جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/12/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5788

وزارت بهداشت اعلام كرد؛
شرايط تحصيل در دانشگاه‌هاي خارجي مورد تأييد وزارت بهداشت

با اعلام ظرفيت پذيرش؛
آغاز انتخاب محل در آزمون دستياري فوق تخصصي از 21 اسفند


ميز خبر


خبرنامه


 وزارت بهداشت اعلام كرد؛
 شرايط تحصيل در دانشگاه‌هاي خارجي مورد تأييد وزارت بهداشت  

 
معاونت آموزشي وزارت بهداشت شرايط تحصيل در دانشگاه‌هاي خارجي مورد تاييد براي سال تحصيلي 2019-2018 را اعلام کرد.

به گزارش وزارت بهداشت، معاونت آموزشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در خصوص ليست دانشگاه‌هاي خارجي مورد تائيد براي سال تحصيلي 2019-2018 اطلاعيه‎اي منتشر کرد.براساس اين اطلاعيه، با توجه به اينکه فهرست دانشگاه‌هاي خارجي مورد تاييد وزارت بهداشت براي سال تحصيلي 2019-2018 اخيراً اعلام شده است، يادآور مي‎شود ليست دانشگاه‌هاي مورد تاييد صرفاً براساس رتبه هر دانشگاه در رتبه‎بنديهاي معتبر بين‎المللي از قبيل شانگهاي، QS و Times و با لحاظ کردن رتبه گروه علوم پزشکي آن دانشگاه تعيين مي‌شود.کليه افرادي که قصد ادامه تحصيل در رشته‌هاي گروه پزشکي در خارج از کشور را دارند بايد به موارد اعلام شده توجه کنند.

به کليه افرادي که قصد شروع به تحصيل در دانشگاه‌هاي خارج از کشور را دارند توصيه مي‌شود صرفاً براي تحصيل در دانشگاه‌هاي اعلام شده در ليست مذکور اقدام کنند.

نتايج تحصيل در دانشگاه‌هاي غير معتبر

در غير اين صورت براي افراد که از تابستان 2018 (ابتداي سپتامبر 2018) در دانشگاه‌هاي ديگري که در ليست دانشگاه‌هاي مورد تاييد نيست شروع به تحصيل کنند هيچگونه تسهيلات دانشجويي ارائه نخواهد شد و امکان انتقال به دانشگاه‌هاي داخل کشور و همچنين ارزشيابي مدارک ايشان وجود نخواهد داشت.

کليه افرادي که تحصيل خود را در دانشگاههايي که تاکنون مورد تاييد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي بوده است آغاز کرده‎اند مي‎توانند کماکان به تحصيل خود ادامه داده و براساس ضوابط و مقررات موجود از تسهيلات دانشجويي و ارزشيابي مدارک بهره‎مند شوند.

وضعيت تحصيل در دانشگاه‌هاي معتبر ليست 2018-2017

در مورد دانشگاههايي که در ليست 2018-2017 بوده وليکن در ليست سال 2019-2018 قرار نگرفته‎‏اند، در صورتيکه افرادي با اخذ ويزاي دانشجويي در سال جاري مشغول طي دوره آمادگي که جزو شرايط ورود به دوره اصلي در آن دانشگاه و يا دانشگاه‌هاي آن کشور است ( ازقبيل دوره پادنک يا Preparation و يا Foundation و...) بوده‎‏اند و قصد ورود به دوره اصلي رشته تحصيلي در سال 2019-2018 را دارند توصيه مي‌شود در وهله اول در دانشگاه‌هاي اعلام شده در ليست 2019-2018 تحصيل خود را شروع کنند.

وليکن در صورت عدم امکان اخذ پذيرش از اين دانشگاهها مي توانند تحصيل خود را در همان دانشگاه صرفا در سال تحصيلي 2019-2018 آغاز کنند.

کالج‎هاي وابسته و شعب دانشگاه‎ها مورد تاييد نيستند

با توجه به اينکه در برخي از کشورها، علاوه بر دانشگاه اصلي که در ليست وزارت بهداشت اعلام شده، کالجهاي وابسته به اين دانشگاهها نيز به ارائه برخي از رشته‌هاي علوم پزشکي مبادرت مي‎ورزند، از آنجايي که اين کالجها در رتبه‎بندي‌هاي بين‌المللي مورد ارزشيابي قرار نمي‌گيرند و فاقد کيفيت علمي لازم هستند بنابراين تحصيل در اين گونه کالجها به هيچ عنوان مورد تاييد نبوده و صرفاً تحصيل در دانشگاه اصلي مورد تاييد است.

دانشگاه‌هاي اعلام شده صرفا در کشور اصلي مورد تاييد بوده و شعب آن در ساير کشورها مورد تاييد نيست.درخصوص دانشگاه‌هاي مورد تاييد در کشور روسيه براي افرادي که از سال تحصيلي 2019-2018 آغاز به تحصيل مي کنند صرفاً دوره‏‎هايي که به زبان روسي برگزار مي‎شوند مورد تاييد هستند.

در خصوص دانشگاه Moscow Medical Stomatology Institute N.A. Semashko که در حال حاضر تحت عنوان Moscow State University of Medical and Dentistry A.I Yevdokimov (MSUMD) است رشته‌هاي پزشکي و دندانپزشکي مورد تاييد هستند.


 با اعلام ظرفيت پذيرش؛
 آغاز انتخاب محل در آزمون دستياري فوق تخصصي از 21 اسفند 

 انتخاب محل آموزش سي و پنجمين دوره آزمون پذيرش دستيار فوق تخصصي در روزهاي 21 و 22 اسفند 96 انجام مي‎گيرد.به گزارش خبرنگار مهر، پذيرفته‎شدگان مرحله شفاهي سي و پنجمين دوره آزمون پذيرش دستيار فوق تخصصي رشته‌هاي باليني مي‎توانند در روزهاي دوشنبه و سه‎شنبه 21 و 22 اسفند 96 با مراجعه به سايت اينترنتي مرکز سنجش آموزش پزشکي به نشاني http://sanjeshp.ir اولويتهاي محل تحصيل خود را انتخاب کنند.داوطلبان بايد با وارد کردن کد رهگيري در سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي وارد پرونده ثبت‌نامي خود شده و با در نظر گرفتن جدول ظرفيت نهايي پذيرش دستيار فوق تخصصي سي و پنجمين دوره، نسبت به انتخاب اولويتهاي محل تحصيل در سايت اينترنتي آزمون اقدام کنند.

عدم تکميل فرم انتخاب محل آموزش به منزله اعلام انصراف از شرکت در مراحل پذيرش شناخته مي‌شود.ظرفيت نهايي رشته‌هاي فوق تخصصي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي جهت 35 دوره آزمون پذيرش دستياري فوق تخصصي سال 1396 تعداد 418 نفر است.

اين پذيرش در رشته‌هاي غدد درون ريز و متابوليسم، روماتولوژي، گوارش و کبد بالغين، ريه، نفرولوژي، خون و سرطان بالغين، بيماريهاي عفوني و گرمسيري، بيماريهاي قلب و عروق، مراقبتهاي ويژه پزشکي، قلب کودکان، طب نوزادي و پيرامون تولد، خون و سرطان کودکان، کليه کودکان، گوارش کودکان، عفوني کودکان، غدد دورن ريز و متابوليسم کودکان صورت مي‎گيرد.

همچنين پذيرش دستيار فوق تخصصي در رشته‌هاي مغز و اعصاب کودکان، روماتولوژي کودکان، ريه کودکان، آلرژي و ايمونولوژي باليني، روانپزشک کودک و نوجوان، جراحي پلاستيک ترميمي و سوختگي، جراحي توراکس، جراحي کودکان، جراحي قلب و عروق، جراحي عروق با توجه به پيش نيازهاي اعلام شده، انجام مي‌شود.

دانشگاه‌هاي علوم پزشکي اصفهان، اهواز، ايران، بابل، بقيه‌ا...(عج)، تبريز، تهران، زنجان، شهيدبهشتي، شيراز، کرمان، کرمانشاه، گيلان، مازندران، مشهد، همدان در اين دوره دستيار فوق تخصصي باليني مي‎پذيرند.

بيشترين ظرفيت با 99 نفر متعلق به دانشگاه علوم تهران و کمترين ظرفيت به دانشگاه‌هاي علوم پزشکي زنجان، کرمانشاه و همدان با 2 نفر است.همچنين بيشترين ظرفيت به رشته خون و سرطان بالغين با 36 نفر و کمترين ظرفيت به رشته بيماريهاي عفوني و گرمسيري با يک نفر اختصاص دارد.


 ميز خبر 

 جزئيات پذيرش دانشجوي دکتراي پژوهشي در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي

دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در راستاي تربيت نيروي انساني متخصص در پژوهش نسبت به پذيرش دانشجو در دوره دکتراي پژوهشي اقدام کرده است.

معاونت آموزشي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي با انتشار اطلاعيه‌اي اعلام کرد که با توجه به قانون سنجش و پذيرش دانشجو در دوره‌هاي تحصيلات تکميلي در دانشگاه‌ها و برگزاري آزمون متمرکز دکتري پژوهشي در ارديبهشت 97؛ پذيرش دانشجويان واجد شرايط براي سال تحصيلي 98-97 براساس جدول پذيرش دانشجوي مصوب کميته منتخب دکتري پژوهشي معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت انجام مي‌شود.

بر اين اساس دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در محورهاي پژوهشي اپيدميولوژي، انفورماتيک پزشکي، ايمني شناسي پزشکي، آمار زيستي، باکتري شناسي پزشکي، بيوشيمي باليني، بيوتکنولوژي دارويي، پزشکي مولکولي، زيست فناوري پزشکي، ژنتيک پزشکي، سم‎شناسي، شيمي دارويي، علوم تعذيه، علوم سلولي کاربردي، علوم و صنايع غذايي، فارماسيوتيکس، فارماکولوژي، فارماکوگنوزي و مواد دنداني حدود 34 دانشجوي پزشکي پذيرش خواهد داشت.

متقاضيان جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات مي‌توانند بيشتر به پايگاه اطلاع‎رساني مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت مراجعه نمايند.

جزئيات برگزاري آزمون استخدامي دانشگاه ملاير

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره‌ تاريخ پرينت كارت، محل رفع نقص كارت و زمان‌ برگزاري آزمون استخدامي نيروي قراردادي دانشگاه ملاير - سال 1396 منتشر شد.

در قسمتي از اين اطلاعيه آمده است؛

بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي شركت در آزمون استخدامي نيروي قراردادي دانشگاه ملاير در سال 1396 مي‌رساند كه آزمون مذكور در صبح روز جمعه مورخ 96/12/18 منحصراً در شهر ملاير برگزار مي‌شود. فرآيند برگزاري آزمون از ساعت 8:30 آغاز و درهاي ورود به جلسه امتحان نيم ساعت قبل از شروع فرآيند بسته خواهد شد، لذا كليه داوطلبان مي‌بايست قبل از بسته شدن درهاي ورودي در محل حوزه امتحاني خود حاضر باشند.

لينك مربوط به كارت و برگ راهنماي شركت در آزمون از روز چهارشنبه مورخ 96/12/16 بر روي سايت اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد و متقاضيان مي‌توانند با وارد كردن اطلاعات ثبت¬نامي (شماره پرونده، نام، نام‌خانوادگي، شماره ملي، سال تولد و...) خود نسبت به مشاهده و تهيه پرينت کارت شركت در آزمون اقدام و براساس آدرس تعيين شده بر روي کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه نمايند. بديهي است براي شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت کارت شرکت در آزمون و همچنين اصل کارت ملي و يا اصل شناسنامه عكس‌دار و ارائه آن الزامي است.

در صورت مشاهده مغايرت در اطلاعات مندرج در كارت ورودي با اطلاعات ثبت‌نامي، داوطلبان مي‌توانند بر اساس توضيحات ذيل كارت اقدام نمايند. ضمناً داوطلباني كه موفق به پرينت كارت شرکت در آزمون خود نمي‌باشند مي‌توانند در روز پنجشنبه مورخ 96/12/17 از ساعت 8:30 الي 12:00 و 14:00 الي 17:00 با در دست داشتن كارت شناسايي معتبر و 2 قطعه عكس 4×3 به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص در دانشگاه ملاير واقع در: ملاير، كيلومتر 4 جاده اراك مراجعه و نسبت به اصلاح و رفع اشكال احتمالي کارت خود اقدام نمايند.

زمان برگزاري نوزدهمين همايش آموزش علوم پزشکي و جشنواره شهيد مطهري

رئيس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکي از برگزاري نوزدهمين همايش کشوري آموزش علوم پزشکي و جشنواره شهيد مطهري در ارديبهشت ماه سال 97 خبرداد.

به گزارش ايسنا، دکتر عظيم ميرزازاده با تشريح اقدامات صورت گرفته پيرامون برگزاري نوزدهمين همايش کشوري آموزش علوم پزشکي و جشنواره شهيد مطهري از برگزاري اين همايش کشوري در ارديبهشت ماه سال 97 همزمان با هفته آموزش و روز استاد خبر داد و اظهار داشت مراحل اجرائي اين همايش از مهرماه سال‌جاري با دعوت از کميته هاي علمي، مشخص کردن چارچوب همايش و پذيرش خلاصه مقالات در حيطه هاي همايش با محوريت تحول و نوآوري آموزش علوم پزشکي انجام پذيرفت که طي آن از ارسال کنندگان خلاصه مقاله هاي همايش خواسته شد در صورت انطباق طرح آنها با بسته هاي طرح تحول و نوآوري آموزش پزشکي با اشاره مشخص به بسته مربوطه که در سايت مرکز مطالعات ذکر شده است اساتيد را در جهت ارتقاي سطح داوري ياري نمايند.

وي به برگزاري سخنرانيهاي کليدي و سمپوزيوم ، جلسات موازي به منظور ارائه تجربيات طرح تحول و نوآوري در آموزش پزشکي، کلينيکهاي مشاوره و برگزاري کارگاههاي مختلف در زمان برگزاري همايش اشاره و خاطرنشان کرد در همايش امسال رشد نسبتاً خوبي در پذيرش مقالات داشتيم بطوريکه حدود 780 خلاصه به دبيرخانه همايش ارسال شد که از اين تعداد 500 خلاصه مقاله مرتبط با بسته هاي طرح تحول نوآوري در آموزش پزشکي بودند که با رايزني با ستاد طرح تحول 24 مقاله جهت ارائه در همايش انتخاب شدند.

دکتر ميرزازاده همچنين از برگزاري 22 کارگاه در حين و بعد از برگزاري همايش کشوري آموزش پزشکي خبر داد و تصريح کرد در همايش امسال 360 خلاصه مقاله بصورت سخنراني کوتاه و پوستر به دبيرخانه ارسال شده است که مراحل داوري آنها به اتمام رسيده است و اطلاع‎رساني به عزيزاني که خلاصه مقالاتشان پذيرفته شده آغاز شده است.

رئيس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکي يکي از ويژگيهاي بارز نوزدهمين همايش کشوري آموزش پزشکي را استفاده از ظرفيتهاي بين‎المللي حوزه آموزش پزشکي برشمرد و اظهار داشت در همين راستا چندين از اساتيد حوزه آموزش پزشکي در عرصه بين‎الملل با حضور در اين همايش علاوه بر ايراد سخنراني کليدي و شرکت در کارگاههاي مختلف، جلساتي هم با مسئولان حوزه آموزش پزشکي به منظور همفکري و رايزني پيرامون موضوعات مربوط به همايش خواهند داشت.


 خبرنامه 

 معرفي سرپرست اداره کل امور فناوري وزارت علوم

مراسم تکريم و معارفه مديران کل سابق و جديد دفتر امور فناوري و ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در اين وزارتخانه برگزار شد.در اين مراسم از دکتر خسرو پيري مدير کل سابق امور فناوري و ارتباط با صنعت وزارت علوم قدرداني و دکتر کشميري رئيس شهرک علمي و تحقيقاتي اصفهان به عنوان جايگزين ايشان به اين سمت معرفي شد.وزير علوم ضمن قدرداني از مدير کل سابق براي وي آرزوي توفيق و سلامتي کرد.

غلامي خطاب به روساي پارک‌هاي علم و فناوري تاکيد کرد: اميدوارم فعاليت‌هاي خوبي که از دوران دکتر پيري و با حمايت‌هاي ايشان در پارک‌ها شروع شده است، به خوبي ادامه پيدا کند. نبايد تاخير در حمايت‌ها باعث کندي کار پارک‌هاي علم و فناوري شود.

دکتر کشميري با حکم دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم با حفظ سمت به عنوان سرپرست دفتر امور فناوري و ارتباط با صنعت وزارت علوم تحقيقات و فناوري منصوب شده بود.

جزئيات پذيرش بدون آزمون برگزيدگان علمي در دانشگاه تربيت مدرس

دانشگاه تربيت مدرس در دوره‌هاي کارشناسي ارشد و دکتري تخصصي سال 1397 از طريق آيين‌نامه پذيرش بدون آزمون استعدادهاي درخشان، دانشجو مي‌پذيرد.

دانشگاه تربيت مدرس به منظور فراهم نمودن زمينه جذب برگزيدگان علمي و مستعد، براساس آيين‌نامه‌هاي پذيرش بدون آزمون استعدادهاي درخشان و شيوه‌نامه‌هاي پذيرش مصوب شوراي دانشگاه، برگزيدگان علمي واجد شرايط عمومي و اختصاصي را در دوره هاي کارشناسي ارشد و دکتري تخصصي سال 1397پذيرش مي‌کند.

متقاضيان مي‌توانند براي دريافت اطلاعات بيشتر به وبگاه معاونت آموزشي دانشگاه به نشاني www.modares.ac.ir/edu مراجعه نمايند.

جزئيات برگزاري آزمون جامعه مشاوران رسمي مالياتي

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره‌ تاريخ پرينت كارت و زمان‌ برگزاري دومين آزمون ورودي انتخاب اعضاي جامعه مشاوران رسمي مالياتي ايران سال 1396 منتشر شد.

در بخشي از اين اطلاعيه آمده است؛

بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي شركت در دومين آزمون ورودي انتخاب اعضاي جامعه مشاوران رسمي مالياتي ايران در سال 1396 مي‌رساند كه آزمون مذكور صبح روز جمعه مورخ 96/12/18 در شهر تهران برگزار مي‌شود. فرآيند برگزاري آزمون از ساعت 8:30 صبح آغاز و درهاي ورود به جلسه امتحان نيم ساعت قبل از شروع فرآيند بسته خواهد شد، لذا كليه داوطلبان مي‌بايست قبل از بسته شدن درهاي ورودي در محل حوزه امتحاني خود حاضر باشند.

- نحوه‌ و زمان پرينت كارت شركت در آزمون

لينك مربوط به كارت و برگ راهنماي شركت در آزمون از روز چهار‌شنبه 96/12/16 بر روي سايت اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد و متقاضيان مي‌توانند با وارد كردن اطلاعات شناسنامه‌اي (نام، نام‌خانوادگي، شماره ملي، سال تولد و...) خود نسبت به مشاهده و تهيه پرينت كارت شرکت در آزمون اقدام و براساس آدرس تعيين شده بر روي پرينت كارت شركت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه نمايند. بديهي است براي شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و هم چنين اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامي است.

در صورت بروز اشكال در تهيه پرينت از كارت شرکت در آزمون و يا مشاهده مغايرت در اطلاعات مندرج در كارت ورودي با اطلاعات ثبت‌نامي، داوطلبان مي‌توانند از ساعت 8:30 الي12:00 صبح و 14:00 الي 17:00 بعدازظهر روز پنجشنبه مورخ 96/12/17 به نماينده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در باجه رفع نقص دانشكده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره واقع در: تهران، خيابان انقلاب، ميدان فردوسي (به سمت ميدان انقلاب)، بن‎بست شاهرود مراجعه و نسبت به اصلاح و رفع اشكال احتمالي کارت خود اقدام نمايند.

داوطلبان براي آگاهي بيشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنماي شرکت در آزمون كه بر روي پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان قرار دارد پرينت تهيه و نسبت به مطالعه دقيق آن اقدام نمايند.

مشاور عالي سازمان سنجش:

ثبت‌نام 7 هزار نفر در مهلت مجدد کنکور 97

مشاور عالي سازمان سنجش گفت: داوطلبان تا چهارشنبه 16 اسفند 96 فرصت دارند در مهلت مجدد ثبت‌نام در کنکور سراسري 97 شرکت کنند.

حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ثبت‌نام براي آزمون سراسري سال 97 براي پذيرش در دوره‎هاي روزانه، شبانه، نيمه‌حضوري، مجازي، پرديس خودگردان دانشگاهها و موسسات آموزش عالي، دانشگاه پيام نور، موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و همچنين در کدرشته‌هاي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي از اول بهمن 96 آغاز شد و در روز 16 بهمن 96 پايان پذيرفت.

وي افزود: در اين فرصت تعداد 951 هزار و 90 نفر ثبت‌نام کردند.

توکلي يادآور شد: اطلاعات ثبت‎نامي داوطلباني که در مهلت مقرر ثبت‌نام کرده اند از يکشنبه 13 اسفندماه بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است و کليه متقاضيان تا چهارشنبه 16 اسفندماه 96 فرصت دارند نسبت به مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامي خود اقدام کنند و در صورت تمايل اطلاعات خود را ويرايش کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش گفت: به منظور مساعدت با داوطلباني که در مهلت مقرر به هر دليل موفق به ثبت‌نام در آزمون سراسري سال 97 نشده‏اند، ترتيبي اتخاذ شده که از يکشنبه 13 اسفند 96 تا چهارشنبه 16 اسفند 96 بتوانند در آزمون ثبت‌نام کنند.

وي خاطرنشان کرد: داوطلبان براي ثبت‌نام بايد با مطالعه دفترچه راهنماي ثبت‌نام و مراجعه به سايت سازمان سنجش، کارت اعتباري ثبت‌نام را خريداري کنند.

توکلي يادآور شد: تا صبح روز دوشنبه 14 اسفند ماه 96 تعداد 7 هزار و 884 نفر در اين مهلت مجدد ثبت‌نام کرده‌اند.

آزمون سراسري سال 97 در روزهاي پنجشنبه و جمعه 7 و 8 تيرماه 97 برگزار مي‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته