جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5810


نتايج اوليه آزمون دکتري 97 امروز اعلام مي‌شود


فرصت مجدد ثبت‌نام آزمون ارشد پزشکي آغاز شد

دبير شوراي آموزش دندانپزشکي:
شرايط جديد دانش‌آموختگان دندانپزشکي خارج از کشور


خبرنامه


ميز خبر


 نتايج اوليه آزمون دکتري 97 امروز اعلام مي‌شود 

 
آزمون دکتري نيمه متمرکز سال 97 روز جمعه چهارم اسفند 96 در 7 گروه آموزشي و 246 کدرشته امتحاني در 55 شهرستان و 117 حوزه امتحاني با حضور 187 هزار و 821 داوطلب برگزار شد و کارنامه و نتايج اوليه اين آزمون امروز دوشنبه 27 فروردين ماه بر روي سايت سازمان سنجش منتشر مي‌شود.براساس اعلام سازمان سنجش آموزش كشور، کارنامه داوطلبان شرکت‎کننده در آزمون ورودي دوره دکتري نيمه متمرکز سال 97 دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و دانشگاه آزاد اسلامي از امروز دوشنبه 27 فروردين 97 بر روي سايت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

لذا داوطلبان از امروز 27 فروردين 97 مي‌توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش و وارد کردن شماره داوطلبي و ساير مشخصات فردي نسبت به مشاهده کارنامه اوليه اعلام نتيجه اقدام کرده و در صورت لزوم از آن پرينت تهيه کنند.

زمان انتشار دفترچه

دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) آزمون ورودي دوره دکتري نيمه متمرکز سال 97 از بعد از ظهر روز پنجشنبه 30 فروردين 97 بر روي سايت سازمان سنجش منتشر مي‌شود.

جزئيات انتخاب رشته

داوطلباني که براساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته شده باشند ضرورت دارد پس از دريافت دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي، نسبت به انتخاب حداکثر 50 کدرشته محل از ميان کدرشته محلهاي مورد علاقه و نسبت به درج آن در فرم انتخاب رشته، اقدام کنند.

مهلت تکميل فرم انتخاب رشته

مهلت تکميل فرم انتخاب رشته آزمون دکتري از روز دوشنبه سوم ارديبهشت ماه 97 از طريق سايت سازمان سنجش آغاز مي‌شود و در روز شنبه 8 ارديبهشت ماه 97 پايان مي‌پذيرد.پس از صدور کارنامه براي کليه داوطلبان شرکت‎کننده در آزمون دکتري نيمه متمرکز سال 97 براساس ضوابط و شرايط اعلام شده توسط دانشگاه آزاد اسلامي که از طريق سايت مرکز سنجش و پذيرش اين دانشگاه به اطلاع متقاضيان واجد شرايط خواهد رسيد، داوطلباني که علاقمند به انتخاب کدرشته‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد نيز باشند مي‎توانند با مراجعه به سايت اين دانشگاه و براساس مقررات نسبت به انتخاب کدرشته‌هاي تحصيلي خود در دانشگاه آزاد نيز اقدام کنند.


 فرصت مجدد ثبت‌نام آزمون ارشد پزشکي آغاز شد 

 براساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکي فرصت مجدد ثبت‌نام براي شرکت در آزمون ارشد پزشکي از ديروز يکشنبه 26 فروردين ماه آغاز شد.براين اساس فرصت مجدد ثبت‌نام و ويرايش اطلاعات ثبت‏نامي براي داوطلبان آزمون کارشناسي ارشد رشته‌هاي پزشکي از تاريخ يکشنبه 26 تا سه‌شنبه 28 فروردين ماه 97 ادامه دارد و داوطلبان مي‌توانند در فرصت ايجاد شده با مراجعه به سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي به نشاني www.sanjeshp.ir نسبت به نام‎نويسي و يا تکميل اطلاعات ثبت‌نامي اقدام کنند. 11 هزار نفر از ثبت‌نام‎‏کنندگان آزمون کارشناسي ارشد 97 را فارغ‌التحصيلان سال جاري تشکيل مي‌دهند كه اين افراد بايد در زمان ويرايش اطلاعات نسبت به وارد کردن معدل دقيق خود در فرم ثبت‌نام اقدام کنند. در غير اينصورت و در صورت اشتباه بودن معدل قيد شده در فرم ثبت نام، حتي در صورت پذيرفته شدن قبولي کان لم يکن خواهد شد.

آمار شرکت‎کنندگان آزمون کارشناسي ارشد گرو ه‎هاي پزشکي

امسال بيش از 64 هزار نفر در اين آزمون ثبت‌نام کرده‌اند و آزمون کارشناسي ارشد رشته‌هاي پزشکي در روزهاي 14 و 15 تير ماه امسال در دانشگاههاي علوم پزشکي برگزار خواهد شد.


 دبير شوراي آموزش دندانپزشکي:
 شرايط جديد دانش‌آموختگان دندانپزشکي خارج از کشور 

 دبير شوراي آموزش دندانپزشکي و تخصصي وزارت بهداشت با اشاره به بازبيني برنامه آموزشي دندانپزشکي عمومي از مصوب شدن آزمون جامع دندانپزشکي در پايان دوره خبر داد.به گزارش مهر از وزارت بهداشت، دکتر حسن رزمي درباره اقدامات شوراي آموزش دندانپزشکي و تخصصي وزارت بهداشت در ساماندهي مراکز خصوصي و شرکت‌هايي که به برگزاري دوره‌هاي آموزشي اقدام مي‌کنند، گفت: فعاليت مراکز آموزشي فاقد مجوز يا مراکزي که با ادعاهاي خود فاصله زيادي دارند، يکي از دغدغه‌هاي اصلي صاحب‌نظران دندان‌پزشکي است.

رزمي افزود: يکي از اقداماتي که در معاونت آموزشي وزارت بهداشت انجام شد، ايجاد مرکز ملي آموزش‌هاي مهارتي و حرفه‌اي است که آئين‌نامه آن مصوب شده و در معاونت آموزشي هم تصويب و ابلاغ شده است. کار اين مرکز نظارت بر مراکز آموزش علوم پزشکي و دندانپزشکي در سطح کشور و اعطاء مجوز فعاليت در چارچوب تعاريف خود است.وي گفت: مراکز غيرمجاز هم توسط حوزه‌هاي نظارتي تذکر دريافت مي‌کنند و ممکن است فعاليت آن‌ها هم متوقف شود. در ضمن اگر شرکت‌هاي تجاري بخواهند دوره‌هاي يک روزه يا دو روزه برگزار کنند، اين مرکز بر آن‌ها نظارتي نخواهد کرد، اما ما انجمن‌هاي تخصصي را ملزم کرده‌ايم که بر محتواي مطالبي که در اين کارگاه‌ها ارائه مي‌شود نظارت داشته باشند.

اعتباربخشي و ارزشيابي دانشکده‌هاي دندانپزشکي تازه تأسيس

دبير شوراي آموزش دندانپزشکي و تخصصي وزارت بهداشت درباره کيفيت آموزش در دانشکده‌هاي دندانپزشکي تازه تأسيس و اعتباربخشي و ارزشيابي آنها، گفت: اعتباربخشي و ارزشيابي مراکز آموزشي و دوره‌هاي تخصصي و عمومي ايجاد شده در دانشکده‌ها را شروع کرده و تيمي را مشخص کرده‌ايم و جدول زماني بازديد از دانشکده‌ها تعيين شده است.

وي خاطرنشان کرد: دانشکده‌هاي تازه تأسيس که حداقل 10 سال از اخذ مجوز فعاليت آن‌ها گذشته است و در حدود 7 سال گذشته دانشجو پذيرفته‌اند و به طور عمده، يک تا دو دوره فارغ‌التحصيل داشته‌اند را به طور جد اعتباربخشي مي‎کنيم.

شرايط جديد دانش‌آموختگان خارج از کشور در دندانپزشکي

وي درباره شرايط جديد دانش‌آموختگان خارج از کشور گفت: يکي از اتفاقات خوب براي دانش‌آموختگان خارج از کشور در دندانپزشکي بازنگري جدي دانشکده‌هايي است که وزارت بهداشت آن‌ها را واجد شرايط براي تحصيل اعلام مي‌کند. در اين راستا، بين 150 تا 200 دانشکده در گروه پزشکي که از کيفيت آموزشي مطلوب بهره‌مند نبودند و بخش زيادي از آن‌ها را دانشکده‌هاي دندان‌پزشکي شامل مي‌شدند، از اين فهرست خارج شدند.

رزمي افزود: از آن جا که سه رشته داروسازي، پزشکي و دندان‌پزشکي، بيشترين دانش‌آموختگان خارج از کشور را دارند، اتفاق مشابه در دو رشته ديگر هم افتاده است، اما رشته دندان‌پزشکي از اين نظر در پله اول قرار دارد. در نتيجه با پايش جدي انجام شده از سال 2018 به بعد، افرادي که قصد تحصيل در رشته‌هاي علوم پزشکي در دانشکده‌هاي خارج از کشور را دارند، بايد مطمئن باشند که در دانشگاه‌هايي تحصيل کنند که در اين فهرست باشند و در غير اينصورت مدارک تحصيلي آنها ارزشيابي نخواهند شد.

وي با اشاره به موضوع امتحان جايابي گفت: پيش از اين دانشجوياني که در اين امتحان شرکت مي‌کردند، بر اساس نمره در دانشکده‌ها توزيع مي‌شدند و دوره‌هاي تکميلي مي‌گذراندند. آخرين دوره آزمون جايابي در مرداد 97 برگزار مي‌شود و بعد از آن اين آزمون ديگر برگزار نمي‌شود و بنابراين تنها راه ارزشيابي دانش‌آموختگان خارج از کشور، شرکت در آزمون ملي خواهد بود.

برگزاري آزمون ملي دندانپزشکي هر سال در دو نوبت

دبير شوراي آموزش دندانپزشکي و تخصصي گفت: آزمون ملي در پرديس بين‌الملل دانشگاه علوم پزشکي تهران متمرکز است. آزمون ملي هر سال در دو نوبت، يعني مرداد و دي برگزار مي‌شود و مجموعاً تا 700 نفر در آن شرکت مي‌کنند و کساني داراي صلاحيت شرکت در اين آزمون هستند که دوره دکتري خود را خارج از کشور تمام کرده‌ و در صورت تاييد مدارک آنها و موفقيت در آزمون ملي مجوز کار در کشور را پيدا مي‌کنند.

رزمي يادآور شد: دسته ديگر، دانشجوياني هستند که قسمتي از دوران تحصيل خود را خارج از کشور گذرانده‌اند و هنوز فارغ‌التحصيل نشده‌اند. اين دانشجويان بايد حداقل 75 تا 80 واحد درسي را خارج از کشور گذرانده باشند و بعد از آن درخواست انتقال به داخل بدهند. پس از آن واحدهايي که گذرانده‌اند داخل کشور ارزشيابي مي‌شود و اگر کميته ارزشيابي دانش‌آموختگان خارج از کشور اين واحدها را با استانداردهاي اعلام شده مطابق ديد، اجازه پيدا مي‌کنند که داخل کشور به تحصيل خود ادامه دهند.وي افزود: ارزشيابي اين دانشجويان پيچيدگي خاصي ندارد و شامل مجاز بودن دانشکده محل تحصيل، تعداد واحدها و گذراندن واحدهاي مجاز و معدل ديپلم است. تعداد ورودي‌هاي اين گروه به کشور به طور متوسط سالانه حدود 300 نفر است.

دبير شوراي آموزش دندانپزشکي و تخصصي اظهار داشت: يکي از دلايل مطرح شدن بحث تأسيس دانشکده‌هاي خصوصي در داخل کشور همين گروه از دانشجويان بودند و وزير بهداشت و معاون آموزشي بر اين عقيده بودند که اگر بخش خصوصي بتواند زيرساخت‌هاي مناسب تأسيس دانشکده‌ها را از لحاظ مالي و آموزشي تأمين کند، به آنها مجوز داده شود تا به صورت خودگردان اداره شوند.

مصوب شدن آزمون جامع دندان‌پزشکي در پايان دوره

رزمي درباره برگزاري آزمون پره‌انترني نيز گفت: پيش از اين موضوع بازبيني کوريکولوم دندان‌پزشکي عمومي تقريبا نهايي شده بود و يکي از تغييرات مهم کوريکولوم، مصوب شدن بحث آزمون جامع دندان‌پزشکي توسط شوراي برنامه‌ريزي بوده است که بايد حتماً در پايان دوره دندان‌پزشکي برگزار شود. که البته اين موضوع به علاوه کوريکولوم آموزشي مصوب شده، براي ورودي‌هاي سال 97 به بعد موضوعيت دارد.وي افزود: از ديگر تغييرات کوريکولوم، مي‌توان به رويکرد بيشتر نسبت به بهداشت، ‌افزايش واحدهاي دندان‌پزشکي اجتماعي و افزايش نسبي بخش‌هاي کارگاهي نسبت به بحث‌هاي تئوري اشاره کرد. بنابراين مي‌توانم بگويم هم رويکرد توانمندسازي دانشجويان در آن افزايش پيدا کرده است و هم کلاس‌هاي تئوري از حالت تئوري صرف به دروس کارگاهي تبديل شده‌اند.


 خبرنامه 

 رئيس سازمان امور دانشجويان:

ثبت‌نام وام شهريه آغاز شد

رئيس سازمان امور دانشجويان از اختصاص مبلغ 30 ميلياردتومان به وام شهريه در بودجه 97 خبر داد.

مجتبي صديقي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرين وضعيت وام شهريه دانشجويي گفت: تنها وامي که صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، در طول 3 سال اخير با مشکل مواجه بوده، ولي به هر صورت با استفاده از منابعي که داشته، تلاش کرده، مشکلي پيدا نشود وام شهريه است. وي ادامه داد: چون اعتباري که در قانون بودجه پيش بيني شده، در رديف متفرقه و تملک است و تخصيص آن معمولا با مشکلاتي مواجه بوده طي اين چند سال، هيچ وقت به صورت کامل تخصيص نيافته است.

رئيس سازمان امور دانشجويان افزود: با توجه به اين شرايط، صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم توانسته از منابع خود اين وام را پرداخت کند. امسال بنا داريم همان طور که از هم افزايي و همکاري بانک، در پرداخت وام دکتري استفاده کرديم از همکاري بانک براي افزايش سرمايه وام شهريه نيزاستفاده کنيم.

وي درباره اعتبار وام شهريه گفت: در بودجه 97 مبلغ 30 ميلياردتومان به وام شهريه اختصاص داده شده که معمولا با مشکل تخصيص مواجه است. اگر بتوانيم اين اعتبار را با کمک سازمان برنامه و بودجه زودتر دريافت کنيم، مي‎توانيم با سرمايه‎گذاري بانکي، تعداد بيشتري از متقاضيان وام شهريه را پوشش دهيم.

به گزارش مهر، براساس زمانبندي ثبت تقاضا و پرداخت تسهيلات نيمسال دوم سال تحصيلي 97-96، ثبت تقاضاي وام شهريه از روز شنبه 25 فروردين 97 آغاز شده و تا 25 ارديبهشت 97 ادامه خواهد داشت.

سرپرست دانشگاه خوارزمي:

راه‏اندازي دوره مشترک با اتريش و آلمان

سرپرست دانشگاه خوارزمي با نزديک شدن به يکصد سالگي اين دانشگاه آخرين اقدامات صورت گرفته در اين دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرحيم نوه ابراهيم در نشست مطبوعاتي که در دفتر رياست دانشگاه خوارزمي برگزار شد با اشاره به برنامه‏هاي صدمين سال تاسيس اين دانشگاه و سابقه تاريخي دانشگاه خوارزمي گفت: اين دانشگاه در سال 1296 قبل تر از دانشگاه تهران تاسيس شد تا 5، 6 سال گذشته رسالت اين دانشگاه تربيت معلم بود اما در سال 90 يا 91 اسم دانشگاه به دانشگاه خوارزمي تغيير کرد و به عنوان دانشگاه جامع شناخته شد.

آغاز برنامه‎هاي 100 سال تاسيس دانشگاه خوارزمي از هفته آينده

سرپرست دانشگاه خوارزمي ادامه داد: با توجه به اين سابقه و اينکه ما وارد صدمين سال تاسيس دانشگاه خوارزمي مي‎‏شويم اولين برنامه ما به مناسبت صدمين سال تاسيس دانشگاه، برگزاري کنفرانسي است که هفته آينده در اين دانشگاه برگزار خواهد شد و تمام دستاوردهاي دانشگاه در اين کنفرانس ارائه خواهد شد. همچنين اساتيدي از کشورهاي هلند و آلمان که از اساتيد برجسته رياضيات هستند در اين کنفرانس شرکت خواهندکرد.

وي به برنامه‏هاي دانشگاه خوارزمي در راستاي ماموريت‏گرايي اشاره کرد و گفت: ماموريتهاي محلي، ملي و بين‎‏المللي براي دانشگاه خوارزمي در نظر گرفته شده، اين دانشگاه در زمينه ماموريت ملي و محلي بايد پاسخگوي نيازهاي جامعه و محلي که درآن هست باشد.

مسئوليت ارتباط با دانشگاه‏هاي کشور اتريش

نوه ابراهيم ادامه داد: در سطح بين‏المللي نيز فعاليتهاي چشمگيري طي سه، چهار سال گذشته در دانشگاه خوارزمي انجام شده و اين دانشگاه مسئوليت ارتباط با دانشگاه‌هاي کشور اتريش را بر عهده گرفته است و 17 طرح پژوهشي توسط محققان دو کشور انجام خواهد شد.

حضور 200 دانشجوي خارجي در دانشگاه خوارزمي

وي خاطرنشان کرد: علاوه بر دانشگاههاي اتريش، دانشگاه خوارزمي با چند دانشگاه اروپايي و آسيايي نيز همکاري دارد و در حال حاضر 200 دانشجوي خارجي در مقاطع مختلف کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري دراين دانشگاه در حال تحصيل هستند.

اجراي طرح 2020در راستاي مهارت‏آموزي دانشجويان

سرپرست دانشگاه خوارزمي در ادامه به طرح 2020 اشاره کرد و گفت: اين طرح در راستاي مهارت آموزي دانشجويان طراحي شده و دانشجويان در دوره تحصيل با 20 مهارت آشنا مي‏شوند که در آينده به اشتغالزايي آنها کمک مي‏کند.

اجراي طرح بالندگي اعضاي هيات علمي

نوه ابراهيم به طرح ديگري که در اين دانشگاه در حال اجراست اشاره کرد و گفت: طرح بالندگي اعضاي هيات علمي ابلاغ شده است که به واسطه آن اعضاي هيات علمي در جريان برنامه توسعه کشور قرار مي‏گيرند و کارگاههاي مختلفي براي آن در نظر گرفته شده است.

براساس آيين‎‏نامه اعلام شد؛

شرايط دانشجويان متقاضي ثبت‌نام در شوراهاي صنفي

نداشتن حکم قطعي محکوميت در کميته انضباطي، يکي از شرايط دانشجويان براي عضويت در شوراي صنفي دانشجويي است.

به گزارش خبرنگار مهر، براساس آيين‎نامه شوراي صنفي دانشجويان دانشگاه‌هاي کشور، دانشجوياني مي‏توانند داوطلب عضويت در شوراي صنفي باشند که داراي شرايط ذيل باشند:

گذراندن يک نيمسال تحصيلي براي دانشجويان کارشناسي جزء اين شرايط است همچنين دانشجويان تحصيلات تکميلي از ابتداي ورود به موسسه امکان شرکت در انتخابات را دارا هستند.

نداشتن حکم قطعي محکوميت در کميته انضباطي.

دارا بودن حداقل معدل کل 13 براي دانشجويان کارشناسي، 15 براي دانشجويان کارشناسي ارشد و 17 براي دانشجويان مقطع دکتري.

مشروط نبودن نيمسال پيشين و يا نداشتن دو نيمسال مشروطي آموزشي غير متوالي.

عدم عضويت در شوراي مرکزي تشکل‌هاي اسلامي داراي مجوز در موسسه.

مدت باقيمانده از دوران تحصيل با احتساب ترمي که در آن انتخابات برگزار مي‌گردد، کمتر از دو ترم نباشد.

در ماه آينده برخي از دانشگاهها انتخابات شوراي صنفي برگزار مي کنند.


 ميز خبر 

 دانشگاه بوعلي همدان هيچ دانشجويي را بورسيه نمي‌کند

رئيس دانشگاه بوعلي‌سينا گفت: در سال گذشته هيچ دانشجويي از دانشگاه بوعلي‌سينا بورسيه تحصيلي نگرفت.

دکتر يعقوب محمدي‌فر در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به بورسيه نشدن دانشجويان دانشگاه بوعلي در سال گذشته اظهار کرد: محدوديت‌هاي مالي دانشگاه از مهمترين دلايل بورسيه نشدن دانشجويان بود.

وي ادامه داد: در گذشته به علت کم بودن شمار اعضاي هئيت علمي، دانشگاه بايد دانشجويان را بورسيه کرده و پس از بازگشت آنها به عنوان اساتيد در دانشگاه جذب مي‌کرد اما اکنون چنين نيازي هم وجود ندارد چرا که به اندازه کافي دانشجو با تحصيلات مناسب در کشور وجود دارد. محمدي‌فر با تأکيد بر اينکه در سال گذشته هيچ دانشجويي از دانشگاه بوعلي بورسيه نشد و براي سال آينده هم در اين زمينه برنامه‌اي وجود ندارد، خاطرنشان کرد: سالهاي گذشته در رشته‌هاي مختلف همچون شيمي و مهندسي دانشجو بورسيه مي‌شد اما اکنون در صورت نياز فقط در برخي رشته‌هاي خاص که در کشور وجود ندارد، دانشجو بورسيه مي‌شود.

وي درباره اخذ وثيقه از دانشجويان بورسيه نيز گفت: وزارت کشور با اخذ وثيقه از دانشجويان بورسيه شده آنها را موظف به بازگشت به کشور و خدمت در اين مرزوبوم مي‌کند اما حتي با چنين شرايطي هم برخي پس از بورسيه شدن به کشور بازنمي‌گردند.

رئيس دانشگاه بوعلي‌سينا در پايان اظهار کرد: اخذ وثيقه از موضوعيت افتاده و وزارت کشور بايد مکانيسم حقوقي بهتري را در اين زمينه اخذ کند.

رئيس دانشگاه خبر داد؛

حضور اساتيد خارجي در دانشگاه علم و صنعت

رئيس دانشگاه علم و صنعت گفت: برنامه داريم در سال جاري از توان و پتانسيل اساتيد بين‎المللي در اين دانشگاه استفاده کنيم.

جبارعلي ذاکري در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ارتقاي فعاليتهاي بين‎المللي از اولويتهاي دانشگاه علم و صنعت به شمار مي‌رود بنابراين در راستاي عملياتي‎سازي اين هدف به دنبال استفاده از پتانسيل اساتيد خارجي در اين دانشگاه هستيم.

وي افزود: گامهاي اوليه براي حضور اساتيد بين‎المللي در اين دانشگاه برداشته شده است و اميداوريم در سال 97 بتوانيم اين موضوع را عملياتي کنيم.

رئيس دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان کرد: برنامه داريم با حضور اين اساتيد دوره‎هاي کوتاه مدت دوهفته و يا يک ماهه را در اين دانشگاه برگزار کنيم.

ذاکري عنوان کرد: همچنين برنامه داريم که اين دوره‎ها تنها مختص دانشجويان دانشگاه علم و صنعت نباشد بلکه دانشجويان دکتري دانشگاههاي ديگر نيز بتوانند در اين دوره‌ها شرکت کنند.

براي حمايت از طرح‌هاي پژوهشي؛

فراخوان جديد ستاد توسعه علوم‌شناختي

ستاد توسعه علوم و فناوري‌هاي شناختي به منظور توسعه هم‌افزايي پايان‌نامه‌ها و رساله‌هاي دانشجويي درراستاي رسيدن به اهداف مشخص در حوزه علوم شناختي، هشتمين فراخوان حمايت از طرحهاي پژوهشي در خرداد ماه امسال را با تمرکز جدي بر مسائل شناختي فراگير جامعه اختصاص داده است.

به گزارش ايسنا، طي هفت فراخوان قبلي ستاد توسعه علوم و فناوري‌هاي شناختي بيش از 120 طرح پژوهشي و مطالعاتي در حوزه علوم و فناوري‌هاي شناختي در مراکز علمي کشور تحت پوشش حمايت‌هاي ستاد علوم شناختي قرار گرفتند.در هشتمين مرحله از فراخوان طرح‌هاي پژوهشي، حمايت از محققان برجسته علاقه‌مند به مهاجرت به حوزه علوم و فناوري‌هاي شناختي که تاکنون در اين زمينه فعاليت متمرکزي نداشته‌اند، مورد توجه قرار دارد. فعاليت‌هاي متمرکز در ارتباط با سرپرستي پايان‌‎نامه‌هاي کارشناسي ارشد و دکتري، چاپ مقالات در مجلات معتبر، انجام طرح پژوهشي، توليد محصول يا ارائه خدمات در حوزه علوم و فناوري‌هاي شناختي تعريف شده است.

دکتر حسين عزيزي، کارشناس ارشد ستاد علوم شناختي اعلام کرد: طرح‌هاي پيشنهادي محققان شامل حداقل دو پايان‌نامه (کارشناسي ارشد/دکتري) است که بايد درراستاي اهداف پژوهشي، توسعه فناوري و يا خدمات در حوزه شناختي و در چارچوب اولويتهاي ستاد قرار داشته و دستاورد يکپارچه‌اي را دنبال کنند.

وي افزود: طرح‌هاي پژوهشي و توسعه فناوري، خصوصا در حوزه علوم پايه، مشروط به مشخص بودن فازهاي بعدي طرح براي رفع نيازهاي جامعه و توسعه اقتصاد دانش‌بنيان مورد بررسي قرار مي‌گيرند.

اعتراض جمعي از دانشجويان دانشگاه تربيت مدرس به تغيير خوابگاه

جمعي از دانشجويان دانشگاه تربيت مدرس صبح ديروز در اعتراض به تغيير محل خوابگاه خود تجمع کردند.محمدتقي احمدي رئيس دانشگاه تربيت مدرس در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: جمعي از دانشجويان اين دانشگاه به تغيير مکان فيزيکي خوابگاه خود اعتراض داشتند. وي افزود: ساختمان اين خوابگاه مجردي استيجاري است و بنابراين برنامه داريم دانشجويان را به خوابگاه ديگري در نزديکي دانشگاه منتقل کنيم.

رئيس دانشگاه تربيت مدرس خاطرنشان کرد: اين خوابگاه استيجاري کهنه است و برنامه داريم دانشجويان را به خوابگاه جديدتر در نزديکي پرديس دانشگاه منتقل کنيم.احمدي عنوان کرد: خوابگاه جديد از شرايط بهتري برخورداري است.وي تاکيد کرد: باتوجه به اينکه مهلت اجاره اين ساختمان به اتمام رسيده بنابراين بايد ساختمان تخليه شود.

رئيس دانشگاه تربيت مدرس اظهار داشت: تبديل خوابگاههاي استيجاري اين دانشگاه به خوابگاههاي تمليکي از برنامه‎هاي اين دانشگاه است.احمدي گفت: اين موضوع در شرف حل شدن است.

وي افزود: اين جابجايي يک موضوع ساده است و به زودي برطرف خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته