جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1397/05/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5892

با انتشار اصلاحات دفترچه انتخاب رشته‌، اعلام شد؛
فرصت مجدد «ثبت‌نام» و «ويرايش اطلاعات» در آزمون كارداني به كارشناسي


تمديد مهلت ثبت‌نام براساس سوابق تحصيلي در دوره كارداني به كارشناسي

با انتشار اصلاحات دفترچه؛
تمديد مهلت ثبت‌نام كارداني فني و حرفه‌اي و مؤسسات غيرانتفاعي


خبرنامه


ميز خبر


 با انتشار اصلاحات دفترچه انتخاب رشته‌، اعلام شد؛
 فرصت مجدد «ثبت‌نام» و «ويرايش اطلاعات» در آزمون كارداني به كارشناسي 

 
اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره اعلام كد رشـته‌محل‌هاي جديد و اصلاحات مربوط به دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1397 منتشر شد.در بخشي از اين اطلاعيه آمده است؛ پيرو انتشار دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1397 از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان، به اطلاع داوطلباني كه قبلاً در مهلت تعيين شده، در آزمون مذكور ثبت‌نام و انتخاب رشته نموده‌اند ‌مي‌رساند كه اصلاحات و هم‌چنين كدرشته‌هاي تحصيلي جديد علاوه بر رشته‌هاي تحصيلي موجود در دفترچه راهنماي آزمون مذكور بعد از انتشار دفترچه راهنما و اطلاعيه‌هاي مورخ 97/02/29 و 97/03/27 به اين سازمان واصل گرديده است.

داوطلبان در صورت تمايل مي‌توانند پس از مطالعه دقيق مندرجات دفترچه راهنما، اطلاعيه‌هاي‌ مذكور (قابل دسترسي در پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشانيwww.sanjesh.org) و مندرجات اين اطلاعيه، در بازه زماني 97/05/09 لغايت 97/05/11 (همزمان با پرينت كارت آزمون) نسبت به ويرايش كدرشته‌محل‌هاي انتخابي خود اقدام نمايند.

ضمنا فايل جداول كد رشـته ‌محل‌هاي جديد و اصلاحات مربوط به دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته‌هاي تحصيلي در متن اين اطلاعيه بر روي سايت سازمان سنجش قابل مشاهده و دريافت است.


 تمديد مهلت ثبت‌نام براساس سوابق تحصيلي در دوره كارداني به كارشناسي 

 اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره تمديد تاريخ و نحوه ثبت‌نام و انتخاب رشته براي شركت در رشته‌هاي داراي پذيرش منحصراً براساس سوابق تحصيلي (معدل كل دوره كارداني) دوره‎هاي‌ كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1397 منتشر شد.

در قسمتي از اطلاعيه مزبور آمده است؛

بدين وسيله به اطلاع آن دسته از داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و شركت در پذيرش رشته‌هاي بدون آزمون دوره‌هاي‌ كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1397 كه در زمان مقرر (مرحله اول از تاريخ 97/02/23 لغايت 97/03/03 و مرحله دوم از 97/03/28 لغايت 97/04/02) موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، مي‌رساند كه تمديد ثبت‌نام براي پذيرش در اين رشته‌ها (رشته‌هاي داراي پذيرش منحصراً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل كل دوره كارداني)) منحصراً به صورت اينترنتي از روز دوشنبه مورخ 97/05/08 آغاز و تا ساعت 24 روز جمعه مورخ 97/05/12 پايان مي‌پذيرد.

لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام كه داراي شرايط عمومي و اختصاصي به شرح ذيل هستند، مي‌توانند در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما که برروي سايت سازمان قرار داردو اصلاحات مربوطه (موضوع اطلاعيه‌هاي مورخ 22 و 97/02/29 و 97/03/27 و همچنين اطلاعيه مورخ 97/05/07 مربوط به اصلاحات و اعلام رشته محلهاي جديد علاوه بر رشته‌هاي تحصيلي مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام) نسبت ثبت‌نام و انتخاب رشته در پذيرش مذكور اقدام نمايند.

شرايط ثبت‌نام‌:

علاقه‌مندان به تحصيل در دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته مي‌بايست ضمن اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غيرايراني و توضيحات مربوط به سهميه مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته (دفترچه راهنماي ثبت‌نام در سايت اين سازمان قابل دسترس مي باشد) در صورتي كه داراي شرايط مذكور باشند، به عنوان داوطلب مقطع كارشناسي ناپيوسته منحصراً در يك رشته امتحاني (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته‌هاي بدون آزمون) متقاضي شوند.

بديهي است كه در صورت عدم ثبت‌نام در تاريخ مقرر، پذيرش متقاضي پس از پايان مهلت تعيين شده امكان‌پذير نخواهد بود.

ثبت‌نام‌ براي‌ شركت‌ در پذيرش رشته‌هاي بدون آزمون ‌سال 1397، منحصراً به روش ذيل امكانپذير است:

1- مراجعه به پايگاه اطلاع‎رساني سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org .

2- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته و اصلاحيه‌هاي آن از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان.

3- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌نام.

4- با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام منحصراً به‌صورت اينترنتي انجام مي‌گيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال است، با مراجعه به پايگاه اطلاع‎رساني سازمان و پرداخت مبلغ 270/000 (دويست و هفتاد هزار ريال) به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام نمايند.چنانچه داوطلبي علاقه مند به شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي موسسات آموزش عالي غير دولتي– غيرانتفاعي است، لازم است كه علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ 55/000 (پنجاه و پنج‌هزار ريال) ديگر نيز براي دوره هاي مذكور اقدام نمايد.


 با انتشار اصلاحات دفترچه؛
 تمديد مهلت ثبت‌نام كارداني فني و حرفه‌اي و مؤسسات غيرانتفاعي 

 اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره اصلاحيه دفترچه راهنماي ثبت‌نام، اعلام تمديد مجدد براي مشاهده و ويرايش اطلاعات ثبت‌نامي داوطلبان متقاضي شركت در پذيرش دوره‌هاي كارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي- غيرانتفاعي سال 1397 و همچنين ايجاد امكان ثبت‌نام براي آن دسته از داوطلباني كه در موعد مقرر موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، منتشر شد.

در بخشي از اين اطلاعيه آمده است؛

پيرو اطلاعيه مورخ 97/03/20 بدين‌وسيله‌ به ‌اطلاع‌ آن دسته از داوطلبان متقاضي شركت در پذيرش دوره هاي كارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و مؤسسات آموزش عالي غيردولتي- غيرانتفاعي سال 1397 كه در زمان مقرر (از تاريخ 97/03/06 لغايت 97/03/20) در آزمون مزبور ثبت‌نام نموده‌اند مي‌رساند كه اطلاعات ثبت‌نامي داوطلبان از روزدوشنبه مورخ 97/05/08 لغايت روز جمعه مورخ 97/05/12 بر روي پايگاه اطلاع‎رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت؛ لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما و اصلاحيه آن مندرج در اين اطلاعيه نسبت به مشاهده و كنترل اطلاعات ثبت‌نامي خود اقدام و در صورت تمايل، ويرايش اطلاعات اقدام نمايند.

ضمناً به منظور مساعدت با داوطلباني كه در مهلت مقرر موفق به ثبت‌نام در آزمون نگرديده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده كه در بازه زماني فوق (97/05/08 لغايت 97/05/12)، اين دسته از متقاضيان نيز بتوانند در صورتي كه داراي شرايط عمومي و اختصاصي به شرح ذيل هستند، در پذيرش مذكور ثبت‌نام و انتخاب رشته نمايند.

شرايط ثبت‌نام‌ براي داوطلباني كه قبلاً موفق ثبت‌‌نام نشدند:

علاقه مندان به تحصيل در دوره‌هاي كارداني نظام جديد مي‌بايست ضمن اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غير ايراني و توضيحات مربوط به سهميه شاهد و ايثارگر (مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام) در صورتي كه داراي شرايط مذكور باشند، به عنوان داوطلب اين دوره منحصراً در يك رشته امتحاني و متناسب با رشته تحصيلي و كدرايانه اي چهار رقمي ديپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام) متقاضي ادامه تحصيل شوند.

ثبت‌نام منحصراً به روش ذيل امكانپذير است:

1- مراجعه به پايگاه اطلاع‎‌رساني اين سازمان . 2- دريافت و مطالعه دفترچه راهنماي ثبت‌نام و اصلاحيه آن به شرح جداول مندرج در اين اطلاعيه از پايگاه اطلاع رساني مذكور. 3- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌نام. 4- با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام منحصراً بصورت اينترنتي انجام مي‌گيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال است، با مراجعه به پايگاه اطلاع‎رساني سازمان و پرداخت مبلغ 220/000 (دويست و بيست هزار ريال) به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در پذيرش دوره‎هاي مذكور، نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام نمايند.

چنانچه داوطلبي علاقه مند به شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات آموزش عالي غير دولتي – غيرانتفاعي است، لازم است كه علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 55/000 (پنجاه و پنج هزار ريال) ديگر نيز براي دوره‌هاي مذكور اقدام نمايد.

با توجه به اينكه مقرر گرديده است كه در مراحل مختلف فرآيند اين پذيرش، خدماتي از طريق پيام كوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلباني كه تمايل به استفاده از خدمات پيام كوتاه دارند، با انتخاب گزينه مربوط و پرداخت مبلغ 5/000 (پنج هزار ريال) به عنوان هزينه استفاده از خدمات پيام كوتاه، مي‌توانند از اين خدمات استفاده نمايند.

2- به اطلاع كليه داوطلبان مي‌رساند كه پذيرش براي كليه رشته‌هاي دوره‌هاي كارداني نظام جديد دانشگاه فني و حرفه‌اي و موسسات آموزش عالي غيردولتي-غيرانتفاعي سال 1397 (42 رشته امتحاني) صرفاً براساس سوابق تحصيلي (معدل كل ديپلم) انجام مي شود.

جزئيات بيشتر در متن اين اطلاعيه در سايت سازمان سنجش قابل مشاهده مي باشد.


 خبرنامه 

ويژه دانش‌آموختگان ارشد و دکتري؛

جزئيات پذيرش امريه سربازي در دانشگاه اراک

دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه اراک با همکاري موسسه آموزشي و تحقيقاتي صنايع دفاعي از ميان فارغ التحصيلان ممتاز مقاطع تحصيلات تکميلي امريه سربازي پذيرش مي کند.

متقاضيان بايد دانش‌آموخته مقطع کارشناسي ارشد و يا دکتري دانشگاه اراک در رشته‌هاي فني و مهندسي و علوم پايه باشند.

همچنين متقاضيان بايد جزء دانش‌آموختگان برتر بوده و سابقه پژوهشي قابل قبولي داشته باشند.

متقاضيان نبايد سابقه خدمت قبلي و يا هر گونه کسر خدمت(اعم از بسيج، فرزندان شهدا، ايثارگران و يا کسر خدمت در ازاي انجام پروژه براي نيروهاي مسلح) داشته باشند.

معاون آموزشي وزارت بهداشت خبر داد؛

تحصيل 3 هزار دانشجوي خارجي در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي

معاون آموزشي وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر 3 هزار دانشجوي خارجي در دانشگاههاي علوم پزشکي کشور تحصيل مي کنند و مي‌توان ظرفيت پذيرش در دوره‌هاي تخصصي را افزايش داد.

به گزارش وزارت بهداشت، دکتر باقر لاريجاني در همايش روساي نمايندگيهاي جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور، اظهار داشت: دانشجويان ايراني و خارجي زيادي براي تحصيل در ايران به سفراي ايران در کشورهاي مختلف مراجعه مي‎کنند و وزارت بهداشت نيز تسهيلاتي را در اين زمينه در نظر گرفته است.

معاون آموزشي وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر 3 هزار دانشجوي خارجي در دانشگاههاي علوم پزشکي جمهوري اسلامي ايران تحصيل مي‌کنند و مي‎‌توانيم ظرفيت پذيرش دانشجويان خارجي در اين دانشگاهها به ويژه در دوره‎هاي تخصصي و Ph.D را افزايش دهيم.

وي با اشاره به وجود 66 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکي در کشور گفت: در حال حاضر 250 هزار دانشجو در دانشگاههاي علوم پزشکي تحصيل مي‎کنند و در اين زمينه، رشد بسيار خوبي داشته‎ايم و اين دانشگاهها توانسته‎اند همکاريهاي بين‎المللي خود با ساير کشورها را به طور قابل توجهي افزايش دهند.

معاون آموزشي وزارت بهداشت با بيان اينکه با مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي، طرح آمايش سرزميني در حوزه آموزش پزشکي در کشور در حال اجرا است، افزود: وزارت بهداشت به حوزه آموزش پزشکي، نگاه نوآورانه داشته و دانشگاههاي علوم پزشکي را ماموريت‌گرا کرده است.

لاريجاني يادآور شد: در حوزه آموزش پزشکي نقشه راه روشني تدوين شده که تا 5 سال آينده به چه مقدار نيروي انساني نياز داريم که اين نقشه راه، مي‌تواند رسيدن به اهداف تعيين شده را تسهيل بخشد.

وي تاکيد کرد: در حال حاضر تعداد زيادي دانشجوي ايراني در کشورهاي مختلف تحصيل مي کنند اما دانشگاههاي مورد تاييد وزارت بهداشت براي بازگشت اين دانشجويان، عمدتا براساس رتبه‎بنديهاي بين‌المللي و کاملا مشخص است.

رئيس دانشگاه خبر داد؛

تبديل دانشگاه اميرکبير به 6 پرديس تخصصي

رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير گفت: اين دانشگاه به 6 پرديس تخصصي تبديل مي شود که احکام روساي پرديسها به صورت رسمي صادر شده است.

احمد معتمدي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: موضوع ايجاد پرديسهاي تخصصي در دانشگاه صنعتي اميرکبير مطرح شده و آيين نامه داخلي آن نيز تدوين شده است.

وي افزود: اميدواريم در ماه جاري اين موضوع به تصويب نهايي هيات امناي دانشگاه برسد.رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير خاطرنشان کرد: براين اساس دانشگاه به 6 پرديس تخصصي تقسيم مي‌شود که درحال حاضر نيز احکام رسمي روساي اين پرديسها صادر شده است.

رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير عنوان کرد: براساس اين طرح چند دانشکده و پژوهشکده ذيربط در کنار يکديگر قرار مي‌گيرند.

معتمدي اضافه کرد: اين طرح در بسياري از دانشگاههاي برتر دنيا نيز اجرا مي‌شود.وي گفت: هدف از اجراي اين طرح هم‌افزايي، بهره‎وري و افزايش راندمان فعاليتهاي علمي و آموزشي است.

رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير خاطرنشان کرد: ممکن است در آينده و براساس طرح جامع دانشگاه بتوانيم فضاي فيزيکي دانشکده‌هاي مربوط به هر پرديس را تغيير دهيم اما درحال حاضر و باتوجه به کمبود فضاي فيزيکي تغييري در مکان دانشکده‌ها ايجاد نخواهد شد.

معتمدي گفت: براساس اين طرح استقلال دانشکده‌ها حفظ مي‌شود اما روساي پرديسها در شورايي کنار يکديگر قرار مي‌گيرند و در زمينه‌هاي علمي و آموزشي هماهنگتر حرکت خواهند کرد.

وي افزود: به طور مثال در طول يک ترم ممکن است يک درس مشابه در 12 دانشکده ارائه شود که با اجراي اين طرح مي‍‌توانيم براي صرفه‌‎جويي تجميع در ارائه اين نوع دروس با حضور اساتيد متخصص‌‎تر داشته باشيم.

رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير تاکيد کرد: اجراي اين طرح از نظر کيفي و کمي به نفع دانشگاه خواهد بود.

تبادل استاد و دانشجو بين دانشگاه‌هاي ايران و بلغارستان

دانشگاه علامه طباطبائي در قالب برنامه اراسموس پلاس با دانشگاه وارنا در بلغارستان قرارداد تبادل استاد و دانشجو امضا کرد.

به گزارش ايسنا و براساس گزارش مديريت همکاريهاي علمي و بين‌المللي دانشگاه علامه طباطبائي، در راستاي توسعه همکاري‏هاي علمي بين‌المللي اين دانشگاه و تقويت دوره‌هاي آموزشي، دانشگاه علامه طباطبائي و دانشگاه وارنا بلغارستان در قالب برنامه اراسموس پلاس کميسيون اروپائي، قرارداد تبادل دانشگاهي امضا کردند.به موجب اين قرارداد دو دانشگاه امکان تبادل سه دانشجو در هر سال (هر کدام براي مدت يک ترم) و شش استاد براي دوره‌هاي آموزشي کوتاه‌مدت (هر کدام براي مدت يک هفته) در رشته‌هاي مديريت خواهند داشت.به گزارش روابط عمومي دانشگاه علامه طباطبائي، اين قرارداد از تاريخ 97/5/3 به مدت سه سال اعتبار خواهد داشت.


 ميز خبر 

 رئيس صندوق رفاه دانشجويان:

دانشجويان کارآفرين حمايت مي‌شوند

مشاور وزير علوم و رئيس صندوق رفاه دانشجويان از تصويب دو مصوبه حمايتي در راستاي حمايت از دانشجويان کارآفرين و کارگاه‌هاي مهارت‌محور خبر داد و گفت: در اين راستا 30 کارگاه مهارت‌محور توليدي در خوابگاه‌هاي دانشگاه فني و حرفه‌اي با حمايت مالي صندوق رفاه دانشجويان راه اندازي خواهد شد.

به گزارش ايسنا، مهندس ذوالفقار يزدان‌مهر در آئين امضاي تفاهم‌نامه همکاري حمايت از کارگاه‌هاي مهارت‌محور بين صندوق رفاه دانشجويان و دانشگاه فني و حرفه‌اي که در ساختمان مرکزي اين صندوق برگزار شد، ارتقاء خدمت‎‌رساني توأم با کرامت انساني به دانشجويان را به عنوان ماموريت و شعار اصلي صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم عنوان کرد و گفت: تلاش مي‌کنيم با رويکرد مديريت مشارکتي مبتني بر دانايي با روحيه جهادي سعي کنيم به جامعه هدف که شريف‌ترين سرمايه اجتماعي يعني دانشجويان هستند، کمک نماييم و تسهيلات خود را به سمت تسهيلات هدفمند و مؤثر سوق بدهيم.

وي در ادامه تصريح کرد: در شرايط فعلي که با محدوديت منابع دولتي مواجه هستيم، مديريت درآمد را جايگزين مديريت هزينه در صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم نموديم و تمرکز بر درآمدزايي و جلب حمايت‌هاي نهادهاي عمومي و مردمي خيرين تلاش مي‌کنيم تسهيلات خود را به جامعه هدف خود ارائه نماييم.

پرداخت 450 ميليارد وام شهريه

رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم از افزايش 25 تا 500 درصدي تسهيلات اين صندوق و پوشش صد در صدي بسياري از خدمات ارائه شده به دانشجويان خبر داد و گفت: خوشبختانه ما به جز وام شهريه که در رديف متفرقه قرار دارد، توانستيم بسياري از تسهيلات ارائه شده به دانشجويان را پوشش 100درصدي داشته باشيم، اگرچه در حوزه وام شهريه نيز حدود 450 ميليارد تومان توانستيم به دانشجويان وام پرداخت کنيم، اين در حالي است که تنها 46 ميليارد تومان براي وام شهريه از سوي سازمان برنامه و بودجه تخصيص داشته‌ايم.

حمايت مالي وزارت علوم از دانشجويان کارآفرين

مهندس يزدان‌مهر حمايت از کالاهاي ايراني و اقتصاد مقاومتي را در اولويت‌ها و سياست‌گذاري‌هاي صندوق رفاه دانشجويان عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در اين راستا توانستيم با مديريت هوشمند منابع خود را به سمت نيازهاي واقعي دانشجويان يعني مهارت‌محوري و حمايت از پنجه‌هاي کارآفرين سوق دهيم و در اين شرايط دانشگاه فني حرفه‌اي با عنوان يک دانشگاه نسل سوم و مهارت‌محور مي‌تواند نسخه علاج‌بخشي در حل بحران دانشجويان کارآفرين داشته باشد.

دو مصوبه صندوق رفاه در حمايت از دانشجويان کارآفرين

مشاور وزير علوم همچنين خاطرنشان کرد: صندوق رفاه دانشجويان در هيات امنا دو مصوبه در دست کارگاه‌هاي مهارت‌محور و کارآفريني داشته است که براساس آن بتواند از اشتغال دانشجويان در حين تحصيل حمايت کند.

سکونت بيش از 250 هزار دانشجو در خوابگاه‌هاي کشور

رئيس صندوق رفاه دانشجويان از سکونت بيش از 250 هزار دانشجو در خوابگاه‌هاي کشور خبر داد و گفت: اگر در سال هر دانشجوي خوابگاهي 171 روز در خوابگاه‌ها اقامت داشته باشند و 6 ساعت در روز به اوقات فراغت در اين محيط‌ها بپردازند، 1 ميليون و 500 نفر ساعت در طول روز، اوقات فراغت در محيط‌هاي خوابگاه‌هاي از سوي اين دانشجويان گذرانده مي‌شود به طوري که اين آمار در سال به 256 ميليون نفر در ساعت مي‌رسد که با احتساب اين آمارها معادل بيش از 100 هزار نيروي تمام وقت در سال داريم که بايد حمايت‌هاي لازم از اين دانشجويان صورت بگيرد.

به گفته وي امسال صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم با شعار هر خوابگاه يک کارگاه کارآفريني حمايت‌هايي از دانشجويان خوابگاهي انجام مي‌دهد به طوري که سال گذشته نيز حمايت‌هاي خودمان را در بحث اتاق تندرستي انجام داديم و بيش از 200 خوابگاه مجهز به اتاق تندرستي شد و امسال نيز در دانشگاه‌هاي هنر، صنعتي و فني و حرفه‌اي برنامه‌هايي در راستاي حمايت از مهارت‌محوري و کارگاه‌هاي توليدي انجام خواهيم داد.

حمايت صندوق رفاه از 30 کارگاه مهارت‌محور و فني و حرفه‌اي

مهندس يزدان‌مهر همچنين از حمايت مالي صندوق رفاه دانشجويان از 30 کارگاه مهارت‌محور دانشگاه فني حرفه‌اي در سال جاري خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته به هر کارگاهي 100 ميليون تومان وام قرض‌الحسنه در دو مرحله پرداخت خواهد شد که 50 درصد اين وام در مرحله اول و 50 درصد آن نيز در پروسه کار بعد از نظارت صندوق پرداخت مي‌شود که اميدواريم توانسته باشيم نقش مؤثري در تجاري‌سازي علم بکنيم.

مشاور وزير علوم در پايان همچنين مشارکت مالي با شرکت‌هاي دانش بنيان را از ديگر برنامه‌هاي صندوق رفاه دانشجويان عنوان کرد و گفت: براساس اين مشارکت‌ها و حمايت‌ها دانشجويان پس از کسب مهارت‌هاي لازم در کارگاه‌ها، جذب شرکت‌هاي دانش بنيان مي‌شوند و بدون محدوديت متناسب با طرح توجيه اقتصادي صندوق رفاه دانشجويان با اين شرکت‌ها مشارکت مالي خواهد کرد و سرمايه را تأمين و از شرکت‌هاي دانش بنيان کار مي‌خواهد.

در دهه دوم مردادماه؛

برگزاري همايش معرفي رشته‌هاي دانشگاه صنعتي شريف

يازدهمين دوره همايش تخصصي معرفي رشته‌هاي دانشگاه صنعتي شريف دهه دوم مردادماه و پس از اعلام نتايج آزمون سراسري برگزار مي‌شود.

به گزارش دانشگاه صنعتي شريف، همايش تخصصي معرفي رشته‌هاي فني، مهندسي و علوم پايه با هدف آشنايي داوطلبان ورود به دانشگاه صنعتي شريف با رشته‌هاي دانشگاهي و محيط اين دانشگاه برگزار خواهد شد.

اين همايش در سه روز متوالي پس از اعلام نتايج اوليه آزمون سراسري، براي رتبه‎هاي زير 5 هزار کشوري در نظر گرفته شده که در هر روز تمامي رشته ها طي دو نوبت صبح و عصر توسط اساتيد مجرب دانشگاه معرفي مي‌شوند و داوطلبان مي‌توانند سوالات خود را در خصوص هر يک از رشته‌ها با اساتيد در ميان بگذارند.

علاقه به رشته، تحصيل و تدريس در آن و انجام فعاليتهاي پژوهشي و صنعتي در حوزه‌هاي مربوط به آن رشته در سالهاي متمادي از جمله عواملي است که مي تواند اساتيد را نسبت به ساير افراد در معرفي رشته‎ها ارجح کند.

در اين همايش با ايجاد فضايي براي تعامل و تبادل اطلاعات بيشتر، دانشجوياني از رشته‎ها و مقاطع مختلف تحصيلي دانشگاه در ايام برگزاري همايش، همراه داوطلبان خواهند بود.

اطلاعات مربوط به نحوه ثبت‌نام و شرکت در اين همايش در وبگاه همايش به نشاني students.sharif.ir موجود است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته