جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/04/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - دوشنبه نسخه شماره 2811

توسط قاليبافان شاهيندژي صورت گرفت;
توليد 12 هزار مترمربع فرش نفيس دستباف

براي نخستين بار در کشور صورت گرفت;
راه اندازي نمايشگاه دائمي صنايع دستي در کرج

معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي:
بروز مشکلات در اجراي طرح هاي ملي امري طبيعي است


ايران در گذر زمان


کوتاه و خواندني از ايران زمين و گل گشت


  توسط قاليبافان شاهيندژي صورت گرفت;
 توليد 12 هزار مترمربع فرش نفيس دستباف  

اروميه - خبرنگار آفرينش
رئيس اداره بازرگاني شهرستان شاهيندژ گفت: قاليبافان شاهيندژي امسال 12 هزار مترمربع فرش نفيس دستباف در نقشه هاي افشار، بيجار، مارال و منحني توليد و به بازارهاي داخلي عرضه کرده اند.
مجيد رحمتي، نوع فرش هاي توليدي را، 60 درصد ابريشمي و 40 درصد پشمي اعلام کرد و افزود: از ابتداي امسال تاکنون قاليبافان شاهيندژي در دو هزار کارگاه قاليبافي با اشتغالزايي 6 هزار نفر 1500 تخته فرش دستباف به ارزش 11 ميليارد ريال توليد کرده اند.
وي، به ارائه تسهيلات بانکي در قالب اعتبارات بنگاه هاي اقتصادي زودبازده براي سرمايه گذاري در امور صنفي اين شهرستان اشاره کرد و گفت: امسال اين اداره 1039 طرح به بانک هاي عامل معرفي کرده که 410 طرح با اشتغالزايي 470 نفر به بهره برداري رسيده است.


  براي نخستين بار در کشور صورت گرفت;
 راه اندازي نمايشگاه دائمي صنايع دستي در کرج 

کرج - خبرنگار آفرينش
رئيس اداره ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي شهرستان کرج از افتتاح و راه اندازي نمايشگاه دائمي صنايع دستي در محل کاروانسراي شاه عباسي اين شهرستان خبر داد.
مهندس رحمان مخاطب افزود: اين نمايشگاه در پي مصوبه شوراي اداري کرج و پس از يک ماه فعاليت آزمايشي راه اندازي شده و هدف از ايجاد آن حمايت از هنرمندان، توسعه صنايع دستي در کشور و حمايت از اشتغال است. زيرا با افزايش امکانات آموزشي و توسعه صنايع دستي، اشتغالزايي بسيار بالايي در اين حوزه صورت خواهد گرفت.
وي خاطرنشان کرد: هم اکنون 27 هنرمند در22 رشته از جمله گليم بافي، صنايع فلزي، نقاشي و تراش شيشه، کالسکه سازي، سبدبافي و... در اين نمايشگاه حضور دارند و براي حضور کليه هنرمندان شهر در اين نمايشگاه، غرفه ها به طور مقطعي تحويل ديگر هنرمندان خواهد شد. مخاطب گفت: با توجه به اينکه صنايع دستي کرج بسيار متنوع و متعدد است، اين نمايشگاه فرصت مناسبي را براي شناساندن، عرضه و فروش اين هنرها مهيا کرده است.
وي، با اشاره به اينکه تاکنون حدود يکصد رشته صنايع دستي در کرج فعال شده است، در خصوص آموزش اين رشته ها بيان داشت: هم اکنون 12 رشته هنري در کرج آموزش داده مي شود که روند اين آموزش به دليل کمبود امکانات مکاني بسيار کند است. اما با توجه به ظرفيت هاي شهرستان مانند وجود مربي و اعتبارات کافي، امکان توسعه اين رشته هاي هنري زياد است.
رئيس اداره ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي کرج يادآور شد: هم اکنون به طور ميانگين در هر دوره آموزشي 300 هنرجو تعليم مي بينند که اين رقم تا 3 هزار نفر قابل افزايش است. ضمن اينکه براساس بررسي ها به ازاي هر نفر هنرجوي آموزش ديده به طور مستقيم 3 فرصت شغلي ايجاد مي شود.
وي در ادامه گفت: هم اکنون 200 کارگاه صنايع دستي در کرج وجود دارد و پيش بيني مي کنيم ظرف دو سال آينده در اين بخش براي بيش از 50 هزار نفر فرصت شغلي ايجاد شود.
مخاطب، ترويج صنايع دستي، بازاريابي، ايجاد نمايشگاه، حمايت هنرمندان از طريق ارائه تسهيلات، تشکيل تشکل هاي هنري مردمي، حل مشکلات بيمه هنرمندان و برپايي فروشگاه صنايع دستي در مترو، پايانه هاي مسافربري، پارک ها و مراکز پر رفت وآمد را، از برنامه هاي آتي ميراث فرهنگي کرج ذکر کرد و از ايجاد اولين شهرک صنايع دستي کشور در کرج خبر داد.
وي در اين خصوص اظهار داشت: زمين اين شهرک توسط دولت در نزديکي فرودگاه پيام اختصاص يافته است و طرح و پروژه آن برعهده سيستم دولتي بوده و اجراي آن نيز توسط هنرمندان بخش خصوصي اجرا مي شود.
اين مقام مسئول افزود: با توجه به اينکه تجهيزات و ساختمان هاي صنايع دستي پيچيدگي خاصي ندارد، به احتمال زياد اين پروژه از زمان آغاز تا دو سال بعد به بهره برداري خواهد رسيد.
وي، زمان اجراي پروژه را، يک سال آينده اعلام کرد و گفت: اين شهرک داراي قسمت هايي چون کارگاه، نمايشگاه و فروشگاه خواهد بود و طبق پيشنهادات ارائه شده قرار است براي رفاه حال هنرمندان و کارگران در نزديکي اين شهرک واحدهاي مسکوني نيز احداث شود.


  معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي:
 بروز مشکلات در اجراي طرح هاي ملي امري طبيعي است 

اروميه - خبرنگار آفرينش
کاهش ميزان ترافيک نشان دهنده تغيير و اصلاح رويکردهاي مردم در استفاده از وسائط نقليه است.
معاون امور عمراني استانداري آذربايجان غربي در جلسه بررسي حمل و نقل عمومي و تبعات ناشي از سهميه بندي بنزين گفت: در راستاي اجراي طرح سهميه بندي بنزين برنامه هاي مدون اتخاذ زيرساخت ها فراهم شده است و در عرضه بنزين مشکلي وجود ندارد.
محمدباقر دارياني تصريح کرد: موضوع حمل و نقل و کنترل مصرف سوخت به عنوان معضل اساسي از بدو فعاليت دولت نهم مطرح بوده که ساماندهي آن آغاز شده است.
معاون امور عمراني استانداري خاطرنشان ساخت: براي اجراي صحيح اين طرح، نقاط ضعف بايد شناسايي و با تصميمات درست رفع شود.
دارياني، کاهش ترافيک شهري، صرفه جويي در ميزان مصرف سوخت و کاهش اثرات آلودگي هوا را، از اثرات سهميه بندي بنزين اعلام کرد.
وي، بر گسترش استفاده از ناوگان حمل ونقل همگاني تاکيد و تصريح کرد: با نهادينه شدن استفاده از ناوگان حمل و نقل همگاني مصرف سوخت به صورت بهنيه استفاده مي شود و به طور چشمگيري کاهش مي يابد. دارياني، با اشاره به برخي تنش ها و مشکلات در شهرهاي کشور اظهار داشت: تبعات سهميه بندي به مفهوم پاسخگو نبودن اين طرح نيست و بروز مشکلات در اجراي طرح هاي ملي و بزرگ امري طبيعي است.
دارياني گفت: اين طرح در آذربايجان غربي بدون هيچ مشکلي در حال اجراست.
مديرعامل شرکت پخش فرآورده هاي نفتي آذربايجان غربي در جمع اعضاي شواري هماهنگي ترافيک استان گفت: با سهميه بندي بنزين مصرف اين فرآورده 22 الي 25 درصد کاهش يافته است.
اصغر توفيقي افزود: پيش بيني مي شود ميزان صرفه جويي بنزين به 30 درصد نيز برسد.وي اضافه کرد: در آذربايجان غربي 91 جايگاه عرضه سوخت به سيستم کارت هوشمند متصل است.
توفيقي تصريح کرد: 499 دستگاه پلمبه در استان فعال است و قابليت توزيع روزانه پنج ميليون ليتر سوخت را دارد که با سهميه بندي بنزين به دو ميليون و 600 هزار ليتر کاهش يافته است.وي، با اشاره به درخواست ادارات، سازمان ها و ارگان ها مبني بر افزايش سهيمه بندي بنزين خاطرنشان ساخت: تاکنون هيچ اختيار و ابلاغي مبني بر افزايش و کاهش سوخت صادر نشده است.
توفيقي اظهار داشت: مجوز احداث 59 باب جايگاه CNG در استان صادر شده که تا آخر شهريور ماه نيز 27 جايگاه آماده بهره برداري مي شود.
وي اضافه کرد: جدا از شهرهاي تکاب و سردشت در بقيه شهرهاي استان جايگاه CNG در حال احداث است که با هماهنگي هاي لازم در اين شهرها نيز احداث مي شود.


 ايران در گذر زمان 


سينماهاي تهران درجه بندي شد

53 سال قبل روزنامه  اطلاعات از درجه بندي سينماهاي تهران خبر داد و نوشت:
درجه  بندي سينماهاي تهران آغاز گرديد
درجه بندي سينماهاي پايتخت از ديروز آغاز شد و تاکنون سالن سينماهاي تهران.رکس.ايران.پارک.کريستال.متروپل.ماياک.البرز مورد بازديد قرار گرفته است.
به تدريج از ساير سالن هاي ديگر نيز بازديد مي شود و پس از پايان درجه بندي مراتب رسما از طرف شهرداري اعلام و تعيين خواهد شد که سينماهاي تهران داراي چند درجه و هر کدام چه درجه اي دارا مي باشند.
در بازديدي که ديروز به عمل آمد سينماهاي متروپل و رکس درجه يک و پارک و کريستال درجه دو و سينما تهران درجه سه از نوع الف تشخيص داده شد و از امروز اداره درآمد شهرداري اقدام به فروش بليط مطابق درجه بندي جديد نمود.
طبق آئين نامه اي که در اين باب تنظيم گرديده قيمت بليط سينماهاي درجه يک بيست و پنج ريال و بيست ريال و پانزده ريال و قيمت بليط سينماهاي درجه دو، بيست ريال و پانزده ريال و ده ريال و بليط درجه سه الف پانزده ريال و ده ريال و شش ريال و بليط درجه سه ب ده ريال و شش ريال تعيين شده است.
سينماهايي که درجه آنها تعيين شده ملزم مي باشند که بليط خود را مطابق نرخ شهرداري بفروشند. در تهران جمعا39  سينماي تابستاني و زمستاني وجود دارد.


 کوتاه و خواندني از ايران زمين و گل گشت 


با حضور انديشمنداني از ده کشور جهان  آغاز شد;
همايش پيامبر اعظم در اروميه

اروميه - خبرنگار آفرينش
همايش پيامبر اعظم، جوانان و بيداري ديني در عصر جهاني شدن با حضور انديشمنداني از ده کشور جهان به مدت سه روز در سالن اجتماعات بيمارستان امام خميني اروميه آغاز شد.در اين همايش علاوه بر محققان و صاحبنظران کشورمان، انديشمندان ترکيه، آمريکا، آذربايجان، آلمان، نيجريه، داغستان، گرجستان، تايلند، استراليا و آرژانتين شرکت دارند. در اين همايش 53 مقاله درباره شخصيت نوراني، فرمايشات، سيره و روش زندگي حضرت رسول اکرم(ص)، پيامبر اعظم و جوانان امروز، نقش آموزش هاي نبوي در بيداري جوانان در عصر حاضر و لزوم روي آوردن جوانان به رهنمودهاي پيامبر اکرم(ص) براي درک و اجراي مسئوليت هاي خود در عصر جهاني شدن ارائه مي شود.در اين مراسم استاندار آذربايجان غربي گفت: جوانان ايراني با تبعيت از الگوهاي رفتاري از الگوهاي پيامبر اکرم(ص) در مقابل توطئه هاي دشمنان ايستاده اند.قرباني، با اشاره به توطئه هاي استکبار براي مقابله با بيداري جوانان مسلمان اظهار داشت: جوانان بايد با آگاهي و بصيرت ديني راه هاي رسيدن به نظام جهاني مبتني بر حق و عدالت و اسلام ناب را بشناسند.حجه الاسلام بهروز لک دبير علمي اين همايش نيز با بيان اينکه پيامبر اعظم کانون اصلي هويت اسلامي است، افزود: عصر کنوني, عصر بيداري اسلامي است و استکبار جهاني سعي مي کند با ناتوي فرهنگي در برابر بيداري اسلامي مقاومت کند.شرکت کنندگان در اين همايش قبل از آغاز همايش با حضور در مزار شهداي اروميه با نثار گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا» اداي احترام کردند.
 
بخشدار رودهن:
بنگاه هاي فاقد مجوز پلمب مي شوند

رودهن - خبرنگار آفرينش
بخشدار رودهن در جلسه ساخت و ساز غيرمجاز بخش رودهن گفت: هر شهر و روستايي با توجه به ظرفيت خود اقدام به ايجاد مسکن کند. کريم حاج نايبي افزود: با بنگاه هايي که فاقد پروانه کسب باشند به شدت برخورد و پلمب مي شوند.نايبي، در جمع دهياران و اعضاي شوراي شهر و روستا و ديگر مسئولان گفت: دلايلي که در امر افزايش ساخت و ساز غيرمجاز تاثير مي گذارد; رشد بي رويه آژانس ها و بنگاه هاي معاملات ملکي در منطقه و به ويژه در روستاها است که بايد از فعاليت غيرقانوني آنها جلوگيري شود.بخشدار رودهن با اشاره به اينکه ساخت و سازها در فصل تابستان و بهار شدت مي يابد، اظهار داشت: راه اندازي گشت هاي مشترک با ياري کليه نهادهاي مربوطه، بهترين راه حل براي جلوگيري از ساخت و ساز غيرمجاز است.وي همچنين گفت: شوراها نمي توانند مجوز صادر کنند و وظيفه اجرايي در بحث ساخت و ساز ندارند ولي موظفند ساخت و سازهاي غيرمجاز را گزارش کنند.شهردار رودهن نيز در اين جلسه از راه اندازي اکيپ هاي جديد، جهت جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز خبر داد و از نيروي انتظامي درخواست کرد: سه نفر از ماموران خود را به صورت شيفتي براي جلوگيري و برخورد با اينگونه ساخت و ساز در شهرداري رودهن مستقر کنند.
 
قائم مقام سازمان شهرداري ها و دهداري هاي کشور:
دهياري هاي کشور افزايش مي يابد

بيرجند - خبرنگار آفرينش
قائم مقام سازمان شهرداري ها و دهداري هاي کشور گفت: 17 هزار دهياري در کشور وجود دارد که براساس پيش بيني ها تا 30 هزار دهياري افزايش مي يابد.وي افزود: در کشور يکهزار و 16 شهر وجود دارد که از اين تعداد 90 درصد شهرهاي زير 100 هزار نفر جمعيت هستند.اسدالله کريمي، بين  خبرنگاران در بيرجند با بيان اينکه 50 درصد شهرهاي کشور نيز زير 10 هزار نفر جمعيت دارند، افزود: بيش از 70 درصد اعتبارات به کلانشهرها و 30 درصد به شهرهاي ديگر اختصاص مي يابد.وي تصريح کرد: امسال در تعيين شاخص هاي اعتباري تغييراتي داشته ايم و محروميت و مرزي بودن را اضافه کرده ايم و در همين راستا 6/4 ميليارد تومان براي طرح هاي مختلف در خراسان جنوبي در نظر گرفته شده است.قائم مقام سازمان شهرداري ها و دهداري هاي کشور گفت: در زمينه روستاها براي 55 روستا معادل 4 ميليون تومان در اختيار دهداري ها و براي 7 شهرستان معادل 10 ميليون تومان در اختيار استانداري قرار مي گيرد.کريمي، با اشاره به بخش اتوبوسراني خراسان جنوبي اضافه کرد: در صورتي که سهم 17/5 درصدي شهرداري ها پرداخت شود ظرف 2 و 3 ماه آينده 20 دستگاه اتوبوس ديگر به کار گرفته مي شود و همچنين تعداد 13 دستگاه ون در صورتي که شهرداري و استانداري با تسهيلات 10 ميليون تومان و بازپرداخت 7 ساله موافقت کنند، به استان خراسان  جنوبي اختصاص مي يابد.وي خاطرنشان کرد: سه سالن چند منظوره در خراسان جنوبي در دست اجراست که 50 درصد هزينه هاي آن را شهرداري و 50 درصد ديگر توسط تربيت بدني تامين مي شود.
 
مهر ماه برگزار مي شود;
کنگره شمس تبريزي در خوي

اروميه - خبرنگار آفرينش
برگزاري کنگره شمس تبريزي در خوي عامل مهمي براي تقويت ملي و انسجام اسلامي است.
معاون اجتماعي وزير کشور در جلسه هماهنگي برگزاري کنگره شمس تبريزي با بيان اين مطلب گفت: شمس تبريزي از افتخارات بزرگ ايران در دنياي اسلام است و کنگره بزرگداشت وي مي تواند محوري براي همگرايي انديشمندان و صاحبنظران دنياي اسلام باشد.دکتر ايوبي افزود: بيش از يکصد محقق، انديشمند و صاحبنظر خارجي و داخلي در اين کنگره شرکت خواهند کرد.قرباني استاندار آذربايجان غربي نيز در اين جلسه روند فراهم شدن مقدمات برگزاري کنگره شمس تبريزي را رضايت بخش عنوان کرد و گفت: اين کنگره بايد در حد عظمت و شکوه شمس تبريزي برگزار شود.گفتني است کنگره شمس تبريزي بيست و پنجم و بيست و ششم مهر ماه امسال در خوي برگزار خواهد شد.
 
رئيس جهاد کشاورزي آذربايجان شرقي:
طرح هاي کشاورزي به شرکت هاي فارغ التحصيلان اين بخش واگذار مي  شود
 
تبريز - خبرنگار آفرينش
رئيس جهاد کشاورزي آذربايجان شرقي گفت: از امسال، کليه طرح هاي کشاورزي به شرکت هاي فارغ التحصيلان اين بخش واگذار مي شود. سلمان شفاعت افزود: اين امر با هدف ايجاد اشتغال در بين شرکت ها و فارغ التحصيلان کشاورزي صورت مي گيرد. وي، کاهش تصدي گري دولت در فعاليت هاي کشاورزي را مورد تاکيد قرار داد و اظهار داشت:  فارغ التحصيلان اين بخش مي توانند اجراي طرح هاي عمراني، اجرايي،  ترويجي و آموزش در زراعت، باغباني، حفظ نباتات، منابع طبيعي و صنايع تبديلي را برعهده بگيرند. رئيس جهاد کشاورزي استان با اشاره به تسهيلات مورد نظر از کمک بلاعوض 2 ميليارد ريالي براي خريد و تجهيز شرکت هاي فارغ التحصيلان کشاورزي خبر داد و گفت: اين تسهيلات تخصيصي به زودي پرداخت مي شود. شفاعت افزود: تسهيلات مورد بحث با سود بانکي 6/5 تا 8 درصد، پرداخت خواهد شد.
 
انتصاب در دماوند

رودهن - خبرنگار آفرينش
در جلسه انتخاب هيات رئيسه شوراي اسلامي شهرستان دماوند مرتضي همتي از شوراي اسلامي دماوند به عنوان رئيس، علي بهرامي از شوراي اسلامي آبعلي به عنوان نايب رئيس، مجتبي همت نجفي از شوراي اسلامي رودهن، علي فاجاني از شوراي اسلامي آبسرد و ناصر پيرمردي از شوراي اسلامي کيلان به عنوان اعضاي شوراي اسلامي شهرستان دماوند انتخاب شدند. همچنين جعفر ميثمي نماينده شوراي اسلامي بخش رودهن به عنوان منشي و آقا عربي نماينده شوراي اسلامي بخش مرکزي به عنوان عضو، برگزيده شدند.

انتصاب در گلستان

گرگان - خبرنگار آفرينش
طي احکام جداگانه اي از سوي مدير اداره کل منابع طبيعي استان گلستان، مهندس غلامرضا مختاري به عنوان سرپرست معاونت برنامه ريزي و پشتيباني، مهندس سيدهاشم موسوي نژاد به عنوان سرپرست معاونت فني جنگلداري و مهندس علي ناصري به عنوان رئيس اداره جنگلداري و پارک هاي اداره کل منابع طبيعي استان گلستان منصوب شدند.


آغاز برداشت فندق در رودسر
رشت - خبرنگار آفرينش
90 درصد محصول فندق کشور را، از شهرستان رودسر تامين مي شود.
مديريت جهاد کشاورزي شهرستان رودسر ضمن بيان اين مطلب به خبرنگار ما گفت: کار برداشت محصول فندق دو پوسته در مناطق اشکورات رحيم آباد شهرستان رودسر آغاز شده است.
وي گفت: پيش بيني مي شود امسال بيش از ده هزار تن محصول فندق از باغات اشکورات رحيم آباد برداشت شود.جانبازي افزود: 12 هزار هکتار سطح زير کشت محصول فندق است.

افتتاح فاز اول مجموعه گردشگري آلوارس سرعين

اردبيل - خبرنگار آفرينش
با حضور استاندار اردبيل، نماينده مردم اردبيل در مجلس و جمعي از مسئولان و علاقه مندان، فاز اول مجموعه گردشگري آلوارس سرعين مورد بهره برداري قرار گرفت. به گزارش خبرنگار ما، در مراسم افتتاح اين مجموعه، استاندار اردبيل با اشاره به سياست دولت نهم در خصوص افزايش زمان ماندگاري مسافر و توسعه بخش گردشگري گفت: مسئولان اجرايي استان با حمايت از سرمايه گذاران و دست حمايت به سوي بخش خصوصي و سرمايه گذاران داخلي و خارجي بازکرده و در توسعه اين بخش از آن حمايت همه جانبه مي کند .وي، به کاهش مسافرت هاي تابستاني اشاره کرد و افزود: عليرغم تبليغات گسترده کاهش مسافرت هاي تابستاني به دليل سهميه بندي بنزين يک شوک رواني در جامعه است و با تدابير دولت در اعطاي بنزين تشويقي براي گردشگران و مسافران تابستاني اين بحش به رونق دوباره بازخواهد گشت .در اين مراسم ولي آذروش نماينده مردم اردبيل در مجلس طي سخناني با اشاره به توانايي استان در جذب گردشگر خواستار توجه بيشتر دولت به سرمايه گذاري بخش خصوصي در صنعت نوپاي توريسم شد. گفتني است مجموعه گردشگري آلوارس سرعين در 17کيلومتري دامنه سبلان واقع شده و همه ساله پذيراي هنرمندان توريست از اقصي نقاط کشور است . اين مجموعه پس از تکميل با داشتن امکاناتي نظير تله شير و پيست اسکي، تجهيزات ورزشي، مجتمع هاي اقامتي و پارک هاي تفريحي و فضاي سبز، يکي از مراکز مهم گردشگري شمالغرب کشور خواهد بود .
 
جشنواره آش در تفرجگاه بولاغلار نير

اردبيل - خبرنگار آفرينش
با حضور 22 گروه آشپزي جشنواره استاني آش در تفرجگاه بولاغلار نير برگزار شد .
به گزارش خبرنگار ما، در مراسم افتتاح اين جشنواره معاون گردشگري ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان اردبيل طي سخناني با اشاره به اهداف برگزاري چنين جشنواره هايي در سطح استان گفت: برگزاري جشنواره هاي گردشگري علاوه بر ايجاد روحيه بانشاط و مفرح براي خانواده ها و ميهمانان، زمينه معرفي توانمندي شهرهاي استان در بخش گردشگري فراهم مي کند .
يحيي نقي زاده، توسعه بخش گردشگري را به نفع اقتصاد و حل معضل بيکاري دانست و افزود: در کنار برگزاري جشنواره ها و برنامه هاي مفرح توجه زيرساخت هاي اين بخش ضروري به نظر مي رسد چرا که توسعه صنعت گردشگري به توليد ثروت و اشتغال منجر مي شود. در ادامه اين مراسم امام جمعه نير با اشاره به توانمندي اين شهرستان گفت: خداوند با ارزاني نعمت آب و خاک ما را به تلاش بيشتر در زمينه عمران و آباداني فرا مي خواند و بايد از اين موهبت الهي بهترين بهره را برد .مقدسي، از مسئولين استاني خواست تا با فراهم نمودن زمينه سرمايه گذاري در شهرستان نير زمينه حضور بيشتر گردشگران را فراهم کنند .گفتني است در اين جشنواره 22 آشپز آش هاي متنوع محلي نظير آش دوغ، رشته، يارما، گوجه، آلوچه بادمجان، آش گيلديگ و... و همچنين نان هاي محلي را به مردم عرضه کردند . در حاشيه اين جشنواره غرفه هاي صنايع دستي شهرستان نير و محصولات متنوع سنتي و توليدي اين شهرستان به نمايش درآمد .
 
مديرکل بنياد مسکن آذربايجان شرقي:
چهره روستاهاي آذربايجان شرقي دگرگون مي شود
 
تبريز - خبرنگار آفرينش
مديرکل بنياد مسکن آذربايجان شرقي گفت: با اقدامات صورت گرفته در قالب طرح ويژه بهسازي مسکن روستايي، شاهد چهره جديدي از دهکده ها خواهيم بود. قربان محمدي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بهسازي مسکن روستايي، 12 هزار واحد در سال براي اين استان در نظر گرفته شده است. وي افزود: کليه افراد از محل تسهيلات سال 84 معرفي شده اند و حدود 10 هزار واحد، تا به امروز عمليات اجرايي احداث هاي خود را شروع نموده اند و طبق دستورالعمل هاي موجود، افراد ساکن در دهکده هاي استان مي توانند از تسهيلات 57 ميليون ريالي استفاده کنند. به گفته محمدي،  بهره اين تسهيلات 5 درصد است. مديرکل بنياد مسکن استان گفت: در کليه 19 استان آذربايجان شرقي، دفاتر بنياد مسکن حضور دارند. وي، فعاليت هاي اين نهاد در 2 سال گذشته را جهشي و رو به رشد توصيف کرد.
 
اهدا» 193 سند مالکيت به اهالي روستاي رحمانيه

کرج - خبرنگار آفرينش
به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي بنياد مسکن انقلاب اسلامي کرج، از ابتداي سال 83 تاکنون، اسناد مالکيت به ساکنان سه روستاي بخش اشتهارد ارائه شده و بقيه ساکنان روستاهاي اين منطقه به تدريج اسناد خود را دريافت مي کنند.گفتني است واگذاري اسناد ثبتي به واحدهاي مسکوني روستايي در ارائه تسهيلات بانکي به صاحبان آنها و افزايش قيمت اين املاک تاثيرگذار است.


 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
خبر دانشگاه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته