جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5810

هفته ششم ليگ قهرمانان آسيا
نبرد سرخابي ها براي صدرنشيني

بررسي دو گزينه جانشيني ربيع‌خواه
ثبات يا خلاقيت؟

وينگر خوار
پپ باز هم وينگر مي‌خرد!


خبـــرنامه


خبـــرنامه


 هفته ششم ليگ قهرمانان آسيا
 نبرد سرخابي ها براي صدرنشيني  

 
آفرينش- هفته پاياني مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا در حالي امشب به پايان مي رسد که پرسپوليس و استقلال به دنبال صدرنشيني در گروه خودشان هستند.

پرسپوليس – السد/ ساعت 30/19 ورزشگاه آزادي

پرسپوليس که با کسب يک تساوي در خانه نسف قرشي صعود خود به مرحله حذفي ليگ قهرمانان را قطعي کرد، براي صدرنشيني و و استفاده از امتياز ميزباني در بازي برگشت مرحله يک هشتم نهايي فقط به دنبال کسب 3 امتياز است.

در گروه C ليگ قهرمانان آسيا پرسپوليس با 10 امتياز دوم است و السد قطر 12 امتيازي است. پرسپوليس فقط با يک برد مي تواند به عنوان سرگروه راهي مرحله حذفي شود.

تيم‌هاي اين گروه در مرحله يک هشتم نهايي با تيم هاي گروه A بازي خواهند کرد. مشخص نيست در آن گروه، الاهلي عربستان اول مي شود يا الجزيره امارات. سه شنبه الجزيره ميزبان الاهلي است و اگر بازي را ببرد سرگروه مي شود. مسلما اتفاق بهتر براي پرسپوليس رودرو نشدن با الاهلي و معاف شدن از بازي در زمين بي طرف است. به همين دليل
نمي توان با قاطعيت گفت اول شدن براي پرسپوليس بهتر است يا دوم شدن.

روي کاغذ احتمال سرگروهي الاهلي بيشتر است، بنابراين پرسپوليسي ها قاعدتا بايد به فکر پيروزي باشند تا در صورت دوم شدن الجزيره به جاي بازي با الاهلي عربستان در زمين بي طرف با الجزيره بازي کنند و در بازي برگشت هم ميزبان باشند.

اگر پرسپوليس ببرد و الجزيره هم سرگروه شود، برانکو از برد خود پشيمان خواهد شد. در اين شرايط مبهم طبيعتا پرسپوليس براي برد به ميدان خواهد رفت. هواداران پرسپوليس چون دو بازي قبلي خيلي حساس نبود ورزشگاه را پر نکردند اما انتظار مي رود از بازي امشب استقبال خوبي کنند.

السد تيمي آشنا براي هواداران ايراني است؛ تيمي که مرتضي پورعلي گنجي و ژاوي را در ترکيب خود دارد. هدايت السد بر عهده ژوسوالدو فريرا 71 ساله است. اين مربي چهره شناخته شده‌اي است که سالها در تيم هاي بزرگ پرتغال مربي‌گري کرده است. السد در بازي رفت کاملا بر پرسپوليس مسلط بود و نشان داد امسال تيم بسيار باکيفيتي است. اين تيم در آخرين بازي خود در ليگ قطر با 9 گل حريف خود را شکست داد.

خطرناک ترين بازيکن اين تيم در فاز هجومي بغداد بونجاح الجزايري است که در بازي رفت هم دو گل به پرسپوليس زد.

پرسپوليس براي اين ديدار دو غايب دارد. محسن ربيع خواه که شديدا مصدوم شده و فرشاد احمدزاده هم آسيب ديده است.

آمار

* السد و پرسپوليس يک بار در ليگ قهرمانان آسيا به مصاف هم رفتند که آن تک بازي با برد السد همراه شد.

* السد 15 بار با ايراني ها بازي کرده است که صاحب 4 برد، 6 مساوي و 5 باخت شده است.

* اين بازي دوازدهمين تقابل پرسپوليس با تيم هاي قطري در ليگ قهرمانان آسياست. پرسپوليس در 11 بازي قبلي 4 پيروزي، 4 شکست و 3 تساوي به دست آورده است.

* پرسپوليس در پنج بازي قبلي اين فصل سه گل دريافت کرده که هر سه گل از السد بوده است.

*پرسپوليس بهترين خط دفاع گروه را دارد و السد بهترين خط حمله را.

الهلال – استقلال/ ساعت 20 ورزشگاه الکويت

استقلال در گروه مرگ ليگ قهرمانان آسيا کاري کرد کارستان. شاگردان وينفرد شفردر اين گروه سخت در بازي پنجم صعود خود را قطعي کردند اين در حالي است که الهلال، فيناليست سال گذشته با دو امتياز از گردونه رقابت ها کنار رفته است.

امشب در آخرين روز مرحله گروهي استقلال ميهمان الهلال است و الريان در قطر به مصاف العين امارات مي رود و استقلال حالا پس از صعود شيرين مي خواهد سرگروه شود.

تيم‌هاي اين گروه با تيم هاي گروه B بازي خواهند کرد. در آن گروه الدحيل سرگروه شده است و يکي از دو تيم ذوب آهن يا لوکوموتيو تاشکند هم دوم خواهند شد. در اين شرايط با توجه به قدرت تيم الدحيل استقلال قطعا به فکر سرگروهي است.

استقلال با کسب يک تساوي در بازي امشب قطعا سرگروه خواهد شد. آبي هاي ايران در يک صورت سرگروهي را از دست مي دهند؛ به الهلال ببازند، العين هم الريان را در قطر ببرد. العين و الريان براي صعود يک نبرد حساس دارند.

البته يک سد بزرگ مقابل استقلال براي تحقق اين هدف وجود دارد و آن هم انگيزه الهلال براي انتقام شکست دور رفت.

الهلال چند روز پيش در يک رقابت نفس‌گير با الاهلي براي پانزدهمين بار قهرمان ليگ عربستان شد. با اين حال ناکامي در آسيا اين باشگاه را بهم ريخته است. مديران پس از برکناري رامون دياز، سرمربي آرژانتيني حالا مي خواهند يک خانه تکاني انجام دهند. احتمال دارد الهلال در اين بازي با ترکيب اصلي خود هم بازي نکند.استقلال در اين بازي دو محروم دارد؛ روزبه چشمي و اميد ابراهيمي. چند بازيکن استقلال که در هفته‌هاي قبل مصدوم بودند آماده بازي‌اند. مامه تيام، وريا غفوري، خسرو حيدري و فرشيد اسماعيلي مي توانند به ميدان بروند. مجيد حسيني، پادواني، محسن کريمي و مهدي قائدي هم که همچنان آسيب ديده‌اند.

آمار

* استقلال و الهلال چهار بار در ليگ قهرمانان باهم بازي کردند که دوبار الهلال برده و دو مرتبه استقلال.

* در مجموع استقلال و الهلال تاکنون هشت بار باهم بازي کردند که سهم استقلال سه برد، دو مساوي و دو باخت بوده است. استقلال البته هر دو تساوي خود را در ضربات پنالتي باخته است.

* الهلال در ليگ قهرمانان آسيا 26 بار با تيم هاي ايراني بازي کرده که حاصلش 11 برد، 9 باخت و 6 تساوي بوده است.

* االهلال فصل قبل 6 بار با ايراني ها بازي کرد که نباخت و به سه برد و سه تساوي رسيد الهلال سابقه بازي با استقلال، صبا باتري، مس کرمان، ذوب آهن، سپاهان، پرسپوليس، فولاد، استقلال خوزستان و تراکتورسازي را دارد.

* استقلال تا به امروز 15 بار با تيم هاي عربستاني در ليگ قهرمانان آسيا( گروهي و پلي آف) بازي کرده است که حاصلش 7 برد، يک مساوي و 7 باخت بوده است.


 بررسي دو گزينه جانشيني ربيع‌خواه
 ثبات يا خلاقيت؟ 

 مصدوميت محسن ربيع‌خواه در بازي با پارس جنوبي، او را براي چند ماه از ترکيب پرسپوليس دور کرد؛ آن هم در مقطعي که برانکو، حمايت همه جانبه‌اي از ثابت بازي کردن او داشت و کسي نمي‌توانست جايگاهش را تهديد کند. حالا با مصدوميت ربيع‌خواه، برانکو مجبور است در هفته‌هاي پاياني فصل و شروع فصل آينده، از گزينه جديدي به جاي او استفاده کند و مهره جديدي را کنار کاميابي‌نيا قراردهد.

يکي از راه‌هاي برانکو در شرايط فعلي، تغيير سيستم و بازگشت به 2-3-1-4 سابق است؛ اتفاقي که برانکو نشان داده علاقه‌اي به آن ندارد و احتمالا بازيکن ديگري را براي بازي کنار کاميابي‌نيا انتخاب مي‌کند. حسين ماهيني و احمد نوراللهي، دو گزينه برانکو هستند. احمد نوراللهي، روي کاغذ شرايط بهتري دارد اما ماهيني بازيکن محبوب برانکوست و در صورت بازي او در پست هافبک دفاعي، مشکل بازي دادن همزمان به محرمي و انصاري هم حل مي‌شود.

نوراللهي اين فصل، هيچوقت نمره‌اي بدتر از 3 نگرفته است در حالي که ماهيني به صورت ميانگين هم امتيازي بدتر از 3 دارد. در آمار تفکيکي هم نوراللهي به لحاظ لمس توپ در هر مسابقه، شوت، شوت داخل چارچوب، پاس کليدي، دريبل موفق، تکل موفق و نبرد هوايي موفق از ماهيني بهتر بوده و ماهيني، فقط در درصد پاس‌هاي صحيح و تعداد عملکرد دفاعي از نوراللهي بهتر بوده است.

با وجود دقايق طولاني بازي در ترکيب اين فصل پرسپوليس، ماهيني فقط دو پاس گل داده که يکي با سر و ديگري، با دست داده شده‌اند و هيچکدام با پاس عمقي يا سانتر خطرناک نبوده‌اند.با اين حال، ماهيني در اين بازي هم شانس بيشتري براي بازي نسبت به نوراللهي خواهد داشت، مگر اينکه برانکو تصميم بگيرد دوباره، به زوج نيم‌فصل اول ليگ پانزدهم برگردد و با نوراللهي و کمال، تيمش را بچيند.


 وينگر خوار
  پپ باز هم وينگر مي‌خرد! 

در صورت جدايي اجباري کيليان امباپه از پاريسن ژرمن به دليل رعايت قوانين مالي فيفا، سيتي‌زن‌ها سراغ ستاره فرانسوي خواهند رفت. باشگاه پاريسن ژرمن فصل گذشته با پرداخت مبلغي به ميزان 198ميليون پوند نيمار را از بارسلونا خريد و بعد از آن امباپه را با مبلغي به ميزان 167ميليون پوند و به شکل قرضي از موناکو خريد. اما اگر مشخص شود که پاريسن ژرمن در اين خريدها، قوانين مالي فيفا را زير پا گذاشته، باشگاه فرانسوي علاوه بر پرداخت هزينه‌هاي سنگين، بايد مسابقات ليگ قهرمانان را ترک کند. يکي از عواقبي که پاريسن ژرمن در صورت جريمه بايد تحمل کند، جدايي تعدادي از بازيکنان خوب و مطرح تيم فرانسوي است. در حالي که منچسترسيتي شرايط را به دقت تحت نظر دارد و مي‌خواهد از اين فرصت براي جذب کيليان امباپه استفاده کند.پپ گوارديولا بعد از ديدن عملکرد امباپه در مقابل تيمش در مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان فصل گذشته، مي‌خواست اين بازيکن را جذب کند و باشگاه بارسلونا هم در جريان ملاقاتي که با امباپه در فرانسه داشت مي‌خواست اين بازيکن را به خدمت بگيرد اما نهايتا پاريسن ژرمن بود که توانست امباپه را به شکل قرضي به خدمت بگيرد.


 خبـــرنامه 

تصميم جديد فدراسيون جهاني

حمله به مدال‌هاي ايران در وزنه‌برداري المپيک

با تصميم فدراسيون جهاني وزنه‌برداري، سهميه کشورهاي شرکت کننده در مسابقات المپيک2020 توکيو برحسب سابقه ورزشکاران آن کشور در مثبت شدن نمونه دوپينگ‌شان محاسبه خواهد شد. کشورهاي روسيه، قزاقستان، ارمنستان، آذربايجان و بلاروس به‌دليل داشتن بيش از 20نمونه مثبت يا بيشتر، کمترين سهميه شرکت در المپيک توکيو را کسب مي‌کنند همچنين اين سهميه هم به‌طور مساوي بين آقايان و بانوان وزنه‌بردار آن کشور تقسيم مي‌شود.

سهميه انفرادي به جاي سهميه تيمي

فدراسيون جهاني وزنه‌برداري با بررسي مجدد نمونه‌هاي دوپينگ وزنه‌برداران بين سال‌هاي 2008 تا 2012 با 49نمونه مثبت روبه‌رو شد که 42نمونه مربوط به کشورهاي شوروي سابق بود که همين اتفاق باعث شد تا عملکرد فدراسيون جهاني وزنه‌برداري به‌شدت مورد انتقاد کميته بين‌المللي قرار گيرد. ورزشکاران کشورهاي روسيه، قزاقستان، آذربايجان، بلاروس و ارمنستان مجموعا از سال2008 تا کنون بيش از 130مورد دوپينگ داشته‌اند. همچنين 4کشور اوکراين، مولداوي و ترکيه در دسته کشورهاي داراي 10 تا 19 مورد دوپينگ قرار گرفته‌اند و از اين بابت خطر جدي را براي کاهش سهميه خود در المپيک2020 احساس مي‌کنند. کشور ايران هم با 10مورد دوپينگ مثبت در گروه بعدي قرار دارد و با تصميم فدراسيون جهاني چهار سهميه براي وزنه‌برداران ايران در نظر گرفته شده است که دو سهميه مربوط به بخش آقايان و دو سهميه مختص بانوان است. باتوجه به اينکه ايران در وزنه‌برداري بانوان حرفي براي گفتن ندارد بايد سهميه ايران را همان دو نفر در نظر گرفت. دو نفر از جمع 6نفره کيانوش رستمي، سهراب مرادي، ايوب موسوي، علي هاشمي، سعيد علي‌حسيني و بهداد سليمي اين دو سهميه در حالي به ايران داده شده است که ايران با 4وزنه‌بردار در المپيک ريو حضور داشت و درنهايت توانست توسط کيانوش رستمي و سهراب مرادي به مدال طلا برسد. از ديگر تغييراتي که فدراسيون جهاني وزنه‌برداري براي اين رشته در نظر گرفته، انفرادي شدن سيستم اعطاي سهميه المپيک به‌جاي سيستم تيمي است که اين منجر به اعمال تست‌هاي بيشتر از وزنه‌برداران المپيکي خواهد شد. تمام وزنه‌برداراني که مي‌‌خواهند به توکيو سفر کنند، بايد در بازه 18ماهه رقابت‌هاي کسب سهميه 6بار رقابت کنند که با اين سازوکار دور ماندن وزنه‌برداران از رقابت‌ها براي مدتي طولاني به‌خلاف گذشته، عملا غيرممکن مي‌شود.

علي مرادي رئيس فدراسيون وزنه برداري در اين خصوص اعلام کرد که به اين تصميم اعتراض مي کنيم تا حق ايران در المپيک ضايع نشود.

تهديد عشوري:

از تراکتور شکايت مي‌کنم

دو هفته بيشتر به پايان فصل نمانده و وضعيت سينا عشوري در تيم تراکتورسازي همچنان نامشخص است. نام او در فهرست تيم وجود دارد و حتي در ليست آسيايي تراکتورسازي هم نام عشوري به چشم مي‌خورد اما همچنان خبري از او نيست و حتي در تمرينات هم شرکت نمي‌کند. عشوري اما مدعي است که مي‌خواهد در پايان فصل از باشگاه تراکتورسازي شکايت کند. او مي‌گويد: «منتظر هستم فصل تمام شود تا از باشگاه تراکتورسازي شکايت کنم. چرا که از شخص نمي‌توانم شکايت کنم. نمي‌توانم اين اقدام را در مورد مصطفي آجرلو و هيچ شخص ديگري انجام دهم. مجبور هستم براي رسيدن به حق و حقوقم اين اقدام را انجام دهم. به من گفتند اگر در نيم فصل دوم قصد حضور در تمرينات را داري بايد يک نام سر بسته به ما بدهي که در اين نيم فصل هيچ پولي نمي‌خواهي و کسي چيزي در اين رابطه نفهمد. اين مسئله را قبول نکردم و با پايان فصل از طريق قانون اقدامات لازم را انجام مي‌دهم.»

توضيح قلعه‌نويي

چرا تبريزي استقلالي نشد؟

يکي از بازيکناني که در نيم فصل ليگ هفدهم شايعه پيوستنش به استقلال جدي شده بود مرتضي تبريزي مهاجم ذوب آهن اصفهان بود. اتفاقي که در نهايت نيفتاد تا اين مهاجم در اصفهان بماند و در تيم فعلي‌اش بدرخشد. حالا امير قلعه نويي مربي ذوب آهن درباره اينکه چرا تبريزي به استقلال نرفت توضيحاتي داده است:

«به ‌هر حال بسياري از بازيکنان دوست دارند در استقلال و پرسپوليس فعاليت کنند. نيم‌فصل هم ما به استقلال گفتيم دو الي سه بازيکني را که در ليست اصلي آنها نيستند به ما بدهند تا ما هم تبريزي را به استقلال بدهيم. ما هدف‌مان کمک کردن به آن تيم بود در هر صورت همان‌طور که گفتم هر بازيکني دوست دارد در استقلال و پرسپوليس بازي کند. اين انتقال بايد در صورتي انجام شود که هم منافع باشگاه در نظر گرفته شود و هم منافع بازيکن. به طور کلي من با اينکه بازيکني دوست دارد برود در باشگاه ديگري،‌ مخالفت نمي‌کنم، چون بازيکن بايد قبلش در يک تيم بازي کند. از مسي پرسيدند از اين همه تمرين و بازي خسته نشده‌ايد،‌ گفت من با قلبم فوتبال را دوست دارم. من حتي حاضر بودم در نيم‌فصل اين انتقال انجام شود و در مقابل بيت‌سعيد و شهباززاده را جذب کنيم که دوستان موافقت نکردند.»


 خبـــرنامه 

 ماجراي تمام نشدني ايران و آديداس

چه کسي دروغ مي‌گويد؟

هدايت ممبيني، سرپرست کميته بازاريابي فدراسيون فوتبال بعد از ماه‌ها وقفه اعلام کرد که طراحي خاصي براي پيراهن تيم ملي ايران در جام جهاني در نظر گرفته نشده و تيم ملي با لباس‌هاي سفيد ساده به ميدان مي‌رود. اين در حالي بود که در ماه‌هاي گذشته مانور زيادي درباره طراحي ويژه لباس ايران داده شد و مديران فدراسيون فوتبال در تاريخ‌هاي مختلف به برگزاري مراسم رونمايي از لباس تيم ملي اشاره کردند. اظهارات ممبيني درباره ابعاد مختلف قرارداد فدراسيون فوتبال با آديداس تمام صحبت‌ها و اظهارات مديران فدراسيون فوتبال از رييس تا کارمند را زير سوال مي‌برد.

ممبيني در بخشي از صحبت‌هاي خود با ايسنا گفته: «يوز ايراني هم به دليل نوع خاص لباس و روزنه‌هايي که براي تنفس روي آن وجود دارد حذف شد. اگر يوز مانند قبل روي پيراهن مي‌ماند، تکنولوژي آديداس زير سوال مي‌رفت. پيشنهاد داديم طرح يوز بين آرم فدراسيون فوتبال و لوگوي آديداس قرار بگيرد که به دليل ازدحام طرح در آن بخش لباس، اين موضوع منتفي شد. پيشنهاد ديگرمان براي اين که يوز پشت پيراهن و بين شماره و اسم بازيکن طراحي شود هم منتفي شد. به همين دلايل يوز از پيراهن تيم ملي حذف شد.»

اعلام حذف يوز از پيراهن تيم ملي در حالي است که در طول چهار سال گذشته به عنوان نماد اصلي تيم ملي ايران در سطح جهاني معرفي شده بود و همه تيم ملي را با اين عنوان ياد مي‌کردند. حتي مهدي تاج، محمدرضا ساکت و صفي‌الله فغان‌پور، مديران فدراسيون بارها تاکيد کردند که آديداس در حالي طراحي پيراهن تيم ملي است و طرح يوز حتما روي اين لباس وجود دارد. با وجود حذف يوز، آديداس طراحي خاصي هم براي لباس تيم ملي در نظر ندارد و از پوشاک آماده و ساده خود استفاده مي‌کند. ممبيني درباره اين موضوع گفته است: «آديداس پيراهن خاصي براي تيم ملي ايران طراحي نکرده است. در اين زمان محدود فرصتي براي طراحي لباس وجود نداشت.»

جالب‌ترين قسمت اظهارات ممبيني مربوط به تکذيب بيانيه چند ماه قبل فدراسيون فوتبال بود. فدراسيون فوتبال چند ماه قبل که خبر همکاري ايران و آديداس را جام جهاني منتشر کرده بود، در قسمتي از اطلاعيه خود به دريافت 15 درصد درآمد آديداس از محل فروش البسه هواداري تيم ملي اشاره کرد و ابراز اميدواري کرد که تا 1.5 ميليون يورو (حدود 10 ميليارد تومان) از اين محل درآمد داشته باشد.

ممبيني با رد وجود چنين بندي در قرار داد فدراسيون فوتبال و آديداس تاکيد کرد: «من به عنوان مسئول کميته اقتصادي و بازاريابي فدراسيون مي‌گويم اين موضوع درست نيست. تنها نکته واضح اين است که به دليل اشتياق فراوان ما براي عقد قرارداد، محدوديت زماني و اين که آديداس نمي‌خواست لباس‌هايش را به همين راحتي وارد بازار کند قرار شد اين لباس‌ها با 70 درصد تخفيف به ما تحويل داده شود.» ممبيني در پايان صحبت هاي خود از اصرار و اشتياق فدراسيون فوتبال براي عقد اين قرارداده گفت: «اين شرکت آلماني تمايلي به عقد قرارداد نداشت اما با پافشاري ما در نهايت مسئولان آديداس رضايت دادند.»

فدراسيون فوتبال چندي قبل اين قرارداد را ميهن پرستانه دانسته بود و اعلام کرده بود از عقد چنين قراردادي شرمسار نيستند. بعد از صحبت‌هاي هدايت ممبيني، به نظر مي‌رسد در فدراسيون فوتبال عده‌اي حرف درست را به مردم نمي‌گويند. تنها راه تشخيص راست از دروغ، بررسي اظهارات مديران فدراسيون در گذر زمان است.

غول 50 هزار نفري آماده بهره برداري

ورزشگاه 50هزار نفري پارس آباد به بهره برداري رسيده و حالا مي تواند ميزبان بازي هاي فجرسپاسي باشد. اصلا شايد يکي از دلايلي که اين همه هيجان براي آوردن فجرسپاسي به ليگ برتر شکل گرفته، بلااستفاده نماندن همين ورزشگاه باشد؛ ورزشگاهي که فعلا خيلي شيک و ديدني است. اما از ياد نبريم براي تيم هايي که به سختي در طول فصل هاي گذشته همين حافظيه يا ورزشگاه دستعيب را پر مي کرده اند، کشاندن مردم به فاصله 50 کيلومتري حومه شيراز، خيلي هم ساده نيست. مهمتر اينکه اين ورزشگاه ها هزينه نگهداري بسيار بالايي دارند. بي آبي و اين همه هزينه نگهداري چنين استاديوم هايي باعث شده تا طرح ساخت ميلياردي چنين ورزشگاه هايي به يک تراژدي شبيه باشد. شايد با يک سوم اين هزينه مي شد خود حافظيه را با آن موقعيت استراتژيک و بي نظير داخل شهر، به ورزشگاهي مدرن بدل کرد و اين همه سرمايه کشور را هدر نداد و نگهداري حافظيه به دليل قابليت تجاري سازي حاشيه شهري آن به مراتب علمي و عملي تر هم بود.

ابهام در سپاهان

قطبي مي آيد يا نه؟

در شرايطي که سرپرست باشگاه سپاهان هر گونه مذاکره با افشين قطبي براي جانشيني منصور ابراهيم زاده را رد کرده صحبتهاي مدير برنامه هاي اين مربي در ايران طوري است که احتمال بازگشت سرمربي سابق پرسپوليس و تيم ملي به کشورمان وجود دارد البته شايد اين صحبتها فقط جنبه بازارگرمي داشته باشد. حاج باقر به ميزان گفته:" از زماني که قطبي ايران را ترک کرده خيلي از تيم‌ها خواهان حضور او بوده‌اند. گويا مشکل مالياتي قطبي در حال حل شدن است و پيشنهاد خوبي برسد به او اعلام مي‌کنم تا تصميم نهايي خود را بگيرد. حضور افشين در ايران را نه تکذيب مي‌کنم و نه تاييد مي‌کنم."


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته