جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/02/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5838


بهره‌برداري از «کمربندي صالحيه به واوان» با طول 7 کيلومتر

شصتمين شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي استان اصفهان؛
مسئولين براي تقويت بخش خصوصي، خطرات احتمالي را بپذيرند

همزمان با فرا رسيدن ماه مبارک رمضان؛
گازرساني به 10 روستاي شهرستان بيله‌سوار

مراسم رونمايي از فرش‎هاي جام جهاني 2018؛
هنرمندان، فرهنگ و زيبايي‎هاي تبريز را به دنيا معرفي مي‎کنند

به کمک خيرين؛
سفره افطاري براي روزه‎داران در سطح شهر اروميه پهن مي‌شود


خبــر


در استان


 بهره‌برداري از «کمربندي صالحيه به واوان» با طول 7 کيلومتر 

 بهارستان-اصغري

شهردار شهر صالحيه از بهره‌برداري از کمربندي صالحيه به واوان با طول 7 کيلومتر و خروج اين شهر از بن بست در آينده نزديک خبر داد.عليرضا قرباني در گفتگو با خبرنگار ما به احداث کمربندي صالحيه- واوان تاکيد کرد و افزود: با توجه به خروج صالحيه از بن‎بست و اراده بلند مديريت شهري در تحقق اين مهم، عمليات اتصال سي‏متري وليعصر(عج) به خيابان «سردار جنگل» ، شهرک واوان اسلامشهر در سال 95 آغاز شد.

وي گفت: در ادامه اين مسير 2 عارضه طبيعي به نام رودخانه «سياه آب» و «سالور» کرج قرار دارد، که مديريت شهري براي اجراي طرح ناگزير به پيش‏بيني و جانمائي دو عرشه پل بر روي هرکدام به طول مجموعا 110 متر است.

اين مقام مسئول در ادامه به توصيف احداث پروژه پل وحدت پرداخت و اضافه کرد: اجراي پل «سياه آب» در قدم نخست عملياتي شد و پس از اجراي 900 متر از طول اين کمربندي، پروژه به مرحله خطير و حساس پل وحدت بر روي بستر رودخانه «سالور» رسيد. شهردار صالحيه ادامه داد: اين پل به طول 90 متر با اجراي 10 پايه بتني به قطر 1.5 متر مربع، حفاري 58 شمع و بتن ريزي در بزرگاي 200 هزار مترمکعب، توانسته فاز نهائي کمربندي صالحيه- واوان را به خود اختصاص و بزرگترين پروژه مواصلاتي شهرستان را براي خود ثبت کند.

اين مقام مسئول درخصوص بهره‌برداري از پروژه‎هاي دسترسي شهرداري صالحيه گفت: پروژه اتصال صالحيه - واوان به مرحله جدي‎تري در سال 97 رسيده و به همراه رينگ دور شهر در مسير سي متري فشارقوي در 7 کيلومتر به بهره‌برداري خواهد رسيد.


 شصتمين شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي استان اصفهان؛
 مسئولين براي تقويت بخش خصوصي، خطرات احتمالي را بپذيرند 

 اصفهان-راعي

در شصتمين شوراي گفتگو دولت و بخش خصوصي استان اصفهان پيگيري اجراي مصوبات شورا در موضوع بيمه تامين اجتماعي مورد بررسي و بحث قرار گرفت.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، محسن مهرعليزاده استاندار و رييس شوراي گفتگو دولت و بخش خصوصي استان اصفهان در اين جلسه با اشاره به نامگذاري شعار سال با عنوان حمايت از کالاي ايراني گفت:بايد تلاش کنيم که کالاي ايراني مانند کالاي آلماني ،ژاپني و کره جنوبي در دنيا مورد توجه قرار گيرد .

وي روابط بين کارگر و کارفرما را حساس و اثرگذار دانست و گفت:سازمان هاي دولتي بايد تلاش کنند که اين رابطه در راستاي توسعه اقتصادي استان حفظ و تقويت شود .استاندار اصفهان موتور محرکه اقتصاد کشور را بخش خصوصي نام برد و گفت:دولت نبايد رقيب بخش خصوصي شود و بايد با تمام توان زمينه توسعه اقتصادي بنگاهها را فراهم کند .وي از مسوولين دولتي سازمانها خواست که براي توسعه و تقويت بخش خصوصي خطرات احتمالي را بپذيرند و گفت:هيچ مديري که تلاش کند يک واحد توليدي با اشتغال زايي براي جوانان فعاليت کند مورد اتهام از سوي سازمانهاي نظارتي قرار گيرد .

وي با انتقاد از پيگير نبودن مسئولين بالا دست تامين اجتماعي و اداره کار در رابطه با حضور نماينده اداره کار در هياتهاي تشخيص مطالبات تامين اجتماعي گفت: متاسفانه در شوراي گفتگو دولت و بخش خصوصي به جاي حل مسايل بخش دولتي با بخش خصوصي به دنبال حل مسايل بخش دولتي با بخش دولتي هستيم .

مهرعليزاده از مدير کل کار، رفاه و امور اجتماعي استان اصفهان خواست که با امضاي استاندار در هياتهاي تشخيص مطالبات تامين اجتماعي شرکت کند .


 همزمان با فرا رسيدن ماه مبارک رمضان؛
 گازرساني به 10 روستاي شهرستان بيله‌سوار  

 اردبيل-خبرنگار آفرينش

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان اردبيل، پروژه گازرساني به روستاهاي شورگل، کرم کندي، بالاخان کندي، مراد علي کندي، شابي کندي، حاج آقاکندي، قوطوربلاغ، هموار کندي، يانبلاغ، اوچبلاغ از توابع بخش جعفرآباد از توابع شهرستان بيله‌سوار با حضور فرماندار، جمعي از مسئولين ادارات شهرستان بيله سوار، مديرعامل شرکت گاز استان اردبيل و اهالي محترم روستاي شورگل برگزار شد.

در اين مراسم، فيروز خدائي؛ مدير عامل شرکت گاز استان اردبيل ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان و امام راحل اظهار داشت: پروژه گازرساني به اين روستاها در قالب 32 هزار متر شبکه‎گذاري و با اعتباري بالغ بر 20 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد که بيش از 350 خانوار روستايي تحت پوشش گاز طبيعي قرار گرفتند. وي افزود انشاا... تا پايان سال 97 حدود 95 درصد از روستاهاي بالاي 20 خانوار شهرستان بيله‌سوار گاز دار خواهند شد.

اين مقام مسئول تصريح کرد : هم‌اکنون هزار و 56 روستاي استان از نعمت گاز طبيعي برخوردارند که 656 روستا از اين تعداد در دولت تدبير و اميد گازدار شده که بالغ بر 88 درصد خانوار روستايي استان اردبيل را شامل مي‌شود.

حسن قبادي فرماندار بيله‌سوار در آيين افتتاح اين طرحها گفت: عملکرد دولت تدبير و اميد درراستاي گازرساني به مناطق محروم و توسعه عدالت اجتماعي بي نظير مي‎باشد به نحوي که تاکنون عمليات گازرساني به 89 روستاي اين شهرستان اجرايي شده و اين در حالي است که تا سال 92 تنها 20روستاي شهرستان از نعمت گاز طبيعي برخوردار بودند.


 مراسم رونمايي از فرش‎هاي جام جهاني 2018؛
 هنرمندان، فرهنگ و زيبايي‎هاي تبريز را به دنيا معرفي مي‎کنند 

 تبريز-توفيقي

شهردار تبريز با تاکيد بر حمايت از هنرمندان و توليدکنندگان تبريزي گفت: هدفگذاري شهرداري تبريز براساس استعداديابي، آموزش و اعزام بازيکنان بومي در قالب تيم ملي به مسابقات جام جهاني در ادوار آينده است.

مهندس ايرج شهين باهر در مراسم رونمايي از شش قطعه فرش اهدايي هنرمندان تبريزي در مسابقات جام جهاني 2018 فوتبال روسيه افزود: هوش و ذکاوت هنرمندان تبريزي در کنار اين شاهکارهاي هنري به نمايش گذاشته مي‌شود.

وي يادآور شد: تبريز در دهه شست به واسطه برگزاري ليگ محلات بازيکنان قدرتمندي به تيم ملي معرفي کرده است و شهرداري تبريز از ابتداي سال جاري با اجراي برنامه‏هاي مدون، توسعه زيرساختهاي ورزشهاي پايه‏اي به خصوص فوتبال را از سر گرفته است.شهين باهر حضور بازيکنان تبريزي در تيم ملي فوتبال را يک ضرورت دانست و متذکر شد: پس از مراحل تملک، احداث 20 ميدان ورزشي در محلات حاشيه‏نشين از امسال آغاز مي‌شود.شهردار تبريز تصريح کرد: رويه غلط صرف هزينه‎هاي کلان تيم‎داري و جذب بازيکنان خارجي فوتبال متوقف مي‌شود و طبق برنامه‎ريزي‎هاي بلندمدت به سمت تحقق هدف قهرمان پروري بومي حرکت مي‌کنيم.

گفتني است مراسم رونمايي فرشهاي نفيس جام جهاني با حضور استاندار آذربايجان شرقي، جمعي از هنرمندان چيره دست فرش دستباف تبريزي، ورزشکاران پيشکسوت ورزش فوتبال، مديران و معاونين شهرداري تبريز در سالن آمفي‏تئاتر شهرداري برگزار شد.


 به کمک خيرين؛
 سفره افطاري براي روزه‎داران در سطح شهر اروميه پهن مي‌شود 

 اروميه- يزدان پناه

شهردار اروميه اعلام کرد: به مناسبت ماه مبارک رمضان سفره مهماني خدا، سفره‌هاي ساده افطاري به مانند سال گذشته به کمک خيرين در سطح شهر اروميه پهن مي‌شود. محمد حضرت‎پور با بيان اينکه شهرداري به مانند سالهاي گذشته اطعام نيازمندان و کودکان بي‏سرپرست را در دستور کار قرار داده است، بيان کرد: امسال در حدود 3 هزار جيره غير نقدي خريداري و تحويل ايتام خواهد شد.شهردار اروميه با اعلام اينکه امسال مراسم افطاري با کمک خيرين همزمان در 15 فرهنگسراي شهر اروميه برگزار مي‌شود، اظهار کرد: در صورت مشارکت خيرين، با پهن کردن سفره افطاري روزانه ميزبان روزه‌داران در سفره مهماني خدا هستيم.


 خبــر 

 استاندار البرز:

با اهتمامي ويژه، درصدد راه‌اندازي قطار شهري کرج هستيم

کرج – خاکپور

استاندار البرز گفت: معضلات راههاي البرز بايد با ديد ملي بررسي و رفع شود چراکه علي رغم وسعت کم، بار سنگيني از ترافيک کشور را بر دوش دارد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌‎رساني استانداري البرز، دکتر محمدعلي نجفي در جلسه بررسي روند تکميل فاز يک خط 2 قطار شهري کرج که در استانداري برگزار شد با اشاره به حجم بالاي ترددهاي دورن و برون شهري کرج افزود: رشد سريع جمعيت استان البرز، تسريع در توسعه راهها و حمل و نقل عمومي را مي‎‏طلبد.وي ادامه داد: از بدو ورود به استان به دليل مطالعات گسترده‎اي که پيرامون وضعيت راهها و ميزان تردد خودروها در البرز داشتم، با اهتمام ويژه‎اي به همراهي مسئولان مربوطه در جهت تسريع در روند پروژه‏ها وارد ميدان شديم.

نجفي راه‌اندازي قطار شهري کرج را يک ضرورت غيرقابل انکار براي جمعيت رو به رشد اين کلانشهر دانست و گفت: بهره‏برداري از قطار شهري کرج بار بزرگي از ترافيک درون شهري را کاهش مي‏دهد.وي افزود:در گذشته اين پروژه به دلايل موانعي که سر راه داشت، متوقف شده بود از اين رو با پيگيريهاي جدي مجموعه استان، دوباره احيا شده و با روند خوبي در حال پيشرفت است.استاندار البرز اضافه کرد: اکنون حدود 530 نفر در اين پروژه مشغول به کار هستند که بزودي اين تعداد براي تسريع در کار به هزار نفر مي‏رسد.وي گفت:براساس تعهد پيمانکار، فاز يک خط 2 قطار شهري کرج در مدت 36 ماه به بهره‏برداري مي‏رسد بنابراين نظارتهاي جدي براي تحقق اين وعده صورت مي‏گيرد.نجفي افزود: پروژه مدتي بلاتکليف بوده و کاري در آن صورت نمي‎گرفت به همين دليل اعتبارات دولت آن متوقف شده بود، اکنون با چنين روندي به طور قطع اعتبارات را دريافت خواهيم کرد.

بار سنگين ترافيک حاصل از ترددهاي کشوري؛ بر دوش البرز

رييس هيات مديره شستا نيز در اين نشست با اشاره به اينکه راههاي پرتردد البرز نيازمند توسعه سريع است افزود: البرز بدون دريافت هيچ گونه هزينه‎‏اي راههاي خود را در اختيار مسافران گذري قرار داده است.اکبر ترکان بر ضرورت دريافت عوارض ورود و خروج آزادراه تهران کرج تاکيد کرد و افزود: اين عوارض بايد صرف توسعه راههاي البرز شود چراکه بار سنگيني از تردد ملي را بر دوش دارد.وي ادامه داد: براي راه‌اندازي قطار شهري کرج با اهتمام جدي حضور داريم.

در پايان اين نشست نيز با حضور استاندار البرز، رييس هيات مديره شستا و جمعي از مسئولان استاني و شهري بازديدي ميداني از روند تکميل فاز يک خط 2 قطارشهري کرج صورت گرفت.براساس گزارش پيمانکار طرح، فاز يک خط 2 قطار شهري کرج به طول 14 کيلومتر تاکنون در مجموع 32.05 پيشرفت داشته است.

اقدامات موردنياز براي تسريع در بهره‏برداري از اين طرح، انجام مراحل کاري و فروش حداقل 400 ميليارد تومان اوراق مشارکت، تخصيص حداقل ماهيانه 12 ميليارد تومان از بودجه شهرداري کرج، پيگيري و واگذاري حداقل 500 ميليارد تومان تهاتر املاک، انجام مقدمات و تخصيص فاينانس خارجي، پيگيري و تخصيص 187 ميليارد تومان اعتبار سفر استاني رييس جمهوري، است.

برگزاري دوره آموزشي قانون ارتقاي سلامت اداري

اهواز-خبرنگار آفرينش

دوره آموزشي قانون ارتقاي سلامت اداري در سطح مديران شرکت برق منطقه‎اي خوزستان برگزار شد.

با توجه به تصويب قانون ارتقاي سلامت اداري و مبارزه با فساد در سال 93 و لزوم تبعيت سازمانها از اين قانون و آشنايي با وظايف قانوني سازمانها اين دوره برگزار شد.

هدف از برگزاري اين دوره آموزشي، آشنايي با مفاهيم فساد، انواع فساد، مصاديق فساد، نوع و دسته بندي فساد، شاخصهاي فساد، فساد از نظر ابعاد سازماني، فساد از نظر سطوح سازماني و... بوده تا حاضرين در دوره علاوه بر شناخت فساد با چگونگي مبارزه با فساد در درون سازمان نيز آشنا شوند.

مدرس اين دوره، اکبر صفدري مدرس دوره‌هاي مبارزه با پولشويي و مبارزه با فساد، داراي مدرک دکتراي بانکداري و داراي 14 کتاب تاليفي در زمينه مبارزه با فساد، پولشويي و امور مالي بوده است.

اختصاص 300 ميليارد ريال براي توانمندسازي اقتصادي گرمسار

رييس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در سفر به شهرستان گرمسار ضمن ديدار با مردم و مسئولان اين شهرستان و افتتاح و آغاز عمليات اجرايي 4 پروژه برکت، از اختصاص 300 ميليارد ريال به توانمندسازي اقتصادي، حمايت از کارآفرينان، اشتغال‌زايي و توسعه مشاغل خانگي و روستايي در اين شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومي بنياد برکت، دکتر محمد مخبر در جلسه‌ شوراي اداري شهرستان گرمسار درجمع مسئولان اين شهرستان گفت: ستاداجرايي فرمان حضرت امام(ره) به دنبال توسعه‌ اشتغال در مناطق مختلف است و اين رويکرد با جديت کامل در استان‌هاي مختلف کشور اجرايي شده است.رييس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) افزود: گرمسار مي‌تواند به عنوان پايلوت براي توسعه اشتغال، حمايت از کارآفرينان و توانمندسازي اقتصادي به‌ويژه دربخش مشاغل خانگي در مناطق محروم و کم‌برخوردار تعيين شود و ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) ازاين اقدام حمايت مالي و تسهيلاتي خواهد کرد و به همين منظور بالغ بر 300 ميليارد ريال براساس الگوي توانمندسازي اقتصادي بنياد برکت به اين امر اختصاص مي‌دهد. دکتر مخبر اشتغال‌زايي، محروميت‌زدايي و توجه به حمايت از مردم مناطق محروم را ازسياست‌هاي پايه‌اي ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) برشمرد و اظهارداشت: ستاد در بخش‌هاي مختلف و بسيار متنوعي از مردم مناطق محروم حمايت مي‌کند. پرداخت هزينه‌هاي درماني، اعطاي تسهيلات قرض‌الحسنه، ساخت بيمارستان و مراکز بهداشت و درمان، مدرسه‌سازي، مسجدسازي، راه‌سازي، خدمات زيربنايي و... از اين موارد است، و به‌طور کلي ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در اجراي پروژه‌هاي عمراني که مي‌تواند تاثيرگذاري خوبي درتوسعه‌ منطقه‌اي به همراه داشته باشد، دريغ نمي‌کند.


 در استان 

 مدير منطقه اروميه:

روابط عمومي شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي؛ در مسير حرفه‎اي شدن

اروميه- يزدان پناه

احمد مجرد؛ مدير منطقه اروميه به همراه معاونين و جمعي از مسئولين منطقه همزمان با 27 ارديبهشت ماه روز ارتباطات و روابط عمومي با حضور در دفتر روابط عمومي از خدمات ناصر مقدسي رئيس روابط عمومي شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه اروميه قدرداني نمود.

مجرد مدير منطقه اروميه ضمن بازديد از اتاق کار روابط عمومي گفت: روابط عمومي شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي در مسير حرفه‎اي شدن قرار گرفته است و روابط عمومي منطقه عليرغم همه مشکلات پيش رو اعم از نيروي انساني و ساير امکانات سخت‎افزاري و نرم‎افزاري در مسير توسعه و پيشرفت است،‌ خوشبختانه به سوي ايفاي نقش حرفه‎اي خود و اثرگذاري بيشتر در مناسبات فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و ملي گام برمي‎دارد.

مقدسي رئيس روابط عمومي منطقه هم خاطرنشان ساخت: امروزه روابط عمومي مدرن هدايتگر سازمان است و روابط عمومي سنتي ناکارآمد و در سيستمهاي اداري امروز جايي ندارند و روابط عموميها بايد با تجهيز خود به دانش تخصصي روابط عمومي و ارتباطات و با بکارگيري فناوريهاي نوين ارتباطي اطلاع‌رساني هوشمندانه به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند.

همايش سراسري انجمن معتادان گمنام كشور در يزد برگزار شد

يزد-اکبر خيرخواه

چهارمين همايش سراسري انجمن معتادان گمنام كشور در سالن ورزشي شاهديه يزد طي مدت دو روز برگزار شد

مسئول برگزاري اين همايش، گروه‌هاي شرکت‌کننده در اين گردهمايي را معتادان در حال بهبودي از کل کشور، خانواده آنها، اقشار مختلف جامعه و مسئولان استان معرفي کرد و گفت: اصول بهبودي از بيماري اعتياد، آموزش اعضاء، اطلاع‌رساني به مسئولان و مردم و نجات معتادان جامعه از اهداف اين همايش بود.

وي که خواستار حفظ نام خود و همه اعضاي اين انجمن شد، افزود: انجمن معتادان گمنام، نهادي است مردمي و خودجوش که در سال 1369 توسط افرادي که خود زماني در چنگال اعتياد گرفتار بودند در کشور راه‌اندازي شد. وي با بيان اين که انجمن يادشده در بيشتر کشورها از جمله کشورهاي مسلمان با هدف کمک و نجات افراد معتاد فعال است، تصريح کرد: در اين انجمن هيچ شرط و شروطي جهت ورود معتادان وجود ندارد و هيچگونه درخواست مدرک شناسايي يا ثبت‏نامي بخاطر حفظ گمنامي اعضا نداريم و به هيچ سازماني هم وابسته نيست و کمک مالي اعم از تسهيلات‌، وقف و هديه را هم نمي‌پذيرد.

اين عضو انجمن معتادان گمنام( NA ) خاطرنشان کرد: هر کسي که فکر مي‌کند با مصرف موادمخدر مشکل دارد و مايل به قطع مصرف است، به صورت کاملاً رايگان بدون در نظر گرفتن سن، نژاد، جنسيت،جايگاه اجتماعي، سطح تحصيلات و مالي، اعتقاد يا مذهب مي‌تواند به انجمن ملحق شود و حتي لازم نيست قبل از ورود به انجمن پاک از مواد مخدر شود.

اين عضو انجمن معتادان گمنام استان اضافه کرد: ما معتاداني در حال بهبود هستيم و اکنون به طور مرتب گرد هم مي‌آييم تا به کمک هم پاکي خود را حفظ کنيم. وي تعداد اعضاي در حال بهبودي انجمن معتادان گمنام استان يزد طبق آمارگيري سال 95 را حدود شش هزار و 506 نفر بيان کرد و گفت: از اين تعداد 226 نفر زن هستند.اين عضو انجمن معتادان گمنام استان اظهار کرد: هدف اصلي اين تشکل انتقال اين پيام به جامعه است که هر معتاد يا هر کسي فکر مي‌کند با مصرف مواد مخدر مشکل دارد، مي‌تواند قطع مصرف کند و تمايل به مصرف را از دست بدهد و راه تازه‌اي براي زندگي پيدا کند و از آن لذت ببرد.به گفته وي، در اين همايش دو روزه، جمعي از معتادان در حال بهبودي استان‌هاي مختلف کشور به همراه خانواده‏هاي خود و تعدادي از مسوولان و اقشار مختلف مردم يزد حضور داشتند و در زمينه‌ها مختلف بهبودي از بيماري اعتياد و پاک شدن از اين بلاياي خانماسوز توسط سخنرانان بحث و تبادل نظر كردند.

امضاي پيمان خواهرخواندگي شيراز و نانجينگ

پيمان خواهرخواندگي شهرهاي شيراز و نانجينگ پس از امضا توسط شهرداران 2 شهر، مبادله شد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، شهردار شيراز در سفر به شهر نانجينگ چين، ضمن ديدار با لان شائومين همتاي خود، پيمان خواهرخواندگي دو شهر را که پيش از اين زمينه‌ آن فراهم شده بود، امضا کرد.

شهردار شيراز بعد از امضاي پيمان خواهرخواندگي 2 شهر شيراز و نانجينگ تاکيد کرد که اين پيمان، زمينه‌ توسعه‌ همکاري‌ها در ابعاد علمي دانشگاهي، گردشگري و فرهنگي را براي 2 شهر فراهم مي‌کند. حيدر اسکندرپور افزود: شيراز و نانجينگ در زمينه‎هاي مختلف شهري نظير باغهاي بزرگ و رويايي، دانشگاههاي معتبر علمي و ظرفيتهاي جذب و توسعه گردشگري شباهت‌هاي بسياري دارند که با عقد اين پيمان زمينه انتقال دانش، تجربه و تخصص بين دو شهر فراهم مي‎شود. وي با اشاره به رتبه و اعتبار دانشگاههاي نانجينگ و شيراز گفت: تبادل هيأت علمي و دانشجو، به ويژه در زمينه مديريت شهري از برنامه‎هاي همکاري دو کشور و دو شهر خواهد بود. اسکندرپور پيشينه ارزشمند تاريخي و وجود جاذبه‎‏هاي گردشگري را يکي ديگر از نقاط مشترک شيراز و نانجينگ دانست و خاطرنشان ساخت: درصدد هستيم با خواهرخواندگي دو شهر، زمينه براي حضور هدفمند و بيش از پيش گردشگراني از کشور چين در شيراز فراهم شود تا با داشته‎‏ها و قابليتهاي اين شهر در زمينه فرهنگي، هنري، سرمايه‏گذاري و... بيشتر آشنا شوند. شهردار شيراز به وجود باغهاي بزرگ و رويايي در شهر نانجينگ اشاره کرد و گفت: به اشتراک گذاشتن تجربه‏هاي مديريت شهري شيراز و نانجينگ در زمينه مسايل زيست محيطي و به طور ويژه حفظ بهينه باغها موضوع ديگري براي همکاري شهرداري دو شهر است. وي با اشاره به اجراي مديريت يکپارچه شهري در شهر خواهرخوانده شيراز، افزود: اميدواريم پيمان خواهرخواندگي به توسعه همه‏جانبه دو شهر کمک و زمينه را براي تحقق مديريت يکپارچه شهري در شيراز هموار کند. شهردار نانجينگ نيز پس از امضاي پيمان خواهرخواندگي با شيراز گفت: اکنون که خواهرخوانده‎‏ايم وظيفه خود مي‏دانيم شيراز را به مردم نانجينگ، استان جيانگسو و هم‏وطنانمان در تمامي شهرهاي کشور چين معرفي کنيم.

لان شائومين اظهار داشت: شيراز و نانجينگ شهرهاي باستاني در ايران و چين هستند که بارها در طول تاريخ پايتخت کشور خود بوده‎اند و اين نشان‎دهنده جايگاه مهم اين دو شهر و قابليتهاي آنهاست.

لان شائومين شهردار نانجينگ نيز همچون حيدر اسکندرپور شهردار شيراز، پيشتر علاوه بر فعاليت در نهادهاي دولتي همچون استانداري و فرمانداري، سمتهايي چون شهردار سوچيان، قائم مقام شهردار نانتونگ، دبير کميته شهر سوچيان، دبير کميته خلق کمونيست شهر تايژو و... را در کارنامه خود داشته است. به گزارش ايسنا، شهر شيراز پيشتر با شهر چونگ چينگ کشور چين نيز پيمان خواهرخواندگي امضا کرده بود؛ نانجينگ، ششمين خواهرخوانده شيراز در بين شهرهاي جهان بشمار مي‌آيد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته