جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/04/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2811

ايران - 2 چين 2
در انتظار روزهاي بهتر

تکذيب استراليايي ها
اختلافي در کار نيست

محمود فکري کاپيتان سابق تيم استقلال :
از استقلال طلبکار نيستم

نيکبخت واحدي هافبک تيم پرسپوليس :
با پرسپوليس مشکل مالي ندارم

جواد نکونام هافبک تيم ملي ايران :
خودم هم نمي دانم چرا بد شروع مي کنيم

حميد استيلي مربي تيم پرسپوليس :
تکليف قطبي بعد از جام ملت ها مشخص مي شود


كوتاه و خواندني از سوت پايان و دقيقه 90


  ايران - 2 چين 2
 در انتظار روزهاي بهتر 

تيم ملي فوتبال کشورمان که در ديدار اول خود مقابل ازبکستان به يک پيروزي باارزش دو بر يک دست يافته بود در دومين ديدار خود در روزيکه زمين ورزشگاه کاملا لغزنده و به سود تيم حريف بود ، به مصاف تيم چين رفت و در پايان به نتيجه مساوي 2 بر 2 دست يافت .
گفتني است که نيمه نخست اين ديدار دو بر يک به سود تيم چين به پايان رسيد و تک گل تيم ايران توسط فريدون زندي زده شد ، اما در نيمه دوم تيم ما توانست گل خورده را جبران نموده و توسط نکونام به گل دوم دست يابد .
شايان ذکر است که در نيمه دوم ايمان مبعلي و جواد کاظميان جانشين علي کريمي و حسين کعبي شدند . 
حال با توجه به نتيجه بدست آمده تيم ايران با چهار امتياز به اتفاق تيم چين در صدر جدول قرار دارد ، ضمن اينکه تيم ايران آخرين بازي خود را برابر مالزي انجام خواهد داد و چين يک بازي دشوار برابر ازبکستان خواهد داشت .


 تکذيب استراليايي ها
 اختلافي در کار نيست  

 گراهام آرنولد سرمربي تيم ملي فوتبال استراليا درآستانه ديدارحساس اين تيم با تايلند، گزارش هاي منتشره در مورد اختلاف بين بازيکنان خود را تکذيب کرد.  به گزارش خبرگزاري فرانسه ازبانکوک، رسانه هاي استراليا باانتقاد از عملکرد تيم ملي اين کشور که هنوز موفق به کسب پيروزي در جام ملت هاي آسيا نشده است، از دودستگي در اردوي تيم ملي استراليا خبر دادند.  گراهام آرنولد که به دليل عملکرد ضعيف استراليا در اولين تجربه حضور در جام ملت هاي آسيا زير فشار است، اظهار داشت: اطلاعي از اختلاف در بين  23  بازيکن خود ندارم. بازيکنان در شرايط خوبي هستند. روزهاي گذشته تمرين خوبي داشتند. جو اردو بسيار عالي است و   خيلي خوب تمرين کردند.  روزنامه ساندي تلگراف نوشت : دو دستگي در بين بازيکنان تيم ملي استراليا موجب افت عملکرد اين تيم شده است و اين امر پس از شکست  3 بريک آنها مقابل عراق که استراليا را در آستانه حذف در مرحله گروهي قرار داد، بيشتر هم شد. 


 محمود فکري کاپيتان سابق تيم استقلال :
 از استقلال طلبکار نيستم  

محمود فکري کاپيتان سابق تيم فوتبال استقلال يقينا فصل آينده در تيم استقلال جايي نخواهد داشت و بايد او را يکي از جدا شده هاي آبي پوشان دانست .
فکري در خصوص اينکه بعد از جدايي از استقلال چه تصميمي دارد ، گفت: با جدايي ام از تيم کنار آمده ام و از اين باشگاه ارثيه نمي خواهم. 
وي افزود : فعلا در حال مذاکره با تيم هاي مختلف هستم و براي انتخاب تيم آينده ام عجله اي ندارم. شرايط هر تيم بهتر باشد، سريع آن را انتخاب مي کنم. برايم بازي در تهران يا شهرستان فرقي نمي کند. 
وي اضافه کرد: مذاکره  با اين تيم  همان قدر جدي است که با ساير تيم ها در حال مذاکره هستم. 
فکري در پاسخ به اينکه رابطه خود را با باشگاه استقلال قطع کرده يا خير، گفت: هنوز با باشگاه در ارتباطم. رفاقتم با فتح الله زاده و حجازي را دارم. از همان اول هم گفته بودم که آنها حق دارند درباره تيم تصميم بگيرند; اما بعضي نمي خواهند قبول کنند و با اين مسئله کنار آمده ام. 
وي تصريح کرد: در بعضي مطالب مي خوانم که نوشته اند فکري در حاليکه ناراحت است، خودش را عادي جلوه مي دهد. نه اينکه ناراحت نباشم; اما با اين جدايي کنار آمده ام. 
فکري با طبيعي خواندن اين شرايط، گفت: هر مربي بايد از بازيکناني استفاده کند که مي خواهد. مطمئنا بايد ناراحت باشم و اگر نشوم، کار قشنگي انجام نداده ام. 
کاپيتان سابق اين تيم اظهار داشت: هر چه باشد، جواني ام را به پاي اين تيم داده ام; اما از اين باشگاه ارثيه نمي خواهم و طلبکار نيستم.  فکري در اينکه بهتر نيست با پيراهن استقلال از فوتبال کناره گيري کند، اظهار داشت: وقتي مي توانم به فوتبال ادامه دهم، چرا بايد خداحافظي کنم. فکر نمي کنم با حضورم در تيم ديگر، هواداران هم از دستم ناراحت شوند چون به خاطر پول پيراهن استقلال را نفروختم. 
وي خاطر نشان کرد: قطعا پس از 14 سال، بازي در تيم ديگر سخت است; اما نمي شود کاري کرد. اين يک آزمايش برايم است که آيا مي توانم ادامه دهم يا نه. 


 نيکبخت واحدي هافبک تيم پرسپوليس :
 با پرسپوليس مشکل مالي ندارم  

عليرضا نيکبخت واحدي هافبک تيم فوتبال پرسپوليس از روزيکه به جمع سرخپوشان ملحق شده است سعي دارد خود را به دور از حاشيه نگه داشته و فوتبال خود را دنبال کند .
وي در مورد شايعاتي که اخيرا پيرامون وي شنيده مي شود ، گفت : نمي دانم چرا برخي مخالفان هر روز خبرهاي ضد و نقيضي از پرسپوليس منتشر مي کنند. من هيچ مشکلي با اين تيم و مسوولانش ندارم و در بهترين شرايط اردويي در حال تمرين هستم.
نيکبخت واحدي با بيان اينکه فصل آينده با قدرت تر از گذشته در خدمت پرسپوليس خواهد بود يادآورشد: صحبت هايي که در مورد مشکلات مالي از قول من مطرح شده است صحت ندارد. قبل از سفر به کيش با آقاي کاشاني گفتگو کردم و قرار شد پس از بازگشت به تهران در جلسه اي وضعيت مشکلات مالي هم مشخص شود.
وي تاکيد کرد: هيچ وقت باشگاه پرسپوليس را تهديد به جدايي نکرده ام و مطمئن باشيد با تمام وجود در تمرينات اين تيم شرکت مي کنم. خبرهايي که اين روزها منتشر مي شود از سوي مخالفان باشگاه است که فقط مي توان براي آنها تاسف خورد.
عليرضا نيکبخت واحدي درمورد شرايط تيم و اردوي کيش گفت: ما اردوي بسيار خوبي را پشت سر مي گذاريم و در بهترين شرايط تمرين مي کنيم. اميدوارم بتوانيم در ادامه تمرينات نيز همين روند نيز ادامه داشته باشد تا پرسپوليس بتواند حضوري پرقدرت در رقابت هاي ليگ برتر داشته باشد.


  جواد نکونام هافبک تيم ملي ايران :
 خودم هم نمي دانم چرا بد شروع مي کنيم  

تيم ملي ايران در بازي اول خود مقابل ازبکستان شروع بد اما پايان خوبي داشت ، در ديدار روز گذشته مقابل چين نيز تيم ما بازي را بد شروع کرد اما خوب به پايان برد .
در اين خصوص جواد نکونام هافبک تيم ملي کشورمان گفت: بازي بسيار مهمي بود. پيش از اين ديدار نيز مي دانستيم که بازي بسيار دشواري را پيش رو داريم. چين تيم خوب و هماهنگي بود و در نيمه اول دو گل بسيار بد را دريافت کرديم. هدف ما شکست چين بود. اما فکر مي کنم که آنها به تساوي هم راضي بودند. 
وي افزود: ما با تفکر شکست چين وارد بازي شديم اما، متاسفانه اين اتفاق نيفتاد و تنها به يک امتياز دست يافتيم. به هر حال از اين نتيجه راضي هستيم. چرا که ما ديدار راحت تري را در آخرين گام پيش رو داريم. 
وي اضافه کرد: تمام هدف ما اين است که به عنوان تيم نخست به مرحله بعدي جام ملت ها صعود کنيم. بازي آخرمان راحت تر از دو بازي قبل است اما، با اين حال نمي توان آن ديدار را نيز پيش بيني کرد. 
وي درباره تساوي ايران وچين اظهار کرد: براي خودمان هم جاي تعجب است که چرا در دو بازي گذشته بازي را بسيار بد شروع کرديم. در اين ديدار نيز در نيمه اول بسيار ضعيف بوديم اما، خوشبختانه با تلاش بازيکنان و تغييرات مثبت کادر فني موفق به جبران دو گل خورده شديم. متاسفانه هم تيم ازبکستان و هم چين مقابل ما بازي بسته اي را ارايه کردند و به همين دليل نمي توانستيم آن طور که بايد بازي کنيم. 
وي درباره گلي که به ثمر رساند گفت: اين تلاش همه بچه ها بود که توسط من به ثمر رسيد. خوشبختانه در نيمه دوم بازي هجومي را ارايه داديم و بازيکنان به خوبي در زمان حمله به حريف فشار آوردند.


  حميد استيلي مربي تيم پرسپوليس :
 تکليف قطبي بعد از جام ملت ها مشخص مي شود  

در حاليکه اين روزها حرف هاي ضد و نقيضي در خصوص حضور افشين قطبي در ايران شنيده مي شود ، حميد استيلي که اين روزها کار مربيگري پرسپوليس را بر عهده دارد ، گفت : وضع  افشين قطبي  براي هدايت تيم فوتبال پرسپوليس پس از رقابت هاي جام ملت هاي آسيا مشخص مي شود. 
وي افزود : قطبي تا پايان جام ملتهاي آسيا با تيم فوتبال کره جنوبي قرار دارد و انعقاد قرارداد براي هدايت اين تيم را به بعد از پايان اين مسابقات موکول کرده است. 
وي درباره تشکيل اردوي آمادگي اين تيم در جزيره کيش گفت : بازيکنان تيم فوتبال پرسپوليس تمرينات خوبي را در اين اردو پشت سر مي گذارند.  استيلي افزود: در اين اردو افزون بر بازيکنان قديمي تيم پرسپوليس بازيکناني که به تازگي با اين تيم قرارداد منعقد کرده اند نيز حضور دارند علاوه بر آن سه بازيکن نيز براي دادن آزمون هاي مختلف در کيش به سر مي برند که در صورت رضايت کادر فني با آنان قرارداد منعقد خواهيم کرد. 
وي ادامه داد : تيم فوتبال پرسپوليس به دور از حاشيه ها دراين مدت تمرينات خوبي را در کيش پشت سر گذاشته است. 


 كوتاه و خواندني از سوت پايان و دقيقه 90 


 بازگشت مجدد ناصر محمدخاني به پرسپوليس 

پس از اتفاقات ناخوشايندي که چند سال پيش براي ناصر محمدخاني مربي و بازيکن اسبق تيم فوتبال پرسپوليس رخ داد ، او از فوتبال دور بود ; اما طي روزهاي گذشته شنيده شد که مسوولين پرسپوليس قصد دارند بار ديگر از وجود وي در تيم هاي پايه پرسپوليس استفاده کنند .
در اين رابطه محمدخاني گفت : براي حضوري دوباره در تيم هاي پايه پرسپوليس مديرعامل باشگاه پرسپوليس بامن صحبت کرده است.  وي افزود : با توجه به برنامه ريزي هاي انجام شده به اتفاق محمد پنجعلي تصميم داريم بازيکنان خوبي را براي تيم بزرگسالان پرسپوليس تربيت کنيم.  وي ادامه داد : تيمي همانند پرسپوليس بايد به جايگاهي برسد که نيازهاي ديگر باشگاه ها را در رده هاي سني نوجوانان، جوانان ،اميد و بزرگسالان تامين کند.

 جواد کاظميان مهاجم تيم ملي : 
فعلا به اروپا نمي روم

جواد کاظميان در دو بازي اخير تيم ملي کشورمان توانسته است بازي هاي خوبي ارائه دهد و اينطور گفته مي شود که وي قصد دارد از امارات به يکي از تيم هاي باشگاهي اروپا ملحق شود .
در اين خصوص جواد کاظميان گفت: فعلا از حضور در ليگ امارات راضيم و به خاطر يک سري مسايل شخصي به حضور در اروپا فکر نمي کنم.  وي افزود: من اگر طالب حضور در اروپا بودم به پيشنهادات سال هاي قبل تيم هاي آلماني جواب مي دادم و به اروپا مي رفتم.  کاظميان در ادامه با بيان اينکه من به قراردادم به تيم الشباب پايبندم، اضافه کرد: اميدوارم در اين فصل در کنار دوهموطن خود بازي هاي خوبي را در اين تيم به نمايش بگذاريم وبراي اين تيم مثمر ثمر باشيم.  وي در پايان با ابراز خوشحالي از پيروزي تيم ملي ايران در برابر ازبکستان و گلزني خود افزود: ما فعلا تمام سعي مان بر اين است تا با انجام بازي هاي خوب بتوانيم به ناکامي ايران در سه دهه گذشته در جام ملت ها پايان دهيم وتنها قهرماني در اين دوره از بازي هاست که فوتبالدوستان وما بازيکنان را راضي مي کندوهدف کلي ما مقام قهرماني در اين بازي هاست. 
 
شروع تمرينات الشباب با حضوراولادي 

تيم الشباب که ليگ جديد فوتبال امارات را با حضور سه فوتباليست ايراني شروع خواهد کرد بعد از انجام تست هاي فني وپزشکي در روزهاي گذشته، تمرينات خود را به دستور سروزو برزيلي سرمربي اين تيم شروع شد.  مهرداد اولادي درغياب مبعلي و کاظميان بخاطر حضور در جام ملت هاي آسيا هم در اين تمرينات حضور دارد. 
 
تاکيد هيات مديره پرسپوليس بر جذب قطبي

هيات مديره  باشگاه پرسپوليس در محل دفتر سعيدلو و در غياب انصاري فرد تشکيل جلسه داد و در خصوص آخرين شرايط باشگاه و نقل و انتقالات بحث و بررسي کرد و کليه  اعضا با اتفاق تاکيد کردند که سقف مبالغ منظور شده براي جلب بازيکنان بايد در کليه  قراردادها رعايت شود.  گفتني است که هيات مديره باشگاه پرسپوليس با حضور کليه  اعضا در حالي تشکيل جلسه داد که هنوز بحث حضور يا عدم حضور افشين قطبي به عنوان سرمربي آينده پرسپوليس نامشخص است اما، به گفته  حسن بيادي بحث حضور قطبي در نشست هيات مديره نيز بار ديگرمطرح و بر همکاري قطبي با پرسپوليس تاکيد شده است.  سخنگوي هيات مديره باشگاه پرسپوليس در اين باره گفت: کليه  بحث هاي اخير مطرح شده دراين باره نيز کذب است. هيات مديره بار ديگر بر تسهيل حضور قطبي در تيم پرسپوليس تاکيد دارد و اميدواريم که پس از جام ملت ها مطابق آنچه که توافق شده است قطبي به تهران بيايد.  وي افزود: همچنين مقرر شد براي ساخت ورزشگاه اختصاصي پرسپوليس اقدامات لازم انجام شود که در اين راستا پس از مشخص شدن زمين مورد نظر فعاليت هاي اجرايي آن انجام شود.  بيادي همچنين از توافق هيات مديره براي جذب دو بازيکن آفريقايي خبر داد. 
 
خوردبين استيلي را جانشين قطبي کرد

محمود خوردبين سرپرست تيم فوتبال پرسپوليس در مورد آخرين وضعيت  سرمربيگري اين تيم گفت: معتقدم اگر تحت هر شرايطي قطبي به ايران نيايد، حميد استيلي بهترين گزينه  براي سرمربي گري است. 
وي افزود : افشين قطبي قرارداد جديدي به باشگاه ارسال کرده است که شرايط وي بايد به تاييد هيات مديره برسد، پس از توافق دو جانبه احتمال حضور وي در تهران وجود دارد.  وي اضافه کرد: شرايط براي توافق دو جانبه دشوار شده است اما، هنوز هم احتمال رسيدن به توافق وجود دارد. باشگاه مجبور است گزينه هاي ديگري به جز قطبي را نيز مد نظر داشته باشد که اگر تحت هر شرايطي او نتوانست به ايران بيايد تيم بدون سرمربي نباشد. اگر گزينه اي بعدي پس از قطبي مطرح باشد، حميد استيلي شانس اول است و باشگاه نيز به وي اعتقاد دارد.  خوردبين تاکيد کرد: به نظر من شانس استيلي بيش تر از ساير گزينه هاست.  سرپرست تيم فوتبال پرسپوليس در مورد انتخاب کادر فني گفت: هيات مديره در اين مورد تصميم گيري مي کند و تاکنون هيچ چيز در اين باره مشخص نشده است. 


 روزنامه هاي مالزي
مالزي برابر ايران، چند گل دريافت خواهد کرد؟ 

روزنامه   Star  مالزي شکست پنج بر صفر تيم ملي اين کشور برابر ازبکستان را شرم آور توصيف کرد. 
اين روزنامه نوشت: تيم ملي مالزي يک بار ديگر شکست سنگيني خورد و اين بار برابر ازبکستان پنج گل دريافت کرد.
روزنامه   Star  در ادامه مطلب خود نوشت: تيم ملي فوتبال مالزي روز هجدهم جولاي در آخرين بازي گروهي به مصاف تيم ملي فوتبال ايران خواهد رفت و اکنون اين سوال مطرح مي شود که در برابر اين تيم مالزي چند گل دريافت خواهد کرد.
 
انتقاد روزنامه هاي اماراتي از حذف اين تيم
 از جام ملت ها 

بعداز شکست 3 بر يک تيم ملي امارات در برابر تيم ژاپن و حذف اين تيم، رسانه هاي امارات با انتقاد از بازيکنان و کادر فني اين تيم با تيترهاي مختلف به ابعاد اين دو شکست در بازي هاي جام ملت ها پرداختند. 
روزنامه هاي اماراتي نداشتن تاکتيک تيمي بالا وغرور قهرماني در جام خليج فارس و نداشتن انسجام تيمي را از دلايل شکست تيم امارات دانستند. اين نشريات با اعلام اين  که بايد چهار سال ديگر انتظار بکشيم و حسرت بخوريم تاکيد کرد ه اند که بايد مسولان فوتبال واکنش شديدي به اين شکست ها نشان دهند. 
 
ديدار مديرمالي الشعب با مهرزادمعدنچي
 در مالزي

هاشم الزرعوني مدير مالي ونقل وانتقالات باشگاه الشعب بعد از توافق کامل درباره جذب مهرزاد معدنچي با مدير برنامه هاي اين بازيکن براي ديدار با معدنچي وانجام يک  سري کارها از اين انتقال با اين بازيکن ديدارکرد. 
طبق توافقات انجام شده، معدنچي با قراردادي يکساله و قابل تمديد براي فصل بعد به الشعب امارات پيوسته است. 

امروز ، آغاز دور سوم رقابت هاي جام ملتهاي آسيا

دور سوم چهاردهمين دوره مسابقات فوتبال جام ملتهاي آسيا از امروز با انجام دو ديدار از گروه دوم در ويتنام آغاز مي شود. 
ديدارهاي اين دور تکليف تيم هاي صعودکننده هر گروه به مرحله يک چهارم نهايي را مشخص مي کند. 
رقابت هاي امروز به صورت همزمان بين تيم هاي قطر با امارات عربي متحده در ورزشگاه شهر هوشي مينه و تيم هاي ژاپن با ويتنام درورزشگاه ملي مادي دينه هانوي برگزار مي شود. 
تيم امارات عربي متحده اولين تيم حذف شده از گروه دوم به شمار مي رود اما تکليف دو تيم صعودکننده را رقابت هاي امروز مشخص مي کند. 
تاکنون تيم هاي ژاپن و ويتنام هر کدام با يک پيروزي و يک تساوي و کسب   4 امتياز به ترتيب در رده هاي اول و دوم اين گروه قرار دارند. 
تيم قطر نيز که درحال حاضر با کسب   2 امتياز در رده سوم اين گروه قرار دارد در صورت پيروزي برابر امارات عربي متحده پنج امتيازي شده و به جمع مدعيان صعود مي پيوندد. 
 
بازگشت افشين پيرواني به مالزي

افشين پيرواني مربي تيم ملي فوتبال کشورمان که براي شرکت در مراسم تشييع پيکر برادرش به ايران سفر کرده بود مجددا به مالزي بازگشت. 
گفتني است که پيرواني پس از حضوري کوتاه مدت در ايران و حضور در مراسم تدفين بردارش به مالزي بازگشت و در بازي مقابل چين روي نيمکت نشسته بود . 

کاپيتان چين محروم شد 

ژنگ ژي کاپيتان تيم ملي فوتبال چين با دريافت کارت زرد از داور ديدار با ايران از بازي سوم برابر ازبکستان محروم شد. 
وي که در ديدار ديروز برابر ايران با بازوبند کاپيتاني وارد ميدان شده بود با دريافت کارت زرد از القندي داور اين بازي دو اخطاره شد تا بازي پاياني تيمش برابر ازبکستان را از دست بدهد.
تيم ملي فوتبال چين در آخين بازي خود در مرحله مقدماتي بايد به مصاف تيم ملي فوتبال ازبکستان برود.
 
نکونام  بهترين بازيکن شناخته شد 

جواد نکونام  هافبک تيم ملي فوتبال ايران به عنوان بهترين بازيکن ديدار تيم هاي ايران و چين برگزيده شد. 
نکونام عصر ديروز در ديدار دو تيم که در شهر کوالالامپور مالزي برگزار شد ، يکي از دو گل تيم ايران را به ثمر رساند. 
کميته برگزاري گروه سوم رقابت هاي فوتبال جام ملت هاي آسيا در پايان اين ديدار جايزه اي به نکونام اهدا کرد.

طالب لو و صادقي آزمايش دوپينگ دادند 
پاسخ تست نصرتي و طالب لو منفي اعلام شد 

وحيد طالب لو و امير حسين صادقي، دو بازيکن ذخيره ايران در پايان بازي با چين براي آزمايش دوپينگ انتخاب شدند. 
پس از تساوي دو بر دو تيم ملي فوتبال ايران در ديدار برابر چين در گروه  C  جام ملت هاي آسيا، طالب لو و صادقي از سوي مسوولان ضد دوپينگ براي آزمايش انتخاب شدند. 
دکتر نصيري، پزشک تيم ملي فوتبال با بيان اين خبر به ايسنا گفت: جواب آزمايش طالب لو و نصرتي که پس از ديدار با ازبکستان از آنها تست گرفته شد، منفي اعلام شده است. 

ماکسيم شاتسيخ کاپيتان تيم ملي ازبکستان: 
شانس ما بيشتر از چين است 

ماکسيم شاتسيخ مهاجم تيم ملي فوتبال ازبکستان که دربازي اول اين تيم باايران به دليل محروميت حضورنداشت، گفت : با احترام به تيم ملي فوتبال ايران نگاه مي کنم. 
وي اظهارداشت: تيم ملي فوتبال ايران يکي ازبهترين تيم هاي حال حاضر آسياست و فراموش نکنيم تيم ايران ازجام جهاني امده است . 
شاتسيخ تصريح کرد: تيم ملي فوتبال ايران يک سروگردن ازتيم هاي ديگر حاضر در جام ملتهاي آسيا بالاتر است . 
وي درپايان تاکيد کرد: اما دراين گروه شانس ازبکستان به مراتب بيشتر از چين است . 


حمايت هري کيول  از  آرنولد 

تيم استراليا تنها يک امتياز از دو بازي خود دراين رقابت ها کسب کرده است و شانس اندکي براي حضور در مرحله بعد دارد. آخرين شانس اين تيم براي حضور در مرحله بعد شکست تيم تايلند، صدرنشين گروه    A  است . 
در اين راستا هري کيول مهاجم تيم ملي فوتبال استاليا بعد از شکست سنگين اين تيم با نتيجه 3 بر يک مقابل عراق ، از گراهام آرنولد سرمربي اين تيم پشتيباني کرد. 
آرنولد ، بعد از بازي با عراق عملکرد تعدادي از بازيکنانش را زير سئوال برد و اعلام کرد آنها تمايلي براي حضور در اين رقابت ها ندارند. 
کيول در اين باره عنوان کرد:  من تعجب مي کنم. زيرا زماني که او از همه بازيکنان خواست که به اينجا بيايند ، همگي موافقت صددرصدشان را اعلام کردند. شايد او احساس شخصي اش را بيان کرده همه ما پشت او هستيم بايد به او فرصت داد تا آرام شود. اگر با شانس کمي که داريم مقابل تايلند به پيروزي برسيم ، موفقيت را مديون تلاش هاي او هستيم. مي دانم ديگران فقط براي مربي ناراحت نيستند بلکه براي تيم هم ، به همان اندازه نگرانند. 
 
مارک ويدوکا مهاجم تيم ملي استراليا : 
ما کم فروشي نکرديم
انتقاد گراهام آرنولد سرمربي تيم ملي فوتبال استراليا به بازيکنان بزرگ و ستاره اين تيم خشم بازيکنان را در پي داشت. 
پس از آن که تيم ملي استراليا در دومين ديدار گروهي برابر تيم ملي عراق تن به شکست سه بر يک داد، آرنولد بازيکنان اين تيم را به کم کاري متهم کرد و با طعنه گفت: به بازي آنها نگاه کنيد، شايد شرايط براي آنها نامناسب است. بعضي از آنها گفته اند ديگر نمي خواهيم اينجا باشيم. حرف من اين است که اگر مي خواهيد مي توانيد برويد.
پس از اين انتقاد، مارک ويدوکا بازيکن با تجربه تيم ملي استراليا در واکنش به صحبت هاي سرمربي گفت: هر کدام از بازيکنان که اينجا هستند مي خواهند بمانند. اگر ما به تعطيلات نرفتيم حتما به اين خاطر است که مي خواهيم اينجا باشيم و فکر نمي کنم کسي مي خواسته کم فروشي کند.
 
اينيليف سرمربي تيم فوتبال ازبکستان :
با آمادگي بهتري به مصاف چين مي رويم

اينيليف سرمربي تيم فوتبال ازبکستان در مسابقات جام ملت هاي آسيا، با وجود پيروزي   5 بر صفر تيمش مقابل تيم مالزي، مي گويد: بازيکنان ازبکستان تا ديدار بعدي برابر تيم چين از وضع بهتري برخوردار خواهند شد. 
رئوف اينيليف معتقد است که شرايط براي بهبودي تيمش وجود دارد. 
تيم ازبکستان در ديدارهاي گروه سوم مسابقات فوتبال جام ملت هاي آسيا با گل هاي ماکسيم شاتسکيخ (2 گل)، تيمور کاپادزه، اولوگبک باکائف و عزيز ايبراگيموف هر کدام يک گل برابر تيم مالزي ميزبان اين مسابقات به پيروزي رسيد تا شکست   2 بر يک در ديدار نخست مقابل ايران کمرنگ شود و اين تيم به صحنه رقابت بر سر صعود به مرحله حذفي بازگردد. 
با اين حال، اينيليف از عملکرد بازيکنانش به طور کامل راضي نبود وي پس از اين ديدارگفت: من از عملکرد تيم خود صددرصد راضي نيستم.  هرچند ما در سطح خيلي خوبي بازي کرديم و من از اين نتيجه خوشحالم. 
وي گفت: اگر تمام نکات خوب بازي هايي که تاکنون انجام داده ايم را کنار هم جمع کنيم، باور دارم که مي توانيم در بازي بعدي مقابل چين بازي بهتري انجام دهيم . 
 
نوريزان باکار سرمربي تيم ملي فوتبال مالزي: 
ايران تيم بزرگي است 

نوريزان باکار سرمربي تيم ملي فوتبال مالزي که تيمش در دو بازي خود   10 گل خورده است ،گفت : ما به تيم فوتبال ايران به چشم يک حريف بزرگ مي نگريم و براي بازي با آنها احترام فوق العاده اي قائل هستيم. 
باکار که عملا تيمش از گردونه رقابت هاي فوتبال جام ملتهاي اسيا  2007 خارج شده است، افزود: طبيعي است که ما انگيزه لازم را براي ديدار آخر در مقابل ايران نداشته باشيم. 
وي اظهار داشت : ما به ديدار ايران مي رويم تا بازيکنان مالزي تجربه بازي با يک تيم بزرگ مانند ايران راهم بدست آورده باشند. 
ديدار تيم هاي ملي فوتبال ايران و مالزي روز   27 تيرماه برگزار ميشود. 


تظاهرات فوتبالدوستان اندونزي عليه داور اماراتي

علاقمندان به فوتبال در اندونزي در اعتراض به تصميمات داور در جريان شکست   2 بر يک تيم ملي اين کشور مقابل عربستان تظاهرات کردند. 
به گزارش خبرگزاري اسوشيتدپرس از جاکارتا، به اعتقاد آن ها، داور در اين مسابقه جانبدارانه قضاوت کرده است. 
تظاهرکنندگان که با حمل بنرهايي که روي آن ها نوشته شده بود اين داور يک احمق است! و لطفا بازي جوانمردانه، در حالي که فرياد مي زدند، خارج از هتل محل اقامت مسوولان کنفدراسيون فوتبال آسيا درجريان برگزاري مسابقات جام ملت هاي آسيا، تجمع کردند. 
آنها علي البداوي داوراماراتي ديدار اندونزي و عربستان را به قضاوت جانبدارانه به نفع تيم عربستان متهم کردند. 
يکي از اين   200 نفر گفت: مسوولان حداقل بايد داور را از يک کشور بي طرف مثل استراليا يا چين انتخاب مي کردند. در اين مسابقه تصميمات درستي گرفته نشد. 


 پايان رقابت هاي آمادگي جسماني دانشگاه ها و آموزشگاه هاي ارتش
سازمان تربيت بدني ارتش در ادامه نهمين جشنواره فرهنگي ورزشي آموزشگاه ها و دانشگاه هاي ارتش جمهوري اسلامي ايران در قسمت آموزشگاه ها در ترم تابستان اقدام به برگزاري رقابت هاي آمادگي جسماني ، با حضور تيم هايي از آموزشگاه هاي مختلف ارتش نمود .
به گزارش روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران (تربيت بدني) در اين مسابقات که به ميزباني نيروي دريايي برگزار شد ، ورزشکاران در مواد دراز نشست ، بارفيکس ، انعطاف پذيري ، سرعت و دو استقامت با هم به رقابت پرداختند که در پايان ، تيم فرماندهي آموزش هاي هوايي شهيد خضرايي نيروي هوايي به مقام اول رسيد و تيم هاي آموزشگاه نظامي نيروي زميني ، فرماندهي آموزشي تفنگداران دريايي منجيل و مرکز آموزش تخصص هاي دريايي رشت نيروي دريايي به ترتيب مقام هاي دوم تا چهارم را از آن خود کردند .

برگزاري مسابقات تنيس روي ميز جانبازان و معلولين قهرماني ايران در مشهد 

غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; بيست و پنجمين دوره مسابقات تنيس روي ميز قهرماني جانبازان و معلولين ايران از   27 تا   30 تير ماه به ميزباني مشهد برگزار مي شود. 
گفتني است که اين رقابت ها با حضور   170 ورزشکار آذربايجان شرقي ، آذربايجان غربي ، اردبيل ، اصفهان،بوشهر، تهران، توابع تهران ، چهارمحال و بختياري ، خراسان جنوبي ، خراسان رضوي ، زنجان،سمنان، سيستان وبلوچستان ، فارس ، قزوين ، قم ، کردستان ،کرمان، گلستان،گيلان، لرستان ، مازندران، هرمزگان ، همدان ، يزد و شهرستان کرج در طرقبه مشهد مقدس برگزار مي شود.  در دوره گذشته اين مسابقات تيم تهران قهرمان و خراسان رضوي و کرج به ترتيب دوم وسوم شدند. 
 
نائوهيرو تاکاهارا مهاجم تيم ملي ژاپن : 
به ويتنام رحم نمي کنيم 
  
نائوهيرو تاکاهارا بازيکن برجسته تيم ملي فوتبال ژاپن، هشدار داد در ديدار امروز برابر ويتنام که يکي از چهار ميزبان چهاردهمين دوره رقابت هاي جام ملتهاي آسياست، ذره اي ترحم درکار نخواهد بود. 
به گزارش خبرگزاري فرانسه از هانوي، تيم ويتنام در ورزشگاه ملي ماي دين برابر انبوه تماشاگران خود به ميدان خواهد رفت اما به اعتقاد تاکاهارا، ژاپن آنقدر باتجربه هست که کنترل مسابقه را در دست گرفته و تماشاگران را ساکت کند.  وي اظهارداشت: بارها در چنين شرايطي بازي کرده ايم. ما فقط فوتبال خود را انجام مي دهيم تا نتيجه بگيريم.  مهاجم   29 ساله باشگاه اينتراخت فرانکفورت آلمان در دو ديدار تيم ژاپن در رقابت هاي جاري، سه گل به ثمررسانده تا اين تيم به همراه ويتنام با يک برد و يک تساوي برابر باشند و البته حساسيت ديدار امروز براي تعيين سرگروه بيشتر شود. 

    برهاني امروز رسما پرسپوليسي مي شود 
سايت رسمي باشگاه پرسپوليس تهران اعلام کرد  آرش برهاني  امروز با حضور در هيات فوتبال استان تهران رسما قرارداد خود را با تيم پرسپوليس به امضا خواهد رساند. 
بازيکن فصل گذشته تيم پاس تهران ، با حضور در باشگاه پرسپوليس با  حميد کاشاني  مديرعامل اين باشگاه براي عضويت در تيم فوتبال باشگاه پرسپوليس به توافق رسيد. 
قرارداد آرش برهاني با باشگاه پرسپوليس يک ساله خواهدبود. 
     
موقعيت نکونام در خطر

روزنامه  AS  اسپانيا با بررسي تغيير و تحولات اخير تيم اوساسونا از به خطر افتادن موقعيت بازيکن ايراني در ترکيب اصلي اين تيم خبر داد. 
به گزارش روزنامه  AS  اسپانيا، خاوير پورتيو با انتقال به اوساسونا تشنه پاس هاي گل اروپايي نکونام است; اما خريد دو هافبک تدافعي بزرگ(نگرادو و پاوون) که خاصيت نفوذي هم دارند، ممکن است جاي جواد نکونام را در ترکيب ثابت تنگ کنند. 
سيگاندا، سرمربي اوساسونا با توجه به اين مسئله قصد دارد ميان هافبک هاي خود رقابتي سالم ايجاد کند; اما اين رقابت ممکن است به قيمت افت اين تيم در جدول لاليگا تمام شود. 


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
خبر دانشگاه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته