جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/11/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5773

جام جهاني فرنگي قرعه‌کشي نشد
اقدام عجيب اتحاديه جهاني کشتي عليه ايران!

برانکو:
السد، سخت‌ترين حريف ما است


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 جام جهاني فرنگي قرعه‌کشي نشد
 اقدام عجيب اتحاديه جهاني کشتي عليه ايران! 

 اتحاديه جهاني کشتي در تقابلي آشکار با کشتي ايران و بر خلاف اعلام قبلي خود، قرعه‌کشي جام جهاني کشتي فرنگي را انجام نداد تا مهر تاييدي بر نفوذ روس‌ها بر تصميمات کلان اين رشته بزند.رقابت‌هاي جام جهاني کشتي آزاد روزهاي 18 و 19 فروردين‌ماه سال آينده به ميزباني آيواسيتي آمريکا برگزار خواهد شد که بر اساس اين قرعه‌کشي، تيم ملي کشورمان در گروه اول اين مسابقات با تيم‌هاي آمريکا، گرجستان و ژاپن هم‌گروه است و در گروه دوم نيز تيم‌هاي روسيه، آذربايجان، کوبا و قزاقستان به رقابت خواهند پرداخت.

در کنار اين قرعه‌کشي مراسم گروه‌بندي جام جهاني کشتي زنان نيز برگزار شد، اما در حالي که قرار است کشورمان فروردين‌ماه و به فاصله چند روز از جام جهاني آزاد، ميزبان جام جهاني کشتي فرنگي در اهواز باشد، در کمال تعجب خبري از قرعه‌کشي اين رقابت‌ها نبود. گويا اتحاديه جهاني کشتي حتي نامه ارسالي به کشورها در خصوص اين مسابقات را نيز ناديده گرفته و در عمل با تعويق 7 ماهه جام جهاني کشتي فرنگي، باز هم طبق نظر و خواسته روس‌ها عمل کرده است.

اتحاديه جهاني کشتي با فشار روس‌ها خواستار تغيير زمان برگزاري جام جهاني کشتي فرنگي به دليل تقارن با رقابت‌هاي قهرماني اروپا و عدم امکان حضور کشورهاي اروپايي و همچنين برگزاري جام جهاني در آذرماه شد، اما فدراسيون کشتي ايران به شدت با اين درخواست و زمان پيشنهادي مخالفت کرد.

به اين ترتيب در صورتي که اتحاديه جهاني همچنان بر نظر خود مبني بر برگزاري جام جهاني کشتي فرنگي در آذرماه تاکيد کند، کشتي ايران نيز قطعا در جام جهاني کشتي آزاد در آمريکا شرکت نخواهد کرد؛ موضوعي که بطور رسمي تا چند روز آينده مشخص مي شود.


 برانکو:
 السد، سخت‌ترين حريف ما است 

 سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس اعتقاد دارد که السد قطر سخت ترين حريف اين تيم در ليگ قهرمانان آسيا است.برانکو ايوانکوويچ روز گذشته و در حاشيه تمرين اين تيم در جمع خبرنگاران، در خصوص بازي با نسف قرشي و شرايط پرسپوليس در آسيا صحبت کرد:

*اين يک شروع خوب و نتيجه خوب در ابتداي ليگ قهرمانان آسيا بود. البته شايد نتيجه نشان دهنده اين باشد که نسف تيم قدرتمندي نبوده است ولي به هر حال تيم خيلي خوبي بود. اين برد قاطعانه ما پيش از هر چيز مرهون نمايش خوب بازيکنان ما بود. همه ما از اين نتيجه در ابتداي ليگ قهرمانان راضي هستيم.

*السد کيفيت بالاتري دارد و يکي از مهم‌ترين و سخت‌ترين بازي‌هاي آسيا است. مي‌دانيم حريف قدر و سختي در پيش داريم. مي‌توانم بگويم که در تاريخ قطر السد بهترين تيم است. بازيکناني مانند پورعلي گنجي و ژاوي با بازي در اين تيم، کيفيت خوبي به آن‌ها داده است. ما بازي آن‌ها را آناليز کرده‌ايم و آناليزي که ديديم اين بود که تيم متعادل و خوبي در اختيار دارند.نيازي نيست که بگويم بازي با آن‌ها سخت و نتيجه آن نامعلوم است. در ليگ قهرمانان آسيا تيم ضعيف وجود ندارد.

* به عليپور به خاطر بازي‌ها و گل‌هايي که مي‌زند تبريک مي‌گويم و به خاطر اين که به تيم ملي دعوت شده است، دوباره به او تبريک مي‌گويم. خوشحالم که با بازي خوب و گل‌هاي زيادي که به ثمر رساند خودش را به تيم ملي تحميل کرد. ما هميشه به دنبال اين هستيم که به تيم ملي کمک کنيم.

*ما ليست را به باشگاه براي تمديد قرار داده‌ايم اما هنوز مذاکره با بازيکنان آغاز نشده است. اين کار در روزهاي آينده پيگيري مي‌شود و بارها هم گفته‌ايم که روي همه بازيکنانمان حساب باز کرده‌ايم.


 خبـــرنامه 

 اسکوچيچ و خونه به خونه

غير قابل پيش‌بيني

خونه به خونه بابل در نيم فصل اول رقابت‌هاي ليگ يک نتايج خوبي با جواد نکونام کسب کرد و با صعود به نيمه نهايي جام حذفي بسياري از چشم‌ها را به خود خيره کرد؛ موضوعي که سبب شد دراگان اسکوچيچ چالش حضور در اين تيم را بپذيرد.

با اين حال و با توجه به تغييراتي که در تيم صورت گرفته بود، خيلي‌ها کسب چنين نتايجي را در بدو ورود اسکوچيچ متصور نبودند ولي آماري که اين سرمربي کروات از خود به جاي گذاشته قابل توجه است.

اسکوچيچ که با نمايش‌هاي خوب ملوان بندرانزلي به فوتبال ايران شناسانده شد، در بازگشت به شمال همان روحيه را به تيم خونه به خونه منتقل کرده است و حالا کارشناسان از بيشتر شدن صعود نماينده بابل به ليگ برتر سخن مي‌گويند. خونه به خونه با دراگان اسکوچيچ حالا به 4 امتيازي صدر رسيده و با توجه به کسب 10 امتياز از 4 ديدار سخت اخير، اميد زيادي براي ادامه ليگ و صعود به ليگ برتر دارد.

بوندس ليگا، روياي در دسترس جهانبخش

عليرضا جهانبخش يکي از ستاره‌هاي بي‌بديل اين فصل تيم آلکمار است. اين ملي‌پوش ايراني آلکمار را دوست دارد اما به آينده هم نگاهي مي‌اندازد. او تا نيمه سال 2020 ميلادي با باشگاه آلکمار هلند قرارداد رسمي دارد اما در روياي انتقال به تيم جديدي در فصل نقل‌وانتقالات تابستان سال جاري ميلادي است. جهانبخش پس از پايان جام جهاني 2018 روسيه مي‌خواهد در يک ليگ ديگر اروپايي بازي کند و علاقه‌مند به حضور در 3 ليگ مطرح است.

جهانبخش در اين باره گفته است: «اميدوارم در تابستان گام بلند ديگري در فوتبال بردارم و بي‌صبرانه منتظر اين اتفاق هستم. بوندس‌ليگا يکي از روياهاي من است که رقابت‌هاي جذابي را دارد، البته ليگ برتر انگليس و لاليگاي اسپانيا را هم مي‌پسندم.»

برانکو-عليپور

شوخي‌اي که جدي شد!

در حاشيه کنفرانس خبري قبل از بازي پرسپوليس و نسف قرشي که روز دوشنبه برگزار شد، اتفاق جالبي افتاد. زماني که علي عليپور مهاجم پرسپوليس مشغول صحبت بود مترجم برانکو قصد داشت صحبت‌هاي اين بازيکن را براي سرمربي سرخ‌پوشان ترجمه کند اما برانکو عنوان کرد که خودم همه چيز را فهميدم، او مي‌خواهد فردا دو گل بزند!

اين مساله شايد به شوخي از سوي برانکو عنوان شد و احتمالا نه او و نه عليپور فکر نمي‌کردند که عليپور در بازي با نسف قرشي دو گل بزند. مهاجم سرحال و آماده پرسپوليس اما توانست دو بار دروازه حريف ازبکي را باز کند تا چيزي که برانکو از روي شوخي گفته بود به حقيقت بپيوندد!

ايران - يونان

12 خرداد در استانبول

يک سايت يوناني از برگزاري يک بازي با ايران در روز 12 خرداد 1397 در شهر ‌استانبول خبر داد.

بر اساس اعلام سايت اسپورت 24 يونان، تيم‌ ‌ملي فوتبال يونان قرار است روز دوم ژوئن (12 خرداد 97) يعني 12 روز پيش از شروع جام جهاني فوتبال در ‌استانبول به مصاف تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران برود. توافقات اين بازي انجام شده است و تنها تاييديه فيفا باقي‌ مانده است که به نظر مي‌رسد ظرف روزهاي آتي صورت گيرد و تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران و يونان در ‌استانبول به مصاف يکديگر بروند.

اين بازي البته آخرين بازي تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران قبل از جام جهاني 2018 روسيه نخواهد بود. شاگردان کارلوس کي‌روش بعد از اين بازي به مصاف ليتواني خواهند رفت که آخرين بازي دوستانه ملي‌پوشان ايران قبل از شروع جام جهاني روسيه خواهد بود. تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران در گروه B با تيم‌هاي ‌اسپانيا، مراکش و پرتغال هم گروه است و در اولين بازي خود در شهر سن پترزبورگ به مصاف مراکش خواهد رفت.

حمايت کي‌روش از اشکان دژاگه

سرمربي تيم ملي فوتبال از اشکان دژاگه حمايت کرد.

کارلوس کي روش با انتشار پستي در صفحه فيس بوک خود از اشکان دژاگه حمايت کرد. کي روش نوشته که براي اشکان دژاگه كه بعد از مصدوميت و عمل جراحي اش به انگليس رفته است آرزوي سلامتي مي کنيم و اميدواريم هر چه سريعتر به تيمش و تيم ملي بازگردد.


 خبـــرنامه 

 حمله قطري ها به داور بازي استقلال-الريان

روزنامه الرايه قطر به شدت از داور سريلانکايي ديدار استقلال با الريان در ليگ قهرمانان آسيا انتقاد کرد.

تيم فوتبال استقلال تهران در اولين بازي خود در ليگ قهرمانان آسيا در دوحه ميهمان الريان بود که اين ديدار با نتيجه تساوي 2 بر 2 به پايان رسيد.روزنامه الرايه در گزارشي به ديلان پريرا، داور سريلانکايي بازي استقلال با الريان انتقاد شديدي کرد و نوشت: داور بازي بسيار ضعيف عمل کرد و ابتداي بازي تا پايان از خشونت هايي که بازيکنان استقلال عليه بازيکنان الريان به کار مي بردند، چشم پوشي مي‌کرد و اين کارش باعث عصبي شدن بازيکنان الريان مي شد. متاسفانه داور در اين بازي هيچ کارتي به بازيکن استقلال نشان نداد و با خشونت آنها همراه شد و باعث مصدوم شدن احمد ياسر و احمد عبدالمقصود شدند. در نهايت کارت هاي زرد نصيب بازيکنان الريان شد و تاباتا اخراج شد.

احتمال شکايت کريمي از کي‌روش!

علي کريمي به دليل عبارات توهين‌آميز در متن پيام کي‌روش براي عادل فردوسي‌پور از سرمربي تيم ملي شکايت خواهد کرد.وکيل علي کريمي با انتشار پستي در صفحه اينستاگرام خود از احتمال شکايت موکلش عليه کارلوس کي‌روش به علت استفاده از کلمات توهين آميز خبر داد. اگر اين اتفاق بيفتد، دعواي اين دو نفر وارد فاز جديد و پرتنشي خواهد شد.

سعيد عبدولي از تيم ملي کنار گذاشته شد

به دليل غيبت‌هاي متوالي و بدون اجازه سعيد عبدولي در اردوهاي قبلي تيم ملي، کادر فني کشتي فرنگي از دعوت اين کشتي‌گير به اردوي جديد تيم ملي در راه آماده‌سازي رقابت‌هاي قهرماني آسيا خودداري کرد.

اردوي تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان روزهاي 28 بهمن ماه تا 9 اسفندماه در محل خانه کشتي عبداله موحد مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار مي شود.اسامي نفرات دعوت شده به اين اردو که براي حضور در مسابقات بين المللي اوکراين و رقابت هاي قهرماني آسيا در قرقيزستان برگزار مي شود، اعلام شد که نام سعيد عبدولي ستاره تيم ملي کشتي فرنگي در اين ليست ديده نمي شود.

حکم توقيف اموال باشگاه استقلال در دستان يک خانم!

کارمندان باشگاه استقلال ديروز با اتفاق عجيبي روبه‌رو شدند.

به گزارش تسنيم، ظهر ديروز خانمي به همراه يک مأمور در محل باشگاه استقلال حضور يافت و اعلام کرد که حکم توقيف اموال باشگاه استقلال را دارد. با توجه به اينکه سيدرضا افتخاري مديرعامل و پندار توفيقي معاون باشگاه در دوجه به سر مي‌برند، کارمندان باشگاه از اين اتفاق متعجب شده بودند. اين خانم اعلام کرد که وکيل کسي است که چک باشگاه استقلال را در دست داشته و چون اين چک پاس نشده، حکم توقيف اموال باشگاه را گرفته است.پيگيري‌ها نشان مي‌دهد که اين چک را يکي از مربيان سابق استقلال خرج کرده و چک هم به دست کسي افتاده که وقتي به بانک مراجعه مي‌کند، متوجه خالي بودن حساب مي‌شود.

4 نماينده ايران 4 امتياز گرفتند

نتايج مشابه ايران و ژاپن در هفته اول آسيا

هفته اول ليگ قهرمانان آسيا در حالي در شرق و غرب اين قاره به پايان رسيد که نمايندگان کشور ژاپن همانند چهار تيم ايراني حاضر در اين رقابت‌ها نتيجه گرفتند.از چهار نماينده ايران در اين مسابقات، فقط پرسپوليس بود که برابر نسف قارشي پيروز شد. استقلال برابر الريان قطر به تساوي رسيد و تراکتورسازي و ذوب آهن در گام اول متحمل شکست شدند.نکته جالب هفته اول، تشابه نتايج نمايندگان ايران و ژاپن است. از چهار نماينده ژاپن فقط سرزو اوزاکا توانست تيم ججو يونايتد کره جنوبي را شکست بدهد. کاشيوا ريسول و کاوازاکي برابر حريفانشان تن به شکست دادند و کاشيما آنتلرز هم مقابل نماينده چين به تساوي رسيد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته