جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/02/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5835

با حضور وزير بهداشت و استاندار البرز؛
بهره‌برداري از بزرگ‌ترين کارخانه توليد کيسه خون خاورميانه

شهردار اروميه:
کلنگ‌زني ترامواي شهري اروميه در هفته دولت

در اراضي کشاورزي حوضه آبريز درياچه اروميه؛
اجراي 12 هزار هکتار سيستم آبياري نوين

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان غربي:
افزايش ظرفيت تأمين آب استان به 12 مترمکعب بر ثانيه


خبــر


در استان


 با حضور وزير بهداشت و استاندار البرز؛
 بهره‌برداري از بزرگ‌ترين کارخانه توليد کيسه خون خاورميانه  

 کرج - خاکپور

با حضور وزير بهداشت،درمان و آموزش پزشکي و استاندار البرز بزرگ ترين کارخانه توليد کيسه خون ماکوفاري فردآور در خاورميانه در منطقه ويژه اقتصادي پيام به بهره‌برداري رسيد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، طي مراسمي با حضور سيدحسن قاضي‎زاده هاشمي وزير بهداشت، دکتر محمدعلي نجفي استاندار البرز و جمعي از مسئولان، اين کارخانه توليد کيسه خون به بهره‌برداري رسيد.

تحقق توسعه صادرات با توليد محصولات باكيفيت

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي طي سخناني گفت: توليدات داخلي بايد با هدف رقابت با کالاهاي خارجي توليد شوند چراکه از اين طريق توسعه صادرات محقق مي‌شود. وي افزود: اگر چه اقتصاد هدف نيست، اما مهمترين ابزاري است که بتوانيم به هدف مقدسمان که همان استقلال و آزادي است، دست يابيم و بايد از فرصتهاي موجود در سراسر جهان و شناساندن استعدادهاي کشور و کسب جايگاه رفيع در اقتصاد منطقه و دنيا استفاده کنيم. قاضي‌زاده هاشمي گفت: فرصت‌سوزيهايي داشته‌ايم که نمي‌توانيم منکر آنها شويم، امروز نيز کج‎سليقگي‌‌هايي وجود دارد و براي حمايت از توليدات داخلي بايد ابزارهاي آن را تامين کنيم.

وزير بهداشت در ادامه با تقدير از رهبر معظم انقلاب، رييس جمهوري، تيم مذاکره‌کننده هسته‌اي، مجلس شوراي اسلامي، شوراي عالي امنيت ملي و شوراي نگهبان در تاييد برجام، اظهار داشت: راه‌اندازي اين کارخانه نيز يکي از پروژه‌هاي برجام است که امروز نه تنها براي ايران بلکه براي کشورهاي منطقه و حتي کشورهاي اروپايي و امريکايي مي‌تواند بازارهايي داشته باشد.

قاضي‌زاده هاشمي افزود: فرصتهايي وجود دارد که بايد از اين فرصتها به خوبي استفاده کنيم تا بتوانيم قدرت رقابت و افزايش کيفيت در کالاهاي ايراني را در عرصه داخلي و خارجي داشته باشيم. وي با اشاره به فعاليتهاي شرکت فرانسوي ماکوفارما، اظهار داشت: اين شرکت در منطقه ويژه اقتصادي پيام، گيلان و در منطقه آزاد اروند نيز فعاليتهايي از جمله ساخت سرم داشته و دولت نيز از اين سرمايه‏گذاريها با رعايت استانداردها حمايت مي‏کند.

استاندار البرز نيز در اين مراسم گفت: با توجه به بستري که در البرز مهيا شده پس از برجام حدود 555 ميليون دلار سرمايه‎گذاري خارجي جذب شده است.وي با اشاره به اينکه در سال 97 شاهد سومين سفر وزير بهداشت به استان البرز هستيم که حاکي از نگاه ويژه دولت به اين استان است افزود: البرز ظرفيتهاي کم‌نظيري براي در حوزه‎هاي مختلف براي سرمايه‎گذاري داخلي و خارجي دارد.

نجفي با بيان اينکه مجموعه پيام شرايط مناسبي براي ايجاد کارخانه توليد کيسه خون انجام داده گفت: 105 کارگاه دارويي و تجهيزات پزشکي در استان البرز مستقر و فعال هستند.

وي افزود: 7 هزار و 480 نفر در بخش دارويي و تجهيزات بهداشتي استان مشغول به کار هستند، که اين ظرفيت را علاوه بر اقدامات و برنامه‌ريزيهاي استاني در تعامل و همراهي موثر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي محقق شده است.


 شهردار اروميه:
 کلنگ‌زني ترامواي شهري اروميه در هفته دولت  

 اروميه- يزدان پناه

محمد حضرت‌پور با بيان اينکه تراموا يکي از بزرگترين پروژه‌هاي مديريت شهري اروميه است افزود: مطالعات اجراي تراموي شهري اروميه به اتمام رسيده است.وي با بيان اينکه کلنگ‏زني اين طرح از محل منابع خارجي هفته دولت امسال اميدوارم صورت گيرد اضافه کرد: بازگشت سرمايه اين طرح 10 ساله بود و در صورت تحقق زمينه‏ساز تحول بزرگي در حوزه حمل و نقل شهري اروميه خواهد بود.حضرت‌پور با بيان اينکه در صورت کلنگ زني تراموا در سال 97 کلنگ زني سال 1400 به بهره‏برداري خواهد رسيد ادامه داد: برابر با کارشناسي‌هاي صورت گرفته بهترين راهکار براي توسعه حمل و نقل ريلي در اروميه راه‎اندازي ترامواي شهري است ترامواي که هم‎اينک در 67 درصد شهرهاي دنيا از آن استفاده مي‌کنند.

شهردار اروميه در خصوص اتمام طرحهاي نيمه تمام مديريت شهري اروميه گفت: کمربند دوم شهر اروميه براساس توافق صورت گرفته با شوراي شهر در دست اجرا بوده و هفت کيلومتر از اين طرح تا پايان سال 97 به اتمام مي‏رسد.حضرت‌پور با اشاره به طرح پياده‎روسازي در شهر اروميه نيز افزود: امسال پياده رو سازي حداقل 10 خيابان بالاي 16 متر منتهي به رينگ دروني شهر اروميه اجرا و خاتمه مي‏يابد.

وي با بيان اينکه در حال حاضر پياده‎روسازي خيابانهاي خارج از رينگ دروني نيز امسال اجرايي مي‌شود افزود: امسال پياده‎‏روسازي خيابانهاي ابوذر و از سمت جاده سلماس تا دانشگاه آزاد اسلامي اروميه اجرايي مي‌شود.حضرت‌پور از نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي شهر اروميه خبر داد و افزود: در اين راستا 100 دستگاه اتوبوس و هزار دستگاه تاکسي براي نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي در نظر گرفته شده که به مرور زمان با هدف نوسازي ناوگان حمل و عمومي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

شهردار اروميه با بيان اينکه از 417 هکتار بافت فرسوده شهر اروميه در بخش بافت تاريخي و ميراث فرهنگي اين شهر قرار گرفته است گفت: از اين ميزان 330 هکتار بافت تاريخي است که اقدامات ما براي مرمت وبازسازي اين بخش با همکاري ميراث فرهنگي اجرايي مي‌شود.

حضرت‌پور اضافه کرد: نداشتن قدرت ريسک بالا جهت نوسازي، عدم توان مالي، مقرون به صرفه نبودن براي سازندگان، نداشتن انگيزه لازم مالکان سالخورده در کنار برخي موانع دولتي و شهرداري ها از مشکلا ت موجود در حوزه نوسازي بافت فرسوده است.


 در اراضي کشاورزي حوضه آبريز درياچه اروميه؛
 اجراي 12 هزار هکتار سيستم آبياري نوين  

 اروميه- صديقي

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي از اجراي 12 هزار هکتار سيستم آبياري نوين دراراضي کشاورزي حوضه ابريز درياچه اروميه خبرداد.اسمعيل کريم‎‏زاده با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص احياي درياچه اروميه، افزود: با اجراي سيستم‌هاي نوين آبياري تحت فشاردراراضي کشاورزي حوزه آبريز درياچه اروميه از محل اعتبارات ستاد احياي درياچه تاکنون در سطح 12 هزار و 395 هکتار، به ميزان 54 ميليون مترمکعب آب در بخش کشاورزي صرفه‏جويي شده است، اعتبارات تخصيصي سال 1396 نيز در اين زمينه درحال هزينه و اجرا است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي اضافه کرد: در زمينه اجراي خطوط انتقال آب با لوله، ميزان آب صرفه‌جوئي شده تا کنون از بابت اجراي 474 کيلومتر طرح انتقال آب با لوله به ازاي هر کيلومتر 45 هزار مترمکعب است که مجموع آن به 5/21 ميليون مترمکعب مي‌رسد.

وي خاطرنشان کرد: درخصوص شبکه‏هاي فرعي آبياري و زهکشي، ميزان آب صرفه‌ جوئي شده تاکنون از محل اجراي طرح شبکه‌هاي فرعي آبياري و زهکشي مقدار 4 هزار و 763 هکتار که به ازاي هر هکتار معادل 4 هزار و 400 مترمکعب آب صرفه‌جويي شده که به صورت اجمالي به 21 ميليون مترمکعب مي‌رسد.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي با اشاره به مزاياي استفاده از سيستمهاي آبياري‌هاي نوين، در صرفه جويي در اب مصرفي کشاورزي و کمک به احياي درياچه اروميه افزود: با اجراي طرح‌هاي نوين آبياري، متوسط ظرفيت افزايش عملکرد محصول بيش از 30 درصد و متوسط ظرفيت کاهش مصرف سم و کود شيميائي 25 درصد را شامل شده است و در سالهاي اخير اجراي طرح هاي نوين آبياري با هدف کمک به احياي درياچه اروميه شتاب بيشتري گرفته است.

کريم‏زاده با توجه به اهميت اصلاح سيستم آبياري در بخش کشاورزي به دليل کاهش نزولات آسماني، منابع زيرزميني آب و خطر خشکي درياچه اروميه، افزود: مساحت اراضي مشمول طرح انتقال آب با لوله 14 هزار 220 هکتار است که مقدار 21 ميليون مترمکعب صرفه‌جوئي در مصرف آب کشاورزي از ثمرات آن است.

وي در ادامه به اقدامات صورت گرفته در زمينه مطالعه و اجراي شبکه‌هاي فرعي آبياري و زهکشي اشاره و اضافه کرد: مطالعه و احداث شبکه‌هاي فرعي آبياري و زهکشي در سه حوضه ارس، حوضه درياچه اروميه و پاياب سد سيلوه پيرانشهر با هدف افزايش راندمان آبياري در حال اجرا بوده که از محل اعتبارات ملي، احياي درياچه اروميه و صندوق توسعه ملي تامين اعتبار شده است.


 مديرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان غربي:
 افزايش ظرفيت تأمين آب استان به 12 مترمکعب بر ثانيه 

 اروميه- صديقي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان غربي گفت: در سال جاري با اتمام کامل 90 پروژه در استان ظرفيت تامين آب از 9.4 مترمکعب بر ثانيه به 12 مترمکعب بر ثانيه و شاخص بهره‏مندي از شبکه جمع‏آوري و تصفيه بهداشتي فاضلاب از 65 درصد به 75 درصد افزايش مي‏يابد.

رسول اکبري در جريان بازديد از پروژه‏هاي آب و فاضلاب شهرستان سلماس اظهار کرد: با بهره‌برداري از 38 طرح زيربنايي مشتمل بر 90 پروژه در استان با اعتباري بالغ بر 11 هزار ميليارد ريال، 100 هزار مترمکعب در شبانه‎روز بر بخش ظرفيت شبکه آب و 82 هزار مترمکعب در شبانه‏روز بر ظرفيت شبکه فاضلاب اضافه مي‌شود و750هزار نفر از آب سالم پايدار و سامانه فاضلاب بهره‏مند مي شوند. وي افزود:متوسط پيشرفت فيزيکي طرحهاي در دست اجراي استان 70 درصد است که مشتمل بر طرح تصفيه خانه آب و تصفيه‏خانه فاضلاب، خطوط انتقال، شبکه توزيع و اصلاح شبکه است.اکبري درخصوص مهمترين طرحهاي احداثي شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان غربي گفت: تصفيه‎خانه آب سردشت، سلماس،پلدشت، خط انتقال آب خام سلماس، تازه‏شهر به طول 29 کيلومتر، سامانه فاضلاب اروميه، گلمان و خوي با اعتبار 300 ميليارد ريالي از جمله اين طرحها به شمار مي‎رود. وي اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب شهري آذربايجان غربي پيشرو در استفاده از طرحهاي سرمايه‎گذاري بخش خصوصي در استان است که در قالب تصفيه‏خانه آب مهاباد و سلماس و سامانه فاضلاب قره ضياءالدين به اجرا در مي‎آيد.


 خبــر 

 از طريق 229 دفتر پيشخوان دولت؛

ارائه خدمات شرکت گاز استان آذربايجان شرقي

تبريز-توفيقي

خدمات شرکت گاز استان آذربايجان شرقي از طريق 229 دفتر پيشخوان دولت به مردم ارائه مي‎گردد.

مديرعامل شرکت گاز آذربايجان شرقي با اعلام اين مطلب گفت: از 229 دفتر پيشخوان که قرار داد همکاري فيمابين منعقد گرديده، 123 مورد به دستگاه pc pos تجهيز و خدمات اشتراک‏پذيري را نيز فراتر از ساير دفاتر ارائه مي‌نمايد.

سيد رضا رهنماي توحيدي در تشريح خدمات ارائه شده از طريق دفاتر پيشخوان افزود: با توجه به سهولت دسترسي مردم به دفاتر و همچنين استقرار دولت الکترونيک و ارتقاي بخش خصوصي از سال 94 ارائه خدماتي نظير اشتراک پذيري، تغييرنام، المثني، صدور کارنامه مشترک به دفاتر پيشخوان واگذار گرديده که در سال 96 ،4 خدمت جديد تقاضاي قطع شخصي،‌تسويه حساب، صدور موردي صورتحساب و تست کنتور نيز به خدمات قابل واگذاري افزوده شده و در حال حاضر نيز 8 خدمت در حال بررسي جهت واگذاري به اين دفاتر مي‎باشد.

وي در ادامه به نظارت دقيق و پيگيري خدمات‎رساني مطلوب به مردم از طريق دفاتر پيشخوان اشاره و اظهار داشت: با توجه به استقرار کميته نظارت بر امور دفاتر پيشخوان در شرکت، ضمن برگزاري مدون جلسات، تصميمات لازم در راستاي بهبود نحوه ارائه خدمات اتخاذ و اجرايي مي‎گردد. مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با اشاره به برنامه هاي نرم افزاري شرکت در راستاي نظارت بر امور دفاتر پيشخوان و بهبود خدمات ارائه شده به مردم تصريح کرد: نرم‎افزار تيک‎زني جهت کنترل واريزي‎ها و گزارشات دفاتر پيشخوان و همچنين نرم افزار داشبورد ناحيه جهت تکميل و تاييد اطلاعات توسط هر يک از ادارات شهرستان و ناحيه از جمله برنامه‎هاي نرم‎افزاري اجرا شده در اين حوزه بوده است.

معاون استاندار کهگيلويه و بويراحمد:

ترس از دعواهاي طايفه‌اي در بحران کم‌آبي

ياسوج- محمد شفيع ربيعي

معاون سياسي امنيتي استاندار کهگيلويه و بويراحمد گفت: به دنبال تغيير اتوبوسي مديران در استان نيستيم و اگر کساني خود را اصلاح کنند به کار خود ادامه مي‌دهند. به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج، سيد محمدکاظم نظري در نشست با خبرنگاران در پاسخ به سوالات خبرنگاران اظهار کرد: طايفه‌گرائي از آسيب‌هاي جدي استان است، بخش منفي آن در استان ما جدي شده است و سياست استاندار مقابله با طايفه‌گرائي است. معاون سياسي امنيتي استاندار کهگيلويه و بويراحمد در ادامه در خصوص زنان بي‌سرپرست گفت: براي اولين بار جزء 6 استاني هستيم که يک ميليارد تومان به فني و حرفه‌اي براي آموزش زنان بي‌سرپرست اعطا شده و تخصيص آن 100 درصد بوده است. وي درخصوص آسيب‌هاي اجتماعي گفت: در اعتياد از متوسط کشوري وضعيت بهتري داريم اما برخي از آسيب‌ها در استان ما مانند خودکشي جدي است.در مجموع در کل کشور در زمينه آسيب‌هاي اجتماعي وضعيت بهتري داريم. اين مسؤول درخصوص کمک به سمن‌ها نيز گفت: سال گذشته 700 ميليون تومان به آنها داديم و اگر طرح قابل قبولي ارائه کنند به آنها اعتبارات خواهيم داد. نظري در زمينه تغيير مديريت‌ها هم گفت: به دنبال تغيير اتوبوسي مديران نيستيم و اگر کساني خود را اصلاح کنند مي‌توانند کار خود را ادامه دهند. وي در پاسخ به سوال خبرنگار آفرينش مبني بر فعاليت زودهنگام نامزدهاي احتمالي مجلس گفت: دستگاه‌هاي نظارتي و شوراي نگهبان قطعا اين موضوع را پيگيري کرده و در تاييد صلاحيت افراد تاثيرگذار است و نبايد فضا را انتخاباتي کنند که به توسعه استان ضربه مي‌زنند. وي به برخي شاخص‌ها در زمينه آسيب‌هاي اجتماعي اشاره کرد و يادآور شد: شاخص‌ها رو به بهبودي هستند مثلا در نزاع دسته جمعي جزء سه استان خوب کشور هستيم و در سرقت‌ها شاهد کاهش هستيم.

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي کهگيلويه و بويراحمد:

ايجاد بيش از 3 هزار فرصت شغلي با اجراي طرح‌هاي اشتغال فراگير و روستايي

ياسوج- محمد شفيع ربيعي

مديرکل تعاون، کار و رفاه جتماعي کهگيلويه و بويراحمد گفت: در سال جاري 3 هزار و 661 فرصت شغلي در طرح اشتغال فراگير و روستايي در استان ايجاد شده که بيش از يک ميليارد ريال به اين طرح‌هاي اختصاص يافته است.پروانه نيک‌مرام در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش در ياسوج، به اعتبارات طرح‌هاي مشاغل خانگي اشاره کرد و اظهار داشت: سهم استان از اعتبارات مشاغل خانگي 10 ميليارد تومان است که از اين مبلغ 6 ميليارد تومان معرفي شده و دو ميليارد تومان پرداخت شده است.مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي کهگيلويه و بويراحمد به عملکرد کميته فني اشاره کرد و افزود: 648 طرح فراگير و روستايي در کميته اشتغال مورد بررسي قرار گرفت که از اين تعداد 469 طرح مصوب شدوي با اشاره به ايجاد سه هزار و 661 فرصت شغلي در طرح فراگير و روستايي در سال جاري گفت: اعتبار اختصاص داده شده براي اجراي اين ميزان اشتغال افزون بر يک ميليارد ريال است. اين مسؤول بيان کرد: تاکنون 80 ميليون تومان تسهيلات اشتغال فراگير و 390 ميليون تسهيلات در حوزه روستايي و عشايي پرداخت شده که اين ميزان پرداختي بايد افزايش پيدا کند. نيک‌مرام در پايان بر لزوم همکاري بيشتر سه بانک و موسسه در استان براي پرداخت تسهيلات مشاغل روستايي تأکيد کرد و گفت: اعتبار اختصاص يافته براي اشتغال در روستاها فرصت ارزشمندي است که اميدواريم چهار بانک و موسسه نهايت همکاري خود را در اين زمينه انجام دهند.


 در استان 

شهردار اهواز خبر داد؛

احداث سه تقاطع زيرگذر جديد

اهواز-خبرنگار آفرينش

شهردار اهواز در جلسه با معاونين فني عمراني و حمل و نقل و ترافيک از پايان طراحي و مطالعات عمليات اجرايي سه تقاطع غيرهمسطح خبر داد.منصور کتانباف با اشاره به جزييات اين سه پروژه اذعان کرد: پس از بررسيهاي کارشناسي، مطالعات و طراحي پروژه‏هاي زيرگذر از کوي سپنتا به پرديس با هدف اتصال بلوار جاده خرمشهر به بلوار گلستان، تقاطع غيرهمسطح ابومسلم(15 خرداد) با هدف اتصال از محدوده نهضت آباد(لشکرآباد) به خيابان انقلاب، تقاطع غيرهمسطح 18متري چهارم کيان آباد با هدف ارتباط منطقه کيانشهر به کيان‏آباد و کيانپارس در امتداد پل نهم به اتمام رسيده است و بزودي پس از برگزاري مناقصه و طي تشريفات قانوني، عمليات اجرايي اين پروژه‏ها آغاز مي‌شود.

شهردار اهواز به ضرورت احداث اين پروژه‎ها اشاره کرد و گفت: با گسترش شهر و افزايش جمعيت، تراکم ترافيک در مسيرهاي اصلي، احداث مسيرها و زيرساختهاي جديد و تکميل رينگهاي درون‎شهري براي تسهيل در تردد شهروندان امري اجتناب ناپذير است. با احداث اين تقاطعها در مناطق دو، چهار، پنج و شش علاوه بر روان‌سازي ترافيک، کاهش ميزان آلودگي، مصرف سوخت و زمان سفرهاي درون‎‏شهري، شاهد ايجاد ارزش افزوده براي اراضي و توسعه مناطق در مسير خواهيم بود.

استاندار آذربايجان غربي:

ايجاد اشتغال پايدار؛ عاملي مهم در جلوگيري از مهاجرت

اروميه- صديقي

استاندارآذربايجان غربي گفت:ايجاد اشتغال پايدار عامل مهمي در جلوگيري از مهاجرت روستاييان و عشاير به شهرهاست.

محمدمهدي شهرياري درنشست کارگروه کارآفريني و اشتغال پايدار روستايي که در سالن جلسات استانداري برگزار شد افزود: از جمله مهمترين اهداف دولت در اجراي طرح اشتغال فراگير و اعطاي تسهيلات به اين بخش، رونق اين مناطق و ايجاد زمينه براي مهاجرت معکوس است.

وي افزود: از آغازاجراي طرح اشتغال روستايي تاکنون 16هزار طرح براي اشتغال روستايي استان ارائه شده است.شهرياري تصريح کرد:باتثبيت جمعيت روستايي توسط دولت بيشتر مشکلات ازجمله حاشيه نشيني ،کمبود امکانات حاشيه نشينان شهري و بيکاري حل مي‌شود.استاندار آذربايجان غربي درخصوص علت مهاجرت روستاييان به شهرها اظهارکرد:کوچک شدن زمينهاي کشاورزي ونداشتن توجيه اقتصادي توليدات کشاورزي و سودآور نبودن کشت جايگزين علت اصلي افزايش مهاجرت به شهرها است.وي خاطرنشان کرد:براي اشتغال روستايي بايد جوري برنامه‏ريزي شود که اعتبار براي طرحهايي که باعث اشتغال و رونق روستاها مي‏شوند تخصيص يابد.

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان:

خسارت 40 ميليارد ريالي تندباد به شرکت برق منطقه‌اي خوزستان

اهواز-خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: تندباد اخير اهواز که سرعتي بيش از 85 کيلومتر در ساعت داشت با آسيب زدن به 7 دکل انتقال و فوق توزيع، خسارت 40 ميليارد ريالي به اين شرکت وارد کرده است.

محمود دشت‎‏بزرگ در بازديد از پست اهواز 2 اظهار کرد: در خط دومداره حد فاصل اهواز 2 و اهواز يک 7 دکل دچار آسيب شده که با ارزيابيهاي صورت گرفته، در اسرع وقت نسبت به ترميم و جايگزيني دکلهاي آسيب‎ديده اقدامات لازم صورت مي‏گيرد.وي با اشاره به نزديک شدن به رشد بار تابستان، ادامه داد: برآورد مي‌شود که پيک زودرس را در خرداد ماه داشته باشيم، به همين دليل تمام تمهيدات لازم و سناريوهاي ارزيابي، فني، مالي و اجرايي انجام شده تا از نظر زماني کوتاهترين و بهترين مسير انتخاب و خط به حالت اوليه برگردد.مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان اضافه کرد: در کنار اين خط، خط مجاور هم در اثر سقوط تعدادي از دکلها دچار آسيبهاي جزئي شده که بايد آن را نيز برطرف کنيم.دشت بزرگ تصريح کرد: سقوط اين دکلها و برخورد با خطوط مجاور باعث بي‎‏برقي پست صنايع و فولاد اکسين شده بود که در کمترين زمان ممکن به حالت اوليه برگشته و برقدار شد، در حال حاضر هم هيچ خاموشي در شبکه انتقال و فوق توزيع اين شرکت وجود ندارد.مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان بيان کرد: در مجموع با توجه به آسيبهاي اين دو خط و آسيبهاي جزئي در حوزه ساختماني پستها، برآورد اوليه از خسارت حدود 40 ميليارد ريالي به شبکه حکايت دارد که بايد از محل منابع شرکت برق منطقه‌اي خوزستان تامين و بازسازيهاي لازم صورت گيرد.

همزمان با هفته جهاني هلال احمر؛

برگزاري مانور جمعيت هلال احمر گلستان

گرگان- خبرنگار آفرينش

کارگاه آموزشي و مانور ترياژ در بحرانهاي بزرگ با هدف کاهش آمار مرگ و مير در حوادث بزرگ با تدريس علي شاهسوني کارشناس ارشد پرستاري و مدرس فوريتهاي پيش بيمارستاني سازمان نظام پرستاري کشور و با حضور نجاتگران جمعيت هلال احمر سراسر گلستان به ميزباني جمعيت هلال احمر شهرستان گرگان برگزار شد.در اين کارگاه يک روزه که با حضور هروي سرپرست جمعيت هلال احمر گلستان و به ميزباني جمعيت هلال احمر شهرستان گرگان برگزار شد، حاضرين ابتدا در کارگاههاي آموزشي به يادگيري اصول نظري ترياژ پرداخته و در ادامه در محيط عملياتي اقدام به اجراي مانور آموخته‎هاي خود نمودند. هروي سرپرست جمعيت هلال احمر گلستان ضمن حضور در دوره آموزشي گفت: توسعه آموزشهاي عمومي و تخصصي در سطوح گوناگون با هدف ارتقاي قابليتهاي امدادگران و نجاتگران در تسريع امر خدمت‏رساني و کاهش آسيب در بلايا بسيار موثر و ضروري مي‏باشد. وي گفت: در اين دوره‌هاي آموزشي امدادگران و نجاتگران با به‎روزترين آموزشها آشنا مي‌شوند و افزايش معلومات افزايش کارايي و عملکرد امدادگران و نجاتگران و در پي آن ارائه خدمات هرچه بهتر به همنوعان خود را درپي خواهد داشت.هروي گفت: با توجه به اهداف و اصول هفتگانه جمعيت هلال احمر، همواره جمعيت هلال احمر گلستان پيشتاز آموزشهاي نوين براي امدادگران و نجاتگران و عموم مردم سرزمين خود مي‎باشد.لازم به ذکر است ترياژ روشي براي انتخاب مصدومين و تقسيم‎بندي آنها براساس فوريت درمان است.عمليات ترياژ از زمان جنگ جهاني دوم و براي سرعت بخشيدن به مداواي مصدومين مورد استفاده قرار گرفت. در عمليات ترياژ مصدومان و بيماران به وسيله نخستين نيروهاي امدادگر حاضر در صحنه به چهار دسته تقسيم شده که با نشان‌هاي رنگي قرمز، زرد، سبز و سياه مشخص مي‌شوند. اين نشان‌ها توسط نيروهاي امدادي بعدي که وارد صحنه بحراني مي‌شوند شناسايي شده و مراقبت‌هاي پزشکي و اورژانسي با توجه به اولويت رنگ‌‌ها بر روي مصدومان حادثه آغاز مي‌‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته