جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/03/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5851

عطر گل محمدي در کوچه پس کوچه‌‌هاي خوي پيچيد؛
پيش‌بيني برداشت بيش از 170 تن گل محمدي از باغات خوي

با حمايت از توليدکنندگان داخلي انجام شد؛
بي‏نيازي فولاد مبارکه از واردات روغن‏هاي نورد

بخشدار مرکزي دماوند:
کاهش 23 درصدي ساخت و سازهاي غيرمجاز در دماوند


خبــر


در استان


 عطر گل محمدي در کوچه پس کوچه‌‌هاي خوي پيچيد؛
 پيش‌بيني برداشت بيش از 170 تن گل محمدي از باغات خوي  

 
اروميه- يزدان پناه

شهر خوي با قدمتي بيش از 3 هزار سال بعنوان دروازه ورود ايران به اروپا در شمال غربي ايران قرار گرفته است. اين سهر بواسطه داشتن باغات زيبا و زياد و برخورداري از آب و هواي معتدل و چهار فصل در طول تاريخ محل رفت و آمد گردشگران، حاکمان و پادشاهان زيادي بوده است بطوريکه شاه اسماعيل صفوي کاخ ييلاقي خودش را در کنار مقبره شمس در خوي بنا کرده بود.

گل محمدي بعنوان معطرترين، زيباترين و با کيفيتترين محصول کشاورزي ريشه در اعصار تاريخي اين شهر دارد بطوريکه بخاطر نوع آب وهوا با کيفيت ترين نوع گل محمدي جهان در شهر خوي رشد و نمو مي‎کند.

همه ساله از اوايل خرداد ماه تا اوايل تيرماه بوي گل محمدي در کوچه پس کوچه‌‎ها مي‌پيچد و عطرش نوازشگر مردم و گردشگران از اقصي نقاط کشور مي‌شود.

گل محمدي که در سال 1374 به نام گل ملي به ثبت رسيده، در آذربايجان غربي به قزل گل مشهور است و در ادبيات اين خطه هم جايگاه والايي دارد.

مهران زينال‎زاده رئيس جهاد کشاورزي شهرستان خوي با اشاره به ارزش و کيفيت گل محمدي خوي اظهار کرد: امسال پيش‎بيني مي‌شود بيش از 170 تن گل محمدي از باغات خوي برداشت شود که اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزايش 20 درصدي برخوردار است.

وي با بيان اينکه گل محمدي خوي نسبت به ساير استانها و مناطق کشور از عطر و بو و کيفيت بالايي برخوردار است تصريح کرد: نوع آب و هوا و خاک و طبيعت خوي تاثير بسزايي درخصوص کيفيت متمايز اين گل نسبت به ساير استانها دارد. عليرضا مرداني؛ رئيس توليدات گياهي جهاد کشاورزي خوي نيز اظهار کرد: درراستاي توسعه کشت گل محمدي امسال 25 هزار قلمه با يارانه نزديک 13 ميليون تومان کاشت شده است.وي بابيان اينکه از هرهکتار حدود 5 تن گلبرگ گل محمدي برداشت مي‌شود تصريح کرد: امسال 490 هزار ليتر گلاب از مزارع گل محمدي خوي استحصال خواهد شد.

مرداني افزود:گل محمدي در 54 هکتار از باغات خوي کاشت و برداشت مي‌شود.يکي از باغداران خوي که نزديک به 50 سال در کار کاشت و برداشت گل محمدي است اظهار کرد: در بيشتر باغات، گل محمدي بصورت سنتي و خود رو رشد مي‌کند. وي افزود: اين محصول را از باغات با 10 هزار تومان خريداري مي‎کنند که وقتي به بازار مي‎رسد به دست مصرف‎کنندگان تا 20 هزار تومان هم آب مي‎خورد.

اين باغدار تصريح کرد :علاوه بر مصرف خانواده در تهيه گلاب و مربا از محل فروش گل محمدي نيز بخش کوچکي از نيازهاي خانواده تامين مي‌شود.گل محمدي علاوه بر ارزش غذايي در بخش درمان نيز کاربرد فراواني دارد، براساس نظر کارشناسان تغذيه، داروسازان و دکترها گل محمدي در درمان بيماريها تاثير بسزائي دارد.


 با حمايت از توليدکنندگان داخلي انجام شد؛
 بي‏نيازي فولاد مبارکه از واردات روغن‏هاي نورد 

 اصفهان-راعي

درراستاي سياستهاي فولاد مبارکه در حمايت از شرکتهاي دانش‏بنيان داخلي، کارشناسان فولاد مبارکه با همکاري شرکت دانش‏بنيان «به آرين صنعت اصفهان» توانستند به دانش فني ساخت روغنهاي مورداستفاده در خط نورد تاندم پنج قفسه‎اي فولاد مبارکه دست يابند و ضمن قطع وابستگي به واردات اين قبيل روغنها، سالانه حدود 120 ميليارد ريال صرفه جويي اقتصادي به بار آورند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان؛ محمود رضا قرمزي ضمن تأييد اين خبر گفت: درراستاي تکميل موفقيت دستيابي به دانش فني و استفاده از روغن نورد ساخت داخل در نورد دو قفسه‏اي، اين بار با همکاري مضاعف کارشناسان شرکت فولاد مبارک? اصفهان با شرکت مذکور در عرص? توليد روغن نورد، دستيابي به دانش فني و توان توليد روغن نورد در تاندم ميل مداوم رقم خورد.

رئيس خطوط نورد سرد فولاد مبارکه در اين خصوص افزود: يکي از مواد مصرفي استراتژيک در فرايند نورد سرد در خطوط نورد، روغن نورد است؛ به نحوي که در فرايند نورد، کاهش ضخامت ورق گرم به ميزان موردنياز مشتري پس از اسيدشويي در تاندم مداوم، با اعمال نيرو و کشش بر روي ورق در دماي محيط با پاشش مخلوط آب دمين و روغن نورد صورت مي‎گيرد.

وي با تأکيد بر اينکه روغن نورد ازجمله ترکيباتي است که فناوري بسيار خاصي دارد و فقط برخي از شرکتهاي محدود در دنيا دانش فني ساخت اين روغن را در اختيار دارند، افزود: در پي دستيابي به فرمولاسيون اين روغن در شرکت فولاد مبارکه که با همکاري شرکتهاي داخلي در خط نورد دوقفسه اي در سال 1392 رخ داد و موجب داخلي شدن 100 درصد تأمين اين واحد شد، بلافاصله مطالعات جديد براي دستيابي به دانش فني و توان توليد داخلي روغن هاي موردنياز خط تاندم ميل مداوم در دستور کار قرار گرفت. در همين راستا پس از انجام تستهاي آزمايشگاهي با توجه به اينکه طراحي روغني متفاوت با روغن نورد دو قفسه‏اي با شرايط تاندم ميل مداوم در ابعاد بزرگتر و تنوع گريدهاي فولادي موردنياز بود، تست عملياتي اوليه در سال 93 انجام شد و مشخص گرديد انجام موفقيت‏آميز نيازمند بررسي و مطالعات بيشتر است.

قرمزي ادامه داد: تست تکميلي از ابتداي آذر سال 96 به مدت سه ماه انجام شد. در اين مدت روغن نورد آزمايشي در مقايسه با نمون? روغن خارجي عمليات نورد بعضا رفتار بهتري داشت؛ به صورتي که در ماه دوم تست، شاهد دستيابي به رکورد کاهش مصرف روغن به ميزان 250 گرم بر تن توليد نيز بوديم. نتايج بررسيها در خطوط پايين‏دستي نيز عملکرد مناسب روغن داخلي را تأييد مي‏کرد.

وي خاطرنشان کرد: بومي‏سازي اين روغن علاوه بر قطع وابستگي به شرکتهاي خارجي و جلوگيري از خروج ارز، مزايايي ازجمله حذف هزين? انبارداري و نگهداري روغن، هزينه‌هاي ثبت سفارش و هزينه‏هاي حمل و تشريفات گمرکي را نيز به دنبال دارد.

در ادامه محمد رياحي منش مديرعامل شرکت به آرين صنعت اصفهان نيز با تأکيد بر اينکه روغنهاي بومي‎سازي شده از نظر کيفيت با روغنهاي وارداتي قابل رقابت اند، در خصوص نکات فني و بارز اين روغنها افزود: وجود ويژگيهايي مثل امکان تغييرات فني بسته به شرايط خط در کوتاهترين زمان ممکن و با کمترين هزينه؛ مصرف حدود 250 گرم بر تن از اين روغن در شرايط نرمال خط؛ مقاوم دربرابر خوردگي سطح ورق با وجود حضور ppm25 کلر در امولسيون؛ مقاومت در برابر اکسيداسيون در هواي فشرده و دماي بالاي 60 درجه سانتيگراد و يون کلر منفي؛ توليد آهن پودري محدود و بي‏نيازي از استفاده از چندين فيلتر مغناطيسي؛ تميزي بالاي سطح خروجي تاندم و خطوط نهايي؛ تميزي حوضينگ و قفسه‎ها؛ امکان استفاده از غلتکهاي گريت در قفس? 5 بدون افت تميزي و زبري، باعث شده اين روغنها با انواع مشابه روغنهاي توليدشده در خارج از کشور قابل رقابت باشند.


 بخشدار مرکزي دماوند:
 کاهش 23 درصدي ساخت و سازهاي غيرمجاز در دماوند  

 دماوند- صادقعلي

بخشدار مرکزي دماوند از کاهش 23 درصدي ساخت و سازهاي غيرمجاز در اين شهرستان خبر داد.مهدي حيدري در گفتگو با خبرنگار آفرينش و با اعلام اين خبر اظهار داشت: ساخت و سازهاي غيرمجاز و يا همان تغيير کاربري زمينهاي کشاورزي که در حوزه بخش مرکزي از سنوات گذشته اتفاق افتاده نسبت به سالهاي گذشته کاهش يافته است.

حيدري گفت: ممانعت در ايجاد خدماتي که بايد به اين ساخت و سازها ارائه شود و از طرفي هم ايجاد ستاد مبارزه با ساخت و سازهاي غيرمجاز در فرمانداري دماوند و تقويت پليسهاي ساختماني در بخشداري مرکزي و ديگر دستگاههاي مرتبط اين مبارزه را با همت و تقويت بيشتري پيش برديم و با سياست و اولويت بر پيشگيري اين موضوعات را در دست اقدام داريم.وي افزود: سياست ما تلاش بر اين است که ساخت وسازي از شروع اتفاق نيافتد و در اين زمينه پيشگيري شود چرا که يک ساخت و ساز باعث هزينه‌هايي مي‌شود و تخريب در آن سوي موضوع اگر قرار بگيرد اين تخريب باعث مي‌شود سرمايه‌هايي از دست برود لذا پيشگيري را اولويت قرار داديم بر هر موضوعي و با افزايش گروههاي پليس ساختمان در جهاد کشاورزي و همچنين پليس ساختماني بخشداري و شهرداريها همت بر اين بوده است که اين موضوع در حوزه پيشگيري اتفاق بيافتد و اگر ساخت و سازهايي انجام شود قطعا در چارچوب قانون با آنها برخورد خواهد شد.

بخشدار مرکزي دماوند بيان کرد: اگر حداقل 2 ماه اخير را با 2 ماه سال گذشته و 2 ماه مشابه سال 96 مقايسه کنيم 23 درصد کاهش در ساخت و سازهاي غيرمجاز را شاهد هستيم.وي به بافت ساختمانهاي فرسوده دماوند و روستاهاي مرکزي آن اشاره کرد و گفت: يکي از موضوعات خوبي که دولت در سطح کلان پيگيري مي‌کند بحث بافتهاي فرسوده است که بنياد مسکن با سقف وامهايي با درصد پايين و بلاعوض شرايط را فراهم کرده که انشاا... مالکيني که در ساختمانهاي فرسوده زندگي مي‌کنند ترغيب و تشويق شوند و بتوانند بناهاي خود را جديد و ضد زلزله کنند.حيدري افزود: تقريبا تا سقف 20 ميليون تومان وامهاي کم‌درصد است و مبالغي که در شرايط عادي بنياد مسکن براي تهيه نقشه و بحث نظارتها را دارد در اين مورد معافيت قرار گرفته است و در بحث صدور پروانه‌ها که توسط دهياريها و بخشداريها انجام مي‌شود با بخشش صد در صد از آن استقبال خواهد شد و افرادي هم که تحث پوشش دستگاههاي حمايتي قرار دارند مضاعف بر اين پرداختها وام دريافت مي‌کنند که با اين وام کم درصد، کم‌بهره و بخشي هم بلاعوض بتوانند اين بناهاي فرسوده را تغييردهند.

بخشدار مرکزي دماوند بيان داشت: تلاش کرديم آمار کلي بافتهاي فرسوده روستايي را در بخش مرکزي اصلاح کنيم و به تمام مالکين اين بناهاي فرسوده مکتوب اعلام کرديم تا براي استفاده از اين شرايط به ادارات مربوطه مراجعه کنند و قطعا در روزهاي آينده نيز با اين مالکين در مساجد روستاها چهره به چهره جلسه خواهيم گذاشت و آنها را از خطراتي که در آينده مي‌تواند اين بناها را تهديد کند آگاه خواهيم ساخت.


 خبــر 

تشکيل جلسه شوراي حفاظت از آب شهرستان رباط کريم

رباط کريم-اصغري

معاون فني و عمراني فرمانداري رباط کريم در نشست شوراي حفاظت از منابع آب شهرستان رباط کريم تصريح کرد: 4 عامل مهم باعث شده است که کشور در سالهاي اخير با کمبود آب مواجه شود.

به گزارش خبرنگار ما، محمد اميني افزود: کمبود بارندگيها و به دنبال آن فقر سفره‌هاي زيرزميني، افزايش دما و برداشتهاي غيرمجاز و تغيير کاربري اراضي در زمره عاملهاي چهارگانه مي‌باشد.

اميني در اين بخش از سخنان خود افزود: هر مشکلي که در جامعه ما وجود دارد با پنهانکاري درمان نمي‌شوند و ابتدا بايد مشکلات شناسايي و آسيب‌شناسي شده آنگاه تصميمات صحيح اتخاذ شود.

وي با انتقاد از شرکت شهرکهاي صنعتي استان تهران ، تاکيد نمود: در شهرکهاي صنعتي زواره‌اي، ده حسن و کاظم‌آباد بالغ بر 370 چاه غير مجاز وجود که بايست شرکت شهرکهاي صنعتي استان به اين موضوع ورد کند و نسبت به تعيين تکليف آن اقدام نمايد.

اميني در ادامه به سهميه اختصاصي آب شهرکهاي صنعتي اشاره و اظهار داشت: آب موردنياز اين شهرکها از کانال محمديه تخصيص داده شده است.

معاون فرماندار در بخش ديگري از سخنان خود آب‌فروشي در سطح منطقه را نيز مورد انتقاد قرار داد و ضمن ابراز تشکر از مديريت امور آب شهرستان خواستار پيگيري بيش از پيش در اين زمينه شد.

وي افزود: با توجه به کمبود آب در سطح منطقه لازم است مديران دستگاهها سياستهاي تشويقي را مورد نظر قرار دهند و به اطلاع عموم برسانند.

وي از شهرداران و دهياريها خواستند کنترل ساخت و سازها شد و تاکيد نمود قبل از صدور مجوز از شرکت آب و فاضلاب و امور آب استعلام کنند و افزايش بافت شهر و روستا بايست منوط به نظر متوليان امر ازجمله آبفا و امور آب باشد.

معاون فني و عمراني فرمانداري رباط کريم در پايان به کنترل سرريز مخازن، برخورد با مشترکين غير مجاز، اصلاح پروانه بهره‌برداري چاههاي آب کشاورزي و الگوي کشت وآبياري نورين را بعنوان اقدامات اوليه در مديريت مصرف آب در شهرستان تاکيد نمود.

فرماندار بهارستان تأکيد کرد؛

فراهم‌سازي شرايط حضور جوانان در عرصه‌هاي مختلف

بهارستان -اصغري

فرماندار بهارستان ضمن تاکيد بر فراهم کردن شرايط حضور جوانان در عرصه‌هاي اجتماعي، سياسي، اقتصادي و فرهنگي گفت: جلوگيري از ورود جوانان به عرصه از آفتهاي شهرستان بهارستان است.

به گزارش خبرنگار ما بيژن سليمانپور در نشست جوانان و نوجوانان فرهيخته بهارستان اظهار داشت: نقش جوانان در ساختار جامعه مهم و ضروري است زيرا جوانان مسئولين فرداي جامعه محسوب مي‌شوند.

سليمان پور ضمن تاکيد بر فراهم کردن شرايط حضور جوانان در عرصه‌هاي اجتماعي، سياسي، اقتصادي و فرهنگي گفت: يکي از آفتهاي بهارستان اين است که نمي‌گذارند جوانان پا به عرصه گذارند يا درگير قوميتها هستند؛ در حالي که بايد به دنبال افرادي باشيم که لايق باشند.

وي ادامه داد: بايد از ظرفيت فکري جوانان در حل مشکلات مملکت استفاده کنيم و در برگزاري اين جلسات چهره‌هاي جديد از جوانان حضور داشته باشند. فرماندار بهارستان افزود: انتظار مي‌رود روز به روز اين جمع کارآمد باشد و به واسطه اين گونه نشستها جوانان نخبه شهرستان شناسايي شوند.

امام جمعه شهرستان شهريار:

نهضت مصرف بهينه آب را در شهرستان شهريار نهادينه کنيم

شهريار-برزگر

امام جمعه شهرستان شهريار در مراسم همايش ائمه جمعه و جماعات اين شهرستان خواستار برخورد قاطع با افرادي شد که الگوي مصرف آب را رعايت نمي‌کنند.

در اين همايش که با حضور مدير امور آبفاي شهرستان شهريار، مدير دفتر روابط عمومي آبفاي شهرها و شهرکهاي غرب تهران برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمين سالمي امام جمعه شهرستان شهريار از مسئولين آبفا به منظور توسعه پروژه‌هاي آبرساني و شبکه جمع‌آوري فاضلاب طي سالهاي اخير تقدير کرد.

وي افزود: بيشتر افراد در جامعه از وضعيت منابع آبي و ضرورت صرفه‌جويي آن، همچنين مزاياي دفع بهداشتي فاضلاب شهري ناآگاه هستند و وظيفه اطلاع‌رساني و فرهنگسازي در اين راستا را ائمه جماعات به عنوان الگو در جامعه مي‌توانند به نحو موثر انجام دهند.

امام جمعه شهرستان شهريار با بيان اين که نهضت مصرف بهينه آب را بايد در شهرستان شهريار نهادينه کرد، تاکيد کرد: با برخي افراد پرمصرف به دليل خلاء قانوني آن طور که بايد برخورد نمي‌شود، دستگاه قانونگذار بايد در اين زمينه با توجه به حساسيت موضوع هر چه زودتر تمهيداتي انديشيده و اصلاحات لازم را انجام دهد. سالمي در ادامه به تعامل بسيار نزديک آبفا با دفتر امام جمعه شهرستان شهريار اشاره کرد و اظهار داشت: ابلاغ شده است تا ائمه جماعات اين شهرستان در ماه مبارک رمضان از ظرفيت تريبون مساجد بيش از پيش و به نحو مطلوب براي آگاهسازي شهروندان استفاده کرده و حساسيت موضوع بحران آب را براي مردم تشريح کنند. امام جمعه شهرستان شهريار خواست ترتيبي اتخاذ شود تا ائمه جماعات از تصفيه‌خانه فاضلاب شهرستان شهريار بازديد کنند و از نزديک با نحوه کار و فرآيند تصفيه فاضلاب آشنا شوند. در ادامه عزيزا... ولي‌زاده مدير دفتر روابط عمومي آبفاي شهرها و شهرکهاي غرب تهران گفت: ائمه جمعه و جماعات، همچنين حوزه علميه امام جعفر صادق(ع) در مباحث آموزشي مديريت مصرف بهينه و مزاياي دفع بهداشتي فاضلاب در سطح جامعه هميشه همراه آبفا بوده‌اند و ارتباط تعاملي سازنده درراستاي فرهنگسازي داشته‌اند که ستودني است. او افزود: توانمندي روحانيون در پيشبرد اهداف شرکت آب و فاضلاب در ارائه آموزش مديريت مصرف بهينه در سطح جامعه محسوس و موثر بوده است. سپس مدير امور آبفاي شهرستان شهريار گزارشي از عملکرد اين امور ارائه داد و گفت: آب شرب استحصالي که در اختيار مردم قرار مي‌گيرد به ازاي هر مترمکعب 1600 تومان قيمت تمام شده آن است در حالي مبلغ دريافتي از مصرف‌کننده حدود 400 تومان با توجه به کاربري مي‌باشد.

بهزاد اسدي بر بازچرخاني آب و تاثير آن در تغذيه سفره‌هاي زيرزميني اشاره کرد و اظهار داشت: 99 درصد فاضلابهاي خانگي را آب تشکيل مي‌دهد که از پساب به دست آمده بعد از تصفيه آن مي‌توان به بخش کشاورزي رونق بخشيد و ايجاد اشتغال کرد.


 در استان 

پايان عمليات شست‌وشوي پست فشار قوي 400 کيلوولت سد کارون3

اهواز-خبرنگار آفرينش

عمليات شستشوي پست فشار قوي 400 کيلوولت سد کارون3 توسط تيم اجرايي پستهاي بلافصل شرکت نصب، تعمير و نگهداري نيروگاههاي برق آبي خوزستان پايان يافت.

غلامرضا قصابيان مدير پستهاي بلافصل شرکت نصب، تعمير و نگهداري نيروگاههاي برق آبي خوزستان با اعلام اين خبر گفت: عمليات شستشوي مقره‌ها و تجهيزات پست 400 کيلو ولت سد کارون3 طي 48 ساعت به صورت شبانه‌روزي توسط تيم اجرايي پستهاي بلافصل شرکت نصب، تعمير و نگهداري نيروگاههاي برق آبي خوزستان انجام شد.

وي در ادامه افزود: به درخواست واحد نظارت و بهره‌برداري سد و نيروگاه کارون3 به دليل حضور ريزگردها و گرد و خاک ناشي از خشکساليهاي اخير در سطح کشور و جلوگيري از حوادث و مشکلات احتمالي و همچنين پايداري برق شبکه سراسري کشور، عمليات شستشوي تجهيزات و مقره‌هاي پست 400 کيلو ولت به صورت مرحله‌اي انجام شد تا مانع از آسيب رساندن به شبکه برق سراسري و پايداري شبکه شود.

افزايش قابليت اطمينان شبکه برق در ناحيه شمال شرق خوزستان

اهواز-خبرنگار آفرينش

از ترانسفورماتور قدرت شماره يک پست برق اصلي شوشتر شرکت برق منطقه‌اي خوزستان، رفع اشکال اساسي شد.

مدير امور بهره‌برداري ناحيه شمال شرق اين شرکت گفت: ترانسفورماتور شماره يک پست برق اصلي شوشتر طي سنوات گذشته دچار اشکال رشد گازهاي محلول در روغن بوده و بوشينگهاي فشار ضعيف و فشار قوي آن دچار اشکالاتي بودند که نياز به تعويض داشتند.

محسن علي پناهي ادامه داد: با هماهنگيهاي بعمل آمده از اواسط فروردين ماه سال جاري تا اوايل خرداد ماه با تعويض سه دستگاه بوشينگ فشار ضعيف (132 کيلو ولت) و يک دستگاه بوشينگ فشار قوي ( 400 کيلو ولت) و فيلتراسيون روغن، از ترانس مذکور رفع اشکال اساسي شد و وارد شبکه گرديد.

وي بيان کرد: اقدامات انجام شده موجب افزايش پايداري و قابليت اطمينان شبکه پست اصلي شوشتر و به تبع آن ناحيه شمال شرق خوزستان در تابستان پيش رو مي‌شود.

تقدير موسسه خيريه ريحانه از مدير منطقه اردبيل

اردبيل-خبرنگار آفرينش

نماينده ولي فقيه در استان ازسيد حجت مد ني مدير منطقه اردبيل به خاطر حمايت از بيماران سرطاني و کمک مالي به موسسه خيريه ريحانه با اهداي تنديسي از وي تقدير کرد.

به گزارش روابط عمومي منطقه اردبيل، مراسم تقدير از حاميان انجمن خيريه حمايت از بيماران سرطاني و صعب العلاج ريحانه با حضور امام جمعه اردبيل و نماينده ولي فقيه در استان، اعضاي انجمن خيريه ريحانه و تعدادي از خيرين و مديران دستگاههاي اجرايي برگزارگرديد.

در اين مراسم مسئولين و پزشکان انجمن ريحانه از نحوه کمکهاي مردمي و اهداف اين انجمن گزارشي به حاضرين ارائه نمودند و در پايان از خيرين اين موسسه تقدير به عمل آمد.

قابل ذکر است که به دليل مديريت و برنامه‌ريزي لازم در ارائه کمکهاي مالي به اين موسسه و کمک و ياري کارکنان منطقه اردبيل در جهت حمايت از بيماران صعب‌العلاج موسسه ريحانه با اهداي تنديسي توسط امام جمعه اردبيل و نماينده ولي فقيه استان از سيدحجت مدني مدير شرکت نفت منطقه اردبيل تقدير به عمل آمد.

طي چند روز آينده؛

تعيين تکليف مديريت جهاد کشاورزي کهگيلويه و بويراحمد

ياسوج -ربيعي

استاندار کهگيلويه و بويراحمد از تعيين تکليف مديريت جهاد کشاورزي اين استان ظرف چند روز آينده خبر داد.

علي‌محمد احمدي در گفت‌وگوي کوتاه با خبرنگار آفرينش در ياسوج درخصوص علل دير شدن گزينش مدير جهاد کشاورزي استان و همچنين زمان گماردن مدير جديد اين دستگاه اظهار کرد: ما نيز به مانند همه براي کشاورزي استان دغدغه‌منديم.

وي گفت: کشاورزي يکي از محورهاي توسعه استان است و همه بايد براي رونق هر چه بيشتر اين بخش براي توليد و اشتغال بيشتر تلاش کنيم. استاندار کهگيلويه و بويراحمد درخصوص تعيين تکليف مديريت جديد جهاد کشاورزي استان هم از اقدام طي چند روز آينده خبر داد. پس از اين که جعفر گوهرگاني به عنوان معاون استاندار در مديريت فعلي استان برگزيده شد؛ تاکنون جهاد کشاوري کهگيلويه و بويراحمد با سرپرست اداره مي‌شود.

اجراي سيستم قرائت و چاپ آني صورتحساب گاز مشترکين

ياسوج- ربيعي

مدير عامل شرکت گاز استان از اجراي سيستم قرائت آني صورتحساب گاز مشترکين در استان خبر داد.

مدير عامل شرکت گاز استان از اجراي سيستم قرائت آني صورتحساب گاز مشترکين در استان خبر داد و گفت: اين اقدام با هدف خدمات‎رساني بهتر به مشترکين گاز، صرفه‎جويي در زمان و شفافيت در تحويل صورتحساب گاز صورت گرفته است

رحمان خادم در توضيح استفاده از اين سيستم افزود: در اين روش کنتورخوانان همزمان با قرائت کنتور نسبت به تحويل صورتحساب به مشترکين اقدام مي‏کنند.وي با بيان اينکه بعد از ثبت قرائت کنتور، اطلاعات در نرم‎‏افزار موجود در گوشي همراه کنتور خوانان وارد و همزملن صورتحساب مشترک چاپ مي‌شودو افزود: با آموزش کنتورخوانان در سطح استان و راه‎اندازي سيستم بر روي دستگاههاي قرائت و چاپ صورتحساب، کنتورخوانان مجهز به سيستم قرائت و توزيع همزمان شده‎‏اند.خادم صرفه جويي در کاهش دوره وصول مطالبات و زمان، امکان بررسي صورتحساب و اطمينان از تحويل آن به مشترک را از مزاياي اجراي اين طرح براي مشترکين محترم گاز شهري دانست و افزود: به منظور رفاه حال مشترکين گاز خدمات ديگري در کنار اين سيستم پيش‎بيني و در دست اقدام است که طي روزهاي آتي به به هم‎‏استانيهاي عزيز ارائه خواهد شد.وي ادامه داد اميدواريم با راه‎اندازي اين سيستم، پاسخگوي درخواست متقضيان مبني بر تحويل سريع و بدون ابهام قبوض گاز به مشترکين باشيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته