهد گرفت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته