جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/12/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5788

هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا
نبرد انتقامي در امارات

قرارداد نايکي با فيلا
دردسر تازه کشتي ايران در راه است؟


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا
 نبرد انتقامي در امارات 

 
آفرينش- دو نماينده ايران در ليگ قهرمانان آسيا در حالي امروز به مصاف رقباي اماراتي خود مي روند که استقلال در يک نبرد تمام انتقامي، به دنبال جبران شکست سنگين فصل گذشته مقابل العين است.

هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا امروز به پايان مي رسد و تيم هاي استقلال و ذوب آهن، به ترتيب مقابل العين امارات و الوحده امارات قرار مي گيرند.

العين – استقلال / نبرد تمام انتقامي

استقلال در مسير سختي که در ليگ ايران و آسيا داشت، در نقطه‌اي قرار گرفته که مي تواند به آن افتخار کند و حالا تنها به فکر انتقام باخت 1-6 فصل گذشته مقابل حريف اماراتي اش است.

در آسيا عملکرد آبي‌ها فوق العاده بوده است. استقلال که در گروه دشواري قرار دارد با کسب چهار امتياز از دو بازي صدرنشين گروه D است و امروز براي ادامه صدرنشيني به مصاف العين امارات مي‌رود.

اين ديدار از يک لحاظ ديگر هم ديداري ويژه براي استقلالي‌هاست. استقلال فصل گذشته در شرايطي که با يک باخت 1-2 در خانه العين هم به دور بعدي ليگ قهرمانان آسيا صعود مي کرد، 1-6 به حريف خود باخت تا يکي از تلخ‌ترين روزهاي تاريخ خود را تجربه کند.

استقلال پس از تلافي شکست در بازي رفت مقابل پرسپوليس حالا مي خواهد باخت 8 خرداد به العين را جبران کند و انتقام دوم در اين فصل مي تواند اسفندي رويايي براي استقلال رقم بزند. استقلال مي تواند با جمع آوري حداکثر امتيازها مقابل العين صعود خود را قطعي کند.

العين در فصل گذشته در ليگ امارات چهارم شد و با کنار گذاشته شدن الاهلي( تيم سوم ليگ) از ليگ قهرمانان آسيا مجوز حضور در اين مسابقات را کسب کرد.

اسکلت العين تقريبا حفظ شده و هدايت اين تيم همچنان برعهده زوران ماميچ کروات است. برادران عبدالرحمان و کايوي برزيلي ستونهاي اصلي تيم‌اند؛ البته محمد عبدالرحمان در اين بازي محروم است.

العين در اين فصل يک گلزن سوئدي به نام مارکوس برگ دارد که تا اينجاي کار عالي کار کرده است. اين تيم در ليگ امارات صدرنشين است و شانس اول قهرماني به شمار مي رود.

العين در بازيهاي قبلي خود در آسيا دو تساوي کسب کرده و قطعا به آب و آتش مي زند که در اين بازي خانگي پيروز شود.

مطمئنا استقلال با تيم فصل گذشته تفاوت زيادي دارد. ترکيب اين تيم نسبت به باخت 1-6 تغييرات زيادي پيدا کرده و اين استقلال، تيمي نيست که بتوان به راحتي آن را شکست داد. استقلال براي اين بازي سه غايب دارد. بهنام برزاي، پادواني و مهدي قائدي مصدوم‌اند. اين ديدار ساعت 50/18 برگزار مي شود.

آمار

*در تاريخ ليگ قهرمانان آسيا استقلال و العين 5 بار باهم بازي کردند که در 3 ديدار برد با استقلال بوده و 2 بار العين برنده شده است.

*استقلال در تاريخ ليگ قهرمانان آسيا 19 بار با تيم هاي اماراتي بازي کرده که حاصلش 7 برد، 7 تساوي و 5 باخت بوده است.

*العين تا کنون 24 بار برابر تيم‌هاي ايراني قرار گرفته که 9 بار پيروز شده و 5 بار تيم‌هاي ايراني موفق به برد شده‌اند.

*در تاريخ ليگ قهرمانان آسيا استقلال و العين پنج بار باهم بازي کردند که حاصلش 3 برد و دو باخت براي استقلال بوده است.

*استقلال 6 گل به العين زده و 9 گل دريافت کرده است.

ديگر بازي اين گروه را الريان و الهلال برگزار مي کنند.

ذوب آهن – الوحده / برد، کليد صعود

ذوب آهن که هفته گذشته با برد مقابل لوکوموتيو تاشکند به وضعيت خود در آسيا سروسامان داد، مي تواند به همراه الدحيل از گروه B صعود کند.

ذوبي‌ها براي رسيدن به اين هدف بايد در دو بازي پيش رو مقابل الوحده حداکثر امتيازها را بگيرند و اين انتظار از اين تيم اصفهاني وجود دارد؛ زيرا ذوب آهن در دور برگشت ليگ فوق العاده نتيجه گرفته و آمادگي خوبي دارد.

برخلاف ذوب آهن، الوحده با اينکه در رده دوم ليگ امارات قرار دارد در هفته هاي اخير بسيار بد کار کرده و شکست هاي سنگيني در امارات و آسيا متحمل شده است. لورنتيو رگيکامپف، سرمربي رومانيايي الوحده ابراز اميدواري کرده که تيمش در اصفهان نتايج ضعيف بازي هاي اخير را جبران کند. اين بازي ساعت 16 دراصفهان برگزار مي شود.


 قرارداد نايکي با فيلا
 دردسر تازه کشتي ايران در راه است؟ 

 قرارداد جديد اسپانسرينگ نايکي با فدراسيون جهاني کشتي مي‌تواند براي کشتي ايران و ميزباني رقابت‌هاي جهاني به يک دردسر تبديل شود؛ زيرا بر اساس تحريم‌هاي آمريکا هيچ شخص و نهاد آمريکايي‌اي نمي‌تواند با ايران کار کند.اتحاديه جهاني کشتي (UWW) يک قرارداد همکاري استراتژيک با کمپاني آمريکايي نايکي و توزيع‌کننده جهاني اين توليدکننده (APS) امضا کرد. اين همکاري از اول ماه مارس شروع شده و تا بازي‌هاي المپيک تابستاني 2020 توکيو ادامه خواهد داشت. نناد لالوويچ رييس اتحاديه جهاني کشتي که برگزارکننده مسابقات قهرماني جهان است، بعد از امضاي اين قرارداد گفت: «امروز يک نقطه تحول براي ما است. همکاري با نايکي يعني اينکه ما با يه برند ورزشي شريک شده‌ايم که نماد برتري است و به ورزش کشتي متعهد است.»

ادي براون رييس APS هم گفت: «همکاري با اتحاديه جهاني کشتي افتخار مي‌کند که با اتحاديه جهاني کشتي کار مي‌کند. چون آنها همچنان دارند به مدرن کردن و پيشرفت ورزش کشتي ادامه مي‌دهند. رابطه ما با اتحاديه جهاني به ما اين امکان را مي‌دهد که ارتباطات عميق‌تري با جامعه کشتي داشته باشيم. ما مشتاقانه منتظر آغاز همکاري‌مان با ورزشکاران، مربيان و مقامات و همچنين فدراسيون‌هاي ملي هستيم تا به ما کمک کنند که جديدترين و نوآورانه‌ترين محصولات‌مان را در جهان عرضه کنيم.»

با توجه به اين که طبق تحريم‌هاي دولت آمريکا عليه ايران، هيچ شخص و نهاد آمريکايي‌اي نمي‌تواند با ايران همکاري کند، کمپاني نايکي براي همکاري با فدراسيون کشتي ايران، يکي از اعضاي مهم اتحاديه جهاني کشتي، دچار مشکل خواهد شد.بر اساس قرارداد نايکي با اتحاديه جهاني کشتي، نام‌ونشان نايکي در تمامي رويدادهاي اتحاديه و يک سري از فعاليت‌هاي بازاريابي مشترک حضور خواهد داشت.علاوه بر آن، نايکي حق استفاده از نام‌ونشان اتحاديه جهاني کشتي را براي طراحي و توزيع يک سري از محصولات را به صورت انحصاري از آن خود کرده است.با توجه به عدم حضور رسمي نايکي در بازار ايران و همچنين با توجه به اين که فدراسيون‌هاي جهاني در اعطاي امتياز ميزباني به کشورها، بيش از پيش منافع اسپانسرها و شرکاي تجاري خود را در آن بازارها مورد توجه قرار مي‌دهند، کشتي ايران از اين پس براي گرفتن حق ميزباني احتمالا دچار مشکل خواهد شد.


 خبـــرنامه 

 صدر نشيني پرسپوليس در آسيا

روز گذشته در چارچوب هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا و در گروه C پرسپوليس در ورزشگاه آزادي به مصاف الوصل امارات رفت که اين ديدار در نهايت با نتيجه دو بر صفر به سود پرسپوليس به پايان رسيد و با اين نتيجه پرسپوليس صدر نشين شد.

قرارداد شفر دوساله نيست

لزوم ابهام زدايي توسط باشگاه استقلال

با نتايج خوبي که استقلال با وينفرد شفر گرفته، حالا مطالبه اول هواداران اين تيم تمديد قرارداد باشگاه با اين سرمربي موفق آلماني است. مديران استقلال مدعي‌اند که مشکلي براي تمديد قرارداد شفر وجود ندارد. جواد قراب يکي از اعضاي هيات مديره به صراحت گفت: «قرارداد شفر را تمديد شده بدانيد.

قرارداد او تمديد شده و او سال‌ها در استقلال مي‌ماند.» حسن زماني مدير جنجالي استقلال هم هفته گذشته مدعي شده بود که قرارداد شفر قطعا تمديد مي‌شود و باشگاه منتظر ليست او براي نقل و انتقالات است! سيدرضا افتخاري مديرعامل استقلال هم يک ماه پيش خبر از آغاز پروژه تمديد قرارداد با شفر را داده بود.

پندار توفيقي معاون ورزشي باشگاه هم اعلام کرده بود که قرارداد شفر دوساله است و اين قرارداد براي سال دوم هم به صورت اتوماتيک اجرا مي‌شود. او همچنين در بخش ديگري از صحبت‌هايش گفته بود که شفر نمي‌تواند شرطي براي سال دوم داشته باشد چراکه اين قرارداد از ابتدا به صورت يک ساله و نيمه تنظيم شده است! ضمن اين که مديران استقلال پيش از اين هم مدعي شده بودند که قرارداد اوليه با شفر به شکلي بسته شده که با نتايج اخير به شکل خودکار تمديد خواهد شد و مشکلي در اين زمينه وجود نخواهد داشت.

اما مصاحبه‌هاي اخير وينفرد شفر به اندازه مديران باشگاه اميدوارکننده نيست. او در روزهاي اخير گلايه‌هاي زيادي از وضعيت خود در ايران داشته است. ماشين نامناسب، امکانات کم، مشکلات آکادمي باشگاه و حتي اينترنت کم‌سرعت چيزهايي بوده‌اند که سرمربي آلماني از آنها انتقاد کرده است. البته گفته مي‌شود در انتقادات شفر از وضعيت باشگاه، ردپاي پيشنهاداتي از عربستان و امارات هم ديده مي‌شود اما حتي اگر اين پيشنهادات واقعي نباشند، نمي‌توان منکر کاستي‌ها و کمبودها در باشگاه استقلال شد و شفر حق دارد از مشکلات ريز و درشتش گلايه کند.

با اين حال مساله اصلي درباره قرارداد اوليه استقلال با شفر چيز ديگري است. استقلالي‌ها به صراحت مدعي هستند که براي تمديد قرارداد شفر مشکلي وجود ندارد اما سرمربي آلماني ديروز در نشست خبري خود قبل از بازي با العين گفت: «خيلي صحبت‌ها در رسانه‎هاي ايران ديدم که قرارداد من در پايان فصل به صورت خودکار تمديد مي‎شود اما اينگونه نيست و اين اتفاق رخ نداده است.» اين تناقض درباره قرارداد شفر و استقلال دو دليل دارد و البته از همين حالا مي‌توان مدعي شد که حق با شفر است. مديران استقلال يا در اين مدت براي اميدوار کردن هواداران استقلال، لاف تمديد خودکار قرارداد شفر را زده‌اند و يا اين که در قرارداد مرتکب گاف بزرگي شده‌اند و فقط تصور مي‌کنند با بندهايي که در قرارداد وجود دارد، شفر يک سال ديگر با استقلال قرارداد دارد. با توجه به سابقه‌اي که از مديران فوتبالي کشورمان داريم، احتمال دوم پررنگ‌تر است و مديران استقلال گاف داده‎اند و به زودي متوجه اين گاف خود خواهند شد.

نايب قهرماني کشتي آزاد در آسيا

تيم ملي کشتي آزاد با کسب سه طلا، يک نقره و دو برنز به عنوان نايب قهرماني آسيا در قرقيزستان رسيد.

رقابت هاي کشتي آزاد قهرماني آسيا در شهر بيشکک قرقيزستان برگزار شد و در پايان تيم ايران با 3 مدال طلاي عزت‌الله اکبري، حسن يزداني و محمدجواد ابراهيمي در اوزان 79، 86 و 92 کيلوگرم، مدال نقره مجتبي گليج در وزن 97 کيلوگرم و مدال برنز مصطفي حسين خاني و امين طاهري در اوزان 74و 125 کيلوگرم و کسب 157 امتياز به عنوان نايب قهرماني رسيد.

در اين رقابت ها تيم ازبکستان با کسب 178 امتياز قهرمان شد و تيم قزاقستان نيز با کسب 146 امتياز در جايگاه سوم ايستاد.

خطر در کمين سه استقلالي

محروميت نزديک است

جدال انتقامي استقلال با العين در حالي امشب به ميزباني بنفش‌ها در ورزشگاه زيباي «هزا بن زائد» برگزار مي‌شود که سه بازيکن استقلال با توجه به تک اخطار بازي قبل مقابل الهلال، در اين مصاف بايد دست به عصا به ميدان بروند تا از حضور در بازي برگشت که هفته آينده در تهران برگزار مي‌شود، محروم نشوند.

مهدي رحمتي، مجيد حسيني و اميد ابراهيمي سه بازيکن استقلال هستند که با توجه به دريافت کارت زرد از داور ژاپني در مصاف با الهلال، بايد مراقب باشند تا مقابل العين اخطار نگيرند در غير اين صورت بازي برگشت با حريف اماراتي را در ورزشگاه آزادي از دست خواهند داد. از اين جمع به نظر مي‌رسد رحمتي در ترکيب اصلي نباشد و وينفرد شفر تنها از اميد ابراهيمي و مجيد حسيني در ترکيب اصلي بهره ببرد که اين دو بازيکن ساختار تدافعي آبي‌ها حسابي بايد مراقب رفتار خود در زمين باشند تا محروم نشوند.

اسکي آلپاين قهرماني آسيا

مدال‌هاي ايران به 9 رسيد

دو مدال نقره ديگر در روز دوم رقابت‌هاي اسکي آلپاين قهرماني آسيا توسط نمايندگان ايران کسب شد.

روز دوم رقابت‌هاي اسکي آلپاين قهرماني آسيا در پيست دربندسر بازهم با مدال‌آوري اسکي بازان ايران همراه بود و دو مدال نقره ديگر نيز به جمع مدال‌هاي ايران اضافه شد.

در اين رقابت‌ها و در رشته مارپيچ بزرگ، محمد کيادربندسري به مدال نقره رسيد. در اين بخش زاخار کوچين از قزاقستان به مدال طلا رسيد و ايگور زاکارديف ديگر اسکي باز قزاقستاني به مدال برنز دست يافت.

در بخش بانوان نيز صدف ساوه شمشکي موفق به کسب مدال نقره شد. در اين بخش نيز ماريا گريگووا از قزاقستان به مدال طلا رسيد و هيوايم شين از کره جنوبي مدال برنز را به گردن آويخت.

با دو مدال نقره ديروز، جمع مدال‌هاي ايران به 9 (يک طلا، چهار نقره و چهار برنز) رسيد.


 خبـــرنامه 

مالک ايراني اورتون به دنبال ونگر

آرسن ونگر پس از شکست مقابل برايتون، سخت‌ترين روزهاي فوتبالي خود را در 20سال حضورش در اين تيم تجربه مي‌کند. اين اولين بار در 16 سال اخير است که آرسنال 4 بازي پياپي را با شکست پشت سر گذاشته است و بنرهاي هواداراني که خواهان جدايي او هستند، بيش از هميشه در ورزشگاه‌ها ديده مي‌شود. با اين حال و با وجود شرايط بسيار دشوار براي ونگر، فرهاد مشيري، مالک ايراني اورتون، خواهان به خدمت گرفتن او براي هدايت تيمش است. در حال حاضر، موضوع مورد بحث اين است که آيا مديريت باشگاه آرسنال آمادگي اين را دارد که با ونگر قطع همکاري کند و او را به درهاي خروج هدايت کند يا سرمربي فرانسوي تا پايان قراردادش که در حقيقت پايان فصل بعد خواهد بود، در جمع توپچي ها باقي خواهد ماند. حال به نظر مشيري از عملکرد سم آلاردايس راضي نيست و نتايج به دست آمده توسط سرمربي انگليسي او را خوشحال نکرده است. حال ديلي استار مدعي شد که ونگر در صدر فهرست مشيري قرار گرفته است و سابقه همکاري پيشين آنها، زماني که مشيري 15 درصد سهام آرسنال را در اختيار داشت، مي‌تواند به اين انتقال کمک زيادي کند.

قدرتن بيشتر ليورپول بدون کوتينيو

کلوپ قبل از بازي تيمش برابر نيوکاسل گفت که ليورپول از وقتي که فيليپه کوتينيو را به بارسلونا فروخته غيرقابل‌پيش‌بيني‌‌تر شده است. اين حرف او زير سؤال بردن ارزش بازيکن برزيلي است که ماه ژانويه راهي نوکمپ شد، نبود؛ بلکه بيشتر به اين واقعيت اشاره داشت که بدون يک بازيساز قدرتمند در ترکيب تيم او، حريف عملاً ديگر نمي‌تواند بفهمد خطر از کدام ناحيه تهديدش مي‌‌کند.

ريسک کلوپ در صدور مجوز فروش کوتينيو دارد جواب مي‌دهد. او در نهايت امنيت تيمش را به مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان رسانده است – صرفنظر از يک فروپاشي غيرمنتظره در بازي برگشت برابر پورتو در مرحله يک هشتم نهايي – و حالا در ليگ‌برتر هم تنها پايين‌تر از منچسترسيتي قرار دارد؛ پس سرمربي‌ اين تيم مي‌تواند ادعا کند که کارش را درست انجام داده است.

البته بي‌انصافي است اگر گفته شود کوتينيو مانع پيشرفت ليورپول يا حتي براي اين تيم دردسرآفرين شده بود اما واقعيت اين است که بعد از رفتن او سبک بازي ليورپول متعادل‌تر شده؛ چرا که کلوپ حالا اين گزينه را دارد که با يک خط مياني سه‌نفره کارآمدتر تيمش را به ميدان بفرستد. در نبود کوتينيو، حالا الکس اوکسلايد چمبرلين بيشتر اين فرصت را پيدا مي‌کند تا در نقش يک بازيساز هم ظاهر شود؛ برخلاف گذشته که قرمزها بيش از اندازه روي استفاده از يک مهاجم اصرار داشتند.

کار او در دادن پاس گل اول ليورپول به محمد صلاح مقابل نيوکاسل از جمله اين موارد بود که به شيوه‌اي عالي انجام شد. صلاح حالا از بابت جايگاهش به عنوان بهترين خريد فصل ليورپول مطمئن است، چرا که در اين فصل در 26 بازي متفاوت گل زده که نه فقط در انگليس بلکه در ميان 5 ليگ معتبر اروپا هم يک رکورد محسوب مي‌شود. در حالي که کلوپ درباره تأثير به وجود آمده روي تيمش از زمان خروج کوتينيو صحبت مي‌کرد، او به فرم روبرتو فيرمينو هم اشاره داشت.

او شايد هرگز مانند سرخيو آگوئرو يک مهاجم ششدانگ نيست؛ اما همان بازيکني بود که ليورپول دنبالش مي‌گشت. در نهايت اينکه ليورپول اگرچه سوپراستاري مانند کوتينيو را از دست داد اما رفتن او سبب تعادل بيشتر تيم شده است.

تيم‌هاي ليگ برتري به دنبال جلالي

راننده پيکان عوض مي‌شود؟

چند تيم ليگ برتري به دنبال مذاکره با سرمربي پيکان هستند تا در فصل آينده مربي موفق خودروسازان را به خدمت بگيرند.

به گزارش آفرينش و به نقل از تسنيم، مجيد جلالي در مقايسه با تيم‌هايي که قبلاً در آنها مربيگري کرده است، در دو فصل اخير حضور در پيکان عملکرد خوبي داشته و در اين فصل نيز مدعي کسب سهميه آسيايي است. پيکان فصل گذشته ليگ برتر را با حضور در رتبه ششم جدول به پايان رساند و در حال حاضر همچون تيم‌هاي استقلال و سايپا 41 امتيازي است و با رتبه دوم جدول فقط يک امتياز فاصله دارد. با اينکه پنج هفته به پايان مسابقات ليگ برتر مانده، اما بسياري از تيم‌ها براي فصل آينده برنامه‌ريزي مي‌کنند تا بتوانند شرايط بهتري را در ليگ هجدهم رقم بزنند و پيشنهادهايي هم به سرمربي حال حاضر پيکان رسيده است.

در حال حاضر پنج شش تيم که عموماً از بين تيم‌هاي صنعتي و چند تيم پرطرفدار شهرستاني هستند، براي فصل آينده پيشنهاداتي به مجيد جلالي ارائه کرده‌اند. اين در حالي است که پيکاني‌ها همچنان در کورس رقابت هستند و براي کسب سهميه تلاش مي‌کنند. از سوي ديگر مسئولان باشگاه پيکان نيز پيش از اين اعلام کرده بودند برنامه‌شان با کادرفني فعلي سه ساله است که با احتساب اين فصل، دو سال از اين برنامه گذشته است. هر چند قرارداد جلالي در اين فصل هم يک ساله تمديد شد و اين مربي در پايان فصل بدون قرارداد است و بعيد نيست در صورت دريافت پيشنهادهاي وسوسه‌کننده تصميم به ترک پيکان بگيرد.

با اين حال به نظر مي‌رسد تکليف جلالي براي فصل آينده تا ارديبهشت‌ماه 97 مشخص شود که يا پيکاني‌ها او را براي ماندن راضي خواهند کرد و قراردادش تمديد مي‌شود يا اينکه سرمربي پيکاني‌ها با يکي از تيم‌هاي خواهان خود توافق خواهد کرد که در پايان فصل تيم جديدش را معرفي کند.

بارسلونا براي قهرماني به چند امتياز نياز دارد؟

بارسلونا با پيروزي يک بر صفر مقابل اتلتيکومادريد در هفته‌ بيست و هفتم لاليگا توانست اختلافش را با اين تيم به هشت امتياز برساند و به قهرماني در اين رقابت‌ها نزديک شود. تيم کاتالاني براي قهرماني به حداکثر 25 امتياز ديگر نياز دارد. در بهترين حالت اگر اتلتيکومادريد بتواند هر 11 بازي‌اش را با پيروزي پشت سر بگذارد 94 امتيازي مي‌شود و بارسلوناي 69 امتيازي براي تثبيت قهرماني‌اش بايد 25 امتياز کسب کند.

آبي‌ اناري‌ها مي‌توانند در خانه به هدف‌شان برسند چون اين تيم شش بازي را بايد در نوکمپ انجام دهد. بارسلونا از اتلتيک بيلبائو، لگانس، والنسيا، ويارئال، رئال مادريد و رئال سوسيداد ميزباني خواهد کرد. شاگردان ارنستو والورده بايد خارج از خانه به مصاف مالاگا، سويا، سلتاويگو، دپورتيوو لاکرونيا و لوانته بروند. با اين حال يک آمار فوق‌العاده‌ وجود دارد که بارسلونا خيالش از قهرماني مطمئن خواهد بود. هيچ تيمي در لاليگا با اختلاف هشت امتياز در 11 هفته‌ به پايان، صدرنشيني‌اش را از دست نداده است.

پيروزي بارسلونا برابر اتلتيکومادريد به لطف گل ليونل مسي آمار فوق‌العاده‌ آبي‌ اناري‌ها را در اين فصل تکميل کرد. اين تيم به رکورد رئال مادريد در فصل‌هاي 69 – 1968 و 89 – 1988 رسيد. با اين حال بارسا با بهترين عملکرد در لاليگا پنج هفته‌ فاصله دارد. رئال سوسيداد در فصل 80 – 1979 توانست 32 هفته‌ را بدون شکست پشت سر بگذارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته