جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5781


بازداشت مسئول سابق حراست بانک مرکزي به خاطر مسائل مالي

سخنگوي وزارت کشور در واکنش به برخورد پليس؛
برخورد با تخلف بايد با رعايت موازين قانوني باشد


خبر


جشنواره مد و لباس فجر در تالار وحدت


کشف آثار باستاني فراعنه در استان المنيا مصر


سرمقاله

معاون اول رييس جمهور تاکيد کرد:
توسعه ايران بدون توجه به مسائل زيست محيطي امکانپذير نيست


قطر: گفت‌وگو با ايران ضرورت دارد


پاپ: خشونت‌هاي غيرانساني در سوريه فوراً متوقف شود


کره‌شمالي تحريم‌هاي اعمال شده توسط آمريکا را محکوم کرد


پوتين: آتش‌بس سوريه شامل عمليات‌هاي ضدتروريستي نمي‌شود


يك نكته از هزاران


ميز خبر


خبــــر


انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها


 بازداشت مسئول سابق حراست بانک مرکزي به خاطر مسائل مالي 

 
سخنگوي قوه‌قضاييه از دستگيري مسئول سابق حراست بانک مرکزي به خاطر مسائل مالي خبر داد.به گزارش تسنيم، محسني اژه اي درباره بازداشت برخي مديران يا مسئولان بانک مرکزي هم اظهار کرد: مسئول سابق حراست بانک مرکزي، پرونده‌اي برايش تشکيل شده بود که الان با قرار وثيقه آزاد است مسئله مالي داشت. فرد ديگري از معاونت‌هاي بانک مرکزي هم بازداشت شده بود که مدير نيست.وي در پاسخ به سئوال ديگري مبني بر اينکه شهردار تهران اعلام کرده گزارش تخلف شهردار سابق به دستگاه قضايي ارسال شده است گفت: گزارشي را دادند و در حال رسيدگي است. معمولا پرونده‌اي که مي‌آيد، به بازپرس ارجاع مي‌شود و بازپرس تحقيقات خود را آغاز مي‌کند.

محسني‌اژه‌اي در پاسخ به سئوال ديگري درباره آخرين وضعيت پرونده محمود احمدي نژاد و اظهارات باهنر مبني بر بازدستگيري احمدي نژاد اظهار کرد: اتفاق خاصي در آن پرونده غير از اينکه اتهامات ديگري بر آن افزوده شده، نيفتاده و اقدام عملي ديگري به معني تفهيم اتهام يا بازداشت صورت نگرفته است ولي اين مسائل را مي‌بينم که اتفاق مي افتد و انگيزه فردي که قبلا مسئوليت داشته و صحبت هاي خلاف شرع و خلاف قانون مي کند، در فرصت مقرر خود رسيدگي مي‌شود. در آن پرونده غير از جمع‌آوري ادله بيشتر، تفهيم اتهام يا احضار يا بازداشتي انجام نشده است و از صحبت آقاي باهنر هم اطلاع ندارم.

معاون اول قوه‌قضاييه در پاسخ به اين سئوال که هم اکنون چند نفر به اتهام جاسوسي در کشور تحمل کيفر مي‌کنند و چرا افزايش يافته است گفت: عددي که از قول دادستان گفتيد که در حال حاضر 70 نفر در زندان هستند، اطلاع ندارم و اين به معناي افزايش نيست زيرا برخي از سال‌هاي قبل دستگير و محکوم شدند.


 سخنگوي وزارت کشور در واکنش به برخورد پليس؛
  برخورد با تخلف بايد با رعايت موازين قانوني باشد 

 سخنگوي وزارت کشور گفت: برخورد با تخلف بايد با رعايت موازين شرعي و قانوني باشد . در نظام مقدس جمهوري اسلامي هيچ کس مجوزي براي اقدام خلاف قانون حتي در مقام برخورد با جرائم مشهود را ندارد.به گزارش ايرنا، سيد سلمان ساماني در واکنش به ويديوي منتشر شده در فضاي مجازي با مضمون برخورد مامور نيروي انتظامي با فردي که کشف حجاب کرده است، گفت : نيروي انتظامي به عنوان ضابط دادگستري وظيفه برخورد با جرائم مشهود را برعهده دارد و مطابق قانون بايد اقدامات لازم را به منظور حفظ ادله وقوع جرم و جلوگيري از فرار يا مخفي شدن متهم به عمل آورد، تحقيقات لازم را انجام دهد و بلافاصله نتايج و مدارک بدست آمده را به اطلاع دادستان برساند.

وي ادامه داد: اينها همه در حالي است که مجري قانون مي بايست در برخورد با مجرمين، خود بيشترين پايبندي به قانون را داشته باشد و از هر گونه اقدامي که خارج از دايره قانون است خودداري نمايد. ساماني افزود: برخورد با تخلف بايد با رعايت موازين شرعي و قانوني باشد و در نظام مقدس جمهوري اسلامي هيچ کس مجوزي براي اقدام خلاف قانون حتي در مقام برخورد با جرائم مشهود را ندارد.


 خبر 

 لاريجاني در حاشيه مراسم بزرگداشت شهداي امنيت:

امنيت، خط قرمز مسئولان است

رئيس مجلس با تاکيد بر اينکه امنيت، خط قرمز مسئولان است، گفت: همه از اقدامات ناجا و بسيج (در جريان حادثه خيابان پاسداران) حمايت مي کنند.به گزارش مهر، علي لاريجاني رئيس مجلس در حاشيه بزرگداشت شهداي اغتشاشات خيابان پاسداران اظهار داشت: اين حادثه رفتار غلط و غير متعارفي است و نيروي انتظامي و بسيج هم بسيار با درايت و تدبير عمل کردند.وي افزود: ايجاد مسائل امنيتي، خط قرمز مسئولان است؛ از اين جهت همه از اقداماتي که نيروي انتظاني و بسيج انجام داد، حمايت مي کنند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: ان شالله خداوند شهداي اين حادثه را با انبيا محشور کند؛ ضمن اينکه به خانواده محترم شهداي اين حادثه نيز تسليت مي گوييم.

محمدي خبر داد:

هزينه حج 97 و زمان اولين پرواز مشخص شد

حميد محمدي رئيس سازمان حج و زيارت اظهار کرد: ثبت نام حج 97 از 8 اسفند آغاز مي شود که با اعلام نام کاروانها کساني که فراخوان شده اند مي توانند مراجعه و ثبت نام کنند.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛وي با بيان اينکه کساني که تا پايان ديماه 85 ثبت نام کرده اند اکنون فراخوان شده اند، ادامه داد:به دليل تفاوت مسکن و پروازها حدود 23 قيمت متفاوت اعلام شده است.رئيس سازمان حج و زيارت افزود:پايين ترين سطح پرداخت 12 ميليون و 100 هزار تومان و بالاترين 17 ميليون و 100 هزار تومان است.

محمدي گفت:کاروان هايي که اولين پرواز است و از 26 تير آغاز مي شود، مدت اقامتشان حدود 40 روز خواهد بود.

آمريکا: با «اعمال خصمانه ايران» مقابله خواهيم کرد!

رئيس کميته روابط خارجي مجلس نمايندگان آمريکا با مطرح کردن ادعاهاي تکراري خود عليه کشورمان گفت واشنگتن در کنار امارات با «اعمال خصمانه ايران» مقابله مي‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پايگاه اينترنتي کميته روابط خارجي مجلس نمايندگان آمريکا، اد رويس، رئيس اين کميته در اظهاراتي مدعي شد واشنگتن در کنار امارات، با اعمال خصمانه ايران مقابله خواهد کرد.هيئت اعزامي مجلس نمايندگان آمريکا به خاورميانه به رياست رويس در پايان سفر به منطقه که با حضور در امارات متحده عربي همراه بود، بيانيه‌اي را در تارنماي کميته روابط خارجي مجلس نمايندگان منتشر کرد. تمرکز اين سفر روي ايران و تهديدات تروريستي بود.

رئيس کميته روابط خارجي مجلس نمايندگان آمريکا در پايان اين سفر با تکرار ادعاهاي بي‌اساس خود عليه کشورمان افزود: دو کشور آمريکا و امارات منافع و نگراني‌هاي شترکي دارند که شامل ايران نيز است. برنامه‌هاي موشکي و هسته‌اي ايران و نيز حمايت اين کشور از حوثي‌ها (انصارالله) باعث بي‌ثباتي در کل منطقه مي‌شود. ما در کنار هم همچنان با اعمال خصمانه ايران و ايدئولوژي‌هايي که سبک زندگي ما را تهديد مي‌کنند، مقابله خواهيم کرد.


 جشنواره مد و لباس فجر در تالار وحدت 


 کشف آثار باستاني فراعنه در استان المنيا مصر 


 سرمقاله 

قانون «پايستگي انرژي» و غفلت از جوانان

آذر فخري 

چندي پيش نشستي با عنوان «همايش مليِ شناسايي و پرورش مديران آينده» برگزار شد و مديران و مسئولان دولتي و غيردولتي در آن همايش به سخنراني و ابراز عقيده وپيشنهاد پرداختند. در اين همايش،وزير نفت با تاکيد بر آموزشي و تجربي بودن مديريت، گفت که سيستم مديريت کشور در روند انتخاب مديران در جايگاه‌هاي کلان و غير کلان «من درآوردي » است. وي بر اين نکته ي غير قابل انکار تصريح کرد که هميشه کساني را به‌عنوان مدير انتخاب مي‌کنيم که پير هستند ومدير پير، محافظه‌کار و محتاط عمل مي‌کند و به دنبال حفظ شرايط موجود است و درچنين روندي، بيشتر به سابقه‌ي مديريتي فرد توجه مي‌شود، نه به تخصص او و نيز توان روزآمدي وي با شرايط و تغييراتي که در سطح جوان جامعه و نيز در کل جهان اتفاق مي‌افتد. مدير يا مسئولي که 30 سال است بر يک يا دو صندلي مديريتي ( در خوشبينانه‌ترين حالت!) تکيه زده‌است و هنوز بر حضور مستدام خود، اصرار دارد و اطرافيان نيز در حفظ موقعيت يا موقعيت‌هايش به او کمک مي کنند، دقيقا مي‌دانند که از چه مواضعي حمايت مي‌کنند. به اين ترتيب امروزه ما با مخاطراتي سروکار داريم که به لحاظ اجتماعي، اقتصادي، اخلاقي و ازحيث نظام و پيامدها با مخاطراتي که نسل‌هاي پيشين با آن‌ها مواجه بودند، تفاوت دارند.

پيرسالاري در دولت‌ها و نيز درميان مسئولين رده‌ي بالا، با توجه به اتفاقات اخير در جامعه، به موضوعي چالش‌برانگيز تبديل شده است. آنان که در طول سال‌هاي پس از انقلاب سکان هدايت و اداره‌ي کشور را در دست گرفتند، بنا به برخي مصلحت‌ها و گرايش‌هاي خاص، از شرکت‌دادن جوانان در کنار خود و استفاده از آراي نوين و انرژي‌هاي بالقوه‌ي آنان پرهيز کردند. و چنين است که امروز، نه فقط دولت و کابينه‌اش، که ساير مناصب در نظام کشورداري، درگير نوعي فرسودگي و پيرسالاري است. شکي نيست که شيخوخت و احترام به تجربه و انديشه‌ي پخته‌ي سال‌ديدگان، از اصول اخلاقي ملي و مذهبي ماست اما استفاده از نيرو و انديشه‌ي جواني که به‌راحتي روزآمد مي‌شود، از ريسک و تغيير نمي‌هراسد و توان ايستادن در برابر توفان‌هايي که برسيستم انديشايي جامعه و جهان مي‌وزد، دارد، موضوعي است که طول ساليان مغفول مانده است. حتي اگر از جنبه‌ي شاگرد و مريدي هم به اين مقوله بنگريم، بايد بپذيريم مسئولان سال‌ديده‌ و خردمند ما، نتوانسته‌اند و يا نخواسته‌اند، به پرورش مريد و شاگرد در کنار خود اقدام کنند و ترجيح داده ‌اند مناصب و صندلي‌هاي به‌تدريج خالي‌شده را در ميان خود تقسيم کنند. آن‌چنان که وزير نفت اذعان داشته است، چنين سيستم مديريتي حتي «سنتي» نيست و «من درآوردي» است ؛ چرا که اگر قرار بر اجراي سنت‌هاي مديريتي بود، هر مدير بايد در کنار خود جمعي از جوانان توانا و انديشمند گرد مي‌آورد تا فرداي روزگار، بشود زمام امور را به‌دست آنان سپرد. ما امروز با خلاء عميق پذيرش و پرورش مديران جوان، در کنار سال‌ديدگان مديريتي، روبه‌رو هستيم و همين نکته‌ي باريک‌تر از مو است که جامعه را در برخورد با مسائل جديد و نيز نيازهاي «روزآمد» شدن در فرهنگ و اقتصاد و سياست، دچار تنش و بحران کرده است. يک نگاه گذرا و کوتاه به کابينه‌ي دولت دوازدهم و انتصابات و انتسابات، نشان مي‌دهد که انديشه‌ي «جوان‌هراسي» هم‌چنان بر بدنه‌ي دولت حاکم است. و دولتي که نتواند ريسک حضور جوانان را در شاکله‌ي خود بپذيرد و يا تحمل کند، طبعا در حل‌ مشکلات و تنش‌هاي يک جامعه‌ي جوان و خواسته‌هاي جوانانه، چندان پر تحرک و موفق نخواهد بود.

a.f.far99@gmail.com


 معاون اول رييس جمهور تاکيد کرد:
 توسعه ايران بدون توجه به مسائل زيست محيطي امکانپذير نيست 

 
معاون اول رييس جمهور با تاکيد بر اينکه توسعه سواحل مکران بايد علاوه بر آنکه بعنوان يک طرح اقتصادي مطرح مي‌شود، بعنوان يک طرح اجتماعي و فرهنگي با جهت گيري‌هاي متناسب با تمدن و تاريخ ملت ايران نيز مطرح باشد، گفت: بايد با اجراي طرح توسعه سواحل مکران محروميت در اين منطقه از بين برود و هم زيستي مسالمت آميز اقوام که همواره يکي از ويژگي‌هاي برجسته ايرانيان بوده در اين منطقه به نمايش گذاشته شود و طرحي اجرا شود که همه جوانب مختلف به خوبي مدنظر قرار گرفته باشد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، دكتر اسحاق جهانگيري در دومين همايش بين المللي معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري و توسعه پايدار در سواحل مكران اظهار داشت: آنچه مهم است و مطالعات تاريخي نيز نشان مي دهد هر كشوري براي غلبه بر محدوديت ها بايد درك صحيحي از فرصت هاي مهم توسعه خود داشته باشد. معاون اول رييس جمهور افزود: علاوه بر درك صحيح از فرصت ها،‌ نيازمند سياست گذاري و برنامه ريزي در مقياس منطقه اي، ملي و بين المللي با توجه به ظرفيت ها هستيم و اگر توسعه را راهي براي ارتقاي توانمندي و ظرفيت هاي مادي و معنوي يك كشور بدانيم، اين توسعه بايد توسعه اي پايدار، موزون، متوازن و هم زمان باشد تا بتواند همه جنبه هاي مختلف كه در زندگي نقش دارد را در بر بگيرد. وي خاطر نشان كرد: تجربه نشان داده هر جا كه اقتصاد، سياست،‌ فرهنگ و ظرفيت هاي اجتماعي در كنار هم باشند فرصت هاي جديدي براي توسعه كشور خلق مي شوند و ظرفيت هاي پنهان به منصه ظهور مي رسند و جهشي در توسعه كشور بوجود مي آيد. دكتر جهانگيري با بيان اينكه هر توسعه اي الزاماتي دارد كه بايد به آن تن داد، گفت: توسعه، ضرورت ها و نيازهايي دارد كه بايد مورد توجه قرار گيرد و علاوه بر آن براي رسيدن به توسعه بايد به چالش هاي مهم پيش روي كشور نيز توجه كنيم.

معاون اول رييس جمهور با يادآوري اينكه ايران كشوري خشك و محدوديت منابع آب آن بسيار جدي است، تصريح كرد: بارش هاي اخير كه به ميزان قابل توجهي بوده هنوز نتوانسته كمبود آب را جبران كند و ميزان بارش ها نسبت به زمان مشابه سال قبل هنوز 50 درصد كمتر است. وي با تاكيد بر اينكه توسعه ايران بايد با در نظر گرفتن چالش هاي كشور نظير كم آبي دنبال شود، افزود: مسائل زيست محيطي كه كلان شهرهاي كشور به طور جدي با آن مواجه هستند نيز از دغدغه هاي پيش روي توسعه ايران است و بي ترديد توسعه بدون توجه به مسائل زيست محيطي امكانپذير نيست. دكتر جهانگيري ادامه داد: آنچه مهم است اين است كه بايد فرصت هاي كشور را با درنظر گرفتن چالش هاي پيش رو مورد توجه قرار دهيم و تلاش كنيم فرصت هاي نويني براي پاسخگويي به نيازهاي كشور ايجاد نماييم.


 قطر: گفت‌وگو با ايران ضرورت دارد 

 
ايرنا: « شيخ محمد بن عبدالرحمن آل ثاني » معاون نخست وزير و وزير امور خارجه قطر در گفت وگو با روزنامه فرانسوي «لوفيگارو» گفت: ايران بخش واقعي از منطقه بزرگ ما محسوب مي‌شود و گفت‌وگو با تهران ضرورت دارد.به گزارش منابع خبري قطر، شيخ محمد آل ثاني در اين مصاحبه افزود: گفت وگوهاي منطقه مي بايست در چارچوب تمدني و با احترام به حق حاکميت و امنيت جمعي همه کشورها انجام گيرد نه متوسل شدن به برخي سياست هايي که عربستان و امارات دنباله رو آن هستند.وي تاکيد کرد که تنش در روابط قطر و همسايگان تنها يکي از بحران هاي منطقه ما محسوب مي شود لذا براي رسيدن به يک فهم مشترک ناچار به گفت وگو هستيم. گفت وگويي که مي بايست شامل همه کشورهاي منطقه از جمله ايران و ترکيه شود و کشورهاي کوچک و بزرگ در آن با هم ديده شوند.وزير امور خارجه قطر همچنين گفت: اگرچه بين ما و ايران اختلافاتي وجود دارد اما مي بايست اين مسائل شناسايي و براي حل آن از طريق گفت وگو اقدام کنيم.


 پاپ: خشونت‌هاي غيرانساني در سوريه فوراً متوقف شود 

 
آسوشيتد پرس :رهبر مسيحيان کاتوليک جهان در واکنش به تحولات اخير سوريه، خشونت‌هاي غيرانساني در اين کشور را محکوم و از قطعنامه اخير شوراي امنيت سازمان ملل متحد براي آتش‌بس در اين کشور اعلام حمايت کرد.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آسوشيتد پرس، پاپ فرانسيس، رهبر مسيحيان کاتوليک جهان در سخنراني خود در ميدان سنپيتر واتيکان براي پايان فوري خشونت‌ها در سوريه دعا کرد.او اظهار کرد: ماه فوريه جاري يکي از پرخشونت‌ترين ماه‌ها طي هفت سال جنگ و درگيري در سوريه بوده و صدها و هزاران تن از غيرنظاميان شامل کودکان، زنان و سالمندان قرباني شده‌اند و بيمارستان‌ها هدف قرار گرفتند و مردم قادر به دستيابي به غذا نيستند. اين وضعيت غيرانساني است.


 کره‌شمالي تحريم‌هاي اعمال شده توسط آمريکا را محکوم کرد 

 
رويترز :کره شمالي آمريکا را به خاطر تلاش براي تضعيف بهبود روابط بين دو کره محکوم کرد.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، آژانس خبري کره شمالي به نقل از وزارت امور خارجه اين کشور در بيانيه‌اي اعلام کرد: دو کره با يکديگر تعامل داشته و بازي‌هاي المپيک زمستاني پيونگ چانگ در کره‌ جنوبي با موفقيت برگزار شد اما آمريکا با دور جديد تحريم‌هاي گسترده عليه پيونگ يانگ پيش از مراسم اختتاميه اين بازي‌ها تهديد جنگ را در شبه جزيره کره به وجود آورده است.اين خبرگزاري همچنين گزارش داد که تحريم‌هاي جديد آمريکا عليه کره شمالي مصداق اقدام براي جنگ است.پيشتر حدود 100 قانونگذار محافظه کار کره‌ جنوبي و فعال اين کشور تحصني را در نزديکي مرز با کره شمالي برقرار کردند تا جلوي کاروان موتوري مقام‌هاي کره شمالي را که قرار است در مراسم اختتاميه حضور يابند بگيرند.2500 تن از ماموران پليس کره‌ جنوبي در مسير حرکت اين کاروان مستقر شده‌اند.


 پوتين: آتش‌بس سوريه شامل عمليات‌هاي ضدتروريستي نمي‌شود 

 رييس‌جمهوري روسيه در گفت‌وگو با همتاي فرانسوي خود و صدراعظم آلمان اعلام کرد،‌ آتش‌بس در سوريه شامل عمليات‌هاي ضدتروريستي نمي‌شود.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، سرويس مطبوعاتي کرملين اعلام کرد، ولاديمير پوتين، رييس‌جمهوري روسيه با امانوئل ماکرون، همتاي فرانسوي خود و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در خصوص آخرين تحولات سوريه تلفني گفت‌وگو کرد.در تماس تلفني رهبران روسيه، فرانسه و آلمان وضعيت بحراني در غوطه شرقي و مشکلات مرتبط با دسترسي کمک‌هاي انسان دوستانه به اين منطقه و ساير مناطق سوريه مورد بررسي قرار گرفت.کرملين اعلام کرد: توجه ويژه‌اي به اين مسأله به عمل آمد که توقف عمليات نظامي شامل عمليات‌ها عليه گروه‌هاي تروريستي نمي‌شود.پوتين، مرکل و ماکرون نتايج همکاري مشترک و سازنده‌اي را که به تصويب قطعنامه 2401 شوراي امنيت سازمان ملل متحد منجر شد، مورد تقدير قرار دادند.بر اساس بيانيه سرويس مطبوعاتي کرملين، رهبران اين سه کشور همچنين بر اهميت تداوم تلاش‌هاي مشترک در راستاي تحقق کامل و سريع اجراي اين قطعنامه تاکيد کردند.رئيس جمهوري روسيه در اين تماس تلفني درباره اقدامات کشورش در سوريه در راستاي تأمين امنيت غيرنظاميان و ارائه کمک‌هاي بشردوستانه سخن گفت.


 يك نكته از هزاران 

 بد نيست بدانيد که بانک مرکزي تا امروزچه ميزان از بودجه کشور را به موسسات اعتباري تزريق کرده تا بدهي سپرده گذاران را بدهند.« به ثامن‌الحجج 4 هزار و 300 ميليارد تومان، به فرشتگان 3 هزار و 900 ميليارد تومان، به وحد 2 هزار و 750 ميليارد تومان، به افضل توس هزار و500 ميليارد تومان و به البرز و ميزان 500 ميليارد تومان مستقيما کمک و به حساب سپرده‌گذارانش واريز کرده است.»

در حالي مجموع اين اعداد 14 هزار ميليارد تومان مي‌شود که در سال 96 دولت تنها 16 هزار و 800ميليارد تومان اعتبار براي واحدهاي توليدي اختصاص داده و با آن بيش از 24 هزار شغل ايجاد کرده است. بر اين اساس بايد گفت که مي‌توانستيم با 14 هزار ميلياردي که اين موسسات با ضعف مديريتي و اختلاس هاي کلان از اموال عمومي به تاراج بردند، بيش از20 هزار شغل ديگر ايجاد کنيم.


 ميز خبر 

 سردار باقري: ايران و سوريه به قطعنامه آتش‌بس پايبندند

رئيس ستادکل نيروهاي مسلح گفت: ما به قطعنامه آتش بس پايبند خواهيم بود، سوريه نيز پايبند است. بخش‌هايي از حومه دمشق که در اختيار تروريست‌ها است مورد آتش بس نيستند و پاکسازي در آنها ادامه خواهد داشت.به گزارش تسنيم سرلشکر محمد باقري رئيس ستادکل نيروهاي مسلح در حاشيه همايش علوم و معارف دفاع مقدس در جمع خبرنگاران درباره قطعنامه آتش بس 30 روزه در حومه دمشق اظهار داشت: اين بار هم مانند دفعات گذشته کساني که خواهان امنيت و آرامش سوريه نيستند وقتي ديدند ارتش و حکومت سوريه مي‌خواهد حومه دمشق را پاکسازي کند علم آتش بس برداشتند تا بتوانند از تروريست‌ها حمايت کنند.

پس از مشاجره تلفني با ترامپ

سي‌ان‌ان: رئيس‌جمهوري مکزيک سفر خود به آمريکا را لغو کرد

شبکه تلويزيوني سي ان ان گزارش داد: 'انريکه پنيا نيِتو' رئيس جمهوري مکزيک سفر خود به آمريکا جهت ديدار از کاخ سفيد را لغو کرد.

سي ان ان با انتشار اين خبر افزود: اين شبکه خبري دريافته که لغو اين سفر به دنبال مشاجره تلفني بين دو رئيس جمهوري آمريکا و مکزيک رخ داده است.اين رسانه تصويري آمريکايي در ادامه گزارش داد: رئيس جمهوري مکزيک در روزهاي اخير با دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا بر سر موضوع احداث ديوار مرزي ميان آمريکا و مکزيک مشاجره تلفني داشته است؛ رئيس جمهوري مکزيک در اين گفت وگوي تلفني از ترامپ خواسته تا بطور علني موضع مکزيک در اين ارتباط که مکزيکوسيتي هزينه احداث ديوار مرزي بين دو کشور را پرداخت نمي کند را تاييد و اعلام کند.

سي ان ان افزود: در مقابل دونالد ترامپ اين مساله را رد کرده است، چراکه ترامپ از اينکه رئيس جمهوري مکزيک از او خواسته است تا يکي از وعده هاي مهم انتخاباتي خود را کنار بگذارد، درمانده و نااميد شده است.

اين شبکه آمريکايي به نقل از يک مقام مکزيکي نيز اعلام کرد: دونالد ترامپ دراين گفت و گوي تلفني عصباني شده است.

مسکو: با هرگونه کارشکني در حل سياسي بحران سوريه برخورد مي‌کنيم

وزارت خارجه روسيه اعلام کرد که اين کشور با جديت با تلاش‌ها براي از بين بردن روند حل و فصل سياسي در سوريه مقابله خواهد کرد.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه خبري روسيا اليوم، وزارت خارجه روسيه در بيانيه‌اي درباره تصويب قطعنامه شوراي امنيت درخصوص آتش‌بس يک ماهه اعلام کرد: مسکو از اين طرح به خاطر کاهش رنج غيرنظاميان سوري حمايت کرد. شوراي امنيت توانست از طريق اين قطعنامه حمله به دمشق را محکوم کند. اين قطعنامه مانع تصويب طرح غيرواقعي براي حل و فصل سوريه شد که غرب آن را ترويج مي‌کرد.در اين بيانيه تأکيد شده است: مسکو با جديت با تلاش‌ها براي از بين بردن روند حل و فصل سياسي در سوريه مقابله خواهد کرد. ما اميدواريم که طرف‌هاي خارجي از نفوذشان براي تضمين پايبندي افراد مسلح به آتش‌بس استفاده کنند.

آمريکا در حال بررسي انتقال اينجرليک به مناطق کردنشين عراق يا سوريه

يک پژوهشگر اسرائيلي از وجود طرحي در آمريکا براي انتقال پايگاه اينجرليک از ترکيه به مناطق کردنشين در شمال عراق و يا سوريه خبر داد.

به گزارش ايسنا، به نقل از سومريه نيوز، بنحاس عنبري، از پژوهشگران سرشناس اسرائيلي تاکيد کرد: آمريکا طرحي براي انتقال پايگاه نظامي اينجرليک از ترکيه به کردستان عراق يا مناطق کردنشين در شمال سوريه را در دست بررسي دارد.

وي در ادامه افزود: چنين تحولي به معناي فروپاشي مرزهايي است که توافق نامه سايکس پيکو آن‌ها را ترسيم کرده است.

عنبري همچنين تصريح کرد: اين اقدام نشان‌گر حمايت واشنگتن از کردها و تشويق آن‌ها به تشکيل يک کشور کردي است.


 خبــــر 

 بررسي مصوبه جديدطرح ترافيک در شوراي شهر

اعضاي شوراي شهر تهران براي خبرنگاران تخفيف 90 درصدي در نظر گرفته و طرح ترافيک را براي جانبازان بالاي 25 درصد رايگان کردند.

به گزارش مهر، اعضاي شوراي شهر تهران در جلسه علني شورا، 6 بند اعتراضي فرمانداري به مصوبه طرح ترافيک جديد را بررسي و 2 تبصره جديد نيز به آن اضافه کردند؛ بر اساس آن، بيماران خاص و خبرنگاران از تخفيف 90 درصدي برخوردار شدند و جانبازان بالاي 25 درصد نيز به طور رايگان طرح ترافيک مي‌گيرند.از 18 عضو حاضر، 15 عضو به تخفيف 90 درصدي به خبرنگاران رأي دادند.


 انجمن بين المللي د‌انشگاه‌ها 

هفتادمين اجلاس هيأت مديره

10تا11 اکتبر 2006، تيان جين، چين

د‌كتر عبد‌الله جاسبي سري دوم-2

ادامه مطالب

حساب هااز سپتامبر سال 2007

IV . هزينه هاي مديريت، اداري وعمومي

اجاره دفتر يونسکو 43,000 43,000 43,000

ارتباطات 30,000 25,837 21,353

هزينه هاي دفتر وتکثير 21,000 19,184 20,901

تجهيزات 15,000 13,519 12,260

نگهداري 6,000 5,657 4,909

پذيرايي 3,000 2,683 1,663

حسابرسي 6,000 5,222 5,230

هزينه هاي بانک 4,000 2,111 2,819

ساير موارد 2,000 927 550

مجموع فرعي IV

130,000 118,140 112,685

حساب ها از سپتامبر سال 2007

تجزيه هزينه ها ازطريق بخش بودجه

مجموع هزينه هاي مقايسه بودجه

عملياتي 2006 2007

V . ساير هزينه ها

زيان هاي مبادله 10,179 18,152

هزينه ها ازسال هاي قبل 1,119 511

مجموع فرعي V

5,000 11,298 18,663

VI . مقتضيات 10,000 0 5,030

مجموع هزينه ها 1,326,000 1,220,857 1,307,657

مجموع درآمدها 1,326,000 1,173,867 1,385,824

نتايج ساليانه 50,810 78,167


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته