جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5808

هشدار به پرسپوليس،
السد با تمام قوا مي‌آيد


ضعيف ترين بارسلونا در ليگ قهرمانان


توصيه جالب به کي روش براي جواب دادن به برانکو


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 هشدار به پرسپوليس،
 السد با تمام قوا مي‌آيد 

 
پرسپوليس در حالي براي صدرنشيني در ليگ قهرمانان آسيا مي جنگد که بايد با لشکر کامل السد مبارزه کند.صعود تيم‌هاي السد و پرسپوليس از گروه C ليگ قهرمانان آسيا به مرحله حذفي قطعي شده است، با اين وجود جدال دو تيم در روز پاياني مرحله گروهي در راه صدرنشيني و کسب قرعه اي بهتر در پلي آف پيش رو براي هر دو تيم اهميت دارد. به همين خاطر السدي‌ها بعد از پايان ليگ ستارگان با نتيجه خيره کننده 9-0 مقابل الخريطيات با تمام ستاره‌هاي خود به تهران لشکرکشي خواهند کرد.

کاروان السد در حالي شنبه شب وارد تهران مي‌شود که اسوالدو فريرا پرتغالي در فهرست نفرات خود تنها علي فريدون مهاجم مصدوم را در اختيار ندارد اما ساير ستاره‌هاي اين تيم در اوج آمادگي با تيم به ايران خواهند رفت تا دوشنبه شب در ورزشگاه آزادي جدال حساسي برابر پرسپوليس ايران داشته باشند.

السد در آخرين بازي خود در ليگ ستارگان قطر مقابل الخريطيات يکي از پرگل‌ترين بازي‌هاي تاريخ رقابت‌ها را به ثبت رساند و با 9 گل مهمان خود را از پيش رو برداشت. در اين بازي فريرا سرمربي پرتغالي با توجه به حساسيت‌هاي موجود در بازي‌هاي پيش رو به خصوص مقابل پرسپوليس ايران در ليگ قهرمانان و همچنين اميرکاپ قطر که ميان چهار تيم برتر ليگ ستارگان برگزار خواهد شد، به بيشتر ستاره‌هاي خود تنها يک نيمه بازي داد تا ريسک از دست دادن آنها به دليل مصدوميت درست مثل تيم‌هاي الريان و الدحيل را به جان نخرد.

مثلا ژاوي هرناندز که به تازگي از بند مصدوميت رها شده بود در اين بازي اصلا به ميدان نرفت ضمن اين که مربي پرتغالي بعد از برد پرگل در نيمه نخست بلافاصله چند مهره کليدي خود از جمله پورعلي گنجي را بيرون کشيد تا به حفاظت از نفرات کليدي خود براي بازي هاي باقي مانده در جام هاي مهم ديگر بپردازد.

از همين رو السد دوشنبه شب در ورزشگاه آزادي با تمام ستاره‌هاي اصلي و کليدي خود به مصاف قهرمان ايران مي‌رود؛ ترکيبي که بي شباهت به بازي رفت نخواهد بود و شاگردان برانکو بايد خود را آماده مقابله با ستاره‌هايي کنند که هر يک مي‌توانند در يک لحظه سرنوشت صدرنشيني در اين گروه را تغيير دهند.

زوج پورعلي گنجي و محمد کاسولا در قلب دفاع، عبدالکريم حسن در پست دفاع چپ، ژاوي هرناندز در مرکز ميدان به عنوان قلب متحرک، حسن الهيدوس و بوحمرون الجزايري به عنوان وينگرهاي راست و چپ در کنار بغداد بونجاح گلزن قهار در نوک پيکان خط حمله از کليدي‌ترين بازيکنان السد در بازي دوشنبه شب خواهند بود که همگي سرحال و آماده در تمرينات حاضر مي‌شوند.


 ضعيف ترين بارسلونا در ليگ قهرمانان 

 آبي و اناري پوشان ايالت کاتالونيا در حالي تن به شکست تحقيرآميز مقابل رم دادند که آمارها حکايت از برتري مطلق جالوروسي در اين بازي دارد.

بارسا که با برتري 4-1 بازي رفت و خيالي آسوده پاي به ورزشگاه اليمپيکوي رم گذاشته بود، در نيمه اول بازي ضعيفي از خود به نمايش گذاشت و تسليم جالوروسي بود. آبي اناري‌ها که به وضوح از اعتماد به نفس بيش از اندازه برخوردار بودند، خيلي زود و دقيقه 6 با گل ژکو از رم عقب افتادند و اين نتيجه تا پايان نيمه باقي ماند.

در نيمه اول رمي ها 10 بار شوتزني کردند يعني دقيقا دو برابر بارسا که دو تاي آنها داخل چارچوب بود و از 5 ضربه بارسا تنها يکي به دخل چارچوب زده شد. رم 4 کرنر داشت و بارسا کرنري به دست نياورد. تنها 71 درصد پاس هاي بازيکنان بارسا صحبح بود که اين ضعيف ترين آمار اين تيم در فصل جاري بود. بارسا تنها در مالکيت توپ برتر از رم نشان داد.


 توصيه جالب به کي روش براي جواب دادن به برانکو 

در شرايطي که بعد از صحبتهاي برانکو در برنامه نود سوي کارلوس کي روش هنوز واکنشي به اين اظهارات انجام نداده، خبرآنلاين به عنوان رسانه نزديک به سرمربي تيم ملي به او توصيه کرده که چگونه به اين مساله واکنش نشان دهد:" کارلوس کي‎روش معمولا براي پاسخ دادن به انتقادات يا کنايه ها موضع هجومي مي گيرد و سعي مي کند تهاجمي باشد؛ رفتاري که انتقادات زيادي به همراه مي آورد. درحالي که تنها کافي است او خيلي ساده در يک مصاحبه تصويري بگويد اصلا قرار نيست بازيکناني در حد رونالدو بسازد. او قرار است بازيکنان را به سطحي از آمادگي برساند که بهترين عملکرد را برابر تيم هايي با بازيکناني داشته باشند که تنها يکي از آنها کريس رونالدو است. قرار نيست بازيکنانش کريس رونالدو باشند، بلکه بايد با کيفيتي باشند که توان مقابله با اين بازيکن را پيدا کنند. برانکو خودش خوب مي داند که ساختن چنين تيمي چندان ساده نيست اما در يک دعواي دوگانه، او خيلي ساده توپ را به زمين کي‌روشي مي اندازد که براي دفاع از حرفش، فقط راهکارهاي دعوايي را انتخاب مي کند."


 خبـــرنامه 

 تاکيد پروفسور،

طرفدار خريد زياد بازيکن نيستم!

«من طرفدار خريد زياد بازيکن نيستم.» اين جمله کوتاهي بود که برانکو در جواب به سوال عادل فردوسي‌پور در برنامه 90 بيان کرد. فردوسي‌پور اين سوال را درباره مشکل پرسپوليس در پست هافبک دفاعي پرسيده بود. اين جواب برانکو قطعا مختص به پست هافبک دفاعي نيست و او درباره همه اجزاي تيمش اين نظر را دارد. اين جمله در واقع تاکيد دوباره‌اي است بر فلسفه مرد کروات. او قبلا هم اين فلسفه را در عمل در تيمش نشان داده و از تکرار آن ابايي ندارد. حقيقت اين است که خيلي از مربيان مطرح دنيا چنين فلسفه‌اي را دارند و نمي‌شود از آن ايراد گرفت. اما نکته منفي که اين فلسفه براي تيم دارد اين است که کار باشگاه براي جذب بازيکنان جديد سخت مي‌شود. الان ديگر مدت‌هاست که همه با اين ويژگي پروفسور آشنا شده‌اند. براي همين بازيکناني که به فکر آمدن به پرسپوليس هستند در گرفتن تصميم‌شان کار سختي دارند.خيلي از بازيکناني که با نظر باشگاه و البته برانکو جذب شده‌اند پس از مدت‌هت نتوانسته‌اند جايي در ترکيب اصلي تيم پيدا کنند. البته که در اين باره نمي‌شود به برانکو حق نداد. او هم مثل همه مربيان ديگر دوست دارد تيمش نتيجه بگيرد و به همين دليل به ترکيب تيم برنده دست نمي‌زند. اما نمي‌شود از آسيب‌هاي مهم فلسفه برانکو هم به راحتي گذشت.

عاليشاه تا آبان سرباز است؟

بازگشت اميد عاليشاه به پرسپوليس سخت تر از آن چيزي بود که او و قرمزها تصورش را داشتند. وقتي رئيس تربيت بدني نيروهاي مسلح اعلام کرد که آجورلو بايد کارهاي پايان خدمت عاليشاه را انجام دهد، پرسپوليسي ها فهميدند که جدايي او از تراکتورسازي اصلا اتفاق ساده اي نخواهد بود. تسنيم با اشاره به اين موضوع نوشته:" عاليشاه که براي گرفتن مدرک کسري خود با مدارک کامل اقدام کرده بود قبل از صدور برگه کسري خدمتش از حضور در تمرينات تراکتورسازي خودداري کرد و حتي در يک برنامه تلويزيوني در روز دربي شرکت کرد تا اين مسئله با دلخوري شديد مسئولان تراکتورسازي همراه شود. اين موضوع در تاخير بوجود آمده در صدور کارت کسري خدمت عاليشاه بي‌تاثير نبوده و حتي ممکن است اين بازيکن مجبور شود تا آبان ماه منتظر اتمام دوران سربازي‌اش بماند."

ماجراي پرداختي پرسپوليس به ريزه اسپور

در پرونده باشگاه پرسپوليس و ريزه اسپور طرف ترکيه‌اي از شکايت خود و گرفتن جريمه مالي صرف نظر کرد ولي از باشگاه پرسپوليس درخواست جالبي داشت.مسئولان باشگاه ريزه اسپور از باشگاه پرسپوليس درخواست کردند 50 هزار يورو هزينه‌هاي جانبي مراحل شکايت اين باشگاه به فيفا را پرداخت کنند. اين هزينه‌ها شامل هزينه شکايت نامه، وکيل و ... بود.زماني که اين درخواست به مسئولان باشگاه پرسپوليس رسيد آنها با اين مسئله موافقت کردند. حالا رقمي حدود 50 هزار يورو از طرف باشگاه پرسپوليس به ريزه اسپور پرداخت شد تا باشگاه پرسپوليس مراودت و همکاري خودش با باشگاه ريزه اسپور ترکيه را ثابت کند.


 خبـــرنامه 

 توقف استقلال مقابل گسترش فولاد

استقلال مقابل گسترش فولاد به تساوي رسيد.

گسترش فولاد و استقلال روز گذشته در چارچوب هفته بيست و هشتم ليگ برتر در تبريز به مصاف هم رفتند که اين ديدار در نهايت با نتيجه يک بر يک به پايان رسيد.

دغدغه‌هاي بزرگ شفر براي بازي با الهلال

سرمربي تيم فوتبال استقلال براي ديدار مقابل نماينده عربستان با دردسرهاي زيادي روبه‌رو شده است.

استقلال امروز راهي کويت مي شود تا خودش را آماده مصاف با الهلال کند؛ ديداري که در چارچوب هفته پاياني ليگ قهرمانان آسيا برگزار شده و شاگردان شفر که از قبل صعودشان قطعي شده، بايد براي صدرنشيني رقابت کنند. هر چند استقلال استرس چنداني براي برگزاري اين بازي ندارد، اما چند نکته باعث نگراني‌ شفر و هواداران اين تيم شده است.

نخست اينکه، استقلال برابر نماينده عربستان به ميدان مي‌رود و دوست ندارند بازنده باشد. دومين موضوع، حفظ صدرنشيني است تا مرحله بعد بتواند از اين پوئن استفاده کرده و در ديدار رفت ميهمان و در بازي برگشت ميزبان باشد. شفر در هفته‌هاي گذشته با مصدوميت بازيکنانش روبه‌رو بوده که اين موضوع دست او را بسته است. سيدمجيد حسيني در ديدار برابر العين امارات مصدوم و چهار ديدار اخير آبي‌پوشان را از دست داده است. قرار شده او راهي کويت شود، اما شايد کادر فني ريسک نکند از اين بازيکن پس از بازگشت از دوران نقاهت استفاده کند.

وريا غفوري و خسرو حيدري ديگر مصدومان استقلال هستند که حضور آن ها در هاله اي از ابهام قرار دارد. اگر غفوري بازيکن ملي‌پوش استقلال به بازي برابر الهلال نرسد، کار در جناح راست براي شفر و استقلال سخت مي‌شود. فرشيد باقري ديگر مصدوم است که در خط مياني کنار اميد ابراهيمي به همديگر عادت کرده و زوج خوبي را تشکيل داده‌اند. از اوايل بهمن‌ماه بود که بسياري از کارشناسان زوج ابراهيمي - باقري را عامل موفقيت استقلال در خط مياني قلمداد کردند.

گفته شده باقري مي‌تواند به بازي با الهلال عربستان برسد اما اينکه به يک‌باره در ترکيب قرار بگيرد، نگراني‌هايي براي شفر ايجاد کرده است. بدتر از همه اينکه، اميد ابراهيمي و روزبه چشمي محروم هستند و کار را براي شفر به مراتب سخت‌تر کرده است. وضعيت بهنام برزاي هم هنوز مشخص نشده و بازيکناني چون محسن کريمي، پادواني و مهدي قائدي هم که تا پايان فصل نيستند.ديدار الهلال عربستان - استقلال دوشنبه 27 فروردين ساعت 20:15 به ميزباني نماينده عربستان در کشور کويت برگزار مي‌شود.

توافق جهانبخش با ناپولي؟

چند هفته‌‌اي هست که موضوع علاقه شديد باشگاه مطرح ناپولي ايتاليا به ستاره ايراني آلکمار سوژه رسانه‌ها در هلند و ايتاليا شده است. حالا روزنامه کوريه‌رو دلو اسپورت ايتاليا در شماره جديد خود خبر از توافق مسئولان آلکمار و ناپولي براي نهايي شدن اين انتقال داده‌ است.

عليرضا جهانبخش بعد از درخشش فوق‌العاده در سومين فصل از حضور در ليگ هلند در‌حال حاضر به عنوان بهترين بازيکن آلکمار و پديده فوتبال هلند نامش بر سر زبان‌هاست و باشگاه ناپولي قصد دارد با جذب اين بازيکن جناح راست خود را تقويت کند. هفته گذشته کريستيانو جيونتلي مدير فوتبالي باشگاه ناپولي و مرد تعيين‌کننده نقل‌و انتقالات باشگاه با حضور در شهر آلکمار ضمن تماشاي دوباره توانايي‌هاي فني جهانبخش بار ديگر مذاکرات براي خريد اين بازيکن را با سران آلکمار آغاز کرد و به نظر مي‌رسد اين مذاکرات در‌نهايت به امضاي قرارداد با ستاره اين روزهاي فوتبال کشورمان منجر شود.کوريه‌رو دلو اسپورت در‌خصوص جزييات قرارداد ناپولي با جهانبخش، رقم قرارداد را 15ميليون يورو اعلام کرده و اين قرارداد دو ساله و تا سال‌ 2020 خواهد بود. در صورت امضاي اين قرارداد جهانبخش به گران‌ترين بازيکن تاريخ فوتبال ايران تبديل خواهد شد. با شرايط موجود مي‌توان گفت عليرضا جهانبخش تا کوچ به سري A، تنها يک امضا فاصله دارد چون سران ناپولي به شدت علاقه خود به وينگر ايراني آلکمار را نشان داده و به عنوان جدي‌‌ترين مشتري در 2ماه گذشته مذاکرات مفصلي با سران باشگاه هلندي انجام دادند، به خصوص که خبر مي‌رسد کايخون ستاره اسپانيايي ناپولي و وينگر راست اين تيم در سال‌هاي گذشته نيز تمايلي به تمديد قرارداد نشان نداده و قصد بازگشت به کشورش را دارد تا جهانبخش به عنوان جدي‌ترين آلترناتيو اين بازيکن قلمداد شود.

محمودزاده:

ديدار ناتمام مس رفسنجان و صباي قم 7-0 خواهد بود

مسئول برگزاري مسابقات دسته اول نتيجه ديدار ناتمام صبا و مس را همان نتيجه بازي عنوان کرد.در هفته سي و يکم ليگ دسته اول تيم هاي مس رفسنجان و صباي قم به مصاف يکديگر رفتند و در حالي که صباي قم با نتيجه 7 بر 0 از مسي ها عقب بود اقدام به ترک بازي کرد و اين ديدار ناتمام ماند.در حالي که ديدار تيم‌هاي مس رفسنجان و صباي قم در چارچوب هفته سي‌ويکم ليگ دسته اول در حال برگزاري بود، سرپرست تيم صبا پس از گل هفتم و به بهانه اعتراض به داوري، تيم خود را از زمين بيرون کشيد و اين اتفاق باعث شد تا بازي نيمه‌تمام بماند. با اين حال به نظر مي‌رسد احکام و جرايم سنگيني در انتظار صبا خواهد بود.

فريبرز محمودزاده مسئول برگزاري مسابقات ليگ دسته اول در اين باره گفت: نتيجه اين مسابقه همان نتيجه بازي يعني پيروزي 7 بر صفر مس خواهد بود. منتظر گزارش داور و ناظر داوري اين مسابقه هستيم و در روزهاي آينده در باره اتفاقات اين بازي تصميم‌گيري خواهيم کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته