جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5773


کمبود امکانات راهداري در حوزه راه‌هاي شهرستان اسلامشهر

شهردار رباط کريم:
در مواقع بحران، خودمان دچار بحران هستيم!


صدور جواز حضور3 دانش‌آموز دختر بندرعباسي در رقابت‎هاي A ليمپياد هلند


تردد در محورهاي لرستان از مرز دو ميليون گذشت


کشف 36 هزار ليتر نفت قاچاق در لرستان


خبــر


در استان


  کمبود امکانات راهداري در حوزه راه‌هاي شهرستان اسلامشهر  

 اسلامشهر- محمدرضا عباسي

کيوان محمدي رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده‌اي شهرستان اسلامشهر،در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان اسلامشهر که در فرمانداري اسلامشهر برگزارشد ،اظهار کرد: توان و پتانسيل حوزه راهداري به‌هيچ‌عنوان تناسبي با حوزه راه‌هاي شهرستان اسلامشهر ندارد وکمبودهاي بسياري وجود دارد.وي افزود: بابت مشکلات به وجود آمده در سطح شهرستان اسلامشهر در بارندگي اخير از همه شهروندان عذرخواهي مي‌کنم، علي‌رغم فعاليت شبانه‌روزي عوامل راهداري متأسفانه کمبود امکانات و تجهيزات باعث به وجود آمدن مشکلات براي مردم شد.

رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده‌اي اسلامشهر بيان کرد: در اتوبان‌هاي تهران- قم و تهران- ساوه، مسدودشدن اين محورها باعث به وجود آمدن ترافيک سنگين در محورهاي مواصلاتي شهرستان اسلامشهر شد؛ ولي با اقدامات انجام‌شده، هيچ محوري مسدود نبود.

محمدي تأکيد کرد: در حوزه راهداري به‌شدت با کمبود نيروي انساني و تجهيزات و امکانات روبه‌رو هستيم، يکي از مهم‌ترين مشکلات به وجود آمده، ناشي از کمبود تجهيزات و امکانات بود که، مسدودشدن بزرگ‌راه‌هاي هم‌جوار هم باعث افزايش مشکلات شد.

وي تصريح کرد: تأمين امکانات و تجهيزات راهداري يک توان مضاعف و خارج از محدوده وزارت راه و شهرسازي را مي‌طلبد که در اين زمينه دستگاه‌هاي مختلف به ياري راهداري بشتابند تا بتوان در آينده نزديک تجهيزاتي از قبيل خودروهاي برف‌روب و نمک‌پاش و ... تهيه کرد.

رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده‌اي اسلامشهر افزود: متأسفانه با توجه به انتزاع و تفکيک به وجود آمده در حوزه وزارت راه و شهرسازي، براي راه‌هاي روستاي هيچ برنامه‌ريزي صورت‌نگرفته و در مواقع بحراني اين راه‌ها بلاتکليف رها شده‌اند.

محمدي بيان کرد: براي نگهداري راه‌هاي روستايي و مواجه در مواقع بحران، اين راه‌ها رهاشده و هيچ متولي مشخصي براي رسيدگي به امور، نگهداري، برف‌روبي

و ... راه‌هاي روستايي وجود ندارد.

وي با اشاره به اقدامات انجام‌شده در بحران اخير در سطح شهرستان اسلامشهر، گفت: با تجهيزات که در اختيار داريم و با بهره‌گيري از توان تمامي دستگاه‌ها و بخش خصوصي، علاوه بر برف‌روبي در بزرگ‌راه‌ها و اتوبان‌هاي هم‌جوار و در محدوده شهرستان، دو محور شورآباد و احمدآباد مستوفي با تلاش شبانه‌روزي راهداران برف‌روبي شد.

رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده‌اي اسلامشهر، خاطرنشان کرد: عدم رعايت نکات ايمني در زمستان و عدم استفاده از زنجير چرخ توسط رانندگان خودروها، مانع از خدمات‌رساني بيشتر به شهروندان شده بود که، از همشهريان عزيز درخواست داريم در مواقع بارندگي و برفي بيش از گذشته نکات ايمني را رعايت و در صورت لزوم ضمن استفاده از زنجير چرخ، در حد امکان از ترددهاي غيرضروري خودداري کنند.


 شهردار رباط کريم:
 در مواقع بحران، خودمان دچار بحران هستيم! 

 رباط کريم-ذبيح اله اصغري

شهردار رباط کريم در نشست خبري با اصحاب رسانه گفت: شهرداري رباط کريم 114 ميليارد تومان بدهي داشته است

به گزارش خبرنگارآفرينش، محمد ميرزماني، با حضور در نشست خبري با اصحاب رسانه ضمن تبريک به مناسبت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ايران طي سخناني اظهار داشت: شهرداري رباط کريم مبلغي بالغ بر 114 ميليارد تومان بدهي در حوزه‎هاي مختلف و به پيمانکاران و تامين اجتماعي و صاحبان زمينهايي که بدون اذن آنان تصرف شده بود، مي‎باشد.

ميرزماني افزود: امروز نزديک به 6 ميليارد تومان از بدهي گذشته پرداخت شده است و بخش اعظم آن بدهي به پرسنل بود هم حوزه حقوقي و هم تامين اجتماعي که خوشبختانه همگي تسويه شد و پرداخت حقوقها نيز به روز شده است.

شهردار رباط کريم اظهار داشت: با توجه به اينکه پارلمان شهري رباط کريم محدوديتي را از لحاظ خدمات‎دهي عمراني براي شهرداري در نظر نگرفته بود تصميم بر اين شد که 200 هکتار از زمينهاي منابع طبيعي تحويل گرفته شود و درختان مثمري که با فضاي اقليمي ما سازگار است کاشته شد، مورد دوم مکاتبه اي با اداره کل راه و شهرسازي در خصوص تعريض 2 جاده پرخطر شترخوار و کيکاور انجام شد که به دليل عدم مديريت صحيح تعداد زيادي از شهروندان دچار آسيب مي‎شوند و مراحل مطالعاتي آن در دست بررسي مي‌باشد.

شهردار رباط کريم در پايان گفت: در مواقع بحران ما خودمان دچار بحران هستيم چرا که ما براي مديريت بحران بايد امکاناتي را در اختيار داشته باشيم و وقتي سوله بحران در محلي احداث شده است که منازل مسکوني بافت فرسوده قرار دارند چگونه مي‎شود اين بحران را مديريت کرد.


 صدور جواز حضور3 دانش‌آموز دختر بندرعباسي در رقابت‎هاي A ليمپياد هلند 

 بندرعباس- شهين صادقي

مديرآموزش وپرورش ناحيه يک بندرعباس گفت : قرارگرفتن تيم 3نفره دختران ازمقطع متوسطه دوم درجمع 15 گروه برتر كشوري و دريافت جواز حضور در رقابتهاي بين‎المللي A ليمپياد هلند نشانه بهره‎مندي دانش‌آموزان هرمزگاني از سطح هوش محاسباتي بالاست.اصغر بهرامي سعادت‌آبادي درتشريح اين مسابقات افزود: پس از برگزاري مسابقه Aليمپياد درتاريخ سوم آذرماه كه با شركت 14 تيم سه نفره از دانش‌آموزان دختر دو ناحيه آموزش و پرورش برگزار گرديد، تيم مصحح پس از مطالعه تمام پاسخنامه‌ها و با در نظر گرفتن تمام جزئيات، چند پاسخنامه برتر را انتخاب و بدون هيچ اولويتي به خانه رياضيات اصفهان ارسال نمود.وي تصريح کرد: در مرحله كشوري، پاسخنامه اين دانش‌آموزان، سحر بردبار، نازنين عبداللهي‎نژاد وآيدا قاسمي از آموزش و پرورش ناحيه يك بندرعباس جواز حضور در رقابتهاي بين‌المللي هلند را دريافت نمودند.


 تردد در محورهاي لرستان از مرز دو ميليون گذشت 

 خرم‌آباد – خبرنگار آفرينش

طي هفته گذشته تردد وسايل نقليه در محورهاي لرستان از مرز دو ميليون فراتر رفت. عباس شرفي مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان لرستان گفت: در هفته گذشته دو ميليون و 136هزار و 218وسيله نقليه در محورهاي استان لرستان تردد داشتند كه نسبت به دوره قبل از آن با 28.46درصد رشد همراه بود.وي با بيان اينكه سه‌راهي چالان‌چولان(بروجرد)-خرم‌آباد با 96هزار و 593تردد ثبت شده، پرترددترين محور استان در هفته گذشته بود، افزود: محور سه‌راهي چالان‌چولان - دورود و مسير برعكس آن به ترتيب دومين و سومين محور پرتردد استان بودند.شرفي با اشاره به اينکه اوج تردد وسايل نقليه از ساعت 15 الي 16 بوده است، خاطرنشان كرد: آزادراه خرم‌آباد-پل‌زال با متوسط سرعت97.1كيلومتر در ساعت ركوددار بيشترين سرعت متوسط وسايل نقليه در بين محورهاي مواصلاتي استان طي هفته گذشته بود و پس از آن دوربين‌هاي كنترل سرعت در دو محور آزادراه پل‌زال - خرم‌آباد و فيروزآباد - نورآباد بيشترين سرعت را ثبت نموده‌اند.

وي افزود: محورهاي سه‌راهي چالان‌چولان - خرم‌آباد، خرم‌آباد - سه‌راهي چالان‌چولان و کمربندي جنوبي خرم‌آباد (جنوب به شمال) محورهاي با بيشترين سهم تردد وسايل نقليه سنگين در استان بودند.


 کشف 36 هزار ليتر نفت قاچاق در لرستان 

 خرم آباد – خبرنگار آفرينش

فرمانده انتظامي لرستان گفت: 36هزار ليتر نفت قاچاق در شهرستان چگني کشف و در اين رابطه 2 تن دستگير شدند.

سردار حاجي محمد مهديان‎نسب اظهار کرد: در پي دريافت خبري مبني بر ذخيره مقاديري سوخت غيرمجاز در يک انبار، ماموران پليس آگاهي رسيدگي به اين موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. وي با اشاره به اينکه 2 متهم مورد نظر شناسايي و دستگير شدند، افزود: ماموران در بازرسي از محل زندگي اين افراد 36 هزار ليتر نفت غيرمجاز را کشف کردند.سردار مهديان‎نسب گفت: متهمان همراه پرونده به مراجع ذيصلاح معرفي شدند.


 خبــر 

 کلنگ‌زني نخستين کارخانه خودروسازي در اروميه

اروميه- يزدان پناه

مديرعامل شرکت خودروسازي آذر محرکه اروميه گفت:براي اولين بارانواع وانت تک کابين و دوکابين در استان توليد مي‎شود.

مرتاض در مراسم کلنگ‌زني نخستين کارخانه خودروسازي در استان با حضور استاندار آذربايجان‌غربي و فرماندار اروميه افزود: براي اولين بار انواع وانت تک کابين و دوکابين با ظرفيت توليد سالانه 5000دستگاه وانت ساخته خواهدشد.

وي درخصوص حجم سرمايه‎گذاري اين طرح اظهار کرد:براي افتتاح فاز اول پروژه 35ميلياردتومان اعتبار درنظر گرفته شده که تا افتتاح نهايي به70ميليارتومان خواهدرسيد.

مرتاض ادامه داد:ميزان اشتغال ايجادشده درفاز اول به طور مستقيم 137نفر و با توسعه فازهاي بعدي تا 1200نفر نيزافزايش خواهديافت.

وي باتاکيد به اينکه محصول توليدي با برند ايراني توليد خواهدشد افزود: قطعات محصول تا 12درصد درداخل ايران وتا8سال آينده 100درصد درداخل ايران توليد خواهد شد.

مرتاض تصريح کرد:با رسيدن به توليد35درصددرسال دوم اميدواريم به کشورهاي آسياي ميانه وعراق صادرات داشته باشيم.

کشف قايق پارويي و تيوپ در اميرکلايه لاهيجان

رشت-خبرنگار آفرينش

به گزارش روابط عمومي حفاظت محيط زيست گيلان ماموران پاسگاه سرمحيط باني اميرکلايه لاهيجان طي گشت روزانه خوددر حاشيه تالاب امير کلايه لاهيجان موفق به کشف و ضبط يک فروند قايق پارويي، يک حلقه تيوپ،30متر دام هوايي ويک رشته دام زيرآبي شدند.

درراستاي ممنوعيت شکار و با توجه به دستورالعمل جديد درخصوص آنفولانزاي پرندگان گشت و کنترل منطقه به صورت جديتري در دستور کار قرار دارد

سال آينده؛

اتصال 1410 روستاي آذربايجان غربي به مدار مصرف گاز

اروميه- يزدان پناه

مديرعامل شرکت گاز آذربايجان غربي از بهره‎مندي بيش از 16 هزار خانوار روستايي استان از نعمت گاز خبر داد.

عليرضا شيخي در آيين بهره‎برداري از طرح گازرساني به 133 روستاي آذربايجان غربي در روستاي نلاس شهرستان سردشت با اشاره به اينکه با افتتاح اين طرحها با اعتباري بالغ بر87 ميليارد تومان و 662 کيلومتر لوله‎گذاري، 16 هزار و 514 خانوار روستايي از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد خاطرنشان کرد: همزمان با افتتاح اين طرحها عمليات گازرساني به 247 روستاي استان نيز با اعتباري بالغ بر260 ميليارد تومان و1850کيلومتر لوله‎گذاري آغاز مي‎‌شود که در نتيجه آن 24 هزار و 460 خانوار ديگر نيز از نعمت گاز بهره‎مند خواهند شد.

شيخي تصريح کرد: با بهره‎برداري از طرح حاضر جمعيت روستايي برخوردار از گاز در استان از 50 درصد به 56.3 درصد افزايش خواهد يافت و با اتمام پروژه‎هاي شروع شده و درحال تکميل که شامل 610 روستا مي‎شود جمعيت روستايي بهره‎مند از گاز استان به 78 درصد خواهد رسيد.

وي ادامه داد: براساس برنامه‎ريزيهاي انجام شده تا پايان سال 97 يک هزار و 410روستاي استان به مدار مصرف گاز متصل خواهند شد.

مديرعامل شرکت گاز آذربايجان غربي با بيان اينکه 95 درصد شهرهاي استان به مدار مصرف گاز متصل هستند تصريح کرد:از 43 شهر استان 37 شهر از نعمت گاز طبيعي بهره‎مند هستندِ و دو شهر سرو و ميرآباد سردشت نيز در حال انجام عمليات گازرساني هستند.

بهره‎برداري از 4 پروژه آبرساني روستايي در شهرستان گرگان

گرگان-قهرمان

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب روستايي استان گلستان، همزمان با افتتاح متمرکز پروژه‎هاي عمراني، توليدي و اشتغالزايي شهرستان گرگان در ايام‌ا... مبارک دهه فجر با حضور دکتر ابتکار مشاور رئيس جمهور در امور بانوان، دکتر هاشمي استاندار گلستان، فرماندار، مديران دستگاههاي اجرايي استاني و شهرستاني و اقشار مختلف مردم 4 پروژه آبرساني روستايي شهرستان گرگان به بهره‎برداري رسيد محبوبي مدير امور آبفار شهرستان گرگان حجم عمليات پروژه‎هاي قابل افتتاح را شامل 32.9 کيلومتر شبکه توزيع با نصب 1903 فقره انشعاب، 5.1 کيلومتر خط انتقال، اجراي خط انتقال برق و نصب و استاندارد سازي پست هوايي بطول 144 متر و اجراي حصارکشي و محوطه‎سازي بطول 154 متر مورد برشمرد.

وي در پايان افزود :جهت افتتاح اين پروژه‎ها مبلغ 20012 ميليون ريال هزينه شده است.

تحولي عظيم در پايداري برق مسجد سليمان

اهواز-خبرنگار آفرينش

مدير امور بهره‎برداري ناحيه شمال شرق شرکت برق منطقه‎اي خوزستان گفت: با اتصال شبکه انتقال نيرو ناحيه شمال شرق خوزستان به پست نيروگاه سد مسجد سليمان، تحولي عظيم در شبکه برق اين منطقه از استان ايجاد شد.

محسن علي‌پناهي اظهار کرد: قبل از اين اتصال، حوزه مسجد سليمان در ناحيه شمال شرق خوزستان از طريق دو خط 132 کيلو ولت از پست اصلي شوشتر تغذيه مي‌شد، همين موضوع موجب ضعف ولتاژ در اين حوزه، پرباري ترانسهاي قدرت در پست اصلي شوشتر و متعاقب آن وجود ناپايداري براي کليه مصرف‌کنندگان اين حوزه شده بود.

وي ادامه داد: با بررسيهاي انجام شده براي برطرف کردن اين مشکلات ترتيبي اتخاذ شد تا شهرستان مسجد سليمان و پستهاي تابع آن از حالت يکسو تغذيه خارج و با بهره‎برداري از چهار خط 132 کيلو ولت جديد و اتصال آنها به پست سد نيروگاه مسجد سليمان شرايط بسيار مطلوبتري براي مشترکين اين منطقه رقم بخورد.

مدير امور بهره‎برداري ناحيه شمال شرق به مزاياي ديگر اين اتصال اشاره کرد و افزود: با انجام اين اقدامات علاوه بر ايجاد پايداري برق حوزه مسجد سليمان، مشکل پرباري چهار دستگاه ترانس قدرت در پست اصلي شوشتر که تا قبل از اين بار کل ناحيه شمال شرق را تامين مي‌کرد نيز مرتفع گرديده و باعث بالا رفتن ضريب پايداري در شهرستان شوشتر و ساير مناطق حومه شد.علي‌پناهي بيان کرد: حوزه مسجد سليمان بعد از انجام اين اقدامات از حالت وابستگي به تغذيه از سمت شوشتر خارج شده و حتي مي‌تواند بخشي از بار حوزه شوشتر را نيز تامين نمايد، اين اقدام انجام شده در پايداري کل ناحيه تحول عظيمي ايجاد کرده است.


 در استان 

 نشت‌يابي بيش از 17 هزار کيلومتر شبکه گاز در آذربايجان شرقي

تبريز – توفيقي

مديرعامل شرکت گاز آذربايجان شرقي از نشت‌يابي بيش از 17 هزار کيلومتر شبکه گاز در 9 ماهه سال جاري خبر داد.

مدير عامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با اعلام و اين خبر گفت: درراستاي افزايش ضريب ايمني و پايداري جريان گاز طبيعي و همچنين کاهش خطرات زيست‌محيطي و اتلاف گاز طبيعي، بطور مداوم تمامي تجهيزات و شبکه‌‎هاي توزيع و تغذيه گاز طبيعي نشت‌يابي و مورد بازرسيهاي فني و ايمني قرار مي‎گيرند.

سيدمحمدرضا توحيدي افزود: در اين خصوص تيمهاي نشت‎ياب شرکت گاز استان در 9 ماه سال جاري توانستند در سرتاسر استان بيش از 17 ميليون کيلومتر را نشت‌يابي کنند.

وي افزود: همچنين در اين بازه زماني بيش از 562 هزار علمک مشترکين نيز مورد نشت‌يابي قرار گرفته است. مديرعامل شرکت گاز استان ضمن تأکيد بر هماهنگي و اخذ مجوز هرگونه حفاري در شهرها و روستاهاي گازدار از سوي سازمانها و شرکتهاي حفار گفت: با توجه به گستردگي و مدفون بودن شبکه گاز در اقصي نقاط استان جهت جلوگيري از هرگونه حادثه ناگوار سازمانهاي خدمات‎رسان و شرکتهاي حفار موظف هستند هماهنگيها و مجوزهاي لازم را از ادارات گاز اخذ نمايند.

دکتر توحيدي اظهار داشت: براي جلوگيري از نشت گاز در منازل ، مشترکين گاز خانگي نيز بايد سيستم‌هاي لوله‏‎کشي گاز داخلي منازل خود را حداقل 6 ماه يکبار با کف صابون نشت‌يابي کنند. وي در خاتمه از شهروندان درخواست نمود: هرگونه حادثه ناشي از گاز طبيعي و نشت گاز از شبکه و انشعابات را با فوريت به سامانه 194 گزارش کنند.

هم‌انديشي تسهيل فعاليت‎هاي پروژه مديريت اکولوژيک تالاب انزلي

رشت-خبرنگار آفرينش

جلسه هم‌انديشي تسهيل فعاليتهاي پروژه مديريت اکولوژيک تالاب انزلي در دفتر مدير کل حفاظت محيط زيست استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي حفاظت محيط زيست گيلان، در اين جلسه که با حضور نماينده گروه جايکا تشکيل شده بود موانع ومشکلات ادامه طرح مورد بحث و گفتگو قرار گرفت وراه‌حلهاي کاربردي آن پيشنهاد شد.

شايان ذکر است پيشبرد فعاليتهاي پروژه منطبق بر تفاهمنامه‎هاي رد وبدل شده موضوع اصلي اين نشست را دربرداشت.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان غربي:

صادرات بيش از 17 هزارتن سنگ تزئيني از آذربايجان غربي

اروميه- يزدان پناه

رئيس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربايجان غربي گفت: از صادرات بيش از 17 هزارتن سنگ تزئيني از استان طي سال جاري خبرداد.

جعفر صادق اسکندري افزود: با اشاره به ميزان صادرات سنگهاي تزئيني از استان طي 9 ماهه نخست سال جاري افزود: 17 هزار و 996 تن صادرات انجام شده که بيش از 6 ميليون و 502 هزار دلار ارزآوري داشته است.

وي گفت: بيش از 7ميليون و 114 هزار تن انواع مواد معدني طي 9 ماهه نخست سال جاري از معادن استان استخراج شده است که ميزان استخراج واقعي در سال گذشته بيش از 7 ميليون و 232 تن بوده است.

اسکندري تصريح کرد: با توجه به اتمام فصل کاري و تعطيلي عمده معادن استان و شرايط آب و هوايي عملکرد کلي معادن در سه ماهه چهارم محدود است. رئيس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربايجان غربي با بيان اينکه تعداد معادن سنگهاي تزئيني فعال در استان 100 فقره است اظهار کرد: استخراج واقعي 9 ماهه نخست سال جاري معادن فعال سنگ تزئيني استان 430 هزار و 683 تن است. وي با اشاره به اينکه رتبه استان در استخراج واقعي سنگهاي تزئيني چهاردهم کشوري است يادآورشد: آذربايجان غربي براساس ميزان اشتغال ايجاد شده در اين حوزه رتبه هشتم و از لحاظ تعداد معادن فعال رتبه دهم کشوري را به خود اختصاص داده است.

رونمايي از پورتال جديد شرکت برق منطقه‎اي خوزستان

اهواز-خبرنگار آفرينش

با حضور مديرعامل و مديران از پورتال جديد شرکت برق منطقه‎اي خوزستان به مناسبت دهه مبارکه فجر رونمايي شد.

محمود دشت‎بزرگ با تشکر از دست‎اندرکاران طراحي و راه‎اندازي پورتال جديد شرکت، گفت: در دنياي امروزي گسترش ارتباطات و فضاي مجازي حرف اول را مي‎زند، ما نيز بايد بتوانيم متناسب با اهداف و وظايف شرکت از اين فضا استفاده‎اي امن، به‎روز و موثر داشته باشيم.

وي ادامه داد: همان طور که در طول ساليان اخير کارکرد شرکت تغييراتي کرده و با توجه به شرايط روز، شرح وظايف سازمان بازتعريف شده است، لازم بود که پورتال شرکت نيز براي معرفي بهتر اين کارکردها و ارتباط موثر درون سازماني و بي‌نياز کردن مشترکين از مراجعات حضوري به‌روزرساني شود. مديرعامل شرکت برق منطقه‎اي خوزستان هدف از راه‌اندازي اين پورتال را اضافه کردن قابليتهاي جديد در ارائه خدمات به مشترکين، ارتباط راحت درون‌سازماني و اطلاع‎رساني بهتر اقدامات انجام شده دانست و افزود: آسان‌سازي دسترسيها و تسريع در اطلاع‎رساني به مخاطبان از اولويتهاي راه‎اندازي پورتال جديد است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته