جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5810

انتظار 17 ساله به سر نرسيد؛
تعلل در اتمام راه‌آهن اروميه

سفير لهستان:
ظرفيت صنعتي البرز شگفت‌انگيز است


افتتاح نخستين سمپوزيوم بين‌المللي مجسمه‌سازي اهواز


خبــر


در استان


 انتظار 17 ساله به سر نرسيد؛
 تعلل در اتمام راه‌آهن اروميه 

 
اروميه – يزدان پناه

با گذشت نزديک به دو دهه از آغاز عمليات اجرايي راه‌آهن سراسري اروميه – مراغه، با وجود اينکه ماههاي زيادي است درايستگاه پاياني قرار دارد، اما هنوز آماده

بهره‌برداري نشده است. عمليات اجرايي راه‌آهن اروميه – مراغه از سال 80 به طول 185 کيلومتردر پنج قطعه آغاز شده و روند اجراي آن هنوز به پايان نرسيده، اين در حالي است که براساس آخرين وعده دولتيها قرار بود پايان سال 96 طرح خاتمه يابد.

پس از کش و قوس هاي فراوان و عدم تحقق وعده‌هاي مکرر اواخر سال گذشته به صورت غيررسمي و نمايشي سوت قطار سراسري مراغه- اروميه، در اروميه به صدا در آمد. معاون وزير راه و شهرسازي و مدير عامل شرکت ساخت و توسعه زير بناهاي حمل و نقل کشور در اين مراسم اعلام کرد: طرح راه‌آهن اروميه – مراغه هم‌اکنون 98 درصد پيشرفت داشته و در مسير پاياني است.

نکته قابل تامل و تعجب اينکه پيشرفت فيزيکي 98 درصدي راه‌آهن اروميه – مراغه اواخر سال 96 درحالي عنوان شد که در بازديد اخير معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي اين پيشرفت فيزيکي به نود و پنج و شصت و نه صدم درصد تقليل يافت. آذربايجان غربي به‌ دليل هم‌‌مرز بودن با سه کشور ترکيه، عراق و جمهوري آذربايجان به‌عنوان شاهراه ارتباطي ايران به اروپا به شمار مي‌رود شاهراهي که متاسفانه در بخش زيرساخت‌هاي راه و حمل‌ونقل محروم از شبکه ريلي است.

حمل‌ونقل ارزان، ظرفيت‌هاي گسترده انتقال بار و مسافر و راحتي و سهولت در امر ارتباطات، امنيت و راحتي آن براي مسافرت‌هاي طولاني از بزرگ‌ترين مزاياي خط‌آهن در اين منطقه است، ولي مردم اين ديار سال‌ها است از اين نعمت محروم‌اند.

اعتراض معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي نسبت به تعلل پيمانکار راه‌آهن اروميه

معاون هماهنگي امورعمراني استاندار آذربايجان غربي در بازديد از ايستگاه راه‌آهن اروميه نسبت به تعلل پيمانکار در شروع احداث سيني دوار در ايستگاه اعتراض کرد و گفت: با وجود تمامي هماهنگيها و اقدامات انجام شده براي تکميل اين پروژه براساس زمانبندي که مسئولان ارشد وزارتخانه راه و شهرسازي اعلام کرده بودند، متاسفانه پيمانکار پروژه که منتخب شرکت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل‌ونقل کشور است در اجراي بخش سيني دوار که بخش نهايي و مهمترين مرحله از تکميل خط آهن که امکان بهره‌برداري از آن را فراهم مي‌کند تعلل کرده است.

تقي کهوريان ادامه داد: براساس اعلام مديرعامل شرکت گاز استان و همچنين گزارش نماينده مشاور پروژه ايستگاه راه‌آهن اروميه، با تزريق گاز به خط انتقال، انشعاب گاز ايستگاه برقرار مي‌شود. وي اضافه کرد: جاده دسترسي به ايستگاه نيز تا تاريخ 25 فروردين ماه جاري با آسفالتريزي به پايان مي‌رسد، همچنين انشعابات آب و برق ايستگاه نيز حداکثر تا پايان ماه جاري برقرارشده و ايستگاه اروميه حداکثر تا پايان فروردين ماه قابل بهره‌برداري است.

تکميل راه‌آهن اروميه - مراغه 1000ميليارد ريال اعتبار نياز دارد

پيش از اين مقرر بود بخش سيني دوار اجراي اين پروژه که از طريق ترک تشريفات از سوي شرکت ساخت توسعه زيربناهاي حمل‌ونقل کشوربه عنوان کارفرما به پيمانکار مربوطه واگذار شده است با بهبود شرايط جوي بعد از سپري شدن زمستان سال گذشته شروع گردد، به گونه‌اي که در فروردين ماه با اتمام پروژه امکان بهره‌برداري از قطار باري فراهم شود و پس از انجام تستهاي فني مربوطه در مسير راه‌آهن احداثي و تکميل سيستمهاي مخابراتي از خرداد ماه سال جاري نيز قطار مسافربري به ايستگاه اروميه وارد شود که اين تاخير موجب شد بار ديگر طرح دچار سردرگمي‌شود.کهوريان در ادامه افزود: خط آهن مراغه به اروميه به طول 182 کيلومتر است که تاکنون 84 کيلومترآن به بهره‌برداري رسيده و پيشرفت کلي پروژه نيز 95.69 درصد پيشرفت اجرايي دارد که براي تکميل آن 1000 ميليارد ريال اعتبار مورد نياز است.وي عنوان کرد: ساختمان ايستگاه راه‌آهن اروميه 96.5 درصد پيشرفت فيزيکي دارد و با برقراري انشعابات قابل بهره‌برداري خواهد بود و با تاخيري که در اجراي سيني دوار از سوي پيمانکارپروژه بروز کرده است.

بهار امسال راه‌آهن اروميه – مراغه به پايان مي‌رسد

نماينده اروميه در مجلس شوراي اسلامي آذربايجان غربي گفت: بعد از تاخير طولاني در روند اجراي اين طرح شاهد مراحل پاياني راه‌آهن اروميه هستيم که اميد مي رود بهار امسال شاهد بهره‌برداري از اين طرح باشيم. هادي بهادري اظهارداشت: مقرر بود اين طرح دهه فجر سال گذشته افتتاح شود که با هدف ارتقاي ايمني و سلامت کامل مردم از طريق سفر با قطار تاکيد شد طرح با دقت نظر بيشتري اتمام يابد که به بهار سال 97 موکول شد. وي اضافه کرد: ساختمان اصلي ايستگاه اروميه بابيش از 96 درصد پيشرفت در حال اجراست و مراحل زيرسازي و ريل‌گذاري نيز در حال اتمام بوده و اکنون تمام نيروي کار براي تکميل نواقص و آماده سازي مسير متمرکز شده است. موقعيت جغرافيايي ويژه آذربايجان غربي دسترسي آسان کشورمان به بازارهاي جهاني را فراهم کرده است به طوري که جاده و ريل‌هاي ارتباط با اروپا و به‌ويژه مبادي اصلي ورود و خروج کالا و مسافر از کشور به اروپا و بالعکس در آذربايجان غربي قرار دارد اما متاسفانه شاخص‌هاي توسعه‌اي حمل‌ونقل به‌ويژه ضريب نفوذ شبکه ريلي کمتر است.


 سفير لهستان:
 ظرفيت صنعتي البرز شگفت‌انگيز است 

 کرج-خاکپور

سفير لهستان در تهران با حضور در نمايشگاه دايمي توانمنديهاي صنعتي، توليدي و خدماتي استان البرز، ظرفيتهاي توليدي صنعتي اين استان را شگفت‌انگيز توصيف کرد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي اتاق البرز "روسواف مارچين دومانسکي "در حاشيه بازديد از اين نمايشگاه از علاقه وافر بخش خصوصي لهستان براي گسترش همکاريهاي اقتصادي و تجاري با جمهوري اسلامي ايران و استان البرز خبر داد.

وي اظهار کرد: استان البرز افزون بر صنعت در زمينه توليدات صنايع غذايي و کشاورزي داراي ظرفيتهاي بسيار خوب و محصولات با کيفيتي است.

سفير لهستان درتهران گفت: تمام تلاش خود را براي توسعه و گسترش روابط تجاري و اقتصادي با ايران به ويژه استان البرز به کار خواهم گرفت.

وي همچنين به روابط تجاري موفق بين استان البرز و ايالت سيليسياي لهستان اشاره کرد و افزود: اين استان آمادگي دارد درزمينه صنايع هوايي، فناوري اطلاعات، شهر هوشمند و کشاورزي همکاري مناسبي با استان البرز داشته باشد.

وي سفر قبلي هياتهاي تجاري لهستان به استان البرز را بيانگر علاقه‌مندي طرفين به گسترش سرمايه‌گذاري و مشارکت در زمينه‌هاي صنعتي، تجاري و بازرگاني عنوان کرد.

همچنين رئيس اتاق بازرگاني البرز در نشست مشترک با سفير لهستان در تهران گفت: امسال همکاريهاي دوجانبه بين البرز و لهستان افزايش مي‌يابد.

رحيم بنا مولايي افزود: با توجه به تفاهمنامه‌اي که سال 94 با اتاق سيليسيا منعقد شد، سفر چند هيات لهستاني به البرز را داشتيم و در تلاش هستيم بانک ويژه‌اي نيز به منظور توسعه همکاريهاي تجاري در فرودگاه پيام کرج راه‌اندازي کنيم.

وي با اشاره به راه‌اندازي سايت تجارت الکترونيک اتاق بازرگاني البرز ادامه داد: اين سايت امکان تبادل چهره به چهره تجار را فراهم آورده است و در روزهاي آتي اين ارتباط قويتر و گسترده‌تر خواهد شد.

بنا مولايي با اشاره به ظرفيتهاي تجاري استان البرز افزود: قابليتهاي خوبي در البرز در زمينه صادرات خشکبار، صنايع دارويي، کشاورزي و... داريم و تلاش مي‌شود تا از طريق لهستان به بازارهاي اروپا دست پيدا کنيم.

وي اضافه کرد: با توجه به تشکيل کميسيون مشترک ايران و لهستان در تيرماه سال جاري، مسايل و مشکلات توسعه روابط فيمابين دو کشور را پيگيري خواهيم کرد.

گفتني است ، قبل از بازديد از نمايشگاه توانمنديهاي استان البرز در اتاق بازرگاني سفير کشور لهستان درراستاي مذاکرات قبلي نمايشگاه همکاري‌هاي تجاري و فرهنگي لهستان با استاندار البرز ملاقات و بر تقويت روابط بخش خصوصي البرز با ايالتهاي مختلف لهستان تاکيد کرد. استان البرز با برخورداري از 3 هزارو500 واحد توليدي و صنعتي بزرگ و کوچک يکي از قطبهاي صنعتي ايران است که بخشي از محصولات اين استان به کشورهاي مختلف صادر مي‌شود.

همچنين اين استان 75 هزار هکتار زمين حاصلخيز کشاورزي و باغي دارد که عمده محصولات آن صادراتي است.

پس از توافق برجام، هياتهاي تجاري و سياسي از کشورهاي مختلف جهان براي انعقاد همکاريهاي اقتصادي وارد استان البرز شده است


 افتتاح نخستين سمپوزيوم بين‌المللي مجسمه‌سازي اهواز 

 اهواز-خبرنگار آفرينش

نخستين سمپوزيوم بين‌المللي مجسمه‌سازي اهواز با حضور کتانباف شهردار اهواز، فلسفي رييس و باباپور نايب رييس شوراي شهر، حجت‌الاسلام موسي‌پور، ايزدي، حاجتي،حيدري، موسوي‌زاده، لطفعلي‌زاده، کعب عمير، موسوي‌نژاد، سنواتي و قنوات از اعضاي شوراي اسلامي شهر اهواز و تني چند از معاونين و مديران شهري و هنرمندان داخلي و خارجي پذيرفته شده در سمپوزيوم بين‌المللي مجسمه‌سازي اهواز و تعدادي از هنرمندان اهوازي در پارک جزيره برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم، شهردار اهواز ضمن خيرمقدم به مهمانان با اهداف برگزاري اين سمپوزيوم اشاره کرد و گفت: امروزه به دلايل گوناگون تامين نشاط، شادي و سرزندگي شهري به يکي از دغدغه‌هاي اصلي نظام هاي مديريت شهري به ويژه در کشورهاي توسعه يافته تبديل شده است. تامين سرزندگي شهري نيز به مثابه آرماني مشروع در صدر بسياري از اسناد رسمي شهرسازي مشاهده مي‌شود که خود برخاسته از اهميت سرزندگي شهر به مثابه يک هدف و يک وسيله است.

وي افزود: در شرايط رقابت جهاني، شهرها براي به دست آوردن سهم بيشتري از سرمايه‌ها، استعدادها و توجه جامع بين‌المللي، سرزندگي شهري، به عنوان ابزاري موثر براي ارتقاي توان رقابتي شهرها در تحقق چشم‌انداز مطلوب آنها به شمار مي‌آيد. کتانباف نقش هنر مجسمه‌سازي را در اين فرايند مهم دانست و اذعان کرد: در اين بين، مجسمه‌ها نيز جزئي از عناصر و مبلمان فضاهاي شهري هستند که نه تنها به غناي بصري شهر و فضاي اجتماعي ما کمک مي‌کنند بلکه به عنوان نماد و نشانه از فرهنگ غني و هويت جمعي ما قابل استفاده هستند. مجسمه‌ها از آن دسته عناصر هستند که کارکرد آنها يکي از مهمترين فاکتورها است کارکرد فيزيکي، معنايي و مفهومي. از اين رو سازمان زيباسازي شهرداري اهواز با هدف معرفي و ارتقاي جايگاه استان زرخيز خوزستان به عنوان مهد فرهنگ و هنر با قدمتي چندين هزار ساله در عرصه هنر مجسمه‌سازي، اولين سمپوزيوم مجسمه‌سازي اهواز را در سطح بين‌المللي برگزار مي‌کند.

شهردار اهواز ادامه داد: اين سمپوزيوم با هدف توسعه هنر مجسمه‌سازي و فراهم آوردن شرايط آفرينش هنري به منظور تجلي ميراث تاريخي ايران اسلامي، انتقال تجربه زيباشناسانه به جامعه، ايجاد فضاي تعامل و گفتگو همراه با افزايش سطح آگاهي عمومي و ورود آثار خلق شده به فضاي شهري به عنوان عناصر ماندگار هنري در موضوعات نقش کارون در شکل‌گيري اهواز، اهواز پايتخت دفاع مقدس و نقش نفت در پويايي اهواز به فراخوان گذاشته شد.

جزييات فراخوان سمپوزيوم

منصور کتانباف به جزييات فراخوان سمپوزيوم اشاره کرد و گفت: تعداد 500 اثر به دبيرخانه سمپوزيوم ارسال شد که شامل 200 اثر بين‌المللي و 300 اثر داخلي بوده است که هيات داوران در چندين مرحله بازنگري آثار 25 طرح را واجد شرايط شرکت دانست و نتيجه آن حضور 14 هنرمند ملي و 11 هنرمند بين‌المللي از کشورهاي تايوان، بلغارستان، اوکراين، سوريه، عراق، ترکيه و گرجستان است که به ارزش اين سمپوزيوم مي‌افزايد.


 خبــر 

 توسط ناوگان باري جاده‎اي آذربايجان غربي؛

جابجايي بيش از 111 ميليون تن کالا

اروميه- صديقي

رئيس اداره حمل و نقل کالاي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده اي آذربايجان غربي از افزايش 10 درصدي جابجايي کالا توسط ناوگان باري جاده‌اي اين استان در سال گذشته خبر داد. جعفر محمدزاده گفت: در سال 96 بيش از 111 ميليون تن کالا توسط ناوگان باري جاده‌اي استان به مقاصد مختلف حمل شده است که اين مقدار نسبت به سال گذشته افزايش ده درصدي را نشان مي‌دهد.

وي اضافه کرد: براي جابجايي اين ميزان کالا بيش از 830 هزار سفر انجام گرفته که در اين خصوص نيز شاهد افزايش 9.5 درصدي سفرهاي انجام شده در مقايسه با مدت زمان مشابه سال 95 هستيم.

محمدزاده با بيان اينکه 169 شرکت در بخش حمل و نقل جاده‌اي کالاي استان فعاليت دارند، اضافه کرد: در حال حاضر نزديک به 16 هزار و 500 دستگاه انواع وسيله باربري با بيش از 32 هزار راننده در اين حوزه فعال هستند که ميانگين عمر اين ناوگان نيز 15.5 بوده و با ميانگين کشوري برابري مي‌کند.

مديرعامل شرکت توزيع برق آذربايجان غربي:

پرداخت 13 ميليارد و 490 ميليون ريال پاداش به مشتركان برق

اروميه- يزدان پناه

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي از پرداخت 13 ميليارد و 490 ميليون ريال پاداش به مشتركان برق استان در سال 96 خبر داد.

اکبر حسن بکلو ؛از پرداخت 13 ميليارد و 490 ميليون ريال پاداش به 394 مشترک برق كه در بخشهاي صنعتي، كشاورزي، اداري، تجاري و ديزلهاي خود تامين در طرح كاهش پيك بار تابستان همكاري و مشاركت داشتند، خبر داد. وي ضمن تاکيد بر لزوم تبديل مديريت مصرف و اصلاح الگوي مصرف به يك فرهنگ عمومي، افزود: در صورت تحقق اين موضوع بسياري از مشكلات حوزه انرژي در استان و كشور حل شده و اهداف مهم ملي در حوزه صنعت برق محقق خواهد شد.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي در خصوص نحوه همكاري و جلب مشاركت و ورود اطلاعات مشتركين همكار و محاسبات پاداش مشتركين ابراز داشت : اين فرايند از امسال بصورت مكانيزه و تحت وب انجام خواهد شد و از سال آينده نيز مشترکين همکار خواهند توانست با دسترسي ايجاد شده، اطلاعات همكاري در بازه‌هاي مورد علاقه را مستقيما در نرم افزار مربوطه وارد نمايند.

حسن بکلو شرط اصلي و مهم براي برخورداري از پاداش و تخفيف طرحهاي مديريت بار را داشتن لوازم اندازه‎گيري مناسب (كنتور هوشمند ديجيتالي يا كنتور طرح فهام يا كنتورهاي ديگر به همراه مودم يا ديتالاگر) اعلام کرد و افزود: پرداخت مزاياي همكاري در طرح كاهش پيك بار مصرف با اعمال تخفيف در قبوض برق مصرفي مشتركان انجام مي شود و در برنامه‎هاي آتي مديريت مصرف در تابستان97، مشتركان حوزه‏هاي خانگي، آمپري و ساير مشتركين ديماندي نيز مي‏توانند در اين طرح مشاركت كنند و از مزاياي آن بهره‎‏مند شوند.

نخستين چاه نفت خاورميانه؛ مقصد 15000 گردشگر

اهواز-خبرنگار آفرينش

بيش از 15000 نفر ميهمان نوروزي و گردشگر داخلي و خارجي علاقمند به تاريخچه صنعت نفت از چاه شماره يک خاورميانه بازديد کردند.

ابوذر شجاعي برجوئي رييس روابط عمومي شرکت بهره‎برداري نفت و گاز مسجدسليمان ضمن اعلام اين خبر اظهار داشت: اين افراد در بازه زماني بيستم اسفند تا هفدهم فروردين از اين چاه که يکي از بخشهاي اصلي موزه گنجينه صنعت نفت در مسجدسليمان است بازديد نمودند.

به گفته سخنگوي شرکت بهره‏برداري نفت و گاز مسجدسليمان، بازديدکنندگان و مسافران نوروزي در اين بازديد ضمن آشنايي با تاريخچه اکتشاف و توليد نفت که براي نخستين بار در خاورميانه در اين منطقه صورت گرفت با توضيحات کارشناس مربوطه با نحوه خدمات و مشارکتهاي اجتماعي و اجراي پروژه‎هاي متعدد عمراني و عام‏المنفعه اين شرکت آشنا گرديدند.شجاعي خاطرنشان کرد که نقشه راهنما از ساير اماکن و جاذبه‎هاي گردشگري شهر مسجدسليمان نيز بمنظور تسهيل در تردد مسافران و گردشگران از سوي اين روابط عمومي تهيه و منتشر گرديد که با همکاري اداره ميراث فرهنگي و گردشگري ميان گردشگران توزيع گرديد.

يادآوري مي‎‏کند نخستين چاه نفت خاورميانه و ايران در تاريخ 5 خرداد 1287 خورشيدي مطابق با 26 مي 1908 ميلادي در عمق 360 متري زمين در منطقه مسجدسليمان به ثمر رسيد و تاريخ فعاليت صنعت نفت ايران از آن لحظه رقم خورد و آغاز شد. متعاقب توليد نفت از اين چاه، تأسيسات موردنياز جهت فرآورش نفت از قبيل کارخانه تقطير، کارخانه گوگردسازي، پالايشگاه، کارخانه توليد برق و... در اين شهر احداث شد که با گذشت 109 سال از آن زمان با تصويب و اجراي طرح احداث موزه گنجينه نفت در زادگاه نفت در کنار چاه شماره يک بعنوان اجزاي اصلي اين پارک موزه بشمار مي‎روند.


 در استان 

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي:

رشد 44 درصدي گازرساني به صنايع استان آذربايجان شرقي

تبريز-توفيقي

در سال گذشته روند گازرساني به صنايع استان داراي رشد 44 درصدي بوده است.

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با اشاره به روند پرشتاب تأمين گاز صنايع در سال 96 گفت: با توجه به اهميت بخش هاي توليدي و صنعتي در بهبود شاخص هاي اقتصادي استان و اهميت اين حوزه در اشتغال و ايجاد ارزش افزوده، با بهره‌گيري از طراحي هاي نوين گازرساني و توسعه شبکه در شهرک هاي صنعتي، بسترهاي لازم جهت بهره‌مندي هر چه بيشتر اين بخش از انرژي پاک گاز طبيعي فراهم گرديده است.

سيدرضا رهنماي توحيدي افزود: در سال گذشته با گازدار نمودن 174 واحد صنعتي بيش از 100 هزار مترمکعب در ساعت گاز طبيعي در بخشهاي صنعتي جايگزين سوخت مايع گرديده است.

وي از تداوم اين روند در سال جاري خبر داد و اظهار داشت: شرکت گاز استان ضمن نزديک رساني شبکه‌هاي گاز به صنايع مصرف کننده سوخت مايع، آمادگي دارد درصورت درخواست متقاضيان، اقدامات لازم در راستاي بهره‌مندي اين بخش زيرساختي معمول نمايد.

توحيدي تصريح کرد: تاکنون7030واحد صنعتي تحت پوشش گاز طبيعي قرار گرفته که174 مورد از اين واحد مربوط به عملکرد سال 96 شرکت مي باشد.

مديرعامل شرکت گاز استان در پايان با اشاره به تاثير انرژي پاک گاز طبيعي در کاهش آلايندگي زيست محيطي اعلام کرد: گاز طبيعي علاوه بر اينکه موتور محرکه بخش اقتصاد استان مي‌باشد، با بهره‌مندي هر چه بيشتر اين بخشها زمينه حرکت به سمت و سوي صنعت پاک و بهبود شرايط محيط زيست فراهم خواهد شد.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي:

پيك بار برق استان در سال گذشته؛ 58 مگاوات كمتر از سهميه تعيين شده

اروميه- يزدان پناه

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي گفت: سهميه پيك تعيين شده از سوي شركت توانير براي استان آذربايجان غربي در سال96، به ميزان 1048 مگاوات بود که با توجه به افزايش سالانه مصرف برق و اقداماتي كه اين شركت در حوزه‌هاي مختلف انجام داد، پيك بار حادث شده استان990 مگاوات بود كه 58 مگاوات كمتر از سهميه مشخص شده است. اکبر حسن بکلو از جمله اقدامات اين شركت درراستاي كنترل و مديريت پيك بار برق استان در سال گذشته به استفاده از ظرفيت مولدهاي اضطراري، بهينه‌سازي روشنايي معابر، اجراي طرحهاي تشويقي مشتركان ديماندي و عقد تفاهمنامه با صنايع و كشاورزان و ساير مشتركان ديماندي موثر در پيك‌سايي، تست و تعويض لوازم اندازه‌گيري معيوب و با درصد خطاي بالا و كنترل محدودكننده‌ها(فيوزها) اشاره کرد و افزود: در سال 96 توانستيم با اصلاح الگوي مصرف مساجد و اماكن مذهبي، اطلاع‌رساني و برنامه‌هاي آموزشي گسترده در جهت ترويج فرهنگ مديريت مصرف از جمله آموزش 6000 نفر دانش‌آموز در مقاطع تحصيلي مختلف در قالب طرح بهسامان، توسعه فرهنگ استفاده حداكثري از نور خورشيد و راهنمايي مشتركين براي نصب سيستم فتوولتائيك(يا انرژي خورشيدي)، رفع اتصالات سست، تعديل بار فيدرها و ترانسفورماتورها و... به اهداف تعيين شده مديريت مصرف برق دست يابيم.

وي اجراي برنامه‌هاي كلان مديريت مصرف در بخشهاي خانگي، اداري، تجاري، صنعتي، كشاورزي، مساجد، اماكن مذهبي و مدارس و... را نيازمند همكاري و مشاركت مردم و تكرار مفاهيم مديريت مصرف و استمرار و توسعه فرهنگ صحيح استفاده از انرژي برق اعلام کرد و از عموم مشترکين برق استان درخواست نمود از انرژي برق بصورت صحيح و اصولي استفاده نمايند.

مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي گلستان:

حمايت از کالاي داخلي، حمايت از توليد و افزايش اشتغال را به دنبال دارد

گرگان-قهرمان

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان گفت: مجموعه شرکت در سال 96 به اتفاق هم و با همدلي و مودت کارها و اقدامات خوبي به انجام رساندند.

مدير عامل اين شرکت در ديدار ابتداي سال با همکاران شرکت و مديران و معاونين اظهارکرد: در سالي که توسط مقام معظم رهبري به سال حمايت از کالاي داخلي نامگذاري شده است بايد بتوانيم با خريد کالاي ايراني در همه بخش ها از توليد و سرمايه ايراني و افزايش اشتغال حمايت کنيم.

علي نظري افزود: طرحهايي شامل سدسازيها، طرح جامع سيل استان، طرحهاي مهندسي رودخانه، نجات خليج گرگان، بازنگري طرح جامع شرب استان و زهکشي اراضي اولويت‌دار از جمله طرحهايي بود که در سال 96 مطالعه و در حال اجرا است.وي بين کرد: در سدسازيها سه سد مهم نرماب، چايلي وآقدکش را در دست اجرا داريم که تحقق هر کدام از اين طرح ها مي تواند در بخش شرب و کشاورزي موثر باشد. همچنين بازنگري طرح جامع آب شرب استان نيز از دغدغه هاي ما بود که با تلاش شما همکاران انجام شد.در بخش رودخانه‌ها نيز نسبت به شاخصهاي کشوري عملکرد بهتري داريم ولي نياز است فعاليتهاي بيشتري انجام شود.

نظري بيان کرد: نرماب سد بزرگ استان است که با کمک همه مسئولان و دولت مردان تاکنون پيشرفت خوبي داشته است. طي روزهاي آينده روستاي جنگلده پايين را جابجا مي‌کنيم. سد چايلي شرايط پيچيده‌اي داشت که انرژي زيادي از ما برد. سد آقدکش نيز از گذشته فعال بود که به لحاظ مسائل اعتبار غير فعال شده است و قرار است با مساعدت بخش خصوصي فعال شود.وي افزود: زهکشي اراضي اولويت دار استان از ديگر طرحهاي سال قبل بوده است که هم مطالعات آن آغاز شد و هم اجراي آن در حال انجام است. 22 هزار هکتار قرارداد اين طرح بسته شده و پيشرفت خيلي خوبي هم داشته است.نظري با بيان اين که آبرساني به 11 شهر استان از جمله اقدامات حال حاضر ماست، گفت : با توجه به تنشهاي آبي موجود، بايد در آبرسانيها دقت عمل داشته باشيم. اگر قرار است کاري انجام دهيم از هم‌اکنون آغاز کنيم. طرح کنترل سيل نيز در استان دنبال مي‌شود و بايد طرح جامع کنترل سيل را نيز به سرمنزل برسانيم.نظري بيان کرد: با بهره‌برداري از سد نرماب، طرح آبرساني به 4 شهر و 130 روستا با جمعيت560 هزار نفر اجرايي مي‌شود و با توجه به اينکه اعتبارات عمومي هرروز کمتر مي‌شود بايد از پتانسيل بخش خصوصي براي اين مساله استفاده کنيم. طرحهاي کوچک تامين آب، عمليات ساماندهي و رپرگذاري در رودخانه‌ها از پروژه‌هاي مهم در دست اقدام ماست. در بخش روشهاي مالي هم از قبل تلاش‌هاي خوبي صورت گرفته است و ما نيز از روشهايي چون ماده 56 وbot استفاده کنيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته